WATERWEG! Gin town Rollerskate heropent zaal Arcade SPORT 19 Cobra staat er nugekleurdop SVV lonkt naar Andrej Jeliazkov 'Vochtige huizen kosten bewoners handenvol geld' Bijeenkomst over V akbondsschool Beroemde collectie Schiedams museum in ere hersteld 'Altijd zoet gehouden met lapmiddelen9 Scouts blazen RAVO-band I nieuw leven in Hans de Groot schiet RKWIK ronde verder DSS'26 verslaat Ursus GSS licht VDL beentje Schiedam heslist bij Sparta SPORTAGENDA Groeneweg met de handen in het haar Vrees voor kapotte menicus Glimmerveen lE^SSSSHEii Schiedam Twee jaar na de sluiting van het zalencomplex begint er weer een sociëteit in 'Arcade, Lange Haven 73. De Gintown Rollerskate Societv opent er vrijdag 14 september een skatebaan, die elke vrij dagavond van acht tot twaalf uur gebruikt kan worden „tot de mensen erbij neervallen", zoals het in de aankondiging staat Het persbericht maakt ook melding van een EHBO- koffertje, dat aanwezig zal zijn. Zaal Arcade werd twee jaar geleden gesloten, omdat de rooms-katholieke Volksbond het niet zag zitten een dure verbouwing te plegen. Het ge bouw was verouderd, elektri- citeitsleidingen moesten wor- den vervangen en de brand veiligheidseisen konden niet worden ingewilligd. De verenigingen en stichtin gen die tot die tijd jarenlang zaalruimte in Arcade hadden gehuurd van de Volksbond probeerden zelf een reddings plan te maken. Zij vormden hiertoe de stichting Arcade T82, die een heel eind kwam in on derhandelingen met de ge meente Schiedam, maar het fi nancieel uiteindelijk toch niet aan kon Arcade overeind te houden als ontmoetingscen trum. Het pand is tegenwoor dig eigendom van de SSN- bouwmaatschappij. Later ves tigde zich Javva Sport in Arca de. Van deze sportzaak huurt de Gintown Rollerskate Society nu de zaal, waar de skatebaan in komt, zegt woordvoerder Tom. Gevraagd of de brand weer akkoord kan gaan met het opnieuw in gebruik nemen van de ruimte door publiek, zegt hij: „Het blijkt wel te mo gen, ja." Volgens de brandweer is het in de grote zaal nooit een punt geweest, als er publiek was. Ook de recente sportactivitei ten, zoals zaalhockey, kunnen er zonder bezwaren plaatsvin den. „Daar zijn voldoende vluchtmogelijkheden." Pro bleem blijft echter, aldus woordvoerder Van Leeuwen, de situatie op de hoger gelegen verdiepingen. Wie niet in het bezit is van rolschaatsen, kan deze op ver toon van een legitimatiebewijs huren bij de Gintown Society. Men kan lid worden op de openingsavond. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW S september 1984 Vlaardingen Een verzwakt Excelsior'20 kon gisteravond niet op tegen Barendrecht De zaterdagse eersteklasser won deze Rijnmond Cup-wedstrijd met liefst 6-0. Vlaardingen speelde met 3-3 gelijk tegen Meeuwenplaat, maar was be ter in het nemen van straf schoppen. Het combinatie-elf tal van Hermes DVS het eerste speelt vanavond voor de competitie thuis tegen Oud- Beijerland— verloor met 3-0 van Rijnmond. Het schaduw- team van SVV liet De Zwer vers met 4-0 achter zich. DHS haait vanavond om 19 uur thuis in tegen de reserves van Sparta. BarendrechtExcelsior *20 6-0 Een slechte generale voor de ploeg van Ene Gudde. Bij rust was het al 4-0 voor de zaterdagse eersteklasser. Er HBKHin zal lolaal geen lijn in het spel van de Schiedammers, hetgeen wellicht te wijten was aan het gemis van aan voerder Rob Glimmerveen, Rob Kie- bert en Rob van Vooren. Mee uwen plaat—Vlaardingen 3-3 V. w.n.s. Ir» een erg aantrekkelijk duel opende Danny Molendijk de score, waarna laatste man Snek van Meeu wenplaat tot tweemaal toe doelpuntte en Vlaardingen op achterstand zette, via Kees Post en Jack Riedijk nam de formatie van trainer Roon Schleurholz Boerma opnieuw de leiding, maar even voor het eindsignaal werd het toch nog gelijk. In het nemen van pe nalty's was Vlaardingen wei de betere ploeg. Hermes DVSRijnmond 0-3 Hermes DVS leed een verdiende, maar enigs zins geflatteerde nederlaag. Voor rust lieten de Schiedammers een grote hoeveelheid kansen liggen; Rob van de Tuyn miste zelfs een strafschop Na de thee werd de ploeg van Hans Koslense overklast. De Zwerver»SVV 2 0-4 Marcel Oosterdijk, Jacky Spronk, Marcel van Hattem en Jeftrey Oost bezorgden de Schiedamse neo-profs een onver wacht grote overwinning op de der deklasser uit Rotterdam-Zuid. Schiedam Het was een alarmerend rapport, twee jaar geleden, van de kunsthistorica dr. Wilïemijn Stokvis. Zij rapporteerde dat de Cobra-collectie flink gehavend opgeslagen lag op de rommelzolder van Schiedams Stedelijk Museum. De Appels lagen te vergaan. Constant bladderde en in Cor- neille zaten scheurtjes. De verf verkleurde. Schiedams be roemde kunstverzameling verkeerde in een droeve staat. - Dra.Josine Bokhoven, samenstefster van de Cobra-catalo gus die in november verschijnt Zo'n rapport helpt. Het mu seum heeft alles op alles gezet om Cobra van de ondergang te redden. Besloten werd om veel werken niet meer aan andere musea in bruikleen te geven, want van zo'n reis heeft kunst vaak veel te lijden, en ook werd met de lichtsterkte reke ning gehouden. Dat scheelde. Men kreeg de smaak te pak ken. Met groot enthousiasme werkt museum medewerkster dra.Jo- sine Bokhoven thans aan een catalogus, die compleet in beeld brengt wat de Schiedam se kunsttempel rijk Is aan voortbrengselen van de Cobra beweging, een groep kunste naars. die enkele jaren na de Tweede Wereldoorlog werd opgericht door kunstenaars uit Kopenhagen. Brussel en Am sterdam. Die namen, in hun landstaal, staan voor de afkor ting Cobra. Het museum werd in die tijd geleid door Daan Sehwagermann die er meteen voor open stond: en diens op volger als conservator, Pierre Janssen, ging overtuigd op Vlaardingen De gevels zouden maar beter gerenoveerd kunnen worden, oor deelde de Nationale Woningraad in een rapport. Verstandige taal, vinden de bewoners van de Klijnwoningen in de Vlaardingse Babberspolder, waarover dat gedeelte van het rapport ging. „Hel komt steeds terug", zegt Anton van Och ten, wij zend op het geschimmelde plafond. „Bij het rp'nsie zuchtje wind zie je de gordijnen ai heen en weer gaan", zegt Marga Bron, voorzitter van de bewoners- groep. „De stookkosten zijn enorm en door het vocht rot ten de plafonds weg." Ze is er van overtuigd dat de bewo ners, die' een bezwaarschrift indienden legen de huurver hoging, in het gelijk zullen worden gesteld. Het complex bestaat uit 337 noodwoningen, die aan het einde van de jaren veertig zijn -gebouwd. De voorzitter: „Ze - hebben de gemeente toender- door Aac" Rietveld. uv tijd vc. .-duizend gulden ge- korx.7-o'n twintig jaar later werdeu van de flats die het dicht11 btj de Van Hogendor- plaai. slaan de grijze muren afgebikt, geïsoleerd en vervol gens weer opgetrokken utt rode baksteen. „Dat heeft geholpen, uit die huizen komen nauwelijks klachten", zegt Marga Bron. „Maar toen ze er een paar ge daan hadden was het geld blijkbaar op." Veel bewoners proberen zelf de schimmel maar weg te werken. Volgens de bewonersgroep kost hen dal handenvol geld. In 1982 stelde de hui'.rcommis- sie een bewoner, die een be zwaarschrift indiende tegen de huurverhoging, in het gelijk. Een onderzoek wees uit, dat door gebrekkig onderhoud en constructiefouten het woonge not ernstig werd geschaad. ,rDat geldt voor alle-woningen in dit complex'zegt Marga Bron. ^.Zolang de hujzen hier staan worden de bewoners zoet gehouden met lapmidde len De 110 bezwaarschriften die de bewonersgroep in juni in diende hadden echter een vol strekt onverwacht effect. „Twee dagen later gingen op zichters van het gemeentelijk woningbedrijf de wijk in. Als de mensen een verklaring te kenden dat zij hun; bezwaar schrift introkken, kregen zij nieuwe kozijntjes en jin sommi ge gevallen een nieuwe deur. Als ze niet tekenden}kregen ze ''ook niets", zegt een jboze Mar- 1 ga Bron. „Dat is toch sehanda- c lig? Dat klopt toch niet?" De voorzitter laat zo'n verkla ring zien. Een bewoner zette daar zijn ^handtekening onder, maar kreeg later spijt en vroeg •'.htf. 'papier terug. <„Aan de klachten die de man had is dus niets meer gedaan", aldus Marga Bron. De bewoners- groep heeft een boze brief aan de gemeente in tie pen zitten. „We hebben meerdere tele foontjes gehad van mensen die spijt hadden, dat zij de verkla ring hadden getekend. Maar ze doen het uit pure angst. Ze weten niet hoe de huurcom- missie werkt, wat dat is, en daar worden ze mee onder druk gezet." Met alle kleme reparaties wor den volgens Marga Bron de voornaamste klachten, die uit een enquête onder de bewo ners naar voren kwamen, niet verholpen. De plafonds in haar huis zijn kort geleden netjes gewit, de vochtige mu ren verstopt achter lambrize- ring en tegels, maar de schim melvorming in badkamer en keuken is alweer begonnen. „Er is geen ventilatie, er zit water onder de vloer en dat trekt via de spouwmuur om hoog, vandaar die zwarte plek ken", verklaart zij. „En ik heb heus zo vaak mogelijk de ra men open." Bij Anton van Ochten, ook lid van de bewonersgroep. is de ontreddering van het huis nog veel beter te zien, al heeft hij het hele plafond in huiskamer, gang en keuken betimmerd. In de slaapkamers komt het be hang van de muren. „Wat een zooitje hè", zegt hij een beetje lacherig „Maar ja, je kan er aan doen watje wilt, het komt toch steeds terug." De vloer achter de voordeur, laat hij zien, vertoont vieze, natte plekken. Marga Bron denkt dat het wo ningbedrijf zich op de langere termijn in de vingers snijdt, door nu bij een aantal be- zwaarsch rijvers klachten te verhelpen. „Als we volgend jaar weer een huuractie begin nen doet iedereen mee. Ze zien nu dat er in ieder geval iets gebeurt, al is het niet veel." deze voet verder. De Cobra verzameling in Schiedam werd van kunsthistorische be tekenis. De catalogus komt op 7 no vember uit. Die dag opent het museum aan de Hoogstraat 112 een tentoonstelling van zijn Cobra-collectie, in december meteen vervolgd door een ex positie van Cobra-kunstenaar Theo Wolvecamp, Om het eer herstel totaal te maken zal na dien de hele collectie perma nent te bezichtigen zijn in het Open Depot, dat dan opgele verd zal zijn in een vleugel van het Stedelijk. Beveiligd ui teraard, dat wel, want het rap port-Stokvis ligt nog vers in het geheugen. Iedereen bJij. Alleen is de fi nanciering van die catalogus nog even een punt geweest, want daar is 40.000 gulden mee gemoeid voor een opla ge van 2000 exemplaren twintig gulden per stuk. De afdeling financien vond dat het museum dat bedrag maar in mindering moest brengen op zijn tentoonstellin gen. maar de meer cultuurge* voelige ambtenaren meenden dat het museum daarop de af gelopen jaren al zoveel had moeien bezuinigen zoveel, dat zelfs de functie als mu seum in gevaar dreigde te ko men. Toen kwam nog aan de orde uil welk potje het geld dan moest komen Men is het erover eens geworden, de ge meenteraad hoeft er niet eens aan te pas ie komen, alleen als volgend jaar blijkt dat mu seumdirecteur Hans Paalman met alles heeft kunnen verko pen, dat moet hij aan de bel Irekken. Maar die vrees heeft wethou der Herman Posthoorn niet. Hij garandeert de commissie die cultuur doet een hoge kwaliteit. Die catalogus is een mum van tijd de deur uit, denkt hij, wijzend op boekhan dels in Amsterdam die uitslui tend op du soort werken draaien. Zo beschouwd is de oplage eerder klein dan groot, maar, aldus museumsecreta resse Clara Stroman, „hoe je het ook wendt of keert, wij blijven een klem museum." PvdA-raadslid Lou van der Stel vindt het jammer, dat ais de kwaliteit zo hoog wordt, dat buitenlandse bezoekers er dan geen kennis van kunnen ne men. Want buiten de 172 af beeldingen (waarvan 32 kleur) komt er Nederlandstali ge tekst bij, met alleen een be scheiden summary in het En gels. Die tekst is van Josine Bokhoven, die hiervoor de Co bra-verzamelaars Daan Sehwagermann, Pierre Jans sen, Goos Verwey en prof. mr. Piet Sanders voor geïnter viewd heeft. Als visitekaartje van het Schiedamse museum wordt het de moeite waard. Maar meertaligheid zou de kosten onaanvaardbaar hoog maken, aldus wethouder Post hoorn. Schiedam SVV onderneemt nog deze week serieuze pogin gen om Andrej Jeliazkov aan te trekken. Het bestuur van de Stichting Betaald Voetbal Rijnmond (SBVR), de spon- sorgroep die de middelen moet aanwenden om de selectie kwalitatief op peil te brengen, denkt te kunnen voldoen aan de persoonlijke (lees: financiële) verlangens van de 32- jarige Bulgaar. Of de SBVR kans van slagen heeft, moet worden betwijfeld, aangezien de begaafde stylist zelf gisteravond geen moment het woord SVV in de mond nam (zie sportpagina elders in deze krant). Dat kan een ge volg zijn van het feit, dat SVV er nog niet in was geslaagd in contact ie komen met Jeliaz kov. De Schiedammers hebben Vlaardingen Om de RAVO- band van scouting Rijnmond nieuw leven in te blazen 2al zaterdag op het Vlaardingse scoutcentrum aan de Broek- polderweg een reünie van oud-leden worden gehouden. De reünie valt samen met de viering van hei vijftigjarig be staan van de Prins Maurits- groep, die op het scoutcentrum in de Broekpolder zijn hoofd kwartier heeft. Door allerlei organisatorische problemen en de fusieperike- Jen in hel scoutwereldje van de laatste jaren is de RAVO- band de laatste tijd wat in de vergetelheid geraakt. Om daar Vlaardingen Van de vier zondagse RVB-clubs die in de eerste bekerronde in aktie kwamen, mogen RKWIK en jMSV'71 doorgaan. RKWIK re kende in de slotfase af met SVDPW (2-1) en MSV*71 troefde Blijdorp met 3-1 af. Demos was niet opgewassen tegen FC Blankrenburg: 3-4. De wedstrijd WICOOlympus S wordt morgenavond aan vang 18,30 uurgespeeld. SVDPW—RKWIK 1-2'In deze semi- derby trokken de Vlaardlngers in de slotfase aan het langste eind. Ray mond van Kolsteren schoot RKWIK aan de leiding, maar Chris van Wiel maakte nog voor rust gelijk. In de vij fentachtigste minuut mikte Hans de Groot RKWIK een ronde verder. Demo»FC Blankenburg 3-4 Een spectaculair duel, waarin Demos een 2-0 achterstand nog kon wegwerken via treffers van Peter Verschuren ert Koos Joursema, FC Blankenburg sloeg vervolgens opnieuw een marge van twee treffers. Verder dan een doelpunt van Kees Sroere reikte De mos niet meer. Blijdorp—MSV71 1-3 De Maasslul- zers stonden ai na vijl minuten met 1- 0 achter. Na eert half uur greep MSV'?1 de macht en was het slechts wachten geblazen op de grootte van de zege. Aad Ulleman (tweemaal) en Frans Zwaard tekenden voor de Maasslutse produktie. Vlaardingen De gegevens van de gisteravond gespeelde oefenwedstrijden zijn: Zwart Wit*28Zwaluwen Vi 1-0 De Vlaardlngers lieten een voortreffelijke indruk achter op De Vaan en waren beslist met de mindere van de roem ruchte eersteklasser. Ursus—DSS'26 0-3 De Vlaardmgers wonnen dank zij treffers van Ronald Schotel (tweemaal) en John Klein. BolnesMVV'27 1-2 Hans Laseroms en Gilbert Remeeus troffen doel voor de Maaslanders. VDLEmma 3-3 VDL scoorden Dirk Rtjsoord, René Verhagen en Jan van Attena. Vlaardingen Eersteklasser GSS plaatste zich gisteravond voor de tweede ronde van de door de KNVB afdeling Rot terdam uitgeschreven beker competitie. Het won in Maas sluis met 2-1 van VDL. SVDPW ging bij WIA met 3-0 gevoelig het schip in. VDLGSS 1-2 Een van belde kanten slechte wedstrijd, waarin bergen fou ten werden gemaakt. Hennie ledema namens GSS en Wijnand van Orselen (VDL) zorgden voor de 1-1 ruststand. Pas vlak voor tijd slaagde Marco Schoemaker er in de Schiedammers naar de volgende ronde te schieten. WIA—SVDPW 3-0 De zaterdagvoet- baiters van SVDPW kwamen geen moment m hun ritme. Pas na de on derbreking kregen de Schiedammers wat kansen, maar het was de thuis club die een enigszins geflatteerde overwinning boekte. door Donald Bax tot op heden slechts contact gehad met makelaar Ger La gendijk en wachten verder op zijn bevindingen. Het grootste probleem in de mogelijk ojp gang komende on derhandelingen is de vergoe dingssom, waarop Feyenoord recht heeft en dat vooralsnog het budget van SVV te boven gaat. Naast Excelsior hebben inmiddels ook FC Den Haag e'. Ff-ftuna Sittard van hun i Vnsse blijk gegeven, maae oi het tot daadwerkelijk on derhandelen komt, hangt af van de houding die Feyenoord inneemt. „We hebben met Ger Lagen dijk lot nu toe twee gesprek- Ken gevoerd over Jeliazkov", aldus De Jager. „We moeten nu afwachten tot we van La gendijk horen hoe Jelizakov er zelf over denkt. Nogmaals, we denken aan zijn eisen (5.000 gulden netto per maand. DB) te kunnen voldoen, maar, we weten niet welke transferbe drag Feyenoord voor hem wil - hebben, zoals we-ook met we ten of Jeliazkov er überhaupt zin in heeft om in-de eerste di visie te gaan voetballen". De ambities van SVV reiken derhalve andermaal verder dan de voorlopig onooglijke positie op de ranglijst doet ver moeden, „Dat", zegt De Jager met nadruk, „hadden we ei genlijk ingecalculeerd. Goed, SVV heeft één punt uit drie wedstrijden, maar er is beslist geen enkele reden tot paniek. Wij, de slichting, en het be stuur hebben aile vertrouwen in de spelersgroep en de trai ner. Vergeet niet, dat we een zeer onvoordelig starlpro- gramma hadden". De Jager smeekt het Schie damse publiek min of meer SVV niet nu al in de steek te laten. „Er wordt", zegt hij, „keihard gewerkt om er een homogene groep van te ma ken. Ik hoop, dat men daar be grip voor heeft. Per slot van rekening zijn we dit seizoen zo'n beetje met een nieuwe groep begonnen. Ik ben er van overtuigd, dat de jongens zon dag tegen FC VVV een goed resultaat neerzetten. En dan natuurlijk het liefst voor veel toeschouwers verandering in ie brengen zijn alle oud-leden van de RAVO- band uitgenodigd om zaterdag van elf tot vier uur naar de Broekpolder te komen. Er wordt op gegokt dat de oud-le den mei zoveel enthousiasme over de band zullen praten dat zich nieuwe leden zullen aan melden. Het bestuur van de band wi; die dag tevc-ns van de gelegen heid gebruik maken om af scheid te nemen van M. Groe- neveld, die jarenlang met veel enthousiasme de instructie van de bandleden heeft verzorgd. De band zelf zal ook aantreden wanneer de Vlaardingse bur gemeester Fred van Lier om half twee op het scoutcentrum zal arriveren om het vijftigja rig bestaan van de Maurits- groep te vieren. Maassluis De FNV Vak- bondschooi in Maassluis houdt vandaag in gebouw de Kern een informatieve bijeenkomst waar bezoekers voorgelicht worden over de Vakbonds- school. De cursus die daar gegeven wordt is bestemd voor vak bondsleden uit alle verschil lende bonden die bij de FNV aangesloten zijn en hulsgeno ten die zelf geen lid kunnen zijn. Het gaat er bij deze cursus niet uitsluitend om gortdroge ken nis op te doen. Veel meer wil len de organisatoren de cursis ten de mogelijkheid bieden om de voorgelegde informatie te behandelen met elkaar zodat men zich de stof beter eigen kan maken. De cursisten zul len zich verdiepenun zaken als werk- en woonsituaties, sociale zekerheid, vrede en veiligheid en dergelijke. De voorlichtingsbijeenkomst begint om acht uur 's avonds op de P.C. Hooftlaan. De toe gang is gratis. Meer Informatie over de Vak- bondssehool kan men telefo nisch krijgen bij Jitske van der Broek tel. 01899-20062 of bij Rinus Dorleijn tel. 01399- nvo2. Schiedam De softbalploegen van Schiedam en Wassenaar hebben besloten hun beslis singswedstrijd om het kampi oenschap in de landelijke tweede klasse C te spelen op het terrein van Sparta. Zater dagavond wordt om zes uur op Nieuw Vreelust in Rotterdam de eerste bal gegooid. I WOENSDAG 5 SEPTEMBER I Voetbal: 18.45 Oud-BeijerlandHer- I mes DVS (competitie). 18.30 WK GTS (RVB-beker zaterdagclubs). 19.00 DHSSparta 2 (Rijnmond Cup); Zaalvoetbal: 19.00 Bedrljfszaal- voetbaltoernooi Bondsspaarbank in Margrlelhaf; Korlbal: 19.00 Succes 2Harga. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Voetbal: 18.30 WlC—Olympus Schïe- I dam (RVB-beker zondagdubs). Andrej Jelizakov nog in de kleuren van Feyenoord In actie tegen Fortuna Sittard. Binnenkort speelt de Bulgaar mogelijk in het rood-groen van SVV. Rotterdam Nog voor de competitie goed en wel is begon nen, ziet Fer Groeneweg zich geconfronteerd met een ware waslijst aan geblesseerde spelers. De oefennicester van het van Maassluiser Excelsior kon teravond in het Rijnmond Cup-treffen met Neptunus (4-Q voor de Rotterdammers) om uiteenlopende redenen geen beroep doen op tien mogelijke basisspelers. Van dit tiental ac teerde Rob van Leeuwen ten minste nog één helft, als inval ler voor de voor rust op zijn beurt aan de lies gekwetste Frank Vork... Tegen Neptunus ontbrak Dick van den Bergh, naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe vrije verdediger van de eerste klasser. om studieredenen. Paul Husslage, Roel-Jan Ab bas, Teun Hendriks, Wim Put, Cor van Hoeven, Rob van Leeuwen, John Gordijn en Ron van Straten sukkelen al len zonder uitzondering met min of meer ernstige blessures Peter van der Waal onder vond na het bekerduel tegen HOV opnieuw last van zijn oude blessure aan de lies en besloot zich als voorzorgsmaat regel af te melden. Pas na de laatste training weet Groeneweg ongeveer op welke spelers hij zaterdag in de uit beurt tegen voormalig lands kampioen Noordwijk wèl een beroep kon doen. Het elftal, dat gisteravond aan de Abra ham van Stolkweg m Rotter dam in aktie kwam, liet een bar en bar slechte indruk ach ter. Groeneeg: „Zeg maar ge rust erbarmelijk". Schiedam Rob Glimmerveen, de centrale man in het con cept dat Excelsior'20-trainer Eric Gudde voor ogen heeft, weet na vrijdag waar hij met zijn knieblessure aan toe is. Intensieve behandelingen van fysiotherapeut Karei Coerts hebben niet de gewenste uitwerking gehad, zodat Excel sior's hoop in bange dagen zich vrijdag moet melden bij de Delftse knïetjesspecïalist Jansen. Aldaar zal zijn knie aan een intensief onderzoek worden onderworpen, een zogenaamde kijkoperatie. Nu al is min of meer vastgesteld, dai er geen sprake is van een beschadigde kruisband, net 20 min als van de eerste diagnose, die deed vermoeden, dat het om een lichte irritatie van de banden ging. Gevreesd wordt, dat het toch om een kapotte meniscus gaat bij de twintigjarige stu dent lichamelijke opvoeding. Blijkt het onderzoek dat ver moeden te bevestigen, dara wordt vrijdag onmiddellijk operatief ingegrepen. Eén en ander heeft tol gevolg, dat Gudde voorlopig niet be hoeft te rekenen op de inbreng van zijn smaakmaker, Gudde: „Blijkt het iets te zijn. waar mee hij op school gewoon ver der kan sporten, dan wordt er niet geopereerd. Is dat toch noodzakelijk, en is het een ka potte meniscus, dan is hij zo'n zes weken uitgeschakeld. Ge- lukig is Glïmmie op ert top een sportjongen, met een goed li chaam, dat snel herstelt. Hem er niet bij hebben, is in geval een waanzinnig gemis".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2