Hoorzitting over drinkwateronderzoek Poppe stuurt vergeefs aan op strafvervolging Huisartsen schrijven 'recept voor vestiging Van Kalken (PSP) geïnstalleerd Wtadskantoor üiiïet bepaald tjjeluiddicht 'Nieuwe naam betekent nog geen basisschool' Kredietbank willigt Schiedamse eisen in IE BS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT I NIEUWE WATERWEG COURANT IïCJV opent IOase Schiedam gaat systeem huisvesting verbeteren Grasveld gekraakt bij burgemeester 'CDA waarborgt toch hopelijk wel kwaliteit ?9 Winkeldieven aangehouden Exposities Rijken voor beveiliging befilé :fijdens (Irumband- festival DONDERDAG 6 SEPTEMBER i9Ö4' gevolgd kunnen worden door mensen, die op de gang staan. Haar ervaring ïn een be zwaarschriftencommissie is, dat het pubiieK soms woordelijk kan volgen wat er binnen aan vertrouwelijkheden wordt uitgewisseld. Dat moet anders, vindt mevrouw De Jong. Zij is van plan deze kwestie bij elke wethou der aan te kaarten. Wethouder Posthoorn was als eerste aan de beurt Hij gaf toe, dat het stadskantoor bepaald niet geluiddicht' is. Hij wil proberen te bewerkstelligen dat strikt vertrouwelijke vergaderingen in de rechter- nis beneden gehouden zullen worden. Daar is de afstand tot eventueel publiek groter dan op één der, andere etages. .Bovendien, als we die recHtemis flink volboeken, wordt voor Schiedam Het stoort VVD-raadslid Ien de >Uong dat besloten vergaderingen in het £j5chiedamse stadskantoor soms zo makkelijk Posthoorn over de nis. mij de kans kleiner dat ik er vergaderen moet. Ik vind dat zo'n vervelend hok", zei Vlaardïngen De Kamer- lingh Onnesschool en de kleu terschool De Boterbloem mo gen wat het gemeentebestuur betreft in het dagelijks ver keer voorlopig de nieuwe naam 'De Lage Weide' voor het scholenkoppel gebruiken. Die naam hadden de staf en de medezeggenschapsraad enige tijd geleden voorgesteld. Uit die toestemming mogen de- scholen wat het gemeentebe stuur betreft echter niet de hoop putten, dat De Lage Wei de straks inderdaad een echte basisschool wordt „Men mag er zeker geen conclusies aan verbinden", zegt Jan Baris op de afdeling onderwijs. 'De Lage Weide' was de naam, die naar voren was gebracht toen men er op de scholen nog van overtuigd was, dat het scholenkoppel per 1 augustus 1985 zou worden omgevormd tot basisschool. Zoals bekend voelde het gemeentebestuur daar niets voon de gemeente raad nam vlak voor de vakan tie het besluit dat de Kamer- lingh Onnesschool per 1 au gustus van dit jaar zou moeten fuseren met de Van Maerlant- school. De oudercommissie diende tegen dat besluit be zwaar in bij de Raad van State. De voorzitter van de afdeling rechtspraak schorste echter hangende de beroepsprocedure dat fusiebesluit. zodat de school twee weken geleden toch aan een nieuw, zeltstan- dig schooljaar kon beginnen.T Zo lang het definitieve besluit over de toekomst van de school niet is genomen mogen de lagere en de kleuterschool dus de nieuwe naam hanteren. Wat net gemeentebestuur be treft blijft dat echter een tijde lijke zaak. •t-t /-Vlaardingen Na twee jaar ;<van voorbereiding opent de ^christelijke jeugdvereniging *KCJV) maandag in gebouw «.O bad ja een ontmoetingscen trum voor jeugdige werklo- -jzen. Het centrum draagt de £haam Oase, dat staat voor ^'ontmoeting, activiteiten, «spel, etcetera'. £De bedoeling is dat werkloze jon geren in het centrum el- ■jkaar kunnen ontmoeten en ervaringen kunnen uitwisse- -Jen. Verder kunnen ze zich f'samen bezig houden met fo tografie, video en met spel- pen als tafeltennis, flipper kast en biljart. Het CJV £-heeft voor het project voor *een jaar een begeleider aan- '"Het centrum in gebouw XObadja aan de Beukelszoon- !r straat is vanaf maandag elke ^"doordeweekse dag geopend fcwan half elf tot vijf uur. Vlaardingen Twee Hage naars, die bij Vroom en Drees man aan het Veerplein kin derkleding en een hoeslaken hadden gestolen, zijn'gisteren dcfor de Vlaardingse politie -aangehouden, In het huis van 'een van de verdachten werden bovendien vier lakensets en tweepaar schoenen gevonden, ctfe* bij winkeldiefstallen in 'Botterdam waren buitge maakt. Tegen de twee, een man van 43 en een vrouw van ■34/-., is proces-verbaal opge maakt, -Schiedam De tentoonstel- lürigszalen van het Stedelijk -Museum zijn gesloten voor het .publiek in verband met de in stallatie van een bewakingssy steem met camera's. De werk zaamheden zullen naar schat- Iting tot eind oktober duren. Bas dan kunnen museumbe zoekers weer terecht in de ex- fositiezalen van het Stedelijk, ledurende de installatie van et beveiligingssysteem gaan {ie geplande activiteiten in de Sula gewoon door. Ook kan j^et publiek tijdens de normale bpeningsuren terecht in het •Nationaal Gedistilleerd Mu- .|eum dat in de kelder van het 'museum is gevestigd. Ja X fachiedam Tijdens het zes- "ejitwintigste drumband- en i majorettefestival, dat zater- 'dag in Schiedam wordt ge houden, zal voor de eerste keer een défilé plaatsvinden. Tussen drie en vier uur 's middags marcheren alle /deelnemers achter elkaar langs het podium. ■Het evenement wordt gehou den op de Plantage, de Lan- ;ge Nieuwstraat en Plein ^Eendracht. Bijna alle Schie damse muziekverenigingen Hoen er aan mee: drumband Juliana, de Rijnruondband, /Gusto, het tamboerkorps van ♦JJV ilton-Fijenoord, Ambrosi- /ris, de Jeugd Rijnmondband majorettegroepen. Daar- ^a'ast zijn orkesten en forma- l-Hés uit andere steden uitge nodigd. Het festival begint IbrtjTl.OO uur en zal zeker tot •CB.30 uur duren. Programmaboekjes zijn ver krijgbaar bij het VVV-kan- stóor aan de Buitenhavenweg "fen op de dag zelf op het festi val terrein. Het evenement is georganiseerd door de Schie damse Gemeenschap. Korter wachten op nieuw huis Schiedam De soms ja renlange wachttijden voor een nieuwe woning kun nen aanzienlijk bekort worden, wanneer het bu reau Huisvesting van de gemeente Schiedam bin nenkort overgaat tot een verbeterd systeem van re gistratie. Een belangrijke tijdwinst kan worden geboekt door woningzoekenden heel specifiek hun wensen te laten omschrijven. De op zet daarbij is, dat men niet meer zo gauw 'nee' kan zeggen, als er een huis wordt aangeboden. De cliënten van de Noordvest 18 zullen immers precies aangegeven hebben wat zij willen en daar zal het bureau huisvesting dan volledig 'rekening mee? houden. In bescheiden mate gebeurt dat al, maar de automatisering maakt het mogelijk dat nog effi ciënter te gaan doen. De indruk bestaat dat veel wo ningzoekenden zich laten in schrijven, omdat de wachttij den soms jaren in beslag ne men. Dient zich dan on vei wachts eerder een woning aan, dan wil men nog wei eens be danken, omdat verhuizing best nog even kan wachten, Hoe vaker dat voorkomt, des te meer tijd er verloren gaat - waarvan mensen, die echt zit ten te springen om een nieuwe woning de dupe worden. Maar het nieuwe systeem gaat niet zover, dat woningzoeken den verplicht zullen worden elk huis te nemen dat het bu reau Huisvesting aanbiedt. De service wordt alleen meer toe gespitst op nauw omschreven woonwensen. Wie bijvoor beeld zich nadrukkelijk in schrijft voor een tweekamer woning in de Lindenhof, heeft daar dan in theorie even veel kans op als iemand die al lan ger ingeschreven stond voor zomaar een tweekamerwo ning. Overigens zal daarbij een zeer belangrijke rol spelen of ie mand een woning achterlaat, waar veel vraag naar is en dus bevorderend is voor de door stroming. Zo wees een onder zoek uit, dat de bouw van 182 woningen in de Botenbuurt uiteindelijk van belang was voor meer dan 600 woningzoe kenden. Want wie in de Bo tenbuurt kwam, liet een ander huis achter. En wie daamaar- toe verhuisde, liet ook weer wat achter, enzovoorts. Het aantal woningzoekenden in Schiedam neemt de laatste maanden af. De verdere wo ningbouw in Woudhoek, de binnenstad en de oude wijken zal het aantal nog verder te rugdringen, is de verwachting. Het verbeterde computerpro gramma van Huisvesting zal de tevredenheid onder de ge holpen woningzoekenden moeten vergroten. Nog dit jaar komt het in gebruik en Schie dam loopt in die opzet voor op andere gemeenten. 'r m Burgemeester Van Es neemt een kijkje bij de krakers, die hun meubilair hebben neergezet op het grasveld naast zijn huis. Maassluis De vier krakers van de Goudsteen hebben gisteravond laat een aanzien lijk deel van de inboedel uit bet pand neergezet direct te genover het huis van burge meester Van Es. Op het gras veld voor de Maranatha- kerk aan de G.A. Bredero- laan richtten de krakers als het ware een compleet huis in. Slechts een kwartiertje later verliet burgemeester Van Es zijn woning, om ver volgens tien minuten daarna terug te keren. Hij kwam weliswaar even kijken bij zijn nieuwe buren, maar be sloot niet met hen in discus sie te treden. De inmiddels eveneens gearri veerde politiemensen kwamen zich op de hoogte stellen van deze ludieke actie, zoals de krakers hun verhuizing om schreven. Aangezien zi] geen enkele wet overtraden hoefde de politie niet op te treden. Uit een aangrenzende feestzaal kwam een aantal nieuwsgieri ge mensen een kijkje nemen, waarna zij vriendelijk uitgeno digd werden 'binnen te ko men' bij de krakers. „Het ziet er wel gezellig uit, maar je hebt nog helemaal niet behan gen", grapte een van de pas santen. Vanaf vanmorgen negen uur is het pand aan de Goudsteen door zowel de krakers als de vaste kern van bezoekers ver laten, zoals zij hadden toege zegd aan het gemeentebestuur. Vandaag hopen de krakers te horen of de plannen die zij hebben om het gebouw zelf aan te kopen gerealiseerd kun nen worden. De krakers, lid van de Multi-culturele Anti racistische Samenleving in op richting (MARS) gebruikten het onderkomen aan de Goud steen, dat eigendom is van de gemeente, als ontmoetings ruimte. Wanneer de aankoop van dit pand doorgaat zal het opnieuw als zodanig ingericht worden. Maassluis De raadscom missie voor de bezwaar schriften geeft op 11 septem ber de bewoners van de Steendijkpolder de gelegen heid, hun-standpunt over het onderzoek van riet drinkwa ter in hun wijk nog eens dui delijk uiteen te zetten. De be woners hebben onlangs een bezwaarschrift Ingediend omdat het gemeentebestuur niet wilde ingaan op hun eis het drinkwater nader te on derzoeken. In de' Steendijk polder heerst de angst, dat in dat water wel degelijk giftige stoffen aanwezig zijn. Het college wees onlangs het verzoek van de bewoners af, omdat er voor uitbreiding van het onderzoek naar de kwaliteit van het drinkwater geen aanleiding zou bestaan. Ook zou het volgens B en W niet nodig zijn andere maat regelen te treffen. Na de hoorzitting op 11 sep tember zal de commissie voor de bezwaarschriften het college een advies over het protest van de bewoners moeten uitbrengen. Schiedam Het CDA is in Schiedam door incidenten zo als de affaire-Schoenmakers en de vervanging van frac tieleider Aad van Lïngen door Piet Roosen in een posi tie gekomen, waarin andere partijen soms flink een loopje nemen met de CDA-afge- vaardigden. „iuer was al de kwalificatie, die de fractieleiders van de PvdA/VVD-eoalitie deze zo mer snerend voor haar groot ste opponent over hadden. En deze w«.'< bleek een der gelijke schamperende hou ding opnieuw, toen het CDA- verzoek op tafel kwam om Jaap van Katwijk te vervan gen in de begeleidingscom missie van het Instituut Soci aal Raadslieden, Zijn opvol ger in die commissie wordt het nieuwbakken CDA- raadslid Ru Hartog, die deze maand beëdigd zal worden. Maar kennelijk heeft niet ie dereen een hoge pet op van de nieuwkomer. PvdA-raads- Jid Lou van der Stel vroeg Van Katwijk quasi-ongerust: ,,Het CDA waarborgt toch hopelijk wel de kwaliteit?" Waarop Van Katwijk wat mompelde en wethouder Posthoorn concludeerde, dat Van Katwijk geen recht streeks antwoord wilde ge- Vlaardingen De gemeen teraad blijft een vrijplaats voor mensen die anderen voor de meest verschrikkelij ke dingen uitmaken. Dat was althans de conclusie van de Vlaardingse SP'er Remi Pop- pe, nadat zijn voorstel om raadsleden te laten vervol gen als zij in de vergadering discriminerende uitlatingen doen, door een overgrote meerderheid van de gemeen teraad was verworpen. „Een heel slechte zaak", vond Poppe. De SF er, aie tijdens de vori ge raadsvergadering in een motie zelf van discriminatie werd beschuldigd, wilde zich van die blaam zuiveren. „Als de raad vindt dat een van de leden discriminerende din gen heeft gezegd", stelde Poppe, „moet hem gevraagd worden die woorden na de vergadering te herhalen, zo dat hij strafrechtelijk ver volgd kan worden." Hij wil de dat in het reglement van orde laten opnemen. Tijdens de vergadering is het raads- lid onschendbaar. „Dus kun nen mensen daar hun smeri ge, levensgevaarlijke gif spuien", zei Poppe drama tisch. Het SP-raadslid wilde aan vankelijk in een interpellatie betogen, dat er in zijn verha len nooit een spoortje van discriminatie had gezeten. Maar hij bedacht zich op het laatste moment en kwam met het voorstel om het re glement van orde van de ge meenteraad te veranderen. De andere partijen voelden daar niets voor. „De hogere overheid heeft bepaald dat een raadslid bescherming ge niet en dat is niet zonder be doeling gedaan", betoogde burgemeester Fred van Lier. Poppe zei in juli, toen hij de 'discriminatie-motie' aan zijn broek kreeg, al dat de raads leden hem maar moesten aanklagen bij de officier van justitie. „Als jullie dit initia tiefvoorstel niet aannemen, dan was die motie politieke bluf-poker." Van Lier wees hem erop dat hij, als hij zo graag voor de rechter ge sleept wilde worden, maar op eigen initiatief zijn ver haal over migrantenbeleid buiten de raad. moest herha len. Schiedam De Schiedamse huisart sen krijgen een zeer dikke vinger in de pap bij de totstand koming van een ves tigingsbeleid. Eigen lijk komt het erop neer dat zij zelf een recept voor het be leid mogen uitschrij ven, hoewel de ge meente en de zieken fondsen daar wel als kritische partners bij zitten. Op die manier hoeven de huisartsen niet bang te zijn voor zo'n stren ge vestigingsverorde ning, als het vroegere Pvd A-raadslid Hans Konings beoogde. De huisartsen vreesden dat hun medezeggen schap verloren zou gaan en dat er hooguit 'inspraak' voor in de plaats zou komen. Zoals het er nu uitziet, blijven de Schiedamse huisartsen zelf een veelbetekenende rol spelen, waar het gaat om het vestigingsbe leid. Als zich nieuwe artsen willen vestigen in de stad, kan dat met problemen gepaard gaan. Dat bleek bij voorbeeld toen de huis artsenpraktijk, die nu in de Nieuwe Maas straat in Schiedam- Zuid zit, zich wilde vestigen in wijkcen trum Nieuwland. De huisartsen ageerden en "VVD-wethouder Haf kamp stak een stokje voor dit plan. De nieuwkomers mochten geen goedkope ruimte van de gemeente hu ren. De vier huisartsen in Zuid zijn inmiddels be zig een tweede praktijk te openen. In oktober beginnen twee van hen in een pand op de Vlaardingerdijk. Wethouder Hafkamp heeft het PvdA-raads- lid Truus de Nijs laten weten nog niet aan een beleidsnota voor de vestiging van artsen te denken. Wel komt er een tussentijds rappor tje over de vorderingen van de ingestelde werkgroep. Hafkamp spreekt van een moei lijke materie, omdat de richtlijnen uit Den Haag nog onduidelijk zijn. CDA'er Maarten Vermeer feliciteert het nieuwe raadslid met zijn installatie. Vlaardingen Arnold van Kalken (39) werd gisteravond bedol ven onder de felicitaties, nadat hij was geïnstalleerd als lid van de Vlaardingse gemeenteraad. Vanaf de publieke tribune keken zijn twee dochters en jarige zoon Leon toe, hoe hun vader de eed afleg de. Van Kalken, tot voor kort interkerkelijk vormingswerker, zit in de gemeenteraad namens de PSP, die een zetel deelt met de CPN. Hij komt in de plaats van Hans Poldeivaart, die twee jaar lang voor de communistische partij in de raad zat. Het nieuwe raadslid was .wat verbaasd over alle handen die hij te schudden kreeg. „Ik wist niet dat dat zo ging", zei hij na afloop. „Het leek wel een brui loft," Schiedam/Vlaardingen De Vlaardingse Kredietbank heeft de Schiedamse eisen ingewilligd en zal spoedig spreekuren gaan houden in het gebouw van de sociale dienst in Schiedam. Het zal dan voor Schiedammers met schuldproblemen niet nodig zijn naar de Schiedamseweg in Vlaardingen te fietsen. De gemeente Schiedam mag bovendien een vertegenwoordi ger toezicht laten houden op de Vlaardingse Kredietbank. .Wethouder Posthoorn noemde de houding van Vlaardingen deze week 'zeer loyaal'. Hij zei dat Schiedam zelfs iemand had mogen benoemen in het be stuur van de bank, maar zover hadden B en W niet willen gaan, vanwege het principe dat een Schiedamse afgevaardigde geen Vlaardingse bestuursver- antwoordelijkheid moet heb ben. Schiedam had de Kredietbank eisen gesteld, in verband met het beschikbaar stellen van een bedrag voor schuldenregeling, dat met terugwerkende kracht naar Vlaardingen overgemaakt moest worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1