Wilton heeft Scheeresplein Indische Buurt koopt buurthuis zonder subsidie m Windhoos maakt enorme ravage Scouts vieren halve eeuwfeest Golf van inbraken teistert Schiedam rnmrn VIAARMNGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHI COURANT jEÜWt WATERWEG COURANT Viaduct weer vol geregend ter meulen In hoger beroep voorwaardelijke hechtenis geëist Veel bekijks voor drumbands Lekkend riool: gat van 2 meter 27 camera 's weg Verdachte tasjesroof vrijgelaten Aleidastraat geasfalteerd Rotterdams Nieuwsblad op uw vakantieadres? Dat kan! MAANDAG 10 SEPTEMBER 1984 Schiedam Onder grote belangstelling is zaterdagmorgen op de werf Wïlton-Fije- noord het naar de Schiedamse burgemeester vernoemde Reinier Scheeresplein in ge bruik genomen. Het Burgemeester Scheeresplein ligt vlakbij de ingang en symboli seert de dank van de werf voor de helpende hand die de gemeente Schiedam Wilton heeft toegestoken en waarvoor Reinier Scheeres zijn uiterste best heeft gedaan. m De Wiltonners grepen de gele genheid aan om nogmaals fik se kritiek te leveren op minis ter Van Aardenne van econo mische zaken, die volgens hen een bedenkelijke rol heeft ge speeld in de periode dat de scheepswerf surséance van be taling had en waarin sluiting dreigde. OR-vaorzitter Albert Scheeres onthult het naam bordje van zijn eigen plein bij Etman had uitgerekend dat de periode precies 492 dagen had geduurd. „Voorwaar een re cord in het Olympische jaar. Maar het bracht ons geen goud, slechts een loden last was ons deel." De grondtransactie, waarbij de gemeente Schiedam voor zo'n veertig miljoen de grond en gebouwen op de werf heeft ge kocht om het weer in erfpacht terug te geven, noemde Etman „een gouden idee, dat ons van de ondergang heeft gered." Hjj sprak de wens uit om een weg op de werf ooit eens naar mi nister Van Aardenne te kun nen vernoemen. „Maar dan moet 'ie wel het letterlijke voorbeeld 'weg' geven." Ook Dik Visser, landelijk voorzitter van de Industrie bond FNV, en bondsbestuur- der Dik Nas, die het RSV-de- bacle van begin tot eind van nabij heeft meegemaakt, haal den fel uit naar minister Van Aardenne. Dik Visser over handigde burgemeester Scheeres nog het eerste exem plaar van een door de vak bond samengesteld boek met de titeh 'Dan de beuk erin, de strijd om het behoud van Wil ton'. waarin de donkere dagen voor de scheepswerf van dag tot dag staan beschreven. Het zal worden uitgereikt aan dc FN V-led en onder het werf per soneel en ook aan de enkele honderden werknemer», die Wilton de laan moest uit stu ren om het hoofd hoven water te kunnen houden na heL RSV-drama, waarover de par lementaire enquêtecommissie nog regelmatig onthutsende zaken aan hel licht brengt. Vlaardingen Het was zaterdag- feest In de Indische Buurt. Na jarenlang wachten op een eigen buurthuis, verrichte wethouder Arij Maarleveld zater dagmorgen de officiële opening van het nieuwe onderkomen van wijkvereni ging Indische Buurt aan de Floreslaan, De wijk vereniging hield de laatste jaren activiteiten in ontmoetingscentrum West, maar de afstand vanden de leden een enorme belemmering. „Vooral onze oudere bezoekers zagen .daar tegenop, omdat ze de drukke Marathon weg moesten oversteken om bij het ontmoetings centrum te komen", zegt voorzitter Cees van Eekelen. „Bovendien konden we maar een dag .per week terecht." In tegenstelling tot de meeste wijk verenigingen, die daar voor subsidie krijgen, heeft de Indische Buurt het wijkcen trum zelf bekostigd. Trots ver telt Van Eekelen dat de vere niging het houten gebouw aan de Floreslaan zonder een cent steun van de gemeente, met hulp van de bank, heeft over genomen van de kruisvereni ging Vlaardingen. Die is verle den jaar verhuisd naar een nieuwe vestiging aan de Ge dempte Biersloot in de binnen stad. en sindsdien stond het gebouw leeg, Op verzoek van de kruisvereniging wil Van Eekelen niet het preciese be drag noemen wat daarmee was gemoeid, maar we! wil hij kwijt dat het nog geen vijftig duizend gulden was. Om de kosten te drukken is een van de kantoren in het gebouw verhuurd aar» bewegingsthera- peute Suus Zevenbergen. De opening door wethouder Maarleveld werd bijgewoond door ruim honderd wijkbewo ners. Nadat Maarleveld een door de wijkvereniging zelf ontworpen vlag als openings handeling in top had gehesen, prees hij het initiatief van de vereniging om zonder finan ciële steun van de gemeente een eigen onderkomen te rea liseren. Als blijk van waarde ring overhandigde hij namens de gemeente een pentekening van Oud-Vlaardingen met een zicht op de haven. Voorzitter Van Eekelen ver telt dat de vereniging voorlo pig niet meer van plan is aan te kloppen bij de gemeente voor subsidie. „Als je geen subsidie krijgt, dan heb je ook geen bemoeienis van de ge meente. Hoe verder je van de gemeente afblijft, hoe beter dat is", meent Van Eekelen. De wijkvereniging organiseert vooral activiteiten voor oude ren: dansavonden, klaverjas sen, bingo en viseoncoursen. „Aan disco doen we niet", be nadrukt voorzitter Van Eeke len. „Daar kunnen ze elders voor terecht. Je weet maar nooit wie je in huis haalt. Je hebt jongeren van achttien die volwassen zijn, maar er zijn er ook bij die het nooit worden. Als je begrijpt wat ik bedoel..." Schiedam Voor de tweede maal is het spoorwegviaduet in aanbouw op de Nieuwe Dam- laan volgestroomd met regen water. Het verkeer werd hier zondagavond om half twaalf zo ernstig door gehinderd, dat de politie tot een grote omlei ding moest besluiten via de Van Haarenlaan en de 's-Gra- velandseweg. De brandweer moest ai het re genwater wegpompen. Er lag een plas, die zich uitstrekte van hel viaduct tot op de Schiedamseweg, waareen rioolput verstopt bleek te zit ten en het hemelse nat ook niet wegstromen kon. Ook eerder al liep het viaduct vol na een aanhoudende bui. Als het werk gedaan is, moet /er gezorgd zijn voor een toe reikende afvoer. (ADVERTENTIE) Modekoopje... Leuke mand van kunststof in de modekleuren rood, blauw of wit Ook als boodschappen mand te gebruiken. vanjSjSïr voor Maassluis/Maasland Een felle windhoos heeft gister avond om tien uur op de Oude Veiling in Maasland enorme ravage en grote schade aangericht. Ruim een kwartier later bereikte de grote windvlaag Maassluis, waar eveneens schade ont stond. Het dak van de loods van Van Dijk en Van Buren op het Maaslandse veilingterrein werd gedeeltelijk weggeblazen en een geparkeerde wagen kwam op zijn kant te liggen. Er vielen geen gewonden. De pannedaken en brokstuk ken van de loods vlogen als granaatstukken door de lucht en vernielden vele ruiten van huizen in de omgeving. Ook de voorgevel van een motprrij- wielenzaak werd zwaar getrof fen. Een tiental auto's van be zoekers aan de discotheek Vlietzicht werd beschadigd. Volgens de Maaslandse politie is er nog geen overzicht van de totale schade te geven. Ze ker is wel, dat deze in de tien duizenden guldens loopt. Toen de windhoos het nabijge legen Maassluis bereikte, had het al iets aan kracht ingeboet. Hier moesten voornamelijk bomen hel ontgelden. In de Urgeniusstraat kwamen twee bomen op een geparkeerd staande auto terecht. De scha de was aanzienlijk. In de Schendelstraal gingen twee PTT-tenten de lucht in. Bij de oude fabriek De Ploeg op het Kerkeiland werden stukken steen van de muren gerukt. Elders in het Westfand zegt met weinig grote hinder van de storm te hebben ondervon den. Al vond er, mede door de regen en glad geworden we gen, wel een opvallend groot aantal verkeersongelukken met alleen blikschade plaats. In Maasland werd een loods op de Oude Veiling door de storm zwaar bescha digd. Vlaardingen/Den HaagEen maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proef tijd van twee j.'utr en 500 gul den boete eiste procureur-ge neraal mr. B de Hoogh vrijdag tegen een 23-jange Vlaartiin- gor, die* zich in hoger beroep voor de Haagse rechtbank moest v e ra nt woo rd en vóór diefstal. Hem werd ten laste gelegd /lat hij geld en goede ren uit personenauto's had ge stolen. De politici echter had in mei vorig jaar vijf weken ge vangenisstraf met aftrek waarvan drie weken voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar gevonnist. Tijdens het hoger beroep werd de verdachte ook aangerekend dat hij geweld had gebruikt te gen een politieman. Dat werd echter tijdens de zitting inge trokken, omdat dat met bewe zen werd geacht a Door de regen moest regel matig gezocht worden naar een droog onderkomen. Een van de vele paraplu's of, zo als bij het pannekoeken bak ken, een tent. De pret was er niet minder om. Vlaardingen Op een verre gend scoutcentrum in de Broekpolder vierde de Viaar- dingse scoutinggroep Prins Mauritsgroep zaterdag zijn vijftigjarig bestaan. Tussen ae buten door opende burgemees ter Fred van Lier onder grote belangstelling de, jubileumdag. De immer glimlachende bur gemeester Van Lier werd ver welkomd met tromgeroffel en hoorngeschal van de Ravo- scoutingband, die zaterdag een reünie van oud-leden op het scoutcentrum hield. Die reünie moest ervoor zorgen dat de be langstelling voor de muziek groep. die de afglopen jaren wat in de versukkeling is ge raakt. wordt aangewakkerd. Dat was wel te horen ook, want uit de muziekinstrumen ten klonk menige valse toon op. Hoogtepunt van de dag was de uitreiking van een zilveren medaille behorende bij de Orde van Ornaje Nassau aan oprichter en ere-voorzitter Krijn van Aperen. De 69-jari- ge Van Aperen was diep ont roerd toen burgemeester Van Lier. vanonder een paraplu die door een scout werd opge houden, hem uitnodigde om de onderscheiding in ontvangst te komen nemen. Nadat Van Lier het vlaghijsen door enkele welpen had gade geslagen, merkte hij op dat de rituelen niets waren veran derd vergeleken met de tijd dat hijzelf welp was. „In 1984 leeft de padvinderij nog steeds, ondanks cle malaise in scou ting van de afgelopen jaren", constateerde de burgemeester. Dat dat waar is bewezen de honderden scouts en hun ou ders, die ondanks de regen en thousiast over het natte terrein van de ene activiteit naar de andere liepen Schiedam Ook drumbands hebben te leiden onder de eco nomische malaise. Dat is ten minste de verklaring van be stuurslid Aad Bouwman van Fanfare Schiedam voor het kleiner aantal groepen dat za terdag meedeed aan het 26e drumband- en majorettenfesti- val dat op en rond het PJanta- geterrein werd gehouden. Verleden- jaar traden er 48 drumbands aan: zaterdag wa ren het er 32. „Voor bands die van buiten Schiedam komen is zo'n concours een dure ge schiedenis". verklaart Aad Bouwman. „Als je voor een dag een bus huurt, dan ben je al gauw negenhonderd gulden kwijt. Dan het inschrijfgeld nog en een natje en een droog je voor de muzikanten. Tel maar na wat dat bij elkaar kost." Ondanks het slechte weer na men honderden Schiedam mers zaterdag een kijkje bij het festival. Vooral tijdens het défilé, waaraan alle deelne mende groepen meededen, zag het langs de route zwart van de mensen. Eigenlijk alleen de majorettes hadden last van de kou. Met hun blote benen stonden ze tussen de optredens bibberend te wachten tot ze weer in actie moesten komen. De organisatie was trouwens best te spreken over het weer. „Toen we vanmorgen om tien uur begonnen kwam het met bakken uit de hemel. Maar ge lukkig werd het al gauw min-- der", zegt Aad Bouwman. „Verleden jaar was het veel erger. Toen was iedereen drijf nat met het defilè. Nu waren het maar een paar spetters." Burgemeester Scheeres consta teerde opgewekt dat het wel meeviel met de regen. Tijdens het schrijven van enkele lof- zinnen voor het voorwoord van het programmaboekje had hij er al bij stilgestaan. „Waar dering des temeer omdat het toch altijd een waagstuk blijft om in de septembermaand een dergelijke openlucht-manifes tatie te organiseren." Schiedam Op de Rotter- damsedijk. ter hoogte van pand 223, is zaterdagochtend om negen uur het wegdek in gezakt tot. een put ontstond van twee meter diep. De grond werd finaal wegge slagen door het water, dal uit een lekgescheurde rioolbuis stroomde. De buurtbewoners zagen tot hun verbijstering het halve trottoir inzakken. De dienst gemeentewerken werd in allerijl ingeschakeld om het riool te dichten. Zolang dat karwei duurde, werd een loopplank over de kuil in het wegdek gelegd. Later zou de put worden volgestort. Vlaardingen Bij een in braak in een fotohand el aan de Van Hogen dorplaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor ongeveer 12.000 gulden aan fotocamera's weggenomen. Vanuit een vitrine in de win kel werden 27 camera's van bekende merken ontvreemd. Men 'kwam binnen door met een tuinhek de ruit van de toegangsdeur te vernielen. De recherche is op zoek naar mensen, die iets van de in braak gemerkt hebben. Schiedam De politie heeft de jongeman moeten vrijlaten, die donderdagavond was gear resteerd na een tasjesroof op het Sem Dresdenplein. Hij bleek niets met de reeks tasjes roven van de laatste tijd te maken hebben. Alleen had hij de- pech om vrij nauwkeurig te voldoen aan het signalement, dat de overvallen vrouw in Groenoord aan de politie had opgegeven. De politie heeft geen verdere aanwijzingen, die kunnen lei den naar een dader. Schiedam Gedurende een aanzienlijke reeks inbraken heeft de politie dit weekeinde vier daders op heterdaad kun nen betrappen. Vrijdagavond al werd in het Hof van Spa- land een 25-jarige Rotterdam mer aangehouden, die in een achterdeur bij reisbureau Snel met een sehroevedraaier in het slot stond te morrelen. Zondag laat in de middag wer den twee broertjes -.'an 12 en 14 jaar in de kraag gegrepen, nadat zij in de Woudhoek- school ruiten van dakkapellen hadden ingegooid en in ue de pendance van de Notenkra kers ook talrijke vernielingen hadden aangericht. Zondagochtend om half vijf was een SO-jange man betrapt bij de levensmiddelenafdeling van de Hema, maar hoofdin specteur Van Hof wist niet of dit ook onder 'proletarisch winkelen' gerekend kan wor den. Een aantal inbraken met flin ke buit bleef onopgelost Het gaat hierbij onder meer om een nieuwe inbraak bij heren mode Janse in het Hof van Spa land. w,»ar deze keer veer tig truien a 4000 gulden ver dwenen. meer dan de helft van wal vorige week gestolen werd. Met een straat tegel werd zaterdag dc etalageruit ingegooid In Novotel werden drie hotelkamers op de eerste verdieping illegaal bezocht, de kleurentv's veidwenen, totale waarde 6000 gulden. Stichting De Schiedamse Molens deed aangifte van diefstal van ge reedschap a 3000 gulden uit moten Dc Vrijheid I.(brekers waren daar bi n n f ngek ome n via de stelling, die in vei band met restauratie tegen de molen aan staat Snoep en een cassetterecorder verdwenen uit do kantine van SFC in sportpark Thuriede. Wasgoed werd gestolen van een waslijn in de Mgr Notens- laan Vier cross fietsen van to taal 960 gulden werden ont vreemd uit een fietsdiscount aan de Lange Haven Bij Vast goed Van Dorst op de Roitcr- darnsedijk verdween geld. Uit een auto op de Jozef Oreliosm- gol werden twee houten ge- reedsc h psk is ten ver don kcre - maand Bij een poging tut inbraak tn bistro 't Stenehus aan de Ary Prinslaan zag de dader af van binnentreden, omdat de aan wezige hond nogal vervaarlijk gromde. Schiedam Vanaf vandaag is de Aleidastraat afgesloten voor gemotoriseerd verkeer, omdat stratenmakers van de gemeen te er de weg zullen asfalteren. Dat werk duun tot 21 septem ber. Verkeer woidi omgeleid via BK-laan, Rcmbrantltlj.m en Vlaarthngordijk (ADVERTENTIE) Goat u mat vakant'a naar da camping of volkstuin? Op 150 bekende vakantieadressen in da provincies Zuid-Holland, Zeeland en Brabant is het Rotterdams Nieuwsblad actueel verkrijg baar bij de wederverkoper. Als u langer dan twee weken mei vakantie gaat, en u vult de bon in dan verrekenen we na uw thuiskomst automatisch het betreffende abonnementsgeld. (Tijdens uw afwezigheid onderbreken we tijdelijk de bezorging van het Rotterdams Nieuwsblad op uw huisadres). Het aloude bonnensysteem is met Ingang van dit seizoen vervallen. Voor 'verre' vakantiegangers is er de mogelijkheid om per post de krant toegestuurd te krijgen. U betaalt daarvoor uitsluitend de extra kosten die de PTT daarvoor in rekening brengt. O# kosten zijn: buitenland binnen Europa ƒ3,- per dag buiten Europa volgens PTT-tarlef verzending binnen Nederland en België 2,70 per week. Houdt u er rekening mee dat post In het buitenland dikwijls vertraging heeft. Stuur de ingevulde bon uiterlijk drie weken voordat u met vakantie gaat naar: Rotterdams Nieuwsblad, Vakantieadressen, Witte de Withstraat 25. 3012 BL Rotterdam. Wlii u daxa bon niet aan de bazorgar maag a van. Straat: Voor!.: [Postcode: Huisnummer: Plaats: Vakantieadres: Naam Hotel/Camping: Straat: Postcode: Land: 4 I Nr.r Plaats: Thuiskomst: I.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1