'Van Hogendorplaan heeft geen hart' SSSW wil terugkeer Prins verhinderen WELKOM UIT! 'n WELKOM UIT-abonnemeni Opknappen winkelcentrum kost miljoen VUURDMGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Agent legt knoop in 'brandslang' Bejaarden 'plunderen9 brood van Herweijer Zuiniger kan niet 'Stikker-effect voorkomen Herrie over vuurtje bij clubhuis De Dijk Viaduct Binnensingel dicht Juwelen hengelen Schiedam baalt van vertraagde begroting '85 Met een WELKOM UIT - abonnement geniet u een flinke reductie op uw theater- en concert kaartjes in het komende seizoen. Haal het gratis WELKOM UIT boekwerk aan de centrale inlichtingen stand op de Kunst markt (vóór de Doelen). 44 Pagina's puur uitgaansplezier in het Luxor Theater, het Hofpleintheater, Theater Zuid plein en concertgebouw de Doelen. voor een goedkoop, gevarieerd uitga^ms-seizoen t w t Mijnen jager op Furieade Linnengoed voor Polen C&A heropent morgen SISO mist 500 gulden Wirn Kwakkelstein uit fractiebureau WATERWEG WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1981 Vlaardingen Bakker Jac. Her weijer stond er gistermiddag in be jaardencentrum De Valkenhof te vreden bij te kijken hoe de bewo ners zijn brood voorraad plunder den. Gretig werden de 250 gratis pakketjes met elk twee belegde broodjes onder zijn handen van daan gegrist. Mooier had hij zieh de viering van de heropening van zijn geheel gemoderniseerde zaak aan de Dirk de Derdelaan nauwelijks kunnen voorstellen. „Schitterend hè. Dat je mensen op zo'n simpele "manier zo blij kan maken", liet hij ;''zich ontvallen, terwijl de bejaarde bewoners zich om hem verdrongen voor inlichtingen over zijn assorti ment 'r 's Middags om half drie al was de gang in De Valkenhof afgeladen. Toen Herweijer's broodshow an- derhalf uur later begon, duurde het slechts enkele minuten voordat een groot gat in de gratis broodjes voor- - raad was geslagen. „Ik ben blij dat ik uiteindelijk toch - voor deze opzet heb gekozen", al dus de bakker, die eerst met het idee had gespeeld zo'n honderd mensen uit de buurt voor een vol ledige broodmaaltijd uit te nodigen. „Het probleem is dan dat je moet selecteren en dus mensen moet te leurstellen". De bijeenkomst werd tegelijkertijd gebruikt om Herweijer en zijn per soneel het hemd van het lijf te vra gen over de prod uk ten die hij voert, of hij ook gebak heeft voor diabetici' en vooral om hetn compli menten te maken met zijn eind au gustus geopende vernieuwde zaak. De bewoners van De Valkenhof storten zich massaal op de gratis lunchpakketten. Vlaardingen Zuiniger dan nu al het geval is, kan Vlaardingen eeht niet zijn met het onderhoud van het stadhuis en het seeretariege- bouw. Tot die conclusie komt ge meentewerken in een over zicht van onderhoudskosten. De raadscommissie voor al gemene zaken had hier om gevraagd, In de hoop dat er voor 1985 nog énige rek in die posten zou zitten. Het aantal sehoonmaakuren is in vijf jaar al teruggebracht van 90 naar 55 per week. Om te voorkomen dat er on gerief of oponthoud ontstaat, wordt een nog verdere ver laging van de hand gewezen. Voor onderhoud van meubi lair zou zelfs eerder meer dan minder moeten worden uitgetrokken dan nu ge pland, meent gemeentewer ken. Dat komt omdat het meubilair tamelijk oud be gint te worden. Andere pos ten als verlichting, verwar ming en water zijn nauwe lijks beïnvloedbaar. Schiedam De stichting Sa menwerkende Sehiedamse "Woningcorporaties gaat door met de procedure om voorgoed van de op non-actief gezette directeur Gerard Prins af te komen. De advocaten van de SSSW en van Prins zijn met elkaar in bespreking. Daarbij is het de opzet van het SSSW-bestuur om een finan ciële regeling te treffen, die te rugkeer van Prins verhindert. Inzet is een bedrag tussen drie a vier ton. SSSW-voorzitter D.C. Schenk weigert echter te spreken van een gouden hand druk en ook 'afkopen' vindt hij een groot woord, „Wij moe ten het Stikker-effect zien te voorkomen," zegt hij met een verwijzing naar de RS V-affai re. Volgens Schenk moet het mo gelijk zijn om overeenstem ming te bereiken, maar hierbij gaat het SSSW-bestuur niet uit van een akkoord waarbij Prins terugkeert als directeur van de Sehiedamse bouwverenigin gen. „Ik zou daar persoonlijk grote moeite mee hebben," zegt Schenk, „maar dat zeg ik als Schenk zijnde, niet als be stuurslid van de SSSW." Wat het bestuur zou doen, als een regeling met Prins niet te treffen valt, kan Schenk niet zeggen. „Ik kan daar niet op vooruitlopen," zegt hij. Hij kan moeilijk taxeren, of er be stuursleden zouden aftreden, indien Prins gerehabiliteerd wordt. Door de uitspraak van kanton rechter Piket, enkele maanden geleden, werd Prins al min of meer in ere hersteld en wer den de fouten bij het bestuur gelegd. Het SSSW-bestuur ■weigert echter die uitspraak te aanvaarden en Prins weer aan het werk te zetten. „In de laat ste alinea van zijn uitspraak zei de kantonrechter al, dat er ook dan geen wolkenloze he mel zou zijn, en dat soort mooie proza-zinnen," aldus Schenk. Gesprekken tussen het SSSW-bestuur en Prins hebben niets opgeleverd. „Dc: ligt niet alleen aan hem," geef Schenk toe. Op pagina 17 een interview met John de Keyzer, voorzit ter van Volkshuisvesting, welke vereniging de groot ste van de vijf corporaties binnen de SSSW is. De Key zer is verklaard voorstander van terugkomst van Prins. Schiedam „Als ik er een half emmertje water overheen gegooid had was het vuurtje ook uitgeweest", zegt jonge renwerker Kees te Gussinklo, nog nagrinnikend over de hei sa met politie en branoweer gistermiddag voor zijn club huis De Dijk, Bijna was een boze Te Gussin klo gisteren door de politie af gevoerd. „Ze noemden het clubhuis hier 'een zooitje' en dat kan ik niet hebben. Het heeft twee jaar gekost om dit op te bouwen." De klucht begon toen Te Gus sinklo de jongens van De Dijk vroeg het slootje achter het clubhuis schoon te maken. De rotzooi werd op een stapel ge gooid en vervolgens in de brand gestoken. „Gevaarlijk", vond eigenaar Van de Wete ring van de houthandel aan de overkant van het slootje. „Die man is hier geweest. Hij was bang voor overspringende vonken", zegt Te Gussinklo. „We hebben gepraat en met een telefoonnummers uitge wisseld voor het geval er eens iets aan de hand zou zijn." De houthandelaar was nog maar nauwelijks weg, of er stonden twee agenten voor de deur, die de jongerenwerker zeiden bet vuurtje te doven Te Gussinklo legde de situatie uit, maar vond naar zijn zeggen weinig gehoor bij de agenten. „Al vliegt het hele zooitje hier in de brand, dat kan ons niks schelen, zeiden ze", aldus de boze jongerenwerker. „Nou, zo moeten ze tegen mij niet be ginnen. Dan zeg ik gelijk niks meer." Die zwijgzaamheid had Te Gussinklo bijna op het bu reau doen belanden. De agen ten wilden proces-verbaal te gen hem opmaken voor het il legaal stoken van een vuurtje, maar hij weigerde zijn naam te zeggen. De ijlings gebelde wachtcommandant bevestigde, dat de agenten de weigerach tige Te Gussinklo konden ar resteren. „Toen ik de hoorn op de haak had gelegd stond de brand weer al met zeven man voor de deur. Voor een vuurtje van een halve meter hoog! In vijf seconden hadden ze het brandje geblust en weg waren ze weer.' „Maar het mooiste komt nog: een van de jongens had een slang gepakt om de vlammen te doven, maar die agenten legden er een knoop in. Dat is werk voor de brandweer, zei den ze." Vlaardingen Nog maar en kele dagen kan het verkeer gebruik maken van het oude viaduct in de Binnensingel. Volgende week maandag is dat afgelopen; dan gaat het vi aduct definitief dicht. Alleen hulpverleningsdiensten zullen nog van het viaduct gebruik kunnen maken. De afsluiting vindt plaats in het kader van de uitvoering van het verkeerscirculatie plan. In verband met de af sluiting wordt het kruispunt van de Binnensingel en de bei de Van Leyden Gaelstraten gereconstrueerd. Dat karwei start maandag. Het verkeer wordt met routeborden omge leid. Vlaardingen Na drie gaat- 'jes te hebben get-oord in de splegelruit^van een juwelier aan de Van Hogendorplaan heeft een dief geprobeerd ju welen uit de etalage te hen gelen. Door ket gebengel la- fen. de juwelen her en der oör de etalage verspreid. De juwelier kon de politie daar door nog* niet vertellen of de "onbekende 'beet' heeft ge- had. Vlaardingen Een ope ratie om het winkelcen trum aan de Van Hogen dorplaan aantrekkelijker te maken voor het pu bliek zou ruim een,mil joen gulden kosten. Dat heeft het centraal insti tuut voor het midden- en kleinbedrijf (CIMK) op verzoek van de winke liersvereniging uitgere kend. Winkeliersvoorzit ter J. Pronk overhandigde het rapport met aanbeve lingen van het CIMK van middag aan de Vlaarding- se wethouder Mariëtte Hoogendijk. Het winkelcentrum Van Ho gendorplaan, bijna een kilome ter lang, doet het blijkens een enquete onder de winkeliers met eens zo slecht. Toch valt er volgens het CIMK heel wat te verbeteren. De lange win kelgalerij mist een hart, zo meent het instituut. De geza menlijke presentatie van de winkeliers, het gezicht naar buiten, vindt het CIMK maar matig. Uitgangspunt van het rapport is ervoor te zorgen dat, „het ondernemen aan de Van Hogendorplaan geen margi naal gebeuren wordt." In het rapport wordt een aan tal aanbevelingen gedaan om het centrum in de Babberspol- der, waar ook veel mensen uit de Holywijk hun boodschap pen doen, een face-lift te ge ven. Zo zouden trottoirs en luifels feestelijk moeten wor den aangekleed om ze voor het publiek gezelliger ie ma ken. Alle drie de blokken langs de ventweg zouden een pleintje met een pergola op de verkeersweg moeten krijgen. „Een hart voor elk winkel- blok", noemt het CIMK dat. „Dat onderbreekt het lengte karakter," Zo'n pergola aan de Van Ho gendorplaan zou meteen een ander probleem oplossen: het groen tussen verkeersweg en ventweg belemmert het zicht op de winkels. Dat komt het centrum niet ten goede, meent het instituut. Aan bomen en struiken wil het CIMK niet komen. Dat ligt gevoelig bij de bewoners, weet zij. In het rap port wordt, naast de aanleg van pleintjes met pergola's, de winkeliers geadviseerd hun luifels wat opvallender te ma ken. Wandelaars zouden in het ge reconstrueerde centrum voor rang moeten krijgen. De 'ga ten' tussen de blokken moeten, zo staat in hel rapport, worden opgevuld met winkels. Als dat allemaal gedaan is kunnen 'to tems' met borden, waarop het winkelend publiek de weg wordt gewezen, het image nog verbeteren. Schiedam Alle politieke partijen vinden het tijd worden dat Schiedam een plan-de-campagne gaat maken om een 'hardnekkig verschijnsel' te bestrijden. Dat verschijnsel is de vertraging, die elk jaar opnieuw optreedt bij het vervaardi gen van de gemee itebegroting. Schiedam heeft een zeer slechte reputatie op dit gebied: het is altijd één van de gemeenten die er het laatst mee klaar is en altijd is daarbij de indruk dat het gewoon komt door ex tra trage ambtelijke molens. De ene keer is het een haperen de computer, de andere keer is het een complicatie van nieuwe beleidsvoornemens, die plotseling financiële gevol gen krijgen. Nu gaat het weer om de begroting voor 1985, waarvan de vertraging de politici wrevel bezorgt. Er is een aanzienlijke vertraging opgetreden, die bovendien ten koste zal gaan van de kwaliteit, waardoor hei college van B en W alle zeilen zal moeten bijzetten om een goede behandeling ervan nog dit jaar mogelijk te maken. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar.de oorzaken van die periodieke traagheid. Verder worden er maatrege len getroffen om de achterstand fluks weg te werken. Een rapport zal er tenslotte toe moeten leiden, dat de gemeente Schiedam haar leven betert. De afdeling financiën is opge dragen van de begrotmgihaar eerste prioriteit te maken. (ADVERTENTIE) Maassluis De nieuwe mij- nenjager van de Koninklijke Marine, de Maassluis, zal een belangrijke rol spelen tijdens de vijfde Furieade, die op 6 oktober in Maassluis wordt ge houden. De mijnenbestrijder uit de Alkmaar-klasse wordt tijdens het evenement in de haven van Maassluis afge meerd en kan door het pu bliek van binnen en van bui ten bekeken worden. De Maassluis werd op 5 mei van' dit jaar door burgemees tersvrouw Van Es gedoopt. Het schip, dat op 24 september begint aan een serie proef vaarten, wordt op 12 december in gebruik genomen. Ook dat zal in Maassluis plaatsvinden. Tot aan dat moment vaart het schip nog onder de vlag van de werf Van der Giessen-De Noord uit Alblasserdam, die het schip heeft gebouwd. Na de officiële overdracht krijgt het schip de witte aanduiding M 856 op de boeg. Maassluis/Maasland Het Polen Comité Rijnmond houdt zaterdag in Maassluis en Maas land de eerste van een reeks inzamelingsacties van linnen goed voor Polen. September is door de Nederlandse Stichting Hulp Polen uitgeroepen tot linnengoed-maand. Tussen tien en vier uur kan .men in het verenigingsgebouw De Magneet in Maasland en in de Immauelkerk in Maassluis lakens, slopen, bad- en hand doeken, pyama's en dekens in leveren. De nood in Polen is nog steeds erg hoog, ondanks het opschorten van de staat van beleg en hulp van buiten af. Vele noodzakelijke artike len zijn nog altijd niet of nau welijks verkrijgbaar. Eén van die zaken waaraan men be hoefte heeft is linnengoed. Vooral in de ziekenhuizen, be jaardencentra en kindertehui zen. Vlaardingen Het Vlaarding se filiaal van C&A aan de Hoogstraat wordt morgen her opend, na een vijf maanden durende verbouwing. De inde ling van de winkel is ingrij pend veranderd, terwijl tevens de entree van het filiaal is ver plaatst. Tegelijk met de ver bouwing is de indeling van de afdelingen veranderd. Dat heeft te maken met het feit, dat de bovenste etage van het filiaal niet meer voor de ver koop wordt gebruikt. Daaren tegen is het verkoopoppervlak, op de andere verdiepingen groter geworden. De heropening gaat gepaard met festiviteiten. Dit weekend^ is er een optreden van Bassie en Adriaan, een boerenkapel en drumband Liberté. Zater dag worden twee modeshows gehouden. Vlaardingen Bij een in braak in het kantoor van het Stedelijk Instituut voor Sa menlevingsopbouw aan de Van' der Werfstraat hebben onbekenden een geldkist met vijfhonderd gulden, een kas cheque en enkele boekhoud kundige bescheiden buitge maakt. Men kwam het pand binnen door een klapraam te forceren. Vlaardingen In verband met zijn drukke werkzaam heden heeft Wim Kwakkel stein besloten, uit het fractie bureau van de Vlaardingse PvdA U treden. Hij wordt voor c-*- niciuwe periode, die loopt fcyt september volgend jaar, als viee-voorzitter opge volgd door John Ranshuy- sen. Kwakkelstein blijft wel in de gemeenteraad. Ranshuysen zit sinds 1982 in de Vlaardingse gemeente raad. Daarvoor was hij gerui me tijd afdelingsvoorzitter. Kees van der Windt blijft in de komende maanden frac tievoorzitter. Ook Gerard Boender, die tot nu toe secre taris van het fractieburo was, bliift in functie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1