'Samenwerken of vier beroepskrachten weg' DRIES weer van GRAAGÜEDAAN. vlaerbedekking /80W Van Lier reikt eerste nationale diploma's uit Drie bouw projecten tegelijk van start Dreigende taal tegen maatschappelijke dienstverlening: Veerpont vaart RET-passagiers over na ongeluk ZIEKENOMROEP WIL JUBILEUM OP KABEL Vrouw botst op schoolkinderen Inbraak bij Mereurius Zilver voor Teijgeler Onzichtbare autoschade. Kies Dries! Da's zekerder} Inbraak verijdeld 'andering in. DONDERDAG 13 SEPTEMBER yiaardrngen.-— Ondanks de protesten, die tot nu toe tegen dat plan zijn ingediend, houdt net college van B en W van Vlaardingen vast aan het samenvoegen van de vier instellingen in de maatschappenjke dienstverlening. Dat bleek door het be sluit om een schoolgebouw in^ Holy in principe voor dit doel te bestemmen; in het ontwerp-programma voor sociaal-cultureel werk en maatschappelijke dienstverle- mng komt dat nogmaals keihard tot uitdrukking. De betrokken instellingen de Burgerraadslieden, het ICMD, het JAC en Pro Ju- ventute worden in het programma rechtstreeks voor de keuze gesteld: óf sa menwerken vanuit een cen- trale huisvesting, óf er ver- dwijnen vier part-timers. Als de instellingen het ge- dwongen samengaan zouden blijven weigeren, zou het I ICMD een maatschappelijk werker moeten inleveren, bij de burgerraadslieden een burgerraadman/vrouw, het JAC zou een maatschappe lijk medewerker kwijtraken 1 qa Pro Ju ventute iemand die praktijkleiding doet. ïn het geval van de eerste drie instellingen gaat het om medewerkers, die 32 uur per I week werken; bij Pro Juven- tute gaat het om een 1/7 for- matieplaats. Voor ah deze formatieplaatsen bestaan momenteel vacatures, of er - zijn tijdelijke mensen aange- steld. Met het laten verval- len van die formatieplaatsen I zou volgend jaar ruim 130.000 gulden worden uit- gespaard. Uit het overleg met het ministerie is geble- ken, dat een fusie niet wordt toegestaan. Daarom gaat het college uit van een federatief samenwerkingsverband in de vorm van een stichting of vereniging. Ook op bestuur lijk niveau zou tot samen- t werking gekomen moeten worden. Zo'n samenvoeging wil het college overigens duidelijk beschouwen als een tussenfase. Vlaardingen De RET heeft gisteren de veerpont tussen Vlaardingen en Per nis om hulp gevraagd, nadat door het 'chocolade-ongeluk' op rijksweg 20 lange files waren ontstaan op rijksweg 19 en de Bcneluxtunnel. De RET-bussen zaten ook in het gedrang en daarom vroeg het openbaar-vervoers bedrijf of het veer niet een paar extra vaartochten wil de maken. Dat gebeurde en de RET zorgde voor aanslui ting aan de Petroleumweg in Pernis en het Hoofd in Vlaardingen. Door deze ma noeuvre („een vrienden dienst je") kon de RET veel vertraging voorkomen. De bussen van de ZWN waren veel meer tijd kwijt door de stagnatie op de rijksweg. Vandaag werd op het veer een enquête gehouden onder werknemers, die dagelijks over varen. ;Schiedam Een 58-jarige Schiedamse is gistermiddag op de kruising Burg. van Haarem laarUTroelstralaan met haar fiets in botsinggekomen met een groep overstekende school kinderen. De vrouw viel en moest met een gapende wond boven het rechteroog in het Schielandziekenhuis worden opgenomen. Het ongeval ge beurde op het zebrapad. Een 77-jarige Schiedammer .kwam met zijn fiets in de sloot naast de Harreweg terecht. De man, die naar het Holyzieken- huis is overgebracht, is ver moedelijk op de fiets onwel ge worden- Schiedam Bij een inbraak in kantoorboekhandel Mereurius aan de Lange Haven'in Schie dam is voor ruim 6.500 gulden aan goederen gestolen. In het pand werd voor bijna 1.000 gulden schade aangericht. Uit een bakkerij in winkelcen trum Kethel werd 2.000 gulden en een partij taarten ont vreemd. Ook werd ingebroken in twee woningen aan de Schiedamseweg. Daar werd een video-recorder en een klein geldbed rag- vermist, 1 Vlaardingen De. 53-jarige Jan Teijgeler heeft vanmiddag uit handen van wethouder Floor Quast de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. .Teijgeler is sinds 1950 in ge meentedienst, waarvan de laat- ste jaren ais onderhoudstim- 'merman. Eind deze maand treedt hij vervroegd uit In de periode '79 - 'S3 is Teijge- uleïr tévens lid geweest van de i Beheerscommissie van de Vre- deskerk en Kerkcentrum Holy. Gedurende een periode van twintig jaar was'hij leider van de Evangelisatie Jongcns- "/elüb Jonathan, terwijl hij ook [bestuurslid is geweest van de .Nederlandse Christelijke Bond i/sratiOvewrheidspersonèel. Van '68 tót '84 was hij lid van het Georganiseerd Overleg van de ■'/gemeenteVlaardingen. Schiedam De ziekenomroep Schiedam (ZOS) hoopt zater dag 22 september 20veel moge lijk luisteraars te kunnen be reiken met haar jubileumpro gramma. De 25-jarige omroep hoopt in elke huiskamer te kunnen worden ontvangen, maar dat is afhankelijk van de uitspraak, die het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur nog moet doen. Bij dit ministerie is een ver gunning aangevraagd, die het mogelijk moet maken om on der auspiciën van de Schie-. damse Gemeenschap (SG) via het Schiedamse kabelnet te kunnen uitzenden. Dat de SG de aangewezen rechtspersoon is om dit te begeleiden, sprak de gemeenteraad afgelopen maandag uit, waarmee overi gens blijkt dat bij de gemeente de op te heffen stichting SG nog een streepje voor heeft bo ven de lokale omroep SLOS, voorheen Boemerang. De ZOS staat buiten die discus sie over representativiteit en mikt er alleen op dat de 22e september, een geslaagd dage wordt. De studio .aan de Korte Haven zal voor het publiek toegankelijk zijn, ook komt er een rijdende karavaan die re portages vanuit verschillende punten in de stad verzorgt. De vaste luistreraars in de zieken en bejaardenhuizen krijgen' een verrassing. De precieze programma-indeling is nóf- niet bekend, maar Hans Bohm van de ZOS heeft de garantie dat er 'veel variatie en luister genot' in komt. Wegens annulering order hotelakkommodatie voor minder dan de halve prijs! (Het tapijt is niet versneden, levering franko huis). Lano, zwaar moquette filmsteirentapijt In 8 prima uni-tinten en bouclé, 400 cm breed, van 119.-. nu per strekkende meter,... Intertest, super zware nopperal kwaliteit 5 - schapen m2 van 489.- per str. mtr. nu tegen inkoopprijs per str. mtr...J. Intertest, zuiver scheerwollen tapijt voor zwaar intensief gebruik, berber/beige gemê leerd, 400 cm breed, van/219.- nu...., Smash, zuiver scheerwollen bouclé tapijt, op dubbele jute rug in de kleuren berber, camel en nazet, zware 'fine gates', 400 cm breed. van 289.- nu per str. mtr De a 90, het bekende zwaar katoenen tapijt op dubbele rug en 8 tinten o.a. zand, wit, grey, camel, bruin en steenrood, ook blauw, ad viesprijs/269.-, nu per str. mtr.... Louïa de Poorter©, zwaar grof wollen nop pentapijt op dubbele jute rug in de nieuwste projekttinten, 400 cm breed van ƒ379.- per str. mtr. nu als superstunt Jnterlest, zuiver scheerwollen tapijt op dub bele jute rug met een wel 2 cm hoge pool, 4Q0 cm breed en o.a. in de kleuren berber, camel en linde, van 439.-, nu per str. mtr Inlichtingen en stalen: Zaterdag 15 september van 11.00 tot 15.00 uur NOVOTEL Schiedam ^Hargalaan 2 - Schiedam Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig armi SPAANSEPOUXR Bokelwcg 100. 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540." Burgemeester Van Lier over handigt een meisje haar klei nood. De bloemen worden niet vergeten: Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier heeft gistermiddag in het Kolpabad de eerste 27 Nationale Zwemdiploma's aan Vlaardirigse kinderen uitgereikt. Dat diploma vervangt sinds kort de certificaten die door drie instanties (KNZB, ministerie en NCS) werden uitgegeven. Om de wildgroei aan diploma's aan banden te leggen en voor de kandidaten duidelijkheid te verschaffen, heeft de Nationale Raad Zwemdiploma's die taak overgenomen. De eisen zijn. dezelfde ge bleven. De 27 examenkandidaten deden er gisteren hun voordeel mee. Zij kregen van Van Lier èen bloemetje en een vrijkaartje voor het zwembad in handen gestopt Overigens zijn de ontwikkelingen rond het diplomazwemmen nog steeds in volle gang, Zo denkt het Kolpabad al na de herfst vakantie met een nieuwe opzet voor het 'afzwemmen te kunnen komen. Hoewel de diploma's A en B van kracht blijven zal er dah gelegenheid zijn naast een basisdiploma voor enkele keuze vakken examen te doen. In de loop der tijd kan op die manier een apart certificaat voor zes keuzevakken worden behaald. Schiedam Na jarenlang met jaloerse blikken het succes van het haring- en bierfeest te hebben gadege slagen, denkt Schiedam een antwoord te hebben gevon den op het Vlaardihgse ge- beuren. Gemeente, VVV en de winke liersverenigingen Hoogstraat en Broersvest hebben de Schiedamse feestweek, die vroeger in de zomer werd ge houden, weer van stal is ge haald. Van 22 tot en met 30 september zal de binnenstad het decor zijn van een soort su- perbraderie met veel muziek, demonstraties, de zomerkermis en als klapper de zondags markt, die vorig jaar voor het eerst is gehouden. Om het belang van de feest week te benadrukken laat het organiserend comité het voltal lige college van burgemeester en wethouders enkele malen opdraven. De openingshande ling, die door burgemeester Scheeres op zaterdag '22 sep tember op de Koemarkt wordt verricht, moet nog een verras sing blijven, maar zal volgens A.P.M. Schram, chef algemene zaken van de gemeente, ge paard gaan met het schenken van een stevige Schiedamse1 borrel- Verder zullen B en W acte de présence geven op de zevende welzijhsmarkt, die op de eerste feestdag staat ge pland, zal wethouder Post hoorn een tentoonstelling in de. Grote. Kerk openen en zal het voltallige college aantreden om de grote kennis op het Emma1 plein in te luiden. Nog niét be-',: kend Is of de stadsbestuurders zich zullen lenen om tijdens de zondagsmarkt via de glijbaan een duik te nemen in het met 70.000 liter water gevulde bas sin dal dan op het Museum plein staat opgesteld. Met de feestweekis. zo'n 25.000 gulden gemoeid. Een flink deel van dat bedrag wordt opge slokt door Vulcano, Vanessa, The Guys and Dolk, die res pectievelijk op vrijag, zaterdag en zondag zullen optreden. Na de openingsdag van de feestweek op zaterdag met veel muziek,de welzijnsmarkt op de Lange Kerkstraat en straat tekenen, zal het, afgezien van de kermis, tot woensdag rustig blijven in de stad. Woensdag middag de 26e .zijn activiteiten voor. de kinderen gepland en donderdag, de dag van de vas te koopavond, wordt de feest week voortgezet met wederom veel muziek en diverse sport- demonstraties. Vrijdag wordt een extra-koopavond gehou den en wederom staat de bin nenstad dan bol van de mu- binnenstad een braderie ge houden, die wordt opgesierd met de gebruikelijke activitei- ten. „De zondagsmarkt moet de klapper.van de feestweek wor den", vertelt Schram. „Mede gezien debelangstelling van vorig jaar verwachten we een enorme toeloop, ook van bui ten de stad," Om die reden zal zondag de 22e in het industrie gebied 's-Graveland een par keerterrein worden ingericht, waar vandaan gratis busver voer naar de binnenstad zal zijn. De feestweeek wordt,zondaga vond om negen uur afgesloten met ëen vuurwerk vanaf het stadskantoor, als de weersom standigheden. het tenminste toelaten! Hoogstraatwinkelier Coppens:„We hadden nooit ge dacht dat dat zou lukken. Sinds '75 is in Schiedam al geen vuurwerk meer gehou den, omdat de gemeenteraad het maar niets vond om in en kele minuten voor duizenden guldens de lucht in te schik ten." Bovendien zou het bij be paalde mensen de gedachte aan oorlog oproepen. Het vuur werk is mogelijk geworden door financiële bijdragen van een zevental bedijven, „Wat het gemeentebestuur aangaat mogen J die tijdens het vuur werk best een spandoek of vlag over de daklijst van het stadskantoor hangen"!" aldus Schram. Schiedam/Vlaardingèn De Vlaardirigse aanne mer Van der Waal, die in Schiedam-Oost de eerste renovatiefase aan de Wattstraat heeft volbracht, krijgt ernstige venvijten naar het hoofd geslin gerd door de stichting Samenwerkende Schiedam se Woningcorporaties (SSSW). Van der. Waal haalde in het rondom de contractstukken RN, van maandag 3 septem- ffn administratieve chaos is, ber fel uit naar de SSSW, omdat de tweede renovatie- fase aan een andere aanne mer is gegund. Volgens de aannemer worden de woningen nu veel duurder. De uitspraken van Van der Waal-uitvoèrder Jozef van Ar- denne werden hem echter niet bepaald in dank afgenomen door waarnemend SSSW-di- recteur Cees Kamminga, die de buurtbewoners in en rond de Wattstraat schriftelijk heeft., bericht over zijn 'visie op de zaak. In 'dit schrijven wordt Van der Waal een onbehoorlijke hou ding verweten, omdat de aan nemer niet zou zijningegaan op uitnodigingen tot gesprek ken van de SSSW, terwijl er veel klachten waren op het re sultaat -van de renovatie. Zo moeten 'Öe vloeren in de Watt straat opnieuw open. Kammin- ga begrijpt de teleurstelling van de Vlaardingse aannemer wel, omdat er steeds van werd uitgegaan dat de tweede en derde fase ook door hem zou den worden uitgevoerd. Maar daar staat tegenover dat de se- lectierprocedure zuiver is ver-, lopen, waarvoor Van der Waal respect zou moeten opbrengen, vindt Kamminga. De SSSW- directeur vindt het niet spor tief dat Van der Waal via de krant uithaalde. In eeri ge sprek heeft Kamminga laten weten dat de aannemer hoogst kwalijk te hemen! Nadien heeft directeur Henk van der Waal, ervan afgezien uitvoeri ger met"documentatie naar. buiten te treden, zoals wel zijn bedoeling was. Kamminga iaat de bewoners weten, dat de huren hooguit vijf gulden hoger worden dan in juli bekend was gemaakt. Hij schetst de buurt een inge wikkelde berekening, die in zicht moet geven in de SSSW- opvatting dat de woningen in de tweede fase in feite voorde liger worden dan in de eerste fase,-die door Van der Waal is gedaan. Dat Van der Waal aangeeft dat het bij de SSSW klopt volgens Kamminga wel, maar daarin heeft Van der Waal zelf veel bijgedragen, voegt, hij eraan toe. Vanavond is er in Schiedam- Oost een bijeenkomst, waar SSSW-vertegenwoordiger Ge rard Langezaal de, bewoners zal informeren over de laatste ontwikkelingen, Schiedam r Op het GTB-ter- rein in Schiedam-Zuid gaan woensdagdrie bouwprojecten tegelijk van start. Rijnmond gecommitteerde Lenie var» Rijn-Vellekoop zal een eerste paal slaan, die voor drie telt. Zij start symbolisch de bouw van de eerste fase woningen op hét van verontreinigde bagger ontdane terrein aan de Dwars straat, de verbouwing van clubhuis Zuid en de nieuw bouw van een sportzaal achter de Gorzenschool. In het club huis wordt er een feestelijk tintje aan gegeven, aan de hand van een programma met kinderfilms en bouw van zandkastelen,' dat om twee uur begint. Vlaardingen Twee jongens van 15 en 1? jaar zijn gister avond op heterdaad betrapt, toen zij probeerden in te bre ken bij een koffiehuis aan de Westhavënkade. Een getuige waarschuwde de politie, nadat hij had gezien hoe het duo een ruit vernielde. Nog voordat zij binnen hun., werk konden doen, was de politie ter plekke om hen in te rekenen. E r zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even \r Acires;. ^stcod, Wc°"phats. """"«te- Un„ rdc n De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een mmi-lettertang. !noeiui "eio letten t Nadtn: Adres;_ I ^°stcode; I Telefo on; f Stuurdeha -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1