WEER ARRESTATIES ROND BUSBAAN BLIJDOimJu DIEREN LBItMKS'KÏ) Dienstencentrum te duur voor reumapatiënten Bewoners dienen bezwaarschrift in Proniotieprijs i oor Jan Anderson Schiedam betaalt voor vertrouwensrelatie OOIT VAN GEHOORD? Gemeente is bereid geld bij te leggen Geen ongeval op kattegritfabriek Zanger mijdt Vlaardingen Bewoners VOP toch tevreden Vlaardingen Zo ging de bewonersverte- gënwooraiging van de Vettenoordsepolder gisteravond toch nog tevreden naar huis: de commissie stadsvernieuwing gaf wethouder Bas Goudriaan. het advies om gemeentegeld bij te leggen, teneinde de huren van acht nieuwbouwhuizen aan de Pieter Karei Dros- saartstraat laag te houden. „Een verstandig advies", vond Goudriaan, die echter niets Wilde beloven, want: „het is eigenlijk hele maal niet toegestaan." De bewoners uit de projectgroep maakten gisteravond vooral bezwaar tegen de hoge hüur van de huizen. De groep had steeds ge streefd naar een huur van 340 gulden. Het plan waar de wethouder uiteindelijk zijn keus op liet vallen was 72 gulden duurder. De verwijten vlogen over en weer. „De pro jectgroep heeft te langzaam gewerkt en daar om moest ik de knoop doorhakken", zei Goudriaan. „Wij voélen ons gepasseerd", zei daarop de projectgroep. „Er kan' nog best iets aan die hoge huur ge daan worden", was de oplossing die projec tambtenaar Ad Smit-Duyzentkunst aanreik te. „Bij de renovatie heeft de gemeente ook 13.000 tot 21.000 gulden per woning bijgelegd. Bovendien kan de aanneemsom nog wel om laag." Dat laatste schoot Goudriaan weer in het verkeerde keelgat. „Dit gaat te ver", meende hij. „Als u de aanneemsorr. te hoog vond had u dat eerder moeten zeggen." Maar de raadsleden grepen het idee van Smit-Duyzentkunst met beide handen aan, Goudriaan rekende voor, dat de gemeente er per woning zo'n zevenduizend gulden op moet toeleggen om de huur op 340 gulden te krijgen, „Probeer een zo laag mogelijke huur te bereiken", vond Willem Kwakkelstein (PvdA). „En dan mag de gemeente er best wat geld bijleggen. Als het maar om een te overzien bedrag gaat." Schiedam Het bestuur van de reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord zit met de handen in het haar. Tot voor kort hield de vereniging haar bijeenkomsten altijd in dienstencentrum. De 4 Molens, maar door een verhoging van de zaalhuur met zestig procent is dat onbetaalbaar geworden. Voorheen werd 100 gulden berekend om de grote "zaal 's avonds te gebruiken, maar dat bedrag is opgeschroefd tot 160 gulden. „De 4 Molens ligt erg cen traal en dat was heel prettig voor onze leden, van wie ve len slecht ter been zijn", zegt voorzitter Van Hoogdalem- Bergkotte. „Ook de hele in richting is geschikt voor in validen. We waren daar graag gebleven, maar die huurverhoging kan onze vereniging echt niet betalen. Temeer daar we geen subsi die van de gemeente ontvan gen." De vereniging houdt voort aan zijn bijeenkomsten in De Ark, „Maar voor veel men sen is dat te ver", meent de voorzitter. „Terwijl veel van onze leden, vooral-rolstoel pa tiënten, er toch al weinig uit komen. Lea van der Valk, leidster van dienstencentrum De -4 Molens, noemt het heel ver velend. „Het liep juist zo ple zierig. Ook de patiëntenbe langenvereniging Schiedam schrok van de verhoogde prijzen. Ik vermoed dat die ook niet meer terugkomen," Paul van Mansum van de raad voor het bejaarden- werk, waaronder De 4 Mo lens valt, zegt dat het een kwestie van afspraken met de gemeente is. „In overleg met de gemeente hebben we de prijzen verhoogd. De laat ste twee jaar, toen wijkcen trum Nieuwland werd ver bouwd. hebben we de zaal veel verhuurd. Maar nu "het wijkcentrum is heropend kunnen verenigingen daar terecht. Bovendien willen wij de verhuur afbouwen. Onze taak is primair het ou derenwerk en dat komt door die verhuur-rompslomp in de knel." Lea van der Valk:„Ik blijf het jammer vinden. De reu mapatiënten vormen echt een groep die je hierdoor du peert. Dat we een bingovere niging of zoiets doorsturen naar het wijkcentrum vind ik logisch. Maar reumapa tiënten, die het toch al niet zo makkelijk hebben..." Merellaan in actie tegen baggerspecie Voor de aanschaffing van „twee van die krengen" krijgt chef Davidse van de plantsoenendienst een cheque van twee duizend gulden van burgemeester Van i ior De heer Dorsman van de Kamer van Koophandel (links) reikt de promotieprtjs uit aan Jan Anderson, in het midden mevrouw Anderson. Vlaardingen De Vlaardin- gen-Promotieprijs is dit jaar toegekend aan Jan Ander son. De door de Kamer van Koophandel ingestelde prijs, voor een persoon, instelling of bedrijf dat extra veel heeft gedaan om de naam van Vlaardingen hoog te houden en te verbeteren, werd gis teravond uitgereikt tijdens de slotavond van medewer kers en sponsors aan het ha ring- en bierfeest. Jan Anderson, oprichter van het gelijknamige streekmu seum aan de Kethelweg, toon de zien zeer verguld met de wisselplaquette, die vorig jaar door het havenbedrijf Vlaar dingen-Oost in de wacht werd gesleept. In zijn dankwoord betrok Anderson ook zijn vrouw in de feestvreugde. „Zonder haar zou het museum geen dag langer kunnen be staan." In haar eindrapport concludeerde de jury dat An derson behalve vanwege het streekmuseum de prijs toe komt door zijn algehele be trokkenheid bij de Viaarding- se samenleving. Zo speelt hij een rol in diverse besturen, onder meer in de stichting die de koninginnedagviering orga niseert. Cheques Op de bijeenkomst overhan digde burgemeester Fred van Lier verder twee cheques voor 'het goede doel'. Het geld is be schikbaar gesteld door de stichting haring- en bierfeest en de burgemeester bepaalt wat de goede doelen zijn. Toen Van Lier het eerste goede doel, de gemeentelijke plant soenendienst, bekend maakte ontstond in de zaal de nodige verontwaardiging. „Gebruikt 'ie die prijs om een gemeente lijke dienst te spekken". schamperde een van de aan wezigen. De tweeduizend gul den voor de plantsoenendienst is bestemd voor de aanschaf fing van twee speelwerk!uigen op het Liesveld. Het nood op vangcentrum, het tweede goe de doel. moest het slechts met de helft van het bedrag doen waarvoor de plantsoenen dienst „twee van die krengen" (woorden van burgemeester Van Lier) kan aanschaffen. Opbrengst Hei pubhek kon verder aan schouwen hoe notaris Kroesse op zijn knieen kroop om een bus te legen, waarin de briefjes zaten van bezoekers van het haring- en bierfeest die een gokje hadden gewaagd om het gewicht van een porceleinen pop te raden, die op de le sep tember in het Visserij museum stond. De opbrengst van 420,10 gutden was bestemd voor de Herman Frantsenstichting, die huizen voor geestelijk gehan dicapte kinderen in de regio heeft. De opbrengst werd later op de avond verdubbeld door twee anonieme gevers, waarna een lokale bank het bedrag aanvulde tot vijftienhonderd gulden. Schiedam/Vlaardingen Ook gisteravond zijn weer enkele jongeren, die probeer den de onlusten rond de bus baan tussen Vlaardingen en Schiedam op te stoken, gear resteerd en naar het politie bureau overgebracht. Twee Vlaardingers, van 16 en 18 jaar, kregen een proces ver baal omdat ze geweigerd hadden zich van de busbaan te verwijderen, hoewel dit door de politie was gevor derd. Aan de Vlaardingse kant werd door de politie weder om krachtig opgetreden te gen de raddraaiers. Telkens als ontdekt werd dat ergens een groep jeugdigen samen schoolde, werd door de poli tie getracht hen uiteen te drijven en weg te sturen. En kele malen moesten charges met de wapenstok worden uitgevoerd in een poging om de rust te herstellen. Dat lukte slechts gedeeltelijk, want het bleef weer vrijwel de gehele avond onrustig rond de Europaboulevard. Aan Schiedamse 2ijde trad de politie wat rustiger op. Volgens hoofdinspecteur Van Hof houdt de Schiedam se politie slechts 'de vinger aan de pols'. Ook daar moes ten agenten diverse malen optreden om samenscholende jongeren uiteen te jagen. Op Schiedams grondgebied wer den echter geen arrestaties verricht. Diverse jongeren werden gisteravond gearresteerd, omdat ze hadden geprobeerd de relletjes rond de busbaan op te stoken. Schiedam Bewoners van de Van Marumstraat en de Ful- tonstraat in Schiedam kunnen na de renovatie toch rekenen op een tegemoetkoming in de herinrichtingskosten. Nu het rijk niet over de brug komt, neemt de gemeente die ver goeding voor haar rekening. „Dat is een forse strop", geeft wethouder Chris Zijdeveld toe. De gemeente voelt zich echter verplicht te betalen, omdat medewerkers van het gemeen telijk woningbeheer bij de be woners verwachtingen hebben gewekt. De emoties laaiden vrijdaga vond hoog op bij de bewoners van de renovatiepanden, toen zij hoorden dat bet rijk geen vergoeding zou geven. In hun woede braken zij de stellingen af. In een gesprek inet verte genwoordigers van woningbe heer maakten de bewoners duidelijk, dat de bouwvakkers bij hen de verwachting had den gewekt, dat zij zeker een vr-rgoeding zouden krijgen. „Dat is een dure fout geweest", aldus Zijdeveld. „Er is te ge makkelijk een sfeer geschapen van: dat komt wel goed." Om de relatie tussen woningbe heer en bewoners niet te scha den, wordt nu uit de pot on voorzien, die 'dij elk karwei wordt opgevoerd, voor elke bewoner duizend tot dertien honderd gu'den gehaald. „Het is de eerste keer dat zo iets gebeurt", zegt Zijdeveld, „en als het nou maar niet te vaak voorkomt, kunnen we die klap wel opvangen Het moet natuurlijk met structu reel worden We hebben er in hef college wel duchtig over gesproken De bewoners heb ben een brief van woningbe heer omvangen, waarin direc teur J van Schijndel hen de vergoeding belooft „Binnen onze dienst", schrijft Van Schijndel nog in die brief, „wordt nagegaan wat er toe kan bijdragen herhaling van dergelijke situaties te voorko men." Vlaardingen Zowel dc woordvoerder van de politie als de verslaggever van deze krant, die gisteren gezamenlijk het dagelijkse politierapport doornamen, waren wat min der accuraat, Daardoor bracht het RN gisteren een bericht over een bedrijfsongeval op de KW-havcn, dat niet helemaal correct was. Onze krant meldde dat de di recteur van de daar gevestigde kattegritfabriek op zijn bedrijf gewond was geraakt, nadat hij onder enkele balen kattegrit was bedolven. Jn werkelijk heid gebeurde het ongeval bij een ander bedrijf aan de KW- haven: bij een onderneming die uit oud textiel poelskatoen maakt Vaar vielen enkele ba len van elk driehonderd kilo van een stapel na een ongeval letje met een vorkheftruck. Directeur De Jonge van dat bedrijf kreeg enkele van clie pakken Invenop zich en liep een ontwrichte schouder en een pijnlijk bekken op. Met directeur D. Moslert van Mostvrt Absorbents is dus niets aan de hand. Mevrouw Mos- tert verbaasde zich ook erg over het bericht: Vlaardingen De zanger Ben ny Nijman is van plan zijn ei gen residentie Vlaardingen de stad namelijk waar zijn fan club is gevestigd voortaan te boycotten. In deze gemeente doet hij nooit meer buiten-op tredens. Ook elders in het land wil hij nooit meer meewerken aan winkeliers festijnen of bra derieën. De aanleiding van dat besluit wordt gevoimd door de ongeregeldheden, die ontston den toen hij het afgelopen weekeinde op het Liesveld een optreden verzorgde. Tijdens dat optreden, dal plaatsvond gedurende de mode show die het zaterdag heropen de filiaal van C A had geor ganiseerd, vlogen de eieren, ap pels en peren hem om de oren. Enkele 'Lies veld jongeren' wil den op die manier blijkh i i ten merken dat ze gi u j de fanclub waren Korte tijd Ui ter bekogelden ze het publiek vanaf het viaduct. Nijman was inmiddels aan zijn tweede liedje begonnen en hel was hem on mogelijk dal af te maken. De zanger had cr geen zin meer m en ook het publick hield hel voor gezien. Sommige projectie len hadden op nogal pijnlijke wijze doe! getroffen en wie zon der blauwe plekken was, zat onder het eierstruif. Toen de politie verscheen troffen de agenten echter alleen de lege dozen aan. Van tie relschoppers ontbrak ieder spoor. Voor de trouwe lans van Nij man is hol extra droevig dat het juist hier gebeurde. Annette Brussaard van de fanclub: „Benny had ai veel vervelende ervaringen met buitenoptre dens, maur dit sloeg alles." Het was de bedoeling dat Annette na afloop van het optreden een sprek mei Nijman zou heb- i>ui voor de ziekenomroep, maar door allp deining ging ook dat niet door Maassluis De bewoners van de 280 flatwoningen aan de Merellaan langs de Waterweg hebben be zwaar aangetekend tegen het storten van baggerspe cie door Rijkswaterstaat op de Sterreweide. Zij vrezen dat dit wandelge bied en het aangrenzende bouw- en weiland voor goed verloren zal gaan wanneer Rijkswaterstaat in maart volgend jaar daadwerkelijk begint met het opspuiten. Het betreft hier bagger specie dat afkomstig is uit de Nieuwe Waterweg, en dat aangeduid wordt als klasse drie. Ter vergelij king: in de Steendijkpol- der is de daar ontdekte giftige baggerspecie aan geduid als klasse twee en. drie. De bewoners, die verte genwoordigd zijn in de huurdersvereniging Me- rellaan, maken zich niet alleen ernstig bezorgd over het verdwijnen van hun fraaie uitzicht, maar ook over de kwaliteit van het spul. Grondwater „Zou men tot opspuiten overgaan, dan raken we niet slechts een prachtig landelijk gebied kwijt, maar zal vele jaren voor onze deuren een modderpoel en dorre zand vlakte ontstaan. De opspui ting zal ons verder stank-, geluid- en stofoverlast bezor gen. „De kans dat het grond water onder onze flat wordt verontreinigd is zeker aan wezig", aldus het bezwaar schrift van de protesterende bewoners. Tot vandaag bestond de moge lijkheid, hij Rijnmond bezwaar te maken tegen de plannen. Dal hebben dc Merellaanbe- woners gedaan, In hun be zwaarschrift schrijven ze on der meer dat „gezien het reeds zwaar belaste milieu in Maas sluis. veroorzaakt door de in dustrie aan de overkant van de Waterweg en de nog te ver wachten verslechtering door het storten van baggerspecie op het schiereiland tussen Wa terweg en dc havens, het stor ten van vliegas tegenover Hoek van Holland en bet overschakelen op kolen van de centrale op de Maasvlakte elke verslechtering door het storten van baggerspecie op de speelweide voorkomen moet worden." Initiatief Initiatiefneemster van de actie tegen hot opspuiten van dc baggerspecie is mevrouw C.W. Bonefaas. „Ik ben blijkbaar de enige bewoner geweest die de bekendmaking over de plan nen voor opspuitmg heeft ge lezen. Ik realiseerde me on middellijk wal dat voor ons en alle andere mensen die hier zo graag wandelen zou beteke nen. Ik heb mijn buren door kopieën van die aankondiging op de hoogte gesteld en de huurdersvereniging heeft daarna het voortouw geno men. Inmiddels hebben we ook nog een handtekeningen lijst gemaakt, waarop de mees te bewoners positief hebben gereageerd. Wanneer dit ge bied verdwijnt raken we de koeien voor onze deur, die vijftig rneter van ons vandaag grazen, kwijt en wat dacht je van de scholeksters, de aal scholvers. zelfs roofvogels die je dan niet meer hoort en ziet? Ik kan me toch zo druk ma ken om wat er met ons milieu gebeurt vandaag de dag. Ik vind dat je je daartegen moet verweren, zeker in het Rijn mondgebied waar wij wonen", aldus mevrouw Bonefaas. De huurdersvereniging heeft inmiddels contact gezocht met milieu-organisaties en diverse andere instanties, waarvan zij steun en advies hoopt te krij gen in de strijd tegen de komst van de baggerspecie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1