SPORT 27] De Habbekrats: niet luxe, maar wel goed 1 Aan de wieg van de Beukenhof Dick Vos doet stapje terug EMMM1 aanzien Beter voor Holy-bad - Opnamemogelijkheid voor vier tientjes per uur Open huis in arbeidsbureau Delfts blauw schilderen in DeTeerstoof Drs. P. in de aanbieding Sehoolfusie in Oostwijk Komst Giles nog lang niet zeker Laatste man speelt mi in het zesde Tweede sportschool Funboard-wedstrijd Delfland Rondvaarten door feestend Schiedam Dartstoernooi SPORTAGENDA Van der Reyken legt functie neer Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 20 september 1984 Maassluis „Echte pro fessionele opnamestudio's werken tegenwoordig" met wel 24 sporen. Als je deze installatie daarmee vergelijkt is het natuur lijk wel een beetje ama teuristisch." Bescheidenheid siert de mens. De 'demootjes' van studio de Habbekrats be wijzen echter dat René Snoeis woorden niet zo terecht zijn. ^Goed, "in Studio De Habbe krats staat maar gewone acht- sporenapparatuur. De studio- ruii/ite beslaat geen honderden vierkante meters en de accom modatie is hier en daar wat geïmproviseerd. Bij een ge luidsstudio draait het echter om de muziek, om de opna mekwaliteit en de techniek. En die'zijn prima in orde. ^Labyrint René en Sonja Snoei zijn al bij na anderhalf jaar bezig met Hun huis aan de Zuiddijk. Op enkele details na is het nu rond en eer van hun werk hebben ze wel. Van de straat kant lijkt nummer acht een gewoon dijkhuis, maar een maal binnen ontdek je dat er ?het gahgetjes en trappetjes een enorm onderaards laby- rmt is ontstaan. De beide huis- fretten van de familie Snoei, Plato en Vala, vermaken zich daarin uitstekend. Irf die kelder heeft René zijn ''domein. Twee jaar geleden studeerde hij op altviool af aan ^het Rotterdams conservatori- "uih. Sindsdien speelt hij in het Gewestelijk Orkest en geeft muziekles op scholen. Altviool, Gewestelijk Orkest, muziek lessen doen denken aan een Schiedam Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg Noord in Schiedam houdt 26 en 27 september open huis. Dat gebeurt in het kader van de nationale Beroepskeuze- week die - volgende week wordt gehouden. Het arbeidsbureau zal dan ex tra aandacht schenken aan be roepskeuze en voorlichting daarover. Om de verwachte toeloop zo goed mogelijk op te vangen worden die dagen ex tra mensen ingezet. Schiedam De stichting vrienden van Delfts aarde werk neemt zijn intrek in theater De Teerstoof, In het gebouw zal een atelier worden ingericht, waar belangstellen den cursussen kunnen volgen :n die specefieke techniek van het beschilderen van aarde werk. Als introductie houdt de stich ting zaterdaj* open huis. Een ieder kan een kijkje nemen in het atelier en boven in de foy er van het theater de tentoon stelling bekijken met werk van deelnemers aan cursussen die in andere gemeenten wor den gegeven. Tijdens de cursussen zal niet alleen onderricht worden ge geven in de schildertechniek, maar ook 2al worden ingegaan op de geschiedenis van het Delts blauw. De cursussen gaan van start op 25 november en zullen worden gegeven door de heer C.R. Verhulst, zelf Delfts-blauwschilder. Hij geeft al jarenlang cursussen In Rotterdam. Schiedam Drs. P. geeft dit weekeinde twee solo-concer ten in theater De Teerstoof. Aanvankelijk was het de be doeling dat hij door het Am sterdams Philharmonisch Trio •^zou worden begeleid. Wegens ziekte van de pianist kan het optreden in die vorm niet doorgaan. Als pleister op de wonde worden de toegangs prijzen voor de concerten van vrijdag en zaterdag met een knaak verlaagd. Bovendien heeft De Teerstoof al met drs. P_ afgesproken dat hij op 30 maart volgend jaar wel met zijn trio naar Schiedam komt De optredens beginnen om acht uur. René Snoei: acht sporen zijn voldoende. voorkeur voor klassieke mu ziek. René heeft zich in de af gelopen jaren echter intensief met popmuziek bezigggehou- den en drong daarmee door tot in de hoogste regionen van het vaderlands hitgebeuren. Voor talrijke artiesten verzorgde hij de muziek. Spontaniteit Samen met broer Richard werkt hij aan zijn eigen mu ziek. Een heel bijzonder soort popmuziek, waar de klassieke achtergronden een grote rol in spelen. Symfonisch soms, ro mantisch altijd en noot voor noot puntgaaf gespeeld. René: „Je hebt goeie en je hebt ver velende muziek. Nou, ik hou van alle goeie muziek. Dat vakmanschap is daarbij heus niet steeds een eerste vereiste. Spontaniteit wil ook wat. Dy lan bijvoorbeeld staat op zijn manier op een gitaar te hak ken en hij zou dat ook niet an ders moeten doen. Dylan 's Dylan, en dat hoort niet met keurig gespeelde noten." door Mari Timmermans René en Richard spelen wél keurig en het resultaat is er ook naar. Op de achtsporenap- paratuur kan ieder afzonder lijk instrument secuur worden opgenomen en soms lijkt het alsof grote orkesten de bege leiding Verzorgen. De opnamestudio van René is nu beschikbaar voor iedere musicus die zijn werk wil vast leggen. René denkt daarbij aan allerlei popgroepen die demo's' willen maken, maar ook voor klassieke muziek is zijn studio geschikt. „Ik denk dat als het Popoverleg Maassluis eenmaal goed draait er heel wat werk is." 1 Het studiootje heeft de naam De Habbekrats gekregen en is voor veertig gulden per uur te gebruiken. „Ais dat nodig is, wil ik er natuurlijk zelf wel adviezen bi] geven. Verder kan iedere musicus zich hier helemaal uitleven", zegt René. Voor de regio betekent de komst van De Habbekrats een vooruitgang. Waar amateur musici vroeger aangewezen waren op peperdure prof-stu dio's, kunnen ze nu voor rela tief weinig geld gebruik ma ken van de geïmproviseerde? maar uiterst doeltreffende stu dio van René Snoei. - - De voorpret is vaak noa groter: de kinderen schilderen de nieuwe naamborden. Vlaardingen De omgeving van de Parkweg is op het eerste gezicht niet de kinderrijkste buurt van Vlaardin- gen. De rust en de stilte doen eerder aan 'oude mensen en dingen die voorbijgaan' denken. Toch staat op de hoek van de Beukestraat een historisch schoolgebouw waarin tegenwoordig de bijna legendarische Theo Thijssenschool is gehuisvest. Nu nog een lagere school, maar van morgen af een officiële basisschool. Schoolfusïes zijn de laatste ja ren ook in Vlaardingen aan de orde van de dag. Van rijkswe ge wordt verwacht dat over een poosje elke lagere school met een kleuterschool tot een basisschool fusioneert. Morgen is de Theo Thijssenschool aan de beurt. Met kleuterschool De Belhamel gaat de school op in de nieuw te vormen Beuken hof. Bij het feest van morgen ko men kleuterleidster Ria Kruse als Belhamel en bovenmeester Ed Oomens als Theo Thijssen hun scholen van hun naam verlossen. Daarna bevestigen ze zowel aan de kleuterschool aan de Binnensingel als aan het gebouw aan de Beuken straat het nieuwe Beukenhof- bord. „Waarin onze school zich on derscheidt van andere scho len? Ik zal niet zeggen dat wij beter onderwijs geven, dat is natuurlijk onzin. Ik denk dai onze voornaamste verdienste de binding met de buurt kan worden genoemd. Deze school ligt aan de rand van de wijk, maar dat betekent niet dat we ons daardoor minder betrok ken voelen bij wat er hier gé- beurt", meldt Ed Oomens. De buurt wordt dan ook flink' betrokken bij de aanstaandé festiviteiten. De honderd lage- re-sehooileerlïngen en de 54 kleuters trekken eerst in op tocht door de wijk voordat op de beide scholen de bordjes worden verhangen. Theo Thijssen en de Belhamel ver dwijnen van het toneel, de kinderen gaan pannekoeken eten en spelletjes doen. Op 22 september gaat alles weer ge woon zijn gang. De naam zal alleen anders zijn. - Marktterug Dé Maassluisse weekmarkt, die de "afgelopen wekenin verbandmet rioleringswerk- "Zeemhédén was verplaatst naar het parkeerterrein achter de "Nieüwstraac, wordt vrijdag voor de eerste keer weer ge houden op de oorspronkelijk plaats: op de Markt. Brandénde liefde De stichting Filmclub 'Schie dam op.èht vrijdag het nieuwe seizoen met de film Brandende Liefde van producent Rob Hoüwer. De film wordt vanaf half-tien. gedraaid in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw Straat-'in Schiedam. De toe gangsprijs bedraagt vijf gulden en yoor donateurs drie gulden Vijftig. Quibus De Quibus in Schiedam pre senteert vrijdag voor de eerste keer dit seizoen weer een open podium met onder meer optre dens yan doedelzakspelers en een linkse Vlaamse zanger, die eeh humanistische poppenkast meebrengt. Zondagavond .treedt.de Britse formatie Ac- kee op in de Quibus. Roipnt elmar k t In de Koningshof in Maassluis wordt,,vrijdag en zaterdag een rommelmarkt gehouden. De opbreh'gst komt ten goede aan landen in de Derde Wereld, Wandelconcert Aan het wekelijkse wandel concert Jn de Grote Kerk van Vlaardingen, wordt zaterdag meegewerkt door het kamer koor Thomas Morley onder leiding van Bas Boender. In vier van de elf nummers die organist-Aad Zoutendijk zater dagmiddag speelt zal het koor zijn te horen. Aanvang 15 uur. Clown Woudi Het poppentheater Clown Woudi-is komende twee zater dagen,in* De Teerstoof. Vanaf hqïf drie wordt op beide dagen een voorstelling gegeven. Vlooienmarkt Voor héb eerst in het nieuwe seizoen wordt zaterdag in de V'aardingse Lijnbaannal de traditionele vlooienmarkt ge houden." Tussen negen en vijf worden wederom de meest uiteenlopende artikelen te koop aangeboden. Zondag- wordt in de Lijnbaan- hai voor'het eerst een platen beurs gehouden. Oude gram- mofoQnpïaten, maar ook muziekinstrumenten en dio's worden er tussen tien en vijf uur verhandeld. Vrouwenraad Voor oud-cursisten houdt de Vjaardiflgse' Vrouwenraad dinsdag 25 september een 'te- rugkomdag' in het Vrouwen huis aan de Pfeter Karei Dros- saarts'traat. Er wordt gespro ker^ over kinderopvang en de VVR introduceert de nieuwe cursüs 'Hoe vertel ik het mijn dokter.v De aanwezige vrou wen kunhen ook zelf onder werpen voor cursussen aan dragen.'De bijeenkomst begint om half tien en duurt tot drie uur. Kpsten bedragen twee en een halv.e gulden en voor soep en koffie wordt gezorgd. Laatste concert And ré Verwoerd, de vaste or ganist' van de Grote Kerk in Schiedam, geeft dinsdag 2 ok tober de laatste uit een serie van zes concerten. Om het slotcorrcert een extra dimensie te geVen, spelen die avond ook vjer studenten van het Rotter dams Conservatorium mee. Zij bespelfen allemaal de saxofoon. Het optreden begint om 20.15 Uur."- V Vlaardingen Om het buitenterrein van het Holy-bad eerr aantrekkelijker en beter aanzien te geven, wordt nog dit jaar met de reconstruc tie begonnen. Al enige tijd naakt het buitenterein van het zwembad een verwaarloosde Indruk. De tegel pleinen en m keerwanden zijn ernstig verzakt en grote delen van de verharding zijn openge broken en in de aangrenzende singel gegooid. Bij de aanleg van het bad in 19873 werd het buitenterrein aangelegd met een terras en een peuterspeelbadje. De praktijk wijst echter uit, dat van het terras en van het peuterspeelbadje vrijwel geen gebruik wordt gemaakt. Reden voor de gemeente om het aanzien van het Holy-bad nu te wijzigen. Met de reconstruc tie is een bedrag van 24.000 gulden gemoeid. Schiedam Paul Giles laat Dick Buite laar vanavond weten of hij ingaat op het verzoek van SVV enkele weken op proef naar Harga te komen. Het was in eerste instantie de bedoeling, dat de 22- jarige linker spits zich gisteren bij de Schiedamse eerste divisieclub zou mel den, maar dat ging om organisatorische redenen (ticket en huisvesting) niet door. „Zodra dat helemaal geregeld is", aldus Buitelaar, „kunnen we verder zaken doen. Ik heb het stichtingsbestuur ver teld, dat ik hem graag veertien dagen op proef wil hebben en daarna een beslis sing neem. Ik hoop, dat ik Giles in die perriode in een paar oefenwedstrijden aan het werk kan zien om te kunnen oordelen". Schiedam Het is even wennen. Dïck Vos, de robuuste, ui terst betrouwbare laatste man van eersteklasser PPSC, heeft na zeventien jaar trouwe dienst een. punt achter zijn loopbaan in het eerste elftal gezet. nog een jaartje door willen gaan". Een toch nog onverwachte be slissing, want in de voorberei ding trainde een speelde de bebaarde speler nog volop mee. Tot de wedstrijd tegen het Vlaardingse HVO kwam. Dick Vos speelde een halve ontmoeting mee en na die wedstrijd deelde hij trainer Arie Kurver mee het defini tief voor gezien houden. Tot verrassing van Kurver, want de ambitieuze oefen- meester had voor de huidige voetbaljaargang wederom een plaatsje voor Vos in het eerste elftal ingeruimd. „Maar ik kon het niet meer opbrengen", verklaart Dick Vos zijn han delswijze. „Ik moet continue- door Chris Woerts diensten draaien, het werd me allemaal te zwaar. Ik had op het laatst geen kracht meer en alleen daarom heb ik besloten om te stoppen. Hoe jammer ik dat ook vond. want ik had best Dick Vos in actie toen hij met PPSC nog speelde in de derde klasse van de KNVB. Op de foto maakt hij het de toenmalige Vlaardingen-spits Edward van 'Pelt (nu Zwart Wit '28) moeilijk. Vlaardingen Tino Hoogendijk is een sportschool rijker. De Vlaardinger, die onder zijn eigen naam al een sport school beheerde, heeft nu sportschool Westwijk overgeno men. Vrijdag 21 september wordt het pand aan de Van Vianden- straat in Vlaardingen officieel in gebruik genomen. Van 19.00 uur tot 21.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen. De Bfiiijn-Vogeler Mevrotriv Van Es-Hamoen, echtgenote van de burgemees ter van' Maassluis, bezoekt morgen,.a'aji de Noordvliet het echtpaar Re Bruijn-Vogeler, CorneliS de Bruijn en Wil- iempje Vogeler, beiden in Vlaardingen geboren, zijn dan 50 jaar getrouwd. .103.-7 jarige Mevrouw Klazina Van Wit- zenburg-Langendoen krijgt mdrgen, op haar 103e verjaar dag, bezoek van de eerste bur ger van Vlaardingen, Fred van Lier. Mevrouw Langen- doen werd op 21 september 1881 irf "Vlaardingen geboren. Haar twee dochters wonen nog thuis. Schiedam Het zeekadet- corps Jacob van Heems kerk verzorgt zaterdag rondvaarten door feestend Schiedam. Vanaf een pon ton In de Nieuwe Haven aan het einde van de Taan- steeg varen elke drie kwartier een motorboot en twee sloepen af. „Het is ons al vaak ge vraagd om rondvaarten door de Schiedamse havens te verzorgen", aldus een woordvoerder van de zeek- adetten. Het enige pro bleem was eigenlijk de diepte van de passage on der de Westvest," Die doorgang is echter diep ge noeg gebleken en daarmee is een volledige rondvaart door de havens mogelijk. De binnenstad is zaterdag hét toneel van muziek en allerlei, andere festiviteiten en demonstraties op de openingsdag van de Schie damse leestweek. De boten van", de zeekadetten kun nen samen ongeveer tach tig mensen vervoeren. De rondvaarten zijn gratis. Schiedam JIn het Schiedam se etablissement Pub for Beg gars and Kings aan de Rouer- damsedijk gaat op maandag 24 september een groot national dartstoernooi van start. In totaal worden negen voor rondes gespeeld, waaraan tel kens 32 spelers deel kunnen nemen. Na de voorrondes volgt nog een herkansing, waarna op zondag 30 septem ber de finales worden afge werkt. De voorronden starten maan dag, dinsdag woensdag en don derdag-om 14.00 uur. Er wordt gespeeld tot ongeveer 20.00 uur. De nummers vijf tot en met acht gaan naar de herkan sing, die op zondagmorgen plaats vindt om 11.00 uur. Uit de herkansing komen ook nog eens 12 finalisten. De finales beginnen 30 sep tember om 14.00 uur. De strijd tussen de beste vier deelne mers start om 20.00 uur Darters die aan het kampioen schap mee willen doen kun nen zich dagelijks aanmelden bij Pub for Beggars and Kings aan de Rotterdamsedijk. Tele foon: 010-26.31.54. Het publiek heeft gratis toe gang tot het speellokaal. De toeschouwers kunnen via mo nitoren het verloop van het toernooi volgen. Maassluis De zeilplankvere- nigïng Delfland tekent zondag voor de organisatie van een zogeheten fun board-race. Plaats van handeling is de plas aan de Schenkeldijk in Maas sluis, waar vier manches op het programma staan. Indien er te weinig wind is (minder dan 4 Beaufort), wordt de wedstrijd verschoven naar zondag 30 september. Belang stellenden kunnen zich op de dag van de wedstrijd laten in schrijven tussen twaalf en een uur. De skippersmeeting is om half twee. waarna de surfers om twee uur worden wegge schoten. Deelneming aan de2e wedstrijd is gratis. Sfeer Cor Tïmmers heeft inmiddels zijn 'stekkie' als libero ingeno men, terwijl Dtck Vos tegen woordig in het zesde elftal zijn opwachting maakt. Met tal van oud-bekenden. Spelers die ook jarenlang in de hoofd macht van PPSC stonden als een Lodi Kalden en een Mein- dert van Veen. „Een heerlijk elftal", aldus Dick Vos. „Het is alleemaal wel even wennen natuurlijk. Ik was gewend tweemaal in de week te trai nen en dat is nu voorbij. Maar de sfeer in het zesde Is uniek". Als laatste man heeft Dick Vos heel wat voorstoppers versle ten. Lodi Kalden was de eerste waar hij mee samen speelde en Rob de Nijs de laatste. Onafge broken speelde Dick Vos in het belangrijkste elftal van de Thurlede-vereniging. En met plezier, want de voetbalman pur sang kon nooit genoeg van het spelletje krijgen. Besloot zelfs om een trainerscursus te gaan volgen, maar zakte he laas voor zijn examen. „Ik heb nu geen tijd meer om de cur sus over te doen", kijkt Vos te rug op die periode. In de och tenduren op de zaterdag ging hij naar de curusus en 's mid dags was hij dan weer paraat om te spelen\n het eerste elf tal, Het is tekenend voor zijn positieve instelling dat hij zijn zo geliefde vereniging nooit in de steek liet. Hoogtepunten Hoogtepunten, Dick Vos heeft er vele meegemaakt. „Het is gek, maar de promotie naar de eerste klasse vond ik niet di rect het leukste wat ik heb meegemaakt, Ik vond het veel mooier dat we het jaar nadat we naar de derde klasse waren gedegradeerd, direct weer kampioen werden. Arnold Lobman was toen trainer, echt een fantastische vent. Dat klampioenschap is me altijd het best bijgebleven". Spelen in het eerste elftal van de sympatieke en sfeerrijke vereniging, die periode heeft Dick Vos nu definitief achter zich. Een typische laatste man", ver spelend achter zijn verde diging, heeft een dikke strteep onder zijn carrière gezet. „Ik zal het best wel missen, maar ik kon het echt niet langer op brengen. Het is echt beter zo"? besluit Dick Vos. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedsirljden der de klasse driebanden In café De Kroon te Vlaardingen (pouls 4), 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse libra in café De Kroon te Vlaardingen (poule 4), 19.30 Voorwedstrijden vijfde klas se libre in café De Cockpit te Vlaar dingen (poule 5), 19.30 Voorwedstrij den vierde klasse libre in café 't Spin newiel te Vlaardingen (poule 4); Tafel tennis: 20.00 Bergschenhoek 3— Windmill (h). 20.00 RAP 2—Smashing Maasland (h). VRIJDAG 21 SEPTEMBER ^Waterpolo: Oostelijk Zwembad Rot terdam: 21.10 Rijnmond—Shell (h); Voetbal: 20.00 Algemene ledenverga dering DSS'26 In Clubgebouw aan Marathonweg te Vlaardingen. 19.30 Algemene ledenvergadering HVO in clubgebouw aan Zwanensingel te Vlaardingen; Dlvemen: 19.00 uur Of- liciele opening van sportschool West- wijk; Tafeltennis: 19.30 TOG Maas sluis—Germinal (h). 19.30 Holy—Ven- lura Sport 2 <h). 20.00 De Treffers 2— RAP (h), 20.00 Roteb 3—DVO {hj. Schiedam Hennie van der Reyken, de voorzitter van •Olympus Schiedam, legt zijn functie per 1 januari 1985 neer. Na tien jaar actief te zijn geweest binnen de vereni ging wil de in Maassluis woonachtige voorzitter het nu wat rustiger aan gaan doen. Het bestuur van de afdelingsclub is er evenwel nog niet in geslaagd om een geschikte opvolger te vinden voor Van der Reyken. Tijdens de algemene ledenvergadering op 26 september moet er een oplossing uit de bus komen. Komt de vereniging er op 26 spetsmber niet uit, dan wordt een commissie gevormd die het probleem moet zien op te lossen. In ieder geval is het wel zeker dat J. van Greeven het bestuur van de vereniging komt versterken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2