V Vlaardingse actie wordt landelijk Fietsers zijn omrijden beu Schiedam binnenstat overvol Nieuwbouw Hoofdstraat moet heel mooi worden I VEAARRINRS OABSIAO SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWE6 COURANT ter meuten .éW Maassluizer betrokken bij vernielingen Slechte weer houdt publiek niet thuis Minister Braks geeft startsein voor Bezem in de mast9 Vlaardinger verdacht van drugshandel Eerste paal Ligthartschool de grond in Honderden op afscheid van Spruijt Wilde man bijt stuk mt oor Onder invloed tegen pijler Chauffeur laat zich niet door politie meenemen 'Eigenlijk heb ik geen tekst meer i üSasamtïii MAANDAG 1 OKTOBER 1984 Gemeente: 9Geen andere oplossing Vlaardingen De gemeente Vlaardingen krijgt steeds meer klachten van inwoners over de reconstructie van het kruis punt Westlandseweg/Marathonweg. Auto's hebben geen last het werk, maar de fietsers kunnen gedurende zes maanden geen kant op. Het doorgaande fietsverkeer naar Holy en de Broekpolder moet nu omrijden via de Burgmeester Heus- denslaan en de Watersportweg, Dat gebeurt tot groot ongenoe gen van de fietsers. Scholieren klagen steen en been. „Eén keertje omrijden is niet erg, maar om zes maanden door de stromende regen en de blub ber te rijden, dat vind ik wel erg", aldus Patricia (15), scho liere van Beneden-Maas. De fietsers mogen niet op de weg langs het opgebroken fietspad fietsen, omdat dat extra gevaar zou opleveren. De politie heeft al een aantal malen moeten in grijpen om fietsers van de weg te halen. Ook de stichting scouting Vlaardingen is erg boos op de gemeente. Mevrouw De Bruijn, secretaresse van de stichting: „De kinderen van de verschillende groepen die naar het secutingscentrum komen moeten nu via de Watersport weg. Dat vinden wij veel te gevaarlijk. Die weg is onver licht en wij hebben de kinde ren in het verleden altijd voorgehouden: maak van de Watersportweg geen gebruik, want dat is veel te gevaarlijk. En nu verplicht de gemeente ons om de kinderen via die weg te laten rijden." Oplossing De stichting scouting Vlaar dingen wil dat de gemeente op korte termijn yoor een oplos sing 2orgt. „Het zijn de meest sombere en donkere maanden van het jaar", aldus mevrouw De Brutjn. „De Broekpolder weg, die verlicht is, vinden wij al niet veilig; wij kunnen de kinderen dan toch niet via de Watersportweg sturen? Kinde ren waarvan de ouders geen auto hebben worden door zo'n maatregel van de gemeente de dupe. Wij vragen slechts om een provisorische oplossing. Als de kinderen maar weer van de oude route gebruik kunnen maken." De suggestie van de stichting om gedurende zes maanden lichtmasten langs de Water sportweg te plaatsen werd door de gemeente van de hand gewezen. „Dat vonden ze een te dure oplossing", aldus me vrouw De Bruijn. „Het zou 80.000 gulden kosten en het plaatsen van de lichtmasten zou zo al drie maanden in be slag nemen." Ook de sportverenigingen die in de Broekpolder gehuisvest zijn klagen steen been, Voet balvereniging Vlaardingen en hockeyvereniging Pollux heb ben eveneens al geklaagd. Veel hoop voor de fietsers op (ADVERTENTIE) 2 viskose sponzen. Met extra grote vochtopname. van 2&5T voor ■^J£> Natuurzeèm... Soepele traangelooide natuur- zesm van zeer goede kwali teit Met maximale vochtop name Afm ca. 50 x 36 cm van een spoedige oplossing is er echter niet. Roel Blom van do afdeling verkeer laat daar geen twijfel over bestaan. „We hebben er niets aan gedaan en het is nog maar de vraag of het ooit zal gebeuren. Natuur lijk, het is lastig om om te moeten omrijden, maar we konden echt niet anders. Een noodpaadje zou voor de fiet sers teveel gevaar opleveren." Vorige week stelde ook de PvdA-fraetie in de gemeente raad al vragen over de situatie. Ook de sociaal-democraten dringen aan op een tijdelijke oplossing. H.I. Ambacht De politie heeft zaterdagnacht vijf kna pen, in d? leeftijd van 18 tot 22 jaar aangehouden in een weg restaurant bij Hendrik ïdo Ambacht, Een van hen komt uit Maassluis; de anderen uit Delft. Het vijftal had in het restaurant een aantal spiegels vernield. Het afsluitende vuurwerk vanaf het stadkantoor was een fraaie afsluiting van de Schiedamse feestweek Vlaardingen De traditie om watersportgebieden aan het einde van het seizoen schoon maken door de gebruikers, die in Vlaardingen al jaren in ere wordt gehouden, moet weer een landelijk karakter krijgen. Daarom zal minister G.J.M. Braks (landbouw en visserij zaterdag in Vlaardingen het startsein geven. Watersporters en zeekadetten gaan die dag met' harken aan de slag om de Vlaardingse Vaart schoon te maken, onder het motto 'Bezem in de" mast'. Het Koninklijk Nederlands Watersportverbond heeft het initiatief van de Vlaardingse watersportvereniging Bom- meer overgenomen en alle verenigingen in het land opge roepen om mee te doen. „Tien jaar geleden is met veel bombarie die actie door de KNWV gestart", zegt voorzit ter Henk van Beek van Som meer. „In de loop der jaren is de belangstelling danig ge luwd. Wij hebben het in Vlaardingen wél elk jaar ge daan. Ik vind ook dat water sporters de plicht hebben elk jaar na de zomer de rommel op te ruimen die zij tijdens het seizoen hebben gemaakt." Schiedam Het slechte weer mocht de pret niet drukken. Was het zaterdag al overvol in de Schiedam se binnenstad; gisteren, tijdens de slotdag van de Schiedamse feestweek, trotseerden nog eens vele duizenden mensen de gestaag neer komende regen. Het slot van een week vol acti viteiten in Schiedam groeide zo uit tot een ware happening. Hoogtepunt was zaterdag het optreden van Vanessa. De zan geres bracht de zeer vele toe schouwers op de Koemarkt tot groot enthousiasme met haar opzwepende muziek. De enige dissonant vormde een groepje opgeschoten jongelui, dat de Voorburgse zangeres bekogel de met eieren. Er heerste m de binnenstad een heel gezellige drukte. De braderie viel zeer goed in de smaak en de'winkeliers deden zo goede zaken. Het zachte na jaarsweer zorgde voor een bij zondere ambiance. „We had den het niet beter kunnen treffen", oordeelde een Schie damse ondernemer dan ook tevreden. In de avonduren ging het er in het Theater hevig aan toe. Het leek wel carnaval, zo enthou siast reageerde het massaal op gekomen publiek op de Zuida- merikaanse show die werd op gevoerd V erdriet Gisteren leek de regen roet in het otun te gooien. Niets was echter minder waar. Vanuit de gehele regio waren er mensen naar Schiedam gekomen om het slot van de feestweek mee te maken. Alle winkels waren gewoon open en de zondags markt was zeer in trek. Tot verdriet overigens van de christelijke groepering De Rotssteen. Herhaaldelijk kla gen bij de gemeente mocht niet baten. De zondagsmarkt ging ook dit jaar weer gewoon 'Af'f* The Guys and Dolls hadden op de slotdag van de Schiedamse feestweek veel succes. De Grote Markt leek wel een discotheek door en bleek een voltreffer. „Eén van de vele hoogtepun ten", aldus de heer Stram na mens de organisatie. Twee slimme marktkooplui deden gisteren goede zaken. De paraplu's die zij verkoch ten vonden gretig aftrek. De gemoedelijke sfeer die in de binnenstad heerste sloeg ook over op de optredende arties ten. Het lange wachten van het publiek werd door de En gelse formatie The Guys and Dolls beloond met een werke lijk schitterend optreden. De vonk sloeg al snel over op het publiek en na enkele num mers leek de Grote Markt wel een heuse discotheek vol met swingende mensen. Even ook leek het erop dat het afsluitende vuurwerk vanaf het stadskantoor niet door zou gaan. De regende vormde geen spelbreker, maar de stevige wind dreigde een te grote hin dernis te worden. De wind ging echter juist op tijd liggen en zo konden de inwoners Schiedam genieten van een werkelijk prachtig schouwspel. „We kunnen terugkijken op een heel geslaagde feestweek aldus een van de organisato ren. „Zelfs het slechte weer heeft het publiek niet huis ge houden. We hebben tijdens de gehele week geen wanklank gehoord en dat is toch een pos- tievc zaak. Nee, alles is voor herhaling vatbaar." Vlaardingen Een 44-jarige Vlaardinger is vrijdagavond rond elf uur in zijn woon plaats aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht be trokken te zijn bij een groot scheepse handel in drugs. Sa men met twee andere hoofd verdachten, die eerder die dag in Delft werden gearres teerd, wordt hij morgen voorgeleid bij de officier van justitie. Enkele anderen zijn inmiddels vrijgelaten. De Vlaardinger wordt ervan beschuldigd een partij hasj, die verborgen bleek te zitten in olijfolie, samen met de 39-jari- ge Delftse directeur van een sloopbedrijf te hebben inge kocht. Dat bleek uit een on derzoek naar de administratie van het sloopbedrijf. De hoeveelheid in beslaggeno men hasjies is,volgens de poli tie ruim 1.500 kilo met een waarde van ongeveer 7,5 mil joen gulden. 'Fraaie ligging stelt hoge eisen aan vormgeving' Schiedam De woonlasten van de minimaal 110 wonin gen, die volgend jaar in het ge bied Hoofdstraat-Zuid moeten verrijzen, zullen zeker niet bij zonder laag zijn. De gunstige ligging met uitzicht op het wa ter en directe aansluiting op de recreatieve route naar de Maasboulevard zijn twee as pecten, die de woonlasten op schroeven. Bovendien vinden B W van Schiedam dat de fraaie ligging hoge eisen aan de vormgeving rechtvaardigt. Met de bouw moet in de twee de helft van 1985 worden be gonnen. Hoe een en ander moet worden aangepakt is op gesomd in een draaiboek dat de commissie stadsvernieu wing maandag krijgt voorge legd. B W gaan daarbij uit van ruim de helft vier- en vijfkamerwoningen en iels minder twee- en driekamer woningen. Vanwege de hoge architectoni sche eisen die aan de wonin gen worden gesteld, verwacht het college dat het nodig ir**ri- sïcodragende financiers bij de plannen te betrekken. Bouw bedrijven zouden teveel op de lijn van degelijkheid in plaats van creativiteit zitten om van hen bijzondere eisen ten aan zien van architectuur te mo gen verlangen. Bijzonder veel aandacht in de plannen is ingeruimd voor maatregelen die het energiege bruik zoveel mogelijk moeten beperken. Binnenkort moet met het bis dom Rotterdam overleg wor den gevoerd over de handha- vingstermijn van de Heilige Hartkerk. Vlaardingen Een lang ge koesterde wens gaat eindelijk in vervulling. Als morgen, 2 oktober, de eerste paal voor de nieuwe basisschool Jan Ligt- hart de grond in gaat, komt er definitief een eind aan jaren van wachten, want ai onder wethouder KÏoots (PvdA) be stonden er plannen om tot nieuwbouw te komen en dat is nu alweer ruim tien jaar gele den. De nieuw te bouwen school krijgt een plaats achter het ge meente-archief in Vlaardin- gen-Ambacht. Vooral voor de kleuters is de nieuwe school een hele voor uitgang De verschillende leef tijdsgroepen krijgen nu de be schikking over een eigen lo kaal. Het is de bedoeling dat de school met ingang van het schooljaar 1985-1986 in ge bruik genomen wordt. De leerlingen die nu in de zesde klas van de school zitten zul len dus geen plezier meer be leven aan het nieuwe gebouw. Vlaardingen De re ceptie van Han Spruijt, het vroegere hoofd van de afdeling voorlichting, inspraak en VVV op het Vlaardingse stadhuis, heeft vrijdag bijna 350 bezoekers getrokken die van de pensionaris af scheid wilden nemen. Zo druk was het in de kanti ne van het stadhuis, dat de belangstellenden nummertjes uitgedeeld kregen, om een beetje orde in de chaos te bren gen. De openbare recep tie, die rond kwart over vier was begonnen, liep uit tot kwart voor zeven. Vele collega's, oud-colle ga's en andere relaties van 'Vader' Spruijt wa ren naar het stadhuis ge komen. Onder hen was onder anderen oud-bur gemeester Jan Heusdens. Initiatiefnemer Van Beek, die de KNWV ertoe heeft bewo gen de actie nieuw leven in te blazen, vindt het een hele eer dat de minister In Vlaardingen het startsein geeft. „Het moet grootscheeps aangepakt wor den", aldus de voorzitter. „Wij maakten elk jaar ons stukje Vaart schoon, maar omdat het in andere plaatsen niet ge beurde dreef het vuil er even later weer." De Vlaardingse watersporters gaan volgende week om elf uur met vuilniszakken op pad. De zeeverkenners gaan met hun vletten de Vaart op en ha len het vuil uit het water. „Hoe het initiatief landelijk wordt opgepakt weet ik na tuurlijk niet", zegt Van Beek. „Maar van collega-verenigin gen uit de regio weet ik dat die er enthousiast over zijn." Schiedam Artsen in het Schielandziekenhuis zijn er in de nacht van vrijdag op zater dag in geslaagd het linkeroor van de 46-jarige bedijfsleider van café Sport aan de Singel weer compleet te maken, na dat een bezoeker er een stuk uit had gebeten. De dader, een dronken 22-jari- ge Schiedammer, was boos op de cafébaas, omdat zijn vader een week eerder een blauw oog had opgelopen tijdens een bezoek aan het etablissement. Eerder op de avond had hij al een biljartbal door de ruit van het café gegooid. Hij maakte zich toen snel uit de voeten, maar even later kwam hij te rug en zette zijn tanden in het oor van de cafébaas. Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardinger botste zaterdag nacht met zijn wagen tegen een pijler van het spoorwegvi aduct op de Mr.L.A. Kesper- weg. De man liep een hoofd wond op. De jongeman had »e diep in het glaasje gekeken. In het zie kenhuis werd de bloedproef genomen. Schiedam Een 22-jarige chauffeur uit Schiedam heeft de politie op de vroege zater dagmorgen het nodige werk bezorgd, nadat hij op het kruispunt 's Gravalandseweg- /Burgemeester Van Haaren- laan in beschonken toestand met zijn vrachtwagen achterop een personenwagen was gere den. Hij verzette zich hevig toen de politie hem wilde meenemen naar het bureau voor een bloedproef. Na wat heen en weer geduw en getrek, slaag den de twee agenten erin hem de handboeien om te doen, maar toen werd hij volgens de politie pas echt wild. Met zijn hoofd begon hij in het wilde weg op de inmiddels twee po litiewagens in te bonken. Het gevolg was een deuk in het dak en een kapotte achterruit. Ook op het bureau was hij nog niet bekoeld, want daar slaag de hij erin het slot uit de deur van een arrestantenlokaal te frappen. c Youp van 9t Hek laat zich vervangen Stadsgehoorzaal Vlaardln- garu Youp van 'I Hek met 'Verlopen «rt Varlatan' Vlaardingen Youp van 't Hek kan meer dan te-" vreden zijn over de stand- in die hij zaterdag in de Stadsgehoorzaal zijn show 'Verlopen en verlaten' heeft laten presenteren. Youp zelf zat thuis naar de Tros zat te kijken en hij heeft heel wat gemist. Het zat zo. Youp van *t Hek ontmoette in Vlaar dingen een verlopen zwer ver, die zieh op een niet geheel legale manier in le ven hield. Aan die levens tijl zou dit weekeinde een einde komen, want de broer van de zwerver, ene Jean-Paul uit de Holy, had door Mari Timmermans voor hem een erfenis van een miljoen klaarliggen. Die zou de zwerver gaan ophalen en zijn zwervers bestaan opgeven. Van 't Hek had toch al niet zo veel op met Vlaardingen en gaf daarom zijn tekst aan de verlopen zwerver. „Er is niks aan en ze ken nen me daar toch niet. Die mensen zitten daar alleen maar om hun abonnement vol te maken." Youp ging weer naar huis, droeg zijn tekst over in een vuilnisbak en de die fachtige zwerver slaagde erin de uitverkochte Stadsgehoorzaal bijna tweeënhalf uur te boeien met zijn vaak onthutsende kijk op de handel en wan del van zijn medemensen. De man ging intussen ge woon door met zijn duiste re ambacht, gooide af toe wat horloges in een vuil nisbak en praatte de tijd vol die zijn maat nodig had om bij de familie De Kok uil rij 16 zijn slag te slaan. „Eigenlijk heb ik geen tekst meer, maar ik lui gewoon verder. Dat was afgesproken", beken de hij-en legde uit dat deze uitspraak van toepassing kon zijn op talloze alle daagse situaties. Niemand verbaasde zich meer en de zwerver legde uit dat dat een veel voor komend euvel is. Hijzelf zou met het incasseren van zijn miljoen ook op houden zich te verbazen en ondergaan in de grijze massa. De massa, die zijn sleutels verslijt in steeds weer dezelfde sloten. Het echtpaar, dat in de pauze vermoedde dat hij misschien tóch Youp-zelf was, had de boodschap niet zo goed begrepen. Wie wat doet maakt namelijk niets uit; het is allemaal toeval en niemand moet zich daarover verbazen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1