Maassluis wil woonwagen bewoners voorlopig kwijt li oevesi buurt in de problemen Woudhoek steeds voller Mobil Oil sponsort judo op Casimir VLAARDINGS DAGBLAD SCHHEDAMICHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Inbrekers slaan slag Wim van Pelt secretaris commissie Geen wijk bijeenkomst in 't Nieuweïant Open dag Unilever Research 'mmm* Kunst bij de krant Valse aangifte na verkoop van gehuurde video öp heterdaad Tweetal bekent inbraken in sport kantines Parkeer verbod Furieade Wijkvereniging: dringend behoefte aan vrij willigers Dependance hartstichting verhuisd MIÏRWÏG Maassluis De gemeente Maassluis wacht op toestem ming van gedeputeerde staten om de woonwagenbewoners, die met hun bezittingen zijn neergestreken op het kermis terrein nabij de Koningshoek, over de stadsgrens te zetten. - De woonwagenbewoners wil len zich, als het woonwagen- centrum in de Steendijkpolder gereed is, definitief in Maas sluis vestigen. Voor het woonwagencentrum, waar plaats is voor vijf woon wagens, hebben zich echter ook al zes andere gegadigden bij de gemeente gemeld. De woonwagenbewoners heb ben de gemeentebestuur ge vraagd of zij tot die toewijzing afkomt zolang op het parkeer terrein kunnen blijven staan. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat ver zoek echter van de hand ge wezen. Maatregelen kan de gemeente momenteel nog niet nemen omdat daar, sinds de wetswij ziging jn 1982, eerst toestem ming van Gedeputeerde Sta ten voor nodig is. „Die mensen hebben helemaal geen economische binding met Maassluis", laat een ambtenaar van de afdeling algemene za ken weten. „Ze zijn op de bon nefooi naar onze stad geko- Vlaardingen Wim van Pelt. het nieuwe sectorhoofd voor lichting en inspraak op de ge meentesecretarie, volgt zijn voorganger Han Spruïjt nu ook op als secretaris van de commissie voor voorlichting inspraak en mediabeleid. Het college heeft vorige week tot de benoeming van Van Pelt besloten. Vlaardingen De voor van avond geplande wijkbijeen komst in het kader van het halfjaarlijks overleg met het college van B en W in *t Nieu weïant gaat niet door. In het wijkcentrum zijn geen agenda punten binnengekomen voor de vergadering. Het college heeft daarop besloten, de bij eenkomst af te gelasten. men. Zij willen op het nieuwe centrum een standplaats krij gen, maar dat willen anderen ook. Wij willen de toewijzing niet frustreren door die mensen een jaar in Maassluis te laten staan. Dan zijn ze imiddels wél economisch gebonden aan Maassluis en zouden zij een plaats kurmen claimen. Dat zou niet eerlijk zijn tegen over de andere mensan die zich ook bij ons in de stad wil len vestigen." Het is echter nog maar de vraag of gedeputeerde staten toestemming aan de gemeente Maassluis geven om de woon wagenbewoners over de stads grens te zetten. „Het is ook mogelijk dat dat pa~ over een half jaar gaat ge beuren. We zullen in ieder ge val samen met die mensen naar een oplossing zoeken." mi urmimmniiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiMiiiiiiMiiimmiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniimiimiiiiiin Vlaardingen Het Unilever Research Laboratorium in Vlaardingen opent zaterdag 13 oktober de deuren voor het publiek. Dat gebeurt in het ka der van een landelijke chemie open dag., Meer dan honderd bedrijven en instellingen, die met de chemische industrie te maken hebben, doen daaraan mee. De bedoeling is dat een deel van het onbegrip dat ten aanzien van deze bedrijfstak leeft, dxe dag wordt weggenomen. In 1982 trok de open dag lande lijk ruim 55.000 bezoekers. Unilever is gevestigd aan de Olivier van Noortlaan 120. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiuiiiiiJiiiiiuiiiaiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiniiiiiiiiwiiiiiHiiiii .m,y( De Rotterdamse kunstenaar Leslie Gabriëlse maakte deze speciale „prent van de maand" ter gelegenheid van de tijdelij ke vestiging van de artoteek in het gebouw van het Rotter dams Nieuwsblad aan de Cool- singel. Gedurende drie weken kan het publiek tijdens de overzichtstentoonstelling ken nismaken met eigentijdse „Rotterdamse" kunst. Ook kan men uiteraard via de artoteek van het Centrum Beeldende Kunst kunstwerken huren of kopen. De speciale zeefdruk, getiteld „Souvenir" van Leslie Gabriëlse is verkrijgbaar voor 75 gulden. De oplage is be perkt tot 250 exemplaren. De artoteek bij het Rotterdams Nieuwsblad aan de Coolsingel is dagelijks geopend tot 17 uur, maar ook op koopavond en op zaterdagen. De expositie duurt tot en met 20 oktober. Zuidelijke randweg snel open Schiedam Over enkele weken wordt de verleng de Westfrankelandsedijk, vanaf Wilton-Pijenoord tot aan het kruispunt Bur gemeester Van Haaren- laan/VIaardingerdijk, voor het verkeer openge steld. De zuidelijke randweg ligt er al enkele maanden, maar kon nog niet worden gebruikt, om dat de aansluitingen aan beide zijden nog niet klaar waren. Wel hebben zware transporten en bouwverkeer incidenteel over het nieuwe stuk weg ge reden, maar het gewone ver keer heeft al die maanden nog moeten omrijden. De nieuwe weg betekent voor al een verbetering van de be reikbaarheid van de bedrijven langs de Nieuwe Maas. In de toekomst, wanneer de opho ging van de Deltadijk in Schiedam-Zuïd ïs voltooid, zal het mogelijk zijn om vanaf de Maasdijk (het voormalige Gus to) via de Buitenhavensluis langs de zuidkant van de stad rechtstreeks naar de Burge meester Van Haarenlaan bij de Vlaardingerdïjk te rijden. Door het openstellen van de nieuwe weg verliest de ver lengde Rubenslaan (tussen de Julianalaan en de Westfran- kenlandsedijk) zijn functie voor autoverkeer. Deze weg zal dan ook worden afgesloten voor het gemotoriseerde ver keer; op de fiets blijft het wel mogelijk om rechtstreeks van af het Rubensplein naar de' poort van Wilton-Fijenoord te rijden. Bus 54 In de toekomst gaat de ver lengde Rubenslaan fungeren als keerlus voor buslijn 54, die er zijn begin- en eindhalte krijgt. Wanneer dat gaat ge beuren hangt af van de RET. De gemeente Schiedam dringt er in ieder geval op aan, want dat zou de bereikbaarheid per openbaar vervoer van het in dustriegebied langs de Nieuwe Maas iets beter maken. Voor de bewoners van de Juli- analaan betekent het openstel len van de verlengde West- frankenlandsedïjk ook een verbetering. Wordt hun laan momenteel veelvuldig ge bruikt als sluiproute, in de toe komst wordt dat onmogelijk omdat de aansluiting voor au- toverkleer met het kruispunt Burgemeester Van Haaren laan /Vlaardingerdijk vervalt. Vlaardingen Met gebruik van een valse sleutel konden Ir.Chris Zijdeveld (rechts) geeft het startsein voor de bouw van 50 premiekoop- woningen. Schiedam Wethouder ir. Chris Zijdeveld heeft het start sein gegeven voor de bouw van 50 premiekoopwoningen in Woudhoek-Noord. De Schiedamse wethouder sloeg gisferen met veel vakman schap de eerste paal. De toe komstige bewoners van de huizen waren bij de officiële start eveneens aanwezig. De woningen zijn energie- Schiedam De politie heeft een 33-jarige man aangehou den wegens het doen van een valse aangifte. Enkele maan den geleden ensceneerde de Schiedammer een inbraak in zijn woning en vertelde dat de door hem gehuurde televisie en videorecorder waren gesto len. Omdat hij in geldnood zat had hij de apparatuur verkocht. Öm zich eruit te draaien ver zon hij de inbraak, maar door dat zijn verklaringen niet klopten, kreeg de politie arg waan. Toen de 'gestolen' appa ratuur enkele weken geleden in Tilburg opdook, voelde de politie de man weer aan de tand, waarna hij bekende. .Vlaardingen De politie van .Vlaardingen heeft vier jongens op heterdaad betrapt, toen zij bezig waren in te breken in een pand aan de Waterleiding- straat. De jongelui hadden di verse kleinigheden uit het be drijf weggenomen. vriendelijk. De ramen zijn dubbel geïsoleerd en de ver warming bevindt zich op de eerste verdieping, waardoor de vrijkomende warmte weer op genomen wordt in het huis. Het architectenbureau Clercq Zubli uit Amstelveen zorgde voor het ontwerp. Overigens zijn nog niet alle huizen verkocht. Voor een aantal woningen zijn nog geen kopers gevonden. De vraag prijs voor de huizen ligt rond de 143.000 gulden. Volgende week donderdag gaat in Woudhoek-Noord weer een bouwproject van start, Dan slaat wethouder Herman Posthoorn aan de Warmoeze- nierstraat de eerste paal voor twee complete scholen, een openbare en een christelijke basisschool. De scholen, die al lebei tien lokalen, een speello kaal, een ruimte voor hand vaardigheid en een gemeen schappelijke ruimte' krijgen, beginnen met een kleuter groep en een eerste en tweede klas. De oudere leerlingen moeien nog naar meer afgele gen scholen. Volgens plan moet het gebouw voor het schooljaar 1985/1986 klaar zijn. Voorlopig ontbreekt aan het complex een gymnas tieklokaal. Daarvoor zijn beide scholen aangewezen op het lo kaal aan het Faassenplein, Zoals bijna alle gebouwen in Woudhoek-Noord wordt ook het scholencomplex voorzien .van goede isolatie in wanden, vloeren en daken en worden er extra energiebesparende maatregelen genomen. Het complex, ontworpen door het architectenbureau Campman en Tennekes uit Gouda, wordt gebuwd door het Rotterdamse aannemingsbedrijf Muijs en De Winter. Schiedam Dankzij sponsoring door oliemaatschappij Mobil Oil in Rotterdam is de Prof. Casimirschool in Schiedam gistermiddag alsnog begonnen met judoles sen. Die dreigden na drie jaar voor de school voor moeilijk lerende kinderen verloren te gaan, omdat het gemeentebestuur uit bezuinigingsoverwegingen de subsidiekraan dichtdraaide. Om de ongebruikelijke 'onderwijs-sponsoring' een ex tra feestelijk tintje te geven was meervoudig wereld kampioen Anton Geesink gisteren aanwezig voor een demonstratie. Woordvoerder Kerremans van Mobil verklaart de fi nanciële steun uit de overtuiging waarmee schoolhoofd Fred van Hooff het belang van judolessen heeft aange toond. „We waren onder de indruk van zijn argumen ten. Het judoproject draagt bij aan minder ongecontro leerd agressief gedrag van de kinderen. Bovendien leren ze zo op een verantwoorde manier met hun spierkracht om te gaan." Van Hooff zegt dat de leerlingen na drie jaar veelal meer eigenwaarde hebben gekregen. „Judo is een duidelijk regelspel. Leerlingen worden er zowel lichamelijk als qua per soonlijkheid door gevormd", meent het schoolhoofd. Onderwijskrachten en ouders hebben verheugd gerea geerd op het ongewone gebaar van de oliemaatschap pij. Het judoproject is nu tot tenminste eind van het schooljaar veilig gesteld. „Volgend jaar bekijken we of de steun kan worden ge continueerd", aldus Kerremans. Dat zal vooral afhan gen van het budget dat de leiding van Mobil voor on dersteunende activiteiten beschikbaar stelt. Het bedrijf steunt ook andere culturele en maatschap pelijke projecten. Zo werd twee jaar geleden een spe ciale aangepaste roeiboot aan de Rotterdamse Stichting Roeivalidatie geschonken. Schiedam Door de bekente nissen van twee negentienjari ge Schiedammers heeft de po litie vijf inbraken in sportkan tines opgelost. Bij hun nachtelijke strooptoch ten had het duo het voorzien op clubgebouwen op afgelegen sportvelden. Voor honderden guldens namen ze snoepgoed, etenswaren en bier mee. Een 21-jarige Rotterdammer heeft twee inbraken bekend die hij in de maand juli pleeg de in een garage en een schoe nenwinkel. De buit bestond uit een kleu rentelevisie en geld. Béide keren ging hij op pad met een stadgenoot, die de po litie In de loop van de week verwacht in te rekenen. Maassluis De Furieade kan automobilisten zater dag het nodige ongemak bezorgen. Voor verschil lende plaatsen geldt van af vrijdagavond zes uur een parkeerverbod: bij de Haven, Govert Wijn-, Haring-, Marnix-, Geer- kade en de Markt. Bezoekers van de Furiea de hebben de meeste kans hun auto kwijt te raken op de Industrie weg, Anne de Vries- straat, Fenacoliusplein, Wagenstraat, Petrus Kochstraat en langs de burgemester de Jonghka- de. Vanaf zaterdagmor gen zes uur zijn tevens verschillende straten voor alle verkeer afgeslo ten: de Haven, Hoog straat, Marnixkade, Ha- ■ringkade, deel Govert Wijnkade, de Noorddijk, de Wip en de Markt. inbrekers zonder moeite een woning aan de Hartmanstraat binnen gaan. De bewoners waren minder te spreken over de onverwachte visite. Zij missen een bedrag van 250 gulden. De kantine van voetbalvereni ging VFC kreeg ook al te ma ken mei ongenode gasten. Door een ruit in te slaan kon den de inbrekers naar binnen. De vereniging mist een tuner, een cassettedeck, sigaretten en een bedrag van 100 gulden. Uit een op de Parallelweg ge parkeerde - personenauto werd een cassetterecorder ont vreemd. De dieven namen ook nog enkele cassettebandjes en enkele andere goederen mee. De leerlingen van de Speel werkhoeve moeten hel voorlo pig doen zonder video-recor der. Inbrekers namen het ap paraat mee uit het schoolge bouw. Uit een woning aan de Oostha ven kade ontvreemdden on verlaten twee speigelreflexca- mera's, een zoomlens en een groothoeklens. De politie kon niet vaststellen hoe de inbrekers de woning hadden betreden. Uit de kelderbox van een wo ning aan de Koninginnelaan werden twee speakers en een hoeveelheid winterkleding ge stolen. Door de deur te forceren kre gen de inbrekers toegang tot de kelder. Vlaardingen De Vlaarding- se wijkvereniging Hoeven- buurt kampt met een ernstig tekort aan vrijwilligers. „We zijn op een zeer kritische grens gekomen", laat voorzitter Jos Sloot weten. „We moeten echt meer vrijwilligers hebben, an ders zullen we sommige activi teiten stil moeten leggen of zelfs helemaal van het pro gramma af moeten voeren." Niet alleen een tekort aan vrij willigers dreigt de wijkvereni ging op te breken. De pen ningmeester en het hoofd van de werkgroep recreatie staan op het .punt om hun functies neer te leggen. Vervangers zijn nog niet gevonden. „De mensen zijn een beetje apa- tisch aan het worden", vindt secretaris Dick Scheepmaker. „Ze willen wel lekker kaarten, meedoen aan de bingo, maar zelf iets voor de club doen ïs er tegenwoordig niet meer bij. Het is voor ons als bestuur op zo'n manier natuurlijk erg las tig werken." De activiteiten in de wijk draaien momenteel wel ge woon door. Scheepmaker: „Mensen zijn wel bereid om af en toe iets te doen, Maar dat zijn telkens maar eenmalige oplossingen. Een structurele oplossing voor het probleem hebben we nog niet kunnen vinden. Als het op deze ma nier doorgaat, dreigt de vere niging dood te bloeden en dat zou toch erg magisch zijn." Oplossing Jos Sloot, de ambitieuze voor zitter van de wijkverenig' weet als geen ander dat alle instellingen in Vla., gen die met vrijwilligers wer ken met hetzelfde probleem kampen. „Het ïs niet uniek wat er in onze wijk speelt. Bij Maassluis De afdeling Maassluis van de Nederlandse Hartstichting heeft een ander onderkomen. In haar vijfde jaar zit de afdeling nu elke dinsdagavond om half acht in het pand Zandpad 1. Daar wordt dan een cursus eerste hulp bij adem- en hartstilstand gegeven. De cursisten worden bekwaamd in mond-op-mond beademing en hartmassage. Om in geval van nood hulp te kunnen bieden zijn vaak vier lesavonden voldoende om de vereiste technieken onder de knie te hebben. Hoe belangrijk het is die technieken te be heersen, illustreert de afdeling met het feit dat van de 20.000 Nederlanders die jaarlijks aan een hartinfarct overlijden meer dan de helft al is gestor ven voordat het ziekenhuis was bericht. X vrijwel alle verenigingen van gen wij dezelfde geluiden op," De vacature van peningmees- ter dreigt een halszaak te wor den voor de wijkvereniging in Holy. Jos Sloot: „Het is na tuurlijk een enorm lastige taak. De gemeente is ook niet makkelijk. Er gaat gewoon erg veel tijd inzitten. We hebben al erg veel mensen benaderd, maar niemand hebben we nog bereid gevonden om die zware taak op zich te nemen.1' Duidelijk is wel dat er op kor te termijn een oplossing voor het probleem moet zijn gevon den. „We draaien voorlopig nog door met onze activiteiten, maar het gaat steeds moeilij ker. Neem nu Koninginnedag. Al vijf jaar lang ben ik daar iedere keer weer intensief mee bezig. Ik zou het ook wel een jaartje wat rustiger aan willen doen, maar als er weer nie mand is om het over te nemen, dan ga je zelf maar weer aan de slag. Af en toe is het om moedeloos van te worden, |paar het is niet anders.""*'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1