WATERWEG 25] Bert ter Maat stopt nu echt VAN DER MOEZEL b.V. CDA ziet in herenakkoord Schiedams voordeeltje Karin Nieuwstraten heeft iets te bieden i specialisten in sanitair wmm mmmmmmm Hoekse Boys is er uit De Gijzelingeen Vlaardings product Hafkamp belooft PPSC en SFC steun 1-382T- JL526^ 1243. 1373. &mr- 1850.- 1382.- 1244.- usor- 1062.- 1263T- 1137.- 152TX 1369.- 1521.- 1369.- Jl84r- 436.- 573:- 516.- loeor- 954.- \xmr- 1075.- J05r- 634.- scnie 40-52 Schiedam Tel: 010-73 20 77 Van Lier beveelt EHBO-eollecte aan Rijverbod SPORTAGENDA Afgesloten 'Vrouw en eigen bedrijf üééA 'Een heipaal voor de filmindustrie' Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 4 oktober 1984 Vlaardingen Twee ont snapte gevangenen scheuren in een gestolen wagen over de Oostha venkade. Achten volgd door een politieauto boren ze hun vluchtwagen door een hoeveelheid olie- drums. Een visser kan de wagen nauwelijks ontwij ken en valt te water. Even verderop worden drie, vier geparkeerde auto's geramd. De vluchtwagen slaat over de kop. De mannen maken zich uit de voeten. ra Gïgantjes Swingende jive uit de ja ren vijftig vormt de hoofdmoot van het reper toire van de Gigantjes, za terdag in de Schiedamse sociëteit QTL Het optre den in de zaal aan de Nieuwstraat begint om half elf. Voor leden is de .toegang gratis, niet-leden betalen vijf gulden. Coupé In het Kindertheater wordt zondagmiddag om twee uur het stuk De Cou pé opgevoerd door Koos Altink -en Job Gorree. In de Quibus treedt 's avonds om,negen uur de zangeres Floor van Zutphen op. Zij wordt begeleid door pia nist Debby Poryes en bas- gitarist Frans Tunderman. Afscheid Het Viaardingse Vrou wenhuis draait dinsdag 9 oktober de film Het Af scheid van de Finse cine- aste Tuija Maija Niska. In de film komt het genera tieconflict tussen een moeder en haar dochter aan de orde. De voorstel ling begint om acht uur en wordt gegeven in het Vrouwenhuis op de Pieter Karei Drossaartstraat 65. De toegang is 3,50 gulden. Zondagmiddag tussen twaalf en één staat het allemaal te ge beuren. Dan maakt de Viaar dingse amateurfilmer Richard Korb op de Oosthavenkade spectaculaire opnamen voor 'De Gijzeling', een ruim een uur durende videofilm met rollen voor ruim honderd Vlaardingers. Vanaf begin augustus is er op verschillende Viaardingse lo caties gedraaid voor de anti- terreurfilm, die mede-regis seur Jean van Oosterhout pre tentieus .bestempelt als 'een heipaal voor de Nederlandse filmindustrie'. „Die stelt im mers nog niets voor. Het is ar moe troef", is zijn vernietigend oordeel. Première Of het enthousiasme van de jonge cineasten van 'Buenos Pictures gelijk op loopt met de kwaliteit van de rolprent, kan pas over enkele maanden wor den beoordeeld. Dan beleeft 'De Gijzeling' in de Stadsge hoorzaal zijn première. Over de bedoelingen van de makers laat Van Oosterhout geen twijfels bestaan. „We wil len een film maken die een sfeer ademt die tegen geweld, terreur en vandalisme is. Vooral jongeren moeten inzien dat het ook anders kan dan trams vernielen." Om die boodschap over te brengen is evenwel niet geko zen voor een zoetgevooisd pro- dukt met uitsluitend liefelijke taferelen. Integendeel. Juist keiharde scenes met moord, sexueel geweld en schietpartij en vormen de ingrediënten voor de boodschap. Een anti terreurbrigade wordt opge voerd om het kwaad uit te bannen. En dat lukt, want de film eindigt mei een shot van een vrouw die na een gijzeling wordt bevrijd en bovendien nog bevalt van een gezonde baby. Veel hulp Dat het een echt Viaardingse film wordt, blijkt uit het feit dat de ruim zeventig uur vi deo-opnamen die tot beden zijn geschoten helemaal in Vlaardingen zijn gemaakt. Als locaties dienen onder andere het politiebureau, een tuincen trum in de Broekpolder (ka zerne), de -trouwzaal van het gemeentehuis (rechtzaal), de Steeg, het Deltahotel, een wo ning aan de Broekweg en het autobedrijf van Henk Huize bosch (kantoor in de kazerne). Huizebosch is ook de man die zondag de stunts in de vlucht auto voor zijn rekening neemt. „Het is wel belangrijk dat ie dereen bereid was mee te hel pen. Ik wil vooral een pluim geven aan het scoutingcen- trum in de Broekpolder. Zij bouwden de stormbaan. Ook de politie heeft alle medewer king gegeven. En niet te ver geten de mensen van het Rode Kruis, die de gewonden zo echt mogelijk toetakelden." Jean var» Gusterhout moet worden gestopt om de opsom ming van dankbetuigingen niet al te lang te maken. Mocht de film floppen, dan hoeven de makers zich over de financiën in ieder geval geen zorgen te maken. Dankzij steun van allerlei kanten kost 'De Gijzeling' hen slechts 600 gulden. Wat je noemt 'low budget'. „Maar we hopen hiermee ui teraard door te breken", meldt Van Oosterhout, Een plezieri ge gedachte is dat NOS en VARA al interesse hebben ge toond. Veronica wordt nog ge polst. Hoek van Holland -De nieuwe bestuurlijke structuur bij Hoekse Boys is een feit. Tijdens de jaarvergadering wees stemming uit, dat de le den van de derdeklasser zich uitspraken voor een werkwijze met een aparte jeugd- en senio rencommissie met daarboven, een algemeen be stuur. Het zittende bestuur heeft zich ten doel gesteld om deze nieuwe organisatievorm binnen zes weken rond te hebben. Voor 12 november wordteen nieuwe ledenvergadering uitgeschre ven. Dan zuilen aiie commissie- en bestuursle den officieel worden benoemd. Ko Bezuyen, Hans Middelburg, Ger Knip- scheer. Kees Hoekman, Arend Knipscheer en Kees van der Pol blijven tot die datum als be stuur ad interim aan. Na de overgangstermijn treden Ger Knipscheer, Hoekman en Van der Pol terug, terwijl Arend Knipscheer wellicht als wedstrijd-secretaris terugkeert. iiimiiniiiiiiiiiEHiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiniiiiiiiiiiiaififiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiHi Schiedam De besturen van PPSC en SFC hopen zo spoedig mogelijk te horen hoe ver de gemeente gevorderd is met het herstel van de afrastering van het door beide verenigingen te gebruiken hoofdveld. Bij de jaarlijkse controle van de accommodatie door de KNVB is deze af rastering al meermalen afgekeurd. PPSC-be- .stuurslid Barend van Eijk: „Die zaak speelt nu al een jaar of vijf'. De dienst gemeentewerken had enkele maan den geleden de opdracht gekregen om na tc gaan of herstel mogelijk was binnen het budget, maar kwam met een negatief antwoord. Luub Hafkamp, de verantwoordelijke wethouder: „Dat antwoord was onvoldoende. Ik heb nog maals de opdracht gegeven een en ander gron dig te bekijken. Zo nodig zal ik zelfs contact op nemen met de directeur van gemeentewerken". iiiiiiiiiiitiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiifiüiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiuiitiiijitiiüiiiiiiiiiiiii Vlaardingen Bert ter Maat stopt er nu echt mee. Na het weekeinde zet hij definitief een punt achter zijn hobby. Liefst 140 fietsen met hulpmo tor en 200 motorblokken biedt hij gedurende twee dagen te koop aan. „Dinsdag wordt het pandje op de Hoogstraat waar de fietsen staan, gesloopt, dus het is nu echt ernst", iaat de Vlaardin- ger weinig opgewekt weten. „Het doet natuurlijk altijd pijn om te stoppen met je hobby. Maar het kan nu niet anders." Vorig jaar al wilde Bert ter Maat stoppen. Het was hem al- Bert ter Maat stopt met zijn hobby. Hij verkoopt vrijwel al zijn fietsen met hulpipotor. De simplex uit 1915 wil hij echter voor geen goud kwijt. lemaal een beetje boven het hoofd gegroeid. Eén oproep was toen voldoende om veel van zijn bezittingen te verko pen. Een wrange lach siert vervolgens zijn getekende ge laat. „Als ik de helft verkoop van vorig jaar, dan ben ik dik tevreden. Dan kom ik er na melijk tien tekort." Het Viaardingse publiek kan gedurende twee dagen terecht in het historische pandje aan de Hoogstraat Slechts één exemplaar verkoopt Bert ter Maat niet „Een Simplex uit 1915 verkoop ik onder geen beding. Ik heb al een bod van 2.500 gulden gehad, maar ik begin er niet aan. Ik wil wel een herinnering hebben." In vijf jaar tijd had Ter Maat een indrukwekkende serie rij wielen met hulpmotor opge bouwd. Aan belangstelling heeft het Bert ter Maat dan ook nooit ontbroken. De ten toonstelling trok altijd wel pu bliek. Alles, tot het laatste moertje, moet nu echter weg. Een Solex is al te koop voor honderd gulden, maar wie iets speciaals wil, moet meer geld op tafel leggen. „Ik heb er bij staan die wel 2.000 gulden waard zijn", weet Bert ter Maat. „Met weemoed neem ik afscheid van mijn collectie, maar het kon ditmaal echt niet anders." Van der Moezel gaat verbouw en, dus hebben we ruimte nodig. Vandaar dat wij onze kachels en fornuizen even stevig afgeprijsd hebben. IC korting op onze toch al zeer lage prijzen, dat tikt aan! Benraad 809 adv. prijs Dru Bermuda fl. 2136.- Dru Horizon fl. 2460.- verk. prijs -10% Dru Linaeus fl. 2570,- Benraad 801 fl. 1550.- Benraad 803 fl. 1325.- Benraad 812 fl. 1580.- Benraad 809 (bruin) fl. 1900- Benraad 809 (zwart) fl. 1900.- Gevelkachels Benraad 2000M fl. 560- Benraad 2400T fl. 715 - Fornuizen Atag efektro EF6 263 RTLfl. 1260.- Atag gas GFB 2 RTLB no to O Koch gas 154 RTLV fl. 925.- Iheden die u maarkunt^bedenkei^—t—T Schiedam De CD A-raadsleden Wout van Haften en Jan van Katwijk denken dat het 'herenakkoord' tussen oliemaatschappijen in Europoort en de regering over heidssteun bij de bouw van nieuwe installaties in ruil voor een garantie van enkele duizenden arbeidsplaatsen tijdens de bouw een voordeeltje voor het Schiedamse bedrijfsleven kan opleveren. Karin Nieuwstraten neemt het er even van tijdens de training van DVO. Vlaardingen Karin Nieuwstraten lijkt een type, dat niet snel ergens spijt van heeft Haar curieuze loopbaan als semi-topsporter, die zich tot zestienjarige leeftijd in en rond het zwembad afspeelde en pas daarna op een volleybalveld, heeft iets in zich van pink de dag. „Ik moet", zegt de blij moedige studente maatschappij geschiedenis, „bovenal lol in m'n sport hebben, in het veld en buiten het veld". In schriftelijke vragen infor meert het christen-democrati sche duo of burgemeester en wethouders bereid zijn samen met Schiedamse bedrijven zo genaamde 'toeleveringsorders1 te bemachtigen. Wat voor be drijven ze daarbij voor ogen hebben is niet duidelijk. In de schriftelijke vragen komen Van Katwijk en Van Haften niet verder dan „de hiervoor in aanmerking komende be drijven", 2onder daarbij voor beelden te noemen, Wat Van Katwijk betreft is de vraag aan het college zeker geen verrassing; die vraagt tot ver velens toe in vergaderingen van raadscommissies of burge meester en wethouders wel ge noeg aan Schiedamse bedrij ven denken als de gemeente bij wijze van spreke een nieu we gloeilamp aanschaft. De CDA'ers proberen ei voorts achter te komen of bur gemeester en wethouders wel goed de krant lezen getuige de vraag of het het college be kend is dat de arbeidsbureau's in de regio moeilijk kunnen voldoen aan de vraag naar technisch gekwalificeerd per soneel, dat nodig is voor de bouw van nieuwe installaties voor de oliemaatschappijen. Ook willen Van Haften Van Katwijk weten welke re laties B en W met het arbeids bureau in Schiedam onderhou den en of het college kans ziet „om beschikbare arbeids krachten in Schiedam te moti veren om in Europoort/Bot- lekgebied werk te aanvaar den". Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier heeft een per soonlijke aanbeveling doen uitgaan voor de EHBO-collecte, die deze week in de stad wordt gehouden. „De EHBO heeft haar nut bewezen gedurende haar gehele bestaan. Waar er ongelukken of ongelukjes gebeuren staat de EHBO gereed- Een noodverband, een brancard, mond op mondbeade ming, niets is teveel voor de talloze gediplomeerde EH- BO'ers. Ze zijn present bij allerlei evenementen op alle mo gelijke tijden", aldus Van Lier. En verder;„Uiteraard is er veel geld mee gemoeid om deze eerste-hulpverlening op peil te houden. Eerlijk gezegd vraag ik me af of er een betere aanbeveling mogelijk is dan deze constatering." U moet echter niet niet- den ken, dat Karin Nieuwstraten (23) een dagvJinder is, die uit sluitend de geneugten van alle j wil inhaleren. Integen deel, de linkshandige aanval— ster bezit een gezonde dosis fa natisme, die zij, eenmaal in het veld, ook van haar teamgeno ten verwacht. Het is dus niet vreemd, dat het laatste seizoen Broleco, met degradatie naar de derde divisie als dieptepunt, een gitzwarte bladzijde vult in haar geheugen. „Toen we gedegradeerd wa ren, heb ik voor mezelf de knoop doorgehakt", zag de in nemend spontane zwemin- structrice het na de degradate echt niet langer zitten in Vlaardingen. „Ik kon niet meer binnen het team functio neren. Ik had het niet meer naar m'n zin. Buiten de ploeg ging het nog wel, maar als ik in het veld stond, hoorde ik van die dingen om me heen, dat ik dacht 'joh, waar ben je nou mee bezig'. Was je met z n allen aan het vechten en dan zag je er twee die helemaal niets deden. Dat schoot echt niet op". De beschuldigende vinger wijst priemend in de richting van Herman Oosterman en Gerard Tanis, van wie Karin onomwonden zegt niets, maar dan ook helemaal niets te heb ben geleerd. „Die Oosterman", zegt zij, „die hebben we met de groep al na een half jaar weg gestuurd". Ook Tanis, die uit eigen beweging de deur van de Westwijkhal voortijdig in het slot liet vallen, kan op techmscErj en taktisch gebied niet dé sympathie hebben van de vlot babbelende volleybal ster. Respect Er is er in dik jaar zes volley bal eigenlijk maar eentje ge weest voor wie Karin Nieuw straten eert heilig respect heeft. „Leo .Ebeli, van hem heb ik ontzettend veel geleerd. Hij zei zinnige dingen tegen me, waar ik wat aan had. Veel en veel beter dan Tanis. Die zei dan iets, waarmee hij ei genlijk het tegenover gestelde bedoelde. Hij zag het niet, waarschijnlijk was het niveau te hoog voor hem. In april heeft hij de eer aan zichzelf gehouden, nog voor de degra datiewedstrijden". „Wij zijn", zegt Karin eerlijk, „in al die jaren altijd bijzonder verwend geweest met Ebeli. Hij heeft zo veel vollevbalken- door Donald Bax nis op ons overgedragen, dat het so wie so al moeilijk was om iets van een ander aan te nemen. Leo noemde ons, zoals hij dat zo lief zei, een stel tak- kewijven. Maar, Leo was ook geen gemakkelijke. Z'n trai ningen waren erg goed, altijd op basispunten gericht. We hadden met Broleco natuurlijk een kleine ploeg, maar we hebben wel een hoop bereikt. Hij zei op een gegeven mo ment jullie kunnen niet beter en hij had het te druk". Mede door de aanwezigheid van Ebeli besloot Karin Nieuwstraten al niet in een eerder stadium van club te veranderen. Na de wiseling van de wacht merkte zij eerst - nog niets van een achteruit gang, later drong het steeds meer tot haar door, dat zij bij Vlaardingen eigenlijk niets meer had te zoeken. „In de cember, januari ben ik gaan denken ik wij weg, nog niet echt serieus, een beetje sluime rend. 'Ik had eigenlijk nooit gedacht, dat ik weg zou gaan, althans niet op die manier". Aanbiedingen Haar kwaliteiten bleven niet ongemerkt en uit de aanbie dingen, die zij ontving, kous zij tenslotte voor hel Oudbeijèr- landse DVO, toen net onder leiding van de Schiedammer Hans Soeters gepromoveerd naar de eerste divisie. Een •keuze, die niet door ambities alleen werd ingegeven. „Niet ten koste van alles", is zij eer lijk. „Vroeger zwom ik en dat deed ik goed, dusdanig zelfs, dat ik verder kon. Ik had het er niet voor om enorme af standen te rijden om centrale trainingen te volgen. Punt is, het moet leuk blijven, ik moet er zelf lol in hebben. Als dat op die manier met meer kan. hoeft hel voor mij niet". Nu wordt van Karin Nieuw straten even wel weer een fa natieke instelling verwacht, die minimaal aansluit op heL patroon, dat Soeters voor ogen heeft. „Ik heb in feite twee jaar niets gedaan", stampt zij op voorhand alle optimistische geluiden de grond in. „Ik wil wel goed functioneren in een team, ik wil niet alleen goed zijn. anders moetje geen team sport bedrijven. Ik wil geen machientje zijn, dat alleen maar voor zichzelf leeft, dal blij is als een ander een been breekt, omdat er dan een plaatsje vrijkomt. Daar kan ik niet mee spelen, hoor". „Ik wil", zegt zij met een lich te stemverheffing, „goed spe len, met een goed team om ine heen en dat is de reden, waar om ik naar DVO ben gegaan. Daar probeer je met z'n allen zo goed mogelijk te spelen en daar heeft iedereen ook vol doende kwaliteiten, wat wil;je dan nog meer..." In ieder geval zal Karin Nieuwstraten er in de Oudbeijerlandse mim- sporthal 't Paradijs voor zpr- gen, dat zij iets te bieden heeft Qua sfeer, instelling en onte genzeggelijk qua charmes, 2al dat zeker geen punt zijn. „Ik ben bij DVO doodgewoon één van de tien speelsters, met meer en niet minder..." Vlaardingen De politie van Vlaardingen moest vier inwo ners van Vlaardingen een rij verbod opleggen. De automo bilisten bleken te diep in het glaasje gekeken te hebben en werden niet in staat geacht om de terugreis op eigen benen naar huis voort tc zetten. Op de Marnixlaan, de burgemees ter Pruissingel en de Mara- thonweg hield de politie de chauffeurs aan. DONDERDAG 4 OKTOBER Volleybat: 19-OQ Ervea—Sunlight (h). 21.15 Shell—V W/Berk et 3 (d); Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse hbre in café De Kroon le Vlaardingen (poule 4), 19.30 Voor- wedstnjden vijfde klasse libre in cafe De Cockpit te Vlaardingen (poule 51, 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse libre m café 't Spinnewiel te Vlaardin gen (poule 4); Tafeltennis: 19.45 Fa voriet 4—Windmill (h), 20.00 Smas hing MaaslandHET 2 (h). VRIJDAG 5 OKTOBER Volleybal: 20.15 Holy—HPV (h); Ta feltennis: 19.30 Shell—Favoriet (h). 19.30 Holy—Het Centrum 2 (h), 19.45 Atlantic 7De Ooievaars (hl. Vlaardingen De Maassluise- dijk is zondag gedeeltelijk voor het verkeer afgesloten. De wielervereniging De Coureur houdt een koppeltijdrit en daarom mag het verkeer tus sen 9.00 uur en 13.00 uur geen gebruik maken van het ge deelte van de Maassluisdijk tussen de George Stephenson- weg en Vlaardingerdijk. Schiedam In het vrouwen ontmoetingscentrum Barrika gaat op 29 oktober de cursus 'Vrouw en eigen bedrijf' van start. Tijdens de cursus komen on dermeer de volgende onder werpen aan de orde; samen werking, rechtsvormen, mar keting, vergunningen en hei samen schrijven van een on dernemingsplan. Vrouwen die interesse hebben in de curusus kunnen terecht in de Lange Kerkstraat 62 in Schiedam. De cursus kost 25 gulden. Inlich tingen zijn te verkrijgen bij Lia Berben, telefoon 734545.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2