Stadspost schiet Hoefslag te hulp uit Rijnstraat ■Ei m Pee Dee verder als Jolly Joker ra Amnesty krijgt artsen niet op één lijn Verwarring op L.A. Kesperweg gggiiligijgi VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ft Hoofd |n beeld Emms m m hbhbbb wm mi - - v Jongen valt vrouw lastig Fietsendief tegen de lamp Vier deuren gekraakt: geen buit EXPO *85 Eigenaar H Pakhuijs koopt failliete disco DINSDAG 16 OKTOBER 1984 ^■fijaassluis Herman van 'peest is nu ai een beetje ze- Jjjipwaehtig. De Maassluise *f$ager, nu alweer sinds jaar röi dag wonend en werkend 't Hoofd In Maassluis, ver acht vrijdag de officiële ope- garing van de foto-tentoonstel- .-JJng 't Hoofd. In zijn slagerij v**tJag Herman van Beest dan gaatjes genoeg hebben ie- 'cfereen in Maasluis kent hem $pls een groot humorist zo'n Idpening, dat is-toch heel iets tShdere. ^■ïfcHoofd werd in vroeger jaar "tflog Belzenbuurt genoemd. In p(fe glasfabriek van Maassluis .\£erkten toen zeer vele Bel- f;n en allen woonden op 't oofd. De fotoserie geeft een overzicht van de belangrijk ste gebeurtenissen in de afge lopen jaren. Het verdwijnen het oorlogsmonument in !^52, de verdwenen hout zaagmolen en natuurlijk de ter toren met de bij be ho onde waterputten. h expositie is geopend op oensdag- en vrijdagavond zeven tot negen uur, op tterdag van tien tot vijf uur ji op zondag van twee tot pfuur. De tentoonstelling prdt gehouden in wijkge- Juw De Dukdalf, achter de èneraal de Wetstraat. De oude watertoren, voor de sloop een van de pronk stukken van 't Hoofd. Vlaardingen De Vlaarding- se politie heeft nog steeds geen spoor van de ongeveer 18-jari- ge jongen, die zaterdagavond in een flat aan de Koninginne- laan een 51-jarige vrouw heeft lastig gevallen en betast. De jongen was samen met de vrouw op de Koninginnelaan uit de bus gestapt. Hij achter volgde de Vlaardingse tot op de vijfde etage, waar hij haar beet greep en betastte. De poli tie vermoedt dat de jongen in het centrum of bij station Vlaardingen-Oost in de bus is gestapt. Volgens de vrouw is hij circa 1,75 meter lang, heeft hij kort haar en een bril. De politie verzoekt getuigen zich in verbinding te stellen met de recherche, tel.342355. 'Paardrijden gehandicapten komt in gevaar Schiedam De ruitersport voor gehandicapte kinderen, zoals vereniging De Hoefslag die organiseert in Kethel, dreigt door het gemeentelijk beleid uit Schiedam te ver dwijnen. Hoefslag-voorzitter Allard overhandigt wethouder Hafkamp een plaquette met de nieuwe zegels van de Stadspost. Volgens Hoefslag-voorzitter H. Allard staat de gemeente- op een integratie van de Spaland Ruiters en de Hoefslag. Samen zouden de twee verenigingen achteraan de Kerk weg een nieuwe manege moeten bou wen. Allard 2iet echter als grootste knelpunt, dat de Spa- land Ruiters mets willen we ten van samenwerking met de Milj oenenorder voor Fontijne Vierdingen Een aehttien- fgrlge Vlaardinger is aange- fiógaen wegens het verkopen 'vaft een gestolen fiets. De poli- tie^kwam hem op het spoor <tai$at de gedupeerde eigenaar jzij^ rijwiel had zien staan bij fietsenstalling. De dief had 'dë^iiets aan de beheerder van derailing verkocht. Vlaardingen De exploitant vaö het benzinestation aan de Kwikstaartweg zit in de maag met drieduizend gulden scha- clei+die is ontstaan bij een in- braakpoging. De dieven ver nielden de buitendeur en drie pinnende uren in een poging om^via de werkplaats de win- keB te bereiken. Toen ze nog meêr deuren op hun pad te genkwamen, vonden ze het kennelijk te lang duren. Zón- debiels weg te nemen, gingen de^inbrekers er vandoor. Eert inbraak bij een garagebe drijf aan de 4e Industriestraat leverde wel een buit op. Na een bovenlicht te hebben ge forceerd, namen de inbrekers debbenen met diverse autora dio^, geluidsboxen en recla memateriaal. (ADVERTENTIE) JUNCERHANS GALERIE sludiolinie wandieliëfe objecten t/m 3 november Schiedam „Vooral de mensen aan de overkant zullen wel blij zijn", zegt de oude Gorzenaar Chr. van Eyk. Zelf maakt het hem niet zoveel uit, dat de Rijnstraat afgegraven wordt. Van Eyk woont in het eerste van de drie panden naast de Heilig Hartkerk, die wegens verzakking gesloopt zullen worden. Hij heeft zijn hele le ven al in de Rijnstraat ge woond en' wil gi aag in de Gor zen, 'of in ieder geval in de buurt', blijven, als de gemeen te Schiedam hem een nieuw huis komt aanbieden. Een half jaartje kan dat nog duren. Maar dan maakt Van Eyk net niet mee, dat de Rijnstraat weer 'op haar oude, vlakke ni veau komt. De Rijnstraat heett zijn functie als buitenwaterkering verlo ren. Gisteren sloopte het Al- phense bedrijf Cultuurweg BV dan ook de laatste restanten van de dijk. Waren de 'kinder hoofdjes' vrijdag al wegge haald. gisteren greep de graaf machine brokken uit het grau we beton, waar de bewoners van de even zijde van de straat jarenlang tegenaan hebben moeien kijken. Een gek straatje was het. Aan de kant, waar Van Eyk woont, bleven de voortuintjes in tact, toen de straat moest worden opgehoogd. Op het nieuwe dijk gedeelte bleef het verkeer gaan. En parkeren kon je be neden, aan de kant van de al tijd even hoffelijke drogist Woliers. Het leek wel een loopgraaf, altijd ademde die strook een beetje duisternis. Maar de straat kreeg eon frisse beurt, toen een paar jaar gele den een rijtje woningen ach teraan gerenoveerd werd. Dat scheelde. „Ja, die voortuintjes aan de oneven kant blijven", zegt W. Eikelboom, die bij het 150 man sterke bedrijf Cultuurweg toe zicht houdt op de uitvoering. Het enige, dat weggaat, zijn de één meter hoge dijk en de drie tr -*■ t' -- T l Kinderen doen met hun speelgoed voor. hoe de bouwvakkers in de Rijnstraat te werk moeten gaan. De straat wordt op het oude niveau teruggebracht. panden naast de kerk. „Veel beter,'* vindtVan Eyk. „Ik vond het een rolstraat, toen u'ie dijk hier kwam. In dit huis woon ik al 44 jaar, daarvoor woonde ik dieper de straat in, bij mijn ouwelui. Ja, de dijk is overbodig geworden door de nieuwe Deltadijk hierachter. Eeist heeft de gemeente hier alles willen slopen, maar dat gaat niet door. Alleen die drie 'huizen, hè." Kinderen hebben er leuke da gen mee. Hun speelterrein be staat lijdelijk uit meer dan ai- leen het kerkplein. Zandkas- leeltje bouwen in je eigen straat of de bouwvakkers hel pen met het aanreiken van voegspecie. „Rioleren gaan ze ook nog ,doen," zegt Van Eyk, die een informatiekrantje van de ge meente opdiept uit een stapel oud papier in de leegstaande woning van zijn naar Vlaar dingen vertrokken huisbaas. Daar staan de plannen in. Een ventweg van 3,5 meter, par keer kolommen aan beide kan ten. Uiteindelijk zal in mei alles klaar zijn: ook de Deltadijk. „Dan woon ik hier net niet meer." zegt Van Eyk. Vlaardingen Pee pee, Vlaardings meest chique discotheek, gaat zater dagavond onder de nieu we naam Jolly Joker weer open. Gisteren te kende Groninger W. Vel- leman, die tevens eige naar is van 't Pakhuijs, het voorlopig koopcon tract. De koop kan nog afketsen op de curator en de gemeente die met een reeks eisen van Velleman akkoord moeten gaan. „Ik moet sowieso ge vrijwaard worden van alle achterstallige betalingen. De gemeente moet bereid zijn de nachtvergunning weer te verlenen", somt hij de be langrijkste obstakels op. De nieuwe eigenaar gaat er evenwel vanuit dat al die probleempjes kunnen wor den opgelost. Pee Dee ging eind september na ruim anderhalf jaar als publiekstrekker te hebben ge draaid ter ziele. Eigenaar Pe ter Dangerman had zich vo/- gens curator mr.G.H.J.Dolk jr. verkeken op de gigantisch hoge aanloopkosten. „Voor mij was de sluiting geen verrassing. Ik had Dangerman vooraf niet langer dan een half jaartje gegeven. Van de brouwerij heb ik nu inzicht gekregen in de omvang van de financiële problemen. Zij heb ben zich zelfs voor de opening van Pee Dee al afgevraagd of ze boel niet moesten laten klappen. Zo diep ha8 hij zich in de schulden gestoken. De leverancier schijnt het laatste half jaar geen geld meer te hebben gezien." Andere koers Allemaal redenen voor Velle man om de koers met de Jofly Joker enigszins te verleggen. Op grote acts hoeft het publiek niet langer te rekenen. Uit er varing weet hij dat optredens van de Dolly Dots en aanver wante groepen voor verliezen van vele duizenden guldens zorgen. „Tijdens een avond met Spargo en Patricia Paay ben ik er in 't Pakhuijs zelfs zo'n tienduizend gulden bij in geschoten. Je verdient er in ie der geval nooit op." De Jolly Joker zal als disco theek wel geheel in tact blij ven. Alleen het interieur wordt op een Klein aantal pun ten aangepast. Zo zullen bin nenkort enkele grote beelden van jokers in de discotheek worden geplaatst. Qua pro grammering denkt Velleman aan het organiseren van jazz avonden. „Die zijn betrekke lijk goedkoop en trekken toch redelijk veel publiek." Een belangrijke reden om Pee Dee te kopen was voor Velle man de angst voor concurren tie van zijn Pakhuijs. De opening gebeurt zaterdag zonder allerlei feestelijkheden. Velleman beperkt zich tot het uitdelen van honderd T-shirts met Jolly Joker-opdruk en heeft ook zo'n. vijfduizend stic kers laten maken. „Ik vind het niet zo gepast om een tent die je uit een faillissement koopt met veel bombarie te openen." Vlaardingen De Vlaardingse huisartsen zijn er niet in geslaagd gezamenlijk met een verklaring op de prop pen te komen, waarin zij zich tegen martelin gen uitspreken. De huis artsenkring, waarin 26 doktoren zitting heb ben, heeft vele weken geprobeerd een voor ie dereen acceptabele ver klaring te formuleren, als ondersteuning van de actie van Amnesty International tegen martelpraktijken. De verklaring zou gisteren tijdens een perspresentatie door dommee Meijer na mens de kring worden voorgelezen. Twee artsen voelen, bleek gisteren, er echter niet voor hun hand tekening onder de verkla ring te zetten. Voor de plaatselijke Am- nesty-afdeling is dat een tegenvaller. Aan de voora vond van de grootscheepse manifestatie, die vrijdag in De Harmonie tegen het martelen wordt gehouden, had Amnesty gerekend op morele steun van de artsen. Hoewel 24 artsen bereid zijn een dergelijk epistel te onderschrijven, zegt Lies Nefkens van Amnesty- Vlaardingen teleurgesteld te zijn dat er twee uit de boot zijn gevallen. Of de twee wel bereid zijn mede werking te verlenen aan een advertentietekst, is nu ook twijfelachtig gewor den. Ondanks die domper werd gisteren trots het program ma bekend gemaakt van de manifestatie, die vrijdaga vond in de Harmonie wordt gehouden. Tussen acht en kwart voor twaalf zijn er optredens van dc theatergroep Amnesty, zangkoor 'Ondersteboven', een Filippijnse dansgroep, brassband 't Samenraapsel, Willem Nijholt en Nelleke Burg, De Uruguayaanse kinderarts dr. Tito Pais, de Zuidafrikaanse priester Macoca Clement en zijn landgenoot, ds. Ephraim Leputu, praten over de pijnlijke ervaringen die zij hebben met martelingen. De presentatie is in banden van schrijfster Matjan Berk. Vlaardingen Ma chinefabriek Fontijne heeft twee grote or ders uit de Verenigde Staten in de wacht gesleept. Het Vlaar dingse bedrijf levert aan twee bedrijven automatische persin stallaties. Met de le vering is ongeveer vier miljoen gulden gemoeid. De persinstallaties, zoge naamde supercompac- tors voor het samenper sen van laag radio-actief afval, worden in Vlaar dingen gebouwd en ver volgens verscheept naar de Verenigde Staten. Het is voor het eerst dat het Amerikaanse bedrijfsle ven gebruik gaat maken van zo'n persinstallatie. De directie van het Vlaardingse bedrijf spreekt dan ook van een primeur. De installatie is zodanig ont worpen dal vaten gevuld met radio-actief afval volledig automatisch worden samen geperst tot solide blokken. Opslag en transport is veili ger en economischer. Vooral voor ziekenhuizen, la boratoria en onderzoekcentra is de nieuwe machine een uil komst. In Duitsland is inmid dels ook al een pers insta Hat ie geplaatst. Ing, R. C. de Lange van Fon tijne is uitermate verheugd over de internationale belang stelling voor de persinstallatie. „Via onze relaties in Amerika hebben we de order in de wacht kunnen slepen. De mo gelijkheden in Amerika zijn. denken wij. uniek. De ver wachting is dan ook dat wij in de toekomst nog meer orders uit dat land kunnen verwach ten." Ook in Europa wordt de nieuwe installatie hoog aange slagen. De Lange: „Werkgele genheid levert de produktie met direct op. maar we wor den er als bedrijf wel sterker vereniging voor gehandicap ten. Daarom heeft de Hoefslag ge probeerd op haar huidige ter rein, grenzend aan de kinder boerderij van Aad Maat, een manege tot stand te doen ko men. Allard zegt dat er spon sors gevonden zijn. die samen zes ton kunnen opbrengen. Maar de gemeente zou niet be reid zijn de benodigde bouw vergunning te willen verle nen. omdat anders hel pro bleem voor de Spaland Ruiters blijft bestaan want die vere niging heeft ook een nieuwe accommodatie nodig, vooral stallen. De particuliere Stadspost Schiedam/Vlaardingen, die in deze genieenten met de PTT concurreert, heeft zich ge schaard achter de pogingen die- de Hoefslag onderneemt haar plannen te verwezenlijken. Als het de Hoefslag niet lukt, dreigt zij uit Schiedam te ver dwijnen. Er is bijvoorbeeld in Rotterdam een organisatie, die graag met de vereniging wil integreren En volgens Allard zijn er meer. Indien hij op te genwerking blijft stuiten, zal voor een oplossing buiten Schiedam worden gekozen, zegt hij. Zcgelaklie Allard is ook voorzitter van kinderdagverblijf Honki- Ponk, waar vaak de kinderen komen van directielid Osinga van de organisatie Stadspost. Zo is hel contact ontslaan, waaruit een zegelactie is voortgekomen. Tot I januari 1935 zal de Stadspost speciale postzegels verkopen, die ge bruikt kunnen worden op poststukken die men aan deze PTT-c on current meegeeft. Deze zegels hebben een over waarde van vijf, tien of vijf tien cent. De opbrengst hier van zal na 1 januari ten goede konten aan de Hoefslag. De ac tie staat onder toezicht van no taris Van der Valk en alle ze gels zijn genummerd. Hel was door dc kritiek van Allard op de gemeente Schie dam een opmerkelijke omstan digheid, dat wethouder Luub Hafkamp zich gisterochtend bereid toonde hel zegel met nummer 0001 in ontvangst te nemen. Allard overhandigde hem namens de Hoefslag een plaquette niet enkele zegels en een hijbehorende enveloppe, waarop een tekening prijkt van een meisje op een paard. Die feestelijke gebeurtenis werd bijgewoond door Aad Maat van do kinderboerderij, die penningmeester is van de Hoefslag, door enkele kinde ren en hun begeleider Piet van Mil, door pen vertegen woordiging van de Stadspost en enkele ambtenaren. Hafkamp noemde hel fijn, da* een jonge organisatie als de Stadspost zich met zulke initi atieven bezighoudt. „Dat zeg ik niet zonder eigenbelang maar daar weid ik niet over uit, goede verstaanders begrij pen het wel." aldus Hafkamp, doelend op de financiële pro blemen die er kleven aan de bouw van een gezamenlijke manage voor de Spaland Rui ters en de Hoefslag Schïcdam/Vlaardingen Bijna-ongelukjes doen zich veel voor op de Mr. L.A. Kesperweg. De gemeente Vlaardingen is onlangs begonnen het verzakte fietspad, waarover het langzaam verkeer uit Schiedam richting spoorwegviaduct rijdt, te vernieuwen. In verband daarmee werden fietsers en bromfietser» tijde lijk omgeleid via het pad aan de overkant. Tegelijk met hei fietspad werd het parallel lo pende voetpad aangepakt. Dal voetpad is reeds klaar. Nu echter fietsers richting Vlaardingen over het voetpad worden gedirigeerd, zijn er nog steeds wielrijders die door de onduidelijke bewegwijze ring oversteken richting Flexi- box, om vervolgens over het fietspad tegen het verkeer in de helling af te rijden naar sta tion Vlaardmgen-Uost. Gere geld schrikken (brom)fietsers hierdoor op en vaak kan slechts met de grootste moeite een botsing worden voorko men. Alleen <brom)fieïsers richting Cincinnatti worden geadvi seerd halverwege het Shell- sportpark over te steken. Doordat echter het bordje Vlaardingen half is afgebro ken. blijven veel wielrijders, die het viaduct onder rijksweg 19 gepasseerd zijn, van de ver keerde route gebruikmaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1