'Niet tornen aan groenvoorziening' Zolder zonder moeite op dak Oude wijken verbijsterd over 'afbraak' Werkgroep wil stimulerend kunstbeleid Bewoners Goudkust woedend voor 269r I/IAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE EDÜBANT ter meulen Kwantum mogelijk in Linders-pand Nico Duinkerken f j tijdelijk in Bergambacht Maassluis wil meer wegen asfalteren A.S. VRIJDAG 2 NOVEMBER VOORVERKOOP. L O U REED OP 4 DECEMBER IN AHOY' 'Duidelijker afweging bij verdeling van geld' Geen lid van schietvereniging WHBNVEG DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 Vlaardingen Kwantum hallen is bezig een vestiging in Vlaardingen te realiseren. Wellicht komt die vestiging in het huidige pand van meubelhandel Linders aan de Brede Havenstraat. De onderhandeling tussen ma kelaar Jones Lang Wootton namens het Amsterdamse bedrijf en Linders BV in Vlaardingen lopen nu al en kele maanden en de ver wachting is dat Linders, reeds bezig aan de ophef fingsuitverkoop, binnen af zienbare tijd tot een accoord komt met de winkelketen van directeur Joop Steenber gen. De directie van Kwantum wil het aantal verstigingen in Nederland uitbreiden. Het makelaarsconcern Jones Lang Wootton voert namens het bedrijf de onderhande lingen. „We zijn inderdaad bezig om een vestiging in Vlaardingen te realiseren", aldus Henselijn namens het makelaarskantoor. „De con tracten zijn echter nog niet getekend. Ook in andere plaatsen zijn we nog aan het Onderhandelen." Volgens Henselijn kan het 'misschien nog wel een jaar' duren voordat er meer duidelijk heid is. Regelmatig echter levert Kwantum-hallen al spullen aan Linders: „Maar dat heeft met de opheffingsuitverkoop te maken", aldus Henselijn. „Dat wil nog niet zeggen dat Kwantum ook inderdaad in dat pand komt." Bert de Vilder (rechts), woordvoerder van de verontruste Goudkust-bewoners: „Na twaalf jaar begint het gedonder weer." |MNiiiiiiimiiiiiiniiiiiM!miiiiiiiiiiiiiHNiiiiiiiiiiiiiniiimiiti£ l Vlaardingen De provincie heeft oud- E gemeentesecretaris Nico Duinkerken, die enkele maanden geleden in Vlaardingen met de VUT ging, aangezocht ais tijdelijk S j gemeentesecretaris van de pas in de Krimpenerwaard gevormde gemeente j Bergambacht De benoeming gaat op 1 Ja- 5 nuari in. s Duinkerken is door de provincie voor die 3 functie gevraagd omdat de gemeenten Bergambacht en Berken wou de het niet H eens konden worden over de benoeming 5 van een tijdelijke gem een tesecre ta ris, Ook zijn er conflicten tussen de bestuurders van de beide gemeenten, hoeveel arhbte- naren er in de toekomstige gemeente moeten worden aangesteld. 3 Bergambacht en Berken woude zitten vol- Op in de problemen, die te maken hebben met de gemeentelijke herindeling. Beide gemeenten moeten 'fuserenen dat proces levert momenteel de nodige problemen op, zozeer dat het provinciebestuur moest ingrijpen. Duinkerken gaat vanaf vandaag al wat rondkijken in Bergambacht en Berken- woude. s ^iiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiijii^ :MiimiiüiiiiiiiiiiiiMMiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiMiiiiiiiiiirmiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiMiiiiiiiiiii!iii Zonder problemen plaatste een kraanwagen de complete zolder op het dak van een woning in de Johannes van Bijnenstraat. Vlaardingen Het Vlaar- dingse aannemingsbedrijf Van der Lugt beleefde een primeur. Op het dak van een --.woning in de Johannes van Bijnenstraat werd met be hulp van een takelwagen een cpmplete zolder geplaatst. „Normaal gesproken wordt de romp van de zolder eerst op het dak geplaatst en dan verder afgewerkt", aldus di recteur Van der Ligt van het bedrijf. „Maar we wilden het nu eens anders doen. We hebben de zolder compleet in onze werkplaats gebouwd. Dat is nog niet eerder ge beurd." Een kraan wagen moest er aan te pas komen om de zol der op het platte dak van de woning te plaatsen. Een moeilijk karwei, dat echter probleemloos verliep. „Het voordeel is dat de mensen nu geen last meer hebben van bouwvakkers op het dak, die de zolder verder moeten af werken. AU een moet de zol dervloer nog worden afge werkt. Dat was eerst immers het oude dak. De dakbedek king moet er worden afge haald, maar dat karwei is zo klaar. Op deze manier gaat het allemaal veel efficiën ter." iiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiEfitiiliiiiitiiiiiiïiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiitiiiiiiituiiittiiiiiiiiiiiitiiiiiiiuiiHiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiitiiiii Schiedam Met verbijstering en ontsteltenis hebben de oude wijken in Schiedam kennisge nomen van de berichten dat de gemeente het opbouwwerk wil afbreken om vervolgens te .vervangen door secretaris-ach- 'fige beroepskrachten. Ook in kringen van de opbouwwer korganisatie SSWO heerst on geloof, maar bestuurslid He- 'leen Povel was vanochtend -nog niet bereid commentaar te "leveren op het nieuws dat Ar- mand van Puyvelde en Anton van Bijnen vermoedelijk ont slagen zullen worden. „Ik wil het eerst wel eens van de ge meente zelf horen," zei zij, in afwachting van de bijeen komst die vanmiddag in het stadskantoor plaatsvindt, „Ais het allemaal waar is, is 'nü de afbraak van het op bouwwerk compleet,"^ aldus 'een woordvoerder van één der wijkorganisaties. Hij herinnert aan een oud PvdA-advies om tot versterking van het op bouwwerk in Schiedam over te gaan. Sinds de ommekeer in Schiedam-Noord is echter al leen maar van afzwakking Sprake geweest. De woord voerder verbaast zich enorm over het leit, dat de PvdA hierin voortdurend VVD-wet- houder Hafkamp steunt. Ook wijst hij op het feit, dat op de PvdA-kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen in 1982 na men voorkomen zoals Arïe Zwam born en Jaap Nieswaag, die 2ich altijd actief hebben in gezet voor het opbouwwerk. „In feite laat de PvdA nu deze partijgenoten vallen als een baksteen", concludeert hij. Maassluis De gemeente Maassluis gaat uitzoeken of het asfalteren van zo veel mogelijk wegen een bijdrage kan leveren aan het drukken van de onder houdskosten. In de toelichting op de begroting schrijven bur gemeester en wethouders dat het duidelijk is dat de jaarlijkse onderhoudskosten van de we gen aanmerkelijk zullen stijgen als er niets verandert. De ervaringen met het onder houd van de al geasfalteerde Westlandseweg tonen aan dat op langere termijn aanzienlijke besparingen op onderhoudskos ten mogelijk zijn. EGMSHUIt RimBlWMjgl XVOJfOBlM* STANDPLAATS: EMMAPLEIN 13.30-16.00 uur Ook roor Theatenoorsteêngen en oawnenaes kunt u tenet* *1 ons tJFOMOOEL IN FOM O BIEL - BESPREEKBURO Vlaardingen Verontruste bewoners van de 'Goudkust' in Vlaardingen hebben een actiecomité opgericht tot be houd van 'De Groene long van Vlaardingen'. De ge meente wil, zoals deze krant gisteren meldde, langs de Vlaardingse Vaart een drie tal flatgebouwen neerzetten. Gisteravond kwam het comi té voor het eerst bijeen. „Dat is in volledige tegen spraak met de structuurver ordening die in 1978 door de raad is aangenomen en waarin duidelijk is gesteld dat er aan de groenvoorzie ning niet getornd zou wor den. De PvdA was daar zeer fel op. Die partij draait nu al les om, echt onbegrijpelijk", aldus woordvoerder Bert de Vilder, „De PvdA wilde in 1978 per sé niet dat er gebouwen zou den komen langs de Vlaan dingse Vaart. Het structuur plan is toen aangenomen maar het bestemmingsplan nooit gewijzigd. Vandaar dat de gemeente de oude plan nen nu weer uit de kast heeft gehaald", verklaart Bert de Vilder de plotselinge en onverwachte activiteit op het stadhuis. Vrijwel alle bewoners van de wijk tn Holy-Zuid zijn des dui- 'vels over de plannen van de gemeente. De gemeenteraad moet in december over het voorstel van het college een besluit nemen. „Gaat de raad akkoord dan grijpen we on middellijk de artikel 19-proce- dure aan om te protesteren. We zullen tot het uiterste vechten voor het behoud van de groenstrook. Al moeten we door tot de Hoge Raad. De hele argumentatie van de ge meente slaat nergens op. Ste debouwkundig zitten de recre anten niet te springen op nieu we gebouwen. De mensen wil len groen." Tijdens de informatie-avond van 8 november zullen de ver ontruste bewoners duidelijk hun stem laten horen. De Vil der: „Twaalf jaar geleden heb ben we al eenzelfde gevecht met de gemeente gevoerd. We dachten er na het besluit in 1972 eindelijk definitief af te zijn, maar nu begint het ge donder weer." In de drie flatgebouwen van ieder zes verdiepingen hoog. vijf woonlagen en een etage als parkeergelegenheid, moe ten in totaal 40 luxe apparte menten worden gerealiseerd. Verantwoordelijk wethouder Bas Goudriaan verwacht on danks de bezwaren van de wijkbewoners geen grote pro blemen. „Het is een mooi plan. We hebben alles zorgvuldig af gewogen. De structuurveror dening was niet meer dan een richtsnoer voor de gemeente/ Wij hebben ai geluiden uit de wijk opgevangen dat bewoners graag in de appartementen willen wonen. De architect die de flatgebouwen heeft ontwor pen woont nota bene zelf óók !n de wijk. Ik denk dat niet meer dan de helft van de be woners tegen is." Over de koerswijziging van zijn partij zegt Goudriaan: „In 1978 groeiden de bomen nog tot de hemel. In die tijd konden we ons wat makkelijker dingen permitteren. Die tijd is nu voorbij, Ik geef toe dat het een hele ommezwaai is. maar we moeten wel van de realiteit uitgaan. Het groen zal echt niet worden aangetast. Het is tenslotte geen gebouw van 12 verdiepingen." Architect Frans van der Seyp van het Rotterdamse architec tenbureau Kokon maakt mo menteel de eerste schetsont werpen voor de flatgebouwen. Het bouwbedrijf SSN uit Schiedam is geïnteresseerd om het project voor eigen risico te realiseren. C Vrije willen steigers De Vrije Liggers nabij de Hulpbrug in de Schie: Vlaardingen Er moet een dusdanig samenhangend beleid komen voor de beeldende kunst in Vlaardingen, dat er een stimulerend klimaat ontstaat. Dat stelt de ad hoe werkgroep beeldende kunstbeleid, die voor de Culturele Raad een reeks van aanbevelingen heeft geformuleerd. Volgens de werkgroep is tot nu toe van zo'n samenhangend beleid nauwelijks sprake. In de gemeente Vlaardingen hou den zich zo'n twaalf organen, commissies, werkgroepen en nstellingen met de beleidsbe paling in de beeldende kunst of de uitvoering daarvan be zig. Onderling overleg of con tact komt slechts incidenteel voor, en zeker daaraan moet volgens de werkgroep veel worden verbeterd. Vlaardingen In deze krant van dinsdag heeft een verslag gestaan van een rechtzaak, waarin een Vlaardinger werd veroordeeld wegens verboden vuurwapenbezit. Tijdens de rechtzitting werd gesuggereerd dat de verdachte lid was van de Vlaardingse schietvereniging. De club verzekert dat dit niet zo is en voelt zich in haar goede naam aangetast. Voorzitter Wim Moerman: „Veel mensen denken toch al dat een schiet vereniging een beetje wild-west is en dat is beslist niet zo. Ner gens is de veiligheid groter dan juist bij zo'n vereniging. Je hebt als bestuur een grote verant woordelijkheid om ervoor te zorgen, dat je geen mensen bin nenkrijgt, die rare dingen met wapens gaan doen. Dat is bij ons uit den boze." De twee andere verdachten, die terecht stonden wegens illegaal wapenbezit en -gebruik, zijn volgens Moerman in het verle den wel korte tijd lid van de vereniging geweest, maar het bestuur verzocht hen, vanwege hun gedrag, op te stappen. Volgens de werkgroep zal in de toekomst een veel duidelij ker afweging ten grondslag moeten liggen aan de verde ling van de financiële midde len tussen aankopen en op drachten. Er zal duidelijker geformuleerd moeten worden, wie als beroepskunstenaar aangemerkt kan worden en wie bijvoorbeeld voor atelier- subsidie in aanmerking komt. Aan het actief ondersteunen van' in de stad werkzame kunstenaars moet grote aan dacht worden besteed, waarbij ook het totale expositie-, aan koop- en opdrachtenbeleid voor iedereen duidelijk op pa pier moet worden gezet. De ad h werkgroep wil m het kadej van het stimule ringsbeleid een beter gebruik van de BKR-regeling. Voor kunstenaars in die regeling is het stïmulerender en bevredi gender een opdracht uit te voeren, zoals pet maken van een wandschildering of de vormgeving van een nota of nieuwjaarskaart, dan dat men domweg periodiek kunstwer ken moet inleveren zonder vantevoren te weten of er iets mee gebeurt. De werkgroep meent ook dat van het uit schrijven van open prijsvragen voor de vormgeving van een gemeentelijke uitgave een 'prikkelende en stimulerende' werking kan uitgaan. Nieuwe kunstvormen, zoals fotografie, video, performances, omge vingskunst en dergelijke moe ten in Vlaardingen meer kan sen krijgen dan tot nu toe. De werkgroep beveelt verder aan, zeker beginnende beel dende kunstenaars zoveel mo gelijk te stimuleren. Met name voor hen zou een handleiding moeten worden samengesteld waarin procedures, regehngen, organen en adressen worden opgenomen. Volgens de werkgroep zou de galerie/artoteek in het Hoilan- diagebouw het centrale infor matie- en contactpunt voor de beeldende kunst in Vlaardin gen moeten worden. (ADVERTENTIE) Royaal grenen buro... Van gefineerd grenen met aan de linkerzijde3 laden, waarvan éên met 'slot Aan de rechterzijde een kastje met slot Afm blad 70 x 140 cm Ongemonteerd Burostoel met gasveer. in drum of beige 199,- Schiedam Voor de der de maal staat de gemeente Schiedam voor een ver zoek om te zorgen voor faciliteiten voor zoge naamde vrije liggers in de Schie. „Dure jachthavens kun nen wij niet betalen," zegt Goof Hendriks, voorzitter van de Vrije Liggers, en daarom heeft zijn water sportvereniging de ge meente gevraagd om een aantal steigers aan te leg gen. „Veel meer vragen wij niet," aldus Hendriks. „Wij hoeven geen kanti nes en dergelijke, want dat maakt het te duur. Wij zijn maar gewone mensen en kunnen ons geen luxe veroorloven." Hendriks heeft gisteren tele fonisch contact gehad met wethouder Chris Zijdeveld en het verzoek toegelicht, maar het verzoek is niet to simpel als het lijkt. Zijdeveld liet vanochtend weten, dat de dis cussie met de Vrije Liggers ei genlijk vorig jaar al was afge rond door burgemeester Scheeres en wethouder Haf kamp, De gemeente heeft al tweemaal besluiten uitgevoerd om watersporters aan facilitei ten te helpen, wat resulteerde in de jachthavens De Schie en De Nieuwe Haven; de laatste is thans in aanleg. Volgens Zijdeveld is toen af gesproken, dat alle vrije lig gers van d§ nieuwe jachtha vens gebruik'zouden gaan ma ken. „Dal dachten wij pa één keer al, toen De Schie gereed gekomen was. Op een merk waardige wijze kwam de Schie echter weer vol te lig gen met scheepjes, waarop wij een tweede excercitie hebben uitgevoerd met de Nieuwe Haven," Volgens de wethou der houdt het meewerken aan basisvoorzieningen ergens op. Als nu de Vrije Liggers gehol pen worden, vreest hij over een jaar weer een dergelijk verzoek, van nieuwe vrije lig gers. Zo blijf je aan de gang, vreest de wethouder. Het probleem voor Hendriks en zijn vrije liggers is echter dat net lidmaatschap van de twee jachthavens zekere fi nanciële drempels opwerpt, waaraan zijn achterban niet kan voldoen. „Er zitten WAO'ers bij en mensen met lage loontjes", zegt hij. Wethouder Zijdeveld stelt daar tegenover dat de ge meente in het verleden al be reidwillig was om mee te wer ken en dat mensen overigens vrij zijn in het kiezen van hun hobby, met inachtneming van de financiële gevolgen. „Er zijn ook mensen die vinden dat je paardesport en motor sport moet subsidiëren, maar ergens houdt dat toch op", al dus de wethouder. Hendriks heeft na enig aan dringen voor elkaar gekregen, dat er toch een gesprek komt tussen de Vrije Liggers en B en W. Eerst wilde hij alleen Zijdeveld spreken, omdat deze sinds enkele maanden verant woordelijk is voor de havens en de gesprekken met Scheer es en Hafkamp waren afgeslo ten, maar de wethouder stond erop dat Hafkamp en Scheeres erbij zullen zijn om een wel- les-nietes-sfeer te voorkomen. „Wij moeten nog even de agenda's op elkaar passen", al dus Zijdeveld. Dan kan het gesprek plaatsvinden. Gisteren had Hendriks het al over harde acties, als de ge meente niet bereid is de vrije liggers te helpen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1