WATERWEG n Schiedam kan nieuwe plannen wel vergeten SPORT 17 Geen woonerf in Woudhoek Pop Plantage: hap uit appel Sportclubs moeten zich in acht nemen VRSR een achterhaald instituut Vlaardingen f scoort na rust niét FRANS VAN BEERS LAAT VZC WERKEN voor motie AV Fortuna Samen een vacaturebank CÏON houdt DOS in toom Seniorenorkest groeit nog steeds IIIIIIIIUIIIIIIMIII!III1IU!IIIIIIII1!IIIIIIUIII>IIIIIIIIIIIIIUI1I1IIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIUII1IIIII1IIIIIII!I|||IIIII!I1IIIIIIII Vlaardingen Nog wat onzeker stapten ze op 6 september voor het eerst het gebouw van de streek- muziekschool in "Vlaardingen binnen. Inmiddels zijn ze gewend en blazen en slaan de 'senioren' er lustig op los. Het seniorenorkest van de Streekmu- ziekschool groeide in korte tijd van 19 naar 30 leden en nog steeds komen er muzikanten op leeftijd (55 jaar en ouder) bij. De groep heeft nu ook een echte naam. Na een kleine en- quete onder de leden werd ge kozen voor het Gewestelijk Seniorenorkest (GSO). Onder leiding van dirigent Jo han van der Berg werd gestart en de groep is nu al zover dat er kan worden opgetreden. Het eerste (proef)optreden staat gepland voor 7 novem ber, als in De Valkenhof een concert wordt gegeven. „Sommige leden hebben 20 jaar niet gespeeld", aldus een trotse dirigent Johan van der Berg. „De echte liefhebbers spelen bij ons. De meeste spe len ook nog in hun eigen vere niging, maar hier kunnen ze zich temidden van leeftijdge noten lekker uitleven." Bewust is gekozen voor repor- toire uit de oude doos. Dichter ünd Bauer van Suppé, Rosen aus dem Suden van Strauss en Aid a van Verdi, het zijn wer ken waar de leden van het or kest allang geen moeite meer mee hebben. Gezelligheid -,Hans Mulder, directeur van de muziekschool: „De mensen 1 vinden een stuk gezelligheid ''terug. Dat is één van de be langrijkste reden geweest om *bet orkest op te richten. Wij "willen de bestaande verenigin gen geen concurrentie aan- 'doen en daarom spelen we overdag." Zo kan het gebeuren'dat leden van 'Voorwaarts' samen spelen met muzikanten van 'Sursum Corda'. „Iedereen is zeer fana tiek bezig", is de indruk van dirigent Johan van der Berg. „Neem nu Leo Stam. Hij heeft 26 jaar geen instrument aange raakt. Kwam hier en bleek het nog helemaal in de vingers te hebben. Iedereen is dan ook bij ons welkom. We kunnen best nog wat meer mensen ge bruiken." Op 12 januari vindt het eerste echte grote optreden plaats van het seniorenorkest. Dan viert de steekm U2iekschool in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal het eerste lustrum en dan zal het seniorenorkest voor het eerst officieel voor het voet licht treden. ledereen in het seniorenorkest is zeer fanatiek bezig. vervole van naritia 15 Schiedam -AU?8 .biJ" |1" teït in Schiedam volgend vervolg van pagina id kaar genomen dreigt de jaar met tenminste de stadsvernieuwingscapaci- helft af te nemen. Hoe het Fonotheek In de fonotheek aan de Hoogstraat m Vlaardingen is een expositie te zien van schilderes Carmen van der Sman Belangrijke thema's voor de ■Delftse zijn 'vrpuw' en 'vronw-Zijn' 'De expositie duurt tot en met 4 de- 'cember. Aquarellen In hel ontmoetingscentrum van Het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel tn 'Vlaardingen zijn vanaf vandaag aquarellen te zien van Lydia Alberse en Riet van Donkelaar. Beiden ma ken deel uit van de aquajoffers. een groep kunstenaars die eikaars werk bespreken en bekritiseren De expo- •sltie is tot en met 2-3 november te 'zien van 30 00 uur tot 20 00 uur Koffieconcert 'Saskia van Hattem geeft morgen een koffieconcert in het Stedelijk Mu seum in Schiedam Saskia speelt harp en op het programma staan werken 'van Donizetti, Godefroid. Posse en Bach. Het koffieconcert begint om 12.30 uur en duurt tot 13 00 uur geloofsopvoeding Ds. A. Haaima spreekt morgen voor de i Nederlandse Chnstenvrouwen- bond over het thema 'geloofsopvoe ding thuis en op school'. Om 20.00 uur gaat in een zaal van de Marana- thakerk de bijeenkomst van start. Of de stadsvernieuwing op het Fabriplefn (hart van de foto) op korte termijn kan worden aangepakt, is voigens wethouder Van Tilborg uiterst twijfelachtig. (Luchtfoto: Henk van Wes- tering/Sijthoff Pers) Vlaardingen De ge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben een gemeen schappelijke vacature bank opgezet voor het ei gen personeel. De bedoe ling daarvan is dat vaca tures aan alle drie ge meenten bekend worden gemaakt. De drie Water weg-gemeenten zijn bo vendien van plan te ko men tot een registratie van alle ambtenaren die in een andere functie ge ïnteresseerd zijn. Vogellust Tn gebouw Melodie aan de Nijver heidsstraat in Maassluis houdt vogel vereniging Vogellust vanaf donder dag de jaarlijkse tentoonstelling Vele prachtige vogels zyn dan te bewonde ren. Kanaries in vele kleurstagen en diverse soorten tropen-, gras- en gro- te parkieten. Vijf keurmeester?» zul len de vogels keuren. De vogels zijn te bekijken van 20.00 uur tot 22 00 uur. op vrijdag van 18 00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur im 16.00 uur ■Lunchconcert j Aad Zoutendijk geeft ui de Grote Kerk van Vlaardingen donderdag ■een lunchconcert. Vanaf 12.45 uur speelt de organist stukken van Swee- Unck, Roberday, Chaurnont, Bach en vSehtas. 'Ruilbeurs In gebouw 'De Halte' aan de CaUen- burgstraal is donderdag een ruil beurs. Postzegels, munten, suckers en Ansichtkaarten kunnen dan geruild worden. De zaal gaat om 19-ÖQ uur Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben er in de nieuwbouw wijk Woudhoek van afgezien om de Giazenierstraat als woonerf aan te wijzen. De be wonersvereniging Woudhoek 2c had op de woonerf-status voor deze straat aangedron gen. Wel hebben B en W eer parkeerverbod willen instellen voor de noordzijde van de Gia zenierstraat. De gemeenteraad buigt zich maandag 19 november over een voorstel van B en W om het stukje Nieuwland tussen het spoorwegviaduct en de Schimmelpen ninekstraat op te hogen. Daar is een bedrag van 217,000 gulden mee gemoeid. De ophoging houdt verband met de bouw van het spoor wegviaduct op de Nieuwe Damlaan, bij het NS-station Nieuwland. Schiedam Alsnog krijgt de stichting Planta gefestival Schiedam een subsidie van 3000 gul den voor het popfeest, dat al in 1983 gehouden werd. De manier, waarop de procedure is ver lopen, strekt niet bepaald tot voorbeeld, want het bedrag moet uit de gemeentebegroting 1984 geput worden en was kennelijk niet voorzien. De begrotingswijziging komt ten laste van de saldi-reserve, ook wel Schiedams appeltje voor de dorst genoemd. Dit jaar was er geen festival in de Plantage. Wel hielp de stichting bij de organisatie van Schiepop '84. De plannen voor komend jaar ztjn nog niet bekend en hingen onder meer af van het moment, dat de gemeente eens over de brug zou komen. De speel-o-theek Ikkie krijgt over 1983 minder subsidie dan het ontvangen voorschot van 1415 gulden en moet daarom nog 86 gulden terugbe talen aan de gemeente. De wijkvereniging Nieuwland krijgt daarentegen een extraatje van 576 gulden over 1982 en 1983. Schiedam De volkstuinders van Th ur lede hebben niet voor niets geprotesteerd, maar helemaal hun zin hebben zij ook niet gekregen. De sport verenigingen SFC en Excel sior '20 krijgen een vergun ning voor het gebruik van ge luidsinstallaties, maar omdat de tuinders herhaaldelijk ge klaagd hebben over het la waai, moeten de twee sport clubs beperkende voorwaar den in acht nemen. De ge luidsweergevers moeten op een bepaalde manier worden opgesteld en er is een maxi mum voorgeschreven voor het aantal decibel. Onlangs be sprak de adviescommissie volkstuinen een klacht van Thurlede, dat sommige tuin ders wanhopig werden van de herrie. de vijf uitvoeringsplannen, die vlak voor de zomer door de gemeenteraad zijn goedgekeurd, zal vergaan, is voor Van Tilborg nog een open vraag. De secretarie-afdeling, de raadscommissie en later de ge meenteraad kunnen zich de komende maanden het hoofd bleken over de vraag waar de prioriteiten moeten worden gelegd. Alleen al die vijf plan nen doen een beroep van 16 miljoen gulden op de stadsver nieuwingspot. Weliswaar kun nen die uitgaven over een flink aantal jaren worden uit gesmeerd, financiële ruimte voor nieuwe plannen zal er niet of nauwelijks zijn. „Dat steekt enorm", meent Van Tilborg, die uit de 1< pols een aantal projecten kan noemen die er om schreeuwen op korte termijn uitgevoerd te worden. „Neem het Boerhaa- veplein. De woningen zijn daar puur slecht. Als ik ook maar het geringste gaatje zie daaraan wat te doen, gebeurt het. Ik zie het echter somber Van Tilborg voelt zich met de rug tegen de muur geplaatst. Het instellen van het nieuwe stadsvernieuwingsfonds bete kent namelijk ook dat bij voorbeeld kosten voor riole- rings werkzaam heden en ver huizingen niet langer subsidia bel zijn. Die moeten ook uit die 'ruif' worden bekostigd. Alsof de ellende in Schiedam nog niet groot genoeg is moet yoortaan ook de stadsvernieu wing in de daarvoor niet spe ciaal aangewezen gebieden uit het fonds worden betaald. Het gaat met name om de binnen stad. „De activteiten daar zijn financieel vergelijkbaar met die in de stadsvernieuwingsge bieden. Daarvan zal dus ook bar weinig terecht komen", voorziet een veel geplaagde Van Tilborg. In de brnef aan de Kamer he kelen de wethouders verder de stellingname van Brokx dat nu ook andere gemeenten aan bod moeten komen. Van Til borg daarover: „Het grieft ons dat we destijds het voortouw hebben moeten nemen en nu moeten toestaan dat gemeen ten die nog nooit over stads vernieuwing hebben nage dacht en nu als de donder plannen moeten gaan maken, geld krijgen toegestopt. Wij krijgen zo geen kans onze plannen op een gezonde ma nier af te bouwen". De afgeslankte stadsvernieu wingsactiviteiten zullen vol gens Van Tilborg niet alleen nadelig werken voor de be trokken bewoners. Ook qua werkgelegenheid vreest de wethouder het ergste. „Diver se plaatselijke bedrijven zullen het merken dat we moeten minderen. Binnen het ambte lijk apparaat voorzie ik voorlo pig nog geen problemen. Al lerlei werkzaamheden die we nu nog uitbesteden aan exter ne adviseurs kunnen straks door eigen mensen worden ge daan. Feit is natuurlijk dat daardoor wel ergens anders werkgelegenheid op de tocht komt te staan"'. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 6 november 1984 Vlaardingen De al jaren slepende pro- IkfW 1 1 hlematiek rond de atletiekbaan van AV V| PPFfl Fortuna moet nu wel, of sportwethouder v*. Floor Quast het nu wel of niet wil, een verolg krijgen in de Vlaardingse gemeen teraad. Gisteravond nam het algemeen be stuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) unaniem een door Peter Spek —bestuurslid VRSR en als voorzitter van Fortuna een zeer nauw be rokken eopgstelde motie aan, waarin het gemeentebestuur stevig onder druk wordt gezet. Zonder uitzondering verzoekt de VRSR het college van burgemeester en wethou ders de renovatie van de atletiekbaan, waarmee ruim één miljoen gulden is ge moeid, aan de orde te stellen tijdens de be grotingsbehandeling 1985 op 14, 15 en 16 november. Voorts dringt de VRSR er met klem op aan, dat de gemeenteraad er bij de behandeling van de meerjarenraming 1985-1989 rekening mee houdt, dat de baan uiterlijk ïn 1987 weer in gebruik kan wor^L den genomen. In concreto komt het er op neer, dat de VRSR op gebied van sportaccommodaties^ in Vlaardingen de aller hoogste prioriteit" wil verlenen aan AV Fortuna. Daarvoor zal dan eventueel zelfs de bouw van was-"" en kleedgelegenheïd voor de korf bal vere- niging Vlaardingen, waarvoor in de loop van volgend jaar een voorbereidingskre--' diet beschikbaar wordt gesteld, moeten wijken. Wethouder Quast was mede-onder-; tekenaar van de2e motie, zodat er door de- uiterst donkere wolken heel voorzichtige-"' hoop gloort voor Fortuna. Vlaardingen De Vlaarding se Raad voor Sport en Recrea tie, kortweg VRSR geheten, heeft gisteravond bewezen niet meer van deze tijd te zijn. Het is natuurlijk een loffelijk streven om de georganiseerde sportieve en recreatieve vere nigingen onder één noemer te brengen. Edoch, sinds door het vertrek van de gemeente raadsleden uit de VRSR vrij wel alle bevoegdheden ontno men zijn, zijn de periodieke vergaderingen van het alge meen bestuur niet meer dan een monster zonder waarde. Ook al denken anderen, dat hun oeverloos gezever van emenint belang is. Jan Barendregt, sinds kort erevoorzitter van VFC en woordvoerder namens de sec tie voetbal, verwoordde een en ander wellicht wat eyniseh, gelijk had hij zeker. „Ik denk", sprak Barendregt, „dat het in de huidige structuur niet aantoonbaar is, dat de VRSR iets heeft in te brengen. In het verleden hebben we het door Donald Bax genoegen gesmaakt resultaten te boeken, maar deze VRSR heeft niets meer in de melk te brokkelen. Een groot deel van de VRSR is ge trusteer d door de regels waaronder moet worden gewerkt". Wethouder Floor Quast ont week in zijn antwoord het be toog van Barendregt. De voor zitter van de VRSR, die het leiden van de bijeenkomst zo veel mogelijk aan Jo van der Lugt (hoofa bureau sport en recreatie) overliet, was het met hem eens, dat het voor de sportraad beter zou zijn, als er nog waarnemers uit de politie ke hoek zouden zijn. Quast sprak van een schijnbaar auto noom apparaat en gaf in be dekte termen toe, dat de raadscommissie voor sport en recreatie veel belangrijker is. De VRSR hoort er, nogmaals, voor de georganiseerde sport te zijn. Wie gisteravond echter de sprekers heeft aangehoord (van de 24 aanwezigen lever den slechts acht een verbale bijdrage en verliet mevrouw Van der Most-Ekelaar na twee uur zonder een stom woord te zeggen de vergadering), kan alleen maar constateren, dat een aantal personen (Dick van Haren en Ruud van Putten) uitsluitend zitting heeft in de VRSR ter eer en meerdere glorie van zichzelf. Het zal er dus wel van komen, dat de sectie voetbal, zoals de laatste jaren gebruikelijk, de kastan jes uit het vuur moet halen voor wat betreft de overle vingskansen van de sportraad. René Zwets (9) zorgt namens Vlaardingen voor paniek in de defensie van Algemene. "Z Vlaardingen Tijdens het in- haalweekeïnde in de korfbal- competitie hadden de bijna alle clubs uit regio het zwaar te verduren, CKC Maassluts knokte zich pas in de slotfase langs Vlaardingen 3. Vlaardin gen kwam fn het veld tegen Algemene en scoorde de hele tweede tweede helft niet. Suc ces ontdeed zich na een mage re eerste helft van het tot dan toe ongeslagen ODO en Spirit ging de boot In tegen concur rent IJsselvogels. Na lang met 3-0 te hebben voorgestaan, trok Maassluis uiteindelijk de winst in de eindfase naar zich. Deson danks is CKC geen moment in gevaar geweest. Conditie be sliste de strijd in het voordeel van de jonge Maassluise ploeg. Een pittig duel, waarin Succes het flink moeilijk hadn tegen het met veel lange mensen spelende ODO. Bij rust keek de thuisploeg dan ook tegen een kleine 4-5 achterstand aan, die pas in de slotfase defi nitief werd omgebogen door een prachtige doorloper van Ronald Bijl. Een onnodige nederlaag voor Vlaardingen, dat het betere van het spel had. Tot 1-1 kon Algemene het nog bijbenejjt, maar toen kreeg de Vlaardin gen aanval vleugeltjes Tref fers van Jaap Kranenburg^en Ellen van der Hoeven (beidèfr van afstand) gaven de thuis ploeg een voorsprong. Na-hel wisselen van vak bleek Tde derde aanval niet in staat'de korf te vinden. Algemerie kwam terug, maar door een score van René Zwets storfd Vlaardingen toch nog voor met de thee: 4-3. Hierna gli|g het helemaal mts, want uit een overvloed aan kansen konden de Vlaardingse korfballers meteen maai scoren. -J Tegen grote concurrent IJssel vogels hét Spirit de kans lig gen om twee punten voor sprong te pakken. De eerste helft waren de Vlaardinge.es onzichtbaar, wat een 5-0 ach* terstand bij rust tot gevolg had. Na de spelhervatting her* stelde Sirit zich goed en werd het eenrichtingverkeer riagf de IJsselvogels' korf. Het vei* schil bleek echter te groot b$ in vijfenveertig minuten m je lonen Vlaardingen De Vlaarding se waterpoloderby tussen de dames van WIK en VZC le verde 5-2 winst op voor de eerste. De VZC-heren moesten dit weekeinde tweemaal in ac tie komen. Beide keren werd de volle winst behaald. RWV 2 werd met een 11-3 nederlaag naar huis gestuurd en SCOM 2 met 9-5. De heren van Vi- king'60 kwamen met twee surïten bij ZPC vandaan: 7-10, De WIK-spelers behaalden een minimale overwinning op Merwede 4: 10-8. Een iong WIK had geen me delijden met het meer ervaren VZC, dat tegen zichzelf vocht en zich niet als eenheid pre senteerde. VZC opende met een doelpunt van ingrid Wij- zenbroek. Iioes Poldervaart^ maakte echter al snel de ge lijkmaker. In de tweede perio de kwam VZC er niet aar te pas. Via doelpunten van Astrid de Ben en Jacqueline Meijer kwam WIK op een 3-1 voorsprong. In de laatste pe riode scoorde Ingrid Wijzen - broek voor VZC, waar WIK via Meta Bot en Ellen Kochi nog twee treffers tegenover stelde. De heren van VZC boekten Vlaardingen CION speelde tegen DOS"32 met vijl invallers, maar toch wist de afdelings- loeg van trainer Cees Goudswaard tegen de nummer mee een puntje ie pakken 2-2 VVft won met 2-D van Puttershoek, GTB werd met i-5 afgetroefd door Zuidland. CSS verfoor met 2-1 van SDV, VDL leed een nederlaag legen Energie Boys (2-1) en SVDPW deelde met Pawan'S] (1-1) DOS32CION 2-2 CION hield ïich als koploper prima slaande tegen naaste concurrent DOS~32 Edwin de Blojs bralc na rust de score open, maar binnen tien minuten keken de Vlaardingers tegen een 2-1 achterstand aan Mirjam Gtndjapour zorgde met een machtige uithaal voor de dik verdiende gelijkmaker. Arbiter Henk Offenberg was de beste man van het veld GTBZuidUod 1-5 GTB speelde zonder Bob van Dalen. Bob Bijning en Jan Ballijns en dat was te merken ook Na dertig seconden nam CTB via Lex Victor nog de leiding, maar daarna werd de ploeg van Henk Steenbergen van het veld gelikt. WKPnttershoek 2-0 WK'« Ij&> Bom opende de score :n deze matige v. idstnjd In de tweede helft was het Peet van Mil. die de eindstand op 2-0 bepaalde Een terechte overwin ning voorde Schiedammers, die zich gedurende de bele wedstrijd agressiever dan de tegen stander loonde SDVGSS 2-1 Coach Cor Gtidde was ondanks de nederlaag van zijn formatie pnma te ireken over het vertoonde speL Theo van Dijk (veioorr^takte een strafschop) en John 'essel gingen bij de twee doelpunten van GSS tn de fout. Henny ldema redde de eer VDly-Energie Boys 1-2 Het wis geen beste wedstrijd van beide kanten Ruud van den Berg wat nog wel de gelijkmaker te produceren, maar kort voor ujd scoorden de gasten de winnende treffer Uit een hoekschop Doelman Eef Mannus stopte nog een strafschop Pawan'S!SVDPW l-l Het was een rommelige wedstrijd op een zeer slecht veld Peter Stok leek voor SVDPW de volle winst-binnen te halen, maar in de slotfase wist de thuis ploeg te profiteren van twijfelen bij verdediger Jan Brand twee overwinningen. Doorril succes staan zij ongeslagen bo^ venaan. Verleden jaar werd3ê aanpak van trainer en coach Frans van Beers met Argus ogen bekeken, maar dit sêj£ zoen plukken de heren de vruchten van zijn beleid. In He praktijk blijkt dat de tegen stander VZC de eerste twee perioden kan bijhouden, ma;Jr daarna stuit op een conditiege* brek. VZC gaat echter onver moeibaar voort en neemt *op eenvoudige wijze afstand van de opponent. Op eenzelfde wij ze werden SCOM 2 en RWV15 gefopt en geklopt. Viking'60 begon sterk, maar zagen de weg naar het doel ge.- blokkeerd door de keeper. Eenmaal brak Martin Hoék door en scoorde 0-1. De strijd ging gelijk op. Bij een 5?6 stand leek ZPC moe gestreded. Viking'60 vergrootte de voor sprong (5-8), maar nam teveel risico. ZPC wist hier tweemaal van te profiteren, maar ook-de Vlaardmgers scoorden nog tweemaal. Uitblinker w£S doelman Marcel Kruithof. Beide teams speelden panieke rig, maar WIK bleek de sterk- ste. Merwede had weinig kag" sen nodig om te scoren, maar keeper Edward Woudstra .'IiEt zich niet zo gemakkelijk passg- ren en hield menig bal uit zijn doel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2