RAAD MAASSLUIS AKKOORD MET BAGGERSPECIE Actie resultaat van oud zeer VLAARDINGS DAGBLAD SCHIIDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ambitieus plan kost tijd' 1 Kwantum niet in pand Linders Alleen PvdA blijft tegen Reorganisatie secretarie kan zonder Ontslagen IMüiMW. 7 7Z f Desnoods trommelen we andere kampen op Collecte voor Jantje Beton: 10.000 gulden Motorrijder aangereden □WATERWEG WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 Maassluis Met uitzon dering van de PvdA- fractie gaat de Maas- êlüissé gemeenteraad akkoord met het opspui ten van baggerspecie door rijkswaterstaat van de gronden langs de Nieuwe Waterweg tus sen de Govert van Wijn kade en het Sterretjes- bos. De socialisten hadden met name bezwaar tegen het op spuiten van het gedeelte vanaf de Mozartlaan tot aan het Sterretjesbos. Zij vinden dat dit gebied, dat een recre atieve bestemming krijgt, niet opgehoogd moet worden met de specie, die aangeduid wordt als klasse 2. Voor dit terrein heeft rijkswaterstaat echter geen vergunning no dig omdat hiervoor een be stemmingsplan ontbreekt. Voor het gebied Govert van Wijnkade tot aan de Mozart laan geldt wel een bestem mingsplan en hiervoor moet- rijkswaterstaat dus een ver gunning aanvragen. De meerderheid van de raad bleek gisteravond achter het college van B en W te staan om deze vergunning te verle nen. De PvdA probeerde nog het gebied Mozartlaan-Sterret- jesbos te vrijwaren van de bag gerspecie, door voor te stellen om voor het gedeelte Govert van Wijnkade-Mozartlaan geen vergunning te verlenen, zodat beide gebieden niet op gespoten kunnen worden. Hierin stonden de socialisten echter alleen. Ook het CDA het kritische ge luiden horen ten aanzien van deze vergunningsaanvraag. CDA-raacfsiid Wil van Dinter verzocht het college de zaak terug te nemen om deze ver volgens nog eens in de desbe treffende commissie te bespre ken. De ophoging is volgens haar met zo nodig voor recrea tieve doeleinden. Bovendien wees zij het college er op dat de bewoners van de Menen- laan meer dan tot nog toe bij de2e zaak betrokken dienen te worden. Uit het betoog van PvdA'er Pieter Hoogenraad bleek dat zijn fractie tegen het opspuiten van het toekomstige recreatie gebied is, omdat baggerspecie volgens de socialisten daar niet thuis hoort. Over de kwaliteit van de baggerspecie, deelde wethouder Isaac van der Knaap (milieu) mee. zal het college uitgebreid met rijkswa terstaat spreken. B en W zul len er op toezien dat geen ern stig vervuilde baggerspecie ge stort wordt. De afdeklaag op het gebied bij het Sterretjesbos zal 80 centimeter beneden de Deitadyk komen te liggen. Verder zegde de wethouder de raad toe de tekst van de ver gunning, die voor het open baar lichaam Rijnmond afge geven zal worden, kritisch te bekijken Het opspuiten zal ongeveer een jaar m beslag ne men. msprst Stichting Promotie Maardingen: Vlaardingen Een dezer dagen is de Stichting Pro motie Vlaardingen een feit geworden. Via het passe ren van de stichtingsacte bij de Vlaardingse notaris Peter Kroese werd de nieu- .We stichting, die zich onder meer ten doel stelt een cen trum voor handel, indus trie en cultuur op te rich ten, officieel opgericht. De stichting komt voort uit het idee dat de CDA-werk- groejï Kommunicatie een half jaar geleden lanceerde in haar rapport 'Vlaardin gen Vooruit*. In het bestuur van de stichting hebben onder meer zitting A. van Dorp, die de voorziners- ïunctie bekleedt, Jan Hooger- ,werf, Henk van der Linden en Han Spruijt, tot voor kort hoofd van de afdeling voor lichting, inspraak en VVV van 'de gemeente. Het promotie plan van het CDA is inmiddels losgemaakt van de partijpoli tieke sfeer, door in het bestuur mensen op te nemen uit de maatschappelijke sector en di verse stromingen in de stad. De stichting wil zich beijveren voor de bouw van een multi functioneel complex in de stad, dat een trefpunt kan zijn voor bedrijven in de regio en vanuit Vlaardingen zelf. In het complex moeten congres sen en exposities mogelijk zijn; er moet een ruimte in worden ondergebracht die geschikt is als locatie voor radio- en tv- bitzendingen, maar ook de koppeling met een sportcom plex wordt niet uitgesloten. Gedacht wordt verder aan de |>óuw van een hotel/restau rant. ttfdast het streven naar dat multifunctionele complex, dat hiogelijk zou kunnen worden gerealiseerd op het terrein langs de Westlandseweg, heeft de-stichting ook de algemene promotie van de stad ais doel stelling gekozen. Vooral het promoten van Vlaardingen als levendige winkelstad, met een grote aantrekkingskracht voor de' bevolking uit omliggende gemeenten, staat de stichting daarbij voor ogen. „Het aantredende bestuur is er zich terdege van bewust dat zijn ongetwijfeld ambitieus plan tijd kost en dat de te ont wikkelen initiatieven pas op langere termijn zichtbaar zul len; worden", aldus het bestuur in een persbericht. Makssluis De reorganisatie v£n het gemeentesecretarie in Maassluis kost geen arbeids plaatsen.' „Integendeel", aldus wethoudster Elly Coenen (VVD). „Het is zelfs niet uitge sloten dat we méér mensen ipoeten gaan aannemen en dat is .denk ik een positieve zaak." J?et is de bedoeling van het college om een aantal afdelin gen samen te voegen. De afde lingen sociale zaken, volksge zondheid, onderwijs en de hoofdafdeling stadsontwikke ling moeten ineenvloeien. De afdelingen interne zaken en bevolking zullen eveneens sa- rtiehgaan. De afdelingen per soneel en organisatie en kabi- rïet* en juridische zaken blijven afzonderlijk functioneren. De Maassluise gemeenteraad had gisteravond geen moeite met de Voorstellen van het college. Alleen de plaats van de afde ling .voorlichting blijft een heet hangijzer. Anton Wu- stfow (PvDA): „Voorlichting niofet onafhankelijk kilnnen «foctioneren." En dat vonden fhet hem vrijwel alle fracties in" dei raad. Het college wilde voorlichting samenvoegen met enkele andere afdelingen, -maar in de raad bleek dat bij na niemand daar voor voelt. Gegijzelde Scheeres zwicht voor emoties Onderuit gezakt luistert burgemeester Scheeres naar de woedende woonwagenbewoners. Later zal hij verklaren zich geen moment bedreigd te hebben gevoeld. Schiedam Met het gij zelen van burgemeester Scheeres en gemeentese cretaris Gorissen in het Schiedamse stadskantoor hebben de woonwagen bewoners van de Schie- kade niet alleen uiting gegeven aan hun misnoe gen over het storten van vervuilde grond op hun terrein, JDe actie was meer het resultaat van een lang en voor hen nogal onbevredigend verleden. Kortom, de es calatie heeft vooral met oud zeer te maken. De perikelen rond het vinden van een nieuwe, geschikte locatie voor het kamp slepen al jaren. Een verhuizing naar de Koekoekslaan zit er nog niet in, omdat daar hon derden bezwaren tegen zijn ingebracht. Nog steeds weten de woonwa genbewoners zich echter ingeklemd door wat zij noemen 'gifbelten'. Het voorzieningenniveau aan de Schiekade vinden ze bedroevend slecht. In hun wanhoop bezetten de woonwagenbewoners al twee keer het stads kantoor, Beide keren leidde dat tot beloftes dat er iets aan hun situatie zou gaan verbeteren. In plaats echter van een op lossing (een nieuwe, schone locatie dichterbij de bebouwde kom) wer den de kampbewoners nu met de stort van ver vuilde grond geconfron teerd. „Dit was de druppel die de emmer deed overlo pen", gaf bewoonster Di- nie Jongeneel toe op bet moment dat gisteren de dreigende sfeer in de re creatiezaal even wegeb de. „Dit konden we niet meer toestaan verklaar de zij onder luide bijval van de anderen. Vervolg van voorpagina Schiedam De 'gijze ling' begon om half twee, toen Scheeres be neden in het stadskan toor kwam vertellen dat het college van B en W nog geen oplos sing had voor de gif grond. Na een vruchte loos gesprek met de burgemeester van half tien tot half elf en het lange wachten daarna waren de emoties in de tot crisiscentrum omgevormde recrea tiezaal hoog opgelo pen. De groep besloot Scheeres en Gorissen vast te hou den. „Hier en nu moet de knoop worden doorge hakt. Het gif moet van daag weg", luidde kort en bondig de boodschap. De toegangsdeuren tot de zaal werden provisorisch ge- barrïeadeerd. i Uiteenzettingen over pro- cedures, politieke afwe ging en de volstrekte vei ligheid van de grond voor de gezondheid sorteerden geen effect. Ook toen Scheeres de steeds woe dender wordende groep erop wees dat 'hij toch al tijd zijn nek heeft uitgesto ken voor de locatie Koe koekslaan' viel slechts minachting hem ten deel. „Ik moet in alle rust bo ven kunnen vergaderen", vond Scheeres. „U verga dert maar telefonisch ver der met die wethouders. U komt hier niet weg voor dat er een oplossing is", luidde het antwoord. Tussendoor maakten be woners burgemeester Scheeres uit voor rotte vis door Joop Breedveld en kwamen er krachtige uitspraken als 'desnoods trommelen we andere kampen op' en 'we nemen je mee naar het kamp'. Die uitspraken deden bij Scheeres en Gorissen het rood zichtbaar uit hun ge zichten wegtrekken. La ter, toen de woonwagen bewoners eenmaal hun zin hadden gekregen, hield de burgemeester evenwel staande dat hij zich tijdens die drie uren nooit be dreigd had gevoeld. Het eerste uur van de gij zeling tikte weg en het overleg 2at duidelijk in een impass'i. Inmiddels had Scheeres telefonisch doorgegeven dat de poli tiewagens, die vlak voor het stadskantoor stonden. moesten verdwijnen. De agenten posteerden zieh daarop buiten het ge zichtsveld. Over de poh- tïeradio was te horen dat verloven werden inge trokken en ook de ME werd uit voorzorg in de buurt gestationeerd. Opening In het tweede uur leek er een opening te worden ge forceerd Gorissen kreeg voor elkaar dat hij vijf mi nuten samen met Scheeres en onder het toeziend oog van de pers - 'dan weten we tenminste dat jullie niets zitten te bekonkelen' - mocht praten. Het con claaf leverde op dat Scheeres beloofde na de vergadering met het colle ge te zullen terugkeren in de recreatiezaal. „Dat ken nen we. Dan piep je 'm mooi", was de achterdoch tige reactie waarmee die optie werd weggewuifd. Pas toen hij, na veel over en weer gepraat en ge schreeuw, ook nog toezeg de zich hard te zullen ma ken voor het verwijderen van de grond, gingen de woonwagen bewoners overstag. Eerst moest hij die harde toezegging ech ter- hebben bevestigd ten overstaan van het Neder landse volk, want de NOS was er om met microfoon en camera te registreren dat Scheeres 'om' was, Gezichtsverlies bleef hem Terwijl in het stadskan toor de gijzeling voort duurt, breken politieagen ten buiten de spanning met een warm kopje koffie. vervolgens bespaard, want na een uur praten met de wethouders schaarden die zich loyaal en unaniem achter die oplossing. Gezwicht TJit de verklaring, die volgde, bleek dat het col lege enkel en alleen ge zwicht was voor de heftige emoties van de kampbe woners. „Zowel de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond ais de inspec teur voor de volksgezond heid heeft de stort goedge keurd. Zij waren er van overtuigd dat er absoluut geen gevaar voor de ge zondheid was. Wij hebben de zaak van alle kanten bekeken en gemeend dat dit een goede en aan vaardbare bestemming was voor de grond", luid de na afloop van de span nende middag zijn com mentaar. Het verhaal van een be woonster klonk heel an ders: „Ongeveer iedereen in het kamp is ziek. Heeft last van hoofdpijn, maag- pijn, jeuk en vooral van zere ogen. Dal komt na tuurlijk ook omdat we he lemaal zijn ingesloten door giftige grond." Het wa toen allemaal niet belangrijk meer. De actie was geslaagd. Toen de recreatiezaal weer bijna leeg was, gaf de weer volkomen- relaxte burgemeester toe dat er wel een foutje is gemaakt; „We hadden de mensen van tevoren moeten ver tellen dat we daar grond gingen storten. Formeel hoeft het niet, maar het was netter geweest." Mei de kritiek van bewo ners dat de stort vrijdag al Is begonnen, terwijl er tot dinsdag schriftelijk bezwa ren konden worden inge diend, wist Scheeres niet zo goed raad. „Ik zie dat dat in een concept be kendmaking staat Ik denk dat de definitieve bekendmaking een andere datum noemt. De ambte naren werken doorgaans nogal zorgvuldig, maar ik geef toe het kan fout zijn gegaan." Vlaardingen Kwantum hallen komt zeker niet in het bedrijfspand van Lin ders in de Brede Haven straat. De Amsterdamse winkelgigant heeft nu een andere locatie in Vlaardin gen op het oog. Kwantum wil zich, als de plannen doorgaan, binnen een jaar in Vlaardingen vestigen. Linders heeft het pand inmid dels verkocht aan het Amster damse bedrijf Kronenberg. Onder welke naam het bedrijf nu verder gaat is evenwel nog niet duidelijk. „Wij hebben wel onderhande lingen gevoerd met Kwan tum", aldus de heer Ventgens van Linders, „maar het ging allemaal te lang duren en toen hebben wij afgehaakt." Wat er nu met het kolossale pand gaal gebeuren, is nog on zeker. Het staat in ieder geval niet te koop. „Dat wil echter niet zeggen dat we niet bereid zijn om het pand eventueel te verkopen", aldus de heer Knoop van de firma Kronen berg. „Momenteel blijven we echter gewoon meubels verko pen Op het moment vindt er in het pand een opheffingsuitver koop plaats. Ook dal is even wel geen vingerwijzing naar een definitieve sluiting van het pand. Koops: „Die uitver koop heeft uitsluitend met de bedrijfsvoering te maken. De voorraad Duitse meubelen van fabrikant Britz wordt nu ver kocht In Duitsland wordt al les leegverkoeht en wij doen dat dus in onze Nederlandse vestigingen." Wat er in de naaste toekomst gaat gebeuren is dan ook nog een groot vraagteken: „Het pand ligt natuurlijk niet zo gunstig om meubels te verko pen", weet de heer Koops. Vlaardingen De collecte voor het Nationaal Jeugd- fonds, bekend van Jantje Be ton. heeft in Vlaardingen ruim 10.000 gulden opgeleverd. Van dit bedrag komt de helft ten goede aan de plaatselijke verenigingen, die aan de col lecte hebben meegewerkt Het overige deel van de opbrengst wordt gebruikt voor allerlei projecten in het jeugdwerk Li het land. Het gaat hierbijon der meer om speelplaatsen, kinderboerderijen, clubhuizen en dergelijke. Vlaardingen Een onder in vloed verkerende automobilist veroorzaakte gistermiddag op rijksweg 20 ter hoogte van Vlaardingen een ernstig onge luk. De man ramde met zijn wagen een motor. De duopassagier van de be stuur van de motor werd van hei voertuig afgeslingerd en kwam in de berm terecht Zij moest in het Holy-ziekenhuis aan haar verwondingen wor den behandeld. De bestuurder kon de motor nog net in be dwang houden. De automobi list werd door de politie aange houden en naar het politiebu reau overgebracht. In Schiedam raakte gisteroch tend een Rotterdamse automo bilist op de brug in de Oranje straat in de slip. Door hel glad de wegdek raakte de man de macht over het stuur kwijt. De auto kwam tegen een licht mast tot stilstand. De bestuur der van de wagen moest naar het Schieland-Ziekenhuis wor den overgebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1