ItiêïvfrZidt"?:"^ Poppe geweerd uit besloten commissies DRIES Staande ovatie na Requiem van Verdi 4 Reinigingsheffing niet omhoog B en W betreuren discriminerende pamfletten JFN En toch 3000 gulden per maand vrij opneembaar! VUARDINGS DA6BIAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Vrouw scheurt bekken /bij overval Op 22 november in kader van actieweek Arno van Wezel in de raad Kies Dries! Da's pas voordeel! Zwembad Zuid weer open 7 verenigde spaarbank Politie laat inbreker lopen Vroeger vergaderen Eindelijk hoorzitting over Woudhoek- Noord DONDERDAG 15 NOVEMBER'l 984 Vlaardingen Het seniorenconvent van de Vlaardingse ge meenteraad, bestaande uit de fractievoorzitters en de burge meester, heeft vannacht'de voorman van de Socialistiese Partij, Remi Poppe, te verstaan gegeven dat hij in de toekomst geweerd zal worden uit besloten vergaderingen, als hij niet uitdrukkelijk wil verklaren het besprokene in dat soort bijeenkomsten geheim '„te houden. Dat gebeurde tijdens een nachtelijk spoedberaad na «dé vergadering van de gemeenteraad. Direct na afloop van dat ^^spoedberaad haalde Poppe zich weer de woede op de hals v»n ^burgemeester Fred van Lier, omdat Poppe de pers in de hal van ■£hét stadhuis uitlegde wat er tijdens dat beraad be°proken was. VDaarmee gjng hij weer over de schreef, omdat ook het beraad „Van het seniorenconvent besloten was geweest en ook die be raadslaging dus geheim had moeten bliiven. Waarschuwing •1De fractievoorzitters werden door burgemeester Van Lier na de '^raadsvergadering op zijn kamer bijeengeroepen, omdat Poppe in zijn algemene oescnouwing oewusr weer miormaue m ae open baarheid had gebracht uit een besloten commissievergadering. Hij sloeg daarmee een duidelijke waarschuwing van de burge meester in de wind, die hem nadat Poppe in zijn betoog had aangekondigd dat te gaan doen erop wees dat de consequen ties daarvan voor zijn rekening zouden zijn. weet hoe de SP hier over denkt. Als wij vinden dat iets niet vertrouwelijk moet blijven, dar. némen we zelf de politieke verantwoordelijkheid om het openbaar te maken. Wij laten ons door andere partijen geen zwijgplicht opleggen. Vandaar dat we nu eens openhartig over de laatste besloten vergadering willen praten", aldus Poppe in zijn algemene beschouwing. Op dat punt werd hij door Van Lier geïnterrumpeerd, die hem aanraadde, dat toch maar niet te doen. Ook door dat welgemeende advies liet de SP'er zich echter niet weerhouden. Niet ecEit nieuw Overigens waren de gegevens die Poppe vervolgens naar buiten bracht niet echt nieuw meer. Hij kwam met intormatie uit de besloten commissievergadering van vorige week, waarin mede delingen over het Vlaardingse reddingsplan van het Maassluisse bedrijf Elementum waren gedaan. Poppe bracht in de openbaar heid dat dit bedrijf volgend jaar kan doordraaien doordat Vlaar- dingen de onderneming via een extra contingent 172 gestapelde woningen in Holy zal laten bouwen. Die informatie was door het Rotterdams Nieuwsblad al op de dag van de besloten com missievergadering overigens uit volstrekt andere bronnen dan de SP naar buiten gebracht Maar ook al was het besprokene in de besloten vergadering in feite dus al bekend. Van Lier vond toch dat Poppe over de schreef ging met zijn 'onthullingen'. De burgemeester voegde er aan toe, dat hij Poppe tijdens zijn betoog eigenlijk ook al af had willen hameren, omdat hij beledigende en grievende opmerkin gen in de richting van het college had gemaakt. Poppe had in zijn betoog met betrekking tot het collegebeleid onder meer ge steld dat er bwust of onbewust de ideeën van een corporatieve staat achter zitten. „Dat is het erfgoed van Mussolini en Hitier", merkte hij zelfs op. Te ver Tijdens het nachtelijke beraad van het seniorenconvent werd Poppe te verstaan gegeven dat hij met zijn opstelling te ver was gegaan. „Als ik niet op mijn knieén ga. dan mag ik niet meer bij besloten vergaderingen zijn", zei hij er na afloop zelf van. „Ik moet dus zweren bij God Allemachtig dat ik dat nooit meer zal doen. We gaan ons er eerst even over beraden, maar ik voel daar weinig voor natuurlijk." Burgemeester Van Lier onderbrak de verklaring van Poppe te genover de pers met de opmerking, dat hei seniorenconvent be sloten had vergaderd, en dat er na de begrotingsbehandeling nog een vervolg op dat beraad zal komen. „Op dit moment zijn er dus nog geen verklaringen af te leggen", zei Van Lier wat bits. Het is duidelijk dat Poppe in die volgende vergadering gevraagd zal worden, of hij zijn zwijg-belofte inderdaad wil doen. -f Jiaarn Een 79-jarige '"Vrouw zal voorlopig nog wel in het Schielandzie- ^kenhuis moeten blijven -liggen, nadat zij door een tasjesrover op het Herenpad in Schiedam was overvallen. Hoewel de roof mislukte, omdat de vrouw haar tas stevig vasthield en zij hard be gon té gillen, had zij van de overvaller zo'n ferme r trap gekregen, dat zij bij haar val het bekken scheurde. Nadat de dader zich uit de voeten had gemaakt, merkte een passerende automobilist de op straat liggende vrouw op. Hij bracht haar naar het zie kenhuis. Een signale ment van de overvaller beperkt zich tot de ge schatte leeftijd: ongeveer twintig jaar. Hij moet de oude dame gevolgd zijn vanaf het moment dat zij op de Koemarkt uit de bus stapte en de Broers vest afliep. Acties bij HVO Vlaardingen Het Vlaardings Uitkeringsgerech tigden Beraad en de werknemers van HVO hebben snel en fel ingehaakt op het protest dat de FNV- bonden voor volgende week in het vooruitzicht heb ben gesteld. De actieweek tegen een reeks door Den Haag uitgevaardigde kortingen krijgt in Vlaardin gen gestalte op 22 november met een actiedag bij het bedrijf. Het Uitkeringsgerechtigden Beraad roept alle lotgenoten op die donderdag massaal voor de hoofdpoort van HVO aan wezig te zijn. Hoofddoel van de actiedag is om als werken den en niet werkenden te plei ten voor bescherming van de sociale zekerheid en meer ba nen. Beide groepen vinden dat de kloof tussen hen onaan vaardbaar groot dreigt te wor den. „Het is wellicht de laatste kans op een frontvorming te gen het afbraakbeleid van deze regering. Alleen samen Hunnen we een vuist maken", luidt de strijdbare oproep van het Beraad. De actievoerders lopen te hoop tegen een groot aantal kortin gen. De uitkering bij ziekte gaat per l januari terug naar 75 procent en het jaar daarop naar 70. De WAO daalt naar 70 procent. Ook de zogenoem de voordcurdelers, het over heidspersoneel en de andere uitkeringen staan onder druk. Tijdens de actiedag kan ieder een zijn verhaal vertellen aan minister Ruding. De grieven, zullen worden gebundeld en opgestuurd naar de bewinds man. Uitkeringsgerechtigden kunnen hun misnoegen tevens kwijt„tijdens de spreekuren: op dinsdag en "donderdagtussen twee en vier uur in de Van de Werfstraat 15. Met het afleggen van de raadsbeloftes werd Arno van Wezel door burgemeester Van Lier gisteravond geïn stalleerd als nieuw raadslid voor de SP in Vlaardingen. Van Wezel neemt de plaats in van Mieke Paalvast, die on langs voor haar zetel In de gemeenteraad had bedankt. Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. STTTTii SPAANSEPOUXR Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Schiedam Zwembad Zuid in Schiedam gaat vanaf morgen weer open voor het publiek. Hoewel de vorige week uitgevallen gasgenerator nog ter reparatie bij een Belgische fabriek ligt, heeft de stichting Zwembaden Schiedam een voorlopige generator laten aanbrengen om het publiek niet langer te laten wachten. Vlaardingen Burgemeester en wethouders betreuren dat leden van het Jongeren Front Nederland discriminerende pamfletten in. Vlaardingen hebben verspreid. Dat ant woordt het college op schrifte lijke vragen van VVD-raadslid Jan Bulva, die zich op 27 okto ber had opgewonden over het feit dat de politie niets onder nam toen aanhangers van het jongerenfront, in aanwezig heid van Joop Glimmerveen van df verboden Volksunie, in de binnenstad pamfletten uit deelden. Op de pamfletten stond een af beelding van de Duitse adelaar met in zijn poten*op haken kruizen gelijkende afbeeldin gen met daaronder in forse -.Schiedam De reinï- ^gnmgsheffing voor gezm- jneh gaat volgend jaar in ^Schiedam niet omhoog. JVoor het ophalen van ^Ijmsvuilzakken of klei ne containers bij woon huizen blijft de heffing 79,68 per jaa -. In de raadscommissie voor fi nanciën stond CPN-raadslid -.Ülferd Bruseker stil bij de rei nigingsheffing- Hij vindt het 'onterecht dat bejaardencentra, die gebruik maken van grote containers voor de afvoer van vuil, daarvoor volgend jaar bij na tien procent meer moeten gaan betalen. „Met die verho ging voor bedrijven heb ik geen enkele moeite. Maar dat bejaarden meer moeten gaan betalen vind ik onterecht. Wethouder Van Tilborg zegde toe te zullen onderzoeken wat precies de gevolgen zijn voor de bejaarden en dat op papier te zullen zetten voor ae raads vergadering, waarin een be sluit over ae reinigingsrechten wordt genomen. Ook stelde Bruseker vragen over de voorgestelde verho ging van leges, die onder meer moeten worden betaald voor bewijzen van inschrijving in het geboorteregister, het ver lengen van paspoorten en rij bewijzen en het afgeven van een verklaring van goed ge drag. Sommige leges blijven gelijk, terwijl andere worden verhoogd met bijna dertig pro cent. Wethouder Van Tilborg antwoordde dat die verhoging nodig is om de tarieven meer kostendekkend te maken. Schiedam Een staande ova tie van 1200 toeschouwers, in een sporthal die over veel akoestische kwaliteiten blijkt te beschikken, klinkt zeer overtuigend en zo was het gis teravond ook bedoeld. Want even overtuigend hadden vier Schiedamse koren daar hun best gedaan op hun grootste uitvoering van dit jaar: het Re quiem van Verdi. De bloemen na afloop voor onder anderen dirigent Richard Ram waren slechts een symbolische blijk van waardering voor al het werk, dat de afgelopen maan den is verzet. Had het koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus enkele weken geleden nog zorgen ge had over de kaartverkoop, gis teravond bleek de linkerhal van Margriet stampvol te zit ten. Orpheus oogstte met zijn initiatief dus een klaterend succes, waarvan ook het De Schiedamse koren, on dersteund door het Gelders Orkest, zongen in sporthal Margriet voor 1200 toe schouwers. Schiedams Vrouwenkoor, het gemengd koor Excelsior en Toonkunst een graantje mee pikten. Orpheus-voorzitter Piet Smit had onlangs nog ge zegd dat de financiën bepalend zijn voor of het initiatief met de Schiedamse koren samen herhaald kan worden nou, wat dat betreft kan het dus. Het is ook alleszins de moeite waard. letters: 'Nederland voor de Ne derlanders'. Ook werden de grote politieke partijen er van beschuldigd 'een multi-raeiale samenleving op te dringen aan de Nederlanders, die daar nooit om hebben gevraagd'. Eén va^ de eisen, waarmee het pa-riflet werd besloten, luidde:r het opheffen van de anti-discriminatiewet, welke de vrije meningsuiting om trent buitenlanders belem- mert'- Bulva besloot schriftelijke vra gen te stellen nadat hij ver nam dat enkele Vlaardingers, die aangifte van discriminatie wilden doen, op het politiebu reau te horen kregen dat dat geen zin heeft, omdat er juri disch niets aan te doen valt. Volgens burgemeester en wet houders beeft de politie direct contact opgenomen met de of ficier van justitie, nadat be kend was geworden dat de pamfletten aie in heel Neder land worden verspreid, ook in Vlaardingen zouden opduiken. De officier zag echter geen aanleiding om tot vervolging over te gaan. Het voorkomen t van de verspreiding van der gelijke pamfletten is niet mo gelijk in verband met de in de grondwet vastgelegde vrijheid van drukpers, zo laten Ben W Bulva weten. Bovendien zijn de teksten dusdanig opgesteld dat ze niet in strijd zijn met de anti-discriminatiewet. Het college, dat in de beant woording van. de vragen ver klaart dat het opsporingsbeleid een zaak is van politie en justi tie, honoreert wel het verzoek van het VVD-raadslid om de problematiek aan de orde te stellen in de raadscommissies voor algemene zaken en maat schappelijke dienstverlening. Jan Bulva: „Het feit dat B en W het betreuren dat de pam fletten zijn verspreid terwijl de officier van justitie geen re den tot vervolging ziet, geeft goed de machteloosheid aan. Het heeft natuurlijk geen zin om als burgemeester de politie wat dit betreft een actiever be leid te laten voeren als justitie niets doet. Ik vind het in ieder geval schandalig dat je zoiets ongestraft kunt uitdelen of in brievenbussen stoppen." (ADVERTENTIE) Nu sparen op een Girospeciaakekenmg bij de Verenigde Spaarbank betekent een hoge rente, momenteel 5%%. En de mogelijkheid om f 3.000,- per maand zonder kosten op te nemen Meer opnemen kan natuurlijk ook, maar dan betaalt u 1% opnamekosten over het meerbedrag. Bij aankoop van een eïgen huis is uw spaartegoed helemaal vrij opneembaar. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt INI ICHT!N6ÉN; ftËÊIO HÓÓFDENrOQfiRCm[ERDAM_ BEïïBSEBPreS-" Schiedam Door een misver- standje met de centrale op het hoofdbureau hebben agenten gisteravond een inbreker laten lopen, die door een medewer ker van het zakencentrum Ire ne was aangehouden. De agen ten noteerden wel de naam van de inbreker, maar toen de vogel allang gevlogen was, kwam de politie erachter dat hij een valse naam 'had opge geven. „Gelukkig hebben wij nog wat andere sporen, dus \vij. komen er wel uit. Hij zal er nog wel van horen," 'aldus een politie woordvoerder. Het was het personeel van Ire ne opgevallen, dat de inbreker zich bevond op een plek waar zelden publiek komt. Hij bleek 200 gulden uit een kassa gesto len te hebben. Daarop werd de man aangehouden en aan de politie overgeleverd. Uit een woning aan de Rem- biandtlaan werden op klaar lichte dag twee portemonnees gestolen. Er zat 550 gulden in. Schiedam De raads commissie voor finan ciën vergaderde gisteren wel op een zeer onge woon tijdstip. In plaats van het gebruikelijke acht uur begon de ver gadering in het stadhuis aan de Grote Markt al om zes uur. Wethouder Cor van Til borg liet desgevraagd weten dat dat kwam omdat hij naar 'een cul tureel spektakel' moest. Om acht uur werd hij verwacht in de Mar griethal, waar het Schie dams Mannenkoor Orp heus samen met drie an dere Schiedamse koren het Requiem van Verdi ten gehore bracht. De commissieleden ble ken er ook geen moeite mee te hebben. „Dat is mooi meegenomen. Dan hoeven we niets van de voetbalwedstrijd te mis sen", zei CDA-commïs- sielid Aad van Dingen. In nog geen twintig mi nuten had de commissie het openbare gedeelte van de agende afgehan deld. Daarna ging het nog even verder achter gesloten deuren. Schiedam De Raad van State lijkt eindelijk toe te komen aan de afhandeling van de bezwaarschriften, die zijn ingediend tegen het be stemmingsplan Woudhoek- Noord, De Schiedamse ge meenteraad stelde dat plan al vast in 1976 en in. 1978 werden de bezwaarschriften verworpen door gedeputeer- de staten. Een aantal instan ties ging toen, ter bescher ming onder andere van Mid den-Delfland, in hoger be roep bij de Kroon. De afdeling geschillen van be stuur van de Raad van State heeft voor vrijdag 11 januan om half elf 's ochtends een hoorzitting uitgeschreven, waarop zowel de gemeente Schiedam, de provincie als de bezwaarhebbenden gehoord zullen worden. Hoewel Woud- hoek grotendeels gerealiseerd is en de bezwaren heus niet zullen leiden tot afbraak van de woningen, is het interessant om achteraf nog eens van de Raad van State te horen of destijds de gemeente Schiedam gelijk had met de planning in Woudhoek of de bezwaarma kers. Overigens zal de Raad van State dat oordeel niet meteen op H januari vellen. Daar gaan dan weer enüele maan den overheen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1