Prijs van huizen fors gekelderd Schiedam om 7mil oen voor rechter gedaagd Gemeente gaat verkeerssitua tie nader bekijken St. Nico/sas is weer in het land 00S pern™ VLAAMSS OAS SHDAMSGHE COURANT NIEUWE WRimWtfi COURANT Dieven betrapt JA Waar was u om 17.15 uur? BEWONERS STEENDIJKPOLDER GESCHOKT Extra vergadering B en W ontvangen GS in villa van Wilton Vlaardingse goederen komen aan in Angola Inbraak in scholen Milieu- laboratorium verhuist naar DCMR Nieuwbouw Platanendreef mag toch Scheeres verhuist □wctïrweg WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 Maassluis Be waarde van de huizen in de Maassluisse gifwijk Steendijkpolder is het afgelopen jaar met meer dan 40 procent ge daald. De verwachting is dat de daling de komende maanden nog verder zal doorzet ten. Een huis met een waarde van 420.000 gulden brengt nu nog maar 270.000 gulden op. Een huis van 150.000 gulden wordt op de vrije markt verkocht voor 110.000 gulden en op de veiling gaat het pand voor 80.000 gul den van de hand. De flats gaan nu voor 120.000 van de hand. Vóór de verontreiniging kostte zo'n woning 220.000 gulden. Schokkende cijfers, die in de vervuilde wijk hard zijn aangekomen. „Ik zie de prijzen nog wel verder dalen", aldus H. Woudstra, voorzit ter van de commissie bodemonderzoek in de Steendijkpolder. De verkoop van de huizen verloopt steeds trager. Woudstra: „Gemiddeld raken de mensen in de Randstad hun huis bin nen acht maanden kwijt. Bij ons in de wijk, als de huizen ook daadwerkelijk verkocht worden, duurt het zo'n anderhalf jaar. Pas maakte ik door Chris Woerts het nog mee met een huis aan de Van *t Hof- dreef. De verkoop was vrijwel rond, maar de aspirant-kopers kregen van de gemeente Maas sluis te horen dat het goed mis zat met de grond. De verkoop is toen niet doorgegaan. Ik verwacht dat veel mensen in de problemen ko men. Als je moet gaan werken in een ander deel van het land, raak je je huis niet kwijt en het niet eens zijn met het onderzoek van het ben je de klos." Bouwcentrum", is de mening van Woudstra. Oneens De commissie bodemonderzoek wil dat de ge meente de onroerend-goedbelasting (OGB) met de helft naar beneden brengt. Een groot aantal wijkbewoners heeft bij de gemeente een be zwaarschrift ingediend over de hoogte van de OGB over de jaren 1983 en 1984. Het Bouwcen trum heeft de gemeente inmiddels het advies gegeven de OGB over de jaren 1983 en 1984 in het geheel niet te verlagen. Voor het jaar 1985 zou de OGB met 20 procent omlaag moeten, de flats uitgezonderd. Met de conclusie van het Bouwcentrum is de commissie het oneens. „Om een groot aantal principiële reden kunnen wij Artsen Wethouder Izaak van der Knaap heeft inmid dels laten doorschemeren dat de kwaliteit van het drinkwater in de met havenslib opgespoten wijk goed is. Vanavond worden voor het eerst de resultaten van het rapport besproken. „Ik ben zo vrij om wat vraagtekens te zetten achter de opmerkingen van de wethouder", aldus Woudstra. „Wij blijven op onze hoede." Op nadrukkelijk verzoek van de Maassluisse huisartsen moeten de bewoners van de gifwijk nog steeds langdurig grondcontact vermijden. Ook de gewassen die in de tuin worden ge kweekt mogen niet worden gegeten. Maassluis De raadscom missies voor openbare werken, milieu en cultuur en voor onderwijs, sociale zaken, volksgezondheid en personeelszaken houden vanavond een gecombi neerde extra vergadering over de kwaliteit van het drinkwater in de Steen dijkpolder. Besproken worden de re cente rapporten van de Drinkwaterleiding Rotter dam en van het Keurings instituut voor Waterleidin gartikelen over het drink water onderzoek tn de Steendijkpolder. De verga dering wordt gehouden op het stadhuis m zaal 'De Buys' en begint om half acht. Scheeres te gast op woonwagenkamp Schiedam In het besef, dat de woonwagenbewo ners hun ongenoegen vol doende hadden gedemon streerd en dat hem geen nieuwe gijzeling zou wach ten, heeft burgemeester Scheeres deze week het kamp aan de Schiekade bezocht. Scheeres was hierbij in gezelschap van wethouder Hafkamp. On danks het representatieve aspect werd dit bezoek voor de buitenwereld ge heim gehouden. Scheeres en Hafkamp heb ben er geen loze beloften gedaan, aldus de wethou der gistermiddagr „want daar geloven die mensen na zoveel jaar wachten toch niet meer in. Wij heb ben duidelijkheid gegeven over wat de gemeente nu te doen staat en welke we gen bewandeld moeten worden." Hafkamp gaf hierbij aan dat het minis terie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu een zekere barrière is op de weg naar nieuwe woonwagencentra. Schiedam In de villa van Wilton hebben gedeputeerde gtaten van Zuid-Holland gistermiddag belangwekkende za ken besproken met burgemeester en wethouders van Schie dam. Het woonwagenkamp, de opheffing van Rijnmond, de brandweer en de verbeterende situatie bij Wilton-Fijenoord zelf vormden vier van de gespreksthema's, maar het meest opvallende nieuws was dat het hoogheemraadschap Delf land de gemeente Schiedam voor de rechter heeft gedaagd. Scheeres, herinneringen Vlaardingen De in maart en april dit jaar in Vlaardingen ingezamelde goederen voor het vluchtelingenkamp van de SWAPO in Luanda (Angola) zijn daar aangekomen. De werkgroep Vlaardingen te gen Apartheid heeft uit het kamp een brief ontvangen van het 'SWAPO Women's council secretary'. In de brief wordt niet alleen bedankt voor de hulp. maar ook voor de solida riteit die eruit spreekt. In kerken en op de 'Andere Markt' werden dit jaar goede ren ingezameld. Levensmidde len, kleding en gebruiksartike len werden naar Angola ge- stuurd. De SWAPO is de door de Verenigde Naties erkende bevrijdingsbeweging van Na mibië. Veel Namibiërs vluch ten voor het geweld van de Zuidafrikanen, die hun land bezet houden. De vluchtelin gen verblijven onder zeer moeilijke omstandigheden in kampen. Schiedam Twee scholen in Schiedam kregen ongewenst bezoek. Door het forceren van een raam kwamen, inbrekers de Thorbeeke-sehool binnen. Zij doorzochten enkele lokalen en een kamer, maar namen niets uit de school weg. Scholengmeenschap Spierings- hoek mist na een bezoek van inbrekers een horloge. Ook hier werden diverse lokalen doorzocht. Een deur werd nog door de inbrekers vernield. 'Maassluis Bij het openbre ken van een auto aan de Zwaluwstraat in Maassluis werden inbrekers onaange naam verrast door het alarm, dat in de auto was geplaatst, De dieven wisten nog wel een koffer uit de auto weg te nemen, maar de'politie vond het voorwerp op nog geen honderd meter van de auto. Delfland eist zeven miljoen gulden van de stad. Die scha declaim vloeit voort uit het verlies dat de rioolwaterzuive ringsinstallatie Do Groote Lucht in Vlaardingen heeft opgelopen, doordat Schiedam zijn rioolstelsel er te laat op aansloot. In de tbeesalon van de riante villa van Wilton zei commissa ris der koningin Schelto Patijn na afloop van het beraad dat de provincie heeft aangeboden te bemiddelen in het conflict. Omdat echter de standpunten onwrikbaar zijn, heeft Delf land daarvan afgezien. Een di lemma voor Schiedam zal zijn, als tenminste de rechter Delf land gelijk geeft, waar die ze ven miljoen gulden vandaan moet komen. Burgemeester Rei nier Scheeres noemde de hoogte van het bedrag absurd. Het was op verzoek van het college van gedeputeerde sta ten geweest, dat het jaarlijks werkbezoek aan Schiedam plaatsvond bij Wilton-Fije noord. Patijn benadrukte daar mee de betrokkenheid van de provincie met WF te willen demonstreren. De provincie heeft tenslotte direct te maken gehad met het vermaarde red dingsplan van Schiedam om WF overeind te helpen hou den, want het moest zoals alle raadsbesluiten door GS worden goedgekeurd. „En dat is nog nooit zo snel gebeurd." ophalend. Volgens WF-diree- teur Bas Sluys is er reden tot voorzichtig optimisme over de werkgelegenheid bij Wilton- Fijenoord. Na een rondleiding over de werf 2ochten de colleges van GS en B en W de conferentie kamer op in de prachtige villa, waar vroeger directieleden van de scheepswerf Wilton- Fijenoord hebben gewoond; het gebouw staat thans leeg en wordt alleen gebruikt voor zeer officiële gelegenheden, zoals Wiltons gastheer Henk RoovenHsal taï De gemoedelijke termen, die bij een dergelijk werkbezoek doorgaans gebezigd worden, konden niet verhelen dat de provincie Schiedam onder sterke druk heeft gezet over de woonwagenkwestie. Gede puteerde Ineke Günther ver langt van wethouder Luub Hafkamp dat hij binnen een maand met nieuwe mogelijke locaties komt opdraven en dat hij haar dan- helt. „Als ik in december niets hoor, zal het eerste 2ijn wat ik in 1985 doe hem bellen om te vragen hoe het ermee staat," zei mevrouw Giinther, daarmee aangevend dat als Schiedam laks is, de provincie over zal gaan tot aanwijzing van locaties. Die mogelijkheid bevestigde gede puteerde Gunther ook expli ciet. Schiedam kriigt van haar éen jaar extra de tijd om de woonwagenproblemen op te lossen. Wethouder Hafkamp acht dat haalbaar. Hoewel een uitslag nog niet binnen is, zijn er aan wijzingen dat de geluidshinder op de geplande locatie-Schie te tolereren valt en dat er hier dus woonwagens kunnen wor den" neergezet. Een tweede idee is om de tien autoslopers, die op het kamp aan de Schie kade wonen en daar vlakbij werken, op die locatie te laten. Voorwaarde is dat het kamp dan verfraaid wordt en aan brandveiligheidseisen gaat voldoen. Als dat lukt, aldus Hafkamp, is het goed denk baar dat er dan meer woonwa genbewoners op dit kamp wil len blijven. De stap van de gemeente Schiedam om zich terug te trekken uit de brandweerge meenschap Noordelijke Delta (Schiedam en Vlaardingen zien meer heil in een intense samenwerking met het korps in Delft) kwam slechts globaal aan de orde Langer werd ge sproken over de opheffing van het openbaar lichaam Rijn mond, als inderdaad definitief wordt afgezien van splitsing van de provincie Zuid-Hol land. Bevoegdheden, die de gemeenten hebben overgedra gen aan Rijnmond, zullen dan- terugkomen bij die gemeenten waarna vaak overdracht aan Zuid-Holland zal volgen. Pa tijn ziel die bulk went al op zich afkomen en steU daarom voor het overhevelen van Rijnmond-taken naar de pro- Een historische ontmoeting: de hoogste bazen van de provincie, Schiedam en Wilton-Fijenoord bijeen. Op de voorgrond de WF- directeuren Sluys en Jonker, commissaris der koningin Patijn en burgemeester Scheeres. Op de achtergrond taxeert Wjltons gastheer Roozendaal de situatie, terwijl gemeentevoorlichter Bas van Bochove staat te praten met op de rug gezien gedepu teerde Hoek van Dijke. vincie in twee tranches te vol tooien, te beginnen per 1 janu ari 1986. Patijn zei dat Gede puteerde Staten van mening zijn dat de dienst centraal mi lieubeheer Rijnmond (DCMR) in Schiedam geheet in tact moet blijven. Schiedam Gedeputeer de staten van Zuid-Hol land denken eraan het provinciaal milieu-labora torium in Rijswijk over te brengen naar Schiedam. Indien Rijnmond per 1 ja nuari 1987 wordt opgehe ven. willen GS wel de in Schiedam gevestigde dienst centraal milieube heer Rijnmond (DCMR) in tact laten en zelfs uit breiding ligt dan voor de hand. Volgens de Commissaris der Koningin m Zuid-Hol land, Schelto Patijn, kun nen de twee milieu-labora toria dan beier samenge voegd worden om een effi cient werkende organisa tie voor de hele provincie te krijgen Patijn zei dat gisteren aan het slot van het werkbezoek van GS aan Schiedam. De DCMR aan de 's-Gra- velandseweg wordt be schouwd als een uitmun tende organisatie. Beke ken zou moeten worden of hei Rijswijksc laborato rium in de nabijheid hier van kan worden onderge bracht. „Er ts plaats naast de DCMR. waar nu het ziekenfonds zit. Die gaat daar toch weg," aldus deed burgemeester Scheeres de provincie gisteren een ideetje aan de hand Vlaardingen De gemeente Vlaardingen zal een nader onderzoek instellen naar de verkeerssitua tie op de kruising Willem de Zwijgerlaan/Anna Paulownalaan. Tevens zal worden bekeken hoe de situatie is op de kruising Willem de Zwijgerlaan- /Engelhrechtlaan. Automobilisten zouden met veel te hoge snelheid die weg passeren. De CDA-raadsleden Cees Bot, Maarten Vermeer en Henk van der Linden heb ben die toezegging van het college gekregen naar aanlei ding van hun vragen over bebouwing langs de Vlaar dingse Vaart en consequen ties daarvan. De christen-de mocraten wilden onder meer weten of de verkeersdrukte door de bebouwing niet extra zou toenemen. Het college stelt in de beantwoording van de vragen onder meer, dat er bij een gewijzigde ont sluiting van de Willem de Zwijgerlaan op de Holysingel een verbeterde verkeerssitu atie zal ontstaan, door onder andere een andere opstelling van de verkeerslichten. De CDA'ers wilden ook we ten waarom de commissie stadsvernieuwing niet op de hoogte is gesteld van de plannen van de gemeente. Het college geeft aan dat het eerst de direct betrokkenen, de bewoners, wilde informe ren. De gemeente benadrukt ook nog eens dat er nog geen concreet bouwplan voor de flats langs de Vlaardingse Vaart is. Pas als de gemeen teraad heeft ingestemd met de wijziging van het struc tuurplan komt er een defini tief bouwplan. Dat wordt weer koopjes halen uit de krant Want ieder mens, heeft zo zijn eigen wens. De éen wil dit, de ander dat, voor ieder heeft de Sint weer wat. Zoekt u een auto of een baan, Rotterdams Nieuwsblad heeft ze beide in z'n kolommen staan. Wenst u daarnaast het nieuws onafhankelijk en actueel geschreven, inter- of nationaal of liefst regionaal of plaatselijk bedreven. Met bijna dagelijks foto's in kleur; Avond aan avond leesplezier zonder gezeur. Laat u noteren door Sint en Piet, zodat u tijdens de feestdagen van het Rotterdams Nieuwsblad geniet Tot 1 januari'85 bezorgen wij de2e krant, als u woont in West-Nederland. Voor maar 14 25 klaren wij deze klus: Iedere avond het Rotterdams Nieuwsblad bij u in de bus. f ik wil het Rotterdams Nieuwsblad tot 1 januari '85 thuisbezorgd hebben voor 14.25 NAAM:. ADRES:... Postcode:Woonplaats:.. Voort.. No: Telefoon:(voor evt. controle op correcte bezorging) f Stuur deze bon in een envelop naar: Avondbladen Combinatie Rotterdam, Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam. Geen postzegel nodig U kunt natuurlijk ook bellen: 010 - 149544 Vlaardingen „Waar was u vanmiddag om zeventien punt vijftien uur, meneer Quest? Met deze met stemverheffin& uitgesproken woorden begon een bewoonster van de Goud- kust bet spreekhaifuur van de raadscommissie voor verkeer en vervoer, die gisteravond Je plannen voor drie flats langs de Vlaardingse Vaart behan delde. De bewoners van het 'dure deel' van Holy, die fel protes teren tegen de komst van flats in bun wijkwaren ziedend op de wethouder, die ze 's mid dags voor mets had laten op draven. Evenals voor de raadscommissie voor verkeer waren ze gistermiddag np het stadhuis uitgenodigd voor de commissie voor sport en lecre- atw om in te spreken over de plannen. De vergadering van die commissie werd echter met in het stadhuis gehouden, maar in het clubhuis van atle tiekvereniging Fort una. Wethouder Quast deed uit de doeken dat op het stadhuis een fout was gemankt met de uit nodigingen en bood zijn excu ses aan. Dc boze vrouw sput terde nog dat zij het minach ting van bewoners vond, maar sprong bijna uit haar vel toen PvdA'er Kwakkelstcin meen de er zich mee te moeten be moeien en vroeg waarom de bewoners niet naar Fort una waren gekomen. Dat is hele maal mooi, nu begint u ons verwijten te maken krijste ze het uit. Kwakkelstcin wilde de vrouw van repliek dienen m«r<?r wethouder Quast voor kwam dat door zich nogmaals te verontschuldigen. De Goud kust-bewoners orach- ren uitvoerig hun bezwaren naar voren, daarin vooral ge steund door CDA -raadhd Chris van Hoon. die in dezelf de wijk woont. Allo partijen wilden meer informatie alvo rens een standpunt te bepalen. Alleen de PvdA-fractie het al weten in te stemmen met dc afwijking van het structuur plan, die nodig is om de houw van de drie flats mogelijk te maken. Den Haag De gemeente Vlaardingen mag 141 eenge zinswoningen bouwen aan de Platanendreef. De Raad van State heeft een verziek lot schorsing van de bouwvergun ning door omwonenden van de hand gewezen. Niets staat nu in de weg om de plannen uit te voeren. De bewoners van de Platanen dreef maakten vooral bezwaar tegen het uiterlijk van de wo ningen. De gemeente was eerst van plan om bungalows op het braakliggende terrein te bou wen, maar door de verslech terde economische situatie wij zigde de gemeente de plannen. De 141 woninger worden ge bouwd door SSN. Pieter Stok en Bouwbedrijf Vin der Waal. De bewoners van de Platanen dreef voeren nu al geruime tijd actie om de bouwplannen tegen te gaan. Eergisteren be handelde de Raad van State het verzoek om schorsing van de bouwvergunning. De bewo ners benadrukten nog eens dat zij nog steeds geen heil zien in de bouwplannen van de ge meente. ,.We hebben weer hetzelfde verhaal gehoord Tij dens de zitting kwamen er geen nieuwe aspecten naar vo ren", aldus de heer De Korte, die namens de gemeente Vlaardingen het woord voer de. Eerder kwamen de bewoners al in actie tegen 46 premiewo ningen van Van der Waal. In de procedure die daarvoor bij de Raad van State was. aange spannen werd wel schorsing van de bouwvergunning ge kregen. maar na de nodige vertraging gaf de Raad van State de bewoners ook toen uiteindelijk ongelijk. Schiedam Nog vóór de kerst wil burgemeester drs. Rem ier Scheeres met zijn ge zin verhuizen naar de Jacob Catslaan, een keurige laan in Sch iedam-W est. Het is geen ambtswoning en daarom heeft de afdeling voorlichting geen ruchtbaar heid aan de verhuizing van de burgemeester willen geven. Momenteel woont het gezin Scheeres nog in een dubbel woninkje aan de Van Leeu wenhoekstraat in Schiedam- Oost, in welke omgeving de SSSW aan het renoveren is. Dit pand heeft hij verkocht Zijn nieuwe huis is een twee- önder-één-kap-won ïng.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1