PvdA-motie wil nieuw onderzoek drinkwater Lotto:.elke week kan het geluk u toelachen 17?s Beining dertien maanden geschorst VUARDINGS DAGBLAD SGHiEDAMSGHE COURANT HIEIIWt WATERWEG COURANT TRAMBAAN RUKT OP Weinig bezoekers9 weinig motivatie Half miljoen voor actie uit Waterweg ter rneulen Inbraak om pepernoten Scheeres trots op geredde WF-bedrijfsschool ONS herstelt schade aan cai f4 f Iliet ,VT feebuftfïe Steendijk- polder centraal bij begroting r Doorgereden na aanrijding Looddief Dronken man valt van perron \Sl WATERWEG DINSDAG 27 NOVEMBER 1984 'Schiedam Rob Beining van de "Schiedamse voetbalclub GTB is door de KNVB afdeling Rotterdam tot 1 januari 1986 geschorst. Zijn clubgenoot Rob van ..Dalen is tot I augustus volgend jaar uit gesloten. Beide spelers hebben in de wedstrijd tegen DOS '32 getracht de scheidsrechter lichamelijk letsel toe te brengen. Beining heeft zich in dit duel schuldig gemaakt aan: ruw en onbesuisd spel, op- en aanmerkingen op de leiding, weigeren het speelveld te verlaten na te zijn weggezonden, het op grove wijze beledigen van de scheidsrechter en het bedreigen van de arbiter met lichame lijk geweld. Van Dalen heeft als aanvoerder gewei gerd z'n medewerking te verlenen, na dat Beining was weggezonden. Voorts heeft hij zich schuldig gemaaktj aan wangedrag tegen de scheidsrechter en heeft hij geruime tijd na afloop ge tracht de scheidsrechter met lichame lijk geweld te bedreigen. Scheidsrechter J.J. Brochard is het recht ontnomen twee wedstrijden te leiden, omdat hij deze feiten onvol doende heeft gerapporteerd. Schiedam Beperkte de overlast van de aanleg van de trambaan naar Schiedam-Noord zich tot voor kort tot de binnenstad, de bewoners van tuindorp Kethel kunnen er nu ook niet meer omheen. Dat geldt in ieder geval als de bewoners van het tuin dorp vanaf de Churchillweg via de Prinses Beatrixlaan naar huis willen rilden. Want m verband met het leggen van de rails heeft gemeentewerken de zuidelijke rijbaan van de Prinses Be atrixlaan afgesloten. Dat leverde gis termorgen veel gemopper od. want de gemeente had nagelaten dë omwo nenden van tevoren in te lichten. Verder wordt aan de trambaan ge werkt op de 's Gravelandseweg, Bur gemeester Van Haarenlaan, het via duct onder de spoorbaan bij station Nieuwland en bij het toekomstige eindpunt in Schiedam-Noord aan de Harreweg, waar een keer!us wordt aangelegd. Verloopt het werk -vol gens plan, dan is het in oktober 1985 mogelijk om met lijn 1 van het Mar- coniplein in Rotterdam per tram naar het uiterste noorden van de bebouw de kom van Schiedam te rijden. De aanleg van de trambaan naar Schiedam-Noord rukt op. Gister morgen bleek de zuidelijke rijbaan van de Prinses Beatrixlaan ineens afgesloten te zijn, omdat langs de Churchillweg rails worden gelegd. Agenten vervelen zich in wijkbus De wijkbus: na anderhalf jaar nog onbekend. 1 Vlaardingen De proef van de Vlaardingse politie om met een mobiele post het werk van de wijk agent te ondersteunen en het contact met de bevol king te verbeteren is geen succes. De wijkbus is bij Vlaardingers nauwelijks bekend en het altijd*al lage aantal bezoekers daalt gestaag, net als de motivatie van agenten. Alleen in Holy, ver van. het politiebureau aan de Delfseveer, verloopt de proef succesvol. Dat zijn een paar van de con clusies uit een rapport over het in maart 1982 gestarte project, dat in opdracht van de politie door een onafhankelijk onder zoeksbureau werd gemaakt. Bij de busploegen, constateer den onderzoeksters José Bas- tiaenep. eit, Joke .Vriesema. leefde al sinds""he"t begin kri tiek op het experiment, maar die drong niet door tot de korpsleiding. De agenten durf den hun grieven niet te uiten, omdat zij het idee hadden ge kregen a at de proef 'moest' slagen. Een aanwijzing, vinden de onderzoeksters, dat er aan het klimaat bij de Vlaardingse politie iets moet veranderen. De poliue, die uit eigen onder zoek een veel positiever beeld tens hoofdcommissaris Anton pel niet aan de orde. „Het is nu verleidelijk om te zeggen, dat de bus maar weg moet en dat er meer wijkagen ten moeten komen. Maar je kunt als organisatie geen zig- zag-beleid gaan voeren, want er is een grens aan de mate waarin veranderingen door het korps worden geaccep teerd." Wijkagenten alleen zijn volgens Spel niet voldoende om de relatie tussen politie en burgerij te verbeteren en cri minaliteit en vandalisme te voorkomen. Eén conclusie kan volgens hoofdinspecteur Gijs Bierling wel worden getrokken. „Zoals het nu gaat moet het niet ver der." Dat per dag maar een handjevol mensen en soms he lemaal niemand de bus weet te vinden is daarvoor niet de eni ge reden. Lof is er in het rap port voor de wijkagent, maar de mensen in de bus komen er naar eigen zeggen maar be kaaid af bij'Het publiek." „De mensén ergeren zich dat wij zitten te niksen van hun belastingcenten", zei er één en een ander zei moe, maar hele- maaL niet voldaan terug te ko men na een dagje in de wijk. De busploegen klaagden over verveling en zinloze opdrach ten, zij voelden zich in de meldkamer vergeten en briga diers zeiden nooit richtlijnen te hebben gehad voor het Schiedam De Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) heb ben na enkele klachten van bewoners van de Schiedamseweg de vernielingen hersteld, die door vandalen op grove wijze waren, toegebracht aan twee cai-kastjes in de buurt. Door die vernielin gen waren enkele bewoners verstoken gebleven van beeld en geluid op hun televisie. Het was op een moment dat alleen Sky Channel en Capitol waren te zien, aldus de ONS-voorliehting wapperende"polrttevlaguit hel JYp "el preventief werkt. Al- Vlaardingse Sraatbeell is vel- ADVERTENTIE Lederen schoudertasje. Handig tasje met verstelbare schouderriem in modieuze vormgeving en bijdetijdse kleuren in zwart, grafiet, ma rine, rood of wolwit van-2975# voor Buldeltas.v vRoyale PU tas geheel afgezet met imitatiekroko Geheel ge voerd Met bmnenmsvakje in zwart of grijs Van 24t95" .voor Maassluis Alle fracties in dc gemeenteraad hebben gister avond in de eerste ronde van de begrotingsbehandeling kri tiek geuit op het beleid ten aanzien van de bodemveron treiniging in de Steendijkpol- der. De PPR/PSP ging daarin het verst. Voor hen is het vol strekt duidelijk dat er sanering in de wijk moet plaats vinden. „Een nieuwe onderzoeksfase moet overgeslagen worden, er moet daadwerkelijk worden begonnen met sanering. Voorts eisen wij op korte ter mijn vérgaande voorstellen voor een definitieve oplos sing", aldus de fractie. De PvdA hield een warm plei dooi voor snellere onderzoe ken naar de bodemverontrei niging. De socialisten koppel den daaraan een motie, waarin op nadere onderzoeken van het drinkwater werd aange drongen. De huidige onderzoe ken acht de PvdA onvoldoen de. Ook het CDA uitte haar be zorgdheid over de langdurige onderzoeken. „De bewoners ondervinden veel narigheid en onzekerheid door de bodem- heeft een plicht naar al haar bewoners en zij zal moeten be vorderen dat Rijnmond snel en doeltreffend werkt." Het CDA vond verder dat initiatie ven om te komen tot een orga nisatie van bewoners uit ver ontreinigde wijken alle "steun verdienen. De VVD vond dat het college- beleid. dat in grote lijnen door de liberalen ondersteund wordt, beter verkocht moet worden. „Een betere en snelle re voorlichting is op zijn plaats. Dan kan onnodige on rust bij de bewoners worden weggenomen", concludeerden de liberalen. D'66 verweet het college dat het te passief en te weinig kri tisch is als het gaat om bodem verontreiniging. Waarschuwing Hoewel de financiële positie van Maassluis niet direct zorg wekkend is, verslechten deze wel in verhouding tot een aan tal jaren geleden, waarschuw de de PvdA. De VVD is er erg blii mee dat de begroting voor l9§5 sluitend is en dat hier- verontreiniginj» De gemeente voor de tarieven voor water Schiedam Een kruimeldief is gisteren aan de haal gegaan met vijftig zakken pepernoten, tien chocoladeletters en dertig zak ken strooigoed ter waarde van 300'gulden. Hij stal ze uit de win kel van Jamin aan de Mgr. Nolenslaan, waar hij de etalageruit in sloeg. Het traditionele beeld van een dief met een grote zware zak op zijn rug moet gisteren zijn bevestigd; en in de periode voer 5 december valt dat niet eens pp Sigaretten maar dan echte, en geen Sinterklaassnoepwer den gestolen uit een woning aan het Faassenplein en uit het Shell-station aan de Vlaardingerdijk, Bij de benzinepomp werd een steen door de ruit gegooid. De steen kwam bovenop elektro nische apparatuur, waardoor flinke schade ontstond. Aan het Faassenplein kwam men binnen door via het raampje boven de slaapkamerdeur te reiken tot aan de vergrendeling. Zo gebeurde het ook bij een woning aan het Heijermansplem. en elektriciteit en de gemeen telijke belastingen en rechten niet verhoogd hoefden te wor den. De VVD sprak zich uit tegen een verhoging van de onroerend-goedbelasting. De pessimistische geluiden over de financiële positie van Maas sluis in de nota van aanbieding onderschrijft de VVD niet. Ook het CDA is blij dat de ta rieven ii» de hand gehouden kunnen worden. Wel willen de christen-democraten dat een onderzoek wordt ingesteld naar het efficiënt werken van de gemeentebedrijven. Voor wat betreft de werkgelegen heid is het CDA in haar nopjes met de verhuur van gemeen tepanden aan startende onder nemers, ofschoon dit er nog geen handjevol zijn. Zij wil ook dat aan toekomstige star ters alle kans wordt geboden. Werkgelegenheid komt er in de aanbiedingsnota bekaaid vanaf, meende de PvdA. „Op geen enkele manier heeft u aangegeven hoe u in het kader van het voorwaardenschep pend beleid mogelijkheden ziet. Over jeugdwerkloosheïds- plannen, mogelijkheden voor beginnende bedrijven, alsmede de middenstand als één van de belangrijkste werkgevers, ko men we mets tegen". De PvdA pleitte voor een beleid voor de minima. Daarvoor zullen zorg vuldige spelregels moeten worden opgesteld, pagesrege lingen en netto-verschillen aan de kassa zijn in het socia listische denken uit den boze. Wel denkt de PvdA aan kor ting bij het zwembad, de bi bliotheek en op cursussen bij het vormingscentrum De Maaskant. Andere mogelijkhe den zijn een gericht voorlich tingsbeleid met betrekking tot de mogelijkheden van kwijt schelding en vermindering j van gemeentelijke belastingen en heffingen. Volgens het CDA zijn er twee oplossingen om de minima een handje te helpen. Een actief kwijtscheldingsbeleid en rui mere mogelijkheden bij de Volkskredietbank. Vanavond reageert het college van B en W op de algemene beschou wingen. Vlaardïngen Een 36-jarige Vlaardinger is gisteravond door de politie aangehouden, nadat hij eerder op de avond op de kruising Kethelweg- Burg. Verkadesingel een 17-ja- rig meisje op de fiets had aan gereden. De man kon worden opgespoord, omdat een getuige zijn kenteken had genoteerd. Hij bleek gedronken te heb ben. Het slachtoffer moest weliswaar in het Holyzieken- huis worden behandeld, maar: kon gisteravond al naar huis. 1 ris Spel, heeft de politie met de bus veel goodwill ge kweekt. Maar daar hebben de bewoners ook resultaat gezien van het werk van de busploeg, die het vandalisme van de jeugd in winkelcentrum De Loper aanpakte. In andere wijken hebben de mensen weinig anders van de bus gezien dan fietsende, slen terende, typende en koffie drinkende agenten. Die bo vendien klagen dat zij met zo- velen op straat zijn, dat ze el kaar voor de voeten lopen. Maar de hoofdcommissaris wil de beslissing nog even uitstel len. „Wij moeten terug naar de basis", zegt hoofdmspectuur Meijer in echte welzijnstaal. In '86 moei beslist worden over de aanschaf van een nieuwe wijkbus. „Als die be slissing negatief uitvalt moeten wij een alternatief bij de hand hebben", vindt Spel. Want zo veel mogelijk wijkgerichte toe zicht, de agent op straat, dat blijft de doelstelling. „Dat zijn ingrijpende beslissingen, waar goed over nagedacht moet worden." Vlaardingen Een 15-jange Vlaardinger is gisteravond op heterdaad betrapt bij het ste len van lood. Hij was bezig lood af te snijden van het pand van C A. Bij zijn aanhouding had de jongen een flinke hoe veelheid van het spul bij zich. Waterweg Ook in het Wa terweggebied is gisteren mas saal meegedaan aan de actie 'Een voor Afrika'. Volgens een redelijk nauwkeurige schat ting nebben de inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis minstens een half miljoen gulden bij eikaar ge bracht. Op de postkantoren en de banken was het gedurende een groot deel van de avond een komen en gaan van men sen, die hun bijdrage kwamen afgeven. Daarnaast werden bij de stadhuizen in Vlaardingen en in Maassluis vele toezeggin gen genoteerd van mensen die hun bijdrage per giro of bank zullen overmaken. Alleen in Vlaardingen al werd op die manier voor ruim 13.000 gul den toegezegd, en in Maassluis voor 8,000 gulden. In Schie dam was het stadskantoor niet bereikbaar voor telefonische toezeggingen. Daar was men er niet van op de hoogte, dat van de st'adhuizen werd ver wacht telefonische toezeggin gen te noteren. Dat het Stads kantoor niet was bemand kon men op de Schiedamse post kantoren goed merken. Veel mensen belden uiteindelijk daarheen. Bij de postkantoren in Schie dam werd zo'n 62.000 gulden ingeleverd. De Vlaardingse postkantoren leverden ook bij na 60.000 gulden op, en m Maassluis kreeg de PTT ruim 38.000 gulden contant binnen. Ook diverse bankfilialen in het Waterweggebied hebben heel wat geld kunnen incasse ren. Bij de filialen van do .ABN in het Waterweggebied kwam ruim 21,000 gulden bin nen (exclusief de opbrengs't in het filir.al in Sehiedam-Kethel, dat vanmorgen merkwaardi gerwijs de opbrengst niet aan deze krant mocht doorgeven). Dé RABO-bank in Vlaarüm- gen en Schiedam leverde ruim 63.000 gulden op. Ook bij an dere bankfilialen kwamen flinke bedragen binnen. Een inventarisatie van van morgen leverde de totale score van 400.000 gulden uit het Wa terweggebied op. Daar komen nog de bedragen bij die bij de kerken in Vlaara ingen en Schiedam zijn ingeleverd, en die vrijwel niet konden wor den achterhaald, plus spontane overschrijvingen van mensen die geen toezegging hebben gedaan. De verwachting is daarom dat de totale opbrengst in het Waterweggebied het half miljoen zeker zal over treffen, Maassluis Een 60-jarige Rotterdammer is gisteravond op het station Maassluis-Centrum tussen het perron en een stilstaande trein terecht gekomen. De man, die zich volgens de politie aan overmatig drankgebruik had bezondigd, werd door NS-perso- neel onder de trein vandaan gehaald en in de trein gezel naar Vlaardingen. Daar werd hij met lichte verwondingen in het Holy-ziekenbuis opgenomen. Schiedam In hun antwoor den op CDA-vragen noemen burgemeester en wethouders van Schiedam enkele voor beelden van wat er aan werk gelegenheid wordt gedaan, waarbij de geredde bedrijfs- school van Wilton-Fijenoord een paradepaardje blijkt te zijn. Maar naar verwachting zullen de CDA'ers Jaap van Katwijk en Wout van Haften zich hiermee niet tevreden stellen. Zij hadden meer concrete voorbeelden willen zien van de manier, waarop Schiedam de hier gevestigde bedrijven eventueel aan werk kan hel pen. B en W antwoorden ech ter: „Het is u bekend dat het niet op de weg van de ge- ADVERTENTiE lotto EN VERGEET HET CUFERSPEL NIET. F't i meen te ligt om voor Schie damse bedrijven orders binnen te halen." Er wordt dus geen actief beleid gevoerd, maar volgens B en W profiteren ook bedrijven van de Schiedam- promotion. Een Zakengids, zo als die al aangekondigd werd in de nota 'Op de bres voor werkgelegenheid', kan hierbij een rol speien. „De mogelijkheden van scho ling en omscholing, die in Schiedam worden geboden, dragen in positieve zin.bij aan het kunnen aanvaarden van werk, ook in het Europoort- /Botlek-gebied, en derhalve aan de motivatie", aldus B en W. De vestiging van het Cen trum voor Vakopleiding Vol wassenen in Schiedam kwam mede tot stand door actieve opstelling van de gemeente, in casu burgemeester Reinier Scheeres, die de economische belangen van de stad behar tigt. Ook noemt Scheeres de bedrijfsschool van Wilton-Fije- noora, waarvan hel voortbe staan begin dtt jaar in gevaar kwam. „Inmiddels is de be drijfsschool van Wilton-Fije noord onder de feitelijke zeg genschap van de stichting Me- talelektro-Opleidingen Rijn mond (SMOR) gebracht en zijn gelden beschikbaar gesteld, onder andere een eenmalige financiële bijdrage van de ge meente Schiedam, waardoor de bedrijfsschool met 300 op leidingsplaatsen, de helft van de totale opleidingscapaciteit in de regio, kan voortbestaan aldus B en W.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1