Toch nader onderzoek water Steendij kpolder Eisen Patrimonium van tafel geveegd Fritsy weg uit Stationsstraat KADO VAN KODAK. VROLIJKE ZUIDWESTER BIJ 2KODACOLOR VR FILMS. PvdA blijft voor fusie van theaters VW weigert voorverkoop Passage 'Laat Patrimonium maar betalen V1AABDINGS DAGBIAD SCKIEOAMSCHE COURANT HIEIIWE WATERWEE COURANT Bewoners hervatten overleg 1 WD: geen serieuze benadering van minderheidsvoorstel Toptennis bij Spieringshoek 'Henk moet blij ven Pillard: 'Wel door met de Teerstoof Goudriaan maakt het iedereen naar de zin PvdA Maassluis: teveel geld voor 'rimram' e koopt 2 Kodacolor VR films, je krijgt er gratis een prima zuidwester bij! j rond marineschip WOENSDAG 28 NOVEMBER 1984 Gé Brouwer: „Teerstoof niet ondergraven." Schiedam Met spanning ziet Teerstoof-be- heerder Henk Holmer uit naar de vergadering, die hij vanavond heeft met bestuursleden van het Zoldertheater. Hij krijgt dan te horen wat het bestuur gisteravond over hem besloten heeft. Het ziet er niet naar uit dat het bestuur de aan hem gerichte 'ontslagbrief' intrekt. Ook wordt de kans nruniem geacht, dat er Teerstoof-be- stuurders zullen opstappen. Het gezin Holmer voelt dus de bui al hangen: de beheerder zal zijn dreigement, om op te stap pen als de fusie tussen Teerstoof en Passage doorgaat, moeten intrekken als hij tenminste blijven wil. Want de fusie gaat door. Gisteravond concludeerde ook de PvdA-fraetie, dat er geen redenen zijn de fusie op te schorten. De PvdA-fraetie be schouwt het conflict inde Teerstoof in principe als een zaak tussen werkgever en werknemer. Toch is er giste ren uitgebreid over vergaderd, „want", zegt fractieleider Gé Brouwer, „er zijn wel punten op tafel gekomen waaruit af geleid kan worden dat de posi tie van de Teerstoof ondergra ven wordt en dat is een po litieke zaak," De PvdA-fraetie is van me ning, dat de Teerstoof een unieke positie inneemt onder de Nederlandse theaters. Die positie moet gehandhaafd blij ven, ook als de fusie met het Passagetheater doorgaat. Het mag nadrukkelijk niet de be doeling zijn, aldus Brouwer, dat bijvoorbeeld Passage-Bio producties gaat verzorgen die feitelijk thuishoren in de Teer stoof. Brouwer, die namens de frac tie spreekt, heeft hier over ge sproken zowel met cultuur wethouder Herman Posthoorn als met Teerstoof-beheerder Henk Holmer. De PvdA-frac- tieleider doet een beroep op de redelijkheid, als het bestuur vanavond met Holmer spreekt. „Ik zou persoonlijk zeer bezorgd zijn, als Holmer door de omstandigheden ge dwongen weg moet," aldus Brouwer. Een reden echter om de fusieplannen te verijdelen vindt hij er niet in. De PvdA blijft uitgaan van de fusieda tum 1 januari 1986. In de Schiedamse binnenstad is een actie op gang gekomen uit solidariteit met het gezin Holmer. De huurders van het gebouw De Teerstoof, zoals QTï en de Filmclub, hebben affiches verspreid met de tekst 'Henk moet blijven*. De affaire gaat ook hen aan, want behal ve dat Holmer bedrijfsleider is van het Zoldertheater, beheert hij ook de rest van het ge bouw, Hij woont er ook. Als echter het Zoldertheater hem ontvalt, na er veertien jaar voor gewerkt te hebben, is voor hem de lol eraf. Zie ook pagina 21 Schiedam De VW in Schie dam voelt er geen cent voor nog langer reserveringen voor het Passagetheater te boeken. De manier, waarop Passage de VW behandeld heeft bij de voorver koop van kaarten voor Robert Long, aanstaande vrijdag, is daarvan de directe oorzaak. De VVV zal volgens directeur Ruud Pillard wel kaarten blij ven verkopen voor het Schie damse zolaertheater De Teer stoof en voor alle Rotterdamse theaters, maar van het dichtsbij gelegen theater moet P.'lard niets meer hebben. Er was een overeenkomst dat de WV aan de Buitenhavenweg per voorstelling zo'n 150 kaarten in de voorverkoop kon doen. Daarvoor ontvangt de VVV zelf dan twee kwartjes per verkochte kaart van het Passagetheater. Nu Robert Long zou komen, dacht Passage-directrice Connie Eggink echter zelf wel voor een uitverkocht huis te kunnen zor gen, legt Pillard uit. De VVV kreeg geen kaart meer, ofschoon de affiches voor Robert Long anders deden vermoeden. Een restant van eventueel niet ver kochte kaarten zou de VVV nog wel kunnen krijgen, maar toen ook dat uitbleef, werd de VVV pas goed boos. Men vond het al geen stijl dat men door de handelwijze van Passage de 'vaste klanten' van de VVV moest doorverwijzen, tenslotte legde de VVV er een zekere eer in om voor alle thea ters in de regio de reserveringen te kunnen boeken, maar toen Passage de VVV helemaal liet stikken, was de maat aan die kant vol. Pillard liet een brief uitgaan naar Passage met de me dedeling, dat de VVV geen en kele kaart meer voor Passage wil verkopen. Schiedams groot ste theater is dus een potentieel punt voor de kaartverkoop kwijt. Commentaar van de zijde van het P^ssagethoater was niet te krijgen. Ingrid Reïnders, plaats vervangster van Connie Eggink, vond het beter het woord hier over aan Eggink over te laten, maar vanochtend was de direc trice afwezig. Onmin Pillard, die behalve directeur van de VVV ook directeur is van de Schiedamse Gemeen schap, die de VVV min of meer overkoepelt, ontkent dat de boy cot van Passage iets te maken heeft met hei verleden. De voor geschiedenis zou immers kunnen doen vermoeden, dat Pillard m onmin leeft met Eggink ener zijds vanwege het feit dat Pillard ooit als waarnemend directeur van Passage opstapte, toen hij al een hele tijd waarnam voor de door Posthoorn aan de kant ge zette theaterdirecteur Henk Berg, en anderzijds vanwege de vinnige relatie die SG-directeur Pillard heeft met wethouder Posthoorn die de subsidiering van de SG wil beëindigen, ter wijl de band tussen Posthoorn en de Passage-directrice zeer nauw genoemd mag worden Pillard ontkent echter, dat dit soort affaires ook maar iets te maken heeft met de nu ontstane situatie. De genoemde voorval len hebben allemaal te maken met de verhouding tussen Passa ge en de Schiedamse Gemeen schap. Het confiici. dat nu ont staan is, is er een tussen Passage en de VVV. En hoewel Pillard met beide te maken heeft, zegt hij" „Het bestuur van de SG is een heel ander dan dat van de VVV Er is geen enkel ver band Maassluis Op voorstel van de PvdA-fraetie zoek van het drinkwater in de Steendijkpolder. zullen burgemeester en wethouder de gemeen- De drinkwaterleiding (DWL) uit Dordrecht zou teraad in december een krediet van 60.000 gul- dat onderzoek nog in december moeten uitvoe- den vragen voor een uitgebreid nader onder- ren. Vlaardingen B en W van Vlaardingen hebben het eisen pakket, dat de woningbouw vereniging Patrimonium (PW) op het laatste moment had in gediend voor het woningbou- wexperiment in de Landstraat, resoluut van tafel geveegd. Ais PW die eisen niet zeer snel laat vallen zal het college aan. de andere woningbouwvereni ging, Samenwerking, vragen het plan voor haar rekening te nemen. Voelt die er ook,mets voor, dan neemt het gemeen telijk woningbedrijf het bouw plan zelf in uitvoering. Het experimentele bouwplan, dat wordt gevormd door een combinatie van woningen en kleinschalige bedrijfjes of ate liers, dreigde enkele weken geleden volkomen te misluk ken toen op het ministerie het plan. als experiment werd af gewezen. Het ministerie wilde het plan daarom gewoon laten volcfoen aan de normale bouw voorschriften, hetgeen het ein de van het project zou hebben betekend. Dank zij een laatste bemidde lingspoging van Goudrïaan zelf werd dat op het nippertje voorkomen: de experimenten- functie kon alsnog worden veilig gesteld. Goudriaan kon gisteravond de commissie zelfs mededelen, .daf per woning waarschijnlijk een experimen- tensubsiaie van 7.500 gulden zou worden verkregen, en wellicht zelfs nog een bijdrage van hetzelfde bedrag als com pensatie van excessieve bouw kosten. Patrimonium heeft inmiddels als eis gesteld, dat die eventue le experimentensubsidie niet in het bouwplan zelf wordt ge stopt, maar in een apart fonds wordt gehouden voor eventue le wijzigingen van de wonin gen voor latere huurders. Te vens wil de woningbouwver eniging alleen bouwen, als er een maximale huur van 415 gulden per maand uitkomt. Die en enkele andere eisen zijn voor het college onaan vaardbaar. „Patrimonium moet zijn verstand gebruiken", mertke Goudriaan gisteravond in de commissie voor de stads vernieuwing op. Inmiddels zijn er ook proble men ontstaan met de aanne mer van het werk, Van der Waal BV. De prijsaanbieding van Van der Waal verloopt op 1 december, en de bouwer wil het werk nu met meer voor de oorspronkelijke 74.000 gulden per woning maken. Dat moet nu minimaal 80.000 gulden worden, heeft Van der Waal laten weten. Als met de aan nemer over een lagere prijs geen overeenstemming te krij gen is, zal dat een rechtstreeks effect op de huurprijs hebben. De socialisten stelden gister avond in een motie voor, tien extra monsters te nemen gedu- rende vjer maanden. De huidi- ge onderzoeken achten zij on voldoende. De commissie Bodemveron treiniging Steendijkpolder is, blij verrast door de positieve houding van b en w, bereid het overleg met de gemeente te hervatten. Afgelopen week zegde de com missie het vertrouwen in het gemeentebestuur, en met name in wethouder Elly Coe- nen (volksgezondheid) op, om dat die een nader onderzoek toen nog als zinloos bestempel de. Op 10 december wordt in De Koningshof een bijeenkomst gehouden voor alle bewoners van de Steendijkpolder, die dan op de hoogte worden ge bracht van de resultaten van de meest recente onderzoeken naar de bodemverontreiniging in hun wijk. Ondanks protesten CDA: Vlaardingen De snackbar annex partyservice van Frits Warmenhoven m de Stations straat, in de Vettenoordsepol- der, wijkt toch voor de stads vernieuwing. Onlangs zijn. Warmenhoven. en de gemeen te tot overeenstemming geko men over de aankoop van het pand aan de Stationsstraat 101/103. Het duurt nog tot volgend jaar juni voor het bedrijf de Sta tionsstraat verlaat. Warmen hoven en zijn vrouw verhui zen dan naar een fraai pand aan de Westhavenkade, dat ze onlangs hebben gekocht. Daar zal Fritsy worden voortgezet en flink worden uitgebreid. De commissie voor stadsver nieuwing ging gisteravond met de aankoop akkoord. Alleen Cees Bot liet weten dat de CDA-fractïe tegen zou stem men. „De prijs die we er voor moeten betalen is belachelijk hoog. Er zitten ook verplaat singskosten. in, en we hebben in het verleden afgesproken die niet te betalen." Het CDA kreeg in de commissie echter geen medestanders. Frits Warmenhoven noemde vanmorgen desgevraagd de re actie van het CDA sterk over trokken. „Ik zit nog dik onder de prijs die het KNOV heeft gesteld als zijnde een redelijke vergoeding. Bovendien ver geet de gemeente gemakshalve dat ik ook nog een paar pak huizen in de Stationsstraat verlaat. Ik vind de vergoeding ADVERTENTIE Goudriaan: enquête is k wa jongens werk Vlaardingen VVD-leider George Neyssel liet gister avond in de commissie voor stadsontwikkeling diverse ma len zijn ongenoegen blijken rond de zaak van De Loper. Hij had de stellige indruk dat op het stadhuis zoveel moge lijk stukken worden geprodu ceerd ter ondersteuning van het meerderheidsvoorstel van het college, dat van de PvdA- wethouders dus. En ook zoveel mogelijk stukken die het min derheidsvoorstel, van de WD, van de tafel veegden. Ook deze week kregen de raadsleden weer een nota, waaruit zou moeten blijken dat het minderheidsvoorstel helemaal niet kan, vanwege allerlei financiële en juridische problemen. Wethouder Bas Goudriaan noemde de beschuldiging van Neyssel onzin. „Dat laatste stuk is gemaakt op verzoek van Schriel: het is gewoon in formatie waar vanuit de raad om is gevraagd. We zijn er niet op uit uw voor stel de grond in te boren, maar het is natuurlijk gewoon geen goed voorstel.' Goudriaan had gisteravond overigens geen goed woord over voor de enquête, die leer lingen van Beneden-Maas heb ben gehouden over de Loper- problematiek, en waaruit bleek dat het PvdA-voorstel het minst goede was. „Kwajongenswerk", noemde hij die enquete, tot woede van winkelier Harry Dijkman. „Die enquête is nog geen twee gulden vijftig waard. Viaardingen „Daar zal Pa trimonium wel van schrik ken", voorspelde een ambte naar gisteravond in de com missie voor stadsontwikkeling. Een plan tot renovatie van 58 huizen in de Zeeheldenbuurt dreigde door eisen van bouw en woningtoezicht te sneuve len. De bewoners vonden dat de huur onnodig werd opge dreven Wethouder Bas Gou driaan toverde de oplossing uil de hoge hoed. „De woning bouwvereniging moet de extra kosten maar betalen." Het in samenwerking met de bewoners gemaakte plan voor renovatie van huizen aan de Willem Barendszstraat. Jacob van Heemskerkstraat en Van Leijden Gaelstraat was op een aantal punten in stnjd met de. bouwverordening. Er moestem grotere dakramen komen, een! bergmg en er waren isoleren de maatregelen nodig, zei bouw- en woningtoezicht. De bewoners voelden niets voor die dure maatregelen. „Dan maar slopen", vond bouw- en woningtoezicht. Maar van sloop wilden de poli tieke partijen weer mets we-! ten, gezien het geringe aantal woningen dat Vlaardingen, mag bouwen. „Ik heb de laat-; ste dagen heel wat bewoners! van die huizen aan de telefoon* gehad, maar daar was me-! mand bij die een groter dak-^ raam, een berging of isolatie! wilde", zei VVD'er George! Neyssel Hij vond, met de an dere raadsleden, dal de eisen', van bouw- en woningtoezicht- maar omlaag moesten. 1 Wethouder Goudriaan kwam echter met een andere oplos-! sing. „Als we voorbijgaan aan- de bouwverordening wordC het heel moeilijk om het plan' bij het ministerie te verdedi-! gen", betoogde hij. „Als we* nou eens aan Patrimonium! vragen of zij het extra geld dal* voor die maatregelen nodig is- willen betalen, dan krijgen zo-! wel bouw- en woningtoezicht' als de bewoners hun zin Goudriaan vond dat hij die ge-, ste, die ruim vier ton zou kos ten, wel van Patrimonium kon- vragen: „De gemeente heeft; per slot van rekening bij de renovatie van haar huizen ook heel veel geld bijgepast Wethouder Bas Goudriaan:...opmerkelijke oplossing... Schiedam Op de banen van Spieringshoek wordt deze zomer het grootste tennistoernooi uit de Rotterdamse regio gehouden De verenigingen Spieringshoek en Overschie hebben de handen ineen geslagen en bieden onder de be naming Groot Rijnmond-toernooi van 1 tot en met 7 juli onderdak aan de nationale toppers. In dat toernooi komen alle categorieën <A, BI, B2, Cl, C2, D, jeugd tot en met 17 jaar en hui vrouwen) aan bod. in feite nog te weinig." Op dit moment worden nog onderhandelingen gevoerd met enkele andere bedrijven in het middendeel van de Sta tionsstraat. De nieuwbouw- plannen voor dit deel van de straat liggen klaar. Ook in het scholen gebied gaat de gemeente binnenkort tot aankoop van een bedrijf over. Het gaat om de vroegere on derneming van Van Peerle en Verhoeven. De nieuwbouw in dat deel van de VOP zal ech ter nog wel even op zich laten wachten. Deze aanbntmgfleidizöUng de voorraad strekt \«xy aïe Koditotor vft 100 200 en 400 (2x 15opn.2x24c£rt er, 2x3£ctx> J Maassluis Het is de PvdA- fraetie in Maassluis in het ver keerde keelgat gescholen dat da gemeente 8.000 gulden be steedt aan de aanwezigheid en de indienststelhng van het mijnenbeslrijdingsvaartuig 'Maassluis', dat op 12 december een bezoek aan de Eerste Stad aan de Waterweg zal brengen Fractievoorzitter Anton Wu- strow reageerde gisteravond tijdens de begrotingsbehande ling op de komst van de 'Maassluis' met de opmerking: „Het Maassluisse geld dat aan deze gebeurtenis besteed gaat worden zouden we liever naar de actie 'Eén voor Afrika' zien toevloeien. Het gaat volgens ons om méér dan 8.000 gulden; geld dat wordt weggesmeten aan uitsluitend en alleen het hooghouden van een stuk de corum, dat eufemistisch als ar chaïsch omschreven kan wor den." „Het gaat ons niet om het zijn of het niet zijn van dit vaar tuig. Het gaat ons om de rim ram er omheen, de betere be steding van het daarvoor be nodigde geld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1