Smit-Kroes overrompelt Midden- Delfland a ter meulen Voorloper voor Nacht van Mode slaat aan Protest tegen vernieuwde OGB komt op gang Politie gaat voorbij aan klacht over discriminatie Schiedam op laatste dag begroting voor de rechter Dus zó spaart de Sint z'n cadeaus bij elkaar VIAARDIIIES DA6BMB SCHHAAISCHE CODRAN! NIEUWE WATERWEG COURANT Geen aankoop van Vecom De Haven krijgt gift Julianafonds Boeren trekken zich van procedure niets aan Hoimer mag blijven zffosezos* fay 9.PO doé/Scot* g Witsmmsv Nieuwe winkelsluitings-verordening SSSW nog niet rond met Prins m verenigde spaarbank DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 Door bodem verontreiniging! Maassluis De gemeente ziet af van aankoop van het voor malig bedrijfsgebouw en de bijbehorende terreinen van de Veeom aan de Industrieweg, omdat de bodem daar veront reinigd is. In de bodem is olie aangetroffen en verder is het grondwater verontreinigd. De locatie is inmiddels aangemeld bij het Openbaar Lichaam Rijnmond. Het gemeentebestuur wilde in dit gebouw de buitendienst van gemeentewerken onder brengen. Wie voor de kosten van het onderzoek door het Openbaar Lichaam Rijnmond zal opdraaien ïs nog niet be kend. Vlaardingen Buurthuis De Haven heeft van het Koningin Julianafonds 16.000 gulden ontvangen voor verbeteringen aan de huisvesting en aanschaf van inventaris. Van csat geld worden tevens spullen voor de peuterspeelzaal, gekocht. Het betreft een eenmalige gift. Het gemeentebestuur heeft aan de financiële steun van het fonds gekoppeld dat zii niet mag worden opgezadeld met een hogere subsiaieclaim. Dat betekent dat de afschrij ving van de goederen voor re kening van de Haven komt. Den Haag Met steun van de gedeputeerde Noorland en Rijnmondgecommitteerde Van Duin, beiden lid van de VVD, hebben boeren uit Midden-Delfland gister middag een belangrijk punt gescoord in hun strijd vóór aanleg van rijksweg 19. Met één stem meerderheid be sloot de reconstructiecommis sie Midden-Delfland, dat in passing van de rijksweg aan vaardbaar kan worden ge noemd, als deze op een dijk van zestig centimeter hoogte komt te liggen. Verontwaardiging was er bij de tegenstanders van de rijks weg, want de uitspraak werd gedaan in strijd met de afge sproken procedure. „Beneden alle peil," vond de Delftse wet houder Jan-Bart Mandos. Hij stoorde zich er in hoge mate aan dat de boeren de afspraak schonden om eerst alle conse quenties goed te bestuderen. ,,U gaat een gevaarlijke kant op. Dit is onzorgvuldig," be toogde Mandos. Gedeputeerde Noorland, voor zitter van de commissie, had echter een brief voor zich van de minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat, waarin zij eist dat de commissie vóór 10 december een uitspraak doet. Een aantal commissiele den had amper tijd gehad om haar brief te lezen. Gerard Peet van de Midden- Delfland Vereniging sprak dan ook van 'een overval door de minister'. Namens de na tuurbeschermers zei Jan-Wil- i Henk Hoimer. Schiedam Het theaterbestuur van de Teerstoof en beheerder Henk Hoimer hebben gisteravond afgesproken een mededeling te doen uitgaan over een bereikt akkoord. De inhoud daarvan was vanochtend nog niet bekend, maar uit het feit dat een ak koord bereikt is kan worden afgeleid dat Hoimer voorlopig aan blijft als bedrijfsleider van het 2oIdertheater. Dat is precies wat alle betrokkenen hoopten. Holmers grieven over de fusie met het Passagetheater zullen weliswaar niet weggenomen zijn, maar het gesprek van gister avond was bedoeld om oplossingen te vinden voor die bezwaren. Rotterdam uit en thuis... De beste en meest Rotterdamse LP 15 Oorspronkelijk Rot terdamse nummers, 50 minuten muziek van Caroline, Henk Numeyer, Peter Blanker, Jaap Valkhoff en vele anderen Alleen vrijdag en zaterdag bij ter Meulen slechts TTn 2.00 uur TtüssetTn .00 ""L-oltne en vaWhoff °P Otterdam lem van Rijn van Alkemade, dat de hoogteligging van de rijksweg van belang is voor Flora en fauna, voor geluids hinder en luchtvervuiling, en dat de commissie zich daarom niet moest laten overrompelen door de plotselinge brief van Smit-Kroes. De Viaardingse CDA'er Cees Bot was het hier mee eens, evenals inspreker Meuzelaar, die namens de werkgroep Slop Rijksweg 19 en de werkgroep Ruimtelijke Ordening Schiedam-Noord kritiek had geuit Maar het boerenblok stoorde zich er niet aan, In een krap vergaderzaaltje van het Pro vinciehuis constateerden de agrariërs met genoegen dat Noorland na tien keer formu leren en herformuleren voor elkaar kreeg dal de commissie een uitspraak deed. Weliswaar zal de reconstructiecommissie de minister te verstaan geven dal het geen pas geeft om een adviesorgaan van de Tweede Kamer dusdanig onder druk te zetten, maar ondertussen is aanleg van de weg op maxi maal zestig centimeter hoogte aanvaard. Dat houdt in, dat als de weg er komt, het al jaren gereedlig- fende zandlichaam niet geheel oeft te worden afgegraven. Dat scheelt kapitalen. Smit- Kroes kon dan ook in haar brief gemakkelijk toezeggen, dat er twee miljoen gulden ex tra zal worden uitgetrokken om bomen of bossages langs de rijksweg te planten. Rijnmondgecommitteerde Van Duin noemde dat trouwens een voorwaarde. Hij sprak van 'compenserende beplanting', een term die de natuurbe scherming nogal 'moeizaam' overkwam. Bij de stemming liep H.W. Fahrner van het hoogheem raadschap Delfland weg, naar men vermoedde omdat hij vanwege de technische aspec ten geen oordeel mocht geven over de hoogteügging van de rijksweg. De uitspraak van de recon- structiecommissie geldt alleen voor het deel van de rijksweg, dat door de polders komt te lo pen. Het tracé namelijk tussen Schiedam en Vlaardingen, langs de gemeente Delft en bij Rijswijk ligt buiten de be voegdheid van de commissie. Wel bepaalde de commissie, dat er voor de rijksweg een aquaduct onder de Gaag moet worden gebouwd en dat, iets verderop, de Woudseweg nabij Den Hoorn 'opgetild' moet worden over de rijksweg heen. Omdat de minister hier in haar brief niet op inging, neemt de commissie aan dat zij daarmee akkoord gaat. Fijntjes concludeerde de com missie, dat de minister kenne lijk ook met alle andere inpas- singsvoorwaarden instemt. „Anders had zij dat toch kun nen aangeven," meende PvdA-gedeputeerde Borgman, die nog het felst was over de handelwijze van Smit-Kroes. Hij was immers bij een ge sprek met de minister geweest en daar was het hem opgeval len, dat zij bekende haar huis werk voor Mid den-Delfland niet te hebben gemaakt. Die zelfde minister geeft ons nu geen tijd voor ons huiswerk, redeneerde Borgman. Hij vroeg zich af, of de minister zich realiseert wat haar optre den betekent voor de pro grammering van de recon structie. „Er is een vastgesteld programma, daar was zij het mee eens. Nu komt er ineens zoiets. Dat klopt van geen spa, Hoe moet dat met de inspraak procedure? De reconstructie wet verplicht inspraak. Durft de minister zich daaraan te onttrekken?" Een kleurrijk, sfeervol spektakel, dat werd de try out voor de Nacht van de Mode. Vlaardingen De modemani festatie, die gisteravond werd gehouden in de Stadskelder* van het etablissement Het Scheele Hoekje op de Vlaar- dingse Markt, is goed aange slagen. De manifestatie, die door veel enthousiaste mensen werd bijgewoond, wordt be schouwd als een voorloper voor een echte Nacht van de Mode. die de initiatiefnemers volgend jaar m Vlaardingen willen houden. De aanzet voor het gebeuren werd gegeven door Ton Pap pers, eigenaar van drie kapsa lons in Vlaardingen en Schie dam. Hij zocht contact met an dere Viaardingse onderne mers. waaronder Frans Buite laar van Bijou Francois en mode-ontwerpster Joke Rodri guez van 't Atelier. Samen met Fame Fashion, MJ fotostudio. Wima Sound, Liro Skiservice. Bloemsierkunst Nijo en de .sportstudio Florida werd in de Stadskelder een modieuze ma nifestatie gehouden, die een zo kleurrijk beeld opleverde dat diverse amateurfotografen er gisteravond rollen film vol van schoten. Het evenement werd. mede dankzij de uitstekende mu- ziekverzorging, vee! meer dan alleen maar een aardige mode show. Die 'echte' Nacht van de Mode komt er wel. volgend jaar, zo valt uit het succes van gisteren af te leiden Vlaardingen De gemeente De verhoging van de onroe- Vlaardingen kan een stroom rend-goedbelastmg voor wo- van protesten verwachten te gen de OGB-aanslagen voor 1984. De telefoon van de afde ling financiën staat de laatste dagen roodgloeiend en gister avond is op initiatief van de Socialistiese Partij een protest manifestatie gehouden met be woners, die door de nieuwe berekeningswijze zijn gecon fronteerd met verhogingen van de onroerend-goedbelas ting van vijftig tot honderd- vijftig procent. ningen is veroorzaakt doordat de economische waarde een belangrijke rol heeft gekregen bij de berekeningswijze. Het geldt vooral voor oudere een gezinswoningen. Bij dure koopflats leidt het juist tot een verlaging, maar in zeker de helft van de gevallen zijn de huurders of ei gen aar/ bewo ners duurder uit. Die nieuwe berekeningswijze is ook van toepassing voor be drijfsruimten. Maar daar heeft het tot verlagingen geleid. De lagere opbrengst van bedrijven wordt gecompenseerd door de meeropbrengst van de wonin gen, Remi Poppe van de SP. die als enige partij in de gemeente raad tegen de nieuwe bereke ningswijze stemde: „De lagere opbrengst van de bedrijven wordt over de rug van gewone mensen gecompenseerd En dat terwijl iedereen zijn mond vol heeft over de woonlasten. Ik hoor de wethouder van fi nancien nog zeggen dat de ta rieven volgend jaar niet om hoog gaan." Op de protest ma tufesta tie, gis teravond in zaal Concordia, waren ongeveer zeventig be woners die door de nieuwe be rekeningswijze van de ogb zijn gedupeerd. Zo was er een ei genaar-bewoner die enkele ja ren geleden een huis had ge kocht voor 20.000 gulden Voor de berekening van de ogb voor 1984 is liet door de gemeente op 100.000 gulden getaxeerd. Op de bijeenkomst hebben zich contactpersonen gemeld, die in de diverse wijken de ge dupeerde bewoners zuilen op roepen een bezwaarschrift tn ic dienen tegen de ogb-aansta- gen. Daarin zal de gemeente 'onbehoorlijk bestuur' worden verweten. SUPCRVOORDEUG 'Jot/tf*A/ ihjAtr Vootz j&y Ssov.fadoé/a- De gewraakte affice. Vlaardingen Als de Viaardingse gemeenteraad er in decem ber mee akkoord gaat wordt de winkelsluitingsverordening ver anderd. De verordening wordt zodanig gewijzigd dat ontheffing kan worden verleend voor vier zon- en feestdagen per jaar. De winkelsluitingsregeling die momenteel door dè gemeente Vlaardingen wordt gehanteerd voorziet met in die mogelijkheid. De Kamer van Koophandel zal een coördinerende rol in het ge heel gaan spelen. Diverse winkeliers hebben hun voorkeur al uitgesproken voor een bepaalde dag. Zo willen de banketbak kers dolgraag op Koninginnedag open zijn en de meubelhandel op Tweede Paasdag. Voor het op zondag open zijn maakt de gemeente een voorbe houd. De zondagsrust mag niet onnodig worden verstoord. Neemt de raad het voorstel in december inderdaad aan, dan is de maatregel direct van toepassing. Schiedam Precies op de laatste dag van de begrotings behandeling, op 24 januari aanstaande, moet de gemeente Schiedam voor de arrondisse mentsrechtbank verschijnen in verband met üe vordering van 7,7 miljoen door het hoog heemraadschap Delfland. Als Schiedam deze eivïelrech- terlijke procedure verliest, kan de zware financiële aanslag Een succesvolle aktie: NicW Het 2a| vvel doodbloeden Uitgeverij Pegasus/ De Rotterdamse itekgoedstaking 1984 Vervoersbond FNV Met vele foto's f 23.50, Nü in uw boekhandel. dus met m de begroting 1985 worden verwerkt. De gevolgen zullen de Schie dammers dan een jaar later ondervinden. Bij de bouw van de rioolwater zuiveringsinstallatie De Groote Lucht in Vlaardingen is Delfland ervan uitgegaan dat de aan te sluiten gemeen ten Maassluis, Maasland, De Lier, Vlaardingen en Schie dam vóór de ingebruikname de rioleringen op de installatie zouden hebben aangesloten. Schiedam heett daaraan niet voldaan. Aanvankelijk wilde deze gemeente het noodzake lijke werk uitstellen tot 1987. Naderhand verklaarde de ge meente zich bereid het werk vervroegd te doen uitvoeren, waarbij een streefdatum van oktober 1984 werd aangehou den. Ook daaraan is geen ge volg gegeven. Voor Delfland betekent dit een tijdelijke ondercapaciteit van de zuiveringsinstalltie. Omdat Schiedam nog steeds op de Nieuwe Waterweg loost is Delfland genoodzaakt miljoe nen guldens aan rijksheffin- gen te betalen. In totaal gaat het om 7,7 miljoen. Delfland vindt dat er sprake is van een wanprestatie, temeer daar bemiddelingspogingen van de kant van de provincie evenmin succes hebben opge leverd. Het waterschap is niet van plan de schade te verhalen op de inwoners van de overige gemeenten, die hun verplich tingen wel zijn nagekomen. Schiedam De politie heeft geweigerd een klacht te be handelen van een Schiedamse, die aanstoot nam aan een affi che bij de multimarkt Bas van der Heijden aan het Broers- veid. Hierop werd een baan aange boden voor een jongen vanaf zestien jaar, met de nadrukke-' lijke vermelding- 'Nederlandse nationaliteit'. De vrouw noemt dit dubbele discriminatie, omdat in de eer ste plaats geen meisjes m aan merking komen en in de twee de plaats geen buitenlanders. Toen zij met haar klacht aan klopte op het hoofdbureau van politie, kreeg zij echter te ho ren dat het sop de kool niet waard is Verontwaardigd heeft de Schiedamse zich daar om tot de officier van justitie gewend, die nu de kwestie zal onderzoeken. Over de manier, waarop de vrouw door de Schiedamse po litie tegemoet is gelreden, zegt inspecteur Rob Besscling: „Als de zaak inderdaad zo is afge handeld, lijkt me dat met zo tactisch." Hij kon vanmorgen met na gaan of de vrouw aangifte wil de doen of 2ich slechts kwam beklagen. „Een aangifte moe ten we zonder meer in behan deling nemen." Of de politie in dit geval had moeten optre den, durfde Bessehng niet te ïeggen. „De advertentie zou in strijd met de discriminatie wet kunnen zijn. De wet is daar overigens niet zo helder over." De bedrijfsleider van Bas van der Heijden, vanochtend met de klacht geconfronteerd, zei; „Het affiche is in de afgelopen dagen verwijderd," Maar een uur tevoren hing het er nog. De bedrijfsleider: „...Eh, ja... het is net weggehaald." Verder was hij niet laereid commen taar te leveren. Schiedam Het bestuur van ie stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorpora ties (SSSW) is nog geen stap verder gekomen in de onder handelingen met de op non- actief gestelde directeur Ge rard Prins. Dat zei gisteren 3SSW-woordvoerder D.C. Schenk. Ook over het justitieel onder zoek naar de SSSW-affaire heeft de stichting nog niets- vernomen. „Ik merk niets van ontwikkelingen-," aldus Schenk. „Ais je in mijn hart kijkt, ben ik er liefst zo snel mogelijk van 'af. Maar het heeft kennelijk tijd nodig." ADVERTENTIE f j BüiiieS ztP"-#, ij Nu sparen op een Girospeciaal-rekening bi| de Verenigde Spaarbank betekent een hoge rente, momenteel 5/ 5» En toch de mogelijkheid om f3000,- per maand zonder kosten op te nemen Meer opnemen kan natuurlijk ook, maar dan betaalt u 15- opnamekosten over het meerbedrag Bi| aankoop van een eigen huis is uw spaartegoed helemaal vrij opneembaar Wij zijn tenslotte de makkelijke bank inde buurt. INLt&HTiNGEN TCGI0 HÖÖFDKANTOÜR ROTTERDAM" I!'BOTËRSLQQT 25;'TEiHïïgT571gïï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1