ROTTERDAM Luipaardhaaien na aankomst .VneS"Phe,d uit Amerika overleden Vijfduizend I protesten tegen 1445-gulden- maatregel GRAAG GEDAAN. i?®s»sgs; iedere millimeter heeft attentïewaarde Café-eigenaar schiet klant in onderbeen 39» termeulen «SSS3SR- i 'Buitenlandse jongeren als Romeo en Julia uit elkaar Politieauto getorpedeerd na vechtpartij Vana%5ff voor van ifl,5cr voor 'Sportief' Broers gaan politie te lijf Bierglas in gezicht Overval op Chinees Brute overval Gewond bij vechtpartij Drie gewonden na aanrijding Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/SV/RY/RW 3 december 1984 luipaardhaai, kort nadat die te water was gelaten in het Bliidorpse bassin Rotterdam—Alle zes luipaardhaaien, die zater dag uit Amerika in Diergaarde Blijdorp zijn aan gekomen, zijn gestorven. Zij hadden het middel punt moeten vormen van de grote aquariumten toonstelling Aquaterra '85, die van 20 december tot en met 10 april in de Riviêrahal wordt gehou den. Han Assink, hoofd levende have van de dier- faarde, sprak van een trieste situatie. Een geluk ij dit grote ongeluk is, dat de zes veirleegster- haaien, die een dag eerder waren gearriveerd, het uitstekend doen. Zij zijn minder zeldzaam dan de luipaardhaaien. Dc exemplaren van deze laatste soort, die Blijdorp aangeboden had gekregen van het beroemde Steïn- bartaquarium te San Francisco, waren tussen de vijf tig en zeventig centimeter groot. De vissen hadden, echter nog aanzienlijk kunnen groeien, zodat een lengte zeker van wel 'een kleine' anderhalve meter op den duur niet onmogelijk was geweest. Het zestal was in reservoirs van piepschuim gedaan, welke werden geladen in het KLM-vliegtuig, dat op weg van Los Angeles een stop maakte in San Fran- door Ben Swaep cisco. Bij aankomst op Schiphol zaterdag in de na middag heerste er grote spanning of de haaien het transport goed hadden doorstaan. Bij controle leek dat zo te zijn. Spoed Met spoed werden zij naar Rotterdam gebracht. Daar stond in de Riviêrahal het bassin met 28.000 liter zee water gereed om de dieren in te doen. Het water was door de sleepboot Smitbank vijftig mijl uit de kust gehaald om zoveel mogelijk reinheid te garanderen, In het begin zwommen zij opvallend soepel rond in het u-vormige bassin. Maar enige tijd later consta teerden Assink en zijn medewerkers, dat er één of twee exemplaren wat vreemd deden. Niet lang daar na moest worden aangenomen, dat zij waren overle den. De conditie van de overige vier werd nog wel goed geacht. Helaas waren zondagmorgen alle zes luipaardhaaien overleden. Assink: „Waarschijnlijk waren de vissen in de laad ruimte van het vliegtuig onderkoeld geraakt. Vol gens onze inlichtingen bedroeg de temperatuur er tien tot twaalf graden. En dat terwijl de ideale tem peratuur toch wel tweeëntwintig graden moet zijn. We hebben nog geprobeerd de exemplaren, die al di rect vreemd deden, op temperatuur te brengen met lauw water. Onze dierenarts Lateur zal een uitge breid onderzoek instellen. Kan hij de oorzaak niet voor de volle honderd procent vaststellen, dan gaan de dode dieren naar de veeartsenijkundige faculteit van de Utrechtse universiteit." De transportkosten van Amerika naar Nederland be dragen ongeveer drieduizend gulden. Han Assink stelt, hoewel men diep is teleurgesteld, dat er alles aan zal worden gedaan Aquaterra *85 toch tot een groot succes te maken. Rotterdam Door nog onbe kende oorzaak is zondagoch tend vroeg een vechtpartij uitgebroken tussen leden van een motorclub en opge trommelde agenten van de Rotterdamse politie. De politiemensen werden naar de Van Helmontstraat gestuurd waar problemen zouden zijn. Eenmaal daar aangekomen werd de politieauto 'getorpe deerd1 door een personenau to. Er ontstond een frontale bot sing, waarna de personenau to probeerde te ontkomen. Uiteindelijk werd de auto klemgereden legen een muur. Onderweg echter reed de man ook nog in op zestig mensen, die net het Hïndoe- staans centrum hadden ver laten na een feest. Niemand raakte, gewond. De politie hield drie Rotter dammers (32, 24 en 27 jaar) aan. Wel is de recherche van het bureau Marconiplein op zoek naar getuigen. Ambulancepersoneel ontfermt zich over de Spanjaard, die in zijn been werd geschoten. Schiedam Wat begon met een simpel geschil over de kwa liteit van de geschonken wijn, is zaterdagavond om vijf over half elf ontaard In een schietpartij op de hoek van Lange Kerkstraat en Broersveld, Een 43-jarige Spaanse zeeman werd hierbij in zijn linkeronderbeen geschoten. Twee andere kogels troffen geen doel. De politie heeft in verband met de schietpartij de 33-jarige eigenaar van café 't Maantje aange houden. In zijn café aan het Broersveld was de ruzie begonnen, voor zover de politie kon recon strueren. Vier Spaanse opva renden van de pijpen legger Semak, die afgemeerd ligt bij Brown Root aan de Nieuwe ADVERTENTIE TEFAL MET EXTRA VOORDEEL... Cakebiik. Bakt niet aan, .er 26 cm van 17^35 voor Slagroomapparaat. in 15 sekonden .heeft u heerlijk luchtige slagroom, doos met 5 patra nen. voor 5.75 Gasaansteker. Elektronisch. Waterweg, hestelden wijn, maar één van hen begon te mopperen dat het geen goede was. De café-eigenaar had vol gens de politie zelf geen dienst, rrmar was wel in de zaak aanwezig en bemoeide zich met het ongerief. Een handgemeen ontstond, waarna de vier Spanjaarden hardhandig de zaak werden uitgezet. Daarmee was het niet afgelopen. De cafébaas liep het kwartet achterna en begon na bij de Lange Kerkstraat te foe teren, waarna 'opnieuw een vechtpartij plaatsvond. De vrouw van de cafébaas kwam eraan te pas en wist haar man over te halen mee terug te gaan naar de zaak. Maar nog steeds was zijn woede niet ge koeld. Hij pakte een pistool, liep ermee naar buiten en schoot. De Spanjaard, die gewond raakte, werd opgenomen In het Schielandziekenhuis. De recherche liet een deel van het Broersveld afzetten, zolang het nachtelijk onderzoek duurde. Drie patronen werden gevon den. In de bosjes langs de Bol- mers Boulevard zocht de poli tie nog naar het pistool, wist een buurman te vertellen. Het wapen werd uiteindelijk ge vonden. Rotterdam De voetbal wedstrijd RSM-FC Malu ku^ op een veld aan de Krabbendijkestraat is ont aard in een massale vecht partij, waarbij een toe schouwer ernstig gewond is geraakt. De knokpartij ontstond tussen de spelers na een onenigheid rond een be slissing van de scheids rechter. Op het moment dat een toeschouwer zich met de vechtpartij wilde bemoeien richtten de spe lers zich tegen hem. De man, een 32-jarige Rot terdammer, werd door verschillende spelers in het gezicht geschopt. Hij werd met een kaakfrac- tuur en diverse gebroken tanden en kiezen in het Dijkzïgtziekenhuis opge nomen. Bovendien was hij zijn spraakvermogen kwijt. Rotterdam Waarschijnlijk omdat zij geïrriteerd geraakt waren, nadat hun auto voor politiecontrole tot stilstand was gedwongen, zijn twee broers (24 en 18 jaar) de dienstdoende agenten te lijf gegaan. Bij de vechtpartij werd ondermeer een politiea gente gebeten. Pas nadat om versterking was gevraagd kon het tweetal worden overmees terd. Rotterdam Een nog onbe kende man is vrijdagnacht ernstig mishandeld bij een vechtpartij in een hotel aan de Snellinckstraat. De man raak te betrokken bij een vechtpar tij, waarna een kapotgeslagen bierglas in zijn gezicht werd gedrukt. Met ernstige verwondingen in het gezicht is hij in het Dijk- zigtziekenhuis opgenomen. De man was nog niet in staat op te praten maar heeft met geba ren te kennen gegeven een aanklacht te willen indienen. Een 32-jarige Rotterdammer is aangehouden. Rotterdam Het personeel van een Chinees restaurant aan de Burgemeester Meïnes- zlaan keek wel vreemd op, toen een klant betrokken bleek te zijn bij een overval. De man bestelde wat te eten en te drinken, maar op het moment dat het opgediend zou worden verscheen een gemas kerde man. Hij bedreigde het personeel met een vuurwapen, waarna de klant een greep in de kassa deed. Het tweetal verdween met 500 gulden. Rotterdam -Twee nog onbe kende mannen zijn vrijdaga vond de woning binnenge drongen van een echtpaar (54 en 56 jaar) aan de Clemens- straat. De mannen, die waren gemaskerd, bedreigden het paar met een vuurwapen en sloegen beiden met ijzeren sta ven neer. Uiteindelijk verdwe nen zij met een buit van 25Ö gulden. Het echtpaar moest zich onder behandeling laten stellen. t In Ahoy* protesteerden zo'n vijfduizend betrokkenen tegen de zogeheten 1445-guldenmaatregel. Trouwen mag, mits... Rotterdam Bij een ruzie tussen vier mannen en drie vrouwen in een café aan de Nieuwe Binnenweg is een 39-jarige Rotter dammer gewond geraakt. Dc man probeerde de vechtenden u't elkaar te halen waarna hij een steekwond in zijn rechterarm op liep. Een tweede man liep een steekwond in zijn rechterbeen op. Twee mannen, 20 en 22 jaar, zijn aangehouden. Bij de vechtpar tij werd ook de ruit van het café vernield. Eï zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of f w vriendin misschien. I Waa*n.\ Breng daar even verandering in.J AeireS: ~°'ee, m j v - kn""^b^"mag. a/s °s'COc/t De (kleine) moeite van hei aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een mi ni-letlertan g bon I g A<ir?s I p«tc0tfe7~ T»hlcon. m Stuur Botterdam Natuurlijk mocht een jong migran tenbruidspaar zaterdag niet ontbreken op de lan delijke manifestatie tegen de 1445-guIdenmaatre- gel in sportpaleis Ahoy'. Het paar was er ook in vol ornaat, maar van een officiële bekrachtiging is het niet gekomen. De overheid belemmert hen In het huwelijk te treden omdat de buitenlander geen werk heeft, jonger is dan 23 jaar, niet be schikt over huisvesting en niet kan voldoen aan de salariseis van 1445 gulden. Geen enkele spreker liet za terdag tijdens het landelijke protest, bezocht door vijfdui zend mensen, bet discrimine rend karakter van deze over heidsmaatregel achtei wege. „Zo worden jongeren, die vaak al jaren in Nederland wonen, gedwongen gescheiden te le ven van hun partner", sprak een woordvoerster van de jon gerenorganisaties van politie ke partijen en vakbonden. „Deze maatregel is een ernsti ge vorm van discriminatie en daarom moet de 1445-gulden- maatregel van de baan." Ook de politieke partijen wa ren aanwezig. PvdA-kamerlïd Ja ban ij zegde zaterdag toe dat haar partij alles in het werk zal stelten de maatregel af te schaffen. „Hei is gewoon on denkbaar dat buitenlandse jongeren door mevrouw Kor te-Van Hemel als Romeo en Julia van elkaar worden ge scheiden." Het CDA wilde geen belofte doen en de VVD gaf te ken nen nog steeds achter de maat regel te staan. Aan het einde van dc* dag weid een slotverklaring voor gele/en waarin de buitenland se organisaties eisten dat de 1445-gulden maatregel op korte termijn moet worden afge schaft. evenals de visumplicht Daarnaast pleitten de organi saties voor gelijke rechten. Zwijndrecht Op de Lindtse- dijk in Zwijnd recht zijn zon» dagavond rond half twee drié mensen gewond geraakt na een aanrijding. De moeder van een 19-jange automobiliste uit Dordrecht moest door de brandweer worden bevrijd. De auto van de Dordtse werd ge grepen door een op dé linker weghelft rijdende auto van een 21-jarige Zwijnd rechte k-, die onder invloed was. De be stuurders liepen lichte ver wondingen op. De oudere vrouw liep onder meer been breuken op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2