Top Hat wil zich met kerstrevue bewijzen Schiedam hamert op meer aandacht RW 19 W mH HiH Hi WÊÊ wÊÊ HVl dinsdag 18decemberi984 Bloedspoor leidt naar inbrekers Inbrekers actief Panagrobewoners winnen huurgeschil Bedrij ven weg uil Hoogstraat GROTE SHOW IN STADSGEHOORZAAL GEMEENTEN WERKEN MEE AAN HAVENPLAN Kerststukjes in trek Raad wil onderzoek naar Russisch gas Alleen CDA wil be vrijdingsdag niet op zondag ifliHTmuitn sssn HyUI rnnrH mieuwe waterwee coubmit Schiedam Het Schiedamse fiiiaal van C A staat te huur. Dat betekent niet op voorhand dat het bedrijf uit Schiedam verdwijnt; maar met het oog op een mogelijke verhuizing naar de Hoogstraat zou C A alvast een markt verkenning willen plegen. Die indruk heeft men althans bij dc gemeente. Wethouder Zijdeveld waarschuwde gisteravond, geconfron teerd met dit bericht, voor 'geruchtvorming die een smet werpt op het Schiedamse winkelbestand'. Hij kende de ge luiden, dat enkele bedrijven van plan zijn de Hoogstraat te verlaten. ïn dit verband worden Wiiso, Coster, Tandy en Kreymborg genoemd. Er zouden veel gegadigden zijn om de vrijkomende ruimten te vullen, waaronder M S Mode. De plek, waar Zijdeveld C A graag gevestigd zou zien, is op de huidige locatie van het leegstaande schippersinternaat De Uitkijk aan de Hoogstraat 44, uitkomend op de Blauwe Steeg. De VVD stelde onlangs schriftelijke vragen, waarom een voorstel voor aankoop en sloop van De Uitkijk nog niet in de gemeenteraad is teruggekeerd. Daarna zou immers over de invulling gesproken kunnen worden. Havend Ben Vuijk en Ruurd Meyer in café Arepol: „Er gebeurt veel in Vlaardingen." Vlaardingen Het jonge Vlaardingse management- en organi satiebureau Top Hat hoopt deze week zijn doorbraak te beleven naar de theaterwereld, met de op Amerikaanse leest geschoeide kerstshow in de Stadsgehoorzaal. Donderdagavond treden er artiesten op, die hun naam welis waar nog moeten vestigen, maar die volgens Ben Vuijk (27) en Ruurd Meyer (25) van Top Hat toch al ruimschoots in staat zijn een perfecte revue te houden. ,,Een soort Holiday On Ice, maar dan zonder schaatsen", belooft Ben Vuijk. Top Hat werkt vooral met semi-amateurbandjes, die nor maal gesproken niet vaan de bak komen. „Ten onrechte", vinden de twee medewerkers, verwijzend naar de Rotter damse formatie Line, die ook donderdag in de Stadsgehoor zaal optreedt. „Denderende lichtshow, uitgebreid PA-sys- tem, uitstekende attractie. Maar je moet het wel eerst la ten zien. Zo'n groep moet zich kunnen bewijzen, want daarna pas hebben grote bedrijven er oren naar om zulke groepen op avonden te contracteren", aldus Vuijk. Hetzelfde geldt voor Wally Preyll, de bijna 21-jarige Elvis Presley-imitator. Hij klopte als eerste bij Top Hat aan, eigen lijk nog vóórdat Top Hat als Havendijk wordt afgesloten Waterweg De gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rozenburg hebben zich bereid ver klaard mcc te werken aan een nieuw plan voor be wegwijzering in havengebieden, dat door het ge meentelijk havenbedrijf Rotterdam is gemaakt. Vrachtrijders moeten daardoor eerder ter bestem ming kunnen komen. Dat scheelt onnodige belas ting van het wegennet, nutteloze rijtijd, extra trans portkosten en irritatie bij chauffeurs en bedrijven. Het systeem wordt gebaseerd op een nummering van kaden, glooiingen, taluds en steigers. Zo krijgt iedere honderd meter oeverfront een eigen nummer. De haven nummers lopen van oost naar west, op de rechter Maasoever van 100 tot 999 en op de linker. Maasoever van 1000 tot 8500. Ook de bedrijven die niet aan het water gelegen zijn krijgen een apart nummer. Er komen borden te staan bij de rijkswegen 19 en 20, op wegen voor doorgaand verkeer en toevoerroutes, bij afslagen, kruisingen en splitsingen. Nummers komen ook bij toegangspoorten, bekken en loodsen van bedrijven. Ook de havendienst, loodsen, roeiers, sleepboten en de binnenvaart kunnen gebruik-ma ken van deze oriëntatiepunten. Bij benzinestations en parkeerplaatsen komen in formatiepunten met een kaart en een telefooncel. De werkgeversorganisaties in het Waterweggebied, de stichting Europoort/Botlek-Belangen en de overkoe pelende organisaties van het wegtransport hebben al positief gereageerd op het plan. Schiedam Het gedrag van de reconstructiecommissie Mtddcn- Delfland over rijksweg 19 heeft de Schiedamse gemeenteraad nogal geschokt. Evenals Dekt vindt Schiedam dat de reconstruc tiecommissie veel meer lijd had moeten uittrekken om te zien of rijksweg 19 wel in ie passen valt in het polderlandschap van Midden-Delfland. Vlaardingen De stem ming was opgetogen in het wijkgebouw van de Indi sche Buurt in Vlaardin gen. Enkele tientallen Vlaardingers waren naar de FJoreslaan gekomen om kerststukjes te maken. Voor de elfde keer alweer bood de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de mogelijkheid om kerst ukjes te maken. Met verve werd aan het karwei be gonnenNiet alleen vrou wen. maar ook mannen waagden zich aan het kar wei. Na uren fantaseren en proberen ontstonden de meest fraaie werkstukjes. in het wijk gebouw aan de Floreslaan was het een drukte van belang. Enkele tientallen Vlaardingers maakten daar hun kerst stukje. Schiedam Een CPN-motie, waarvan wethouder Zijdeveld de'neiging had het een fop speen te noemen, is gister avond toch door de linkse meerderheid in de Schiedamse gemeenteraad aangenomen. De motie behelst een onder zoek naar de mogelijkheden om in Schiedam gebruik te gaan maken van Russisch aardgas. De motie is vooral be doeld als een signaal naar de 'Gasunie, dat de traditie van tariefsverhogingen eens afge lopen moet zijn. De VVD vond het niet de 'moeite waard over dit punt iets te zeggen, het CDA vroeg een korte schorsing aan, maar kon er ook niet mee uit de voeten. CDA-fraetïeleider Piet Roosen zei, toen het CDA na vijf minuten weer het verga- 'derkamertje uitkwam, dat zijn fractie 'even uitvoerig' be raadslaagd had, maar geen be hoefte aan de motie had. Dè PvdA dacht er anders over, tot blije verrassing van de CPN. Daarmee bleken de socialisten er anders over te denken dan wethouder Zijde veld, die als verantwoordelijke voor de Openbare Nutsbedrij ven Schiedam had betoogd dat er 'wel wat beren op de weg -liggen voor het Russisch gas 'eenmaal hier is. Maar hij kon- 'digde aan met genoegen naar 'de Noorse fjorden op verken- ■ning te willen gaan, want daar 'liggen gastankers die te char teren zijn. Schiedam Dankzij een moderne variant op -het., sprookje van Kleinduimp je is de politie er vannacht in geslaagd twee inbrekers op heterdaad te betrappen. De Schiedammers, 18 en 28 jaar, hadden bij het Total- benzinestatïon aan de Hor- vathweg een ruit ingetrapt. Dat gebeurde om kwart over twee. Van hun bedoeling om in te breken zag het duo toen maar af, want een van hen liep daarbij een flinke snijwond aan zijn been op. Wat te doen? Zij besloten lopend naar een kennis te gaan» die hen naar het zie kenhuis moest brengen. De twee inbrekers vergaten echter dat zij een duidelijk bloedspoor achterlieten. Het bleek voor de politie dan ook een fluitje van een cent de daders te achterha len. (ADVERTENTIE) Sjieke pullover. Met de feestdagen ziet u er sjiek uit in deze mooie pullover met wij de vleermuismouw. In bijzonder fraaie kleurstellingen. Maten 33 t/m 44. Nu voor de feestdagen extra voordelig. Slechts Schiedam De CDA-fractie in de Schiedamse gemeente raad heeft gisteravond een vergeefse poging gedaan om te voorkomen dat bevrijdingsdag 1985 op zondag wordt gevierd. Jaap van Katwijk verweet B en IV weinig begrip te hebben voor wat hij noemde een uni verseel gebod' en hij vond dat 'de diepste gevoelens van een groot aantal mensen' meer moet worden gerespecteerd. Hij verweet B en W op grond van een machtsformule de zondag erdoor te drukken. Burgemeester Scheeres rede neerde echter dat die zoge naamde machtsformule niets meer is dan een democratisch gebruik, waarbij de meerder heid beslist. Scheeres zei dat veel mensen, die de bevrijding gewoon op 5 mei willen vie ren, gekwetst zullen worden als de gemeenteraad de maan dag ervoor zou kiezen. PvdA- raadslid Arie Verlinde merkte droog op, dat in Brabant de be vrijding daadwerkelijk op zon dag begon en dat niemand daar toen iets van zei. Maassluis Inbrekers toonden zich de afgelopen nacht actief in de West- wijk in Maassluis. In de Spechtstraat werden twee woningen door ongenode gasten doorzocht. Vermoe delijk door gebruik te ma ken van een valse sleutel konden de dieven binnen komen. Een bedrag van 290 gulden en een kleurentele visie werd ontvreemd. Be woners van het Lepelaar plantsoen missen na een bezoek van inbrekers een bedrag van 200 gulden. zodanig bestond. Dat kwam ei genlijk zo: Ben Vuijk maakte door de gang van zaken in café Arepol een actieve in druk, ging er immers ook D'Oude Stoep bij doen, en de Arepol Supporters Vereniging (ASV) organiseerde allerlei ac tiviteiten en dat sprak Wal ly aan. 1 Ruurd Meyer was één van die supporters, al een jaar of twee, en sprong Ben Vuijk bij in de langzaam opkomende theate ractiviteiten. Ruurd heeft er zelfs zijn baan voor opgezegd, want hij hoopt aan Top Hat uiteindelijk een salaris over te houden. Die naam is ontleend aan een film (van Frcd Astaire, waar vooral Ben Vuijk nogal een 'hoge hoed' van op heeft. Het is geen hoge hoed waarin Vuijk en Meyer veel geld wil len vangen, want een verschil met andere theaterbureaus is dat de artiesten tegen een la ger tarief geleverd zullen wor den. „Veel agenten verdienen juist aan de kleine jongens, want die kunnen geen eisen stellen. Terwijl het honderden guldens kan scheien voor één optreden. Onze bemiddelings- kosten liggen beduidend la ger," zegt Ben Vuijk. „Je hoort altijd: er is in Vlaar dingen geen ene mallemoer te doen. Dat is niet waar natuur lijk. In dc Harmonie gebeurt veel, er is een bruisend café circuit. Maar het gebeurt alle maal binnen. Als je buiten loopt, zie je daar natuurlijk niets van." Daarom heeft Top Hat meer plannen. Ais de kerstshow donderdagavond een succes wordt (behalve Wally Preyll en Line komen er ook de cheergirls van de All Stars Dance Action Team, The Tracks en MSA-rock), wil^Top Hat gaan denken aan buiten optredens, waarvan het meest opvallende plan een jazzfesti val behelst. Dat is nog in een pril stadium en er moeten nog onderhandelingen over ge voerd worden. Schiedam Wethouder voor ruimtelijke ordening Chris Zijdeveld is zijn be lofte aan Schiedam-Zuid nagekomen. Binnenkort zal een deel van de Ha vendijk worden afgeslo ten voor alle verkeer, uit gezonderd voetgangers. Daarmee wordt dan defi nitief afgerekend met de vrees van de bewoners vereniging dat de Haven- dijk een soort zuidelijke randweg wordt voor snelverkeer tussen Vlaar dingen en Rotterdam. Die vrees was ingegeven door verbetering van de toegangs wegen tot de havengebieden. Zo gaan binnenkort de oortjes bij rijksweg 19 er» de Benelux- tunnel open, zodat vrachtver keer eerder op de Westfranke- landsedijk, de Wilhelminaha- ven en de Havenstraat kan zijn. En zo wordt aan de ande re kant van Schiedam-Zuid. bij de Buitensluis, gewerkt aan de Deltadijk, die een fraaie au tobaan tc zien geeft. Zonder verkeersmaatregelen zou de Havendijk een zeer snelle verbinding voor het verkeer betekenen. Schiedam- Zuid heeft altijd geprotesteerd tegen het creèren van een randweg. Up initiatief van wethouder 'Zijdeveld hebben B en W nu besloten om de toegang tot de Havendijk te verbieden voor verkeer dat vanaf de Jachtha venlaan, de Westfrankelandse- dijk of de Spuisluis komt, voorts voor verkeer dat uit de Abbenbroeksestraai komt en tevens voor het verkeer, dal komend uit de Poortugaalse- straat linksaf zou willen slaan. Ook de Lekstraat gaat dicht voor verkeer dat van de Ha vendijk komt. Het gaat hier om een eerste serie maatrege len. Ook bij dc Buitensluis zal nog één en ander geregeld moeten worden, maar dat ge beurt pas als de Deltadijk klaar is en de Maasdijk ver breed; hier is een begin mee gemaakt. Wilton-club De verkeerssituatie op de Ad miraal De Ruyterstraat, bij de uitgang van de auiomobielclub Wilton-Fijenoord, wordt ver anderd. De manier, waarop B en W besloten hebben» wijkt af van het advies van directeur gemeentewerken De Block. Het verkeer op de Admiraal De Ruyterstraat krijgt voort aan voorrang. Daarom dringt de gemeente raad erop aan, dat de commis sie alsnog aan die nadere me ningsvorming bogint en een brief aan minister Smit-Kroes bijstelt. Een motie van die strekking werd gisteravond aangenomen door de Schiedamse gemeente raad, uitgezonderd de CDA-le- den Luud Snel en Jaap van Katwijk. Op initiatief van PvdA en PSP/PPR werd een korte discussie losgemaakt over de 'overval' die Smit- Kroes had gepleegd op de rc- co nstruct iecom missie. maar toen PvdA-leider Gé Brouwer zijn initiatiefvoorstel toege licht had. verwoordde CDA- voorman Piet Roosen dat diens fractie zich nu ook over vallen voelde. Zoals de recon structiecommissie te weinig tijd had gekregen zich over een brief van Smit-Kroes te buigen, zo voelde het CDA zich nu onder druk gezet door de plotselinge motie. Maar uit eindelijk schaarde het CDA zich in meerderheid erachter, evenals de VVD. Belangrijk element van de mo tie is namelijk ook, dat goed wordt onderzocht of rijksweg 19 wel in te passen is tussen de flats van Vlaardingen-Holy en Sehiodam-Noord. want tot dusver hebben rijkswaterstaat en de reconstruct»ecommissie het daar niet over gehad. Rijkswaterstaat heeft alleen de werkgroep Ruimtelijke Orde ning Schiedam-Noord Ja ten weten dat in geval van ge luidshinder de gevels van dc flats geïsoleerd kunnen wor den. Men ziet al voor zich hoe dat moei als 's 2omers de bal kondeuren openstaan. Gisteren reeds beantwoordde het dagelijks bestuur van Rijn mond de schriftelijke vragen, die het Schiedamse PPR-Rijn- m on draadslid Rob Wark vori ge week stelde. Rijnmond spreekt in tegenstelling tot Delft en Schiedam niet van oen 'overval' door Smit-Kroes. Ook vindt Rijnmond niet dat Smit-Kroes de inspraakmoge lijkheden aan haar laars gelapt heeft. Volgens Rijnmondis deze stellingname van gecom mitteerde Van Dum in de re constructiecommissie vooraf besproken met vertegenwoor digers van Schiedam, Vlaar dingen en Rotterdam, maar dat werd gisteravond ontkend door wethouder Hafkamp. De Schiedamse .wethouder was van de brief van Smit-Kroes niet op dc hoogte. Vlaardingen De bewoners van de eerste verdiepingen van de Panagroflats in Holy- Zuid hebben hun huurgeschil gewonnen. 'Zij waren in alle staten toen hen in juli 1983 een huurverhoging varT tien pro cent werd aangezegd, terwijl de huur van boven- en bene denburen met vijf procent werd verhoogd „Dat nemen wij niet", zeiden de 81 gezin nen. De huurcommissie heeft hen nu in het geiijk gesteld. „Zo zie je maar dat je toch "iets kunt bereiken", zegt mevrouw J. P. van Ginniken. Zij was vorig jaar een van de mensen die het voortouw namen bij ae actie van bewoners van de eerste verdiepingen van flats aan de Sperwer-, Specht- en Torenvalklaan. Zij vonden het belachelijk dat zij twee koer zoveel huurverhoging kregen als de andere bewoners van de flats. Er werd geprotesteerd, er werden handtekeningen aanr geboden op het stadhuis en de verhoogde huur werd door veel bewoners elke maand te laat betaald De huurverho ging, die 26 gulden per maand bedroeg, is alsnog gehalveerd. De bewoners krijgen het te veel betaalde terug. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van uw wintersport-artikelen wacht u een aardige verrassing. fc.be/er voorbaten U .lll.ll ROTTERDAM 3Ci 1 KN, Goudsésinge! 444, 0.10 1450Of

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1