ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Steeds meer medici nen doorgegeven Hardnekkige brand veroorzaakt veel schade GRAAGfiEDAAN. /BOW Onderwijswinkel wil Schiedam met sluiting tot actie dwingen Jaap Noordenbos hoofd sport en recreatie Van Nelle snel zelfstandig Zeven aanhoudingen in grote chequeroof Drie bejaarden zwaar gewond na aanrijding Jongelui na opblazen cel aangehouden Vrouw gewond na beroving Onderzoek naar ge volgen knaak '-regeling: Open dag Energie Anders Recherche lost 47 inbraken op Afgerukte teen weer aangezet Jongetje zwaar gewond na val Overvallers ontkomen met 20 mille Ton aan computer materiaal gestolen Meisje met buks beschoten Brons en zilver voor jubilarissen 7 nniANi Botterdam De atleet Jaap Noordenbos is benoemd tot hoofd van het bureau Algeme ne recreatie van de dienst sport en recreatie in Rotter dam, Hij komt per 1 maart in dienst De bekende atleet volgt Jac ques Trees op die gebruik maakt van de VUT. Jaap Noordenbos is 45 jaar en na de academie voor lichame lijke opvoeding in Den Haag werd hij leerkracht aan de Pe dagogische Academie voor ba sisonderwijs in Rotterdam. De atleet vergezelde onder andere de Nederlandse atletiekploeg als coach naar de Olympische Spelen van München en Mon treal. Bovendien heeft hij vijf jaar de atletiekbond vertegenwoor digt in de Rotterdamse Raad voor Sport en Recreatie. Rotterdam Het Rotterdamse bedrijf Van Nelle-Lassie zal binnenkort zelfstandig verder gaan. De huisbankier heeft mede namens de Nederlandse Bank gemeld, dat er voldoen de investeerders zijn gevon den, die onder voorwaarden in het bedrijf willen deelnemen. Ondernemingsraad en vak bonden zijn nu formeel van de plannen tot verzelfstandiging in kennis gesteld. Ook de SER is op de hoogte. H.LAmbacht Met de aan houding van drie Rotterdam mers en nog eens vier andere verdachten heeft de politie van Ambacht klaarheid kun nen scheppen in een groot aantal inbraken die de afgelo pen maanden in Ambacht en omgeving zijn gepleegd. In to taal werden113 zaken onder zocht, hiervan bleek in 69 ge vallen voldoende bewijs aan wezig om deze in .handen van de officier van justitie te ge ven. De drie hoofdverdachten maakten zich schuldig aan hel stelen van cheques, die vervol gens door de vier andere ver dachten werden verzilverd. In totaal werd op deze wijze voor ongeveer 75.000 gulden on rechtmatig geind. Capelle aan den IJssel Een 25-jarige Capelse automobilist bemerkte te laat dat drie oude ren (51, 67 en 74 jaar) oversta ken bij de Reigerlaan ter hoog te van de Kerklaan en schepte hen frontaal De drie ongeluk kige voetgangers werden 2waar gewond en moesten met twee ziekenauto's worden overgebracht naar Rotterdam se ziekenhuizen. Daar werd geconstateerd dat de drie Ca pelse dames respectievelijk een gebroken been; een bek kenfractuur, beenbreuk en schouderfractuur en inwendi ge kneuzingen; en twee gebro ken benen hadden. De be stuurder van de auto, die niet te hard hard gereden en zijn passagier, werden lichtgewond door glassplinters doordat een va de slachtoffers door de voorruit schoot. Tegen de. Ca- peilenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Capelle aan den IJssel De politie van Capelle aan den IJssel heeft negen jongelui aangehouden, die vorige week een telefooncel aan de P.C. Boutenssingel hebben opgebla zen met een zelfgemaakte bom. Alle ruiten sneuvelden en het telefoontoestel raakte onklaar. De PTT wil de schade zo'n 10.0 00 gulden verha len op de daders. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Rotterdam Een 62-jarige vrouw is vrijdagnacht in de Van Citterstraat door twee on bekende mannen van haar tas beroofd. De mannen rukten de tas uit haar handen. Het slachtoffer viel hierdoor op straat en verwondde haar elle boog, kniedn en neus. Zij is naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De buit van de bero- vers is veertig gulden. RotterdamEén op de zes ziekenfondsverze kerden in het Water weggebied gebruikt va ker medicijnen van an deren als gevolg van de eigen bijdrage van 2,50 gulden. Tien procent tracht deze maatregel op een oneigenlijke ma nier te omzeilen en 66 procent vindt de eigen- bijdrageregeling slecht. Eén op de tien mensen, die het maximumbedrag hebben be taald, zegt per voorschrift ex- tn- edicijnen te vragen. Van deg-nen, die niet dat maxi mum hebben betaald, is zestien procent minder medicijnen gaan betalen, maar vaker doorgegeven medecïjnen gaan gebruiken. Bejaarden worden het zwaarst door de eigen bijdrage getrof fen. Dit blijkt uit een onderzoek van de Katholieke Hogeschool in Tilburg, dat is uitgevoerd door dr.S. Maes en dr.Th.Poï- esz in opdracht van het zie- kenfonds-Schiedam- Vlaardingen-Maassluis (SVM). Dit ziekenfonds wilde weten of er een veranderd medisch consumptiegedrag te bespeu ren is, nadat de eigen bijdrage sinds februari 1983 van kracht is geworden. Er zijn 574 verzekerden in het SVM-gebied ondervraagd. Uit het onderzoek blijkt dat ze ventig procent na de regeling een ander medisch gedrag ver toond. In het onderzoek is on derscheid gemaakt tussen ver zekerden, die in 1983 wel en die niet de maximumbijdrage (125 gulden) hebben betaald, Brandweerman geeft aanwijzingen om in een zo gunstig mogelijke positie bij de brand te komen. Het vuur kon slecht op grote afstand bestreden worden door het gevaar van ontploffing. Botterdam Een hardnek kig en voor de brandweer moeilijk te bestrijden brand op de hoek van de Maurits- straat en de Oude Binnen weg heeft gistermiddag twee /V; rnimtf* r feestelijk in gebruik genomen. Ma de officiële ope- 1 JICU fvCf 1 r "t" ning was er een Koio/show. een voordracht van g*- Surinaamss liederen, een modeshow en een de- Surmaamse jongeren monslralie body-building. 13e Surinaamse Jongeren van het Oude Moorden En natuurlijk konden de Surinaamse hapjes niet beschikken over een nieuwe ontmoetingsruimte, ontbreken. Het eten werd mu2ikaai begeleid door Het pand aan de Sneilemanstraat 7 werd gisteren optredens van Surinaamse muziekgroepen. Schiedam Op een verbluffende manier, na melijk door zichzelf op te heffen, wil de onder wijswinkel in Schiedam het gemeentebestuur onder druk zetten. „Nu is er immers geen in stantie meer die aan onze doelstelling werkt", zo lichtte voorzitter Ed van Heest zaterdagmid dag bij de sluiting toe. „Dat dwingt de gemeen te dus om nu eens haast te maken met het al lang beoogde educatief centrum". Maar het was niet om die reden, dat onderwijs wethouder Herman Posthoorn zei de sluiting van de onderwijswinkel te betreuren. Het edu catief centrum komt er immers, zei hij: „Bin nen de gemeente is de zaak rond. De financien zijn er, het pand is er". Alleen, welk pand, dat wilde Posthoorn nog niet aan de openbaarheid prijs geven. Hij liet het bij „ergens in Nieuw- iand of Groenoord"; dat zijn twee Schledamse flatwijken. Posthoorn betreurde de sluiting, omdat volgens hem de onderwijswinkel het enige podium was waar de verschillende 'zuilen' in het onderwijs met elkaar samenwerken. „Die uitwisseling zal nu worden gemist". Volgens de wethouder is in het onderwijs niets zo moeilijk als de ouders er bij te betrekken en dat was toch efen belangrij ke doelstelling van de zwaar teleurgestelde on- derwijswinkeliers, die zeven jaar hun werk hebben gedaan. De wethouder zei dat een pand beneden aan de Hoogstraat 76 in Schiedam een renovatie staat te wachten. En op onderwijsgebied liet hij nog weten een herinvoering van het school-maat- schappelijk werk voor te staan. Hierin zei Post hoorn meer te zien dan in een klachtenbureau of ombudsman voor het onderwijs. woningen en een zolderetage vernield en in nabij gelegen panden veel rook- en water schade veroorzaakt. Onder de gedupeerde panden is de boetiek Bluetiek Inn, waar veel waterschade is. De pootte van de totale schade is nog onbekend. De brand brak om kwart over een uit op de tweede etage, die werd bewoond door een 66-ja- rige vrouw, die alleen thuis was. De gordijnen vatten vlam, door een brandende kaars, die op de vensterbank stond. Het vuur breidde zich snel uit naar het trappenhuis waar de gasleiding vlam vatte. Voor dien konden alle aanwezigen het pand ongedeerd verlaten. De bovenbuurman, die zich zelf in veiligheid bracht, waar schuwde een 37-jarige kennis, die de bejaarde vrouw uit de woning haalde. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen op de tweede etage al naar bui ten. De brandweermannen konden slechts het vuur vanaf een afstand op straat bestrij den, omdat het risico voor een ontploliing te groot was in verband met de brandende gasleiding. Na twintig minuten verscheen een ambtenaar vari het GEB, die het gas afsloot. Brandweerlieden, die toen het pand wilden binnengaan, za gen dat de trap was inmiddels was weggebrand, zodat het op nieuw onmogelijk was de vuurhaard op de tweede etage te bereiken. De brand breidde uit naar de bovengelegen ver dieping en naar een ruimte tussen een verlaagd plafond en het dak. Om het vuur te bereiken werd een ladderwagen ingezet. Rond vijf uur was het belang rijkste bluswerk gedaan. De brandweercommandant ter plaatse sprak over niet zo'n grote maar moeilijk te bestrij den brand. Afgelopen vrijdagnacht zijn ook twee etages aan de Bever straat uitgebrand. Ook hier raakte niemand gewond en is er bij belendende panden aan zienlijke rook- en waterscha de. Op het moment dat de brand uitbrak was er niemand thuis. Vermoedelijk is het vuur uitgebroken bij de gas haard. De precieze oorzaak is nog niet bekend. Hoek van Holland De stich ting Energie Anders aan de Stationsweg 91 in Hoek van Holland houdt op tweede kerstdag een open dag. De ten toonstelling toont de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de energie. Er wordt te vens informatie verstrekt over energiebesparing, terwijl voor de jeugd een speciale zonne» trein rijdt en een fiets te zien is waarmee elektriciteit kan worden opgewekt Energie staat momenteel volop in de belangstelling. Op de Maasvlakte wordt volgend jaar de grootste windmolen van Nederland gebouwd: zes mo lens op één mast. Voor het eerst sinds de jaren zestig wordt er weer elektrici teit gebruikt, die is verkregen uit waterkracht. De discussie over kerncentrales is weer aan de orde. Energie Anders laat echter ook zien hoe er energie besparend kan worden ge werkt. Hiervoor is een speciaal huis vervaardigd, waarin wordt getoond hoe toehistrips moeten worden bevestigd, welke soorten isolatie er zijn, wat dubbele ramen kosten en hoeveel ze opbrengen en be sparen. Onder het motto: 'De energie bronnen van de toekomst staan in Hoek van Holland' zijn zeven verschillende wind molens, zonnecollectoren en energiebesparingsmogelijkhe- den te zien. In een Afrikaanse hut wordt de energiesituatie in de derde wereld visueel ge maakt. De tentoonstelling is geopend van tien tot vijf uur. De toe gang is gratis. i r zijn mensen die onze krant nog i niet lezen. Uw beste vriend of j vriendin misschien. 'aajrj. Breng daar even verandering in.f J>< f "'«opjaag ^«UraJs n e<3fsc/jr. De (kleine) moeite van het aanbrengen van. een nieuwe abonnee wordt graag beloond met een mini-lettertang. f Postcode. y°°"Pkg:g telefoon I h er83j>. 300o'l%Wsb!ad, SeJ f Rotterdam Met de aanhou ding van 11 mannen uit Rot terdam en omgeving in de leeftijd van 19 tot 26 jaar heeft de recherche van het bureau Slinge 27 inbraken opgelost. Het werkterrein van de inbre kers was in Rotterdam, Portu- gaal en Barendrecht. Zij na men vooral elektrische appa ratuur, zoals t.v.'s, video's en stereo-apparatuur weg. De waarde van de totale buit be droeg 22.000 gulden. Ook werd enkele dagen gele den een 20-jarige Rotterdam mer aangehouden, die inmid dels heeft bekend twintig maal te hebben ingebroken, voorna melijk in openbare gebouwen zoals scholen. De waarde van de totale buit is 15000 gulden. Ook gaf hij toe een aantal cheques te hebben vervalst en geind. Hij is inmiddels voor de officier van justitie geleid. Rotterdam De zevenjarige Wouter de Lange uit Wad- dinxveen raakte zaterdagmid dag met zijn schoen bekneld bij de roltrap van het metro station Beursplein. De brand weer kwam er aan te pas om hem te bevrijden. Een afge rukte teen in een schoen werd zo snel mogelijk naar het Dijk zigtziekenhuis gebracht. Daar werd direct operatief ingegre- pen.ffet ziet er naar uit aat ae teen met succes weer aan zijn voet is gezet. Rotterdam De zevenjarige Ali Aktas is zaterdagmiddag zwaar gewond geraakt bij een val van zeven meter uit het raam van zijn ouderlijk huis aan de Kleine Lmdtsiraat in Rotterdam. De jongen speelde verstoppertje en verschool zich achter de gordijnen. Hij ver loor zijn evenwicht en viel door het geopende venster. Zijn toestand was gisteravond nog kritiek. Rotterdam Twee gemasker de en gewapende mannen hebben vrijdag een drankop slag aan de Swanebhkstraat overvallen. Zij dwongen de drie aanwezige werknemers twintigduizend gulden af te geven. Voordat zij vluchtten, sloten de overvallers het per soneel op in een ruimte van het pand. Rotterdam Vanuit een pand aan de Wolphaersbocht is m de nacht van donderdag op vrijdag voor honderdduizend gulden aan computers, moni tors en printers gestolen. Ver moedelijk is men het pand met een valse sleutel aan de ach terzijde binnengekomen Ge zien de hoeveelheid weggeno men apparatuur, moet een auto zijn gebruikt om de buit in te laden. Brielle Op de Reede in Brielle is een fietsend meisje uit Brielle met een luchtbuks beschoten. Het kogeltje van de buks raakte het meisje in sde slaapstreek. Een plaatselijke arts wist het kogeltje uit de wond te halen. De politie in Brielle stelt een uitgebreid on derzoek in naar de dader. Zij verzoekt getuigen, die iets van dit voorval gezien hebben of weten, wie er met de buks ge schoten heeft zich met haar in verbinding te stellen onder te lefoonnummer 01810-2444. Krimpen aan den IJssel -V- Vier werknemers van de Krimpense werf Van der Giessen-de Noord 2tjn konink lijk onderscheiden. Drie ere medailles in brons en één in zilver werden door burge meester Bulder overhandigd aan het viertal jubilarissen voor hun 4Ü-jarig dienstver band bij de Werf, M.Vuik, ijzerwerkersbaas, ont ving de versierselen behoren de bij de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De onder scheiding in brons ging naar L. Huisman, optisch tekenaar, C. Boudesteijn, transporteur en M. Kalis, ijzerwerker. '"V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3