Play-back trekt alle aandacht op Jeugdstad t Deetman betaalt scholen alsnog Dodelijk ongeval VIAARBINGS DAGBLAD SCBIEBAMSCHE CODBANT NIEUWE WATERWEG GODBANI Acht kilo vuurwerk Nieuwe start wijkvereniging Loopbrug uit tramtracé Scheepvaartweg geschrapt Sportfondsenbad verhoogt tarief Vluchtende inbreker opgepakt Receptie in teken BGSW Andere plek wereld winkel is mogelijk BELOOFD 15 beloofd: TOT DE VOLGENDE KEER GEEN GEJOK MEER Kerstbomen geroofd bij be j aardenhuizen Aanrijding: drie gewonden Onvoorziene kosten voor gymzaal West VRIJDAG 28 DECEMBER 1964 Schiedam De wijf?-en Be wo- nersvereniging Botenbuurt gaat door onder een andere naam. Omdat de belangen van aile be woners in Scluedams meest noordelijk gelegen nieuwbouw wijken worden behartigdis ge kozen voor de naam wijk- en be wo nersveren igiing Schiedam Noord De naamswijziging wordt vastgesteld op de jaarver gadering in februari. Die verga dering kan worden gehouden in het zojuist beschikbaar geko men verenigingsgebouw aan het Faassenplein. De aldaar ge vestigde leslokalen worden op 5 januari feestelijk omgedoopt in gebouw De Stuurhut. Op de jaarvergadering zijn de nodige mutaties in het bestuur van de wijk- en bewonersvere niging te verwachten. Zo stek voorzitter van het eerste uur. Ben Stuivenberg zich niet meer herkiesbaar. Ook met in het be stuur terugkerend zijn secreta ris Ad WiHansen en penning meester Hans van Ee Botenbuurt wil veilige oversteek I Een overzicht van Jeugdstad Vlaardingen De play- backshow won het op de eer ste dag van Jeugdstad met glans van alle andere spelle tjes die voor de kerstvakan tie vierende Vlaardingse jeugd waren bedacht. Daür kwam in het .Lijnbaancom plex het meeste lawaai van daan: een volgepakte tribu ne, die met luid gejuich of boe-geroep Het merken of de aankomende artiesten, die schuchter wat danspasjes Schiedam De NV Sport fondsenbad Schiedam mag de zwemtaneven in 1985 met on geveer 3,5 procent verhogen. Burgemeester en wethouders hebben daar toestemming voor gegeven. Alleen de prijs voor het schoolzwemmen wordt ge drukt; daar betaalt de gemeen te niet meer dan 297 gulden per uur voor. Het Sportfondsenbad, gelegen lussen BK-laan, Bosboomlaan en Julianalaan, krijgt het ko mend jaar een subsidie van f 275.000,-- als althans de ge meenteraad akkoord gaat met dit besluit van B en W. De be groting van het zwembad is goedgekeurd lot een bedrag aan uitgaven van 949,000 gul den en inkomsten van 674.000 gulden. Schiedam Een 35-jarige Schiedammer is gisteravond tegen half twaalf aangehou den, toen hij na een inbraak in een woning aan de Lorent- zlaan via het balkon wilde vluchten. De bewoners zagen dat en waarschuwden de poli tie. De man werd kort daarop opgepakt. Üït een andere woning is tij dens de kerstdagen geiuidsap- paratuur, sieraden en onge veer 4.000 gulden gestolen. Een winkelter aan de Hoog straat ontdekte gistermorgen dat tachtig sloffen sigaretten uit zijn zaak waren ont vreemd. Er werd ook ingebro ken in een woning aan de Smetanalaan. Wat daar weg is, kon nog niet worden vastge steld. In het pand werd alles overhoop gehaald. maakten op het podium, in de smaak vielen. 's Ochtends waren de honder den bezoek er tjes van Jeugd stad nog druk in de weer met bouwplaten van de molen in elkaar zetten, poffertjes bak ken. kleien en kleuren. In een van de stands lagen de kleur platen van oude plekjes in Vlaardingen, die de Rotary- - club dit jaar rondbrengt in de, bejaardentehuizen. Op .de pa den tussen de stands was het een gehol en geroep van jewel ste. Maar toen 's middags de play- backshow begon bleven op de knutselafdeling maar een paar eenzame zwoegers over. Zelfs het anders zo populaire spring kussen bleef toon leeg. De dis- cogcluidcn trokken alle aan dacht. Het was zo druk dat alle deelnemers, die gespannen op een bankje op het podium hun beurt afwachtten, steeds maar een half liedje met danspassen en mondbewegingen mochten opsieren. Zenuwachtig schuifelend de den ze zulke moderne sterren als Wham en Germaine Jack son en Pia Zadora na, en na tuurlijk was er iemand die An dre van Duin op het toneel zette. „Wij zijn de vuilnis man", zong het ventje en hij zat duidelijk tn zijn maag met do grote vuilnisemmer die twee jongens tijdens zijn optre den het podium op droegen. Bijna zonder uizondering kre gen de kinderen te horen, dat ze er toch veel meer van kon den maken. „Je kent dc tekst wel, dat kon ik zien aan je mond", zei de presentatrice. „Maar je staat maar een beetje naar het plafond te kijken. Er moet nog heel wat aan -veran deren als je hier volgende week weer wilt staan." Waar op de kinderen op de tribune oen luid en eendrachtig 'boe- hoehoe' lieten horen. Schiedam Met verba zing heeft de wijk- en be wonersvereniging Boten buurt gesignaleerd, dat haar dringend verzoek om een loopbrug over de Scheepvaartweg aan te brengen niet door de ge meente is overgenomen. Op deze weg zijn momen teel de werkzaamheden voor de aanleg van de tramlijn in volle gang. „Als de tram straks met een frequentie van 3'/ie minuut langs rijdt, en door het groeiend aantal bewoners ook het verkeer toeneemt, voorzien wij een levensgevaarlijke situ atie", aldus de bewoners vereniging. Er is vanuit de Botenbuurt steeds bij de gemeente aan gedrongen op een veilige oversteek tussen deze wijk en de aan de andere kant van de Scheepvaartweg gele gen Geuzenbuurt en Am- bachtenbuurt. Hier is sinds kort ook een winkelcentrum en komt binnenkort een ba sisschool. In de gemeentelijke plannen ging men twee jaar geleden nog uit van een ondertunne ling tussen de Schouw en het Rietveld pad. Dit werd enige tijd later geschrapt, maar de bewoners zouden de verze kering hebben gekregen, dat er in ieder geval een loop brug kwam. Ook dit gaat echter niet door. De gemeen te denkt nu aan een over steek met verkeerslichten. Daar neemt de Botenbuurt geen genoegen mee. De be wonersveren iging gaat op korte termijn actie onderne men. Er is, zo stelt men, gro te haast geboden omdat do aanleg van het tracé snel vordert en de tram wellicht al in september tot aan dc Woudhoek-Noord zal rijden. Er is een handtekeningenac tie gestart met als doei de loopbrug alsnog in de plan nen op te laten nemen. De resultaten hiervan zullen op korte termijn aan burge meester en wethouders wor den overhandigd. i Maassluis De traditionele nieuwjaarsontvangst in de burgerzaal van het stadhuis staat dit jaar in Maassluis m het leken van de presentatie van het Bedrijf voor Gemeen telijke Sociale Werkvoorzie ning. Tijdens de ongedwongen bijeenkomst op vrijdag 4 janu ari presenteert de BGSW zich tussen half acht en half tien met een video-bedrijfsfilm en een diaserie. Tevens staan die avond door de BGSW ver vaardigde tuinmeubelen opge steld. Vlaardingen De 51-jarige Vlaardinger H. Mert is gister middag bij een auto-ongeluk op de Ary Koplaan om het le ven gekomen. Hij schrok van een auto die van rechts uit de Professor Teldcrsstraat kwam. week plotseling uit en reed in volle vaart tegen een boom. Het slachtoffer, dat zijn autogordel niet om had. brak zijn nek en overleed ter plekke. Krimpen aan den IJssel De gemeente Krimpen is bereid uit te kijken naar andere huis vesting voor de wereldwinkel mits deze daar zelf om vraagt. Dit heeft het college van IJ en W de raad toegezegd. De we reldwinkel, nu nog gevestigd in een.houten keet op de par keerplaats van winkelcentrum De Olm, heeft nog geen aan vraag ingediend bij de ge meente. De medewerkers heb ben wel regelmatig te kennen gegeven liever een centralere plaats met de winkel in te ne men De VVD heeft het idee geopperd een lokaal van het kinderdagverblijf in Krimpen beschikbaar te stellen. Nog op dc helft van de vori ge eeuw waren Hennepgang en Vlasgang sloten, achter dc Lange Baanstraat en de Lange Lijnstraat. Na de demping in 1851 ontvingen zij hun naam en de Hennep gang is het, die hier door Pieter van den Doel wordt uitgebeeld. De demping van dc stinkende sloten, die als stortplaats werden gebruikt maar ook als watervoorzie ning voor de bewonersf!) maakte de troosteloze buur ten iets gezonder om in te le ven, hoewel de hygiënische toestanden er nog hemel schreiend waren. Het is de laatste kleuren plaat van Pieter van den Doel, die wc dit jaar plaat sen; een jaar, dat voor de schilder een hoogtepunt was door de vele reacties op zijn werk en door de lof voor zijn boek 'Kleurrijk Rotterdam', j dat in korte tijd een groot j succes werd. Het zou ons zeer verheugen als over die onbekende Hennepgang toch nog herinneringen zouden binnenkomen, vooral voor het tweede boek met Van den Doeis werk. Wie on; danks de drukte van de jaar wisseling gelegenheid zou vinden om persoonlijke er varingen met de Hennep gang op papier te zetten, vindt een gretig onthaal bij de redactie van de rubriek Rotterdam Centraal, Post bus 959. 3000 AZ Rotterdam. Vlaardingen De Vlaar dingse politie heeft drie jon gens van 15, 16 en 17 jaar aangehouden. Zij hadden m totaal acht kilo vuurwerk bij zich. Het vuurwerk is in be slaggenomen. Gistermiddag werden twee jongens door burgers in dc kraag gepakt, omdat zij een steen door de ruit van een in aanbouw zijnde wuning hadden ge gooid Schiedam Laai. zeer laat, namelijk na elf jaar, is het ministerie van onderwijs als nog over de brug gekomen mei een geldbedrag, dat de gemeente Schiedam al die tijd heeft voorgeschoten. Meteen zijn ook andere beta lingsachterstanden wegge werkt. Het gaat slechts om kleine bedragen, maar de periode waarover de transactie zich uitstrekt is nogal opvallend. Minister Deetman heeft be paald dat Schiedam bijna honderdduizend gulden kan ontvangen voor het onder houd van de school Oude Kerkhof 13 gedurende de pe riode 1973-1981. Üok de in 1983 gemaakte instandhou- dingskosicn voor de scholen gemeenschap Buiten de Ves te zullen worden vergoed, in dit laatste geval gaat het om 54 000 gulden. Schiedam zal met deze ach terstallige inkomsten zijn spa a ryar kontje spekken* het geld Wordt belegd in de sal- di-reserve. Vlaardingen Kerstbomenja gers zijn aan de haal gegaan met de grote bomen die in de tuinen bij de bejaardenhuizen Zonnehuis en Vaartland en het Holy ziekenhuis stonden. De bomen werden compleet met verlichting meegenomen. De diefstal werd in allo drie gevallen gistermorgen ont dekt De politie spreekt over 'de be kende perikelen van deze tijd1. De boom op de Markt is nog niet ten prooi gevallen aan de elkaar concurrerende groepen jongeren. Tot tweemaal toe werden jongaren op heterdaad betrapt toen zij probeerden de boom om ie zagen. Vlaardingen Drie mensen zijn de afgelopen nacht m het Hol vzicken huis opgenomen, na een aanrijding op de krui sing van Ketheiweg en Van Hogendorplaan. Een van hen is er slecht aan toe. Dc 43-jange Duitse bestuurder van een bestelbus verleende op de kruising geen voorrang aan een personenauto De ra vage die door tie botsing ont stond was 7o groot, dat de brandweer eraan te pas moest komen om de beknelde slacht offers te bevrijden De be stuurder van de peisoncnauto, een 30-jarige man uit Voor burg, raakte slechts licht ge wond. maar zijnv drie mede passagiers moesten In het zie kenhuis worden opgenomen. Schiedam De gemeente Schiedam heeft niet voorzïert dat de grond, waarop het gymnastieklokaal voor Schiedam-Wesi wordt ge bouwd. een extra aanslag op de begroting voor 1984 en 1985 betekent. Er"is namelijk sprake van een .grondhuur, die niet was ingecalculeerd-. Het kost de gemeente 19,152 gulden aan onvoorziene uit gaven voor het gymlokaal tussen, de Jan van A vennes^ straat en de Aleidastraal. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1