WATERWEG museum gaat in april open ACHTERGROND REINIER SCHEERES Eén jaar directeur van de BV Schiedam t effectuerende in 1985 Ook in -rubriek SPORT 17 m Nel trekt lange neus tegen Ed Annemieke Willemsen voer voor specialisten Rodenburg geniet er nu al van SPORTAGENDA: EN DE DRIE W'S Vlaardingers en hun centen Veiling in Koningshof SVO: 'Gebrek aan vroirwkracht' Egmond afgelast Ruud van der Meer supervisor Schiedam Monumentenzorg zal zich niet verzetten tegen de verbouwing van de catacomben van het Ste delijk Museum Schiedam, waarmee gemeentewerken over twee weken hoopt te beginnen. Het bouwplan gaat uit van een verhuizing van het Nationaal Gedistil leerd Museum naar een ander deel van de museumkel der. vergunningen gekregen van B en W, In april wil hij zijn zaak openen. Sonneveld zal de ruimte huren voor een dikke duizend gul den per maand en krijgt apar te ingangen naar zijn 2aak. Monumentenzorg heeft daar mee weinig moeite. Tenslotte was de rijksdienst ook in een •Ook de verzameling van dui zenden likeurflesjes van de ^stichting De Jongh wordt daar geëxposeerd. In de huidige ruimte van het NGM gaat M.P.W. Sonneveld uit de Westfrankelandsestraat een proeflokaal beginnen. Hij heeft hiervoor de benodigde eerder geval, namelijk met het Stadscafê in het Proveniers huis, al akkoord gegaan met een dergelijke verandering aan de gevel van dat monu ment. De politieke partijen in Schie dam hebben geen van alle be zwaar gemaakt tegen de finan ciële verwikkelingen rond de verbouwing, zodat het ernaar uitziet dat de gemeenteraad het op maandag 28 januari unaniem als een hamerstuk afdoet. B en W vragen een krediet van bijna 120.000 gulden. Er is een meevaller, want het be stuif van het Nationaal Gedis tilleerd Museum draagt 55.000 gulden in de kosten bij. Uit de stukken blijkt dat Son neveld ook een optie heeft om in de stijlkamer van De Lin den hof een horecagelegenheid te beginnen Het voormalige weeshuis aan de Lange Ach terweg wordt momenteel ge restaureerd. Er is een zekere relatie, want de entree naar Sonnevejds proeflokaal in het museum komt recht tegenover de ingang van De Lindenhof te liggen. De afdeling openba re werken vindt dat dc stijlka mer niet gelijktijdig verhuurd mag worden, eventueel wel la ter dan de museum kelder. door Kor Kegel Schiedam Sinds hij vandaag één jaar geleden werd geïnstalleerd als eerste burger van Schie dam, heeft drs.Reinier Scheeres (40) zich ontwik keld tot één der bekend ste burgemeesters van het land. Geen miskoop dus; zelf zou hij erin een aardi ge Schiedam-promotion kunnen zien. Zoiets zet hij per slot van reke ning ook over het plan van de marine om een onderzeeër naar zijn stad te vernoemen. :,Ais de naam Schiedam maar klinkt over de zeven wereld zeeën," riep hij in november enthousiast uit. Evenzo klonk Scheeres in zijn eerste ambtsjaar herhaaldelijk door in de landelijke media en de Haagse politiek. De over winning op Gijs van Aarden- ne. die de redding van Wihon- Fijenoord betekende, bezorgde Seheeres zelfs even het imago een beter economisch inzicht te hebben dan de op afslan- king uit zijnde minister. Toen de directie en ondemenv.'igs- raad van Wilton besloten een terrein op hun werf het Bur gemeester Schee resplein te noemen, was dat zo'n beetje de kroon op het werk. Opnieuw waren de schijnwerpers op Schiedam gericht. Toen hoorde je zeggen: Scheeres kan niet meer stuk. Achteraf leek ineens de hele gemeenteraad, inclusief de op positie, blij te zijn dat hij tot burgemeester benoemd was en niet de Rotterdamse oud-wet houder mr. Elisabeth Schmitz, die de voorkeur had genoten van oppositiepartijen en de toenmalige commissaris der koningin mr. Maarten Vrolijk. Nee, Scheeres' reddingsopera tie mei Wilton deed de wedij ver van dertien maanden gele den verbleken. Schmitz mocht misschien de naam hebben meer sociaal geengageerd te zijn en Scheeres leek sommi gen te pragmatiseh-econo- misch, maar zijn huzarenstuk je met de scheepswerf was voor het sociale klimaat in Schiedam heilzamer dan wel ke andere maatregel ook die men had kunnen bedenken. Wilton Na Wilton zat Scheeres gebak ken. De burgemeester-eco- Papieren, koffie, vergaderkamertjes, uitzicht op Schiedam: het leven van burgemeester Scheeres. Met hem op de foto: PvdA-raadslid Yvonne Siljee en de chef economische aangelegenheden van de gemeente Schiedam, René Roep. noomhet was lang geleden dat een burgemeester in Schie dam zo'n belangrijke porte feuille mocht vervullen bleek de goede verkoper van het beleid te zijn. een verte genwoordiger bij uitstek. Of om het in de termen te zeg gen die het hem bekende be drijfsleven vertrouwd zijn: in de persoon Scheeres waren de acquisiteur en de public-rela- tions-manager verenigd. Tevoren had Scheeres zelf al gezegd, dat hij als wethouder de stad ongetwijfeld met min der prestige en macht had kunnen verdedigen tegen de reus Van Aarden ne dan als burgemeester. De gemeente raad steunde zijn voorzitter grif. Scheeres was de onbet wiste directeur van de BV Schiedam geworden. En hij bewoog zich vrij in de stad; het burgemeesterschap was goed voor zijn zelfvertrou wen. Bei nier was overal bij, liet zich meer zien dan zijn voorgangers, of er nu een ten toonstelling moest worden ge opend of een Turkse moskee. En hij kon uiteenlopende situ aties aan, zoals vorige week bleek, toen hij het woord voer de bij de begrafenis van raads- nestor Arie Verlinde. Vïaardingen J. H. van der Hout, oud-voorzitter van het bestuur van de Bondsspaarbank in Vïaardingen houdt voor de historische vereniging dinsdagavond een causerie over de zuinigheid en spaarzaamheid van de Vlaardingers in vroeger dagen. De spreker heeft van de oudste geschiedenis van het sparen in Vïaardingen veel op schrift gesteld. Hij is bo vendien Sn het bezit van oude, originele documenten. Vlaardingers en hun centen, is de titel van de causerie de dinsdagavond in de Bet hei kerk aan de Burgemeester Ver ka desingel vanaf acht uur wordt gehouden. Maar populariteit is in de vluchtige wereld van de poli tiek een wankel begrip en zo dra de affaire-Wilton was op gelost, doemden andere pro blemen op. Scheeres kreeg nieuwe publiciteit, maar deze keer niet naar eigen verkie zing. De Schiedamse woonwa genbewoners gingen uit mach teloze woede over tot gijzeling van de burgemeester, boos om dat er nog altijd geen duide lijkheid was over de toekomst van het kamp aan de Schieka- de en over alternatieven aan de Koekoekslaan en de Schie. Zo populair was Scheeres, dat in hem een zondebok werd ge vonden. Eenmaal na de gijze ling zou hij beweren zich wei nig bedreigd te hebben ge voeld. de indruk tijdens de gij zeling was anders. Nnietcemin behield hij koelbloedigheid ge noeg om met tact te gaan on derhandelen met zijn gijze laars. Het resultaat is intussen, dat Scheeres op het kamp goed staat aangeschreven. Niet dat alles rond is, niet dat volgende acties van de kampbewoners uitgesloten zijn, maar er is een zeker geloof in zijn oprecht heid. Scheeres mocht als wet houder pragmatisch overko men -en te grote flegmatiek schaadt het vertrouwen maar als burgemeester straal de hij eergevoel uit. Een man een man, een woord een woord. Een heer van stand dus. Woudhoek Het is te meer daarom, dat de wijkbewoners van Woudhoek deze week diep teleurgesteld werden in de Schiedamse poli tiek, met Scheeres voorop. De burgemeester is niet, gevrij waard gebleven van het ge- draaikont, zoals de Woudhoe kers de PvdA/VVD-coaütie ervaren hebben in hun strijd tegen verhoging van de erf pachtscanon. Scheeres zit na tuurlijk dagelijks tussen de PvdA- en VVD-wethouders, maar hij had een zekere staat van dienst waar het om origi nele oplossingen ging. In zijn begintijd als wethouder kwam hij eens op de gedachte op onroerend-goedbelasting te gaan heffen op rijkswegen, en dat was zijn eerste schrede op weg naar landelijke bekend heid. Ook de reddingsoperatie voor Wilton was een originele: grond voor één gulden kopen van een bedrijf en meteen In erfpacht uitgeven. Scheeres heeft met Woud- hoekse huiseigenaren lange gesprekken gevoerd en mis schien hadden zij ook nu op een vondst gerekend, bijvoor beeld een nieuwe indicator: een rekensysteem met betrek king op de grondwaarde bij voorbeeld in plaats van het prijsindexcijfer. Dat bleef uit. Scheeres ontpopte zich als de woordvoerder van PvdA en VVD en in de manier, waarop hij het publiek bij de commis sie deze week een tweede in stantie weigerde, herkende men plotseling weer de onwil lige pragmaticus van weleer. Een tegenvaller. De directeur van de BV Schie dam was wat al te snel langs een sector heen geglipt, von den ze. In Woudhoek- hebben ze liever Ben van Rooy als burgemeester. Het collegewerkprogram van de PvdA/VVD-coalitie voor 1982-1986 noemt drie algeme ne prioriteiten: Wonen, Wer ken en Welzijn, ofwel: de drie W's. Van Scheeres kan gezegd worden, dat hij die algemeen heden een meer concrete in vulling gaf: de drie W's van Wilton, Woonwagenkamp en Woudhoek. Alleen de W van Waardering komt er wat wispelturig uit. Meditatie Meditatie, mode of mogelijkheid, is de tsiel van een inleiding die domi nee G.C. Du inker vanavond houdi in de remonstrantse kerk aan de kof laan m Vïaardingen Bij voldoende belangstelling wil de remonstrantse predikant uit Rotterdam een werk groep meditatie vormen in Vïaardin gen. 55+ cursus In dienstencentrum Dc Woudhoek aan het Heyermansplem in Schiedam wordt morgenmiddag om half twee een informatieve- bijeenkomst gehou den over een cursus voor vrouwen van 55 jaar en ouder. Die cursus be gint op 24 januari- Morgen wordt ge sproken over doel en inhoud van de Friese avond In zaal Triangel staat donderdag avond, 18 januari, de Friese taal cen traal. Dan wordt het toneelstuk Bloe men voor Berber (Blommen foar Berber) opgevoerd. Het stuk, opge voerd in <lc Friese taal, gaat over commissionair Iebe tussen juweliers, dit' graag als directeur in een NV op- S-nomen wil worden Als zijn vrouw elske een aanrijding veroorzaakt gebeuren in het huis van Iebe en Gelske tal van verbazingwekkende zaken. De hoofdrollen worden ge speeld door Wytse G rijpst ra (Iebe) en Gerry Dijkstra (Gelkse) Regisseur is Jaap de Jong. De voorstelling bcgmt om 20 uur Orgelconcert Aad Zoutendijk speelt vrijdagavond op het orgel van de Grote Kerk in Vïaardingen werken van Kinder- mann, Krebs, Bach. De Grigny en Scheidemann. Het concert is er een in een reeks die de Vlaardingse cul turele raad samen met de kerkvoog dij van de hervormde gemeente orga niseert, De toegangsprijs bedraagt drie gulden en het concert hegmt om acht uur. VVD-café Directeur Van der Vorm van de Graan Elevator Maatschappij is maandag 21 januari te gast in het Hoekse politiek café *t Eeihuyqe In hei maandelijks VVD-café legt Van der Vorm in zijn inleiding vooral de nadruk op de economische aspecten van de overslag van tapiocameel. dat m Hoek van Holland veel stofovcr- last veroorzaakt en aanleiding is tot duizenden klachten per jaar bij de milieudienst van Rijnmond. De ver wachting is dan ook dat de GKM-di- recteur vooral op dit gebied veel vra gen te beantwoorden krijgt. Maassluis In hei Maassluise ontmoetingscentrum Konings hof kunnen kunst- en antiek- liefhebbers vanaf 21 januari terecht. In het gebouw aan de Ui ver) aan worden dan tal kunstvoorwerpen en antiek geveild. Ook stoelen, klokken, tapijten, juwelen, schilderijen- prenten, munten en foto-appe- ratuur worden dan te koop aangeboden. De veiling staat onder leiding van de gerechts deurwaarder Dolk en Fontijne uit Schiedam. Het publiek kan de goederen bezichtigen op vrijdag 18 janu ari van 14 uur tot 22 uur, za terdag 19 januari van 11 tot 22 uur en zondag 20 januari van 12 uur tot 22 uur. Vanaf 21 ja nuari worden de goederen dan geveild. Vanaf 19.30 uur wor den de artikelen te koop aan geboden. De laatste veilingdag is vrijdag 25 januari, Schiedam „Er zijn een paar vrouwen bijgekomen, die met ons mee gaan werken", zegt Adriënne Hazenberg van de Schiedamse vrouwenemanci patie organisatie (SVO) tevre den. Het werven van vrouwen was een van de doelen van een informatieve bijeenkomst, die maandagavond in vrou wenhuis Barrika werd gehou den. „Want wij hebben nog steeds structureel gebrek aan vrouw kracht", zegt Adriénne. De SVO heeft een part-time emancipatiewerkster, maar verder komt al het werk op de schouders van vrijwIlligsriM-s. Daardoor blijven veel ideeën onuitgewerkt .n een la liggen, vertelt Adriénne. Een literair café, een nvk roll-avond en een avond over Latijns-Ameri- ka zijn een paar van die plan ner*, die door onderbezetting in de kast blijven. De verse krachten, die zich tijdens de informatie-avond opgaven kunnen misschien uitkomst bieden. Adriënne Hazenberg: „Maar die moeten natuurlijk eerst nog ingewerkt worden." Vïaardingen De stadsge hoorzaal heeft de voorstelling die toneelgroep Theater don derdagavond zou geven van Goethes Egmond afgelast. In de voorverkoop bleek, dat het Vlaardings publiek nauwelijks belangstelling heeft voor de voorstelling. ADVERTENTIE w door E.Schekman taan 2nse Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 16 januari 3985 Rotterdam Het venijn zat weer eens in de staart. De tot tien miunuten voor sluitingstijd tamme en ook slechte korfbalderby tussen Spi rit (Vïaardingen) en Succes (Schiedam) ont aardde zowaar in een komisch drama. Het aan zienlijk hoger genoteerde Spirit moest in die door Donald Bax fase zelfs het hoofd buigen voor het wilskrach tige Succes, dat met een 6-5 overwinning ruim afstand nam van de onderste regionen. Korfbal in de eerste klasse van de afdeling Rot terdam, op 2*n smalst misschien wel. Anders is het niet te verklaren, dat de competitieleider zo'n regionaal treffen plant op een dinsdag avond. Om een uur of tien in de Energiehal. En het KNKV, is dat juist niet de bond, die publici teit en propaganda zo hoog in haar vaandeêl heeft staan? Vergeet dat dus nu maar. Slechts de sensationele fijnproevers kwamen ijl de voor ettelijke miljoenen opgeknapte steen klomp aan hun trekken. Zo liep er een scheids rechter (Jan Zwaan), die zo'n tien jaar geleden met een kwaad gezicht bij Succes was opgestatk en blijkbaar z'n frustraties nog een keertje kwijt wilde. Tot tweemaal toe gunde hij Spirit een strafworp. waardoor de emoties toenamen Succes' aanvoerder Ed de Jong knalde de bal keihard' zij het zonderopzet in het gelaat van Spirit-coach Ed Mayer. En de bij SucCfes spelende Nel Mayer vond het noodzakelijk oth na de zesde en beslissende treffer van Leo van Kruining (doorloper) haar echtgenoot Ed met een dubieus vingergebaar, te vergelijken njet een lange neus, te wijzen op de onverwachte ontknoping. - Annemieke Willemsen...'Als er weer iets gebeurt, heb ik i meer te kunnen lopen'... Vïaardingen De inge wikkelde knieblessure (meniscus weggehaald, afgescheurde binnen- en kruisbanden) van Anne mieke Willemsen mag als voer voor specialis ten dienst doen. Een me disch mirakel, dat lak heeft gehad aan iedere diagnose, die onomwon den aangaf dat (top sport voor haar voor goed verleden tijd was. Op het gevaar af invali- i kans van vijftig procent niét door Donald Bax de te worden ('Als er weer iets gebeurt, heb ik een kans van vijftig pro cent niet meer te kun nen lopen'), lapte de stu dente (systeem ont werp) alle adviezen aan haar laars. Annemieke Willemsen, dat zal duidelijk zijn, speelt sinds an derhalf seizoen weer gewoon haar partijtje mee in het eerste team van Vïaardingen. Zelfs in de zaal, per definitie een ac commodatie die een aanslag pleegt op gammele gewrich ten, springt en rent zij over het plankier. Slechts de stevig gebandeerde knie vermoedt de naweeen van de kwetsuur, die haar op 4 januari 1980 tot een brokje menselijk leed ver vormde. En die uiteindelijk na een ingrijpende operatie leidde tot een opmerkelijke terug keer van de door haar sport geobsedeerde korfbalstor. De lijdensweg staat diep in het geheugen gegrift. Hoe tegen het Rotterdamse Actief de voel bleef staan "en de rest wel de bocht om ging'. Een bezoek aan het ziekenhuis, waar de dienst hebbende 'klojo' niets kon ontdekken en drie dagen l-*er pas een specialist vast stelde, dat het van binnen een grote puinhoop moest zijn. „Toen die dokter", kan Anne mieke er nu om lachen, „aan m'n been draaide, werd m'n moeder er du.zelig van. Het waren dus toch de banden. Al les werd in het gips gezet, maar het revalideren ging to taal niet. Er zat geen beweging in". Alsnog volgde een operatie, een dermate gecompliceerde ingreep zelfs, dat zij op school een jaar achteruit werd gewor pen en, tot overmaat van ramp. de beoefening van de korfbalsport vaarwel kon zeg gen. „Ik heb me in die periode gespiegeld aan een ander meisje, Dinke Bootsma, dat ook is teruggekomen na een ernstige knieblessure", werd het doorzettingsvermogen van de 2I-jange Annemieke uit eindelijk beloond. „Ik heb veel gefietst, thuis op de home-tra i- ncr. vijftien kilometer per dag. Vervolgens ben ik na ander half seizoen met het laagste team gaan trainen". Vorig seizoen verscheen zij zelfs weer op het veld in het eerste twaalftal, maar een te rugkeer in de zaal werd ang stig gemeden. „Ben ik later toch begonnen, in het derde. Ach, je weet wel hoe dat dan gaat. Er waren blessures in de selectie, dus schoof ik door naar het tweede en ook naar het eerste. Daar ben ik niet meer uil verdwenen. Ik moest wel iedere keer m'n knie in ta pen, pure noodzaak. En op de training waren er oefeningen, waar ik niet aan meedeed. Ik train zelfs zonder bandages, maar in de wedstrijd ga ik er, ingetaped en al, vol tegenaan". Annemieke Willemsen lonkt dus. samen met vooral trainer- coach Rob van Nijnatten, naar de titel. Als het even kan zo wel op het veld als in de zaal. Dat laatste is zelfs min of mer een verplichting, omdat Vïaar dingen op het veld een klasse hoger speelt. Van Nijnatten liet de critici op de loer plaats nemen door nog voor aanvang van de zaalcompetitie zonder valse bescheidenheid te stel len, dat Vïaardingen voor het kampioenschap ging spelen. „Hij vond, dat er progressie in de ploeg zat", steunt Annemie ke haar coach. „Dan is het lo gisch, dat je van plan bent kampioen te worden". Nederlagen tegen ALO en Hoogvliet bezorgden Vlaardin-; gen. echter een meewarige oogopslag. „Van Hoogvljet hebben we verdiend verloren, maar zo'n zeperd als tegen ALO, maak je volgens mij maar eens in de twintig jaar mee. Ik voelde me na afloop! net een pupil. Het werd 15.-5.; Ik kan me niet herinneren ooit met zo'n groot verschilde* hebben verloren". Waarna eek rekensommetje duidelijk mpêt! maken, dal Vïaardingen rcq£ steeds meetelt voor de hoofd prijs. „We moeten zo gewoon allemaal winnen. Misschien! is hei wel typerend voor Vlaér- dingen, dat de mogelijkheden er niet uitkomen, als we ond.er druk spelen". Dj Hetgeen trouwens een eerste vereiste is, als Vïaardingen 'de pretenties wil waarmaken. Zij als tevens fysieke hardhgid desnoods met gelijke munt moet worden terugbetaald $i» het hoofd boven water te hou* den. „Misschien", mijmert A!ii- nemieke, wiens vader Cher weer enkele jaren de voorzit tershamer hanteert, „komt dal ook wel, omdat we een vrij jonge ploeg hebben. Als je ho ger wilt spelen, zul je je iep? moeten harden. Het is zinloos om grove overtredingen de maken. Daar is niemand bij gebaat, maar je mag er wel ste vig ingaan'". Het is het collectief, dat Vïaar dingen sterk maakt. Vïaardin gen heeft, om m de buurt te blijven, geen super schutter als Henk Naves, zoals Oranje Nas sau die wel heeft. „Wij heb ben", beaamt Annemieke. „geen spelers die er per wed-; strijd vijf, zes ingooien. Veelal* is de vorm van de dag bepa-! lend. Heeft iemand die vorm,; is iemand op schot, dan moet die door de rest van hot team worden gesteund. Ik zou er ook wel eentje bij willen heb ben die altijd scoort. Nu moer, je maar afwachten wie er «op dreef is. Voordat je dat heul uitgedokterd, kan het al te laat zijn, zeer vervelend..." *-•- Den Hoorn Schipluiden staat donderdag op z'n kop. Us en weder dienende na tuurlijk, al moet het nog gek gaan, wil de schaatsbap- pening SchipluidenMaas land alsnog van het pro gramma worden geschrapt. Marien Rodenburg, de orga nisator pur sang, kan dan eindelijk weer eens de han den uit de mouwen steken. Hij geniet er nu al van, de steenrijke tuinder uil Den Hoorn, die zijn relaties en zijn beurs heeft aangewend om er kende coryfeëtn als Jan-Roe lof Kruithof, Henri Ruiten berg. 'Dolle' Dries van Wijhe en Westlands hoop in bange dagen, Cor Smit, aan de start te krijgen' voor deze Open Westlandse titelstrijd. Er wordt donderdag om 12.30 uur" begonnen met een soort Le Mans-start. De rijders moe ten eerst naar hun schaatsen rennen, deze vervolgens on derbinden en dan beginnen aan de barre tocht van 100 ki lometer. De route loopt vanaf Schipluiden, over de Vlaar dingse Vaart eerst naar de Schouw, vervolgens naar Maasland, terug naar de Schouw en dan weer naar Schipluiden. „Als de schaatsers die route zesmaal hebben afgelegd, zit ten de 100 kilometer erop", licht Rodenburg toe. „Het moet een fantastisch evene ment worden. Je moet weten, dat in 1979 deze tocht voor de laatste maal werd verreden. Via de radio nieuwsdienst hebben we vernomen, dat het hard zal gaan vriezen en er een koudegolf naar Nederland komt". WOENSDAG 16 JANUARI C Biljarten: B-klasse driebanden;' 19.30 ApOllo'75■DVK'73; 1930. Voorronde vijfde klasse bandstoteh- in Oe oude Markt ts Vtaardingefc (poule 2); 19.30 Voorronde vierde, klasse bandstoten in Corry en Dick te- Schiedam (poule 3), 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in De Cock pit te Viaardmgen (poule 4); Zaalvoet bal: Westwijkhal Vïaardingen: 21.9t£ DVO'32Centra Portugues. DONDERDAG 17 JANUARI i; Biljarten: 19.30 Voorronde klasse bandstoten in De Kroon *o" Vïaardingen (poule 3); 19.30 Voorron de vierde klasse bandstoten in Kroon te Vïaardingen (poule 5); Vol-, leybal: 21.15 Shell—Alexandrla/A (dj: ,i Schaatsen: 12,30 Marathttg SchipluidenMaasland over 100 kny„ Schiedam Ruud van der Meer is door de Nederlandse IJshoe-" key Bond aangesteld als scheidsrechter-supervisor. De 27-jarigè^ Schiedammer, die als linesman optreedt bij wedstrijden in de- eerste divisie, houdt zich op de ijsbanen in Dordrecht (twee arbiül1 ters) en Rotterdam (vier arbiters) bezig met de begeleiding vah; jongere scheidsrechters. Tevens moei hij op beide banen- voor- t ^vervanging zorgen, indien iemand afzegt V j \-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2