WATERWEG Schiedamse politie wil steviger band met burgerij SPORT SPORT Kleren maken nog steeds niet de man Vlaardingen is nu echt uitgeschakeld Schiedam-Oost: verder overleg Organist en kerk jubileren Iedere wijk krijgt eigen team Banenbank Open dagen Liefdespad Ed Mayer verlaat Spirit VIaardingen De Oos- -terkerk heeft de feest- muts opgezet, of liever: heeft zich die lAten op zetten. Door tekenaar Len Mirnnik, die in het kerkblad het jubilerend godshuis afbeeldt mei een puntmuts op de to- r ren. „Tegenwoordig kan dat", zegt P. Broek, lid van de jubileumcommis sie. Op 6 februari 1935, toen het gebouw aan de Schiedamseweg werd ge opend, kon dat vast en zeker niet. De gereformeerde''kerk heeft deze week nog een feest te vieren: organist Wim Polder man verzorgt al vijftig jaar de muzikale omlijsting van de diensten en ondersteunt psal men en gezangen. De belangrijkste attractie van het jubileumfeest is de gang langs zes Vlaardïngse kerken, die aanstaande zaterdag kan worden gemaakt De Sion- kerk, de Grote Kerk, de Jo- -hannes de Dooper, de remon strantse, de christelijk gerefor meerde en de Oost kerk zetten tussen half twee en vier uur hun deur wagenwijd open: Kerkepad in Vlaardingen. Er worden rondleidingen ver zorgd en in alle kerken wordt het orgel bespeeld. Speciaal voor de jeugd is van de route een puzzel tocht gemaakt. A. Schmidt van de commissie is blij. dat de verschillende kerken zo graag wilden mee- - doen. „Dat het zo gemakkelijk zou gaan hadden wij niet ver wacht." Hoewel, het staat Broek nog bij dat de hervorm de Nieuwe Kerk aan de Bin nensingel ook nooit moeilijk was, als er een helpende hand moest worden geboden. „Was onze verwarming kapot dan was het geen enkel probleem om een keertje sar.ier, te ker ken." Dal zat dus wet goed. Maar als de verwarming gere pareerd was gingen de wegen van de twee rèzirdten weer uiteen. Optimisme De huidige samenwerking stemt tot optimisme. De ker ken hebben elkaar in een tijd van teruglopend bezoek meer dan ooit nodig, vindt Schmidt. Dat het bezoek terugloopt is duidelijk. Was de Oosterkerk in haar beginjaren altijd tot de .laatste bank gevuld, dal is nu wel anders. De gaanderijen zijn al jaren gesloten en in 1975 werd zelfs een deel van de kerk omgebouwd tot verga derzaal. Dat was juist het deel aan de kant van de tuin, waar de architect in het ontwerp ruimte had gelaten voor uit breiding, als die nodig mocht zijn. Oosterkerk zet feestmuts op Vlaardingen Kleren maken nog steeds niet de man, zelfs niet in de pugilistiek. Die stel ling werd gisteravond in de Vlaardïngse Lijnbaan ha IIen lot groot plezier van de ruim vierhonderd toeschouwers an dermaal bewaarheid. De Rot terdamse nieuweling Jan Su san zag er in zijn smetteloos witte out-fit weliswaar sehitte- door Donald Bax rend uit, zijn prestaies konden hel daglicht totaal niet velen. Zijn Haagse opponent Lionel van Aanholt manifesteerde zich op alle fronten als een un- der-dog. Afgetrapte gympies, geen imponerende kledij, maar wel beschikkend over venijnige klapjes, die voor de constantknipogende Susan een regelrechte plaag vorm den. Dat besefte ook arbiter Rïnus Schulein, die de lijdens- Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 5 februari 1985 Bep van Klaveren, de Olym pisch kampioen van 1928, heeft het in de Vlaardïngse Lijnbaanhallen voortreffelijk naar z'n zin. weg voor de aaldunne mid dengewicht voortijdig beein digde. Diskwalificatie wegens ondes kundig boksen, schalde spea ker Henderson door de zaal. Tot extra grote hilariteit van de niet-kenners, die zich best i og een aantal rondes hadden willen vermaken. „Hebben we een keer een vrouw in de ring", vergeleek een tribunek- lant op joviale wijze de achter naam van de Rotterdammer met een dito aandoend optre den, „en dan maakt-ie er een einde aan. Ik had nog wei een tijdje willen lachen". Lachen, maar dan in zijn vuistje, deed ook Lou van Sin- deren, de secretaris van de ontvangende vereniging West- land. Sportief ging het hem en zijn boksers niet helemaal naar den vleze, organisatorisch verliep alles traditiegetrouw op rolletjes. „Een goed pro- g.amma", sprak 'Ome Lou' in de pauze. „Lekker veel wed strijden. Het is alleen jammer, dat we minder toeschouwers hebben dan vorig jaar. Maar voor de rest js het prima". Na de voorlaatste partij zorgde jurylid Bep Knoppers nog voor opwinding De Amsterdammer ging in de fout door na de par tij lussen Rob de Groot (West- land) en Bouwman (The Glo ve) een 59-59 score af ie geven met een voorkeur voor De Groot. In strijd rnet het regle ment, omdat De Groot een openbare waarschuwing had ontvangen en dus nooit voor keur had kunnen krijgen. Dat had tot gevolg, dat mei Chalf zwaargewicht Dc Groot, maar Bouwman in deze kwartfinale C-klasse tot winnaar werd uit geroepen. Het kerkepad eindigt zaterdag om vier uur bij de jubilerende Oosterkerk, waar men de gele genheid heeft om Wim Pol derman de hand te schudden. De 72-jange organist liet de af gelopen vijftig jaar niet alleen zijn handen over de klavieren gaan, hij onderhield het orgel ook. Bovendien onderrichtte hij gereformeerde jongeren in het orgelspel. „Bij mij is daar niet veel van terecht geko men", aldus Broek. Bij zijn 40- jarig jubileum werd Polder man al geridderd. Broek: „Toen wisten wij natuurlijk nog niet dat hij de vijftig zou halen." Zondag Ook zondag is het nog feest in de Oosterkerk: een speciale dienst met medewerking van het jongerenkoor The Messen gers. 's Middags begeleidt jubi laris Polderman fluitiste Caro line van der Kooy op de piano en vervolgens is er, ie-wat on gebruikelijk voor een -kerk, een revue onder de titel 'Vijf- lig jaar jong'. Een aantal Vlaardïngse orga nisten geeft op donderdag 14 De jubileumcommissie voor| de vijftig jaar oude kerk. februari in de Oosterkerk actel do presence op het jubileum-1 concert ter ere van Polder-1 man. Dat zijn Cees van den! Berg, Gerrit en Kees van Eer-I sel en Guus Korpershoek. Na-J tuur!ijk speelt de jubilaris zelf 1 ook. Dat concert begint 's| avonds om acht uur. Commissaris Piet van der Hengel en burgemeester Reinier Scheeres zijn zeer blij met het instellen van de wijkteams. Schiedam In principe zou het Gemeentelijk Woningbe- heer al in enkele delen van Schiedam-Oost kunnen begin nen met de woningverbete ring, want de enquête-uitslag (zeventig procent) maakt dat Maassluis De stichting Anders Actie ven in Maassluis wil een adver- tentiebanenbank in het leven roepen. Werklozen zouden in het gebouwtje van de stichting aan de Talmastraat terecht kun nen om de personeelsad vertenties, die in de ver schillende dag- en week bladen worden geplaatst, door te nemen. Voor mensen die niet in staat zijn zelf naar het gebouw te komen wordt een knipselkrant gemaakt. volgens woordvoerder Ton Verdoes mogelijk. Maar Wo- ningbeheer geeft er de voor keur aan eerst nog met de be woners verder te overleggen over de te volgen strategie. Daarvoor komt men morgen in de wijk bijeen. De Hogenbanweg en de Dal tonstraat hebben grotendeels ingestemd met de renovatie- plannen. Alleen de Loreni- zlaan was terughoudender: daar stemde slechts zestig pro cent van de bewoners met de woningverbetering in. Een minderheid is ervoor, dat Wo- ningbeheer achterstallig on derhoud uitvoert. „Het valt de bewonersgroep tegen: daar zitten vrij veel te genstanders van woningverbe tering en nu blijkt dat de meerderheid uit hun straten er anders over denkt", aldus Ver does. „Wij willen echter ook oog hebben voor die tegen standers. Als veertig mensen in een straat bijvoorbeeld te gen buitenisolatie zijn, is dat te veel om er zonder meer aan te beginnen. Maar de basis voor woningverbetering is er. Nu eens kiiken hoe wij verder moeten. Vlaardingen De scholenge meenschap Ter Schie voor LTO, LHNO en ITO en de Technische School aan de Del taweg gooien -de deuren open voor het publiek. De Techni sche School doet dat vrijdag van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Geïnteres seerden kunnen die dag een kijkje nemen bij zowel prakti sche als theoretische lessen. Ter Schie heeft voor een ver gelijkbare aanpak gekozen. Daar kan men zaterdag tussen 9.30 en 12.00 uur terecht voor 'groepslessen' in de verschil lende lokalen. Tevens kunnen die dagen leerlingen worden ingeschreven. Een jonge weduwe begeeft zich voor zichtig weer op hel Jtefdespad. Hei eerste uitstapje* met haar buurman wordt echter geen succes Hei tafe reel -r ie tien in de ontroerende speelfilm Terms of Endearment. De film leverde Oscars op voor Shirley jMcLaïn, Jack Nicholson ert James L. Brooks De film wordt donderdag ge toond in iheater De Schuur kerk in Maassluis. Om H 00 uur en 20 30 uur zijn er voorstellingen. f Schiedam Het Schiedamse politiekorps gaat door het for meren van zes wijkteams op een heel andere maniei* func tioneren. „Kennen en herkend worden is het nieuwe parool van ons korps", aldus commis saris Piet van der Hengel. De wijkagent oude stijl ver dwijnt. Door het formeren van de wijkteams is het voor de politie mogelijk om meer per soneel op straat te brengen, waardoor de agenten beter en sneller kunnen inspelen op de problemen die in een wijk heersen. Het surveilleren te voet en per fiets zal voorop staan. Elk team bestaal uit tien hoofdjagenten en twee briga diers. De stad Schiedam is in zes wij ken opgedeeld. In elke wijk zal een team actief worden. Burgemeester Reinier Scheer es: „De politie moet de straat op. Wijkbewoners die proble men hebben kunnen altijd bij de agenten van het wijkteam terecht" Piet van der Hengel: „Er zijn nu altijd agenten in de wijk aanwezig waarop het pu bliek kan terugvallen. De mensen zullen constant gecon fronteerd worden met de poli tie." Fluitje Vooral op de donderdagavond, de koopavond in Schiedam, zal het publiek nog meer dan voorheen worden geconfron teerd met de geüniformeerde dienst van de politie. Op die avond is er een dubbele bezet ting. Plet van der Hengel: „We. henben dan de beschikking over minimaal zeven agenten extra. Als er in het verleden moeilijkheden waren bij bij voorbeeld de Hema"dan kwam er een wagen met twee agen ten en die moesten het pro bleem maar oplossen. Nu wordt dat anders. Een fluitje is voldoende om zeven, acht agenten op de been te brengen en de raddraaiers in te reke nen. Het publiek za! direct merken dat er op de koopa vonden veel meer agenten op de been zijn." De korpsleiding- rekent erop dat op de manier de band wordt verstevigd tussen de be volking en de politie. De com missaris: „Wij hebben het korps zelf doorgelicht en toen bleek duidelijk dat er behoefte was aan verandering." Er is bij de realisering van de nieuwe plannen veel inspraak geweest. De afdelingen assis- tentie-surveiliance en rayon- suveillance zijn samengevoegd, waardoor ook een zesploegen dienst gerealiseerd kon wor-j den. Van der Hengel: „Dei wijkteams zullen ook de kleine criminaliteit gaan bestrijden. Zo wordt de recherche ook voor een deel ontlast. De wijk teams staan vast per wijk. We gaan niet rouleren omdat je dan de duidelijkheid weg neemt. Per wijk een vast team, daar houden we strikt aan vast. Ik denk dat het publiek snel zal inspelen op de nieuwe situatie. Ze worden ten slotte elke dag geconfronteerd met dezelfde agenten. Wij 2ijn op 1 januari al voorzichtig met het nieuwe project gestart en ik kan zeggen dat we van de wijkbewoners positieve gelui den horen. Vroeger moest een wijkagent alle problemen in de wijk ir» zijn eentje oplossen. Was hij zjek of met vakantie dan bleven er een hele hoop problemen liggen. Nu is dat duidelijk anders, te allen tijde zijn er agenten van het wijk team beschikbaar voor de mensen." Vlaardingen De korfballers van Vlaardingen kunnen hun kampioensaspiraties sinds gis teren vergeten. In een harde ■wedstrijd tegen koploper ALO. verzuimde het team van Rob van Nijnatten talrijke kansen te verzilveren. Pouiegenoot Harga deed het beter tegen Hoogvliet (nipte 4-3 nederlaag) en Oranje Nassau zette de stij gende lijn door met een over winning op GKV. In Maassluis rekende CKC Maassluis af met Velox, terwijl het Maaslandse ODO in een bomvolle sporthal de betere was in het duel met DES. Spirit en Succes tenslotte verloren van respectievelijk Oiympia en Korbis. VlaardingenALO 8-11 Al leen Arno Brouwer toonde de eerste helft vechtlust, terwijl Marijke Strubbe en Rene Zwets bij 7-10 veelvuldig mis schoten. Waarschijnlijk lieten de Vlaardingers zich teveel af- Vlaardingen Ed Mayer en Spirit gaan na drie sei zoen uit elkaar. De trai ner-coach van de Vlaar dïngse korfbalvereniging heeft het bestuur laten weten zijn blik na drie sei zoenen ie willen verleg gen. De in Capelle aan den IJssel woonachtige Mayer, wiens echtgenote Nel bij het Schiedamse Succes speelt, heeft inmiddels contacten met Sagitta, Oiympia en Unicum. leiden door de scheidsrechter. Deze kende in de beslissende fase van de wedstrijd twee (dubieuze) slrafworpen toe aan ALO. HargaHoogvliet 3-4 Voor de derde maal op rij een klei ne nederlaag voor de Schie dammers. die zonder Rene de Goede Hoogvliet in een leuke wedstrijd onder de duim hiel den. Halverwege was het 2-2. Een sirafworp vlak voor tijd bracht de beslissing, want Har- ga verzuimde nadien de gelijk maker te scoren. Oranje NassauGKV 14-10 Vooral de eerste holft over klasten de spelers van Maar ten Goettsch hun opponenten volledig, (ruststand 9-4). Na de thee ging het minder soepel en kwam GKV tot 9-6 terug. Een treffer van Ton Sluimer gaf Nassau weer zelfvertrouwen en leidde de overwinning in. ODODES 12-7 In twee pe rioden van een kwartier vie len alle doelpunten. De rust stand stond na zestien minuten goed korfbal al op het bord (5- 4), terwijl de tweede scoregolf pas in het laatste dee! van de wedstrijd viel. Leuke combi naties hielden deze druk be zochte wedstrijd aantrekkelijk; ook toen de beslissing al was gevallen en ODO met 1Ö-6 leidde. Oiympia—Spirit 12-6 fn te genstelling tot de wedstrijd van afgelopen woensdag had Spirit nu geen kans tegen het hard spelende Oiympia. De tweede helft begon met 9-5 en Spirit kon het verschil niet wegwerken omdat het faalde in de afwerking. KorbisSucces 7*5 Tot 5-5 deden de twee teams niet voor elkaar onder in deze matte Vertoning, maar toen moest Ed Hoewel het zaterdag onge woon druk was in de Maasslul- se Olympiahal {ongeveer twee honderd mensen) vermoedde Arie de Jong, aanvoerder van het vierde team, niet dat ieder een voor hem was gekomen. De Jong kreeg ter ere van zijn vijftigste verjaardag.de traditio nele Abraham uitgereikt door het jonqste CKC-lid. de Jong geblesseerd het veld verlaten. Succes «speelde mei zeven mensen verder, omdat Fred Molhuizen al zijn wissel mogelijkheden al had benut. Korbis speelde de 4-3 situatie goed uit en zegevierde met 7-5. CKC MaassluisVelox 84 Voor de tweede keer in vijf dagen ontmoette CKC Velox Ditmaal echter kwam er geen monsteroverwinning uit de bus, want Velox was gewaar schuwd. Mieke Montizaan en Ronnie Meerman namen de Maassluise treffers voor de rust voor hun rekening (5-3). na de hervatting scoorden Martin Bergwerf (2x), Jaap van Waardenburg en Arie Rookus. DINSDAG 5 FEBRUARI Voetbal: 19.30 VfaardingenSVV; Biljarten: Ouderentoernooi De Griffi oen: Kromme Keu A—Rozenburg. De Vier Molens B—De Vlot B; 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in De Kleine.Confiance te Schiedam (poule 2), 19.30 Voorronde derde klasse bandstoten «n De Gouden Leeuw te Vlaardingen (poule 1); Zaal korfbal: 21.00 SpiritNieuwerkerk (Energiehal Rotterdam, veld 1). WOENSDAG 6 FÊBHUAHI Biljarten: 19.30 Voorronde vijfde klasse bandstoten m De Oude Markt te Vlaardingen (poule 2); 19.30 Voor ronde vierde klasse bandstoten In Corry en Olck te Schiedam (poule 3h 19.30 Voorronde vierde klasse band stoten in De Cockpit te Vlaardingen (poule 4); 19.30 Voorronde derde klasse bandstolen in Cafe Roiterdam te Vlaardingen (poule 2): Zaalkorfbal: Margriethal: 19.00 Succes—THOH: Zaalvoetbal: Westwukhal Vlaardin gen: 21.00 VSV—OR2. 21. S0 DVO'32—Steeds Hooger. -i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2