Natuurhistorisch Museum verhuist naar chiedam Deurwaarder voor Schiedam te duur VAKANTIELAND NEDERLAND IS GROOT GENOEG ALS WE NIET ALLEMAAL TEGELIJK GAAN. Foxy Dance Gang vol vertrouwen Maaltijdbus dreigt fiasco te worden VIAARDINGS DAGBIAD SGHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Stadsuitbreiding in Spaland: 'hamerstuk Schiedammers bont en blauw Nieuw management voor dansgroep 'Goudriaan en De Jong moeten praten' Inbraken ZOMER'85 ONS ADVIES ALS U SCHOOLGAANDE KINDEREN HEEFT: KIES DE BESTE PERIODE BINNEN DE SCHOOLVAKANTIE ONS ADVIES AIS U VRIJ BENT OM TE GAAN: GA VOOR OF NA DE SCHOOLVAKANTIE Jiekkerweg iiï) eid&v {atuL JfietaihtfuuiT tégelüL Geld weg WOENSDAG 6 FEBRUARI 1985 Schiedam Geen woord heb ben de leden van de commissie ruimtelijke ordening besteed aan de nieuwe stadsuitbreiding, waarmee Schiedam in 1986 wil beginnen. Als Woudhoek vol gend jaar volgebouwd zal zijn. is het met havenslib opgespoten Spaland aan de beurt. Gemeen- te werken heeft er een bondige, heldere rapportage over ge maakt, maar geen raadslid had er bij de behandeling deze week vragen of opmerkingen over. De planning van een geheel hieuw stadsdeel u as een hamer stuk. Geen vragen over de wel zijnsvoorzieningen, geen vragen over scholen of winkels, geen vraag over het geplande woon wagenkamp (de opmerking van CDA 'er Luud Snel, of het de ge meente bekend was dat de pro vincie Zuid-Holland een kamp in Spaland wil, stelde hij niet naar aanleiding van de onder havige rapportage), geen ver zoek zelfs of de inspraak beter geregeld kan worden dan bij Woudhoek het geval was wethouder Zijdeveld had het er gemakkelijk mee. Daarmee ontwikkelt Spaland zich wel in een heel andere sfeer dan met Woudhoek tien jaar geleden het geval was. De stadsuitbreiding ging toen ge paard met verbaai vuurwerk en .de plaatselijke politiek hield er historische schermutselingen aan over, zoals de Nacht van Zijdeveld in 1976. Inzet van mi lieugroepen, PPR en de linker flank van de PvdA was toen om Midden -Delfland te beschermen tegen oprukkende stadsuitbrei ding: men wilde er geen 3000 woningen bijmaar 1500. Uit eindelijk besloot een raadsmeer derheid om 1900 woningen in Woudhoek te bouwen en 3100 in Spaland. In Woudhoek zijn heter door veranderingen in de woningmarkt 2200 geworden, en Spaland zal zoals het Rot terdams Nieuwsblad vorig jaar onthulde voorlopig maar voor de helft worden gereali seerd, want de nabijheid van Zestienhoven betekent een on aanvaardbare geluidshinder. Behalve de politici zwijgen ook boeren en milieugroepen over Spaland. De Stuwgroep Mid den-Delfland Schiedam is vol gens haar vroegere spreekbuis Everard ter Haar 'ingeslapen De uiteenlopende belangstel lingssferen van de leden kwa men steeds meer buiten de stuwgroep te liggen. Het Natuurhistorisch Museum is sinds 1957 in het Dioramagebouw in diergaarde Blijdorp ondergebracht. Schiedam Twee Schiedamse jongens van 18 en 19 jaar zijn gistermiddag op de Buys Bal- lotlaan door een automobilist in elkaar geslagen. De twee stonden met hun auto stil op de rijbaan, waardoor de ander er niet door kon. Na een korte, maar hevige woorden wisseling kwam het tot een vechtpartij. Een van de jon gens liep daarbij een gebroken neus op, de ander werd bont en blauw geslagen. LINKS: The Foxy Dance Gang actief tijdens het kerst gala van Top Hat. Zanger Wally Preyil wordt begeleid door de Vlaardingse dans groep. BOVEN: Ingrid Ver meulen. Vlaardingen Ingrid Ver meulen kan weer lachen. The Foxy Dance Gang is mede door toedoen van Ben Vuyk en Ruud Meijer, het inspire- PvdA Vlaardingen: Vlaardingen De PvdA in Vlaardingen wil een gesprek arrangeren tussen wethouder Goudriaan en Rijnmondbe stuurder Johan de Jong, zodat de lucht tussen de beide be stuurders een beetje opklaart. De Jong uitte vorige week ern stige beschuldigingen aan het adres van de Vlaardingse PvdA-wethouder. 'Die man be lazert je waar je bij staat', zei de Rijnmondbestuurder. Het CDA heeft schriftelijke vragen ge steld over de affaire. „Een ernstige 2aak", oordeelt CDA-fraetievoorzittcr Jo Schriel. „Het is toch niet niks als de ene bestuurder zich zo uitlaat over de andere." Het CDA vreest dat de slechte rela tie tussen Bas Goudriaan en de Rijnmondgeeommitteerden na delig kan uitpakken voor Vlaardingen en wil van B en W weten of zij die angst delen. „Er dient een behoorlijke be stuurlijke relatie te zijn", vindt Schriel, Hij wil weten welke stappen het college denkt te gaan nemen om iets aan de ver stoorde verhoudingen te doen. ,*,Want de uitlatingen van De Jong hebben mij verbaasd. Dat is toch geen manier van met el kaar omgaan?" Schriel wil ook weten welke af spraken er met Rijnmond zijn gemaakt over de reddingsope ratie van het noodlijdende Maassluisse bouwbedrijf Ele- mentum. Goudriaan heeft 'steeds beweerd dat Rijnmond daarvoor een extra contingent woningen had toegezegd. „Ver lakkerij", noemde De Jong dat. Hij zei dat er geen sprake kon zijn van een extra contingent. Als De Jong de waarheid Spreek is dat een kwalijke zaak, meent Schriel, want dan zijn de raadsleden steeds verkeerd voorgelicht. De PvdA-fractie heeft besloten voorlopig geen commentaar te geven op de beschuldigingen yan De Jong. „Er moet op korte termijn wel een gesprek tussen de gecommitteerde en Goudri aan word e n gearrangeerd vindt fractievoorzitter Kees van der Windt. rende duo achter management and organisation Top Hat, in rustiger vaarwater terecht ge komen. De dansgroep heeft een uiterst turbulente periode definitief afgesloten. Vorig jaar ambitieus begonnen als The Promotions spatte de droom na enkele maanden als een zeepbel uiteen. De toen malige manager Rob van der Palm beloofde de meiden een gouden toekomst, maar al snel werd duidelijk dat hij zijn fraaie beloften niet waar kon rnaken. Teleurgesteld, ge kwetst haakten veel cheergirls af. Ingrid Vermeulen ging echter met zeven anderen door en The Foxy Dance Gang was het resultaat. Van Rob van der Palm hebben de meis jes nooit meer iets vernomen. „Gelukkig niet", aldus de wel bespraakte Ingrid Vermeulen. „Hij kon alle beloften niet waarmaken." Ruud Meijer; „De meisjes moeten van on deraf beginnen. Wij beloven ze niets, ze moeten het zelf waar maken. Wij regelen de optre dens en houden de financiën in de gaten en meer niet. Wij willen rustig iets op gaan bou wen. dal is volgens ons de bes te weg." Studio In een studio aan de Oostha- venkade zijn de meisjes inmid dels weer volop in training. Ingrid: „Een hoop meisjes zijn door Chris Woerts afgehaakt. Ik ben doorgegaan met de beste danseressen, Wij presenteren, ons niet alleen meer als cheergirls, maar als een complete dansgroep. Voor alles zijn we beschikbaar. Of het nu om het promoten van een nieuwe artikel gaat, het opluisteren van een sporteve nement of het bijstaan van een artiest, het maakt ons niets uit." De groep heeft inmiddels al enige faam verworven. „We werken echt hard om er iets moois van te maken", is de goed ogende Ingrid Vermeu len vol ambitie. „De choreo grafie is erg belangrijk en ik zet alles dansen zelf in elkaar. Dat gaat eigenlijk vlekkeloos." Het management van de groep doet er inmiddels alles aan om de groep verder in de publici teit te krijgen. Ruud Meijer; „We hebben contact met men sen van het Polygoon-jour naal. Zij willen een hele dag opnamen komen maken in Vlaardingen., dat zou voor de meiden natuurlijk een enorme stimulans zijn." Ingrid Ver- muelen: „Rijk zullen we er niet van worden, maar we hebben met elkaar al zo ver schrikkelijk veel lol, dat is ook belangrijk. Vorig jaar dacht ie dereen een goed belegde bo terham te gaan verdienen. Wij kwamen bedrogen uit. Laat ons nu maar rustig aan de weg timmeren, als het lukt Is het mooi meegenomen, gaat het niet dan is er nog geen man overboord." Schiedam Het Ge meentelijk Woningbeheer in Schiedam schakelt bij voorkeur geen deurwaar der in als iemand een gro te huurachterstand heeft opgebouwd. Vorig jaar is het niet één keer voorge komen dat er een deur waarder naar gemeentelij ke woningen moest om beslag te leggen op goede ren, of om tot huisuitzet ting over te gaan. Volgens directeur Jan van Schijndel van het Gemeente lijk Woningbeheer zijn er andere mogelijkheden om de schuldenaren uit hun proble men te helpen, zoals schuld sanering. Dat heeft een meer sociaal karakter en boven dien, aldus Van Schijndel, „is zo'n deurwaarder voor de ge meente zelf ook duur, en die kosten maken het, noch voor ons, noch voor de bewoners aantrekkelijk om een deur waarder in te schakelen." Volgens Van Schijndel te kent zich in Schiedam het beeld af, dat mensen, die vroeger een maand wachtten met het betalen van de huur, nu twee maanden wachten om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Pas na de derde maand gaat het Wo ningbeheer er echt werk van maken om tot een schuldre geling over te gaan. Schiedam 'bezuinigt' niet al leen op de deurwaarder. Ook investeringen van de dienst gemeentewerken, zoals ver vanging van allerlei appara tuur, worden kritischer dan ooit bezien. „Wij hebben de automobielenlijst zwaar on der vuur genomen", aldus wethouder Zijdeveld gister avond, in een poging duide lijk te maken dat niet klak keloos tot vervanging van goederen wordt overgegaan, CDA'er Luud Snel sugge reerde dat de gemeente Schiedam misschien veilin-. gen kan aflopen om goed koop aan materialen te ko men. „Maakt gemeentewer-" ken wel handig gebruik van faillissementen van bedrij ven? Daar moeten toch aar dige voordeeltjes uit te sle pen zijn", aldus Snel. Maar Schiedam had een slecht voorbeeld. Zijdeveld herinnerde zich een tweede hands takelwagen, die de ge meente ooit op die manier in de wacht heeft gesleept. „Die heeft ons klauwen met geld gekost, jongen", riep oud wethouder Eef Collé (CPN), die wees op de talloze repa raties die verricht moesten word en- Zijdeveld zei dat de gemeen te 2ich bezint op de afschrij vingsprocedure. Spullen, die aan slijtage onderhevig zijn, kunnen misschien toch nog net een jaartje langer mee dan gepland is, voordat zij vervangen worden. Dat kan al een bezuiniging tot gevolg hebben, zei hij. Schiedam Het Natuurhistorisch Museum, sinds 1957 gevestigd in het Dioramage bouw van diergaarde Blijdorp in Rotterdam, is van plan in de zomer te verhuizen naar Schiedam. Het museum kan hier de beschikking krijgen over de voormalige Oranje Nassauschool aan de Francois Haverschmidtiaan. „Een goed bereikbare plek op de doorgangsroute van Schiedam naar Vlaardingen" Frans Slieker. vindt museumvoorzitter Volgens hem staat de verhui zing voor 99,9 procent vast. „Het wachten is op een be vestiging zwart op wit van de gemeente Schiedam. Als die binnen is, kan ons be stuur er 100 procent van ma ken". aldus Slieker. De verhuizing naar Schie dam is een gevoelige dreun voor de gemeente Rotter dam, die er hard aan werkt om de belangrijkste mu- seumstad van Nederland te worden, getuige de komst van het begeerde Architec tuurmuseum, de nieuwbouw van maritiem museum Prins Hendrik en de renovatie van het Schielandshuis en het museum voor Land- en Vol kenkunde. Rotterdam heeft er echter weinig aan gedaan om het Natuurhistorisch Museum aan een geschikte plek te helpen, vindt voorzitter Slie ker. „Rotterdam heeft ons al tijd een beetje in de kou la ten staan. Wij hebben wel wat leegstaande scholen aan geboden gekregen, maar die stonden dan in uithoeken zo als Hoogvliet." Volgens Slieker was de Schiedamse wethouder voor onderwijs en cultuur. Her man Posthoorn, toeschietelij ker. Over de huurvoorwaar den is een compromis be reikt. Slieker noemt de nieu we plaats voor zijn museum erg gunstig: „Voor ons hoef de het niet per se in Rotter dam te blijven. Schiedam is wel zo leuk. Die gemeente ontwikkelt op het groene vlak veel activiteiten en dat past erg goed bij ons mu seum." Boddaert De voormalige Oranje Nassau school in Schiedam-West, waar het Natuurhistorisch Mu seum zich wil vestigen, is in 1931 ontworpen door de Rot terdamse architect Jos de Jon ge, die in Schiedam overigens nog enkele panden op zijn naam heeft staan: het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhou derslaan en enkele woningen aan de BK-laan, Tic! m ui Oemstraal en Sint Liduma- straat. De Oranje Nassauschool ontwierp hij destijds in op dracht van de Vereeniging Gereformeerd Schoolonder wijs. Het heeft enige ujd leeg ge staan. totdat het vorige maand m gebruik werd genomen door hot Boddaertce rit ruin. dat scholieren met moeilijkheden wil opvangen Ook de Sociale en Kuiturele Islamitische Ver eniging en de beeldend kuns tenaar Fr. Ycrhoeckx hebben enkele lokalen in gebruik g* kregen. Volgens G Kruijt, chef van de afdeling onderwijs van de ge meente Schiedam, zijn de lo-- kalen allemaal verhuurd op basis van een zogenaamd kraak con trad: een tijdelijk ge bruik dus. en wel lot mei. Daarna is bet de bedoeling, al dus Kruijt, dat het Boddaert- centrum zich definitief vestigt in de houten bebouwing van de streekschool voor kort en middelbaar beroepsonderwijs aan de Schoolstraat. Voor de kunstenaar en de islamieten wordt dan weer nieuwe ruim te gezocht. Zie verder pagina lü. Schiedam In twee huizen aan de Burgemeester van Ha renlaan in Schiedam is giste ren op klaarlichte dag ingebro ken. De inbrekers gingen niet zachtzinnig te werk: de deuren werden met een breekijzer ge forceerd. Uit het ene huis werd een gouden halsketting gesto len, de bewoners van het ande re huis misten bij thuiskomst een gouden horloge. Vlaardingen Het wil nog met erg vlotten met de beman ning van de maal tijd bus waar over de Stichting Raad voor hot Ouderenwerk binnenkort ADVERTENTIE Wbont u in Noord- of Zuid Holland? Dan kunt u 't beste wachten tot begin augustus. -XJ MmtivenZmntiMr Woont u in Zeeland. Noord-Brabant of Limburg? Dan kunt u 't beste vanaf de tweede week van augustus gaan. Woont u in één van de overige provincies? Dan kunt u 't beste meteen begin juii gaaa Dat betekent voor de le week van juli of na de 3e week van augustus Pubhcdiie van het NetierfandsBu'eau voor Toerisme «i samenwerking roetöe Stichting Recreatie de beschikking krijgt. Het is de bedoeling dat met de bus. die na aankomst in Vlaardingen eerst nog moet worden omge bouwd. regelmatig maaltijden bij bejaarden thuis worden af geleverd De stichting is a! en kele maanden bezig vrijwilli gers te werven. Ze heeft er zo'n dertig nodig voor de bus en tien tot vijftien om met ei gen vervoer maaltijden te be zorgen. In totaal hebben zich lot nu toe slechts tien vrijwilli gers gemeld. Ook een wervingsactie onder de ouderenbonden heeft wei nig tot niets opgeleverd. Be roepskracht Hans Koldenhof is er een beetje somber van ge worden. „Deze week hebben we maar een brief gestuurd aan allerlei Vlaardingse instel lingen die met vrijwilligers! werken. Misschien dat dat wai* oplevert. Voorlopig is het eenl trieste aangelegenheid." Ge vraagd naar een mogelijke startdatum noemt hij aarzelend eind maart. „Dat zou ai heel mooi zijn", verwoordt hij zijn twijfels daarover. Er zijn echter meer elementen die een spoedige start bemoei lijken. Nog steeds gaapt er een groot gat tussen de prijs per maaltijd die de stichting rede lijk vindt (6 gulden) en de reéle kostprijs (13,50 gut den). „We zullen dus financierings bronnen moeten aanboren Daarbij kun je denken aan aparte subsidies van gemeente of provincie, of uit de pot voor flankerend beleid. Als dat laat ste gebeurt moeten de priori teiten wel in die richting wor den omgebogen. Volgende week buigt de stuurgroep voor flankerend beleid zich over de p n ori tei tsteling." Als mogelijkheid om geld vrij ie maken, noemt Koldenhof het terugbrengen van de dag verzorging van vijf naar vier maal per week. Over de finan ciële sores wil de stichting op korte termijn ook met het col lege van B en W van gedachte wisselen. Vlaardingen Inbrekers zijn met wisselend succes actief ge weest m de Indische buurt in Vlaardingen. Een woning aan de Surinamesingel werd door de inbrekers doorzocht en de bewoners missen 150 gulden. Uit een woning aan de Borne- oiaan namen de onverlaten 40 gulden weg. Bij andere woningen aan de Surinamesingle, de Borneo- straat en de Burgemeester Pruissingel bleef het slechts bij pogingen. De dieven probeer den wel de sloten van de acht terdeuren te forceren, maar dat lukte niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1