steelt de show Henk Holmer het Zwarte Schaap NAM trilt in Lekstraat drie kilometer diep 'V<ergaderingen raad smakeloze vertoning9 Volkstuinders streven naaréén complex 'Olievogels' in iasiel omgekomen) VIAABDINGS DASBLAD SGHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT De Jong en Goudriaan met elkaar verzoend M'N AUTO INDE KRANT. VANDAAG VERKOCHT. Winkels geplunderd Slagboom zorgt yoor chaos Discoganger gemolesteerd Op de vlucht D'66-blad: privéparty van PvdA en WD Vloot groter Kachel tegen de kou Van der Heiden blij met goud Zakagenda weg Nachtje stappen. MMIKWEB „yiaardingen Rita Young -heeft Vlaardingen definitief ^Veroverd. Op 20 januari was -de intieme omgeving van zaal CMiddelhuyse al te klein om ^lle belangstellenden te ber egen; gisteren deed de talent- -vplle zangeres het nog eens -dunneges over. En het publiek genoot met volle teugen van het program ma dat de Stichting Artiesten Promotie Holland in elkaar had gedraaid. Rita Young trad als gastvrouw op. Met haar hartverwarmende stem zorgde zij al snel voor een ongedwon gen sfeer. Maar niet alleen -Rita Young trad voor het voet licht Ook andere artiesten kregen ruimschoots de moge- lijkjheïd om hun kunnen te to nnen. Soms nog wat onwennig, -soms heel professioneel. ;Op de vrolijke klanken van het dansorkest The Cordino's werd al snel het beste beentje voorgezet Band-parodïst Mari- nus Kuys kreeg de lachers op zijn hand en de optredens van de zangers Rocky en Frankie Dublin sloegen ook aan. Niemand van de aanwezigen had dan ook spijt dat de war me huiselijke omgeving was verlaten om naar de tweede Rita Young-show te gaan. In tegendeel 2elfs. Het is de bedoeling van de stichting om iedere maand een Rita Young-show op poten te zetten, met steeds de Vlaar dingse zangeres als centraal middelpunt, maar wel met steeds wisselende artiesten. 9 Rita Young vermaakte het publiek in zaal Middelhuyse met een perfecte show. Henk Holmer krijgt de bij zijn titel van het .Zwarte Schaap beho- rende onderscheidingen overhandigd door prins - Christiaan 1. Maassluis Inbrekers hebben in het Maassluise winkelcentrum Konings hoek voor enkele tien duizenden guldens aan goederen uit twee win kels weggenomen. Dro gisterij Bert Hartog en het filiaal van Jamïn werden door de inbre kers bezocht, overhoop gehaald en vervolgens geplunderd. De dieven kwamen het winkelcentrum binnen door eerst de buitendoor te forceren en daarna de deuren van de winkels open te maken. Het alarm is niet afgegaan, waardoor de onverlaten vrij spel hadden. Schiedam Een langzaam zakkende slagboom van de Koemark tbrug veroorzaakte "zaterdagmiddag heel wat over klast. De slagboom dreigde op de wagens te komen, die over de brug reden. De politie sloot de Koemarkt voor alle ver keer af en een monteur van de havendienst werd opgetrom meld om het euvel te verhel pen. De monteur was zeer snel ..ter plekke, maar bleek de ver keerde sleutel bij zich te heb ben toen hij het mankement wilde verhelpen. 'De man moest terug naar huis .om de goede sleutel op te ha- -ien. Toen hij eindelijk weer te- -rtig was, was het probleem in derdaad snel opgelost. Het .Huurde echter dik vijf kwar- Jtier voor het verkeer weer ge- -bruik kon maken van de brug. 33e politie moest het verkeer «mieiden en dat leverde chao- -xtsfcbe .taferelen op. Schiedam - De Lekstraat is een dijk, ooit aange legd als bui ten waterkering. Onwaarschijnlijk dus dat daar olie in de gTond zit. Maar nog dieper in de bodem ligt misschien wel wat. Daarom zijn tiental len bewoners van de Lekstraat (en niet in de laat ste plaats hun huisdieren) vorige week opgeschrikt door een luidruchtig bodemonderzoek op last van de Nederlandse Aardolie Maatschappij. De NAM laat op sommige plaatsen in Schiedam een onder zoek instellen door de firma Prakla-Seismos. en teruggekaatst. Opname-ap- paratuur registreert dan op welke hoogte dat allemaal ge beurt en zo ontslaat een gede tailleerd beeld van de geologi sche structuur tot een diepte van drie kilometer. ,,Als ze olie vinden, zitten we goed", 2ei een klant van snackbar Vita Nova in de Lek straat. „Dan worden wij hier in de Gorzen allemaal sheiks." Maar Karei de patatbakker wilde het voorlopig liever bij bakolie laten. Tevoren had de NAM de be woners van de Lekstraat al op de hoogte gesteld, dat er ru moerige uurtjes zouden ko men. Het onderzoek vindt na melijk plaats volgens de seis mische methode, waarbij aan het aardoppervlak trillingen worden opgewekt die zich in de bodem voortplanten. Bene den worden de trillingen door de verschillende gesteenten opgevangen, getransformeerd De trillingen werden opge wekt door speciaal uitgeruste vrachtwagens, vibratoren ge naamd, en die maakten zo'n herrie, dat menig huisdier 2ich behoorlijk onrustig gedroeg. Dat verhinderde een enkeling om van huis te gaan. Het on derzoek moest 's avonds wor den uitgevoerd, omdat de te ruggekaatste trillingen nogal zwak zijn en overdag moeilij ker meetbaar. Vlaardingen De relatie tus sen Rijnmondgecommitteerde Johan de Jong en de Vlaar- dingse wethouder Bas Goudri aan is hersteld. In een inter view in deze krant beschuldig de De Jong zijn Vlaardingse partijgenoot van onbetrouw baarheid. Na een vrijdag ge houden gesprek is de lucht op geklaard. De twee bestuurders hebben afgesproken voortaan weer op zakelijke basis met elkaar om te gaan. Goudriaan en De Jong zijn tot de slotsom geko men dat -Vlaardingen en Rijn mond elkaar te hard nodig hebben om de sfeer te beder ven met emotionele verwijten. De fracties van de PvdA in Rijnmond en Vlaardingen be schouwen het incident als ge sloten. Vlaardingen Een 22- jarige Vlaardinger is in de nacht van zaterdag op zondag door zeven bezoe kers van discotheek Het Packhuys gemolesteerd. De man had in het café aJ ruzie gehad en werd toen hij buiten kwam en in zijn auto wilde stappen door hel zevental opge wacht en onder handen genomen. Hij zou daarbij zijn bedreigd met een vuurwapen. In-het nauw gedreven vluchtte de man terug het café in. Toen hij na een tijdje weer naar buiten durfde waren zijn bedreigers weg. Zij hadden zijn au tosleutels meegenomen, zodat hij naar het politie bureau moest lopen om de zaak aan ie geven. Schiedam Agenten van de Schiedamse politie keken wel heel raar op, toen zij in de Juliana van Stolbergstraat plotseling twee jongens uit een wagen zagen springen. De auto kwam tot stilstand tegen de gevel van hel Noletziekenhuis, De politie kon na een achter- olging de jongelui arresteren. Nader onderzoek leerde dat de twee de auto hadden gestolen bij een Rotterdams bedrijf. Ook hadden zij bij dat bedrijf ingebroken. De inbrekers zijn overgedra gen aan de Rotterdamse poli tie. .Schiedam Bij carna valsvereniging De Riet zeilers hoefden ze er maar heel kort over na te denken. In hun ogen was er het afgelopen jaar maar één persoon, die in aanmerking kwam voor de titel van het Zwarte Schaap. Henk Holmer, beheerder van theater De Teer- stoof, stond zaterdag avond nadrukkelijk in de schijnwerpers op het podium van de residen tie van De Rietzeilers, te weten zalencentrum Ire- Sinds jaar en dag kiest de Schiedamse carnavalsvereni ging tijdens het boerenbal een Zwart Schaap, een per soon die alle goede bedoelin gen ten spijt bepaalde dingen ziet mislukken. Zo ook Henk Holmer, die problemen kreeg met Passage- en Teer- stoofbestuur en zelfs van het toneel leek te verdwijnen. Prins Christiaan I, alvorens hij Holmer de aan de titel verbonden oorkonde en ste nen kruik overhandigde: „We waren bang je te moe ten missen. Maar niet alleen wij. Heel de stad hing vol met affiches 'Henk moet blij ven'. En gelukkig ben je ge bleven." Waarna Holmer zich wat onwennig in het feestgedruis stortte. Het boerenbal van afgelopen zaterdag werd overigens weer druk bezocht. Niet in de laat ste plaats door de aanwezig heid van de gast verenigingen De Erwtenpellers, Haagse Neuzen, Meulenwiekers, Ons Brabant (uit Den Haag) en Prometheus. Komend weekeinde barst het Schiedamse carnaval pas goed los, met onder meer de tradi tionele optocht. De Riet2eiiers hopen, dat zich op het laatste moment nog een groot aantal deelnemers zal melden. Want dat loopt nu nog niet zo dende rend. Eén van de bestuursle den: „Maar ook dat zijn we ge wend, dus het zal heus wel weer een happening wor den..." Vanaf 13,30 uur trekt zaterdag een bonte stoet van carnavals wagens door de stad. Er wordt begonnen op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, waarna via de Parkweg, Ooievaars- steeg. Grote Markt, Nieuwe Damlaan, Dr. Wibautplein, Troelstralaan, Aleidastraat en het St. Liduinaplein de 3^ieu- we Haven wordt aangedaan. Na de optocht is er 's avond in zaal Irene het traditionele prinsenbal. Dan ook wordt 't Witte Schaap van de stad be kend gemaakt. De jeugd komt zondagmiddag aan haar trek ken. Vanaf 14.00 uur kunnen de jeugdige Schiedammertjes zich uitleven in zaal Irene. Dinsdagavond 19 februari is het definitief'over met de pret. Prins Christaan 1, die drie da gen lang de belangrijkste bur ger van de stad was, geeft dan het 'bevel' weer over aan burgmeester Reinier Scheeres. Vlaardingen De Leutloggers in Vlaardingen waren dit weekeinde te gast in Rotterdam. De Vlaardingse carnavalsvereniging maakt de2e week overuren. Van avond is prins Carnaval Adri- anus 1 te gast in dienstencen trum Valkenhof en morgen avond wordt er feest gevierd in bejaardenflat Billiton. Een dag later, woensdag 13 februa ri, wordt er feest gevierd In de Meerpaal. Zaterdag 16 februari volgt r*.en korte toer door de stad, \-aarna 's avonds in De Triangel het grote feest lost- barst. Ook worden dan het Zwarte en Witte Schaap van de stad Vlaardingen bekend gemaakt. vooravond het begrotingsdebat heeft D>66 ongezollten "S1°p de Schiedamse gemeenteraad opgenomen in haar eerste mededelin- fSÏ2* I dlt «onunentaar van D'66-secretaris Harry van Doorn op de Stehiedamse politiek komt als een aardig opwarmertje voor de algemene a'f- va"avo"d. «Mn acht uur in het stadskantoor beginnen. De begrotingsbehandeling duurt tot en met donderdagavond. Over de rood-blauwe coalitie schrijft Van Doorn: „Sinds de PvdA de roos in de vuist ver vangen heeft door een VVD- bonbon, is er geen mens meer die mij nog wijs kan maken dat de raadsleden, die de vuist en de bonbon vertegenwoordi gen, hun eigen mening in het openbaar aan de Schiedamse ingezetenen durven spuien. Stmb vaker krijg ik de jn- drmc, dat deze twee partijen alleen nog maar verwoorden wat het college wil." Van Doorn zegt erbij al enkele jaren de raadsvergaderingen te bezoeken. Zijn verwachting, dat er toch punten waren waarover heftig gediscussieerd kon worden, „ging al gauw met de afvoergassen van/het crematorium de lucht in." (Het crematorium is D'66 nog altijd een doorn in hel oog.) 'Misselijkmakend', vindt Van Doorn de lof, die B en W met sterke regelmaat van hun ach terban krijgen toegezwaaid. „Maar", constateert de D'66- secretaris, „mocht het echter toch voorkomen dat één van de raadsleden van een college partij spontaan opstaat, omdat zijn eigen denkmachine is gaan werken, dan is Schiedam in last. Dat door de PvdA en de VVD de zelfstandig den kende raadsleden van de op positiepartijen niet voor vol worden aangezien, blijkt wel uit het feit dat zij, zodra één van deze personen hel woord voert, niet eens het fatsoen kunnen opbrengen om op de plaats te blijven 2itien." Schaamteloos vindt Van Doorn het, dat er „zelfs wet houders zijn die dan een kran tje nemen en op de publieke tribune gaan zitten lezen." Van Doorn spreekt van een schaamteloze vertoning en het verbaast hem niet dal zo wei nig burgers de vergaderingen bijwonen. „Als dat gezond en verstandig .beleid voeren is", zegt hij over het optreden van de coalitie, „dan heb ik duide lijk een vergissing gemaakt. Maar heiaas schijn ik tot een vreemde menssoort te beho ren, daar zelfs de bode de weg lopers met hun natje en droog je achterna loopt tot in een be lendende kamer, zodat de ar geloze toeschouwer de indruk krijgt dat er een privéparty voor PvdA en VVD aan de gang is." iHoek van Holland De brand, die een loods van de|| I Hoekse scoutinggroep Prins Hendrik in de as legde, isËI I indirect ook de oorzaak geweest van de dood van vijf~É| I tien vogels. De dieren, vooral futen en zeekoeten, wa-É ren opgenomen in vogelasiel De Houtsnip. Asielbeheerder Piet Rensen had de vogels juist de dag pi tevoren vrijgemaakt van olieresten. Na die behandeling I moeten de beesten minstens een nacht doorbrengen in leen speciale ruimte, waar zij met droogkappen op tem-iif |peratuur worden gehouden tot de klieren onder de ve-jfjj ren weer normaal functioneren. f |Door de brand bij de scoutinggroep viel in de ruimte! 1 van het vogelasiel de stroom uit. Het gevolg was dat alle! I vijftien vogels, die de vorige dag waren behandeld, del I koude nacht niet overleefden. Zij stierven, ondanks del zorgen van Rensen en zijn medewerksters. Vlaardingen Do Vlaarding se vloot is weer met een schip uitgebreid. In de Haringhaven in IJmuiden is vorige week de Astrid, ofwel de Vlaardingen 70, aan rederij Kwakkelstein uit Vlaardingen overgedragen. De haringlogger werd met veel ceremonieel overgedra gen aan de directie van het Vlaardingse bedrijf. Vlaardingen - Een straalka cheltje. dat helpt vast tegen de kou, dachten bewoners van een flat aan de Jan van Arkel- straal. Door oververhitting raakte een deken in de brand. De gealarmeerde politie had brand snel onder controle. sDe kamer brandde geheel uil. Maasland Het bestuur van de Maaslandse volkstuinver eniging blijft streven naar het realiseren van één com plex. De volkstuinders be drijven thans hun hobby op vier verspreid liggende tui- Maassluis De burgerzaal van het stadhuis in Maassluis was te klein om alle belang stellenden te bergen. Het af scheid van adjudant Jan van der Heiden was een massaal gebeuren. De politieagent, al veertig jaar in dienst, werd door burgemeester Hans van Es verrast met een koninklijke onderscheiding. De agent kreeg de gouden ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau opgespeld. Sinds 1952 maakte Jan van der Heiden deel uit van het Maassluise politiekorps. In 1960 werd hij bevorderd tot hoofdagent, waarna hij in 1970 werd aangesteld als brigadier. Dat betekende nog niet het einde van de carrière van Jan van der Heiden, In 1983 kreeg hij de functie van adjudant- In deze functie was hij belast met de surveillancedienst. Daar naast was Van der Heiden ook nog commandant van het korps reserve-gemeentepolitie. In "1977 had de Maassluise agent ai de eremedaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, ontvan gen. nen. Aan de Kiuiskade tui nieren 58 leden, aan het Doelpad dertien, aan de In geland zeven en op het land van Van Mil nog acht leden. Tijdens de jaarvergadering kreeg het bestuur van de le den groen licht om op het complex aan de Kiuiskade een grote kas te plaatsen. Het kweken van plantgoed ivordt dan mogelijk, terwijl de kas bij een regenbui een prima schuilgelegenheid is. Na toe stemming van het gemeente bestuur, worden er op het complex aan het Doelpad tien a vijftien bijenkasten ge plaatst. Het verzoek daartoe was uitgegaan van een tien tal imkers, die lid van de vereniging zijn geworden. In het najaar wordt ook een cursus over bijenteelt gehou den. Schiedam Bij flatgebouw Over de Veste kreeg een 77-ja- rige man uit Schiedam de schrik van zijn leven. Door twee jongelui werd de man aangevallen en. op de grond gegooid. De jongens doorzoch ten de jas van de man, namen de inhoud mee en sloegen op de vlucht. De gealarmeerde politie kon de daders niet meer achterhalen. De bejaarde man had geen let sel opgelopen, alleen zijn bril was aan vernieuwing toe. De man miste overigens alleen zijn-zakagenda. Die werd later door de politie in de bosjes te ruggevonden. Maassluis In een 24-jarige inwoonster van Brielle was zondagochtend, na een avond en nacht stappen m Maassluis, danig de weg kwijtgeraakt. In de Maassluisse Vogel buurt „parkeerde" zij haar wagen, in beschonken toestand, pardoes tegen de muur van een school gebouw. De wagen was total- loss, maar de buitenmuur van de school bleek wel bestand tegen een stootje. Er ontstond nog enige paniek, toen de vrouw zonder zich te bewegen achter het stuur van de wagen bleef zitten De door buurtbewoners gealarmeerde poliue schakelde direct de GGD in, maar toen de zieken broeders de vrouw uit de wa gen hadden geh, ?'d. bleek zij zo onder invloed van alcohol te zijn. dat ze zich nog maar nauwelijks kon bewegen. iiiEiiEimiiitiiiffiitfittifnjiiiiiiiiihtiEEiiitiiiiiti IlilillllflIllilllHiiliillllllFillltlSIIIIUlllinilIlill

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1