Opheldering gevraagd over radio-activiteit i 'Parkeerplan OVO kost miljoenen' Brussel, Parijs? Nee, Vlaardingen Anton door brand in de problemen VLAABMNGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT MHIME WATERWEE COURANT Eén minuutje Maassluis op Sky Channel Gifwijk: 'Hier zit iets goed fout' Reisbureau stopt ermee Raadsel Zeelui in arrest Brand in open haard Brandstichting in caravan van autocrossclub Bewusteloze man in sloot Politie geeft videotheek films terug Koppelbaas aangehouden Zebrapad bij Aleidastraat 'Scheids' geslagen WATERWEG Maassluis De commissie bodemonderzoek heeft vanmiddag tijdens het maandelijks overleg met de gemeente Maassluis op heldering gevraagd over het vermeende gebruik van vliegas om de onder laag van de grond in de gifwijk geschikt te maken voor de bestrating. Vrijdag al meldde deze krant dat het omstreden produkt vermoedelijk in de wijk is ge bruikt. In Duitsland is vliegas verboden omdat het arsenicum kan bevatten en zelfs licht ra dio-actief kan zijn. «Wij gaan zelf op onderzoek uit", laat voorzitter Harm Woudstra van de commissie weten. „Wij schakelen de we tenschapswinkel in Del£t in en de werkgroep Chemie is nas poringen aan het doen bij TNO en de KEMA. Ons heb ben inmiddels ook signalen be reikt dat er met het omstreden produkt in de wijk is ge werkt". Woudstra laakt vooral de han delwijze van de gemeente. „Tijdens het overleg dat wij met de gemeente hebben, had dit onderwerp ten minste be sproken moeten worden. De discussie over het gebruik van vliegas is nu al weer een paar jaar aan de gang. Iedereen binnen het gemeentelijk appa raat moet op de hoogte zijn ge weest van de ernstige bijver schijnselen van dit produkt. Het is een kwalijke zaak dat de gemeente hier nooit over heeft wülen praten". Verontruste bewoners hebben tijdens het weekeinde zelf op gravingen verricht. A. Ver burg, wonend aan de Lorentz- dreef, trok er zaterdag in alle door Chris Woerts vroegte op uit om monsters te nemen. Hij maakte een deel van de straat open en vond in derdaad materialen die wijzen op het gebruik van vliegas De monsters heeft hij aangeboden aan de commissie bodemon derzoek. „Ik ben er zeker van dat er Iets niet klopt", aldus Verburg. ,.De gemeente kan wel zeggen dat er niets aan de hand is, maar zulke praatjes geloven wij al lang niet meer. Je ziet toen zelf wat er uit de grond komt, zeker niet alleen maar wit zand". A. Verburg van de Lorentzdreef in Maassluis is zelf op onderzoek uitgegaan. Hii wil weten of er nu wel of niet met vliegas in de wijk is gewerkt. Na wat graafwerk komt er een ondraaglijke lucht uit de bo dem. Een stank die ruikt naar benzine en olie. „Dit kan dus nooit gezond zijn", laat Ver burg weten. Als dan ook ande re materialen naar boven ko men is het hem duidelijk. „Hier zit iets goed fout". Valt Harm Woudstra hem bij: „De gemeente kletst natuurlijk als ze zegt dat er alleen maar met dit zand is gewerkt om de onderlaag geschikt te maken. Om de bodem klaar te maken voor bestrating wordt veelal gewerkt met gravel, lavares- ten, maar ook met vliegas. Dat is zo enorm goedkoop, mis schien heeft de gemeente juist daarom gekozen voor dat pro dukt". De voorzitter van de commis sie heeft zich de afgelopen da gen oprecht boos gemaakt over de manier van werken van de gemeente. „Ik begrijp best dat de wethouder niet al les weet over wat er in het verleden is gebeurd. Maar zijn ambtenaren moeten zulke za ken toch naar voren brengen. Ook zij zijn bij het overleg be trokken en het is uiterst du bieus dat zij hebben gezwegen. De gemeente heeft telkens ge zegd, ga maar rustig slapen, er is niets aan de hand. Dat was zo toen het havenslib ter spra ke kwam en ook met de vuil- stort. Nu maken we weer het zelfde mee met het vliegas, maar telkens weer blijkt dat de gemeente goed fout zit". Vlaardingen Het Vlaarding- se reisbureau Baobab Travel, dat is gespecialiseerd in verre reizen, is ter ziele. Ze heeft het juridisch steekspel rond de naamvoering verloren. De naam Baobab mag nog uitslui tend door de Amsterdammer Rik Jan Vïezee worden ge bruikt. Viezee claimde de naam in een advertentiecam pagne in landelijke ochtend bladen, omdat hij het eerst met de naam op de proppen zou zijn gekomen. De rechter heeft bepaald dat het feit dat de naam Baobab door de Vlaar- dingse eigenares bij de Kamer van Koophandel is gedepo neerd, terwijl de Amsterdam mer dat heeft verzuimd, on- voldoende gewicht in de schaal legt om de naam te blij ven gebruiken. Het Vlaardingse eenmansbe drijf ziet het niet zitten om on der een andere naam opnieuw te beginnen, omdat de recla mecampagne er voor heeft ge zorgd dat behalve de naam van het reisbureau omwille- keurig ook de persoon er ach ter 'besmei' is geraakt. Baobab stond voor het gekrakeel rond de naam in de reiswereld bij zonder goed bekend. Tapij th andelaar neemt gas terug |iiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiitjiiiiiiiiiiiiiiifiniiiii^ Schiedam Een wan- delaar in sportpark Thuriede vond dit H weekeinde in de strui- S ken rond de velden van Excelsior '20 een was- j= machine. En niet eens een oud beestje, de au- tomaat was nog zo goed S als nieuw. Toen de vin- gf der ontdekte dat er zelfs wasgoed in de SE trommel zat kon hij zijn ogen bijna helemaal niet meer geloven. Hij meldde de vreemde g vondst bij de politie. Die staat ook voor een Sj raadsel. fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiü Vlaardingen Drie dronken zeemannen uil Noorwegen zijn afgelopen nacht door ae Vlaardingse politie aangehou den, Zij hadden na een avond kroegbezoek een ruit van een winkel aan de Kuiperstraat in- gekegeld. De drie werden meegenomen naar het politie bureau. Schiedam Een 30-jarige Schiedammer zag dit weekein de de open haard, die hij zelf bad aangelegd in zijn huis aan de Lange Haven, in vlammen opgaan. De man had bij de bouw van de open haard hard hout gebruikt en dat wilde wel branden. De brandweer be streed het vuur in de schoor steen zowel van onderen als van boven. Vlaardingen/Schiedam Tapijtkoning Ton van den Berg gaat het in Vlaardin gen wat voorzichtiger aanpakken. Zijn filiaal aan de Gedempte Biers- loot, dat in verband met de bouw van de parkeer garage in mei zal worden gesloten, moet plaatsma ken voor een beduidend kleiner verkooppunt el ders in de stad. Waar dat zal zijn weet Van den Berg nog niet. Hardnekkige geruchten als zou zijn bedrijf met enkele vest-gingen in Schiedarp op een faillissement aankoersen, betitelt Van de Berg ais 'india nenverhalen'. „Natuurlijk heb ook ik zo mijn financiële pro blemen, maar wie heeft dat in deze tijd niet. Aad van der Laan zou volgens de geruch tenmachine al zo'n tachtig keer failliet zijn gegaan. Er blijken telkens weer mensen te zijn die dit soort verhalen graag de wereld ingooien." Hij geeft toe dat het noodzake lijk opheffen van de vijf jaar oude Vlaardingse vestiging hem mei slecht uitkomt. „We timmerden daar niet zo goed aan de weg als de bedoeling was. De verkoop is nog verder teruggezakt toen er een keet voor de deur werd geplaatst. Ik ga nu uitkijken naar een kleinere unit." De inkrimping zal ongetwij feld personele consequenties hebben. „We hebben nu 360 m2 en dat wordt een stuk min der. Hoeveel mensen er weg moeten weet ik niet precies. Het zullen er slechts een paar zijn.'" Het gerucht spreekt over negen. „Dat lijkt me rijkelijk veel", meent Van den Berg, die in het Waterweggebied on der meer bekend is geworden door zijn gedurfde adverten tiecampagnes. Schiedam De EHBO-cara- van van autocrossclub Schie dam is dit weekeinde helemaal uitgebrand, hoogstwaarschijn lijk ten gevolge van brand stichting. Die verdenking be rust op het gegeven, dat uit de caravan aan deVan Heek- Straat de brandblussers ver dwenen waren. „Die hebben de daders meegenomen", meent de autocrossclub. Volgens voorzitter Goof Hen driks zijn 24 uur na de brand mensen bezig geweest het alu minium overblijfsel van de ca ravan te slopen. „Daar zit voor sommigen nog een leuk han deltje in, kennelijk", zegt hii. Een lid van de autocrossclub werd gewaarschuwd dat de vernielers bezig waren radia- teurs uit de crossauto's te slo pen. De politie heeft arresta ties verricht. De uitgebrande caravan was niet verzekerd, zegt Hendriks, De autocrossclub is dan ook flink gedupeerd. „Als iemand nog een ouwe caravan of een keet over heeft, mag hij mij bellen", zegt de voorzitter uit nodigend. Vlaardingen Het plan van de organisatie van Vlaardingse on dernemers (OVO) om de parkeergarage aan de Afrol voorlopig niet te bouwen kost de gemeente vele miljoenen Dat schnjven burgemeester en wethouders in hun antwoord aan de OVO. De felle kritiek die insprekers de afgelopen maanden hebben geuit Js voor B en W geen reden geweest om iets aan de parkeerplan- nen te veranderen. De ondernemers wilden eerst de binnenstad aantrekkelijker maken en daarna pas tot bouw van de parkeergarage overgaan. Op het Weeshuisplein en de open plek aan de Afrol zouden voorlopig gewone parkeerterreinen aangelegd moeten worden. B en W noemen die investeringen onverantwoord. Zij wijzen de •middenstand op het belang dat zij zelf hebben bij de parkeerga rage en de bebouwing van de open plekken in het centrum. "„Dat belang zou u moeten onderkennen vindt de gemeente. (Afrikaanse kunst in galerie Groen. Vlaardingen „Voor zo'n prachtige collectie Afrikaanse kunst zou je anders toch de grens over moeten", gnuifde een bezoeker van galerie Groen zaterdag, „Brussel, Parijs, dichter bij huis hoef je echt niet te zoeken." De leden van de Rotterdamse kring van de vereniging Vrienden van ethnografica stapten zaterdag trots rond in de galerie op de Vlaardingse Markt: het was hun verzameling die daar te kijk stond en bewondering oogstte. Twee jaar na de oprichting van de vereniging traden de verzamelaars van primitieve kunst voor het eerst naar buiten. De schouderklopjes waren voor galeriehouder Joop Groen, die de expositie m zijn kleine galerie inrichtte. „Zo is het precies goed", kreeg hij van mede-leden te horen. „Als je teveel objec ten tentoonstelt wordt het teveel om allemaal in je op te ne men." Van heinde en verre kwamen de liefhebber van uitheemse .kunst naar Vlaardingen/ om te praten over de betekenis van maskers en beelden en te radèn naar de herkomst ervan. Ze hadden de catalogus in de hand, ma^r die werd pas later geraad pleegd; dat was nou juist zo spannend. De expositie in galerie Groen is nog de komende twee weken te bezichtigen. Maasland Een 60-jarige au tomobilist uit Vlaardingen is vanochtend om half zeven buiten bewustzijn in de sloot langs rijksweg 20 aangetrof fen. In de nabijgelegen berm ter hoogte van de afslag Maassluis stond zijn zwaar beschadigde auto. De man is naar het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen overgebracht. Over de precie ze toedracht tast de politie nog in het duister. Schiedam Van de 755 vide obanden, die de politie vorige week in beslag nam bij video theek Ranie aan de Lorent- ziaan, znn er enkele dagen la ter al 691 terugbezorgd. Het politie-onderzoek heeft niet uitgewezen dat er illegale ko pieën tussen zaten, tot grote opluchting overigens van eigei naar H.D. Dwarkasing. „Ik schrok ontzettend toen ik over de inbeslagname las, want ik was zelf met in de zaak aanwezig toen het ge beurde", aldus de heer Dwar kasing. „En het staat ook zo vervelend voor de omgeving. Daarom ben ik blij dat de poli tie het onderïoek aan het af ronden is en er reden in zag om de grootste partij alweer terug te brengen. Ik garandeer u: wij werken helemaal legaal. Hooguit kan er een enkele ko pie tussen gekomen zijn. die niet aan de eisen voldoet, maar dat is dan geen opzeL ge weest. De controle is all. en zo moeilijk, ook voor ons zelf." Maassluis Met de ar restatie van een echt paar uit Maassluis heeft de politie bijna het net gesloten rond een om vangrijke steunfraude in de stad. In alle vroegte werd vanmorgen het echtpaar gearresteerd, verdacht van steunfrau de en valsheid in ge schrifte. Eind vorige week had de po litie al een zoon van net echtpaar opgepakt en ook de boekhouders van het bedrijf zijn door de politie enige tijd vastgehouden. Tevens wer den nog eens vijftien getui gen, meest werknemers en ex-werknemers, verhoord. De zaak kwam enige maan den terug aan het rollen toen 'de politie op verschil lende plaatsen in het West- land invallen deed. De ad ministratie van enkele be drijven die opdrachten voor de van koppelbaaspraktijken verdachte familie uitvoer den werd in beslag geno men. Het gaat om de zoge naamde fruilfraude. Veelal in de nachtelijke uien werd het werk in loodsen in het Westland uitgevoerd. De werknemers hadden in de meeste gevallen een soeiale- ^dicnstuitkering en verdien- 'den zwart wat bij. Over de omvang van de fraude is nog weinig bekend. Vast staat wel dat het om enkele mil joenen guldens gaat. Schiedam Negentig pro cent van de bewoners van de Westfrankelandsestraat heeft ingestemd met de ideeën, die inspraakambtenaren Jan Donkers en AnneÜes Mooy- man onlangs hebben uiteen gezet. De gemeente Schie dam zal tijdens de herbestra ting vooral zorgdragen voor een veiliger oversteken in de toekomst. De Westfranke landsestraat is nogal breed, er wordt soms snel gereden. Juist waar auto's op de hoe ken slaan geparkeerd, wil dat nogal eens een onover zichtelijke situatie opleveren. Het mag dan ook niet. maar sommige autorijders maken van fout parkeren een ge woonte. De Westfrankeland sestraat is er in meerderheid voor dat de gemeente dat met paaltjes in de weg nu on mogelijk gaat maken. Een andere belangrijke ver betering voor de verkeers veiligheid is een zebrapad op het kruispunt met de Aleida straat, bij kleuterschool Ki- véva. Wijlen Arie Verlinde heeft zich daar als FvdA- raadslid vaak sterk voor ge maakt. Voor minder validen komen er op de hoekpunten flauwe glooiingen in de trottoirrand. In de straat komen enkele as-verspringingen, terwijl de gladde stenen worden ver vangen door betonklinkers. Twee bewoners hebben be zwaar gemaakt legen het rooien van de populieren in de straat, maar volgens de gemeente zijn de bomen met hun dertig jaar te oud. Zij. zullen vervangen worden door nieuwe bomen van een kleiner soort. Maassluis Het is de bedoe ling dat op woensdag 27 maart Maassluis aan de beurt komt in de serie ultrakorte pro- framma's, die het tv-statïon ky Channel uitzendt over de plaatsen, waar deze zender via het kabelnet te ontvangen is. Deze programma's bestaan uit een diaserie over de desbetref fende gemeenten met een be geleidend commentaar. Ze du ren slechts één minuuut maar worden wel twee kéer op een avond uitgezonden. Het Maassluise gemeentebe- stuur wil van de gelegenheid gebruik maken om de leden van de gemeenteraad een kijk je te laten nemen in het ver bouwde ontvangststation van het kabelnet. Dat ontvangst station bevindt zich in het top je van de vijftien verdiepingen hoge Seringenflat. Dat bezoek zal op dezelfde avond plaats vinden als de uitzending over Maassluis via Sky Channel. Schiedam De 42-jarige voet balscheidsrechter A.E. Hors tmans uit Zuid-Bejjerland kreeg zondag klappen bij de wedstrijd tussen SVDPW en Pawan '81. Horstmans werd belaagd toen hij een speler van de bezoekende club uit het veld stuurde. Een medespeler nam het voor de boosdoener op .en sloeg de scheidsrechter met de vlakke hand op 2ijn hoofd. Na het laatste fluitsig naal kreeg Horstmans van een supporter van Pawan een tik op zijn neus. Rotterdam Anton leidde een wat chaotisch leven. Hij kon de eindjes weliswaar moeilijk aan elkaar kno pen, maar toch, het lukte allemaal 'redelijk. Totdat een buurman in overspannen toestand zijn huis in de brand stak. De woning van Anton liep ook schade op en de uitkering van de verzekering dekte lang niet alle scha de. Anton zoch naar andere mogelijkheden om aan geld te komen. Hij ging op roof uit en dat bracht hem uiteindelijk ook niet uit de sores, maar wel voor de rechter. Zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk hoorde de 40-jarige Schiedam mer door politierechter mr. Muusse tegen hem vonnissen. De officier van justitie, mr. 't Hart had een zwaardere straf geëist. Zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Anton moest zich voor drie vergrijpen verantwoorden. Feiten die zich allemaal in 1983 hadden afgespeeld. Een inbraak in de opslagruitme van V&D waar voor 16.000 gulden aan geluidsapperatuur werd weggenomen, een mis lukte overval op een pompsta tion en hethelen van een dienstfiets van een politiea gent. Anton fungeerde tijdens ae eerste twee affaires als chauffeur. „Tijdens het onder zoek is cr iets misgegaan", oor deelde de officier van justitie. „Een overval is een zaak voor de meervoudige kamer. De verdachte is echter niet voor geleid aan de rechter-commis- door Chris Woerts saris en dat betreur ik. Nor maal gesproken hoort bij zo'n daad een lange onvoorwaarde lijke straf. Anton heeft zijn straf dubbel en dwars ver diend, daar ben ik zeker van. In een voorwaardelijke straf of dienstverlening zie ik niets. Daar zijn de feiten gewoon te ernstig voor. De verdachte heeft alle geluk van de wereld dat hij nu pas moet voorko men, het is allemaal alweer zo lang geleden." Anton hoorde het gelaten aan. Ruim een jaar is hij niet meer in aanraking met justitie ge weest en hij wil niets liever dan zijn leven beteren. „Ik ben aardig uit de problemen", wist hij tijdens de zitting te vertellen. „Ik zat zo in de nes ten dat ik geen andere uitweg meer zag." Anton toonde zich bereid om de gedupeerde agent 150 gulden als schade vergoeding te betalen voor het laten verdwijnen van diens fiets. Na de zitting overhan digde hij het geld aan de agent

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1