WATERWEG SPORT 15 Oehoeboeroe in het ziekenhuis Expositie over wereldoorlog in streekmuseum '«ff idunfeasiH Vlaardingen en VCS dik tevreden WIK de sterkste in derby '":!;!tl!ll||||||fl!!||| I gSL'ljf lïHp® SPORTAGENDA Schieland exposeert heilzame kunst Bruggen- loop via Gorzen 5Belangstelling voor oorlog nog steeds groot9 Show Geuzen herdenken verzet Belasting kantoor open op koopavond Moeite met de huisarts Landsbergen geeft NOAD nieuwe hoop «at it i maws Houtbraken de beste bandstoter Goudrace J ef frey van Loon VZC tweede Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 12 maart 1985 Schiedam Galerie Schieland heeft haar onlangs gevierde lustrum nu be kroond met een expositie, die het zie kenhuis aan de Stadhouderslaan ook het bezoeken waard maakt als men er gee.i familie of kennissen heeft liggen. Een heilzame tentoonstelling is het, die duurt tot 7 april. In de hal staan meesterwerkjes van klei, ge maakt door Hob Neef. Hij bootst stukjes natuur fantasieprikkelend na. Bomen, bladeren, lad ders, bankjes geeft hij uiterst getrouw weer, al leen het kleurgebruik doet sprookjesachtig aan, zodat je geneigd bent er boselfen bij te denken. Zo secuur als Jean Dulieu een Paulus de boska bouter tekent, zo stipt drukt Rob Neef de omge ving die bij Paulus hoort in klei uit. Met overi gens een belangrijk verschil Neef leeft zich in in een sfeer, waarin de poppetjes ontbreken, maar suggereert wel dat die figuurtjes er kort tevoren geweest zijn. Zo komt in zijn keramiek nogal eens een boek voor, minutieus nage maakt, zodat rug, kaft en bladzijden haast stuk voor stuk te zien zijn. Vooral waar een boek opengeslagen ligt in een soort open boomhut, is het onvermijdelijk dat een belezen kabouter of waarom geen uil als Oehoeboeroe? weldra thuiskomt. Dit is kunst die aan de lente doet denken; Schieland heeft het moment dan ook goed gekozen. In de lange gang voorbij de receptie van het ziekenhuis (beter dan van galerie zou je hier van galenj kunnen spreken) hangen de ge mengde technieken van Piet Retera, een Rot terdamse kunstenaar die eveneens een uitge sproken estheticus moet zijn. Retera lijkt land schappen te schilderen, maar wat hij uiteinde lijk weergeeft is zijn beleving van die land schappen. Zoals 2ijn huisvriend Theo Zeilstra tijdens de opening zei: „Hij streeft een verin nerlijking na". An van den Brand, die al vijf jaar de tentoonstellingen voor het Schielandziekenhuis ver zorgt, heeft in haar eigen gale rie 't Koetshuys aan de Lange Haven nog werk in stock van Piet Retera. Daar is een voor deeltje aan verbonden voor wie vóór 17 maart een werk van hem wil kopen, want 't Koetshuys was uitgenodigd om mee te doen aan de Rotter damse manifestatie Mooi Mee genomen en dat betekent: dertig procent korting. Galerie Schieland valt daar buiten, 't -Koetshuys stelt werk ten toon van Berry Koedam en Per Abrahamse, die momen teel ook bij Krikhaar in Am sterdam exposeert, 't Is alles de moeite waard, Keramiek van Rob Neef: we reld van elfen en kabouters, maar zonder kabouters en Schiedam Klubhuis ,Zuid houdt zondagmiddag 31 maart wederom een bruggenloop. Het verschil met de vorige editie is dat dit jaar voor het eerst ook wedstrijd lopers kunnen meedoen. Het drie kilome ter'lange parcours gaat als vanouds vanaf het Klub huis in de Dwarsstraat over de bruggen van Schiedam-Zuid. Deelne mers kunnen kiezen tus sen een tocht van 3, 6 of 9 kilometer. Zij kunnen zich tot 22 maart opgeven bij het Klubhuis. Iedereen ont vangt na afloop een herin nering. Kinderen onder negen jaar mogen alleen onder geleide van een vol wassene meedoen. Vlaardingen Nog voor de opening zijn be langstellenden al naar het streekmuseum Jan Anderson gekomen om de expositie 'Nooit Weer' te bekijken, die zaterdag officieel wordt geopend. Het is de eerste tentoonstelling sinds vijf jaar over Vlaardingen in de Tweede We reldoorlog. De museumman is ervan overtuigd dat de belangstelling net zo overweldigend zal zijn als in 1980. „De oorlog was in '45 niet afge lopen", zegt Anderson. „Die leeft nog steeds, ook bij de jeugd". Op zolder is een deel van de grote collectie van het streekmuseum over de Tweede Wereldoor log tentoongesteld. Het eerste waar de bezoeker tegenaan loopt, is een spandoek dat aan het ein de van de oorlog werd gemaakt door bewoners van de Willem Beukelszoonstraat uit blijdschap over het Zweedse wittebrood. „Een frappant stuk", weet Anderson, „want het werd gemaakt van tentzeiljes waar de Duitsers onder hadden geslapen". Het meeste materiaal dat voor de expositie werd gebruikt, was niet te zien op de tentoon stelling van 1980. Er staan poppen van een W A-man en van kampgevangenen, plaquettes, affiches, teksten van strijdliederen, kranten, vi trines met bom- en granaatscherven en surro gaten. Om niet alleen de rottigheid te laten zien heeft Anderson ook speelgoed tentoon gesteld, waarmee kinderen zich tijdens de bezetting vermaakten. Dat was vooral oorlogsspeelgoed. „Ja, wat wil je ook anders", zegt Anderson. „Dat was het enige dat je in die tijd om je heen zag." Er zijn, aldus Anderson, maar weinig musea die zo'n grote collectie van de Tweede Wereldoor log hebben. Hij heeft zelfs aanzienlijk meer dan hij kan gebruiken. „Zo heb ik nog twaalf nood- kacheltjes in een doos zitten. Elke dag komen er nog mensen voorwerpen brengen. En dan, ik ben een fanaat. Als iemand mij iets aanbiedt, dan fiets ik daar achteraan". Dat de oorlog verleden tijd is en tentoonstellin gen daarover geen zin hebben, gelooft hij niet. „Er gaat geen week voorbij of die oorlog grijpt nog in op ons bestaan Kijk naar dat plan van het CDA om identiteitsbewijzen verplicht te stellen. Als de oorlog er met was geweest, zou daar nooit zo'n heibel over zijn ontstaan". Een bijna volle zaal in De Harmonie genoot met vollege teugen van de bruidsshow van modehuis Henriëtle. Zeker niet alleen jonge, op het punt van trouwen staande, paartjes waren naar De Harmonie gekomen. Ook veel ouderen genoten van de modeshow. Een sprankelende show van een rock and roll- band zorgde zelfs nog even voor een uitbundige sfeer. Het publiek vermaakte zich opperbest en liad bewondering voor alle creaties die werden getoond. Vlaardingen De jaarlijkse herdenkingsbijeenkomst van de stichting Géuzenverzet 1940-1945, gewijd aan het ver zet in de oorloggaren, is dit jaar op woensdag 13 maart. In de aula van begraafplaats Emaus in Vlaardingen vindt in de middaguren een plech tigheid plaats, waarna er een korte bijeenkomst is op het stiltecentrum. Hierna is er ge legenheid tot het leggen van kransen en bloemen. De muzi kale omlijsting zal worden verzorgd door het seniorenor kest van de streekmuzïek- school. Vanaf 18.15 uur is er een her denkingstocht vanaf het Emaus naar het Geuzenmonu- ment op de Markt in Vlaardin gen. Het muziekkorps van het Leger des Heils zal de stoet be geleiden. Bij het monument is er om 18,45 uur een declamatie en funèbre-muziek. Dan volgt de kranslegging en de samen komst wordt afgesloten met het spelen van het Wilhelmus. Voor de herdenking zijn ook ex-geuzen van buiten Vlaar dingen uitgenodigd. De orga nisatoren hebben de herden king dit jaar grootser opgezet omdat een groot aantal ex- geuzen nu nog in staat is om de bijeenkomst bij te wonen. Schiedam Het belastingkan toor in Schiedam zet haar deu ren de hele maand maart tij dens koopavonden open voor het pubhek. Op die manier wil het kantoor aan de Lange Nieuwstraat service verlenen aan mensen die overdag niet langs kunnen komen. De maatregel past in de enkele ja ren geleden uitgezette beleids lijn om meer openheid naar de burgers te betrachten. Over de werkwijze van de be lastingen zou de burgerij slecht zijn geïnformeerd, meent een woordvoerder van het Schie- damse kantoor. Hij noemt in dat verband het wijdverbreide misverstand dat het moeilijk is om een afspraak te maken voor het helpen invullen van de jaarlijkse formulieren. „Als men belt, maken we meteen een afspraak. Bovendien - is onze hulp gratis". Veel mensen zouden volgens hem ook niet weten dat op het kantoor stapels gratis brochu res liggen, die in populaire taal duidelijk maken hoe een be taalde regeling werkt. „We ïebben bijvoorbeeld heel wat foldermateriaal over de twee verdieners." Vlaardingen Vrouwen die moeite hebben om met hun huisarts over bepaalde zaken te praten, kunnen m het Vlaardingse vrouwenhuis de cursus 'Ik moet het mijn dok ter eens goed zeggen' volgen. Tijdens drie ochtenden wor den. met behulp van deskun digen, de knelpunten bespro ken. Op 14, 21 en 28 maart kunnen vrouwen in het vrou wenhuis terecht. De kosten van de cursus be dragen tien gulden. Wie meer inlichtignen wil kan contact opnemen met Miep Landsber gen, telefoon 010-348105 of Loke Hockx, telefoon 010- 346477. lllllll!»lllllllll!IIIIUUIIIIIIIillllliaUI!llll!IIIUillllMUIIIIIIilHIIIIIIIUIIIIIIIIillUIIIIIIIIIIIIII!llllllllimilllll!llllllllll!lllll!!lll!llUII!ll!millllMlllflllll!i!i.' Open Podium Tijdens de derde open-podi umavond in theater De Schuurkerk in Maassluis zingt morgen Mariette van Langen liedjes van zichzelf. Nana Mouskouri en Nicole. Monique Stoopman, Renske van der Doel, John van der Zee en Leen Vreugdenhil brengen het derde deel van een theaterfe- uilleton. De theatergroep Ar- »us besluit de voorstelling met iet stuk Zwervers. Om 20.30 uur wordt begonnen. Bart Chabot De dichter Bart Chabot richt zijn mïtrailleurvuur van woor den donderdagavond op het publiek van café d'Oude Stoep n Vlaardingen. Zijn optreden zal vanaf half tien slechts on geveer 25 minuten duren, om dat zijn batterij dan volledig leeg zal zijn. Terence Hill De komische western 'My name is nobody' draait don derdag in theater De Schuur kerk in Maassluis. Terence Hill en Henry Fonda spelen de hoofdrollen in deze film, waarin morsige kerels er niet voor terugdeinzen om iemand voor een paar dollars uit de weg te ruimen. Slapdash Jazz De Slapdash Jazz Slander Band treedt donderdagavond op in theatercafé De Tender in Schiedam De groep speelt een gevarieerd repertoire met de nadruk op bossa-nova. De aan vang is om 21.00 uur. Vught Een imponerende Jan Landsbergen hield NO AD tegen JVC 2 overeind. De lan ge Schiedammer zorgde er met een hattrick voor, dat NO AD aan het bezoekje aan Vught tenminste een punt overhield (5-5). Het was de eerste return uit het tweede deel van de ta- feltenmscompetitie, waarin NOAD slechts op verlenging van het verblijf in de tweede divisie mag rekenen. Het was maar goed. dat Lands bergen zijn dag had, want Jan Simons en Ron van der Wijk droegen ieder slechts één winstpartij aan. Zij wonnen elk van Peter Daas. maar ver loren zowel van Hendriks als Gicrsbergen. Ook het Schie- damse dubbel Simons/Lands bergen verloor van Hendriks- /Giersbergen: 21-12 en 22-20. Na een 2-2 tussenstand kwam NOAD met 4-2 en 5-3 achter. Op dat moment won Van der •Wijk van Daas (16-21 en 13- 21). waardoor NOAD tot 5-4 ophaalde. De tot dan nog on geslagen Giersbergen en Landsbegen troffen elkaar in de slotpartij. Dank zij Lands bergen (21-18, 18-21 en 20-22) werd de eindstand op 5-5 be paald. NOAD 2 verloor de zesde wedstrijd en is alweer bijna uit de tweede divisie gedegra deerd, Dat ligt dan niet aan Roy Boedhram. Hij scoorde te gen Vel uwe 2 weer twee keer. Desondanks -werd het een 6-4 nederlaag. Boedhram won van Van Loon en Jan Vlieg, Aad van Opstal won ook van Van, Loon en Boedhram en Vah Opstal wonnen ook het dub bel. In de vijde divisie verspeelde Radio Molenaar een punt aan VVV 2. Het werd 5-5, nadat de Vlaardlngers nog met 5-3 had den voorgestaan. Aanvoerder Guv Noordink won twee par tijen, Reinier van de Graaf en Eduard van de Bout ieder één partij, terwijl ook het dubbel7 werd gewonnen. RM kan de resterende viel wedstrijden onbezorgd uitspe len. want promoveren of de graderen is vrijwel uitgesloten. Hetgeen nog niet geldt voor De Korenbeurs, dat nog lang niet veilig is. De Schiedam mers verloren thuis met 2-8 van 't Hooge Huys 2, dat dit maal zonder Hans van deo- Broek aantrad. Ben van Re ris-1, woud won twee keer, John- Buvk en Berry Kreischerr scoorden een 'nul'. ii(iijiiiijiiiiiifiiiiiii!iiitriii]i[iiiiifj]iiiiiiiifi(iiHi[iiiinitHiiMriiirMiiiiiFiiiiitiifiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiirH(ii[iiiiiiii()ifiiiiiiiiitii[ii)iiii[[iiiiiiii]iiiiiirim%i!ti s - s rI 5 Perry van den Blink tracht namens VCS het uit Mark Korsloot en Ron van Lübeck bestaande Vlaardingen-blok te foppen. Vlaardingen Matthicu Houtbraken (BOG) heeft ver rassend de finale vierde klasse bandstoten gewonnen, die dit weekeinde verspeeld is in cafe De Kroon. Met het ingaan van de laatste ronde was Ron Broos (DVK'73) de gedood verfde favoriet, maar tegen Cees Post ('t Oosten) liet hij het afweten. Post maakte de veertig caram boles in 23 beurten; Broos kv/am er 10 tekort. Daardoor leek Post de beste kaarten in handen te hebben, maar in de andere partij haaide Houtbra ken een huzarenstukje uit door W. Lanslots te verslaan in 32 beurten. Door dit resul taat greep tot ieders verbazing Houtbraken de titel. Da eindstand (punten-hoogale sco re-bemiddelde) van het onder lei ding van Aad van dar Kooij gehou den districtskampioemschap luidt ai» volgt: 1. Matthieu Houtbraken (BOG) 12-9-1.10, 2, Cees Post ('t Oosten) 12-9-1.05, 3. Ron Broos (DVK73) 10-12-1.41, 4. A. Krijgsman, ('I Oosten) 8-10-0.97, 5. W. Lanslqjft (Tonegido) 6-8-1.11, 6. H. Oub&*g (De Oude Markt) 4-10-1.07, 7. 'PïbI van der Have (Tonegido) 4-5-0^4, 8. Martin van der Bijl Q-10-O.86. Schiedam In de bomvolle sportzaal Oost gaven de vol leyballers van VCS en Vlaar dingen het publiek twee-en- een-half uur kijkplezier. De vijfsetter werd uiteindelijk ge wonnen door het meer erva ren Vlaardingen. Vlaardingen begon te gespan nen en liet VCS naar een 9-2 voorsprong uitlopen. De Vlaardingers kwamen terug tot 14-8, maar de setwinst ging naar VCS. De twede set bracht een regelmatige 5-15 overwin ning voor de Vlaardingers. De middenaanvallers scoorden goed en de verdediging van Vlaardingen was niet stuk te krijgen. De derde set werd door Vlaar dingen onnodig uit handen ge geven VCS zag de kans en nam het initiatief over. Een 15-13 winst en 2-1 voorsprong n ifi£f resultaat. De gemoe- ut ft*n h<-p hoog op. De arbitra ge was, v aft .een niet te best ka- libci tt beutte teams ergerden vu h aan de iman in het wit. Vlaardingen reogeerde nieten" vergat het incident, terwijl hét nog niet zo ervaren Schiedam er ninder van ondervond. Ih dc vierde set werd Peter van der Gugten op de bank gezet. Paul Dekker bleef als routi nier achter, maar hij speeldb niet sterk genoeg om het jonge team naar een overwinning te leiden Time-oul Bij de 12-12 stand vluchtte' Vlaardingen-coach Joop Tink-; hof in een time-out. Dit bleek- een schot in de roos. VCS kwam niet meer tot scoren en via drie eigen fouten ging de set naar Vlaardingen De laat ste set was een formaliteit Vlaardingen zette de Sehie- dam mei op zijn plaats en een voudig werd de set binnenge haald: 6-15. Al met al een leu ke wedstrijd, waarin beide teams niet ontevieden waren met het resultaat. Vlaardingen De waterpo- locompetitie gaf voor de re gionale vertegenwoordigers een trieste aanblik. Alle teams verloren en in de der by tussen de heren van WIK en Shell was de eerste de sterkste: 2-11. Het heren ze vental van Viking'60 liet de winst aan PCG: 9-6. De da mes van WIK bleven doel puntloos tegen ZPB/Unico 3: 9-5. De dames van VZC speelden miserabel tegen het laag geklasseerde Lang- singh 2: 11-2. De heren verlo ren van ZPB/ünico 3: 9-6. Het op papier sterkere WIK had geen moeite stadgenoot Shell naar een nederlaag te spelen. Toch kond WIK pas En de laatste twee perioden de winst naar zich trekken. Shell kwam niet verder dan twee doelpunten door het goede keepwerk van Edward Woud stra. Periodestanden: 0-3, 0-4. 2-6, 2-11. Het euvel bij Viking'60 is, dat de heren te laat beseffen dat zij met een wedstrijd bezig zijn. Pas halverwege de twee de periode komen zij tot goed spel en tegen een sterke ploeg is dat te laat. Zo ook ditmaal. PCG begon sterk en liep naar een 7-3 voorsprong. Viking kwam terug, maar niet vol- Haren -Jeffrey van Loon heeft opnieuw van zich doen spreken. Tijdens hei eerste deel van de Nederlandse zwemkampioensehappen voor gehandicapten veroverde Van Loon, lid van VZC en de Delftse invaliden sportvereni ging Redeoss, drie gouden me dailles. Hij was het snelst op de IOO meter schoolslag, 400 meter vrtjeslag en 50 meter vinderslag. Op het laatste nummer vestigde Van Loon tevens een nieuw Nederlands record. Vlaardingen De griep had ook in de gelederen van de Vlaardingse Zwem Club (VZC) toegeslagen. Niettemin slaagde een daardoor ver zwakte afvaardiging van VZC er in om in de C'-compeütie van de KNZB een tweede plaats in de wacht te slepen. Bovendien stak Caby van Lee- nen in deze wedstrijd op de vlinderslag een startbewijs voor de Nederlandse titelstrijd op zak. Driemaal goud was er voor Reinier van der Bend, tweemaal voor Wiima van Hofwegen en Esther Brouwer en eenmaal voor Sonja Stein en Léon van Uzerloo. doende. Periodestanden: 3-1, 7-3, 8-5, 9-7. VZC verspeelde tegen ZPB 3 een 1-4 voorsprong. De Baren- drechise ploeg ging door en- speelde de Vlaardingers weg. Het enige positieve was de door Ruud Suurland gestopte' strafwarp. Periodestanden: 1- 4, 4-4, 6-5, 9-6. De falende da-, mes van VZC leverden tegen Lansingh 2 een wanprestatie- Periodestanden: 3-0, 5-0. 9-2, 11-2. De WIK-dames stelden tegen ZPB 3 teleur. In deze topper1 tussen de nummers twee en' drie konden de Vlaardingsen; het snelle ZPB niet de baas.- Periodestanden: 0-0, 0-2, 0-3, 0-5. DINSDAG 12 MAART Voetbal: 19.30 SVV—Rotterdams KNVB-elflal. 19.30 SVDPW—SFC' (terrein Vlaardingen Broekpolder).! 19.30 DHS—DVO'32; Hockey; 16.00- Wethouder Halkamp steekt eerste' spade kunstgrasveld Spirit. WOENSDAG 13 MAART Zaalvoetbal: Alexanderpolder Rotter-' dam: 20.50 NRC OmmoordSVDPW! (d); Westwijkhal Vlaardingen; 21,00. VZ'81—WOR, 22.00 Vlaardingen-1 DVO'32: Biljarten: 19.30 Voorronde' derde kfasse bandsloten in Café Rot-,' tfirdam te Vlaardingen (poule 2) DONDERDAG 14 MAART Volleybal: 20.15 Gauwe OuwenHoly, (h). 20.00 Sunlight—Pendrecht 3 (h), 20.15 Alcazar 2—Shell (h). VRIJDAG 15 MAART Demmor»: 19.30 Schiedams kampi oenschap in De Ark (Groenoord); Vol leybal: 20.15 Holy—OVV 2 (d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1