Vrije Liggers willen jachthavens niet in Sociale dienst had al vermoeden Be j aardenwerk springt in op woonexpositie VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE GOÜRANI NIEUWE WATERWEG COURANT Meer speelruimte Madern krijgt j handtekeningen Middenstand Kethelweg protesteert 'Ik ben Lensvelt met een t9 Onbekende Woudhoeker actief anti-fietspad GELDMARKT- REKENING BELEGGINGEN VALUTA WOENSDAG 13 MAART 1985 f Vlaardingen „Laat ons niet in de steek.Die oproep deed A. Ouwendijk gisteravond aan de commissie voor verkeer en vervoer. De drukker, die een bedrijf heeft aan de Kortedijk, is geschrokken van de plan nen van de gemeente om daar eenrichtingsverkeer in testel len. Ouwendijk heeft bij bedrijven en bewoners handtekeningen verzameld en die overhandigt hij maandag aan wethouder Jan Madern. Om de kruising op de Schiedamsedijk bij mo len Aeolus te ontlasten wil de gemeente het voor auto's on mogelijk maken om van die kant de Kortedijk in te rijden. „Dan brengt u de bedrijven aan de dijk in het isolement", betoogde Ouwendijk. WD'er Jan BuJva zag bet al voor zich. Vrachtwagens moe ten over de Delfseveer om hoog en dan via een schier on mogelijke manoeuvre linksaf de Kortedijk op. „Dan moet er een stuk van het hoekhuis worden afgebroken", zei bij zeer beslist. Dat hoekhuis is de stadsboerderij, die nog niet zo lang geleden voor veel geld is herbouwd. Verkeersingenie ur Hans van Loosbroek gaf toe dat de korte draai problemen kan geven. Maar zo zwart als Bulva zag hij de zaken niet. Het voorstel werd door de commissie aan genomen, op voorwaarde dat de raadsleden nog op hun be sluit kunnen terugkomen als er problemen ontstaan. 'Zo kunnen onze zaakjes op slot' ySaardingen - Mevrouw Pas schier zag nog bijna al haar hoop" in rook opgaan. Zes jaar lang kwam zij maand in maand uit bij de Vlaardingse commis sie verkeer om te pleiten voor een veiliger situatie op 'haar' Kethelweg. Gisteravond was het eindelijk zover dat er ge praat werd over het afsluiten v£n Emaus en Voorstraat en toen kwam de middenstand opeens met bezwaren. De afsluiting van de twee stra ten door Vlaardinger-Ambacht ligt al vast in het verkeerscir culatieplan, maar mevrouw Passchier was er toch niet hele maal gerust op dat het in orde zou komen. „Er is een demo cratisch besluit genomen en daar gaat aan getornd worden", zei zij angstig. Winkeliers had den net de vrees uitgesproken, dat zij hun zaakjes wel op slot konden gooien zodra de afslui tingen een feit waren. Wethou der Madern had daar begrip voor: „Ik zie dat." Maar voor de raadsleden wo gen eerdere besluiten over het VCP en de verkeersveiligheid in de wijk Ambacht zwaarder. „Daar moet iets aan het door gaand verkeer worden gedaan, want het is nu wild-west", vond PvdA'er Kwakkelsieïn en Nel Kester (D'66) was het met hem eens. Hevig verbaasd was PvdA'er Gerard Boender over het feit dat de VVD, sinds anderhalf jaar met de socialisten in hei college, niet zonder meer zijn stem gaf aan de plannen. De li beralen Bulva en Van Klink behielden met het oog op de belangen van de middenstand hun stem voor. Zij wilden eerst een alternatief plan van een winkelier, om door het instel len van éénrichtingsverkeer de straten wat rustiger te maken, eens grondig bestuderen. iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiuiniiiiiiiniiiüiiiiniiiiii'iiiiiiniuiiiiniiiiiiiiiiiMfliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii politie gehoord, veelal mensen met een uitke- ring die bij de koppel- 5 baas zwart bijwerkten. Maassluis De sociale dienst van de gemeente Maassluis koesterde al lang argwaan tegen de activiteiten van de fami lie van de koppelbaas, die het afgelopen week einde samen met zijn vrouw door de politie is opgepakt. „De indruk bestond al lang dat er iets niet klopte", laat de directeur van de sociale dienst, drs, J.A.P. van verbeek weten. „Je moet echter bewijs hebben om in te kunnen grijpen." Het echtpaar wordt verdacht van steunfraude en vals heid in geschrifte. De familie was jaren lang actief op veilingen in het Westland. Voerde werk uit voor tal van transportbedrijven. De politie kwam de zwendel eind vorig jaar op het spoor en deed toen inval len bij een groot aantal bedrijven in het West- land. De boekhouders rijn vier dagen in hechte nis genomen en ook zijn vijftien werknemers en er-werknemers door de De twee hoofdverdach ten zitten nog vast op het hoofdbureau van po litie in Maassluis. De so ciale dienst van de ge meente Maassluis zou voor enkele miljoenen gulden het schip in zijn gegaan. Zie ook pagina 17 ^iiiiiifiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiniuiiiiiiiMiiuiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiriiiniiiiiiiiiiiiiimiiiitiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiutiiiiiiiitiiiiiiiiiitHiiiiiiiiiiiiiHtmiiniiHiiiiiiiiiniiiiiiiiuijinnr Vlaardingen vreest stad vol kraampjes Vlaardingen De over winning van bloemen- koopman Van der Vliet in zijn strijd om een stand plaats op het Liesveld zit Vlaardingen niet lekker. Sinds de Raad van State Van der Vliet gelijk gaf en de koopman zijn nieu we stekkie mocht betrek ken is de gemeente naar stig op zoek naar midde len om toch nog enige greep op het beleid te houden. Vlaardingen vreest eep enorme stroom aanvragen van verkopers van bloemen, patat en vis om ook een standplaats toegewezen te krijgen. Voor het argument dat ver koopstalletjes de evenwichti ge verdeling van branches in gevaar kunnen brengen is de Baad van State, dat is de ge meente in de 'zaak-Van der Vliet' gebleken, niet gevoe lig. De koopman mag 2ijn bloemen op het Liesveld ver kopen, hoeveel bloemenwin kels er ook in de buurt zijn. Op die manier kunnen on dernemers met een kleine investering een maximaal rendement behalen en dat is niet eerlijk, zo is ongeveer de rendenatie van de gemeente. Vergunningen mogen alleen worden geweigerd als een kraampje de verkeersveilig heid in gevaar zou brengen of het gebruik van straatmeubi- lair onmogelijk zou maken. Een stalletje mag dus niet voor een rij fietsklemmen staan. Dat biedt echter onvoldoende mogelijkheden om het aantal standplaatsen binnen de per ken te houden, vindt Arie van der Steen, hoofd van de afde ling economische zaken van de gemeente. De vergunning voor een standplaats moet duurder wor den, vindt'Van der Steen. An ders zal de leegstand van win kels, toch al niet gering in Vlaardingen, alleen maar toe nemen. „Op deze manier kan een redelijker verhouding ont staan tussen de kosten van huisvesting in een winkel en de kosten van een tijdelijke standplaats", aldus Van der Steen. De commissie voor eco nomische zaken buigt zich vanavond over zijn advies. Vlaardingen SGP'er Rien Lensvelt wilde het gisteravond eens uitdruk kelijk gezegd hebben: hij heeft niets te maken met tranportbedrijf Lensveld. Dat bedrijf werd met name genoemd toen mevrouw Passchier het in de com missie verkeer had over de overlast van zware vracht wagens op de Kethelweg. Het lachen was niet van de lucht. De link met het raadslid wordt snel gelegd; de namen klinken ten slot te hetzelfde. Maar Lensvelt heeft er maar last van. Meer men sen blijken zich te ergeren aan het transportbedrijf en die bellen de SGP'er op. „Dan krijgt ik te horen van u: u zit daar nou wel Jek ker te kletsen over veilig verkeer, maar..." Dat mis verstand wilde het raadslid voor eens en voor altijd uit de wereld hebben. „Ik ben Lenvelt met een t. Die an dere is met een d." Schiedam De watersport verenigingen verkeren in woelige tijden. Werd gisteren bekend dat De Sehie er een kort geding voor over heeft om te bewerkstelligen dat de Rolbrug vaker open gaat, ook de Vrije Liggers hebben zich nu schriftelijk tot de ge meente gewend. Ih een brief aan de raadsleden zet voorzitter Goof Hendriks uiteen wat er in zijn ogen niet deugt aan de beleidslijn van B en W om alle pleziervaartui gen te concentreren in twee jachthavens. De Vrije Liggers meren al jarenlang af in de Schie globaal tussen de Hulpbrug en het woonwagen kamp en zo willen zij dat houden. In een brief van 12 februari laten B en W echter weten dat afmeren in de jacht havens De Schie en De Nieu we Haven (de laatste is nog te realiseren) verplicht wordt De leden van de Vrije Liggers zullen1 daar terecht kunnen. wam er zijn nog ligplaatsen open en Schiedammers gaan bij de toewijzing voor, aldus het college. „Wij bestrijden deze zienswijze en het gemeentebeleid", aldus Hendriks, „omdat onze leden allemaal rond moeten zien te komen van een minimumin komen en daardoor de hoge kosten, verbonden aan een lig plaats in één van beide jacht havens, niet kunnen betalen". De 81 vrije liggers betalen mo menteel ƒ70 tot ƒ127,50 per jaar, afhankelijk van de lengte van de boot „Een ligplaats in één van beide jachthavens komt veel en veel duurder uit", zegt Hendriks. Ten eerste wijst hij op de verplichting om lid te worden van watersport verenigingen De Schie of De Nieuwe Haven: inschrijfgeld ƒ500. Daar komt dan de jaar contributie nog bij, ƒ65 respec tievelijk ƒ80, en bovendien kost de huur van een ligplaats bij de Schie nog eens ƒ26 per vierkante meter en in *de Nieuwe Haven ƒ20. Bij de laat ste komen er nog speciale hel- lingkosten bij. De Vrije Lig gers hebben tegen De Nieuwe Haven bet bezwaar, dat dit geen vereniging is die erkend is door het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond (KNWV). „Wanneer er door de gemeen te geen ander beleid wordt ge voerd, zijn 002e leden gedwon gen hun boot, waar zij jaren lang voor hebben gespaard, weg te doen. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn van de gemeenteraad", aldus het be stuur van de Vrije Liggers. Zij menen dat maximaal ƒ250 nog wel op te brengen is; pakt het duurder uit, dan willen zij niet de jachthavens in. Het commentaar van De Schie: „Wij begrijpen het niet. Zestig procent van onze leden heeft ook een minimuminko men. Daar speelt dat probleem kennelijk niet", aldus voorzit ter Leo van Nieuwenhout. Zie ook pagina 17 Schiedamse agent opgeklommen tot hoof dcommissaris Zaanstad Nadat Schiedam een vorige burgemeester aan Zaanstad kwijtraakte, te weten drs. Arie Lems, komt er in de Noordhollandse gemeente weer een topfunctie vrij, waar in een. oud-Schiedammer is be noemd. Per 1 juni is de 44-jarige A.J. van Es aangesteld als hoofd commissaris van de gemeente politie. Hij begon als agent bij de politie in Schiedam en is daarna via een self-made-car- riere hoofd van de recherche school in Zutphen geworden. Van Es was zeven jaar lang gewoon agent; in die tijd deed hij alle benodigde studie als middelbare school en de offi ciersopleiding. In 1970 werd hij inspecteur in Amstelveen, daarna plaatsvervangend korpschef in Alphen aan de Rijn (1972-1975). In dat laatste jaar kwam hij als docent in Zutphen, waar hij later als commissaris hoofd van de re chercheschool werd. „Zaanstad is een toevallige keuze," zei Van Es vanmor gen. „Er was daar een vacatu re. Maar die leek me wel wat, want ik kom ten slotte uit het westen en ik wilde graag weer terug." De kinderen horen de eerste paal de grond in gaan. it iiiiiniiiiiifiiiiiniiniiiiniiEi iiiiimmitiiimiiiiiiiiii 111 miiiii m uiuitiiiuiii Vlaardingen Binnen drie maanden is de christelijke basis school Open Vensters in Holy verbouwd. Gisteren gaf P. Fok ker, voorzitter van de schoolvereniging, het startsein voor de verbouwing die hard nodig was. Eén van de lokalen wordt geschikt gemaakt als speelruimte voor de kleuters en tevens komen er meer dienstruimten. Ook de bergruimte wordt aangepast. Het was voor de leerlingen van de school gisteren een feestelijke dag. De hele school was getuige van het slaan van de eerste paal. Het Vlaardingse aannemingsbedrijf A. van der Lugt voert de werkzaamheden uit Met de verbouwing is een bedrag van 154.000 gulden gemoeid. Op de plek, waar deze dame fietst, heeft Woudhoeks eigen Mister X al een paar keer de weg opgebroken. Schiedam Gemeentewerken ergert zich aan één van de meest brutale illegale acties van de laatste jaren. Er woont in Woudhoek iemand, die er een gewoonte van maakt om elke nacht een pas aangelegd fietspad door de Botenbuurt open te breken. Op de hoek van Tjalk en Westlander lig gen bijna iedere ochtend op nieuw de stenen langs het pad in plaats van erop -en dan komt de gemeente er maar weer aan om de fietsroute te herstellen. Dat grapje heeft Schiedam al duizenden gul dens gekost. De eerste keer dat het gebeur de dacht men nog: ook al van dalisme in Woudhoek? De tweede keer vond men het flauw worden. Maar toen het bleef gebeuren ging mert den ken aan bo2e opzet van ie mand. die principieel tegen het fietspad is. De gemeente neemt er nota van, dat het nieuwe pad langs enkele tuin tjes loopt. Mogelijk is één der bewoners op zijn rust gesteld en wil hij geen fietsers voorbij zien zoeven. Fietsers zelf denken daar an ders over. Het fietspad geeft mooi aansluiting op net nieu we winkelcentrum van Woud hoek, alleen is het oversteken van de Scheepvaartweg nog even behelpen. De gemeente piekert er ook niet over om de geheimzinnige actievoerder zijn zin te geven. Het fietspad blijft liggen. Schiedam De stichting Raad voor het Bejaarden- werk in Schiedam consta teert dat ouderen vaak een negatief perspectief hebben, als rij aan hun toekomstige woonsituatie denken. „Velen gaan ervan uit dat er niets zit tussen zelfstandig wonen en het verzorgingshuis." Om die passieve houding te doorbre ken, is het bejaardenwerk ingesprongen op de rondrei zende tentoonstelling 'Wo nen als je ouder wordt', i'st initiatief voor de tentoonstel ling komt van het provincie bestuur en haakt in op ver anderde opvattingen over wonen voor bejaarden. In tegenstelling tot andere ge meenten, die van het expositie materiaal gebruik maken, wil Schiedam het daarbij niet la ten. Tijdens de tentoonstelling die van 16 tot 29 maart in de Grote Kerk wordt gehouden, wordt ook aandacht besteed aan specifiek Schiedamse as pecten en aan de mogelijkhe den om gebruik te maken van het centraal alarmeringssys teem. Het basispakket omvat onder andere informatie over groepswonen en Centraal Wo nen projecten. Ook wordt in- (ADVERTENTIE) Met de Geldmarkt-rekening kunt u alle kanten uit! V i ti* Nieuwe vindingrijke spaarvorm van Credit Lvonnais Rank NcrWlanrl Minimum saldo f25.000,-. Maximum f500.000,-. Aantrekkelijke rente, thans 6'h afgeleid van het promesse-disconto van De Nederlandsdie Bank. Maar 't mooiste is: u kunt er de beleggingskant mee uit, ais 't moment gunstig is. Want uw tegoed is 'zonder extra kosten direct aan te wenden voor de aankoop van aandelen of obligaties. En dat geldt evengoed bij aankoop van eigen huis, auto, boot of caravan. De Geldmarkt- rekening. Goed idee van de dynamische bank. Credit Lyonnais Bank Nederland Coolsingel 63,3012 AB Rotterdam,Telefoon 010-695911. Dordrecht, AlDerl Cuypsmget 268,078-132277 Rotterdam, Stadhuisplein 010-695911 Nieuwe Binnenweg 165, 0J0-362355/362556, Mijnsherenlaan218-220, 010-342055 Siraaitveg 233a, OIO-180345 Schiedam, Lange Nieuwstraat 101,010-259255 Vlaardingen, Westh^yenplaats 40a. 0t0-35205SZtrijndrecht, Koninginneweg $2.076-126688 gegaan op hel gegeven dat ou deren veelal weinig invloed uitoefenen op hun woonsitua tie. Aan de hand van een enquête wil de stichting samen met de., mede-organisatoren van ge meente en de Gezamenlijke Commissie Ouderenbelangen duidelijk krijgen hoe groot de behoefte in Schiedam is aan de langzaam in zwang rakende alternatieve woonvormen. De uitkomsten daarvan moeten als uitgangspunt gelden voor het plaatselijk huisvestingsbe leid. 1 Speciale aandacht zal' er zijn voor de gerenoveerde wonin gen in de Emma- en Nieuw- landflat. De ONS demon streert in haar stand het cen traal alarmeringssysteem, dat ouderen ïn staat stelt bij on raad of een ongeval buren of een familielid te alarmeren. De politie geeft inzicht in in 7 braakpreventie en veiligheid in en rond de woning en de PTT laat zien hoe telefoons speciaal voor ouderen kunnen worden aangepast. Het mu seum en gemeentearchief gun nen de bezoekers een blik op het Schiedam van vroeger. De tentoonstelling is zo groot van opzet, omdat zoals de stichting zegt, 'goede huisves ting de ruggegraat van een goed bejaardenbeleid is'. Daar om is zij ook minder gelukkig met de enorme druk die op verzorgingstehuizen wordt uit geoefend. Het aanboren van andere woonvormen kan die druk enigszins verlichten. Als extra attractie staat voor 19 maart een orgelbespeling door de heer Passchier op het,, programma, terwijl het Ge-; westelijk Seniorenorkest op 21 maart een optreden verzorgt. Dinsdag 26 maart is als thema1 dag ingeroosterd. Ouderen die in Enschede ervaring hebben - opgedaan met het zelf opzetten van een woonproject voor ou deren zullen daarover tekst en uitleg geven. De organisatoren hopen dat ook jongere mensen de gang naar de Grote Kerk zullen maken. „Zij zijn tenslotte de ouderen, van de toekomst", be argumenteert de stichting. Wethouder Luub Hafkamp opent de tentoonstelling zater dagmorgen om elf uur. Men kan er dagelijks tussen tien en vier uur terecht. Op zondagen is de tentoonstelling niet te be zichtigen. Man dreigt met mes, Vlaardingen Een 30-jarige Vlaardinger maakte in een su permarkt zoveel moeilijkhe den met de eigenaar dat de po litie tussenbeide moest komen. De man had de eigenaar van de winkel niet alleen verbaal gedreigd, hij zwaaide ook wild met een mes in het rond. De politie rekende de man in. ,L ln de Madoerastraat werd nog een Vlaardinger aangehouden. Hij had mensen in de straat lastig gevallen onder bedrei ging van een mes. i|'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1