Schermen langs RW 19 moeten lawaai beperken Rozenburg wil redelijke veertarieven mm 7% rente ter meuien moMSL Bewoners willen verhuisvergoeding van 4000 gulden GGD troeft lakse onderwijssector af VMARDINGS DAGBLAD SCHIEDAHISCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT In Vlaardingen en Schiedam: 'Schiedam kan meer uit havens halen' En je kunt je spaargeld toch elke dag opnemen. Reuzenglijbaan J voor Kolpabad I Dubbele boem Voorlichting over blinden Inbraken Offerblokken gestolen verenigde spaarbank Werk aan tramlijn hervat Kledingbeurs bij Kortjakje Koppelbaas blijft in arrest Woonhuis uitgebrand DINSDAG 19 MAART 1985 Vlaardingen Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden zijn gistermorgen vijf auto's m de Eloris de Vijfdelaan bij een botsing betrokken ge raakt. De eerste serie bot singen ontstond toen een automobilist zijn wagen te gen een geparkeerde wa gen reed. Als gevolg hier van ontstond een ketting reactie, waarbij nog drie wagens schade opliepen. Toen de veroorzaker nog eens van achteren werd aangereden, herhaalde het schouwspel zich. Schiedam/Vlaardingen Langs rijksweg 19 moeten 'geluidsschermen komen. Met name in de buurt van Vlaardingen-Holy en Schiedam-Noord zal het ver keerslawaai op deze manier gedempt moeten worden. Maar ook op andere plekken langs de omstreden snel weg, ook wel de A4 genoemd, zullen geluidwerende schermen noodzakelijk zijn. Het gaat hier om plaatsen in Midden-Delfland waar de weg dicht langs woningen of boerderijen komt te liggen. Vlaardingen Het beeld van de blinde, die de hele dag in huis zit, moet de wereld uit. Met dat doel houdt de afdeling Rotter dam van de Nederlandse vereniging van blinden en slechtzienden voorlich tingsbijeenkomsten. Mor genochtend start die voor lichting -in bejaardencen trum Drieénhuijsen aan de Willem de Zwijgerlaan in Vlaardingen, Er wordt verteld van de talloze hulpmiddelen, die blinden en slechtzienden ten dienste kunnen staan. Daarna is er volop gele genheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om tien uur. Schiedam -Een inbraak bij juwelier Reismann aan de Van 's-Gravenzandestraat stelt de Sehiedamse politie voor raad sels. Er verdween een grote- hoeveelheid sieraden en horlo ges, maar sporen van inbraak werden niet gevond. Het is mogelijk, denkt de politie, dat de inbreker via de kruipkel- der de winkel is binnengeko men. Uit huizen aan het Heijer- mansplein en de Boerhavelaan werden geld en sieraden gesto len. In de woning aan het Heijermansplem werd voor meer dan duizend gulden schade aangericht. Dat verklaart een woordvoer der van rijkswaterstaat, naar aanleiding van een medede ling van minister P. Winsemi- us (VROM). De minister had de Tweede Kamer laten weten dat rijkswaterstaat en milieu inspectie inmiddels zijn begon nen met een onderzoek naar het beperken van de geluidso verlast die door de weg ont staat. Eind dit jaar zal waar schijnlijk bekend zijn waar ge luidsschermen noodzakelijk zijn. De schermen zullen gecombi neerd worden met bossages die al in de planning waren opge nomen. Volgens de woord voerder van rijkswaterstaat zijn deze bossages vooral be doeld om de rijksweg enigszins te 'verstoppen'. „Aan geluids hinder kunnen die struiken niets doen. Daarvoor zijn schermen nodig." Excursie Ter voorbereiding op de ka merdebatten over rijksweg 19 komen de kamercommissies van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij op woensdag 8 mei naar Midden- Delfland. Omdat later dit jaar de omstre den rijksweg in de Tweede Kamer aan de orde komt, wil len de kamercommissies zich voorbereiden door gesprekken te voeren met de reconstruc tiecommissie Midden-Delf land, met rijkswaterstaat, met boeren uit het poldergebied, met de milieubeweging en met andere actiegroepen. Het exac te programma moet nog wor den vastgesteld in overleg met deze organisaties. 1 Vlaardingen Uit de Bethel- kerk aan de Burg. Verkadesin- gel zijn zondagmorgen twee offerblokken gestolen. De i blokken moeten met kracht uit de muur zijn getrokken. Er zat vermoedelijk zo'n 1.000 gulden in. Zondagavond werd ingebro ken in een woning aan ae Jan Steenstraat. Men ging met ge luidsapparatuur ter waarde van 8.500 gulden aan de haal. Uit een container van de mo- delbootclub Vlaardingen aan de George Stephenson weg werden machines gestolen. De politie zoekt in verband hier mee de bestuurder van een donkerblauwe bestelauto. De club is voor 1900 gulden gedu peerd. Ook in een woning in de Nas- saulaan werd ingebroken. Daar werden sieraden ont vreemd. Rozenburg Het gemeentebestuur van Rozenburg heeft in een brief aan minister drs. G.M.V. van Aar- „denne van economische zaken zijn teleurstelling en •verontrusting uitgesproken over de hoge tarieven van .het veer Maassluis-Rozenburg. Rozenburg meent dat de minister voorbij gaat aan de sterke stijging van de tarieven gedurende de afgelopen jaren en vraagt de minister er bij de provincie op aan te dringen dat de tarieven voor 1986 op een redelijk niveau worden te ruggebracht. Rozenburg heeft reeds in no vember vorig jaar de minister gewezen op de hoge veertarie- ven. De gemeente maakte be zwaar tegen het besluit van de provincie om de prijzen van kaarten voor tien overtochten en de maandkaarten voor het langzaam verkeer met vijftien "procent te verhogen. Daardoor werden vooral scholieren, ge- troffen. Het antwoord van de minister heeft Rozenburg verbaasd. Ro zenburg concludeert dat de minister het voorstel van de tariefsverhoging en de toelich ting daarop van de provincie niet aan de feiten heeft ge toetst. „Wellicht had de minis ter dan een andere conclusie getrokken en de goedkeuring aan de tariefsverhoging ont houden", aldus het gemeente bestuur. „Het moet toch duidelijk zijn dat juist de regelmatige ge bruikers van de veerpont, zie kenhuisbezoekers en scholie ren hierdoor worden gedu peerd, Zij hebben veelal geen alternatief en zijn aan de tarie ven overgeleverd", aldus het college van B en W in de brief. De gemeente is rich ervan be wust dat het moeilijk is om de maatregel ongedaan te maken, maar vraagt voor volgend jaar redelijk*' tarieven. 'i Grind strooien op de trambaan over de Van Haarenlaan, ter hoogte van het Stedelijk Gymnasium. CDA'er Hagendoorn ruikt geld èn bootjes Schiedam De CDA- fractie gaat zich buigen over een tip, afkomstig uit de achterban, die Schie dam vele tienduizenden guldens per jaar zou kun nen opleveren als al thans het gemeentelijk beleid wordt omgebogen. Het idee is van Jan Hagen doorn, bewoner van de Lange Haven, die het een ernstig ge mis vindt dat Schiedam zijn oude grachten niet benut om er ligplaatsen voor plezierjach ten of de beroepsvaart te reali seren. Hagendoorn vergelijkt Schiedam met Vlaardingen en ziet hoe welig daar de Haven tiert: „Het is een genot voor het oog." Hagendoorn zegt de bewijzen thuis te hebben liggen, dat de havendienst schepen weigert toe te laten, zelfs als bijvoor beeld de Vlaardïngse haven vol ligt en er een beroep op Schiedam wordt gedaan. Het is in Schiedam nu eenmaal niet gebruikelijk. „Dat kost de ge meente echter handenvol geld", zegt Hagendoorn, die ervoor pleit in ieder geval van de Lange Haven en de Buiten haven een "passantenplaats te maken voor scheepvaart van uit Delft richting Zeeland. Het viel Hagendoorn tegen, dat zijn partijgenoten op hun jaarvergadering er niet en thousiaster op ingingen. Voor zitter Jan den Brinker zei al leen, dat fractieleider Piet Roosen bereid is de suggestie aan te kaarten in de fractie. Hagendoorn hield echter vol dat zijn tip zinnig is en na af loop van de CDA-vergadering leverde het nog hele discussies op, die niet vrij van grapjes bleven. Zo spreken sommige CDA'ers nu van 'Havendoorn'. En een ander vond dat oud- D'66-wethouder Bert Kapteïn, thans lid van het CDA, we gens zijn naam het meest ge schikt is om een havenbeleid uit te stippelen. (ADVERTENTIE) De Giroselect-rekening van de Verenigde Spaarbank geeft u maar liefst 7% rente. Neemt u geld op dan betaalt u daarover 2% opnamekosten. Maar bijvoorbeeld bij aanschaf van een eigen huis is uw spaartegoed helemaal vrij opneembaar. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN R'£5lD HOOFDKANTOOR ROTTERDAM BOTËRSLOOT^TEl OIO-bTMl Schiedam Met het afscheid van de winter zijn in Schie dam de werkzaamheden voor het aanleggen van tramlijn 1 naar Woudhoek weer hervat. Het wegverkeer zal daarvan de komende weken op ver schillende plaatsen hinder kunnen ondervinden, zoals nu alweer blijkt op de 's-Grave- landseweg en de Broersvest: het verkeer rijdt er over de trambaan.- Het langst duurt het werk hier bij de Provertiersbrug. Voorlo pig wordt het verkeer in beide richtingen over de westzijde van de brug geleid- De ver keersmaatregel blijft ongeveer vier weken van kracht. In die periode wordt de aansluiting van de trambaan gecomple teerd, de aansluitende wegen gereconstrueerd en het brug dek en de brugkelder van een. deklaag voorzien. Op de Burgemeester Van Haarenlaan, tussen de Johan Braakensieekstraat en de *s- Gravelandseweg, wordt het verkeer tot 1 april over de noordelijke rijbaan geleid. De -andere-rijbaan wordt dan ge asfalteerd. De hinder is op de Prinses Be- atrixlaan beperkt gebleven tot de afgelopen nacht. Toen werd alle wegverkeer geweerd in verband met de aanleg van de trambaan. Op de Zwaluwlaan wordt eveneens tijdens de nachtelij ke uren gewerkt. Het wegver keer kan van zeven uur op 13 april tot en met twaalf uur op 14 april geen gebruik maken van de weg. De Prinses Beat- rixlaan is dan weer in beide richtingen geopend. H Vlaardingen Nog voor het komende zwemseizoen staat H g er in het Kolpabad een zeventig meter lange waterglij- baan. Dat is althans het plan van het gemeentebestuur, dat met de nieuwe attractie tien procent meer bezoekers naar het zwembad denkt te lokken. De reuzenglijbaan kost 124000 gulden. De geschatte stij- S Ei ging van het bezoekersaantal is volgens de gemeente nog f= aan de voorzichtige kant. In andere zwembaden steeg het 2 S bezoek door de glijbaan met dertig tot veertig procent. De S Vlaardïngse zwembaden hadden vorig jaar toch al niet te H klagen over belangstelling. Hei aantal zwemmers bleef 3 ondanks de sombere zomer nagenoeg gelijk. 3 ^lllllinilllllllillllll!l!flllllltllllllllllll!llllilllllilll(llll!l[|||||lll||tlltlltllil||||lll||||iuij|ti|i|||li Vlaardingen De bewoners van huizen in de Zeehelden buurt, die een grote opknap beurt moeten krijgen, hebben van de gemeente duidelijkheid geeist over de vierduizend gul den verhuiskostenvergoeding. „Er wordt al meer dan een jaar gewerkt aan de plannen en wij weten nog niet waar wij aan 10e zijn", klaagt de bewo- nersgroep bij burgemeester en wethouders van Vlaardingen. Het plan voor het opknappen van de huizen in het noordelij ke deel van de Zeehelden buurt, waarmee vorig jaar een begin werd gemaakt, is bijna klaar. Einde deze maand wordt de laatste informatie avond gehouden, maar over de verhuiskostenvergoeding ver keren de bewoners nog in het ongewisse. Vorig jaar gold voor die ver goeding nog een normbedrag van vierduizend gulden. Om dat zij hun keuze hebben ge maakt op basis van dat bedrag, moeten zij die vergoeding ook krijgen, vinden de bewoners. Nieuwerkerk aan den IJssel Kortjakje houdt volgende week een kledingbeurs m Nieuwerkerk aan den iJssel. Zomer- en sportkleding voor kinderen kan maandag 25 maart en dinsdag 26 maart worden ingeleverd aan de 's- Gravenweg 99: van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. De verkoop heeft plaats op woensdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Het uitbetalen ge beurt op woensdag tussen 17.00 en 19.00 uur. Maassluis De koppelbaas, die vorige week door de Maas- sluise politie werd aangehou den, zit nog steeds m hechtenis op het bureau aan de West- landseweg. De rechter-com- missaris is ingegaan op het verzoek van de officier van justitie om de voorlopige hech tenis te verlengen. Wegens gebrek aan cellen in het Rotterdamse huis van be waring aan de Noordsingel wordt de koppelbaas vastge houden in Maassluis. Het verpakkingsbedrijf voor groenten en fruit van de kop pelbaas is op 14 maart 1984 failliet verklaard. De firma stond overigens niet op naam van de hoofdverdachte, maar op naam van zijn zoon. Op 25 september 1981 is het bedrijf, zoals blijkt utt de inschrijving bij de Kamer van Koophandel in Vlaardingen, met de werk-, zaamheden gestart. Het poli- tieonderzoek loopt echter van 1978-1984, waaruil blijkt dat de familie al veel eerder met de werkzaamheden van start is gegaan. Maassluis Een felle brand heeft gisteravond een huis aan de Dutoisstraat volledig ver woest. De bewoners waren niet thuis. De brand werd om tien uur 's avonds door omwonenden ge meld. De brandweer rukte uit met groot materieel en had.de vlammen binnen een uur on der controle, maar het huis was niet meer te redden. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek inge steld. Eerste werkmap voor gezondheidsonderwijs Vlaardingen/Schicdam- Maassluis De GGD Nieu we Waterweg Noord heeft waarschijnlijk als eerste in stelling in Nederland inge haakt op het verplicht wor den van gezondheidsonder- wijs op de basisscholen. Met ingang van komend school jaar moeten alle scholen de bevordering van gezond ge drag in hun onderwijspakket hebben opgenomen. De GGD heeft daarom een lijvige werkmap samengesteld waarmee zowel leerkrachten als leerlingen aan de slag kunnen binnen dit betrekke lijk nieuwe vakgebied. Bo vendien ziet de GGD de map als eerste aanzet voor het verplichte werkplan waar mee de scholen voor l juni op de proppen moeten ko men. „Wij hebben als een van de eerste het sein van de minister begrepen", zegt GGD-direc- teur E H.E.-Wolfs trots over de voortvarendheid die zijn orga nisatie aan de dag heeft ge legd. „Dat de onderwijssector er niet mee is gekomen zou je laks kunnen noemen, want ook zij wisten dat het er zat aan te komen." De map wordt morgenmiddag om half twee ïn de burgerzaal van het Vlaardïngse stadhuis ten doop gehouden. Om het regionale karakter ervan te onderstrepen deelt de Maas- sluise wethouder Ellie Coenen, lid van het bestuur van de GGD, het eerste exemplaar uit aan de Lieflandschool uit Schiedam en de St.Barbara- /Pmocehioschool uit Vlaardin gen. Beide scholen hebben, ge- zondheidsonderwijs reeds ,in hun schoolwerkplannen ver werkt. „De meeste scholen doen na tuurlijk wel eens projectjes," weet Wolfs, „maar meestal wordt dat niet uitgetild boven het simplisme van snoep ver standig, eet een appel en raad gevingen over goed tanden poetsen. Maija van Houten beaamt"als consulente voor gezondheids voorlichting en opvoeding dat de onderwijsaspecten tot he den meestal niet verder strek ken. Als samenstelster van- do map vindt zij het belangrijker dat stelselmatig aan een betere houding ten opzichte van-"ge zondheid wordt gewerkt dan dat louter aan kennisover dracht wordt gedaan. „Ge zondheidszaken moeten ook niet als vak aan tie leerlingen worden voorgelegd, maar als een rode draad door het pn- derwijs lopen. Allerlei aspec ten moeten regelmatig tijdens de kringgesprekken aan - de orde komen. Het belang van het onderwijs is dat bij Öe jeugd de gewoonte vorming meestal nog niet zo is vastge roest", vtndt zij. Wolfs hoopt dat de aandacht voor de 'Waterweg-map' niet tot morgen beperkt blijft. Lan delijk is al interesse getoond. Dat blijkt uit het feit dal ey a! 3.200 exemplaren zijn uitge vent. De GGD gaat proberen om samen met het Landelijk Centrum Dienstverlening "an Bunnik een staatssecretaris .te strikken, zodat de map straks ook landelijk kan worden ge presenteerd. (ADVERTENTIE) mm, Herenpyjama... Prachtige herenpyjama van 100% katoenen flannel. In een mooi streepdessin. In blauw, bruin of rood Maten 48, 50, 52, 54, 56, 58. Alléén woensdag van 2Q&5 voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1