onderzoek Controiec wil met 400 man uitbreiden m Werkbezoek B en W industrie leeft op Disco 't Nieuwelant aan banden gelegd ABN Bink Bulva wil OVO voor de rechter Vermin blij met onder scheiding Ondergronds verkeer wordt drukker Weer meer vacatures Bromfietser breekt enkel v#;i Ruiten ingegooid 'Rondom de kiólen groeit oppositie' De Prima-spaarrekening van de ABN. Die is echt prima. Kijk maar naar de rente: vanaf de eerste gulden maar liefst 5'/,% rente over het saldo tot f 10.000,-, daarboven zelfs 6%. En zonder het geld vast te zetten, want u kunt per maand tot f 3.000,- vrij opnemen. Bij huwelijk en aankoop van een eigen huis is het hele saldo direct zonder kosten opneembaar. Als u dan een hypo theek bij de ABN afsluit, krijgt u bo vendien een aantrekkelijke premie. Open zo'n ABN Prima-spaarreke ning of vraag uitgebreide infonnatie. Bij elk ABN-kantoor of per coupon. no.oou- WOENSDAG 20 MAART 1935 Maas-sluis De reserve- hoofdagent J.M.M. Vermin heeft na 36 jaar afscheid genomen van het Maas- sluise politiekorps. Burge meester Hans van Es had in de burgerzaal van het stadhuis een surprise in petto voor de scheidende Vermin. Hij overhandige de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau aan de hoofdagent. Vermin werd er even stil van, maar nam daarna van enkele hon derden gasten de felicita ties ïn ontvangst. Op 1 april 1949 kwam de in 1925 in Maassluise gebo ren Vermin als vrijwilli ger bij de gemeentepolitie. In 1970 volgde zijn benoe ming tot reserve-hoofda gent. geerde de bewindsman luneus: ,.Wij hebben niets voor de burgers verborgen gehouden", klonk het verbolgen:. „In deze gemeente wordt niets achtergehouden. Hier gaat niets in de doofpot Wij heb ben Rijnmond ingeseind en wach ten nu verder af. Mijnheer, ik heb slapeloze nachten van de proble men met het gif." Kuiken hield na de uitbrander van Van der Knaap wijselijk zijn mond, waarna Joke van Rest de gespletenheid van de CD A-fractie nog eens benadrukte door de wethouder te complimen teren met de gevolgde handelswij ze. De raadsleden van de VVD en de PvdA konden toen een glim lach nauwelijks onderdrukken, waarna Van der Knaap opmerkte: „Ja, ik zit in een prettige discussie, lfiten WP vprrier Man door Chris Woerts Controlec- directeurs H.G. Maronïer, D.H. de Jager en T. Zeilstra scharen zich rond één van hun tekenaars. iiiiiiufiiilliiiii{iifiiliiii[iiiiiiiiiKilfiiiiBiiiijiiiiiiiiiiriiiniii<ftinrii(iiiiitiiriiiiiiiii}riiiiriiiiiiiiiitriifviiiiiir!iiifiii!Hfiiii(if in hèt bestuur wordt gezegd naar buiten," Bulva overweegt naar de rechter te stappen om zijn naam te laten zui veren. Hij noemt de beschuldigin gen van het bestuur pertinent on juist. Aanleiding tot de ruzie vormt de kritiek van de liberaal op Dijkman, die volgens Bulva ten aanzien van' plannen voor de parkeergarage op Vlaardïngen Het bestuur van de de 'solotoer' is gegaan. Als viee- organisatie van Vlaardingse onder- voorzitter van de ondememersor- nemers (OVO) heeft vice-voorzitter ganisatie voelt Bulva zich in zijn ;Jan Bulva geschorst. Volgens voor- hemd gezet, omdat Dijkman zegt ziitec Harry Dijkman is met. het dat hij er alles aan beeft gedaan om VVD-raadslid niet te werken. „Hij hem bij de plannenmakerij te be- brengt alles, maar dan ook alles wat trekken. Bulva beweert dat dat niet is gebeurd. iiiiiiiviiiiiiiiiiiHHiiiiniUfEiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiuiiiiiiitiiiiHiuiii Nieuwe Waterweg-Noord De werkloosheid in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord is in de maand februari licht ge daald, Het aantal vacatures gaf een forse stijging te zien ten opzichte van januari. Het aantal werklozen in de re gio bedroeg aan het einde van februari 9.839, twintig minder dan een maand ervoor. Die da ling deed zich voor in de bouw, de metaal- en de kan- toorseetor. Het aantal vacatu res ging van 168 naar 207. Maasland Een zeventienja rige bromfietser is vanochtend om zeven uur voor de deur van z'n ouderlijke woning aan de Westgaag geschept. Hij reed de uitrit uit en gaf geen voor rang aan een 20-jarige automo bilist uit Maasland. De jongen is met een gebroken enkel in het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft opgenomen. Schiedam Het ingenieursbureau Controiec BV, sinds kort geves- sïé en Saoedi-Arabïë, maar tigd in het Schiedamse kantoorcomplex Klaverstede, denkt opnieuw volgens directielid H.G. Maro- aan een spectaculaire uitbreiding. nier bgt het meeste werk in eigen land. In veertien jaar tijd is het oor- Tegen april hoopt Controiec spronkelijk Hotterdamse be- helemaal ingericht te zijn in drijf gegroeid van drie mensen Klaverstede; de verhuizing naar zeshonderd; maar de za- vanaf de Westblaak en de Wil- ken gaan zo goed, dat zelfs al Ram Boothlaan in Rotterdam aan duizend werknemers kan is nog maar kort achter de rug. ff 'jf 4 mèM ^pÉflp worden gedacht. Voor Schiedam werd onder „Binnen drie jaar is dat haal- meer gekozen omdat de *s- fo, baar, als de ontwikkelingen Grayelandsebrug over de z*ch naar verwachting voort- Schie werd gebouwd en er een zetten". aldus directielid P.A. snelle uitvalsweg ontstond IKMP#» Lamé gisterochtend. Tijdens naar Rotterdam, die voor Con- WiËÊÊÊ#'^'' het werkbezoek van B en W trolec een belangrijke op- van Schiedam aan industriege- drachtgever blijft. De ruimte fjf, C' ''M-*' b'eJ 's-Graveland sprak hij r van een door de markt afge- gagarasEr p|f dwóngen groei: „Je moet ge- woon wél", zei. hij nuchter, terwijl de "monden der wet- houders openvielen van ver- bazing. Controiec is gespecialiseerd in leidingregistratie en kadaster- werk. -In opdracht van de PTT, maar bijvoorbeeld ook van het gemeentelijk energie- bedrijf in Rotterdam (GEB) en de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) brengt het ingenieursbureau' al het .'on- dergronds verkeer' in kaart: jkuTJiji'jj'.'B- telefoonleidingen, riolering, waterleiding, gasleiding; kort- ESS?y^K«fel om, allerlei voorzieningen die de overheid keer op keer moet vervangen en waarvan het no- dig is dat men tot op de centi- meter weet hoe. de leidingen onder de grond lopen. k|k 1,11 w - Aan de overheid dankt Con- trolec de helft van haar werk. y?',V Verder is het bureau werk- zaam voor oliemaatschappijen "j en raffinaderijen en is het in B> staat om complete fabrieken op papier af te leveren. In Klaverstede heeft men daar Portas-deuren; net langzaam volkomen van het drie grote tekenzalen voor. In enorme kantoorcomplex Klaverstede het dit hoofdkantoor te Schiedam 1; B&'I I waren wat voorbeelden, en niet alleen uit 's- werken 220 mensen. Deze een- Graveland, die B en W bevestigden dat er een trale bestaat uit twee werk- positieve ontwikkeling gaande is. maatschappijen. Er is de divi- Het college deed verschillende bedrijven aan: sie werktuigbousv (mechanical: hele grote zoals Controiec en Teyopharm en staal, beton, leidingen) met als hele kleine, zoals de uit Vlaardingen naar directeur de heer Zeilstra en Schiedam verhuisde vestiging van Portas-deu- er is de groep landmeetkunde, ren, gerund door vader en zoon Van der Wey- elektrotechniek en meet- en den. Aan het eind van de dag verzamelde het regeltechniek; directeur hier- bedrijfsleven zich bij de Openbare Nutsbedrij- van is D.H. de Jager. In totaal ven Schiedam, waar burgemeester Scheeres het heeft Controiec tien bedrijven, informeel samenzijn onderbrak dooc aan te onder meer in Amsterdam, kondigen dat er een Zakengids in de maak is in Antwerpen, Dordrecht, Heer- overleg met het departement Schiedam van de len, Terneuzen en Utrecht. Er Maatschappij voor nijverheid en handel. is gewerkt in opdracht van fir- ma's in Zuid-Oost-Azie, Malei- in Klaverstede wordt gehuurd van de PGGM, die Klaverste de destijds van Van Wijnen Vastgoed overnam. Controiec heeft er nog een optie voor 500 vierkante meter extra. In mei houdt het i ingenieursbureau open huis. Controiec heeft in Klaverstede een aparte afdeling voor auto matisering; hier staan appara ten om in no-time tweedimen sionale tekeningen te vervaar digen. Dat maakt overigens de tientallen tekenaars op HTS- niveau niet overbodig, want op zijn minst zorgen zij voor de 'voeding'. Schiedam - Twee etalagerui ten van winkels in Schiedam moesten het vannacht ontgel den. Aan de Lorentzlaan werd een steen door de ruit van fo tozaak Kiekshop gegooid. De dader nam twee camera's mee. Rond middernacht schrokken bewoners van de Broers vest van - glasgerinkel. De gealar meerde politie vond een klin ker in de etalage van juwelier Van der Vlerk. Hoe groot de buit daar was is nog niet be leend. Vlaardingen De onderne mers die er hun bedrijfjes heb ben vinden dat het helemaal niet nodig is om Voorstraat en Emaus af te sluiten en op de Kortedijk eenrichtingsverkeer in te stellen. Met een lijst met meer dan honderd handteke ningen trokken zij naar wet houder Jan Madern en daar vonden zij, vertelt drukker A. Ouwenbroek, een open oor. Dat - het doorgaande verkeer uit de wijk moet worden ge weerd onderschrijven de on- dernemers, maar zij vinden af sluitingen veel te drastisch. Ouwendijk: „Dat wordt straks kilometers omrijden als die maatregelen doorgaan. Als je ook nog de Kortedijk maar aan één kan in kunt wordt een uniek bedrijf als de molen, om maar iets te noemen, bijna on bereikbaar. Rondom Aeolus groeit de oppositie." De drukker heeft van wethou der Madern begrepen dat het aan hem niet zal liggen. „Die heeft begrip voor onze bezwa ren, srnaar hij is natuurlijk ge bonden aan het akkoord met de PvdA. Hij heeft wel beloofd dat hij de zaak in het college aanhangig zal maken- Wij ho- pen'snel van hem te horen." Tevopharm-directeuren Bakker en De Jong lelden B en W van Schiedam rond door hun bedrijfsruimten. Schiedam Gesterkt door de ervaringen, gis teren opgedaan in het industriegebied 's-Grave- land, gaat de gemeente Schiedam vandaag naar de beurs voor bedrijfshuisvesting in Utrecht. Tijdens hun werkbezoek aan 's-Graveland kon den. burgemeester en wethouders geen enkele klacht noteren; zelfs mopperde geen industrieel over de erfpacht in Schiedam. Integendeel: de gemeente oogstte alleen maar complimentjes over de uitbreiding van het industriegebied, over de infrastructuur (rijksweg 20, de nieuwe 's-Gravelandsebrug) en de indruk aan het eind van de dag was: er zit een enorme opleving in het plaatselijke bedrijfsleven. De uitbreiding van Rosemount, Controiec, Bot- teïo, Den Ouden-Vetus, Esso Chemie en Esso Shipping; de komst van Stork-Werkspoor Die sel; de kentering in de stagnatie bij Nijkerk en wijkbewoners is de overlast duidelijk afgenomen. Wij heb ben een aantal maatregelen genomen dat goed werkt. Er is een verscherpte controle aan de deur en er zijn extra oproe pen om bij het verlaten van het pand vooral rustig te doen. Ook de sluitingstijd zijn we aan het terugschroeven, we plaats zijn." Kees Breuer denkt niet dat een zeer strikt naleven van de verordeningen zal helpen om de overlast terug te dringen: „Voor de jeugd van zestien jaar en ouder is elf uur ge woon te vroeg. Zei je om elf uur de muziek uit dan heb je 150 woedende jongeren in het wijkcentrum. Als iedereen om elf uur vertrekt dan krijg je denk ik nog meer overlast. Wij hebben een vergunning tot twee uur 's nachts en daar zul len we gebruik van blijven maken." De gemeente Vlaardingen is ook naarstig op zoek naar een ander onderkomen voor de disco van het wijkcentrum. Dick Boot: „Een eenvoudige opgave is het niet. Nieuwbouw kan wel worden vergeten ge zien de bezuinigingen. We blij ven attent op vrijkomende panden in de stad. Eerlijk ge zegd hebben we nog niets op het oog, maar zodra we weten dat er panden vrij komen zul len we zeker reageren." zijn nu ruim anderhalf uur eerder dicht en de buurtbewo ners merken dat ook," De disco, op vrijdag, zaterdag én zondag, wordt uitstekend door de jeugd uit de wijk wordt bezocht. Buurtbewoners klagen echter steen en been over de overlast die jeugd ver oorzaakt. Slapeloze nachten zijn vaak het gevolg en in een brief naar de gemeente protes teerden de buurtbewoners te gen de disco-activiteiten in het wijkcentrum. Het bestuur van het wijkcentrum en de ge meente praten op korte ter mijn over de te nemen maat regelen. Kees Breuer: „Wij zoeken ook naar alternatieven. De jeugd wil best uitwijken naar een ander pand in de stad, als het maar niet in de Broekpolder is. Wij blijven zoeken naar een geschikte ruimte. Ik heb begrepen dat de voormalige Van der Palm school aan de Van Limburg Stirumstraat vrij komL Dat zou voor de disco een ideale over elke gulden boven overhei saldo tot 110.000- Stuur mij infonnatie over de ABN Prima- spaarrekening. Open voor mij een ABN Pil ma-spaar rekening. A.C.R. i Ir/Mw- Slraat/nr. Postcodei- Plaats—l Tel efoon overdag bi a i u mij weten wanneer al les voor mij gereed ligt. Deze coupon in een ongel'ran- keerde envelop naar: ABN Bank, TD.80. Ainwoordnr. 1555.1000 PA Amsterdam. om te stoppen. Ik had het contract ook kunnen ver lengen, maar dat wil ik niet." Kees Breuer is teleurgesteld over de houding van de ge meente. „Ik kan het werk waar ik voor ben aange trokken niet doen. Een ge volg van alle bezuinigingen. Op die basis wilde ik niet doorgaan en daarom heb ik besloten om er definitief een punt achter te zetten."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1