Publiek mag ook aan rondvraag meedoen 9Kijkzo moet dat9 Parkeer- plannen zijn 'laag bij de grond' Westland tegen uitbreiding van Maassluis in Dijkpolder Van der Lugt uit Schiedam VOL VAN SMAAK LAAG IN TEER VLAARDINGS DAGBIAO SCHIEDAMSCHI COURANT NIEUWE WATERWEE GOBRAMT Maassluis krijgt kabelkrant Akoestiek aangepast m Hardleerse slager 25 stuks Toeteraar moet het bezuren Winkels open Eerste leerlingbouwplaats GSD opgelicht Jaar overlast achter de rug Vandalen mogen De Hoek niet in wctirweg VIaardingen CPN en PSP vinden de manier waarop de gemeente de parkeerplarmen voor de binnenstad heeft gemaakt „zo laag bij de grond", dat zij van plan zijn op alle mogelijke manieren te protesteren. De twee linkse partij en schrijven dat in een brief die zij in het cen trum van Vlaardingen hebben verspreid. Dat de parkeerproblemen op vrijdagavond en zaterdag moeten worden opgelost onderschrij ven CPN en PSP. Maar dat gebeurt nu „over de ruggen van bewoners en middenstand", vin den zij. „Het exploitatietekort, de extra par keerwachters. al deze kosten moeten door de inwoners van Vlaardingen worden betaald. Het PvdA/VVD-college regeert over de hoofden van de mensen en maakt hun lasten alleen maar hoger." De kleine linkse partijen waarschuwen ervoor, dat het betaald parkeren naar de Oost wijk. Vet- tenoordsepolder en Indische Buurt zal worden uitgebreid ais de exploitatie van de garage te korten oplevert. „Mocht er besloten worden het tarief voor de belanghebbendenregeling voor bewoners voorlopig op nul te houden, dan wil dat niet zeggen dat dat zo blijft", schrijven CPN en PSP. „De gemeente kan een jaar later zon der veel ophef 240 gulden vragen van de be langhebbenden." DONDERDAG 28 MAART 1985 Maassluis Rulm 900 huishoudens in Maas sluis zijn nog met aangesloten op het plaatse lijke kabelnet. Dc verwachting is dat binnen enkele jaren m vrijwel ieder huisgezin het uit gebreide programmapakket zal worden ont- vangen. Maassiuis was gisteren tweemaal een zuinig minuutje te zien op de Engelse commerciële maakte een grno"deel van £u"r>m*kem\s^tt dwV*"2*' Stad aldUS adiunct^directcur Van de eerste stad aan de Waterweg Een promo- v?" 5eme.entewe/keI>- T)s gcraeen- ^evoorSkyChannel, maar SnaUr&7ck van Maassluis nu de beschikking hebben over zestien zenders. Overigens zal het Maassluise kabelnet binnen afzienbare tijd worden uitgebreid met de zoge naamde kabelkrant. De Maassluise uitgeverij Embede heeft bij de minister een vergunning aangevraagd voor het exploiteren van een ka belkrant. Ook met de gemeente zijn al verge vorderde plannen om tot een kabelkrant te komen. „Het wordt een puur plaatselijke ka belkrant", aldus directeur Wim Fortuin van de uitgeverij. Schiedam Het publiek krijgt voortaan tijdens de vergaderingen van raadscom missies de gelegenheid bij elk agenda punt het woord te voeren. Dat mag zo wel na afhandeling van de eerste als de tweede termijn van de beraadslagingen. Maassluis Woningbouw in de Dijkpolder is voor het Westland op voorhand onaan vaardbaar. Mocht Maassluis in de toekomst verder willen uit breiden, dan mag dat in geen geval op dit grondgebied van Maasl ind langs rijksweg 20 ge beuren. Dit is één van de kritische kanttekeningen van het Sa menwerkingsorgaan Westland (SOW) op de voorlopige totale herziening van het streekplan Rijnmond. In een streekplan worden de behoeften op lange re termijn ruimtelijk vertaald. Schiedam De Schiedamse gemeenteraadsleden zijn be nieuwd, of de nooit aanwezige Jos van der Lugt eindelijk zijn raadszetel zal opgeven, nu er sprake van Is dat hij zijn wo ning aan de Amalia van Solmsslraat ve-kocht heeft. Van der Lugt "erkt in Gel derland. Als hij daar ook gaat wonen, zal hij gedwongen zijn de raad te verlaten, want stadsbestuurders moeten in hun eigen gemeente wonen. Men is er echter nog niet zo zeker van, dat de ex-PvdA'er uit de gemeenteraad zal stap pen. Vooral de "ïfvdA verwijt hem een zetel bezet te houden die eigenlijk de socialisten toe komt. Tot dusver verdedigde Van der Lugt zijn aanblijven s als raadslid met de herhaalde mededeling, dat hij snel van Elan was weer vergaderingen ij te wonen. Hij deed dat ech ter niet en de PvdA vindt dan ook aat van der Lugt alleen maar zit te sarren, uit rancune omdat hii anderhalf jaar gele den uit de PvdA-fractie werd gestoten. Het was tijdens de begrotings behandeling de VVD'er Ver- hulsdonk, die hier schande van sprak. Hij hekelde het dis functioneren op gemeen- sehapskosten. Sommige raads leden hebben achteraf spijt dat zij Verhulsdonk hier niet In steunden. Eén van hen: „Je kunt van Van der Lugt niet zeggen, dat hij voor het geld in de gemeenteraad zit. Wel voor het geld, maar niet in de raad. Hij doet gewoon niks." Het is mogelijk dat Van der Lugt nog bij familie of kennis sen blijft inwonen, zolang hij niet naar Gelderland verhuist. In dat geval kan hij in de raad blijven zitten, zonder dat er mogelijkheden zijn hem eruit te zetten. Schiedam Een 38-jarige Schiedamse automobilist heeft het moeten bezuren dat hij, uit boosheid over het rijgedrag van een mede-weggebruiker, de claxon liet loeien. De man werd op de Hargalaan nogal slordig ingehaald door een andere automobilist. „Ik werd gesneden1', zei hii later tegen de politie. Die ander was echter niet gediend van het getoeter. Hij zette 2ijn auto aan de kant, stapte uit en gaf de Schiedammer een formidabele dreun op zijn ge zicht. Met een kapotte wang ging het slachtoffer naar het Schielandziekenhuis, waar vier hechtingen moesten wor den ingezet Vlaardingen De akoestiek van de openbare begraafplaats Holy wordt aangepast. Bezoe kers van de begraafplaats had den geklaagd over het bijna niet kunnen verstaan van de toespraken. Het college heeft nu besloten om een versterker aan te bregen en een dovenlus. Slechthorenden kunnen de bijeenkomsten dan beter vol gen. Met de aanpasssing is een bedrag gemoeid van ruim 7,000 gulden. De opzichter van de begraaf plaats, Olsthoorn, is blij met de aanpassing: „Ik heb nooit klachten gehoord van bezoe kers, maar iemand heeft een brief geschreven naar de ge meente over de slechte akoe stiek. De gemeente heeft er gelijk op ingehaakt. We krij gen nu ook een aansluiting om Vlaardingen De winkels in Vlaardingen mogen op Twee de Paasdag de deuren voor het publiek openstellen. Het ver zoek van de Kamer van Koop handel daartoe is door het col lege van burgemeester en wet houders ingewilligd. Sanders Meubels tad is in ieder geval op 8 april (Tweede Paas dag) opsp-voor het winkelen de publiek. Op 30 april is er in Vlaardingen een markt. De vereniging voor de Ambulante Handel heeft daarvoor even eens van het college onthef- Una op-k reffea. een plaat te draaien en een bandje af te spelen. Die moge lijkheid hadden we nog niet en dat wordt nu direct gereali seerd. We hebben wel de be schikking over een prachtig orgel, maar mensen hebben soms de voorkeur voor een plaat." In het nieuwe reglement van orde wordt het eveneens mo gelijk in plaats van achteraf vooraf mee te praten. De inschatting van het meest wenselijke moment wordt aan de voorzitter van de commissie overgelaten, Bij wijze van proef wordt het verder mogelijk voor het pu bliek in de rondvraag zijn zeg je te doen. Alleen wanneer een commissievoorzitter daarvoor niets voelt, kan van deze ge dragslijn worden afgeweken. De commissie ABZ vond het gisteren nog niet nodig het spreekrecht tijdens de rond vraag nu al formeel te regelen. Zij wil met de nieuwe aanpak eerst een half jaar ervaring opdoen. Spreekuur De suggesties voor een versoe peling van het spreekrecht werden ingebracht door de drie kleine linkse fracties. Zij baseerden hun voorstel op het feit, dat in enkele commis sies toch al zo wordt gewerkt Gé Brouwer (PvdA) zag wei nig heil in het ook in tweede termiin toestaan van het spreekrecht, maar gaf uitein delijk enigszins morrend zijn jawoord. Nog meer moeite had hij met de rondvraag-nieuwe-stijl. „De commissie krijgt er zo een ex tra taak bij. Het spreekuur van de wethouder verschuift op die manier naar de commis sie", verwoordde hij zijn be langrijkste bezwaar. Schriftelijk Piet Roosen (CDA) opperde vergeefs om mensen vooraf schriftelijk hun vragen te la ten inleveren. Op die manier zouden zij er verzekerd van kunnen zijn dal zij antwoord krijgen. Burge meester Reiner Scheeres was namelijk bang dat het publiek gefrustreerd raakt als een commissievoorzitter niet ter plekke een antwoord kan for muleren. Een gevaar dat mede-indiener Herman Noordegraaf ver ge zocht vond. „Ik geloof dat u koudwatervrees hebt", zei hij, zich baserend op de ervarin gen die in sommige soepel ge elde commissies al zijn opge daan. De commïsie ruimtelijke orde ning is al in grote lijnen ak koord gegaan met de nota die het dagelijks bestuur van het SOW over dit onderwerp heeft laten produceren. De bezwa ren zullen Rijnmond kenbaar worden gemaakt als de West landraad hiermee maandag 1 april instemt. In het nieuwe streekplan heeft Rijnmond geen toekomstige woningbouw m de Dijkpolder opgenomen. In een eerdere overlegfase heeft het echter wel gespeeld met deze gedach te. die het Westland zeker heidshalve bij voorbaat de kop wil indrukken. Het Westland is ook nog steeds naarstig op zoek naar reserve capaciteit voor de glastuin bouw. Het wil de Oranjebui- tenpolder als uitbreidingsmo gelijkheid achter de hand heb ben. Dit is echter niet in het streekplan van Rijnmond op genomen. De eventuele vesti ging van een groot windmo lenpark in de Oranjepolder ziet het Westland ook niet erg zitten. Deze twee wensen zijn ook geuit bij de inspraakproce dure bij de herziening van het voorontwerp van het struc tuurplan Hoek van Holland. De commissie toont zich wel zeer tevreden met de wens van Rijnmond om tot ontrui ming van het munitiedepot in het Staelduinse bos te komen. De keuze van Rijnmond om rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) te verbreden in plaats van de aanleg van de A4- Noord, die aansluit op het Haagse 'hoefijzer', strookt niet met de Westlandse plannen om tot een betere ontsluiting te komen. Maasdijk In dit verband is het Westland ook gekant tegen een eventue le opknapbeurt van de Maas dijk en beschouwt dit als 'modderen in de marge'. Het SOW geeft de voorkeur aan het doortrekken van de A20 naar Hoek van Holland. Rijn- 1 mond is pas voorstander van de aanleg van deze weg als een reconstructie van de i Maasdijk niet haalbaar blijkt. J Onder het toeziend oog van zes leerling bouwvakkers legde wethouder Goudrlaan de offi ciële eerste steen. Vlaardingen De namen van de zes jonge bouwvakkers die het werk aan de acht huizen aan de Pieter Karei Drossaartstraat uitvoeren staan Op een plaquette in de hal. „Dan kunnen jullie later aan iedereen laten zien", zei aanne mer Henk van der Waal, „dat je daar het vak geleerd hebt." Wethouder Bas Goudriaan legde gistermiddag de officiële eerste steen voor de eerste leerling-bouwplaats in Vlaardingen. De mensen van de' stichting vakopleiding t werknemers van Van ject begeleiden, keken goed- bcuwbedriiven, die met werknemers van Van der Waal het project begeleiden, keken goed keurend toe hoe Goudriaan achteloos het steen tje afbikte en op zijn plaats legde. „Dat heeft hij vaker gedaan", mompelden zij. De wethouder veegde de specie weg, gaf de troifel breed grijn zend aan een van de leerlingen en zei: „Kijk, zo moet dat" Het casco van de acht huizen is door de aanne mer neergezet, de leerlingen hebben een jaar om het werk af te maken. Zij doen dat met selen, timmeren, ramen inzetten en afwerken volgens een roulatiesysteem, zodat zij alle fa cetten van het bouwvak onder de knie krijgen. „Een goeie leerschool", vond Goudriaan. De woordvoerder van de stichting vakopleiding wees op het nijpende tekort aan echte all-rouna vakmensen in de bouw. De belangstelling voor dat vak is sterk verminderd, zei hij. „Terwijl daar toch een goede boterham mee te verdie nen is." De meeste complimentjes waren voor regionaal coördinator Aad Jansen van de FNV. „Hij is de grote animator van dit spul geweest. Het Is zijn verdienste dat de leerling-bouwplaats er geko men is", zei de bedrijfsleider van Van der Waal, Jozef van Ardenne. „Het kostte nogal wat moeite om de gemeente zover te krijgen." Het leek er echter op of Goudriaan de smaak te pakken had gekregen, want de wethouder voor stadsontwikkeling sprak al over een tweede leerlirig-bouwplaats. „Daar moeten wij ons best voor doen, want dat is een goede zaak." Vlaardingen Twee keer keurden ambtenaren van het ijk wezen een weegschaal van een slager aan de Oosthaven- kade af en twee keer werd het afkeuringsmerk door de mid denstander weer keurig weg gehaald, Gisteren maakte de Ipolitie proces-verbaal op tegen de hardleerse slager. In december van het vorig jaar ontdekten de ijkende ambtenaren voor het eerst, dat een weegschaal in de slagerij niet deugde. Zij plakten een plaatje op het instrument, ten 'eken dat het niet meer ge bruikt mocht worden, 'l'oen zij in februari nog eens kwamen controleren was het plaatje weg en de weegschaal weer in gebruik. Er werd een nieuw afkeuringsmerk aangebracht, maar gisteren bleek dat de sla ger ook dat aan zijn laars had gelapt. Maassluis De Maassluise po litie heeft een 28-jarige vrouw aangehouden, die de sociale dienst voor ruim achtduizend gulden heeft opgelicht. De vrouw had een uitkering en werkte zwart bij een schoon maakbedrijf. 'Valsheid in ge schrifte' kwam er in het pro ces-verbaal te staan. WERELDBEKEND AROMA NU OOK IN GOUD NICOTINE 0.8 MG TEER 9 MG Aardgas Kethcl Schiedam Kethel-Noord heeft een jaar lang hinder on dervonden van de werkzaam heden die in de wijk zijn uit gevoerd. De aanleg van een rt-eks kabels en buizen was no dig om het gebied van allerlei gemakken te voorzien. Er moest riolering worden aange legd, maar ook moesten aan sluitingen op het aardgasnet en de kabei-tv worden gereali seerd. Zaterdag 13 april is het alle maal voorbij. Dan wordt de operatie met het afronden van de asfalteringswerkzaambeden officieel beëindigd. Wethouder Chris Zijdeveld komt er die middag om één uur voor naar de Kerkweg om de afsluiting van het project samen met de bewoners te vieren. Hoek van Holland Al enke le malen is tegen Westlanders een verbod uitgevaardigd nog in Hoek van Holland te ko men. Dat is gebeurd na een reeks vernielingen en andere baldadigheden, waarbij vooral etalageruiten het moesten ont gelden. Volgens deelraads voorzitter dr.ir. P.J.A.L. de Lint heeft de politie er vaak moeite mee in te grijpen als de jongeren in grote groepen ope reren. „Wanneer het gaat om vernie lingen en wanneer er geen sprake is van lichamelijk ge weld, dan wordt vaak pas ach teraf actie ondernomen, omdat anders de zaken kunnen esca leren", aldus de deelraads- foorzitter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1