WATERWEG spon Angstig SFC toch kampioen riTTüi Hafkamp praat over conflict tenniscentrum Garantie voor kleuteropvang Kleine woningen in Kortlandstraat 13,50 Geen ruimte voor Pollux 'Nu de grote mensen nog... -• «wfc«|tó6S& Bezoekuur vervalt HBK zoekt medewerkers DE PRODUCTIE VAN ADVOCAAT EN LIKEUREN PAASAANBIEDINGEN 9,50 6,95 u,95 VAN TOOR'S WIJNDEPOT VAN TOOR'S WIJNDEPOT Stationsstraat op alternatieve toer Posthoorn opent Land van Belofte Jan Rotgers: 'Ploeg niet op één wedstrijd beoordelen' ïVO in finale Afgang reserves Buitelaar zet z'n zinnen op vierde periode Cor Vriend onderscheiden De tuinman wordt niet meer afgebekt Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 5 april !ss85 Vlaardingen Hoe je schoolkinderen bij de natuur moet betrekken, heeft de Vlaardingse ambtenaar natuur- zaken Theo van der Werf de leraren de laatste jaren wel duidelijk gemaakt. Wroeten tussen de bladeren en vo gels bekijken in het park heeft voor een groot deel de plaats ingenomen van leren uit boekjes. Van der Werf zou zich ook op "•.V -y Dit meisje voert de beesten op de kinderboerderij in Holy. natuuronderwijs aan grote mensen willen storten, maar daar heeft de gemeente nau welijks geld voor over. „Zij zien het belang er niet van. Omdat ze zelf nooit natuuron derwijs hebben gehad," Onder de schooljeugd is de af gelopen jaren veel bereikt. Bij na alle lagere en kleuterscho len hebben meegedaan aan de lessen, en excursies van Van der Werf, de meeste hebben een eigen tuin die door de kin deren samen met de wijktuin- man wordt onderhouden. De scholen kunnen van de na- tuurambtenaar, die op het ter rein van de kinderboerderij in Holy kantoor houdt in zijn centrum het Praathuis, natuur lenen, van opgepotte bomen tot beesten. De houding van de kinderen is daardoor ten goede veranderd, weet Van der Werf. „Als de Schiedam Op verzoek van PvdA-raadslid Truus de Nijs zal wethouder Hafkamp bin nenkort een gesprek hebben met Theo Janse, voorzitter van de stichting Tenniscen- trum Sehiedam-Noord, waar het bestuur na conflicten uit eengevallen is. Volgens mevrouw De Nijs ziet het ernaar uit, dat de ge meente Schiedam orde op za ken moet stellen in de stich ting. „Ik vind dé signalen verre van bevredigend", zei zij. De gemeente heeft er we gens een garantstelling mee te maken. Evenals het PvdA-raadsiid ervan op. Ik zie de voorzitter had wethouder Hafkamp de wel eens en als ik dan vraag problemen via onze krant hoe het gaat, zegt hij: het moeten vernemen. „Ik kijk loopt, er komer. steeds nieu we leden bij, wij hebben geen klagen." Hafkamp wil daar nu echter dieper op ingaan. Hij liet een kans liggen om van zijn VVD-fractïegenoot André Klug meteen te horen wat er' aan de hand is. Klug zit als raadslid in het bestuur van het tenniscentrum in Woud- hoek en hij wilde er best over uitweiden. Omdat de vergadering van de welzijns- commïssie echter al ruim schoots het middernachtelijk uur was gepasseerd, wilde Hafkamp het kort houden. Schïedam/Vlaardingen „Gechanteerd door de hoge re overheden", zoals GGD- ïdirecteur Wolfs het uitdrukt, zullen de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis met garanties moeten komen voor geldleningen -aan de stichting Medische Kleuterdagverblijven (MKD) Nieuwe Waterweg-Noord. Deze in Vlaardingen geves tigde stichting kan geen nieuw MKD van de grond krijgen, als de gemeenten niet met garanties komen. De banken willen alleen geld lenen, als er garanties zijn van overheidswege. En het ministerie van WVC en de provincie Zuid-Holland heb ben al negatief gereageerd. „Het is net alsof je in een dwangbuis wordt gestopt", zei Wolfs in de Sehiedamse welzijnscommissie deze week. De gemeenten moeten nu wel. Het gaat om een garantie van drie miljoen. Het nieuwe medisch kleuterdagverblijf komt in de voormalige Sa- vornin Lohmanschool aan de Kamerlingh Onnesstraat in de Vlaardingse Westwijk. Schiedam Nog voor de bouwvakvakantie wordt begon nen met het volbouwen van de Kortlandstraat tussen de Mariastraat en de Westfrankelandsestraat. Daar moeten twaalf woningen voor alleenstaanden of tweepersoonshuis houdens verrijzen. De stiehtingskosten per eenheid bedra gen 74.664 gulden. Het gaat om twee blokken van elk zes tweekamereenheden. Het bouwplan is inmiddels in het projectteam stadsvernieuwing Schiedam-West besproken. Schiedam De afdeling van het Sehielandziekenhuis aan de BK-Iaan zit zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur zonder stroom. Er worden dan werk zaamheden aan de hoofdver deelkast uitgevoerd. Het be zoekuur komt die middag te vervallen. Zowel intern als ex tern worden maatregelen ge troffen om de continuïteit van verpleging en behandeling te waarborgen. tuinman vroeger een kind zag dat iets in de natuur aan het vernielen was en hij zei er iets van, dan kon hij een grote bek krijgen. Nu zeggen die jon gens: oh, da's de tuinman, ja, natuurlijk doen wij dat." „De van de natuur vervreem de stadsmens is nog nauwelijks bereikt", schrijft wethouder Ary Maarleveld in zijn voor woord bij de nota van Van der Werf. „Daar ligt nog een enorm werkterrein." De amb tenaar natuurzaken zou graag aan beginnen, maar hij krijgt van de gemeente de middelen niet. Hij is maar al leen en heeft al zijn tijd nodig om de scholen te bedienen. Nota's waarin Van der Werf vroeg om extra personeel ver dwenen onder tafel. Er wordt druk gewandeld in de parken en gefietst in de polders, maar denk niet dat dat betekent dat natuur 'in' is, waarschuwt Van der Werf. „Er is een ontstellende afstand tussen publiek en natuur. De mensen vergapen zich aan de natuur, maar nemen er niet werkelijk aan deel." Volgens de natuurambtenaar gaat dat proces van vervreem ding nog steeds door en hij noemt dat een onheilspellende ontwikkeling. Daar moet iets aan gedaan worden. Cursus sen, excursies en voorlichting zijn daarvoor de aangewezen weg, maar Van der Werf rept daar in zijn rapport bijna niet meer over, want het kost alle maal geld. „Als je de gemeente het onderste uit de kan vraagt krijg je helemaal niks", heeft hij geleerd. door Donati Vlaardingen Voor de tweede maal in enkele maanden zii. de werkgroep Hulpverlening Buiten Kan toortijd (IJBK) dringend ver legen om vrijwilligers. De werkgroep, die resorteert on der het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverle ning, is buiten kantoortijd bereikbaar voor mensen, die dringend om hulp verlegen zitten. Potentiële hulpverleners hoeven geen speciale oplei ding te hebben gehad en moeten ongeveer twee dagen per maand beschikbaar zijn. Met eventuele nieuwe mede werkers wordt eerst een ge sprek gehouden. Later volgt een serie trainingsavonden, waarbij gekeken wordt naar de motivatie en aan de socia le vaardigheden wordt ge werkt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Linda Algra, telefoon 35.10.22. Zij coördineert de hulpverle ning. GESCHIEDENIS Likeuren, zoals wij 2e hennen, zijn in feite gearomatiseerde zoete alcoholische vloeistof fen. De kunst van fctt likeur maken, danken wij aan de monniken. Zij waren het, die bekend waren met diverse kruiden, zaden en vruchten. Deze grondstoffen vormen de basis van eike likeur. Na de Middeleeuwen namen de •- apothekers een belangrijke plaats in bij de bereiding van likeuren. De belangrijkste ii- keurlanden zijn Frankrijk en Nederland. Ongetwijfeld heeft bij de bloei van Neder land als likeurland onze han delsgeest een belangrijke rol gespeeld. Immers Nederland was lange tijd de belangrijk ste aanvoerplaats van exoti sche vruchten en kruiden. ïn Frankrijk bestaat nog een aantal likeurstokerijen, die door monniken worden ge leid. PRODUCTIE METHODEN Er bestaan drie manieren om likeur te maken. De gekozen manier hangt af van de ge bruikte grondstoffen. 1. Macereren. Dit proces be staat uit bet laten weken van schillen of hele vruchten in een water-alcobolmengseL Dit proces is te vergelijken met thee zetten. De aromati- Geldig t/m 27 april '85 Advocaat van Toor Roomzacht van verso eieren 0.75 Itr. van 10,75 voor 0,50 Itr. van 7,95 voor... Kandeel 0,7 Itr. voji 10,95 voor... «y. Ere w.p 17jflu exportadvoca&t met cocossmaak Marasquin Advocaat -y qk 0,5 Itr-J 1 CENTRUM: AMBACHT: HOLY: Kelders aau de Dljksteeg vrijdag en zaterdag" van 14.00 tot 17.00 uur Siyterij De Wijnoogst. Kezen laan la Slijterij De Wijnoogst, de Doper 22 Sinds 1683 sche bestanddelen worden door de alcohol opgenomen. Na geruime tijd wordt de geurige alcohol gezeefd en met siroop gemengd, waarna men de nieuwe likeur laat rusten. Na lagering wordt de likeur gefiltreerd en gebot teld. 2. Percoleren. Dit proces ge bruikt men bij de extractie van aromastoffen uit kruiden en zaden. De alcohol laat men al dan niet onder druk door een laag kruiden of zaden lo pen. Het proces is te vergelij ken met koffie zetten. Het verkregen extract wordt aangezoet en gelagerd. 3. Distilleren. Bij distillatie worden zaden of schillen op een geperforeerde plaat bo venin de distilleerketel ge- legd. Bij verhitting van de ketel onttrekt de opstijgende alcoholdamp de aromas toffee aan de zaden en schillen. De aromatische damp wordt in een spiraal in een koelvat ge leid, waar condensatie plaats vindt. Het condensaat, esprit genaamd, wordt weer aange zoet met siroop en gekleurd met natuurlijke kleurstoffen, waarna de likeur wordt gela gerd. De bereiding van aro mastoffen uit vruchten en zaden Is langzaam maar ze ker overgenomen door gespe cialiseerde bedrijven, omdat de winning van aromastoffen door de ambachtelijke likeur stoker niet meer economisch verantwoord en zeer tijdro vend is. De producten van de essence-fabrieken zijn in de handel te koop als natuur lijke en natuurldentieke smaakstoffen. De menging van de aromastoffen met si roop vindt nog plaats in de li keurstokerij. Sommige een voudige extractiemethoden worden echter nog in am bachtelijke bedrijven toege past. In de ambachtelijke dis tilleerderij van H. van Toor te Vlaardingen worden ka neel en gebrande koffie nog gebruikt als basis voor geu rige likeuren als Kaneelli- keuren Crème de Café. ADVOCAAT Advocaat bestaat uit eieren, suiker en brandewijn, dat door wellen esn bepaalde dikte be reikt. De gekoelde struif van verse eieren wordt in een mengketel gestort en ge mengd met suikerhoudende brandewijn. De massa wordt gezeefd om de stukjes eier schaal en andere ongerech tigheden te verwijderen. Wellen is bet langzaam ver warmen van de advocaat on der voortdurend roeren. Na dat de gewenste dikte is be reikt wordt onmiddellijk ge koeld. Hot resultaat is een roomzachte advocaat van verse eieren en dat is te proe ven! De meeste advocaat wordt bereid van ingevroren struif en beeft daardoor niet de verse roomzachte kwaii- teit van Van Toor's advocaat. Likeuren uit de ambachtelijke Distilleerderij van H. van Toor Jzn. Vlaardingen Likeuren 24,5% 0,7 Itr. Apricot Brandy Chorry Brandy Orómi» do Banane Persico Anisette Crème de Cacao Blauwe Curapao Bitterkoekjes Crème de Café Kan eeJlikeur Kelders aan de Dijksteeg vrijdag en zaterdag v&a 14.00 tot 17.00 uur. Slijterij De Wijnoogst, Rozenlaan la Slijterij De Wijnoogst, de Doper 22 CENTRUM: AMBACHT: HOLY: Sinds 1883 Schiedam Met de warmtek rachtinstallatie, die in 82 wo ningen in de eerste fase van het nieuwbouwproject Sta tionsstraat wordt geplaatst, is 127.000 gulden gemoeid. De in stallatie moet zowel warmte leveren voor het centrale ver warmingssysteem ais elektrici teit opwekken. De Nederlandse Energie Ont wikkel! ngs Maatschappij (NEOM) juicht het ontwikke len van alternatieve energie bronnen toe en heeft daarom een subsidie van 30.000 gulden toegezegd. Tevens verstrekt zij een lening met een laag rente percentage en een looptijd van vier jaar. Openbare Nutsbedrijven heeft becijferd dat de installatie na zeven jaar rendabel wordt. De aanloopverliezen zullen na elf jaar zijn weggewerkt. De kre dietaanvraag komt maandag 15 april in de raad. Schiedam Wethouder Her man Posthoorn opent maan dagavond 15 april om half acht het Museumrestaurant 'Het Land van Belofte' aan het Mu seumplein. Het restaurant wil zich van andere localiteiten onderscheiden door ruim aan dacht te schenken aan gerech ten op basis van locale pro- dukten: gedistilleerd, molen- produkten, zalm en haring. Voorts is het de bedoeling in te haken op de sfeer van de bei de musea in de buurt. Gedacht wordt aan een expositie van voorwerpen uit de historie van het gedistilleerd. Vlaardingen De aanleg van een kunstgrasveld bij Pollux is niet opgenomen in de ontwerp meerjarenbegroting 1985-1989. De gemeente Vlaardingen is wel voornemens de komende vijf jaren ettelijke miljoenen te pompen in het opknappen van een flink aantal sportaccom modaties. Het heetste hangijzer wordt gevormd door de renovatie van AV Fortuna's atletiek baan. Dit project, waarmee 1.083.000 gulden is gemoeid, moet in principe in 1987 wor den uitgevoerd. Een saillant detail is, dat de gemeente in deze begroting nog minimaal één miljoen moet bezuinigen... De komende jaren staan de volgende investeringen op het programma: 1986: vervanging houten was- en kleedaccom modatie korfbalvereniging Vlaardingen (312.000 gulden), ophogen korfbalveld CKC Spi rit (404.000 gulden); 1987: re constructie atletiekcomlex AV Fortuna (1.083.000 gulden), vervanging/verbetering hou ten was- en kleedaccommoda tie DVO'32 (625.000 gultffem- 1988: verbetering sportcom plex Claudius Civilislaan 188.000 gulden), uitbreiding accommodatie Zwaluwen Vlaardingen (313.000 gulden) vervanging houten clubge bouw De Coureur <625.000 gul den), aanleg trainir .veld HVO (103.000 gulden), ^989- vervanging was- en ld eedac commodatie DSS'26 (625000 gulden). SFC na drie seizoen terug In de vierde klasse van de KNVB. Maassluis Natuurlijk mocht de midweekse happening te gen het hooglijk verbaasde MSV'71 niet de maatstaf zijn, die anderen wel meenden le moeten hanteren. SFC sleepte tegen de Maassluise degradant precies datgene (l-l deling) in de wacht, wat op Sehiedamse grond voldoende was de club- vlag in de allerhoogste top te hijsen. Het toonde negentig minuten lang een kwaliteit die de bovenlaag van de Rotter damse Voetbalbond onwaardig was, maar uiteraard had oe- fenmeester Jan Rotgers later het grootste gelijk van de we reld door te stellen, dat een ploeg nooit van z'n leven in één wedstrijd kampioen wordt. Het was gisteravond in de lan delijke en ogenschijnlijk aller minst ernstig verontreinigde Steendijkpolder dus eindelijk zo ver voor het 65-jarige' SFC. Het door voorzitter Jan van Buytenen, Henk Offenberg, manager Aad Gudde en Jan Rotgers zorgvuldig opgestelde draaiboek bevatte echter een mankement, dat uitgerekend binnen de kalklijnen z'n be slag kreeg. Werkelijk geen moment wekte SFC de indruk met recht te solliciteren naar een terugkeer in de KNVB, waaruit het drie seizoenen te rug moest verdwijnen. Type rend voor dat beeld was de julle strafschop, waaruit SFC jij MSV'71 langszij klauterde. Bescherming Spraken sommige RVB-offici- als, onder wie praeses Hans Kamman, over een veel beter Aeolus, dat onlangs in de pa rallel klasse de titel greep, Rotgers had daar allemaal mooi maling aan. Een whisky met ijs losjes in de hand bun- jelend, nam hij zijn groep na- Irukkelijk in bescherming te gen al te felle kritieken, De gelouterde trainer, die in 1977 SFC al eerder naar de KNVB leidde en vorig seizoen het Ootvoomse OVV in extase bracht, bekende ruiterlijk uit sluitend voor zekerheid te hebben gekozen. „Pas nadat we er een of twee hadden ge maakt", was hij'eerlijk, „zou den we op onze eigen spelletje zijn overgeschakeld". Het was echter niet SFC. maar MSV'71 dat heel brutaaltjes op voorsprong kwam. Doelman John Marrevee stopte eerst nog Siem Wijnholds af, maar in de 'rebound' ketste de bal via de schoen van Gerard Hoek toch over de doellijn. In duidelijke buitenspelpositie weliswaar, maar de aan z'n laatste seizoen bezig zijnde ar biter Jan Roetman uit Schie dam had een andere visie, l-Ö dus. En toen twee minuten la ter André Oosterwaal na een tackle gretig tegen de grasmat ging, was het sommetje even simpel, Pfiet, strafschop, die door Edwin Bleiksloot (twintig goals in achttien wedstrijden) bekwaam werd verzilverd. Individueel Daar bleef het tenslotte bij, omdat SFC zich steeds angsti ger manifesteerde en gokte op de individuele kwaliteiten van Bleiksloot en Rob Oosterwaal. „Zo iets houd je niet legen", aldus Rotgers. „Dan kun je nog zo'n goeie voetballer zijn, in zo'n situatie gebeurt dal ge woon. Het was een wedstrijd ver benedén ons niveau, waar in het het belangrijkste was geen goal tegen te krijgen. Ko men we voor, dan is het écht afgelopen met MSV'71. Dan worden ze overlopen, kunnen wij voetballen zoals wij dat willen.Die opzet heb ik van avond bewust ontkracht", zag hij die behoudende opstelling niet altijd even vlekkeloos sla gen. Met een 'lichtjaar' voorsprong op Germinal belandde de tilei en de na veel vijven en zessen rechtstreeks verkregen pro motie bij de club, die er zon neklaar het meeste rechte op had. Het vervolg komt waar schijnlijk binnenkort, in de vorm van aansprekende over schrijvingen misschien, nu een deel van de ambities al is inge lost. Rotgers: „Mijn doelstel ling is om zo snel mogelijk naar de hoofdklasse te gaan. Het bestuur wil echter in ieder geval terug naar de derde klasse. Op dat niveau heeft de club ooit al eens eerder ge speeld. En met zo'n ploeg moe ten we gemakkelijk in de vier de klasse kunnen meedraai - Voor treffelijk Rotgers heeft inderdaad een ploeg, die zelfs voor de vierde klasse klinkt als een klok, ook al kon Bob Weed a legen MSV'71 niet duidelijk maken hoe hij aan zijn tien 'caps'" in het Nederlands amateurteam is gekomen. John Marrevee, begeerd door een club van Bet eiland Voorne Putten, is-een voortreffelijke doelman, Hans Hekman een technisch prima back. Jimmy Kars een solide laatste man, Ed van Dillen een meedogenloze voorstopper en Dirk de Nijs een degelijke vleugel verdediger. Op het middenveld zit het ook wel snor met de ideeen van Wee- da. Rob Oostcrwaal en vooral Cees Bruinsel. Aangevuld met een spitsenf-o als Bleiksloot, André Oosterwaal en Frans Lansbergen een uitgebalan ceerd geheel. „Om in de top van de de vier de klasse mee te draaien", deelde Rotgers vast een vin gerwijzing uit, „zul je gewoon een bredere selectie nodig hebben van zestien S zeven tien spelers. Dan krijg je situa ties in een wedstrijd, die om een ingreep vragen. Dat zullen de jongens moeten leren, maar de wedstrijd daarop slaan' ze weer in de basis. Zo werkt dat natuurlijk en daar zal ik ze in de aanloop naar de nieuwe competitie vast aan laten wen nen..." Open Podium De open-podiumavonden in theater De Schuurkerk in Maassluis mogen zich m een steeds groeiender belang stelling verheugen. Woensdag 10 april is er weer een avond. Een schrijver een muziekgroep en het theaterfeuiLleton staan onder meer op de rol. Vanaf 29.00 uur is het ge nieten geblazen. Stir Crazy Gene Wilder en Sydney Poitier spe len de hoofdrollen in de film Sur Crazy. Twee mannen besluiten Hol lywood te veroveren, het begin van een doldrieste komedie. De jeugdfilm begint woensdag om 14.30 uur m jeu gdtheater De Harmonie. S tri pes De Amerikaanse filmkomedie Stripes zal donderdag tl april zeer veel be langstellenden trekken naar theater De Schuurkerk in Maassluis. John Winger neemt na de nodige ramp spoed samen met een vriend dienst m het leger. Ze worden ingedeeld In een zeer losbandige compagnie met een drilsergeant. De vooretellingen beginnen om 14.00 uur en 20.30 uur. Vlaardingen HVO heeft zich via een 2 1/2-1 1/2 overwinning op Shah Mata geplaatst voor de finale van het bekertoernooi van de Rotterdamse Schaakbond (RSB). Het eerste punt werd gescoord door Aad de Jong. Na een nederlaag van Leo Verhoe ven zette Joop Kolenbrander HVO weer op voorsprong. Aad van Gent nam vervolgens geen risico meer en nam in gewonnen stelling genoegen met remise, goed voor de overwinning. Schiedam Het schaduwteam van SVV kreeg gisteravond een flink pakslaag, De Sehie damse beloften werden door het tweede elftal van FC Wa gen ingen met 5-0 overklast Voor rust ging het nog.wel met de formatie van Hans Schinkel, die door de blessure- golf Overman, De Liefde en Den Hartog uit de regionale jeugd moest inpassen, In deel twee kwam SVV er niet meer aan te pas. De Vlaardingse scheidsrechter Jan de Koster zag zich genoodzaakt Rik Bek- ker van SVV met twee gele kaarten uit het veld te sturen. Schiedam Heel voorzichtig gloort er iets van hoop in het gelaat van Dick Buitelaar. De oefenmeester van SVV heeft nadrukkelijk z'n zinnen gezet op de vierde periode, die twee de paasdag van start gaat met een thuiswedstrijd tegen RBC. Eerst echter staat zaterdag avond een bezoekje aan de Maassluis De eerste promoiieprijs van de Stichting Internatio nale Westland Marathon is toegekend aan de atleet Cor Vriend. Vriend, die de ruim 42 kilometer door het Westland vijfmaal heeft gewonnen en dit jaar voor de achtste maal deelneemt, ont vangt deze onderscheiding donderdag in het gemeentehuis van Maassluis uit handen van J.H.J. Reincke, voorzitter van de Stichting Public Relations Westland. Namens het gemeentebestuur neemt burgemeester Hans van Es die avond voorts een geschenk in ontvangst van de KS Gornik te Brzeszcze uit Polen. Dit is de atletiekvereniging van de Poolse mijn werkersorganisatie. Het cadeau wordt overhandigd door Kazimierz Sroke, vice-vooorzitter van KS Gornik. Bij deze kor te plechtigheid zal tevens de culturele attaché van de Poolse am bassade in ons land aanwerzig zijn. Wageningse berg op het pro gramma. Aan te nemen is, dat de Bra bantse ijzervreter dit weekein de twee verschillende forma ties het groene laken opstuurt. Tegen FC Wageningen kan hij nog geen beroep doen op Henk Salari en Jan Mulder, die elk een wedstrijd schorsing móe ten uitzitten. Voorts ontbreken Mark Wotte (knieband) en Jan Konemann. „De opstelling van maandag hangt af van de prestatie die we tegen Wageningen neerzet ten", aldus Buitelaar. „In ieder geval zijn we tegen RBC in de concurrentie sfeer weer iets sterker. In de laatste periode moet het gaan gebeuren. Dat heb ik ook heel voorzichtig in de spelers groep aangekaart. Dan moet de ploeg op scherp staan".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2