Busvervoer naar recreatie pover Brand klap voor kistenfabriek Uitstapje De Schie valt in het water Tien dagen uit de ellende VIAARDINGS DAGBLAD SCHIfOAMSGRE GOURANI NIEUWE WATERWEG COURANT Miranda danst bij Jeugdland Van Duin start campagne9 maar: Huisartsen starten bloeddrukcampagne 'n Renault Super 5 van f14.500,- kost bij ons niet meer dan f312,56 per maand. Zwembad vol disco OORZAAK NOG ONBEKEND Bewoners van Babberspoïder slapen slecht Van der Velden: geen toezeggingen Rusthuis verkocht Mijnwerkernet als mijn vader'' Sieraden gestolen verenigde spaarbank hmtïrweg DONDERDAG 11 APRIL 1985 Vaste klant van Jeugdland Schiedam is Mi randa van Oirschot, de lichtvoetige danseres, die al op jonge leeftijd een baüetschoof be gon: Feem, gevestigd in Kethel. En nu is zij nog jong, -kan je nagaan hoe jong zij was. Ty pisch iemand die bij Jeugdland uit de voeten kan. Ademloos keken de kinderen in gebouw De Rank aan de Schïedamseweg naar haar pas jes en bewegingen, evenals naar de dans- prestaties van de andere balletdanseressen van Feem. Meer dan vorig jaar in zaal Irene had de balletschool rekening gehouden met de moeilijk te vangen aandacht van jonge kinderen, daarom bewogen zij zich nu zwieri ger door de zaal heen. Vlaardingen De stichting Raad voor het Ouderenwerk en de Kruisvereniging Vlaar dingen willen proberen bejaar den te begeleiden in hun pro blemen met slapeloosheid- Uit een vorig jaar gehouden en quête in Vlaardinger Ambacht en de Babberspoïder bleek, dat de helft van de bejaarden daar last van had, en zestien van de honderd bejaarden hadden er zelfs elke nacht mee te maken. De Kruisvereniging en de Raad voor hetOuderenwerk nodigen nu iedere Vlaardinger van bovenv.de 55 jaar uit voor een informatiemiddag over slapen en slapeloosheid, die donderdag 18 april om twee uur gehouden wordt in een zaaltje op de hoek van Rotter- damseweg en Sneeuwbalstraat. Hier kan men voor een en treeprijs van een gulden (in-, clusief een kopje koffie) meer horen- over de cursus, die de twee Vlaardingse welzijnsin- stellingen organiseren in de periode van 2 mei tot en met 14 juli en niet zomaar in de Babberspoïder. De cursus be staat uit negen bijeenkomsten op donderdagmiddagen, waar de deelnemers hun ervaringen uitwisselen eh ontspanningsoe feningen doen. Deelname kost tien gulden. Vlaardingen Het bezoek van Rob Beets aan loco-burgemees ter en tevens wethouder IJs brand van der Velden heeft niet tot concrete resultaten ge leid. De vader van de vorige week in het Hof verdronken jongetje Romke heeft met Van der Velden gesproken over vei ligheidsmaatregelen om onge lukken in de toekomst te voor komen. „Ik heb om maatregelen ge- vraagd, want de situatie is al ja ren gevaarlijk. Ik heb Van der Velden voorgehouden dat het ook zijn kind kan overkomen, zoals het elk kind kan overko men. De situatie in het Hof is gewoon gevaarlijk." Rob Beets wil vooral dat de omrastering wordt verbeterd. „Ik héb het er pas nog met ie mand van de CJV over gehad. Met de activiteiten wordt al ja ren. lang het Hof gemeden, om dat het daar veel te gevaarlijk is. Ik ben zelf ook jaren in de GJV actief geweest en weet waarover ze praten." Van der Velden was vol begrip. Beets: „Maar aan mooie woor den hebben we natuurlijk niets. Er moeten maatregelen worden genomen. De wethouder heeft toegezegd de problematiek in het college te bespreken. Ik zou dan of een" positieve of een ne gatieve brief krijgen. We wach ten maar af, maar ik ben Van der Velden blijven voorhou den, dat wat ons overkomen is, iedereen kan overkomen en dat moet hij goed inzien." Schiedam Er is een gerede kans, dat het vroegere her vormd rusthuis aan de Tuin- laan wordt verkocht. Bij make,- laardij Dupont heeft zich eër( serieuze belangstellende ger meld, die plannen zou hebber* er woonruimte van te makeÈe De transactie is nog niet heléS maal rond, maar daarover wor den geen mededelingen ge daan. De voorzitter van de Vereniging Nederlands her vormd rusthuis, K.J. Simon, die het pand in'eigendom heeft, verwijst naar Dupont, maar daar is directeur J.L. Spuij- broek enkele dagen afwezig. Schiedam/Vlaardingen/IYIaassluis Mooi naast de deur: dat is de naam van een campagne, die woens dag 24 april gestart wordt door Rijnmondgecom- mitteerde Jan-Cees van Duin. Hij schenkt hierbij aandacht aan de recreatieve mogelijkheden in Rijn mond, in het bijzonder ook de rol die het openhaar vervoer daarin heeft. Paul, Mark, Sarah en Nathalie laten zich de lage-landensoep goed smaken. Vlaardingen Met de avondboot arriveerden gisteren bijna honderd Engelse mijnwerkerskinderen in Hoek van Holland. In kampeercentrum De Hoogkamer aan de Van Baerlestraat in de Vlaardingse Westwijk gaan 38 van hen voor tien dagen vakantie houden, de anderen doen dat in de Hoek of Dor drecht. Op uitnodiging van het Nivon maakten de kinderen de oversteek en de Nederlandse natuurvrienden zorgen er voor, dat 'ze hier een tijdje kunnen uitblazen. Acht Nivon-leden waren met de auto naar Hoek van Hol land gereden om de 'Vlaar dingse' kinderen op te halen. In de Hoogkamer dekten hun echtgenotes ondertussen de ta fels en maakten de bedden op. Mevrouw Sparreboom: „We willen die kinderen natuurlijk een beetje verwennen en dan hoeven ze wat mij betreft niet meteen hun eigen bed op te maken." Kwart voor negen reden de auto's het terrein van De Hoogkamer op. Het eerste jon getje dat de eetzaal binnenliep was de tienjarige Paul en zon der op of om te kijken liep hij naar één van de gedekte tafels en ging zitten. Een paar minu ten later stormden ook zijn vriendjes binnen en het was ogenblikkelijk gebeurd met de rust. De 38 gasten van Vlaardingen komen uit Wales en uit Kent. De oerhollandse groentesoep- met-bailetjes lieten ze zien goed smaken, al vroegen ze zich wel af welke ingrediënten erin zaten. Aan de tafel van Paul, Mark, Sarah en Natalie werd eigenlijk meer gepraat dan gegeten. 'Sea-sick', ja, dat waren de meesten wel een beetje geweest, maar unaniem waren ze toch ook van mening dat zo'n zeereisje iets onverge telijks is. De meeste vaders van de kin deren zijn alweer aan het werk. „Strike is over", zegt Natalie tussen twee lepels groentesoep. Verder hebben de kinderen ook niet zoveel behoefte om over de stakings perikelen te praten. Begrijpe lijk natuurlijk. Sarah meldt dat het opvallendste aan deze kant van de Noordzee voor haar is dat alle auto's aan de verkeerde kant van de weg rijden en dat het stuur in de auto's ook niet daar zit waar het hoort. Veel kinderen willen later nooit mijnwerker worden, maar Mark zegt met een soort koppigheid dat hij 'net als zijn vader' de mijn in wil. De kinderen staat een volgela den programma te wachten. Een dagje naar Rotterdam: Blijdorp en de Euromast. Een dag Amsterdam, een dagje roeien op de Vlieten en een bezoekje aan een ander Nivon- natuurvriendenhuïs. De kin deren hebben er duidelijk zin in en hebben niet de minste last van drempelvrees. Maassluis Uit een woning aan de Mgr. Bekkerslaan in Maassluis haalden inbrekers sieraden weg met een waarde van 8000 gulden. De onverlaten konden de woning binnen ko men door de achterdeur te for ceren. Dieven haalden ook een kelderbox aan de Burgemeester Wesselinkstraat leeg. Zij na men onder meer een tent, een slaapzak, een handlamp en een rug2ak mee. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ruim 3000 gulden. Schiedam Huisartsengroep De Gorzen start maandag haar eerste welzijnsproject op wijk niveau, met als onderwerp de bloeddruk. De twee huisartsen uit de Nieuwe Maasstraat, Ine ke Vink en René Koop, hou den woensdagmiddag 17 april en woensdagavond 24 april twee voorlichtingsronden. Die bijeenkomsten vinden plaats in de Bethelkapel. Dok ter Koop zal ingaan op wat bloeddruk precies is, daarna zal apotheker Ch.Wauters spreken op de uitwerking van medicijnen daarop. Diëtiste J.Verberg brengt de bloeddruk in verband met voeding en maatschappelijk werkster N.Heine praat over ontspan ningsoefeningen. Apotheek Gouka in de Groe- nelaan draait vanaf maandag tot 1D mei hele dagen een vi deoband over bloeddruk, ge koppeld aan een tentoonstel ling van medicijnen tegen hoge bloeddruk en bijsluiters. Huisartsen Vink en Koop heb ben in hun wachtkamer een elektro-spel met vragen en antwoorden en ook meten zij op verzoek de bloeddruk op van cliënten. Bij de wijkver pleging aan de Westerkade is er een tentoonstelling over voedingsmiddelen. En bij de Raad voor het Bejaardenwerk zijn folders verkrijgbaar. Wie legt vandaag de dag het geld voor een nieuwe auto in één keer op tafel? Bijna iedereen financiert zo'n aankoop. Als u het geld voor deze Renault Super 5 (3 drs.) wilt lenen, moet u maar 'ns met de Verenigde Spaarbank gaan pralen. Dan blijkt dat u voor die f 14.500 - maar f 312,56 per maand betaalt (Persoonlijke lening, 60 rrwd. en een werkelijke rente van 11,2%). Korr eens met ons praten I We nemen daar graag de ti|d voor. Wij zijn tenslotte de I makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN: REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM 80TERSL001 25TTEL' 010-571911 De campagne moet duidelijk maken dat bus, tram en me tro de reizigers snel midden in het groen brengen. Maar een steekproef in de drie Waterweggemeenten en hun omgeving leert, dat die snelle bereikbaarheid tegenvalt. Grote delen van het gebied Nieuwe Waterweg-Noord vallen in feite buiten de campagne. De metro en de tram vallen in dit gebied al af. behalve als men zich vanuit Schie dam wendt richting Rotter dam en er is wel het voet en fietsveer bij het Vlaar dingse Hoofd, maar daarmee komt men in Pemis en niet in de groene rust- en stiltege- bieden ten noorden van de Waterweg. Omgekeerd: wie uit Fernis komt, moet eerst nog een heel stuk Vlaardin gen passeren alvorens bij de recreatiegebieden te komen. Er zijn in de drie Waterwegge meenten genoeg buslijnen, maar slecht of niet bereikbaar zijn het Staelduinse Bos tussen Maassluis en 's-Gravepzande, het Hoekse park Nieuwland en de Korte Bonnen en het naaktstrand, vervolgens de Broekpolder in Vlaardingen, het bos Liekebaert tussen Vlaardingen en Maassluis als mede de Zuidhuurt en het ge bied Midden-Delfland ten noorden van Vlaardingen en Schiedam; en tenslotte de Kandelaarweg en de Schie- weg, voorbij Kethel naar Delft. Als er bij deze gebieden al een bus in de buurt komt, zal voor veel reizigers gelden dat zij moeten overstappen en veel tijd verliezen, want de frequentie is in die gevallen niet zo hoog, zeker niet 's avonds en in het weekeinde. Om daarin enige verbetering te brengen speelt de gemeente Vlaardingen met het idee een bus door te laten rijden naar de Liekebaert. En Maassluis wist te bereiken dat lijn 125 van West-Nederland jenmin- ste nog doorrijdt naar "de Dr. Albert Schweitzerdreef in de Steen d ij kpolder, nabij de Oranjeplasjes maar die bus rijdt niet de hele dag. Het Schiedamse statenlid Hans van der Vlist (PvdA) heeft en kele jaren geleden gepleit voor een tramverbinding tussen Schiedam en Delft. Ook wordt al jaren gepraat over verlen ging van de spoorlijn Rotter dam-Hoek van Holland naar het strand. Maar in de plan ning liggen die voorzieningen niet 'mooi naast de deur'. Schiedam Het weer mag dan wat tegenvallen, de Schie damse jeugd hoeft zich in de Paasvakantie zeker niet te ver velen. De jongeren vermaakten zich gisteren dan ook opperbest in Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk. Het disco- zwemfestijn trok heel wat jeugdigen naar het zwembad en daar werd in en rond het diepe en ondiepe bassin genoten van hedendaagse popmuziek van idolen als Paul Young, Mi chael Jackson, Wham, Duran Duran, Koos Alberts en de niet te evenaren Andrè Hazes. Zelfs de voetjes gingen van de vloer en de schijnwerpers, de spiegelbollen en felgekleurde lampen zorgden ervoor dat het zwembad voor even was omgetoverd in een heuse disco. Maassluis De brand, die dinsdagnacht de kistenfabriek Fenix aan het Zandpad in Maassluis in de as legde, is een gevoelige klap voor het bedrijf. Juist in het vooijaar komt de produktie van tomatenkistjes goed op gang cn draait het bedrijfje, met 2es werknemers, op volle toeren. De produktie ligt nu nagenoeg stil. Over de oorzaak van de brand tast de brandweer nog volledig in het duister. „Maar ik weet zekei dat er geen opzet in het spel is", aldus brandweercom mandant P. van 't Wout. „Mis schien dat spelende kinderen een vuurtje hebben gestookt, wat altijd mogelijk is, maar voor de rest hebben we nog geen enkel aanknopingspunt. De commandant wil wel met vrij veel zekerheid stellen dat de brand op de eerste etage van het oude pand is ontstaan. De technische recherche is gis teren de hele dag bezig ge weest mei het onderzoek. „Een geweldige tegenvaller natuurlijk", zegt werknemer Siem Koffeman, een neef van eigenaar A. Koffeman, nog diep onder de indruk van het gebeuren. „Het was een onge lofelijke vlammenzee. Het iiiitiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiMiiiiiiiniiiiiiiiihiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinitiniiiiiimiiiiiniiiaiiimuiiuumuinimiitKmiuiiuuimumi Sluis bij Gouda dicht met Pinksteren Schiedam Een uitstapje naar Gouda van watersport vereniging De Schie uit Schie dam is op losse schroeven ko men te staan, omdat het hoog heemraadschap Rijnland wei gert een sluis te bedienen op tweede pinksterdag. Daardoor dreigt het hele driedaagse uit stapje niet te kunnen door gaan. De watersportvereniging is van plan met zo'n 120 leden en 40 boten, bij wijze van opening van het vaarseizoen, drie da gen naar Gouda te komen. De groep arriveert dan op zater dag 25 mei en vertrekt op 27 mei, tweede pinksterdag. De gemeente Gouda heeft de ver eniging al toegezegd alle brug gen en sluizen, die gemeente lijk eigendom zijn, speciaal voor de vereniging op tweede pinksterdag te bedienen. De Schie is bereid daarvoor te be talen. Maar het hoogheem raadschap Rijnland weigert op die feestdag de Ir.Cock van Leeuwensluis te bedienen. Deze sluis, gelegen in de Nieu we Gouwe nabij het Bolwerk, is eigendom van het hoog heemraadschap. De veertig bo ten willen via deze sluis Gou da uit „We zouden eventueel om kunnen varen naar de Malle- gatsluis", zegt Rotterdammer W.C. Rietveld, lid van de eve nementen com missie van de watersportvereniging. „Maar die sluis is te klein. Het zou uren duren om daar met veer tig boten doorheen te komen." „Bij de Cock van Leeuwens luis gaat het maar om zo'n an derhalf uur bediening: dan zijn al onze boten gepasseerd. We willen er ook wel voor be talen. Maar desondanks blijft het hoogheemraadschap wei geren. We vinden het zo jam mer dat één instantie dwars ligt, terwijl de gemeente alle medewerking verleent", aldus Rietveld. Bij het hoogheemraadschap meldt hoofd bemaling en on derhoud H.F. Verzij!, dat het bestuur naar zijn verwachting de watersportvereniging niet tegemoet zal komen. „Officieel moet het bestuur nog beslissen op het verzoek. Maar in eerdere gevallen zijn zulke verzoeken altijd afgewe zen. Wij bedienen de sluis ook voor de beroepsvaart niet bui ten de vastgestelde tijden. Het zou niet juist zijn als we het wel voor recreanten doen. Bo vendien is dan het eind zoek. Het gaat niet om één keertje, we hebben al meermalen zul ke verzoeken gehad", aldus Verzijl. Zowel de gemeente als de VVV vindt het voor Gouda belangrijk dat zo'n grote groep toeristen de stad bezoekt. De watersporters, die hun boten willen afmeren in de Katten- singel, zijn van plan op zater dag te gaan winkelen en op tel eerste pinksterdag een puzzel tocht door de stad te organise ren. Zondagavond houden ze een schippersbal voor de le den. „Maar op tweede pinksterdag móeten we terug naar Schie dam, want onze leden moeten die dinsdag weer gaan wer ken", aldus Rietveld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiifiitiiiiiiiiiiuiiitiiiiiiiJiimiiiiüiiiiiiiijniiiHiiiifimiJtiiiiiitiiiiiiiitniiiiiHiiiiiiHnniiiuiiiiii vuur greep ontzettend snel on> zich heen." „Wij konden er ook maar moeilijk bij komen", blikt de brandweercommandant terug op de fatale dinsdagavond. „Een vrijstaand pand is veel makkelijker te bestrijden. NU moesten de mensen echt hun leven wagen om het vuur on der controle te krijgen. Ik mag wel zeggen dat door onze men sen en die van Vlaardingen een geweldige prestatie is gele verd." Behouden De brandweer wist uit een aangrenzende stal zeven paar den en drie lammetjes te red den. Ook de machines konden voor het grootste gedeelte worden behouden. „Dat is na tuurlijk een geluk bij een on geluk aldus Siem Koffeman. „Wij willen zo snel mogelijk^ zij het provisorisch, weer ga an draaien. De machines wordep nu gedroogd met behulp vim hcte-luchtkanonnen. Mis schien dat er wat onderdelen moeten worden vervangen, maar dat is het ergste niet." „Van het pand zullen een paar verdiepingen worden afgebro ken, zodat we in de rest ge woon kunnen werken. Kijk, in de wintermaanden werken we maar drie, vier dagen per week, maar nu komt het hele maal rot uit. Wij willen zo snel mogelijk weer aan de slag." I Over enkele maanden wordt een nieuw pand aan de haven door Fenix in gebruik geno men. Tot die tijd zou de prof duktie in het afgebrande pand moeten worden ondergef bracht. Het gevaar bestaat ech ter dat de gevel hei bij storm achtig weer zal begeven. „Met het huidige weer heb je ner gens last van, maar zodra het gaat waaien zit je in de proble men", stelt Van Tt Wout onom wonden. Een gelukkige bijkomstigheid dinsdagavond was het rustige weer. Had de brand een paaf dagen eerder uitgebroken, was de ramp niet te overzien ged weest. Van *t Wout: „Dan had ik niet voor de gevolgen in gel- staan. Het vuur was dan on herroepelijk naar de andere panden overgeslagen. Het mooie weer is onze redding ge weest, want het is toch al zo'n moeilijke straat om een brand in te blussen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1