WATERWEG Het laatste feestje kas vóór Piet Drenth 'Als fietsen niet kan, kunnen wij draaien S"C,AUST mu LOKAAL m SPORT 21 Gudde wordt doodziek van Excelsior'20 |j§P^fP8fc Van Delft in 't gip ALWEER 'N SENSATIE VAN VAC UW 55.00 55.00 010-621295 Handtekening sburgemeester vervalst... Molenaar Van der Kaaden over de wind: ANWB verwacht 3.000 fietsers VIDEO Let op!! SOFTWARE Oranjebal sluit revue Passage ai Wilhelmus tot besluit video audio computer Ook kinderen mogen bingoën Historische kleding in Ichtiuskerk Jeugdboeken met puzzel Excelsior en PPSC maandag tegen elkaar Leegloop Eagles Toernooi Oranje Nassau Vlaardingen vrijgeloot Fortuna vergadert f Schiedam Nog niet zolang' geleden werkten er in het Schiedamse stadskantoor twee mensen, die Drenth fcfeetten. En als iemand dan opbelde en naar Drenth vroeg, zei de telefoniste stee vast: „Die van de feestjes of die andere?" Dat was voor de buitenwacht een duidelijk onderscheid. ,.De Schiedammers kennen u van uw leuke kant, meneer Drenth," zei gistermiddag bur gemeester Reinier Scheeres in de aula van het Stedelijk Mu seum, waar kabinetschef Piet Drenth al zoveel feestjes heeft georganiseerd. Altijd als er ie mand jubileerde of als er er gens een verdienstelijk iemand vertrok, bereidde Piet Drenth de plechtigheid voor. Hij ver zamelde gegevens, putte uit zijn geheugen en zette alles op papier, zodat een burgemeester precies wist wat hij_tegen de jubilaris zeggen moest Gisteren wist Scheeres ook wat hij zeggen moest maar deze keer stak Drenth daar niet achter; wel zijn overblij- je geduld, tact, goed luisteren, goed van de tongriem gesne den zijn, en toch strikt ver trouwelijk blijven opereren ondanks de berg gegevens waarover je beschikt. Herinneringen Burgemeester Scheeres noem de die kwaliteiten op en herin nerde zich dat de vorige com missaris der-koningin, Maar ten Vrolijk, wel eens tegen de Schiedamse gemeenteraad heeft gezegd dat een schaap met vijf poten niet bestaat Nou, dacht Scheeres, dat zei Vrolijk omdat hij Drenth niet kent. „U bent er één," zo prees de burgemeester zijn kabinet schef, die eerder al diende on der Te Loo, Lems, Roelfseraa en Peek. „Uw werk bestond echter uit meer dan het regelen van feestjes," zei Scheeres, „en daardoor ontstaat wel eens een eenzijdig beeld van een chef de kabinet. Maar u had ook te maken met minder prettige en ronduit droevige plechtighe- - - - den. Het is onbehoorlijk om vende collega Jan Brouwer,, daarmee aan de weg te timme- die keer op keer bewijst dat hij ren, maar dat verklaart waar een goede opvolger zal zijn, om men u alleen van uw leuke opgegroeid in de school- kant kent," zei Scheeres. Drenth. En in die school leer De burgemeester verklaarde wel eens medelijden te hebben met mensen, die als enige hob by hebben aan de buis gekluis terd te zitten. „Daar had u niet eens tijd voor," coristateerde de burgemeester. Hij somde de nevenfuncties van Drenth op: voorzitter van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenk dagen (VNFG), voorzitter van de Ex-Politieke Gevangenen en het Voormalig Verzet („u hebt in de illegaliteit nog wel eens het handschrift van een burgemeester vervalst, als dat goed uitkwam") en actief in het diakonaal werk, in de sport, het welzijnswerk en de schietvereniging. Voordat er vele honderden mensen zich zouden verzame len om de na 46 jaar gemeen telijke dienst scheidende Piet Drenth de hand te drukken, was er de plechtigheid waarbij Scheeres opmerkte: „U hebt dit verhaaltje al zoveel ge hoord, maar ik zal het nog eens ophangen voor u. Meneer Drenth, het heeft Hare Majes teit behaagd— en dan weet u wel wat er komt, hè?" 'Ridder Drenth', kon dan ook aansluitend mr.Herman Snoep zeggen over zijn vriend, die hij als plaatsvervangend gemeen tesecretaris vele jaren heeft meegemaakt en ook in de ver- Pief Drenth, een van Schiedams meest bekende inwone1 krijgt van Scheeres het lintje opgespeld daf hoort bij een F der in de orde van Oranje-Nassau. eniging ter bevordering van het christelijk onderwijs Schiedam. „Het 'partir' van Drenth is het 'mourir un peu' van de ambtelijke dienst, die hem tenslotte kwijtraakt. Maar ik neem geen afscheid van je," zei de enige tijd geleden ge pensioneerde Snoep, „ik heet je welkom in je nieuwe levens fase. Heb je eens meer tijd voor ons." Maassluis Het lijkt op het eerste gezicht zo'n goed idee: al fietsend een blik werpen op de (nog) vele -molens die ons vlakke land kenmerken. Maar bij nader inzien is er toch een denkfout gemaakt, toen een aantal jaren geleden besloten werd de Nationale Molendag en de Landelijke Fietsdag op één en dezelfde dag te laten plaatsvinden. Want 2oals molenaar Jaap van der Kaaden van korenmolen De Hoop in Maassluis droogjes opmerkt: „Als de fietsers niet meer kunnen fietsen, kunnen wij draaien; want dan is er pas voldoende wind." Zaterdag zullen ongetwijfeld veel liefhebbers van fietsen en het bezichtigen van molens in tal van plaatsen deelnemen aan deze twee gecombineerde activiteiten. In Maassluis kun nen belangstellenden tussen negen en vier uur een kijkje nemen bij de twee molens die deze gemeente rijk is. De oud ste van die twee is de Wip persmolen (1726) aan de Zuid- vliet. De Hoop is de naam van de stellingmolen (1792) aan de Zuiddijk, van oorsprong een korenmolen. Sinds 1973, na een uitgebreide restauratie van zowel het in- als exterieur, doet deze molen weer dienst onder leiding van molenaar Jaap van der Kaa den. „Voor die tijd wist ik niks van molens af. Speciaal voor mijn werkzaamheden in en. rondom deze molen heb ik een opleiding gevolgd. Elke zater dag van negen tot één uur staat hier de deur open voor het publiek. Bezoekers krijgen dan informatie en ik laat zien wat er voor komt kijken om bijvoorbeeld tarwe te malen. Daarnaast zijn er ook altijd kleine klusjes op te knappen, dus je bent hier altijd bezig. Het onderhoud van de molen gaat gewoon jaar in jaar uit door." Recept Als er voldoende wind is zal men de wieken van De Hoop kunnen zien draaien. In deze molen is er tarwemeel 1,25 per kg te koop. Iedere klant krijgt dan tevens gratis het re cept mee naar huis waarin staat hoe je tarwebrood moet bakken. Ter gelegenheid van de Nationale Molendag is er die dag een imker uit Maas land aanwezig in De Hoop om de bezoekers tekst en uitleg te geven over het houden van bijen. De Wippersmolen staat, als er een flinke wind is zaterdag, zeg maar rustig voor de prins te draaien want gemalen wordt daar al lang niet meer. De deuren van deze molen blijven dan ook gesloten voor het publiek 'zodat men alleen de buitenkant kan bekijken. De deelnemers aan de landelij ke fietstocht in Maassluis ma ken deze dag een tocht van ongeveer 35 km die zowel be- ftt - gint als eindigt in Maassluis. Deze voert de fietsers langs Maasland, De Lier, Schiplui den, 't Woudt en langs de mo lens in Maassluis. Iedereen die het eindpunt haalt krijgt een herinnerings- speld met jaarhanger. Het blijft echter de vraag of je als deelnemer nu moet hopen op een stevige Hollandse bries of op windstil weer. Schiedam Als de mooi-weersvoorspaUing van de ANWB en de werkgroep Schiedamse molen- maan d uitkomt, zullen zaterdag zo'n drieduizend fietsers de 200-jarige molen De Vrijheid aandoen. De organisatie van de fiets- en molendag hebben twee routes uitgezet.. In Vlaardingen kan men starten bij molen Aeolus vooraan de Korte Dijk; molen De Vrijheid fungeert dan als controlepost. In Schiedam is het startpunt bij het ANWB-kan- toor aan de 's-Gravelandseweg; men eindigt bij de jarige molen. Toegar Toegang tot De Vrijheid aan de Noord vest kost een gulden. Op vertoon van het entreebiljet krijgt men daar bovendien een pannekoekje of een mo lencrêpe voor in de Noordmolen, waar films en dia's worden vertoond. Deelnemers aan de ANWB-fietstocht kunnen tussen negen en één uur starten tegen betaling van drie gulden, inclusief ee'n herinneringsmedaille. De werkgroep Schiedamse molen maand is een sa menwerkingsverband van stichting De Schiedam se Molens, de VW en Schiedamse Gemeenschap, de stichting Molen De Vrijheid, de gemeente Schiedam, het Echte Bakkersgilde, het Fonds voor voorlichting en publiciteit gedistilleerde dranken, restaurant De Noordmolen en de winkeliersvere niging Parkweg. Aanbieding van de maand 3 Fuji-video-cassettes E 1BO 3 stuks van 59,- AQ QE nu voor slechts.tATivW TDK E 180 of L 750 3 voor.. Maxell E 180 3 voor,., Basf VCC480 2x4 uur opnemen QQ Q A van 39,- nu... TDK'Cassettes D 60 10 stuks.39,' D 90 10 StUkS.39,- AD 90 10 stuks49,- SA 90 10 stuks59,- DISKETTES Schiedam 't Zit erop, de Schiedamse'- bevrijdingsrev'ue, mag dan vanavond zijn laatste voorstelling beleven: als die afgelopen is, zit het er nog niet echt op. Aan de slotvoorstel- ling heeft het Passagetheater een oranjebal gekoppeld, dat om elf uur begint en tot diep in de nacht zal duren. De or ganisatie stelt het op prijs als bezoekers zich op hun paasbest kleden, maar dan wel zoveel mogelijk in de stijl van 1945: sjofel dus, maar toch netjes. Aan het oranjebal verlenen het Delta-dansorkest en het Deep River Quartet hun me dewerking. Ook het revuekoor van 't Zit erop doet mee, ge sterkt dgor de zeventig revue medewerkers' die dan waar schijnlijk op hun laatste benen lopen na vijf succesvolle maar vermoeiende voorstellingen. Toegang tot het oranjebal in Passage kost vanavond 6,50 en twee gulden meer voor wie ook de voorstelling bijwoont. Maassluis Op het Garrelsor- gel in de_ Grote Kerk van Maassluis** "geeft organist Jaap Kroonenburg morgen een be vrijd i ngs concert. Op het programma staan wer ken van Jan Zwart, Alexandre Guilmant, Dirk Janszn., Paul van Westering, Johann Rïnck en Louis Verne. Afgesloten wordt met de fantasie alia marcia over het Wilhelmus met de bede voor de koningin 'Dat 's Heeren zegen op u daal'. Aansluitend worden dan de coupletten 1 en 6 van het Wilhelmus gezongen. Het concert begint om 20.15 uur en toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de VW in het stadhuis. Diverse cassettes Philips SQI 60 10 voor21,- Fuji DR 90 10 voor36,- Magna Chrom II 90 10 voor.47,- Maxell XL il 90 10 voor59j" Data-cassettes Allegro De «alleens» tekenfilm 'Allegro non iroppo' van regisseur Bru no-Be zzetto wordt vanavond gedraald bij Filmclub Schiedam, "n een aantal klassieke muziekstukken als basis heeft Boz- i een aaneenschakeling ven satirische en humoristische es, gemaakt. De film begint om 21.30 uur In gebouw De Teerstoof. Korenmolen - Tijdens de nationale molendag 2sl een Imker In. korenmolen De Hoop aan de.ZuIddIJk in.Maassluis een demonstratie ge ven.' molen is morgen Ie bezichtigen van 8.00 uur tot 16.00 nor. De route van.de landelijke fietsdag, die op dezelfde dag wórdt gereden, voert ook langs de molen. De Wippersmolen aan de Zuid vliet la ook. voor het publiek geopend. mSKÏK 10 voor57.00 pc 10 Z5-* TDK diskettes 10 voor.... 62.50 TDK PC 12/15 10 voor..... 29.- SPECIALE AAMBIEDING M A NASHUA DISKETTES tfd 51 Inch 10 nu voor13. Uw specials in tapes vsn aiie bekende merken, sotiwareer ektuurvoor MATHENESSEROIJK 31a R07 TERDAM tussen Mathenesserbrug en Marconipleln Bereikbaar met trams 1 en 6 OP&BNQSTUDEN: dagehjks 9.00-iROO uur. zaïerdags 10.00-17.00 uur. vrijdag koopavond Vlaardingen Wijkvereni- ging Hoofdstedenbuurt houdt zaterdagavond om half negen een bingo-dansant in. zaal De Deel aan de Baarnhoeve. Voordat echter de volwasse nen aan hun trekken komen, vindt er een kinderbingo plaats die om half zeven be gint- Toegang kost zes kwar tjes. Vlaardingen Een ieder, die interesse heeft in historische kleding en de symbolische be tekenis daarvan, kan maan dagmiddag terecht in de Ichti uskerk in Vlaardingen aan de Van Maerlantstraat. Mevrouw A. Moerman-van der Linden verzorgt in een zaaltje van de kerk een mode show en geeft een toelichting op de kleding die in vroeger jaren werd gedragen. Iedereen is welkom bij de pro testants-christelijke ouderen bond, die de organisatie in handen heeft De bijeenkomst begint om 14 uur. Schiedam Met een nieuw leesprogramma hopen de Schiedamse jeugdbibliotheken het lezen van kinderboeken nog aantrekkelijker te maken. Er is een lijstje zwerfverhalen opgesteld, aan de hand waar van de .kinderen vragen ge steld krijgen. Wie de boeken goed leest en de vragen beant woordt, krijgt een aardige at tentie van de bibliotheek. Het leesprogramma loopt tot I juni. Kinderen kunnen de zwer- verskaarten afhalen bij de bi bliothekèn. t Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 10 mei 1985- /RW Schiedam René van Delft heeft woensdagavond aan een botsing met een oud-clubge noot een gebroken midden- handsbeentje overgehouden. De hand van de SVV'er is in een gipsen manchet verpakt, zodat oefenmeester Dick Bui telaar een vraagteken moet plaatsen achter zijn aanweig- heid in de thuiswedstrijd tegen Eindhoven. Dat geldt even eens voor aanvoerder Leen Warnaar, die waarschijnlijk een kleine spierscheuring in de knieholte heeft opgelopen. Buitelaar weet dus niet met welke basis hij zondag aan de laatste série van vier competi tiewedstrijden (Eindhoven en Willem II thuis, Helmond Sport en Telstar uit) gaat be ginnen. Indien Warnaar niet speelt, overweegt hij Chris Treling als vrije verdediger te posteren, omdat die positie niet zo'n zware wissel op diens conditionele vermogens wordt getrokken. „Maar", zegt Buite laar, „in vorm heb ik hem op het middenveld ook hard no dig." „We gaan", vervolgt de Bra bantse ijzervreter, „nu spelen voor een plaats op de ranglijst. Maar hoopt hij tegelijkertijd tegen beter weten in, „stel,.dad we uit de laatste vier partijerC acht punten pakken, dan koN men we op twaalf punten de vierde periode. Wie weet* draaien we dan nog lekkers- mee. We 2ullen nu alleen moé ten aantonen, dat we niet'al-- leen tegen topploegen een goé-"" de prestatie kunnen neerleg gen. We moeten ons tegen Eindhoven ook doodgewoon' oppeppen." Ton Glimmerveen, liefkozend 'kleine Glim' genoemd, wordt de voet dwarsgezet door verdediger van ODS. Dordrecht Excelsior'20 dient er terdege rekening mee te houden, dat het optreden in de tweede klasse slechts van tij delijke aard is. Het door de wol geverfde ODS, dat door de jaren heen gewend is geraakt aan het vechten tegen degra datie (twee jsar terug handhaafden de Dordtenaren zich ten koste van VFC), gaf de Schiedammers gisteravond een lesje in mentaliteit: 2-1. Juist op dat onderdeel, dat eenmaal beland in de onderste regionen van het geeft niet welke ranglijst (Excelsior'20 20-17, Hellevoetsluis 20-17, Zwijndrecht 20-16, Neptunus 20-16, ODS 20-15 eh De Mus- schen 20-14) een ontzettend belangrijk extraatje kan zijn, liet Excelsior'20 het afweten. Pas na de tweede achterstand werd het écht wakker, maar beet het zich stuk op de factor tijd. Slechts één direct betrokkene leek serieus te zijn begaan met het freubelwerk en was er als het ware doodziek van gewor den. Oefenmeester Eric Gudde ('Wat er ook gebeurt, ik speel volgend seizoen in ieder geval wèl tweede klasse'), die in de slotfase de 'Dikke Van Dale' van enkele nieuwe krachtter men voorzag, constateerde met - rood omrande oogjes, dat Ex celsior in deze vorm volgend seizoen gewoon terugkeert tot de rijen der anoniemen. Balbezit .,0m te kunnen aanvallen", liet de belasting-inspecteur niet zo maar een starvloed aan kritiek uit de lucht vallen, „moet je in ieder geval aan één voorwaarde voldoen en dat is balbezit hebben of in balbezit komen. Als je dan zag hoe lamlendig er In dé eerste helft werd gespeeld. We verloren alle persoonlijke duels. Toen al hebben we, ondanks de 0-0 ruststand, de wedstrijd wegge geven". Knarsetandend van woede en onmacht hadden Gudde en Excelsior'20 evenwel de 'maz zel, dat Jan van der Laan in die fase nig wel alles kon pa reren. Zo blokte hij een schot in de korte hoek van Marcel van der Net, warmde hij zijn handen aan een vrije trap van Lueiën Gooshouwër, bokste hij een kogel van Van der Net buiten de palen en redde in valler Ton de Leede (voor Jos Wennekes) op de doellijn, Excelsior'20 kon daar nage noeg niets tegenover stellen. Aan de rechter kant kwam Rob Kiebert niet in het stuk voor, aan de linker kant had Wïm van Baarle te weinig het oog op de regelmatig doorko mende Albert Verbeek, terwijl opnieuw duidelijk werd, dat Rob Glimmerveen het niet in :'n eentje kan. De aanvoerder was in al zijn acties net een zet verder dan z'n medespelers, wat tot veelvuldig balverlies leidde. Schoonheid Zodat het allerminst verwon derlijk was, dat de thuisclub vrij snel na de wisseling op voosprong kwam, Een schoon heid van een doelpunt overi gens, ingeleid door Arie van eer Wiel, die de bal precies tussen centrum en doelman Het 'vaHen', waar Van der Net met een listige lob de in twijfel gebrachte Van der Laan dolde. Natuurlijk", bromde Gudde, jeen prima goal, maar hoe verdedigden wij". Met de komst van Matthieu Scheffers voor Rob Kiebert ('Ik heb last van vocht in m'n knie') dacht Excelsior het lek boven te hebben. Scheffers bracht de agressie, die de Schiedammers tot dan ont beerden, Zijn balwinst bood Rob Glimmerveen de kans een weinig overtuigende een-twee met Edwin van Wijk aan te gaan, waaruit "hij via een Dordts lichaamsdeel Jack Schaap passeerde (1-1). Zo, dacht men kennelijk bij de zwart-witten, dat punt is bin nen en als we het nou zo en zo doen, joh, dan halen we dat potje alsnog uit. Een wat al te, simpele gedachtengang. zo' door Donald Bax bleek, omdat ODS even simpel profiteerde van een geweldige blunder. Een hoekschop werd door bijkans- de hele defensie knullig weggewerkt en als een duveltje uit een doosje knalde de door DS'79 begeerde Ver beek 2-1 binnen. Klutsen Pas toen, nogmaals, geraakte Excelsior geïnspireerd, zette het alle zeilen bij, maar bleek het dus niet meer in staat iets terug te doen. Ton Glimmer-i veen, de door Gudde nu 'al meermalen voor de leeuwéh gegooide junior, ging fysiek ten onder, zoals voorts bet ont breken van een 'linkspoot' op de vleugel aan die kant ODS geen moment in gevaar bracht. De kansjes die Exceli sior nog kansjes kreeg (twee maal Van Wijk en Scheffers en ''kleine Glim'), kwamgfj voort uit 'klutsen'. - „Nu", vervolgde Gudde 2'h. trieste relaas, „nu zitten ze al-, lemaal met de koppies naar! beneden. Waarom-denk je, dat ik me zo heb laten gaan tegen die scheids? Om de ploeg wak-' ker te maken. Die man (boek-! te Paul van Stralen, DB) trokj nu alleen maar zeven minuten bij, omdat ik steeds uit de dug-, out kwam. Heb jij ze in het veld zien reageren? Nóu dan,.." „j Opstellingen: ODS: Schaap, De Wit, Rakhorat, Lu eiën Gooahouwer, Vervaet, Naaktge-i boren, Van Eden, Verbeek (Van dér Veer), Van der Net, Van der Wfet én Alex Gooahouwer, Excelalor'20: Van der Laan, Van Sua Ion, Van Voren, Hijman*, Kie bert (Schelfera), Wennekes (Da. Leeds), Rob Glimmerveen, Ton Glimmerveen, Van Wijk en Van Baarle. Vlaardingen De onbetwiste topper in de kwartfinale van de Rotterdams Nieuwsblad Cup 1985 district 2, tussen de zaterdagse eersteklassers Excelsior Maassluis en PPSC, wordt maandag avond verspeeld. Aan de Maassluise Laven del straat wordt om 19 uur afgetrapt. Die avond wordt tevens het duel Capelle MW'27, een restant uit de achtste finale, afgewerkt. Dinsdag staan voor de kwartfinale op het programma de onfr- moetingen CKCSchiedam en FCN'66DHS. VDL komt pas" dinsdag 21 mei in actie tegen de winnaar van CapelleMV1T27.; De twee halve finales (winnaar VDLCapelle/MVV'27win naar Excelsior MPPSC en winnaar CKCSchiedam—win/, naar FCN'66DHS) zijn nu vastgesteld voor donderdag 23 mei Maassluis Hans van Hoorn, de damescoach van Elemen- tum/Green Eagles, moet zijn selectie volgend seizoen op minstens drie plaatsen wijzi gen. Margriet Kuijper, Marga Eindhout en waarschijnlijk ook Jantine Geurts hebben te kennen gegeven de Maassluise vereniging te gaan verlatejïi Een tegenvaller voor Vah Hoorn, die eerder dit seizoen' zijn schutter Ingrid van der- Kuil (in verwachting) al zag verdwijnen. Vlaardingen Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaah houdt de Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nassau Hemel vaartsdag (donderdag 16 mei) een internationaal toernooi voor senioren en junioren. Deelnemende clubs zijn het Westduitse Al batros (Castrop-Rauxel), het Belgische Boeckenberg (EdegemJ£ Bernisse (Heenvliet), Hesco (Rotterdam), Hoogvliet, NIO (Rok terdam), ONDO ('s-Gravenzande), Rozenburg (Rotterdam), Spw rit (Vlaardingen), THOR (Rotterdam) en Zuidland. Het toemdoi begint om 9.30 uur en de prijsuitreiking wordt rond 17 uur ver-, wacht. Vlaardingen De volleybal lers van Vlaardingen hebben zich zonder te spelen geplaatst voor de derde, ronde van de landelijke bekercompetitie. De ploeg van speler-trainer Joop Tinkhof lootte in de tweede ronde vrij. Het Schiedamse VCS komt in de tweede ronde in aktie tegen Van Santen/Haag. Dit duel wordt zaterdag 18 mei ge-^ speeld in sportzaal Oost te Schiedam en begint om 16 uur? Vlaardingen De leden van de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna komen donderdag 23 mei in het clubgebouw aan de Mar rathonweg bijeen voor de voorjaarsvergadering. Aanvang 20.30 uur. uin Voorzitter Jan van Dis en Herman Peters, Koos de Euijter, Gert Don en Cees Dunweg zijn aftredend. De eerste drie zijn herkies^ baar. Voor Don wordt Hans Stout kandidaat gesteld, voor Dun,; weg heeft men nog niemand gevonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2