rKgroep Kethel BLK JMM'ïmiliË /KURAKnESv^.' Manila Kapil verklaart rol D'66 in gifaffaire CENTRAAL HEROPEND Burgers mogen recreëren op puur giftig havenslib* Turken: 'Remigratie moet vrijwillig zijn' GARAGE VAN DALEN Verstrooid Auto ramt boom NEP-DOKTER ACTIEF IN MAASSLUIS DAAR WAAR RUIMTE EN SCHOONHEID SAMENGAAN IN EEN KLEINE AUTO Veel animo adoptie-film Zet U schrap op de sensationele «Rainbow» of neem p!aai>. de «Mississippiboot». wtJ/y Natuurlijk in uw 'PÏQP//, «all-in'» entreebiljet begrepen. WOENSDAG 15 MU 1985 In Vlaardingen-Hoiy ging gisteren een 'man langs cie deur, die enigszins ver strooid was. Hij had bij de vuilniszak een oud radi ootje zien staan. Toen het ging regenen, ging hij huis aan huis bellend op 2oek naar de eigenaar om te waarschuwen dat er, met water in het ding wel eens kortsluiting zou kun nen ontstaan. De politie kon de man met moeite duidelijk ma ken, dat de radio toch al kapot was. Van de auto was na de botsing niet veel meer over. tegen een boom reed. De wa gen sloeg over de kop en ram de nog een boom en toen pas Vlaardingen Een automobi- kwam de auto tot stilstand. De liste raakte op de Lepelaarsin-, vrouw kon echter zonder gel in Vlaardingen de macht kwetsuren de auto verlaten, over het stuur kwijt, schampte De wagen is vermoedelijk to- eerst de stoeprand, waarna zij tal-loss. Schiedam Het nieuw op te zetten recreatiepark Kethel Noord is opgespo ten met giftig havenslib. Dat is de stellige overtui ging.van mevrouw C.A.M. van Hoek-van Haagen. „Als burgers mogen wij gaan recreëren op puur giftig havenslikh Ik heb vernomen dat het afkom stig is van Body Clean. Er komt geen slibafgraving van. één meter onder het maaiveld en geen af dek laag. Een trieste zaak want wij en dieren wor den weer eens de dupe." Mevrouw Van Hoek-van Haagen, in Schiedam beter bekend als het 'padden- vrouwtje' wegens haar kik- kerbëschermende kwalitei ten, heeft zich inmiddels ge wend tot de gemeenteraad. „Misschien dat die eens wak ker worden uit hun winter slaap, want het milieu gaat ons allemaal aan", stelt 2ij onomwonden. De plannen van Midden- Delfland worden uitgevoerd door de gmeente Schiedam. „Bij onze inspraak in het voorontwerp-programma van de reconstructiecommis sie Midden-Delfland is over het havenslib met geen. woord gerept. De medici;- wé ten niét wat er aan de hand is en proberen het ene na het andere medicijn uit. Alles wat-gedumpt is door chemi sche fabrieken, maakt niet alleen onze bevolking ziek. Dit alles is mijn inziens moord met voorbedachte rade." En cynisch voegt ze er aan-toe: „Is men daarom zo druk en driftig op zoek. naar een nieuwe en schone pla neet om te kunnen overle-' yen?" Volgens milieuambtenaar Han van .'Duyvendijk van de ge meente Schiedam valt het al lemaal wel mee: „Het is nog geen ingericht gebied. Het lijkt me ook sterk dat er gif van Booy Clean op die locatie is gestort. Enkele jaren terug kreeg ik het bericht dat 1500 kubieke meter afval afkomstig van Boóy Clean' in Schiedam zou zijn gestort. Als ik vertel dat in onze stad 4,5 miljoen kubieke meter opgespoten is, dan begrijpt U dat wij dan van 1500 -kubieke meter niet schrikken, als ze er bovenal zouden zijn.-*. Van Duyvendijk benadrukt nog eens dat het'slib dat in "Woudhoek is gebruikt geen verontreinigingen zitten. „Ze ker niet als je die grond verge lijkt met de Broekpolder en de Lickebaert in Vlaardingen. Ik denk dat mevrouw Van Hoek in een emotionele bui heeft ge reageerd. Het komt mij wat ongenuanceerd over." Mevrouw Van Hoek gaat in het jaarverslag van de padden- werkgroep nog dieper in op mogelijke verontreinigingen. „Er zijn in 1984 padden gevon den met een 'kikkerrug', groen-glanzend gevlekt èn ge streept. Deze lijken een muta tie van de vervuilde' grond. Nu, in 1985 zijn er'geheel don ker nog donkere padden en een dertigtal van de in 1984 gemuteerde 'kikkefrug'-pad- den "gevonden. Ik heb daar contact'over gehad met wet houder C. Zijdeveld. Zijn cij fers van de grond waren ech ter-beter dan ons levende be wijs." Maassluis/Vlaardingen De politie van Maassluis waarschuwt de vrouwelij ke inwoners van de stad voor een pseudo-dokter die werkt onder de naam Van Dingen. De man neemt telefonisch contact op met vrouwen en vertelt ze dat zij voor een onderzoek naar het gezond heidsgebouw aan de Wesi- landseweg moeten komen. Ook vraagt de man naar inwonende dochters en an dere kinderen, waarbij de zogenaamde dokter weet van eerder afgelegde bezoe ken aan ziekenhuizen. Hoe de man aan die informatie komt, is de politie nog een raadsel. De politie geeft het advies niet op de praatjes van de man in te gaan en de hoorn op de telefoon te leggen. Gevraagd wordt direct eonctact op te nemen met de politie. Telefoon: 01899- 13444. Directeur Joop van Dorp van bet Visserijmuseum was, stijl vol als altijd* de gastheer van de vaderlandse visyoorzïtters. ADVERTENTIE Buys Baliotlaan 4 - Tel.: 010-348700 VLAARDINGEN Vlaardingen In aanwezig heid van ongeveer 150 geno digden, waaronder burgemees ter Van Lier,.is gisteravond in scholengemeenschap De Vaart, de film 'Oorlog,, verzet en vic torie' in première gegaan. Dé film, die is gemaakt door leer lingen van de school, geeft een beeld van de activiteiten rond de adoptie van het Geuzen mo- mumént. De jonge cineasten hebben in de drie kwartier du rende documentaire ruim schoots aandacht' besteed aan de adoptie-plechtigheid. Daar naast' wordv ondermeer aan dacht besteed aan de manier' waarop onderwijskundigmet zaken als fascismè en discrimi natie.is opgegaan. Het zal niet bij een. eenmalige vertoning blijven. Later krijgt de hele school de film te zieiï," terwijl bok scholen elders in .het; landal mteréssè..-hebben. getoond. J - -,v lit.ii ai (K ta Tel. 03 14 -55 7S li - HEI OVfc» DE BELGISCHE GRENS! Vlaardingen Zelfs het gros "Wijnstok (30). is dus de eerste plaatselijk caféleven kwamen yan de Vlaardingse cafébazen dit er in deze contreien mee elkèar dan ook tegen. Na.af- 1 liep gisteravond uit om te kij- begint. Gispen-lampen, softe, loop zat een enkele cafébaas te 1 ken wat het heropende café tinier» geel, groen en rose; het monkelen over zijn nieuwe Centraal te bieden heeft. Het lijkt voor een buitenstaander concurrent, al keken anderen isi zowat Vlaardings oudste even op de huidige mode, daar veel gunstiger tegenaan; café, in ieder geval één van de maar het 2it- dieper; volgens wat nieuw is, trekt aan en dat meest bekende tot ver buiten een aanwezige ex-psycholoog- levért ook anderen klanten op. de stad en men was benieuwd /binnenhuisarchitect haakt Het is een aardige bijkomstig- wat in die donkerbruine kroeg bet in op een algemene trend heid, dat Toms voorganger was veranderd, naar de Fifty's, wat nét even Bram zei dat de Vlaardingse iets anders is dan de Fifties. horeca maar. niet teveel meer Welnu: alles. Het is een café moet groeien. Van Wijnstok geworden met een duidelijk Tom van Wijnstok runde eerst denkt 'onmiskenbaar in een Amsterdamse beïnvloeding. Er het café De Peper. Hij heeft andere richting. Alles wat zijn daar al meer cafés in Art inmiddels bekendheid verwor- bruin was, is verdwenen. Het Deco-stijl, in Rotterdam komt ven in de Vlaardingse horeca zonlicht schijnt er nu zelfs het nog niet vcor. Tom van en veel bekenden uit het naar binnen. Vlaardingen In verband met de jaarlijkse-jeugdwiëler-, ronde van De Co ureu er ih de, Vlaardingse Babbèrspolder zijn morgen, donderdag 16 mei, een aantal Wegen tussen; 12.00 uur.'en." 16.30 uur afgèslo-j ten; ',De.Hartmanstraat, LtA\ 'ce u mlaa ndé; zu idel ijle; r ijbaah van de Gpudsesingel, de hoor-' delijk rijbaan van de RoUerS damseweg ëhdétussenligendéi straten Jonker -Fransstraat Keizerstraat en Lusthofetraati ztjn dan.niet'bereikbaar."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1