Gemeente heeft wensen maar Broersveld kiest Kaarten troef bijGrolsch. Paxhuis krijgt ruim voorschot Kapitale inbraak GRATIS SPEL KAARTEN BIJ KRAT GROLSCH-PIJPJES. Nooduitgang stadskantoor moet anders Zonneschermen in brand gestoken Waarschuwing van Van Dam overSSSWis nog voelbaar Kruising onbereikbaar Circus Holiday Erasmusplein klem Been lost ia bh startschot Lenteloop Aanranding WOENSDAG 29 MEI 1985 'Sloopbesluit nog niel gevallen' Vlaardingen Vier architec ten van naam zijn uitgeno digd om tekeningen te maken voor het complex woningen, winkels en openbare voorzie ningen, dat de Rotterdamse projectontwikkelaar Blauw hoed wil bouwen op de kop van het Veerplein en bet Wees huisplein in Vlaardingen. De bureaus Bakema, Hoogstad en Van Tilburg en Rem Kool haas doen in elk geval mee. Blauwhoed mag daar nog een vierde architect aan toevoe gen. ,,'t Is een belangrijke plek in de binnenstad, zo'n com plex moet er echt uitsprin gen", vindt projectambtenaar Jan Does. „Dan moet je een ar chitect hebben met behoorlij- ltp.panapifpiipn van dat gebouw. Met de grootse plannen voor het plein is de toe komst van het Weeshuis ongewis geworden. Misschien moet het gesloopt worden. Does: „Je kunt daar geen groot gebouw voorzet ten en1 het dan laten staan." Het muziekkorps Avalance, dat in het Weeshuis repeteert, was de eerste die de gemeente per brief deelgenoot maakte van zijn zor gen. „Een heleboel organisaties maken gebruik vandat gebouw en als je het sloopt heb je die niet zomaar eigens anders onder dak", schreef voorzitter Marco Burgers. Maar het sloopbesluit is nog niet gevallen, aldus de ge meente in een brief aan alle ge bruikers van het Weeshuis. „Dat is een discussie waar we nog niet een, twee, drie uit zijn", zegt Does. „We zullen die organisaties uitnodigen om mee te praten." Does denkt dat in oktober de eer ste plannen van de architecten te verwachten zijn. Hij vinÖt dat de commissie stadsontwikkeling, aangevuld met een aantal be langhebbenden, over die plannen een oordeel moet vellen. De ar chitecten hebben met die compe titie-gedachte ingestemd. Maassluis Het bezoek van drie leden van de WD-fraetie in de Tweede Kamer aan de Maassluise gifwijk Steendijk- polder krijgt morgen geen open karakter. Alleen tijdens de wandeling door de wijk zijn persvertegenwoordigers en andere belangstellenden welkom. De commissie bo demonderzoek had de WD gevraagd om ook tijdens het gesprek met de kamerleden buurtbewoners en andere be trokkenen aanwezig te laten zijn. „Anders krijgt het be zoek iets van een propaganda stunt van de WD" aldus Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemon derzoek. niet zinvol om het gesprek open baar te maken. We willen in alle rust met de kamerleden en de commissie over de problemen in de wijk van gedachten wisselen." Na het gesprek, dat één uur in be slag zal nemen, vertrekken de kamerleden naar de Steendijk- polder voor een rondleiding van een half uur. De rooms-katholieke Andreas- parochie, de hervormde en gere formeerde gemeente in Maas sluis-West hebben bet college van burgemeester en wethouders gevraagd snel met oplossingen te komen voor de problemen in de gifwijk. In een brief aan het col lege stellen de kerkgenootschap pen dat er steeds meer pastorale hulp door bewoners van de wijk wordt gevraagd. In de brief klinkt begrip door voor de moeilijke situatie van de gemeente Maassluis, maar de drie kerken dringen toch aan op een snelle oplossing voor de proble men in de wijk. De organisaties die gebruik ma ken van het oude Weeshuis heb ben een brief gekregen van de gemeente, waarin hen. beloofd wordt dat zij betrokken worden bij de discussie over de toekomst De commissie heeft de WD schriftelijk verzocht om meer openheid, maar de liberalen gaan op die suggestie niet in. KLvan Wijk, voorzitter van de WD-a£- deling Maassluis: „Het lijkt ons Schiedam Twee alternatieven heeft de gemeente Schiedam gepresenteerd voor de herinrichting van het Broersveld, maar in het informatiebulletin worden er geen doekjes om gewonden welke variant de voorkeur heeft. Het liefst ziet de gemeente de ge- Kerkstraat het Broersveld onbewoonbaar verklaarde wo- weekmarkt doorgetrokken tot kunnen inrijden. Via het Heren- ninkjes, die oud-VVD-fractielei- aan de Blauwe Steeg, dus tot aan pad zal het verkeer weg kunnen, der Joop van Woerkom onlangs de plaats waar de markt vroeger maar ook via de Blauwe Steeg, verkocht aan de gemeente Schïe- eindigde, vóór de verschuiving Grofbaan en Baan. Dat wordt dam, zijn jarenlang een sta-in-de- naar de Lange Kerkstraat Bo- een nieuwe verkeersroute. Het weg geweest bij de vernieuwing vendien wü de gemeente bredere zit er dik in dat er bij de Blauwe van de binnenstad. Nu zullen zij trottoirs en dus een smallere rij- Steeg een pand gesloopt zal wor- echter tegen de vlakte gaan, zo- weg, handhaving van het aantal den om ruimte te maken voor de dat er een verkeersroute kan ko- parkeorplaatscn en versterking uitvalsroute. Bovendien zal dat men richting Lange Kerkstraat, van de aanwezige bomenrij. bij de Baan het geval worden. De Op dit moment hoeven bewoners en wï nkelï ets van het Broersveld zich niet al te veel aan te trekken van die gemeentelijke voorkeur, fiij; want er volgt woensdag 5 juni een inspraakavond in zaal Beat- rix aan de Lange Kerkstraat 68, waar ook de tweede variant aan bod komt. De gemeente zal met j? "t die inspraak terdege rekening ff# houden, zo is de winkelieisvere- le niging en de bewonersvereniging Schiedam-Centrum al meege- deeld. Overigens ziet het tweede alter- fÉI natief er een stuk minder aati- trekkelijk uit. De weekmarkt komt er in dat plaatje bekaaid Mg van af: de kraampjes staan dan lp opgesteld aan één kant van de straat, aan de westzijde. Parkeren h te vindt hierbij plaats aan de andere kant Het voordeel is wel, dat er een breder trottoir langs de p.i' marktkramen ontstaat, maar 1 voor de kramen zelf is er te wei- nig ruimte. Bovendien is de oost- f' l zijde van het Broersveld (nog) niet aantrekkelijk om langs te lo- pen. Dat komt door de braaklig- j£|§ gende stukjes grond. Aan de |||f westzijde moet het parkeren ver- ip? volgens onmogelijk worden ge- iSf maakt door er bijvoorbeeld hets- |p beugels en bankjes te plaatsen, maar dan staan die de marktkra- :i men weer in de weg. Zo ontstaat t; -k er een gekunsteld profiel. Schiedam De twee bezui nigingsoperaties, die de ge meente Schiedam heeft uit gevoerd, vinden hun weer slag nog niet in het vrijwillig jeugd- en jongerenwerk. Wat er in 1983 teveel aan voor schotten is uitbetaald, is overgeboekt op de begroting voor 1984 en naar verwach ting zal er voor dit jaar een zelfde effect optreden. Hierdoor kan de gemeente met een gerust hart opnieuw flinke voorschotten uitkeren aan de dertien instellingen, die tot dusver hun boeken bijgewerkt hebben. Van deze dubs krijgt de stichting Ge reformeerde Jeugdraad Schiedam, gezeteld in het Paxhuis aan de Sehie, het meest 11.005 guld en'fj:f Over '83 is de subsidie uitge- Ut' komen op een totaalbedrag van 54.626 gulden. De meeste sg» clubs krijgen nu grotere voorschotten dan toen (zoals de CJV, de Instuif, jeugdver- eniging Eldos en de padvin- ders van de Burgemeester Van Haarengroep, Tono en' H Taizé), maar teruggegaan zijn de zeekadetten van Ja- cob van Heemskerk, de scouts van Sint Franciscus Lodewijk, het Leger des Heils, QT! en de Woudloper- tjes. De enige post pro memo- 'G'; ri (later in te vullen) staat ge- 0 boekt voor de Jeugdbond h van Natuur. Joop van Woerkom, oprichter van Broersveld Belangen, in de Baan waar hij jarenlang woningen in bezit heeft gehad. De onbe woonbaar verklaarde huisjes zijn nu aan de gemeente verkocht. Er komt een verkeersweg. VlaardingenDe eerste vrijwil lige caravankeuring van de Vlaardingse politie heeft een somber beeld opgeleverd. Van de 51 'caravans die de politie onder zocht waren er maar elf zonder gebreken. Van twee caravans waren zelfs het chassis en de as- bevestiging gescheurd .Veel gasinstallaties, die door per soneel van het GEWB werden 'gekeurd, bleken ondeugdelijk. Bij dertig caravans werden lek kages of kapotte gasdrukrege laars ontdekt. 26 caravans had- fden slecht uitgebalanceerde wie- len en uigedroogde banden, bij 24 werden kapotte of slecht afgestel de »wie lingers geconstateerd. De politie wil van de caravankeurin- •gen een jaarlijks terugkerend ge- 'beuren maken. 'M&££'va€ï. uitbreiding? Kennelijk staat voor mevrouw De Nijs de uitkomst al vast Maakt dat niet het hele on derzoek onnodig? Kunnen wij niet beter nu overgaan tot uit breiding?" is nu de reactie vanuit de kindercentra. Schiedam PvdA-raadsJid Truus de Nijs, tot dusver een struikelblok voor de werkgroep Kindercentra Schiedam wegens haar onwil om uitbreiding moge lijk te maken, heeft zich nu in de PvdA sterk gemaakt voor meer peuterspeelzalen. Met name Schiedam-Noord (Woudhoek) zit volgens haar om ruimte te sprin gen. Er Is nog één opmerkelijk verschil tussen haar opvatting en die van de werkgroep: de kinder dagverblijven en peuterspeelza len willen nu uitbreiding, Truus de Nijs wil dat pas in de periode 1986-1990 gerealiseerd zien. Pi- Eén richting In beide alternatieven is sprake van eenrichtingverkeer, dat op het Broersveld wordt ingevoerd. Hier heeft de gemeente het al met delegaties van bewoners en winkeliers over gehad. De bedoe ling is dat in de toekomst (na de reconstructie in de lente van 1986) auto's alleen vanaf de Lan- Schiedam Wethouder Cor van Til borg gaat met ambtenaren on derzoeken of de nooduitgang van het stadskantoor niet veranderd kan worden. Al jarenlang hamert de brandweer erop dat de vlucht route eigenlijk anders moet lo pen. „Het vervelende is dat het noodt- rappenhuis uitkomt op de recrea tiezaal en dat je daarna nog de linkemis door moet, voordat je buiten bent Beter zou het zijn om vanuit het trappenhuis direct naar buiten te kunnen", aldus plaatsvervangend brandweer commandant Van Leeuwen. Door enkele verbouwingen in het stadskantoor vindt de afde ling interne zaken het-nodig de nooduitgang nog eens na te lopen. De brandweer is daar blij mee. „Het is tenslotte een kwestie van veiligheid", aldus Van Leeuwen. Vlaardingen Vandalen hebben in de afgelopen nacht drie zonne schermen van winkels aan de Vlaardingse Hoogstraat in brand gesto ken. Om tien voor drie spoedden brandweer en politie zich naar de winkelstraat, omdat twee schermen in lichterlaaie stonden. Toen zij een uurtje weg waren kwam er weer een melding van een brandend zonnescherm. De schade bleef beperkt. Schiedam De waarschuwing, die Schiedam jaren geleden kreeg van toenmalig staatssecre taris Marcel van Dam, weer houdt B en W er nog steeds van om daadwerkelijk in te grijpen in het reilen en zeilen van de stich ting Samenwerkende Schiedam- se Woningcorporaties (SSSW). Van Dam dreigde toen woningen van de gemeente over te hevelen naar de bouwverenigingen, als de gemeente zich bleef bemoeien met hun beleid. Volgens Van Dam w-aren de verenigingen vol strekt autonoom. Nu het bij de SSSW, anderhalf jaar na het schandaal rond het rapport van de Nationale Wo ningraad, nog steeds rommelt en er varr een door de gemeente ge wenste democratisering nog am per sprake is, wil PvdA-raadslid Hans van Kleef toch wegen zoe ken om de organisatie wel aan te pakken. Hij kan zich vinden in de uitspraak in het concept-ver» kiezihgsprogram van zijn partij, dat de SSSW die aanpak ver dient, maar Van Kleef wil hierbij ook concrete maatregelen opge nomen zien. Hiermee haakte hij in op een gelijkluidend verzoek van Klein Links in Schiedam, dat hierover schriftelijke vrager aan B en W heeft gesteld. Wethouder Zijdeveld herinnerde in dit verband aan de waarschu wing van Van Dam. 'ADVERTENTIE Vlaardingen De "kruising Marathonweg- /Westlandseweg. die .wordt gereconstrueerd, wordt zaterdag tussen zes uur 's ochtends en afcht uur 's avonds geas falteerd. Als dat ge beurt, en dat Is afhan kelijk van de weersom standigheden, is de kruising alleen nog be reikbaar voor verkeer "dat uit de richting Rot terdam over rijksweg 20 komt en voor fiet sers, bromfietsers en voetgangers van en naar de Broekpolder- weg en de Watersport weg. Het overige ver keer wordt met borden ^omgeleid. kenshow, vi,/ steppepaarden en twintig Barsoi-honden geven het accent. Buiten dat zijn er tijgers, olifanten, duiven, vossen en apen. Acrobaten, clowns, trape zewerkers, koorddansers en mu- sikarten maken het spectakel tot een echt cirrus. Direkteur Hans Martens heeft een team achter zich van meer dan honderd mensen. In luxe ca ravans verplaatst het circus zich van de ene stad naar de andere. In de karavaan rijdt behalve school, kantine, aggregaat-wa gen, vuilniswagen en toilet, sinds kort ook een eigen brandweer mee. Het circus, dat momenteel het grootste van Nederland Is, be zoekt per jaar 200 steden. Vlaardingen Circus Holliday slaat donderdagmorgen zijn ten ten op op het Erasmusplein. 's Middags om 16.15 uur is de eer ste voorstelling, 's avonds om 20.00 de tweede en op vrijdag zijn er weer twee voorstellingen op dezelfde tijden. De kaartjes zijn bij een drietal tabakswinkels en aan de kassa verkrijgbaar. De circusvoorstellingen staan in het teken van de Russische fol klore. Een wervelende kozak- Vlaardingen De 7-jarige Ma- non Sc bami e is maandagavond Schiedam De Woudhoek- met haar arm bekneld geraakt in school houdt zaterdag haar elfde de lift van een flat aan de Holy- Lenteloop in successie. Het start- singeL De bal waar het meisje schot zal worden gelost door de mee speelde kwam klem te zitten Feyen oorder Mario Been. De lo tussen lift- en liftwand. Toen zij pers kunnen kiezen uit versehil- het speelgoed wilde pakken lende afstanden: 1,3,5 of 10 kilo- raakte haar arm bekneld. Haar meter. De meer getrainden kun-, vriendinnetje sloeg alarm en de nen zicb laten inschrijven voor brandweer werd gewaarschuwd, de 10 engelse mijlen. Die tocht voert door het polderlandschap van Midden-Delfland. De start voor alle afstanden is op het schoolplein. De Lenteloop is in elf jaar tijd uit gegroeid van een evenement dat uitsluitend bedoeld was voor leerlingen van de school tot een regionale prestatieloop met meer dan 1.000 deelnemers. Sinds twee jaar is er tevens een prestatieloop over 10 kilometer voor rolstoe lers. Vooral leden van de Ooie vaars en een gehandicapten- sportvereniging uit Delft zullen aanwezig om te strijden om de wisselbeker die door de Neder landse gehandicaptensportbond beschikbaar is gesteld. Die bevrijde het meisje uit haar benarde positie, maar Man on hield er wel een gebroken arm aan over. Vlaardingen Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de James Wattweg in Vlaardingen is voor een kapitaal aan perzïsehe tapijten en schilderijen gestolen. De dieven kwamen het pand binnen door een bovenlicht open te breken. De waarde van de gestolen goederen be draagt ruim 22.000 gulden. De recherche stelt een onderzoek in. Uit een winkel op het Veerplein werd voor ruim duizend gulden aan kleding ontvreemd. De grote etalageruit van de zaak werd ingegooid, waardoor de eigenaar met een schade van nog eens duizend gulden Zit. Ook de duitse eigenaar van een auto die geparkeerd stond op de J ulia- nalaan zit met een fikse schadepost, üit de auto werd stereo-appara- tuur gestolen ter waarde van zevenhonderd gulden. Het raam van de auto werd geforceerd. BIJ DEZE KB ANT Vlaardingen Een 34-jarige Vlaardingse is in de Van der Driftstraat door een paar jongens lastiggevallen en op de grond ge gooid. De politie beschikt over een redelijk signalementen heeft goede hoop het onderzoek tot een goed einde te kunnen brengen. INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Vakmanschap is Meesterschap

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1