WATERWEG Nolenslaan rekent af met doodse Nieuwland SPORT 10 Habermehl en Gudde content met indeling Sentimenten in nadeel van Schiedam GROOTSE SCHILDERIJ EXPOSITIE Sloop van school heel voorzichtig Hafkamp opent sportzaal Zuid Toernooi Olympus Winkeliersvereniging 25 jaar Veel deelnemers tweede variathon Parkeren in Baanstraat levert veel klachten op t U mag: dit niet missen. Extraatje yoor werkgevers Open dag kwekerij School verhuist Nieuwstraat afgesloten Van Veen uitgekozen Indeling Nieuwe trainer dames HBSS Prestatieloop Oranje Nassau SPORTAGENDA Schiedam Jan Schapers film 'Schiedam kiest voor het water' uit 1963 begint met een autorit over de Bur gemeester Van Haarenlaan, waarbij de camera voort durend gericht staat op het stuk Nieuwland tussen de s-Gravelandseweg en de P.J. Troelstralaan. Even bijpraten met elkaar, tussen het sjouwen van de Boodschappen door. De Nolenslaan biedt veel comtort. De saaiheid is doorbroken. Schiedam Sloop klinkt altijd zo cru. Het woord draagt ver woesting in zich, wegmaaien, met de grond gelijk vegen. En onmis kenbaar wordt er bij sloop iets, dat heel is, uit elkaar gehaald. Dat geldt ook voor de voormalige Rijnmond-mtsaan de Prins Mau- ritsstraat Maar de manier waar op die school wordt gesloopt, heeft meer weg van zorgvuldig uitpluizen van een. haakwerkje dan van in elkaar stampen. Dakpan voor dakpan, balk voor balk breekt het sloopbedrijf J.H. Sluyk uit Molenaarsgraaf het schoolgebouw af. De omzichtig heid, waarmee het gaat, bezorgt de omwonenden een zichtbaar genoegen. Bovendien, als alle on derdelen zoveel mogelijk heel blijven, kan Stuyk het materiaal waarschijnlijk opnieuw gebrui ken; het sloopbedrijf is niet voor niets tevens een handelsmaat schappij. „Die slopers gaan veel voorzichti- Puin ligt er wel voor de te slopen school, maar hier gaat het om spullen die toch niet voor hergebruik in aanmerking komen. De rest van de af braak gaat heel voorzichtig. ger te werk dan de vandalen, die er hebben huisgehouden", zegt een buurtbewoonster terwijl zij het afbreken van het sehooidak gadeslaat. Zij is blij dat potentiële inbrekers haar niet meer vanuit het leegstaande schoolgebouw kunnen begluren. Het valt op hoe eentonig de wijk is: flat, grasveld, flat, grasveld, flat, grasveld met over die grasvelden heen, ver aan de horizon, de contouren van een veel dynamischer stuk stad: de Brandersbuurt met haar molens, de binnen stad met haar kerktorens. De film suggereert heimwee naar vroeger en afkeer van de een tonigheid van de vroege jaren zestig. Schapers film is dan ook be schouwd als een aanval op de Schiedamse stadsvernieuwing. De gemeente had liever on dubbelzinnige propaganda voor haar bouwdrift willen zien. Pas de laatste jaren weet door Kor Kegel een bredere kring Schiedam mers de documentaire van Schaper op haar historische waarde te schatten. De Mgr. Nolenslaan loopt op 150 meter afstand evenwijdig aan de Van Haarenlaan en is eveneens erg lang. In die tijd, 22 jaar geleden, kon je een rondrit, zoals Jan Schaper die maakte, ook via de Nolenslaan doen. Dm was de saaiheid van Nieuwland aan twee kanten opgevallen. De winkeliersvereniging Mgr. Nolenslaan bestond op dat mo ment drie jaar. Zaterdag jubi leert zij en viert zij dat met een 'grandioos feest' zoals het op de oranje affiches staat. De Nolenslaan heeft niet altijd in feeststemming verkeerd, maar wie nu de kilometer lange laan doorloopt, voelt iets van het nut van een winkeliers vereniging. De saaiheid Is weg. Ondanks de leerlingen van scholengemeenschap Nieuwe- lant die in de middagpauzes de winkeliers teisterden, ondanks de wandelaars die klaagden over het tussen de straatstenen hoog opwassend onkruid, on danks de leegstand van een aantal winkelpanden is de Mgr. Nolenslaan een winkel zone geworden, waar Nieuw land graag gaat winkelen. Veel G roenoorders komen er liever dan in de Schiedamse binnenstad, want je kunt hier en daar even uitblazen op een bankje in het groen. Sommige mensen doen dat liever dan zitten in een café. Die 2ijn er niet aan de Nolenslaan; wel twee snackbars, Daylight en 850. Mooi straatje Het is zonnig in de Nolenslaan. De winkeliers hebben hun wa ren niet opdringerig uitgestald, veel bankjes zijn bezet en kin deren doen verstoppertje tus sen de beurtelings zes- en tweehoogflats. Op de Colijns- plaat kan je je goed verbergen. Scholengemeenschap Nieuwe- lant krijgt een beurt met spuit- beton. Het oude filiaal van de Bondsspaarbank staat te huur; de bank is naar een centraler deel opgeschoven. De rijbaan lijkt wel een woonerf, dat is uniek voor een winkelstraat. Bomen en struiken staan in volle bloei. „Mooi straatje toch om een jubileumfeest te ge ven?" zegt de winkeliersvere niging. De laatste tijd waren er veel braderieën in Schiedam. De kritiek daarop van een cultu rele elite stoort de winkeliers niet. Zij mikken op de smaak van een groter publiek. Zij zorgen zaterdag voor een rom melmarkt, een zomerkermis, een Texas-stier, autoshow, luchtkussen, rondrit met een trein, majorettes en boerenka- pel. Het zal dus zaterdag niet het doodse Nieuwland zijn van 22 jaar geleden, toen die film werd gemaakt. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 7 )uni 1985 Schiedam Van de drie bouwprojecten, die in september op het GTB-terrein in Sehïedam-Zuïd van start gingen, is de sport zaal als eerste gereed gekomen. Wethouder Luub Hafkamp heeft dit complex vandaag geopend. Aansluitend vond er een klein feestje plaats voor de betrokken buurtbewoners. De sportzaal bevindt zich achter de openbare lagere school De Gorzen en is bereikbaar via een onderdoorgang aan de Hoofd straat, naast de nieuwbouwwoningen. De andere twee bouwpro jecten, waarmee in september begonnen werd, zijn de huizen aan de Hagastraat en de verbouwing van clubhuis Zuid, maar deze projecten zijn nog niet klaar. De sportzaal, zeven meter hoog, heeft een oppervlak van 22 bij 28 meter en is daarmee geschikt voor drie badminton velden, of anders één basketbalveld, of ook twee volleybalvelden. Een op- haalbare scheidingswand kan de zaal desgewenst in twee gelijke ruimten verdelen. Schoolkinderen en sportverenigingen kunnen er terecht. Fancy-fair De Jan Ligthartschool houdt za terdag op het oude schoolplein een fancy-fair. Dat gebeurt in het kader van de opening van de nieuwe school- Behalve de ge bruikelijke activiteiten (play back show, bal len gooien) en standjes (planten en zelfgemaakte spullen) kan men tussen tien en vier uur ook terecht bij een informatiestand. Daar vertellen leerkrachten hoe het er in het nieuwe onderkomen aan toe zal gaan. Hoek van Holland Na het grote succes vorig jaar mag de tweede Hoekse variathon zich zaterdag in een grote belangstelling verheugen. Niet minder dan 23 ploegen nemen die dag vanaf één uur 's mid dags deel. De uitgebreide hindernisTace wordt door ploegen van tien personen afgewerkt. De 23 teams zijn onderverdeeld in vijf groepen, die veertig minu ten na elkaar de strijd met elkaar zuilen aanbinden. De eerste on derdelen van de variathon wor den afgewerkt op het grasveld naast het wijkgebouw De Hoek stee. De andere onderdelen zul len daarna elders in het dorp plaats hebben, met als finish- plaats het winkelcentrum in de Prins Hendrikstraat. Devariathon-onderdelen zijnon- der meen autotrekken, zwem men, crossfietsen, tandemfietsen, ski-jakken, ski-lopen klunen en de beruchte zeephelling. De deel nemers komen hoofdzakelijk vanuit verenigingen en bedrij ven. Schiedam Verkeer- sambtenaar Hans van der Vlist gaat de politie ver zoeken strenger te letten op fout parkeren in de Baanstraat. De inspraaka vond over het Broersveld heeft namelijk uitgewe zen, dat veel omwonen den klagen over de illega le wegversperringen. Van der Vlist begrijpt dat veel mensen hierdoor gedwon gen zijn op de rijbaan te lopen en vindt dat een on gewenste, gevaarlijke situ atie. Vooral op marktdagen (vrijdag) komt het voor dat auto's op de stoep staan geparkeerd, waar door de toch al nauwe Baanstraat een soort fuik voor voetgangers en fietsers wordt Hetzelfde geldt voor het Herenpad, dat in het verlengde ervan ligt en in minde re mate voor het stuk Broersveld voorbij de marktkramen. Op het Broersveld zelf zien be woners en winkeliers het als een probleem, dat er vaak dubbel ge parkeerd wordtvooral voor de cafés. Ook hier zou de politie strenger op moeten letten, vin den zij. -i - Zaterdag 8 juni, wordt er in de Harmonie (Stadsgehoorzaal complex) Schiedamse-weg 51, Vlaardingen een verkoopexposi tie gehouden van plm. 250 schil derijen. Deze werken zijn alle op doek ge schilderd maar niet ingelijst, zo dat men, als men tot aankoop overgaat, naar eigen smaak een lijst kan uitzoeken. De meeste schilderstukken zijn landschap pen, stillevens, zeegezichten en een enkel modern schilderij. Deze kunstwerken zijn van bin nen- en buitenlandse schilders en zijn van goede kwaliteit. De prij zen zijn laag zodat ze ook voor kleinere beurzen betaalbaar zijn. De expositie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, een ieder is van harte welkom en de toegang is vrij. Waterweg Het arbeidsbureau heeft voor vrouwen, die weer aan het werk willen, wat extra geld beschikbaar. Vrouwen die meer dan drie jaar uit het arbeidsproces zijn, komen meestal weer moeilijk aan de slag. Het arbeidsbureau kan ze nu een extra duwtje in de rug geven. Het arbeidsbureau wil bijvoorbeeld een deel van de benodigde opleidtngskosten voor zijn rekening nemen. Het is in dit ver band ook mogelijk dat wordt bijgesprongen in de loonkosten van een 'herintredende vrouw'. Op die manier kan het voor werk gevers aantrekkelijker zijn deze vrouwen in dienst te nemen. De toegang tot de arbeidsmarkt wordt zo doende vergemakkelijkt. Werkgevers lo pen op deze manier minder risico en profi teren toch ten volle van het arbeidsvermo gen van de 'herintredende' vrouwen. Maassluis De afdeling plantsoenen in Maassluis houdt zaterdag open huis in het nieuwe onderkomen van de gemeentekwe kerij aan het Sparrendal, Tussen tien uur en half twee wil de afdeling laten zien welke ontwikkeling de gewassen en rvuoerplan- ten moeten ondergaan voor ze in de platsoe- nen terechtkomen. Schiedam Scholengemeenschap Buiten de Veste verhuist 1 augustus van de Sint Li- duinastraat naar de Van der Leeuwlaan. Dat wordt de hoofdvestiging van de mavo- /leao. Tot dusver zat aan de Van der Leeuwlaan de dependance en was de voor malige Willem de Zwijgermavo aan de Li- dumastraat de belangrijkste vestiging. Dit gebouw blijft in gebruik voor onderwijsdoe leinden. Schiedam In verband met herbestrating van de kruising Nïeuwstraat-Korte Achter berg is het voor het verkeer vanaf 17 juni onmogelijk vanaf de Nieuwstraat de bin nenstad te bereiken. Het verkeer met die bestemming wordt aangeraden te rijden via Kreupelstraat, Lange Kerkstraat en Ge dempte Baansloot Gerneenwerken ver wacht dat het ongerief slechts drie dagen zal duren. Schiedam Eric Gudde en Cor Habermehl, de oefenmees- ters die nog officieel in dienst moeten treden van respectie velijk Excelsior Maassluis en PPSC, reageerden nagenoeg eensluidend over de nieuwe competitie-indeling. Beiden betreurden, als rechtgeaarde voetballiefhebbers, de verdwij ning van ploegen als Quick Boys, Noordwijk en Rijnsburg- se Boys, maar spraken toch van een interessante eerste klasse. „In principe", meent Excel siors nieuwe technisch direc teur Gudde, „haal je tegen de ploegen uit de kuststreek toch niet de meeste punten. Met clubs als ASWH, RWH en Nieuw Lekkerland oogt het misschien wat minder, zeker wat de entourage betreft. Ik had deze indeling wel ver- Vlaardingen Karei van Veen is tijdens het eerste World Port Tournament, dat van 26 juni tot en met 3 juli op het gerenoveerde honkbal complex van Neptunus wordt gehouden, een van de vijftien uitgekozen scheidsrechters. De Vlaardinger vormt op 27 juni, 1 en 3 juli samen met Wim De- tiger uit Hoogvliet de arbitrale afvaardiging uit de Rotter damse regio. Schiedam Ais afsluiting van het voetbalseizoen houdt RVB- eersteklasser Olympus Schie dam zondag een toernooi voor standaardteams. Aan dit eve nement, dat om half tien be- fint en waarvan de prijsuitrei- ing rond drie uur wordt ver wacht, wordt deelgenomen door Animo Hoogvliet, Voor waarts, NadoV, WICO e Olympus Schiedam. Martinit zoekt nog Schiedam Martinit is er nog steeds niet in geslaagd te voor zien in de trainersvacature, die is ontstaan door het onver wachte vertrek van Henri van Leeuwen. Het bestuur van de Schiedamse derdeklasser heeft weliswaar drie sollicitaties binnen (Huuksloot, De Jong en Van 't Hof}, maar wil zich nog verder oriënteren, alvo rens het een definitieve beslis sing neemt. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met secretaris Loet Verlinde (010 737225). wacht. Het is gebruikelijk, dat dat om het seizoen wordt ge wisseld, dus zat het er wel in, dat alle regionale clubs bij el kaar zouden worden gestopt. Ik denk, dat ploegen als Spij- kenisse, Heerjansdam en Ba- rendrecht er iets bovenuit ste ken." Voor Cor Habermehl betekent het zaterdagvoetbal sowieso een sprong in het diepe. „M'n eerste indruk is", 2egt de nieu we trainer van PPSC. „niet ongunstig. Dat het geografisch bij elkaar ligt, spreekt mis schien wat meer aan. Meer dan RCL denk ik. Ik geef toe, dat het aantrekkelijker is om tegen Quick Boys en Noord- wijk te spelen, maar aan de andere kant kan een ploeg als PPSC in deze klasse misschien beter presteren. Dat zal na tuurlijk strak pas blijken, als we zijn begonnen." Schiedam ASWH, Nieuw Lekkerland, DSVP, Roda Boys en RWH nemen volgend sei zoen in de eerste klasse A de plaatsen in van SSS, RCL, Quick Boys, Noord- wijk en Rijnsburgse Boys. De volledige indeling luidt: ASWH (Hendrik Ido Ambacht), Baren- 'drecht, DSVP (Pijnac- ker), Excelsior Maassluis, Heerjansdam, Kozakken Boys (Werkendam), Nieuw Lekkerland, NSVV (Numansdorp), Oostkapelle. PPSC (Schiet dam), Roda Boys (Aalst), RWH (Ridderkerk), Spijkenisse en Zwart Wit'28 (Rotterdam). Schiedam - De florerende da mesafdeling van HBSS is naarstig op zoek naar een nieuwe oefenmeester. Het be stuur van de nieuwbakken derdeklasser streeft ook met de dames naar een verbetering van het niveau en hoopt hier toe via het aantrekken van een ervaren trainer een eerste aanzet te kunnen geven. Be- langtellenden kunnen zich wenden tot secretaris Wim de Wolff (010-745826). Vlaardingen Een van de festiviteiten rond het halve eeuwfeest van de Vlaardingse korfbalvereniging Oranje Nas sau bestaat morgenmiddag uit een prestatieloop. In samen werking met AV Fortuna kan zaterdag uit vier afstanden wordenb gekozen. Begonnen wordt om één uur vanaf het clubgebouw van Oranje Nassau met een loop van anderhalve kilometer voor de jeugd. De deelnemers aan de 6:A, 11.en 15 kilometer worden een uur later op de Haringbuisweg In het Licke- baertbos weggeschoten. Vanaf twaalf uur kan worden ingeschreven in de kantine van Oranje Nassau aan de Claudius Civilislaan. Voor deelneming aan de jeugdloop moet één gulden worden be taald, voor de overige afstan den 3,50 gulden. Iedere deel- neer krijgt een herinnerings vaantje. 74 Linda Bol laat in haar poging Eline Blacquière van Storks uit te tikken de bal uit haar handschoen vallen, zodat de Haagse veilig 'twee' haalt. Vijf seconden later was Eline toch uit, toen zij het derde honk wilde stelen. Schiedam De sentimenten, somtijds zelfs vertaald in pure en slechts op emotie gebaseerde haat en nijd; werkten gisteravond onomstotelijk in het nadeel van Schiedam. Geprikkeld door de tijdelijke terugkeer op Harga, samen overigens met Eline Blacquiè re, acteerde jeugd international Nicole Posno met een fanatis me, dat de basis legde voor de 5-3 overwinning van Storks. De sofibalformatie van trai ner-coach Kees Bol werd aldus nog steviger vastgepind op de allerlaatste plaats in de eerste klasse. Weliswaar in punten- aantal op gelijke hoogte met Birds en De Meteoor, dat Schiedam morgenavond in Amsterdam opwacht, maar wel met twee wedstrijden meer gespeeld, hetgeen in de sportwereld gelijk staat met een morele achterstand. In de analyse van Bol, nog op vallend monter gestemd, viel verschillende malen het ken nelijk magische woordje 'als'. Wat zou er zijn gebeurd als de dit vooijaar kort gekapte Mar- a Noordam de venijnig langs ïaar heen schietende honkslag had kunnen verwerken, als Gerda Melsen de tik van uit gerekend Nicole Posno had ge vangen en als hij Maijolijn Berkhout eerder uit de 'bull pen' had opgetrommeld om Sandra Bol op de plaat af te lossen...? Het waren vragen die geen antwoord kregen, omdat Schiedam gewoon verloor van een ploeg die op alle fronten beter was. „Ik hoop alleen maar", fylosofeerde Bol, „dat Storks nu blijft winnen en dat ook nog aan het einde van de competitie doet als het tegen Birds en De Meteoor moet spe len. En verder kun je natuur lijk alleen maar hopen, dat je zelf eindelijk eens meer pun ten maakt dan de tegenstan der", had hij het chehéboek bij de hand. Hei doek Na vier volledige innings, bij vlagen afgebroken door de net niet definitief doorzettende buien, was het doek eigenlijk al gevallen voor Schiedam. Het hikte tegen een 5-0 ach terstand aan, maar kreeg tich nog en zowaar kans op meer. Marja Noordam brak 'in de ge lijkmakende vierde slagbeurt op een tweehonkslag van Deb- by de Gids, aanvallend lang zaam naar haar oude en dus door Donald Bax degelijke vorm groeiend, de score open voor de thuisclub. In de zesde inning naderde Schiedam zelfs tot 5-3. Op een honkslag van Monique 2ag- wijn en een veld fout liep Deb- by de Gids 5-2 binnen, waarop Monique Zag wijn profiteerde van blunders in het Haagse 'infield'. Met de kop van' de slaglïjst in de zevende inning gloorde er dus meer, maar daar bleef het bij. Sandra' Bol, Conny Jonkman en LutJy Rouss werden simpel uitge maakt, zodat de inconsequente hoofdscheidsrechter 'einoe wedstrijd' kon roepen. Schiedam 0 0 0 1 0 2 0=3 Storks 2 0 0 3 0 0 0=5 Werpcijfera: Schiedam: Sandra Bel (3 2/3 Innings) 2-2-5-2, Marjobjn Berkhout (3 1/3 innings) 2-1-1-0. Stork#: Nicole Posno 5-1-7-2. Slag gemiddelden Schiedam: Debby de Gids 0.667, Marja Noordam 0.333, Monique Zagwijn 0.333, Linda Bol 0.333, Conny Jonkman 0.250 en LUdy Rouss 0.250. VRIJDAG 7 JUNI Tennis: Toernooi Yellow Smash Vlaardingen (Cl, C2, D, vet): Heren- softbal: 19.00 Hookers—Gophers; Handbal: 20.30 Algemene ledenver gadering WIK in clubgebouw aan de H. de Vriesstraat in Vlaardingen: Hockey: 20.30 Algemene ledenverga dering Asvion In clubgebouw op sportpark Thurlede in Schiedam; Di versen: 20.00 65-jarig bestaan Excel- sior'20 (super-disco en beach-party). ZATERDAG 8 JUNI Voetbal: 10.00 Petrochem-toemool Rozenburg met deelneming van Ex- celsior Maassluis, 15.00 WK—Naald wijk; TennïB: Toernooi Yellow Smash Vlaardingen (Cl, C2, D, vet); Dame#- softbal: 17.30 Meteoor—Schiedam, .19.00 HolyEurochemie/The HawkS; Damescricket: 11.00 Hercules—Ex- celsior'20; Atletiek: 13.00 en 14.00 Jubileumloop korfbalvereniging Oran je Nassau in samenwerking met AV Forluna. start en finish bij het clubge bouw van Oranje Nassau aan de Claudius Civilislaan in Vlaardingen en de Haringbuisweg in het Lickebaert- bos; Cricket: 10.00 Toernooi om Jan Kloosbokaal bij Excelslor'20 met deelneming van Sparta, VOC. Her mes DVS en Ex.celsior'20. ZONDAG 9 JUNI Tennis: Toernooi Yellow Smash Vlaardingen (C1, C2, D, vet): Honk bal: 14.00 Schiedam—Nado/V, 14.30 NuenenHoly, 14.30 GophersCele stas; Cricket: 11.00 Excelsior'20— Koninklijke UD, 11.00 KZKC—Hermes DVS. 11.00 CCGAsvion; Wielren nen: Zuidhollandse wielerbaan Schie dam: 13.30 Interbanentoernooi voor junioren, profstayers, omnium voor nieuwelingen; Voetbal: 09.30 Toer nooi Olympus Schiedam in sportpark Bijdorp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2