B en W dreigt ambtenaren met nieuwe bezuiniging WD'ers zien niets in alternatieve straffen 'Mm wim Dillenburgsingel mag nog niet dicht VLAARDINGS BAGBIAI SGHIEOAMSCHE COURANT NiEUWE WATERWEG COURANT Verkeerd papiertje Rijnmond band naar Kerkrade Slapers in gemeente raad College stelt bonden teleur 'Te lief voor elkaar' Geen huisbaas en niet lastig Y/i Holy net niks te doen Personeel Holy leeft zich uit Geld weg Lts zwmmt Jacht verduisterd WD'ers zetten zich af tegen milieubeleid Politie pakt inbrekers .«MEG DINSDAG 18 JUNI 1985 CDA'er Kool kandidaat Tweede Kamer Vlaardingen Het CDA in Vlaardingen heeft A. Kool naar voren geseho ven als kandidaat voor de in 1986 te houden verkie zingen voor de Tweede Kamer. Zijn kandidatuur wordt door zeven afdelin gen van het CDA In de re gio gesteund. A.Kool is sinds enkele ja ren voorzitter van het CDA in Vlaardingen en beschikt volgens de chris tendemocraten over be stuurlijke en maatschappe lijke ervaring. Hij werkt al ruim twaalf jaar als vak bondsbestuurder bij de CFO, de CNV-bond voor overheid en gezondheids zorg. Daarnaast is hij al geruime tijd voorzitter van de stichting Instituut Burger raadslieden in "Vlaardin gen. Schiedam De benoeming van Paulus de Haan (32) tot hoofd van de openbare Gorzenschool heeft gisteravond een merkwaardig incidentje opgeleverd. Van de 31 aanwezige raadsleden hadden er 30 voor zijn benoeming gestemd- En die ene? Die was niet tegen, maar hij had het verkeerde papier in de stembus gestopt: niet het stembriefje, maar het préadvies van B en W. „En dat telt niet," volgens burgemeester Seheeres. Schiedam -De Schie- damse Rijnmondband doet in Kerkrade mee aan het wereldmuziek concours. Het festival wordt van 5 tot en met 28 juli gehouden in de Limburgse stad. Korpsen uit Israël, Japan, Bulga rije, Canada en Neder land strijden om de hoog ste eer. De Rijnmondband doet op 28 juli mee aan de marswedstrijden. Een aantal j'aren terug won de Rijnmondband nog de eerste prijs op het mu ziekfestival. Al een half jaar lang repeteren de le den van de band om in Kerkrade zo goed moge lijk voor de dag te ko men. V Schiedam - Na afloop van de raadsvergadering bekende .PvdA'er- Lou van der Stel gisteravond tegen' nablijvende ambte naren, dat hij had zitten -slapen.' Hij deed het voorkomen, alsof hij in de gemeenteraad over de 'ambtenaren motie' an ders had gestemd als hij wakker was geweest. Van der Stel, gevraagd of. ook .zijn fracti.e sliep: „Waar is de raad anders voor?"1 Het zit erop. Het diploma is uitgereikt en de meeste leerlingen trekken definitief de schooldeur achter zich dicht. Schiedam Ambtenaren en oppositie zijn gisteravond gesterkt in hun vermoeden dat het PvdA/VVD-college rijksgelden 'ver speeld' heeft, waardoor er na de arbeids tijdverkorting op 1 augustus ongeveer twintig ambtenaren minder bij kunnen ko men dan de bedoeling was. De nervositeit bij B en W vond men veelzeggend PvdA-wethouder Herman Posthoorn, verantwoorde lijk voor personeelszaken, interrumpeerde om de ha- verklap in een poging om CDA'er Piet Roosen van een discussie en PSP'er Bart de Leede van een motie af te houden. De Leede pleitte in zijn motie voor onverkorte en direct aan wijsbare herbezetting. De ge meente krijgt hiervoor 1,7 mil joen gulden van het rijk, goed voor 50 nieuwe arbeidsplaat sen. Posthoorn heeft echter in het Georganiseerd Overleg (GO) nog niet kunnen aange- 'ven, hoe dat geld besteed wordt. Met name een bedrag 'van zeven ton blijft 'hangen'. De ambtenarenbonden willen ook dat besteed zien aan nieu we werkgekegenheid. In het GO zijn ae bonden zelfs be dreigd met een nieuwe bezui nigingsronde, als zij vasthou den aan die zeven ton. Door 'een nieuwe bezuiniging zou den de 'gewonnen' arbeids plaatsen weer verloren gaan. Volgens vice-voorzitter Van .Beek van de vakgroep ge meente van de AbvaKabo is dat 'geen wijze van overleg', als het college zo met nieuwe bezuingingen dreigt De sa menwerkende bonden voor overheidspersoneel hebben dan ook het overleg met GO opgeschort Volgens woord voerder Gerard van Marsber gen zal het overleg pas weer hervat worden, als B en W met een nieuw en concreet voorstel komen. Van Marsbergen toonde Zich teleurgesteld, dat de gemeen teraad gisteravond de motie- De Leede verwierp. Alleen klein links steunde de motie. Het vreemde was dat tvetbou- der Posthoorn zei de inhoud van de motie sympathiek te vinden, maar er geen behoefte aan te hebben. VVD'er Piet Prins noemde de motie zo vanzelfsprekend, dat het voor hem ook niet hoefde. En PvdA'er Lou van der Stel vond dat een broedende kip niet gestoord moet worden; hij doelde op het overleg dat nog gevoerd moet worden. De mo tie was volgens hem voorbarig. Van der Stel: „Ik neem de bonden serieus: de ambtenaren zijn best in staat hun eigen boontjes te doppen. Die heb ben van ons geen steuntje in de rug nodig." De bonden toonden zich verbijsterd over deze argumentatie. CDA'er Piet Roosen vond dat de motie op dit moment irreëel is. Maar hij staat achter de in houd en wil wel degelijk stre ven naar volledige herbezet ting op basis van de 1,7 mil joen gulden. Posthoorn zei die intentie ook te hebben. Maar de motie mocht volgens hem niet vooruitlopen op de discus sie in het Georganiseerd Over leg, „want dan kunnen wij het GO wel naar huis sturen." liiiifiiiiiiJiniiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiifi' Oud-wethouder Riet Taverne heeft onze krant erop gewezen nooit woningen in Schiedam in bezit te hebben gehad, be halve het huis waar zij woont. Haar naam kwam gisteren dan (ook ten onrechte voor in een perieht over 'lastige' huisbazen zoals haar partijgenoot mr. Ri- dius van Kinderen, die zich •erzet tegen een aanschrijving 'an B en W. tevrouw Taverne is in het ■erleden actief geweest in de >oms-katholieke bouwvereni- ng Sint Jozef. Zelf is zij ech- t geen huisbaas geweest lastig is zij dus in die hoeda- jgheid voor de gemenete niet 'iweest. tilllIlllIlllXlllflllIflllUflimiIllllilKlIflIllllllH Vlaardingen Het is toch 20'n leuke partij, vond raadslid Wim van Klink. „Aan de ene kant preken ze de vrijheid, aan de andere kant willen ze de knoet erover." De WD had het gisteravond in de Stadskelder in Vlaardingen over kleine criminaliteit. „Vandalen krijgen bij ons één kans", zei officier van justitie mr. H. A. C. Smid van het Rot terdamse bureau Halt, dat al ternatieve straffen oplegt aan jongeren. „Eén kans en dan is het..." „Zit-ten, zxt-ten", riep een enthousiaste liberaal. De officieren van justitie en. hoofdinspecteur van politie Gijs Bieding konden tegen spreken wat zij wilden, de zaal vond de straffen die justitie uitdeelt te mild. „Strenger straffen helpt niet, justitie moet lik op stuk geven", zei Bïerling. En mr. J. R. H. Kuy- per van het ministerie van. jus titie. die kort daarvoor nog vertelde dat de maatschappij onder de druk van de kleine criminaliteit dreigt te bezwij ken,, zei dat korte straffen het meest effectief zijn gebleken. Bieding hamerde op het be lang van een doordachte in richting van de stad. „D'r komt in Vlaardingen een par keergarage. Als die 's nachts open blijft, lok je criminaliteit uit." Bij de zaal sloegen die plet- Vlaardingen Een centrum voorde wat oudere jeugd is in de wijk Vlaardïngen-Holy bittere noodzaak. Dat zei of ficier van justitie mr. H. A. C. Smid op een bijeenkomst van de VVD over kleine criminaliteit. Smid nam met zijn pleidooi de draad op die de 'Holy- gang' een paar jaar geleden maar moedeloos beeft laten liggen. De jongeren uit de wijk pleitten toen, aangespoord door opbouwwerkers, voor een jongerencentrum, maar kwamen in gesprekken met de gemeente geen stap ver der. De gemoederen laaiden hoog op, er werden zelfs ge raniums door de Vlaardingse raadszaal gegooid, maar na een paar maanden was het plan voor een ÖJC vergeten. De problemen in Holy zijn nog precies hetzelfde, zei Smid. Voor de jongsten is er van alles te beleven. Daar heeft de gemeente prima voor gezorgd. Maar je moet even niet ouder worden, vzant dan is er net niks te doen. In de zandbak gaan ze op den duur niet meer.Als er voor de oudere jeugd niets gedaan wordt, waarschuwde mr. Smid, „krijg je straks rotzooi door de hele stad." dooien niet aan. „Ik ben bang dat wij om de hete brij heen- draaien", vond mevrouw Toos de Veer en zij vroeg de VVD'ers: „Zijn wij niet een beetje te lief voor elkaar? Als jongeren voor diefstal en ver nieling twee maanden krijgen dan denk ik al: tsjonge, jonge, wat veel." De alternatieve straffen van het bureau Halt zijn ook maar vrijblijvend, meende mevrouw De Veer. Dat was bij mr. Smid tegen het zere been. Hij vond het juist jammer dat Vlaardin gen geen bureau kent dat al ternatieve straffen oplegt. „Het is ontzettend duur, maar In Rotterdam was de schade door vandalisme in '84 twee miljoen gulden minder dan in het jaar daarvoor. Waarom niet samen met Schiedam en Maassluis zo'n bureau opgezet? Probeer dat nou eens." VVD- voorzitster Leny van Halteren vond dat de raadsleden dat idee maar mee moesten ne men. „Als we daar maar geen last mee krijgen", lachte Jan van Hemert. Het personeel van het Holy-zie- kenhuis had tijdens de perso- neelsdag heel wat moeite met het beklimmen van de zeephel- ling. Vlaardingen Het personeel van het Holy-ziekenhuis ver maakte zich op de personeels- dag opperbest. Op het terrein achter het ziekenhuis namen de verschillende afdelingen van Holy het tegen elkaar op. Een estafetteparcours moest worden afgelegd en lang niet ieder team ging dat even ge makkelijk af. Maar goed, het eindresultaat was van ondergeschikt belang, het ging om de sportiviteit en gezelligheid. De meeste pro blemen leverde nog de zeep- helling op. Het lukte slechts eer. enkeling om ongeschon den boven te komen. Schiedam Nietsvermoedend zat een Schiedamse gisteren te zonnen op het balkon, toen in brekers haar woning aan de Burgemeester Stulemeijerlaan doorzochten. De vrouw mist 400 gulden. Ingebroken werd ook in een kelder van een woning aan de Heinsiusstraat, Uit de kelder verdwenen hengelsportartike len en een radio-cassetterecor der. De spullen hadden een waarde van 2200 gulden. Vlaardingen Ze wer den gisteravond nog eens extra in het zonnetje ge zet, de leerlingen van de technische schooi aan de Deltaweg in Vlaardingen. Uit handen van hun klas sedocent kregen -de leer lingen die geslaagd waren voor het examen het di ploma uitgereikt. Van de 114 kandidaten kregen er 64 het zo begeerde docu ment uitgereikt. De overigen moeten nog even geduld heb ben. Door de verruiming van de herexamenregeling —iede re leerling die op C-niveau examen doet, mag ongeacht de resultaten in twee vakken herexamen doenkonden nog niet alle diploma's worden uitgereikt. Toch was directeur J.H. van der Meij tevreden met het be reikte resultaat. Van de ge slaagden heeft het merendeel reeds een baan gevonden. „Een verheugende ontwikke ling", aldus de directeur van de school. De overigen hebben voor een vervolgopleiding ge kozen. In de overvolle aula van de school, in het bijzijn van ou ders, familie en vrienden, kre gen de leerlingen dus het di ploma. Het einde van een tijd perk. De meeste leerlingen trokken gisteravond dan ook de schooldeur opgelucht defi nitief achter zich dicht. Een nieuwe uitdaging wacht, wer ken in de burgermaatschappij. In het volgende schooljaar wordt op de Vlaardingse school wederom één dag per week les gegeven tot opleiding van het diploma aspirant-tim- mergezel. Een opleiding die wordt gegegen in samenwer king met het leerlingstelsel en de werkgevers. Vanaf 1 okto ber bestaat ook de mogelijk heid om te leren lassen. De lessen worden afgesloten met een examen beginners/gevor derden. H.I.AmbachtOp een scheeps werf aan de Veersedijk in H.I. Ambacht is een kajuitjacht ter waarde van 20.000 gulden ver duisterd. Het vaartuig was ter re paratie aangeboden door een man uit Nieuwerkerk aan den sel. Het jacht is nog niet ge vonden. Schiedam Voor het eerst in het driejarig bestaan van de PvdA/VVD-coalitie hebben de liberalen gisteravond nadruk kelijk stelling genomen tegen het door PvdA-wethouder Chris Zijdeveld geïnspireerde energiebeleid. „Eindelijk een frisse wind door de VVD-fractie", zeiden woordvoerders van de opposi tie. CDA'er Piet Roosen zei voldaan, dat hij in februari al 'voorspeld had dat met de raadsverkiezingen in het voor uitzicht er nog wel wat con flicten zouden komen tussen de coalitiepartners. Het was André Klug, die in ongezouten termen het plan hekelde om de openbare school Het Startblok te voor zien van ent.giebesparende middelen ter waarde van 1,3 miljoen gulden. Klug noemde dit een prestige-object van B en W. Er zijn in Schiedam veel toepassingen van energie besparing, maar nog amper op scholen. „Wij moeten niet ver geten dat dit geen particulier initiatief is, maar door ons al len betaald wordt via de belas tingafdracht. En dan past geen spielerei", aldus Klug, die ove rigens alleen steun kreeg van fractiegenoot Piet Prins. Het bureau Kristinsson, dat - ook de nieuwbouw voor het Schuttersveld ontwerpt, heeft een energiebesparend plan voor Het Startblok gemaakt. Volgens onderwijswethouder Herman Posthoorn is het niet relevant, of het milieubeleid een hobby van Zijdeveld is. Posthoorn wees erop dat de ko2ijnen van de school met noodmaatregelen op hun plek zijn gehouden, dat het nu ech ter tijd wordt voor ingrijpende verbeteringen. Als die dan ge combineerd kunnen worden met energiezuinigheid, moet je dat dan, redeneerde hij. Klug bleef bij zijn mening dat met puur natte-vingerwerk geld uit fondsen onttrokken wordt, temeer omdat volgens hem niet duidelijk is hoelang Het Startblok nog blijft be staan, terwijl er wel een af schrijving geldt voor 25 jaar. VVD'er Prins noemde nieuwe kozijnen logisch, - maar een plan van 1,3 miljoen gulden niet. Vlaardingen Een golf van inbraken in Vlaardingen: op tal van plaatsen in de stad wa ren inbrekers actief. Drie mannen (16 tot 20 jaar) kon den worden ingerekend, nadat zij een kraak hadden gezet in de kantine van voetbalvereni ging De Hollandiaan. Een vierde inbreker wist te ont snappen. In de omgeving van de Bui zerdstraat en Arendstraat kon den agenten evenees drie mannen arresteren na een tip dat zij bezig waren auto's open te breken. Ook een caravan was doorzocht. Een van hen was door de tipgever zelf in dt kraag gegrepen toen de politie arriveerde. Uit een woning aan de Pie- terszn Coenlaan worden ns een. inbraak een videorecor der, versterker, juwelen er cheques vermist. De diever konden de woning binnenko men door sponninglatten van het raam in de voordeur u verwijderen, waarna de ruil uit de deur kon worden ge haald. Van de dader is een vaag signalement bekend. Het gaat volgens de politie om een donker type, rijdend in een Simca/Talbot 1100, waarvan de motor onregelmatig liep. Uit een vishandel aan de Westhavenkade werd door dieven een grote hoeveelheid zalm, haring en een geldbe drag weggenomen. De schade bedroeg 2500 gulden. llllllilllllllllMllllillflIlllillllflIlllllilllllllllllIlilinillllllllllilIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Vlaardingen Het besluit van de Vlaardingse ge meenteraad om de Holysingel te re construeren en de Dillenburgsingel af te sluiten is door de Raad van State ge schorst. Shell Ne derland en het Zonnehuis gingen in beroep, omdat zij respektïevelijk vrezen, dat de ben zinepomp en, het rusthuis voor auto's onbereikbaar wor den. Het plan moet worden aangepast. De afsluiting van de Dillenburgsin gel is volgens amb tenaar Paul Ottolï- ni allerminst van de baan. „Het ver zoek om. schorsing is ingewilligd, om dat het besluit in strijd is met het be stemmingsplan. Er zit een linksaf- strook in, die door een stuk openbaar groen loopt. Met de afsluiting van de Dillenburgsingel heeft dat niets te maken." De afdeling ver keer van gemeen tewerken onder zoekt hoe de maat regelen aan het be stemmingsplan kunnen worden aangepast- Daarna moet het plan, dat in grote lijnen ge lijk blijft, opnieuw door de gemeente raad worden vast gesteld. Ottolini: „En dan kan er altijd nog bezwaar worden gemaakt op grond van de wegenver keerswet" flIlilIjliniilllllIllltlllllllllillllllllllllllillIIIIIIIIIIIIIIIIItlliflflIllflIHiilltllllllllllfHIIIlllilMlllllllli i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1