Maassluis wil geld van Dick Vahrmeijer 'Duur begraven is verkapte promotie voor crematorium' Houding van Rietkerk verontrust Schiedam CDA op bezoek in Waterweg-regio VLAARSINSS BAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Timmerkamp moet vaste plek krijgen' Reijnhout vindt beleid oneerlijk en rechts Jongerenwerkster Marijke Huisman: jlf Maarleveld waarschuwt voor nieuwe schoolstrijd Twee moties unaniem aangenomen Steendijk polder weer onderdak Mercurius wil meao Rupsen vreten de bomen kaal Limonade gestolen Win één van de vele prijzen in onze VAKANTIE-PRIJSVRAAG DONDERDAG 20 JUNI 1985 Maassluis De gemeente Maassluis heeft een claim van 2204,37 gulden in gediend bij mr.W.P.J. Witte, curator in het faillissement van Dick Vahrmeij er, de directeur van Conro Lines. Toen Vahrmeijer zich in 1980 Maas sluis vestigde, nam hij zijn intrek in een riante woning aan het Wipper spark. Gas, water en licht betaalde hij echter niet Ook aanmaningen hielpen niets en toen Vahrmeijer met zijn vrouw Erica naar Maarn vertrok, kon de gemeente naar het geld fluiten. Nu het faillissement van Dick Vahrmeijer door twee anderen is aagevraagd, is de kwestie voor de gemeente Maassluis ook weer actueel geworden. De rechtbank behandelde gistermor gen wederom het verzet, dat Vahr meijer tegen zijn faillissement heeft aangetekend. Vorige week beloofde hij de rechter snel met geld over de brug te komen, maar gisteren vroeg Vahrmeijer wederom uitstel. De rech ter heeft hem nu nog een week de tijd gegeven om orde op zaken te zetten. Het faillissement is aangevraagd door Petrochemie in Hilversum en een in dividuele schuldeiser. Het gaan om een bedrag van 13.000 gulden. Andere schuldeisers wachten op nog veel hogere bedragen van Dick vahr meijer en zijn vrouw Erica, directeur en eigenaresse van Conro Lines: een duo dat in 1980 plannen lanceerde om een draagvleugelbootverbinding tus sen Maassluis en Londen te starten. Daar is het nooit van gekomen. AI snel bleek het echtpaar geen enkele finan ciële achtergrond te hebben, waarna de plannen op een laag pitje kwamen te staan. De schuldeisers bleven even wel met een fikse kater zitten. Een kantoorhandel in Vlaardingen heeft nog een vordering van 100.000 gulden i en een architectenbureau in Ca- 2 aan den IJssel heeft een nog vele e vordering. Het echtpaar, dat een riante landhuis neeft in Maam, staat nog meer te wachten. De openbare verkoping van het huis en de inboedel staat gepland voor 27 juni en 2 juli De Rotterdamse curator mr.F. Stokman heeft beslag la ten leggen op de goederen en de aan delen van Conro Lines. Hij is bij de zaak betrokken geraakt als curator in het faillissement van A.Eendenburg, de voormalige directeur van Jute Tira de Company uit Maassluis. Hex ver moeden bestaat dat er geld van Een denburg naar Vahrmeijer is gevloeid. Het zou gaan om een bedrag van ruim 1 miljoen gulden. Schiedam Het was al een half uur na de opening gistermiddag niet meer nodig om een geluids wagen door Schiedam-Noord te laten rijden. De belangstelling voor het timmerkamp ten noor den van het Baehplein was groot genoeg. Om half drie waren alle ballonnen al opgeblazen; 84 kin deren timmerden, zaagden en or- i er flink op los, som migen met handschoenen aan, tegen de splinters. Er was volop hout, welwillend beschikbaar gesteld door Schie- damse aannemers ep een Rotter damse houthandel. Deuren, lat ten, bekistingen werden door de kinderen uit de bestelbus gela den, waarmee jongerenwerkster Marijke Huisman heen en weer reed. En eind van de middag lag de hele bouwspeelplaats bezaaid met hout Hier en daar stonden al kant en klare hutten gereed, die vooral op het indianenfeest op dinsdag 9 juli goed van pas zullen komen. „Zo'n timmerkamp moet eigen lijk een permanente plaats krij gen," vindt Marijke Huisman, die voor enkele maanden in dienst is van de stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN). De leegstaande school, die vlakbij staat, is volgens haar een uitstekend geschikte opslag plaats. Het timmerkamp zoals het nu is opgezet op een steenworp af stand van de Heijermansflat, blijft amper vier weken. Vrijdag 12 juli is er alweer de afsluiting met een fancy-fair. Tot die tijd worden de timmeractiviteiten af gewisseld met extra vermaak voor de jeugd. Woensdag 26 juni is er een kampvuur, zaterdag 29 juni wordt er een 'huisraad' ge houden voor de hutten, woens dag 3 juli volgt een sportmiddag, zaterdag 6 juli bouwen de kinde ren vlotten om mee te varen in de singel tussen Baehplein en Heijermansplein. Maandag 8 juli maken zij totempalen en de dag erna sluit het indianenfeest hier op aan. Donderdag IX juli wordt èr een' viswedstrijd bij de bouw speelplaats gehouden. Dit is nu écht een bouwvak vakantie. Reijnhout: Nooit bordjes gezien met: begraaf plaats. Schiedam „Het is zeer rechts om het begraven juist voor de gewone man zo ont zettend te verhogen. Met 52 procent! Ik zou wel eens willen weten of dat zomaar kan, of de prijzenbeschik- king van het ministerie van economische zaken dat toe laat." D'66-raadsiid Adri Reijnhout, Schiedams felste tegenstander van het nieuwe crematorium Beukenhof, is het niet eens met het gemeenteraadsbesluit om de begrafenisrechten te verhogen tot 795 gulden. „Het is nu gekomen op het ni veau van hetcrematierecht Voor wie het principieel niet uitmaakt of hij begraven of gecremeerd word,*; is nu de keus voor crema tie eenvoudiger geworden. Bij be graven hoort per slot van reke ning ook een zerk. Zo'n steen kost honderd gulden, dus voort aan is begraven zelfs duurder dan cremeren. Ik vind dat niet eer lijk. Ik zie het als een aanmoedi gingspremie voor cremeren, of laat ik het liever anders zeggen: het begraven wordt nu ontmoe digd. En dat terwijl wethouder Zijdeveld zelf altijd om het hardst heeft geroepen dat begraven en cremeren gelijkwaardig aan el kaar moeten zijn! Ik heb toch in mijn achterhoofd, dat via een Vlaardingen De kritiek op wethouder Arij Maarleveld en zijn ambtenaar Piet Zoutendijk in de raadscommissie onderwijs was gisteravond niet mals. „U hebt krampachtig naar argumenten ge20chtom de aanvraag voor een Jenaplanschool af te wijzen", zei CDA'er Jo Schriel en WD'er Jan van Hemert vond die argu menten ook niet al te sterk. „Hoeveel stokken heeft u nog om de hond te slaan", vroeg Jack Chang van de stichting voor het neutraal bijzonder onderwijs aan de wethouder. „Wij hebben de aanvraag beoordeeld met de wet in de hand", verdedigde Zouten dijk zich en Maarleveld wees op het „levensgrote gevaar dat de schoolstrijd in Vlaardingen weer wordt open gegooid." De vereniging voor openbaar on derwijs en de algemene bond voor onderwijzend personeel lie pen te hoop tegen de Jenaplan school. Zij zijn bang dat de nieu we school leerlingen aan het openbaar onderwijs onttrekt en dat daardoor de werkgelegen heid in gevaar komt In tegenstelling tot Maarleveld dacht de CDA'er, dat ouders en stichting met de wet in de hand geen strobreed in de weg kon worden gelegd. „Ik vind dat u ze de kans moet geven zich te mani festeren." Dat leverde hem een daverend applaus op van de mas saal aanwezige ouders. „Ik heb zo'n idee dat de spanning er nog wel even in blijft", was de conclusie die Maarleveld trok. CDA en WD lijken de stichting voor neutraal bijzonder onder wijs te willen steunen, maar een definitieve uitspraak deden zij nieu PvdA'er Gerard Boender stelde zich duidelijk achter Maar leveld op. „Als de stichting vrij spel krijgt, zijn de remmen los. Dan kunnen wij de rust op het Vlaardingse scholenfront, waar wezoveel jaren aan gewerkt heb ben. wel vergeten." Waterweg Een delegatie van leden van Tweede Kamer en Provinciale Sta ten van het CDA brengt een werkbe zoek aan Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. De afvaardiging, die onder leding staat van drs. Huib Eversdijk, werkt vrijdag een intensief programma af. Na de ontvangst vrijdagochtend door de Maassiuise burgemeester Van Es in het Maassluise stadhuis zullen de christen democraten zich in vier groepen opsplit sen. In de raadzaal van het stadhuis is een discussie-ochtend. Er wordt gespro ken over de Rijnmondproblematiek (10.30 uur), buitenlandse werknemers (10.55 uur), vervoersproblematiek (11,20 uur) en gif in woonwijken (11.45 uur). In Koningshof start om 10.30 uur een discussie tussen de kamerleden en be woners van de Maassluise gifwijk Steendijkpolder over gif in woonwijken. Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemonderzoek zal dan een inleiding houden. In Maasland is er een bijeenkomst over Midden-Delfland en ook wordt nog het bedrijf Verolme Elektra bezocht, waar zal worden gesproken over het onder werp overheid en bedrijfsleven. In Scheidam wordt een bezoek gebracht aan de Rijnmond MTS, het openbaar nutsbedrijf en het arbeidsbureau. Het scheepsreperatiebedrijf Vlaardingen Oost krijgt eveneens bezoek van het CDA. In gebouw de Lijndraaier zal de fractievoorzitter afdeling Vlaardingen van het CDA Jo Schriel een inleiding houden over het minimabeleid. De CDA'ers zullen verder bezoeken brengen aan Delft en het Westland. Schiedam De gemeenteraad van Schiedam vindt het onaan vaardbaar in 1986 nog te moeten betalen voor een organisatie, die dan inmiddels opgeheven zal zijn: het openbaar lichaam Rijnmond. „Als Rijnmond gewoon provincie had kunnen worden, was de al gemene bijdrage zonder meer ko men te vervallen. Nu minister Rietkerk anders wil, kost het ons geld," aldus de WD-fractieleider in Schiedam, Gerard Verhuls- donk. Zijn motie, waarin het on aanvaardbaar wordt uitgespro ken, werd door de gemeenteraad met algemene stemmen aange nomen. Herman Noordegraaf (PSP/PPR): „Aardig om te zien, dat de WD boos op Koos is." De minister van binnenlandse zaken stelt zich op het standpunt, dat de gemeenten in deze regio elk een aantal ambtenaren van Rijnmond zal moeten overne men. In de motie zegt de Schie- damse gemeente begrijpelijk te vi ^0e VVD vindt d; nteraad ook dit on- vinden. Met name vindt dat haaks staan op het door dezelfde minister opge legde beleid van bezuinigingen, dat bij de gemeenten heeft geleid .tot inkrimping van het ambtelijk apparaat -Rijnmond-taken overhevelen haar gemeenschappelijke rege lingen vindt het Schïedamse stadsbestuur getuigen van onvol doende inzicht van Rietkerk in de noodzaak van goede regionale samenwerking. Schiedam zal zijn standpunten kenbaar maken aan regering en parlement, de pro- vin de Zuid-Holland, de Rijn- mon draad en de andere gemeen ten in het Rijnmondgebied. Handtekening De discussie over Rijnmond in de Schïedamse raad ging niet zo gladjes als het unanieme besluit kan doen vermoeden. De PvdA was een beetje melig geworden en fractieleider Ge Brouwer vroeg om een leespauze. Dat was een sneer naar CDA'er Jaap van Katwijk, die vlak daarvoor bij een andere motie bedenktijd had gevraagd. Het betrof hier een motie, ingediend door de CPN, die overigens uiteindelijk ook de steun van alle partijen zou krij gen. Hierin spreekt de gemeenteraad zich uit tegen een fusie van de drinkwaterieidingbedrijven in de regio-Rotterdam. De motie tegen deze 'drinkwater-OGEM' moest op speciaal verzoek van Van Kat wijk vermenigvuldigd worden. Ondertussen ging Schee res door met het agendapunt over Rijn mond. Verhulsdonk: „Het spijt mij dat ik Van Katwijk stoor bij het lezen van stukken, die ieder ander wèl begrepen heeft." Van Katwijk: „Je neemt dus aan' dat je mij kunt storen?" De twijfel bij het CDA over de drinkwatermotie was gerezen, omdat één hunner, Aad van lan gen, zonder overleg zijn handte kening onder de motie had gezet, toen CPN'er Ulferd Bruseker daarom vroeg. Toch ging het CDA zonder morren akkoord. Eén blok Verhulsdonk had van zijn Rijn- mond-motie elke fractie een ko pietje gegeven. .Behalve aan ons," zei PSP/PPR-raadslid Her man Noordegraaf. .Nee hoor," zei Verhulsdonk, „ik heb Bruse ker er één gegeven. Jullie van klein links willen altijd toch zo graag één blok vormen, daar rin gen jullie toch altijd van uit? Of," zei hij tegen D'66, „is dat sinds de terugkeer van Van Mierlo soms anders?" trtïc de verwachte exploitatiever liezen van het crematorium te ruggedrongen moeten worden. Hier is sprake van een verkapte promotiecampagne voor het cre matorium." Veelzeggend vindt Reijnhout het, dat op verschillende plaatsen in de stad bordjes zijn komen te hangen die verwijzen naar het crematorium. „Nooit hebben er gens bordjes gehangen, waarop aangegeven staat waar de be graafplaats is." Bezichtigen Vanavond zullen de gemeente raadsleden en hun partners het nieuwe crematorium gaan be zichtigen. Adri Reijnhout zal er niet bij zijn. Vorig jaar probeerde hij de raad ervan te weerhouden een crematorium te laten bou wen, omdat er in Overschie en Rotterdam-Zuid al twee verlies gevende crematoria zijn. Gisteren zei wethouder Zijdeveld in onze krant, dat het financiële bezwaar niet wezenlijk is: het gaat volgens Zijdeveld om het principe dat cremeren en begra ven gelijkwaardig zijn. Begraaf plaatsen zijn ook een verliespost, maar daar praat niemand over. „Ja, dat vind ik ook wel," zegt Reijnhout, „maar het is het oude argument. Het punt is dat er ex tra verlies bij komt. Cremeren hoeft toch niet in dezelfde plaats als waar je woont? Je kunt je urn hier laten neerzetten, maar cre meren kan elders in de regio. Kijk, ik denk er ruim over. voor mijn part gaan wij ook over tot regionale begraafplaatsen." Om nog twee redenen zal Reijn hout er vanavond niet zijn. Hij noemt zichzelf principieel tegen 'vlagvertoon* waarbij raadsleden op gemeenschapskosten borre len. En hij neemt Zijdeveld een grap kwalijk, die vorige week voor enige opschudding zorgde. Toen VVD'er Gerard Verhuls donk badinerend voorstelde om Reijnhout, als tegenstander van het crematorium, de Beukenhof te laten openen, liet Zijdeveld uit zijn mond vallen dat Reijnhout wat hem betrof de eerste gebrui ker mocht worden. Woedend werd hei D'66-raadslid „Zoiets zèg je niet in het openbaar"- maar volgens de wethouder is het grapje verkeerd begrepen. Ondernemers Reijnhout heeft contact gehad met twee begrafenisonderne mers, die vorige week op een voor hen georganiseerde open dag aan de gemeente hebben ge vraagd wat de tarieven voor cre meren nu worden. Reijnhout „De ambtenaren schijnen daar een absulute zwijgplicht over te hebben. De ondernemers kregen het tot op de dag van vandaag niet te horen. Dat is wel star en kwampachtig van de gemeente, want het raadsbesluit is nota bene openbaar." De ondernemers klaagden er te genover het D'66-raadslid ook over dat de aula op de algemene begraafplaats, naast het nieuwe crematorium, al een half jaar klaar is, maar dat voor begrafe nissen gebruik moest worden ge maakt van een houten keet een kale, armetierige noodruimte. Reijnhout blijft met twee vragen zitten. Kost het de gemeente ex tra geld, dat de bouwer van de oven van het crematorium hal verwege de bouw failliet ging? En waarom is het gewone begra ven 52 procent duurder gewor den, terwijl de prijs voor een ei gen graf van 4500 gulden naar 3000 gulden daalde? „Daar profi teren maar weinig mensen van. Ik vind dat een rechtse politiek." Maassluis De wijkverenigïng Steendijkpolder in Maassluis krijgt weer de beschikking over een eigen onderkomen. In de cember van het vorige jaar brandde het onderkomen aan de Merellaan volledig af en sinds dien is het bestuur naarstig op zoek gegaan naar vervangende ruimte. De gemeente Maassluis heeft nu een oplossing gevonden. Het tweeklassige sehoolgebouwtje aan de Generaal De Wetstraat wordt afgebroken en opnieuw opgebouwd in de Steendijkpol der. Het nieuwe onderkomen wordt eveneens geplaatst aan de Merellaan. Voor de afbraak, verplaatsingen en opbouw is een bedrag nodig van 100.500 gulden. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam steu nen de aanvraag van de dag- en avondscholengemeenschap Mer- cunus voor de vestiging van een meao. In een brief aan het minis terie van Onderwijs en Weten schappen betuigt de gemeente Schiedam adhesie met het voor stel van de stichting Mercurius. Men vindt een mavo voor vol wassenen als keuzemogelijkheid te beperkt. Joost van Ladesteijn uit de Steendijkpolder is niet bang voor de rupsen. Voor de fotograal wilde hij er best een paar In zijn vuistje houden. Maassluis Medewerkers van de plantsoenendienst in Maassluis rijn gestart met de bestrijding van de rupsenplaag in de Steendijkpolder. Vorige week kon het karwei niet worden uitgevoerd door de plotse linge regen vaL De bestrijding is nodig, omdat de rupsen alle bomen kaal vreten. „En dat is natuurlijk funest De bomen zijn de longen van de stad. Geen blaadjes aan de bomen, geen zuurstof en dat is natuurlijk een ramp voor de stad, aldus een woordvoerder van de afdeling plantsoenen van de gemeente Maassluis." Ook in het Lickebaertbos in Vlaardingen zijn veel rupsen. De ge meente Vlaardingen is nog niet met de bestrijding gestart Viaardtn- gen wil het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen zoveel moge lijk vermijden en wacht nog even af of de rupsen snel in aantal zal toe nemen. Schiedam Een inbraak in een magazijn bij het Schiedamse zwembad Groenoord heeft een flinke buit aan limonade opgele verd. De gestolen partij drank is zo'n 1.000 gulden waard. Bij een supermarkt aan de 's Gra- velandseweg pakte een 30-jarige vrouw uit Rotterdam het wat voorzichtiger aan. Zij probeerde zonder te betalen met een partij sterke drank ter waarde van 130 gulden aan de haal te gaan. Lei op de advertenties, welke op S 23 mei, 30 mei, 6 juni, 13 juni en 20 juni 1985 met de vermelding "Deelnemer W vakantieprijsvraag" in deze kranten I- staan. Knip de advertenties van bovenstaande data uit en bewaar deze, want op 20 juni a s. verschijnt nl. een :j: grandioze vakantieprijsvraag, waarbij u de advertenties nodig hebt om deze prijsvraag goed op te kunnen lossen. s Er zijn diverse aantrekkelijke prij- zen te winnen waaronder een-hootd- prijs van 500,-, een tweede prijs van - S 250,- en een derde prijs van 100,- en- vele andere prijzen. i? De verdere voorwaarden vindt u in de S krant van 20 juni 1985. S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1