Brouwer blij met vertrek Van der Lugt VIAARDINGS DABBIA SCHIEOAMSCHi COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Hoogendijk wil affaire in de doofpot stoppen Aquatherm misschien afgeslankt verder Hijs kraan ikt ij MOhr Met geweld naar binnen Kluis gestolen Emmastraat: winkel wordt weer woning Plaatsgebrek in beschermende woonvormen Hoogstraat wordt echte wandelstraat Baas en bovenbaas DINSDAG 9 JULI 1985 Bewoners Drieën- f Huysen eisen onderzoek 9 Wethouder Hoogendijk: affaire in de doofpot...? Vlaardingen Bewoners van het bejaardencomplex Drieën-Huysen eisen een onderzoek naar de slaan de ruzie die zich twee we ken geleden heeft afge speeld tussen directeur G. J. Verburgh en de voorzitter van hun eigen bewonerscomissie Bert van Embden. Zij zijn van daag met handtekenin genlijsten langs de deuren gegaan. - Do voorzitter zag dat liever niet: ;,Maar ik kan ze niet meer tegen houden. Iedereen is enthousiast om te tekenen." Van Embden "heeft een gesprek gehad met -wethouder Mariétte Hoogendijk, maar die probeert naar zijn zeg gen de zaak alleen maar in de doofpot te stoppen. Verburgh, die inmiddels met va kantie is, heeft tegen Van Emb den gevloekt en hem zijn kantoor uitgesleurd. Daar bad hij zijn ex cuses voor moeten aanbieden, vindt de 74-jarige bewoner van Drïeen-Huysen. „Als hij dat ge daan had was het allemaal al ach ter de rug geweest. Was het maar waar! Nou blijft het zitten wroe ten, Wat heb ik aan die ellende?" Schrik Maar het is niet achter de rug. Verburgh heeft zijn excuses niet aangeboden en wethouder Hoog endijk heeft er werk van ge maakt Vrijdag was zij bij Van Embden op bezoek en tot zijn schrik beloofde zij donderdag avond weer te komen. Dan neemt ze het hele algemeen be stuur van de stichting tot huisves ting en verzorging van bejaarden Zo loopt het incident wei danig uit de hand, vindt Van Embden. „Die mevrouw Hoogendijk dacht dat ze het af kon maken onder een kopje koffie. Zij wiljde zaak 'een beetje bagatelliseren." Geliefd Maar dat nemen de bewoners "niet, weet de voorzitter van de bewonerscommissie. Die willen -dat directeur Verburgh, die toch al niet geliefd was onder de be- 'woners, op het matje wordt ge roepen. Van Embden begrijpt niet waarom donderdag het hele bestuur van de stichting bij hem langs moet komen. ,Jk heb het hele verhaal nou al zo vaak ge daan, ook tegenover mevrouw Hoogendijk. Ze wil mij zeker op een foutje betrappen." Die bijeen komst vindt plaats in de huiska mer van Van Embden. Daar voelt hij zich tenminste op zijn gemak. Van Embden had nog hoop dat hij de zaak in rustige banen zou .kunnen leiden, maar die begint •langzaam te verdwijnen. „Ik be gin mijn greep op de mensen te verliezen. Ik wilde d'r geen ellen de meer van maken, maar de be woners gaan ageren. Die willen mij niet kwijt" Van Embden mag de hele affaire ronduit vervelend vinden, de blijken van medele ven die hij sinds de ruzie krijgt vindt hij wel hartverwarmend, „D'r belde hier laatst een wild vreemde man aan, die zei: „Bent u Van Embden? Ja? Dan wil ik u alle geluk wensen." Schiedam Jeugdland Schiedam is gisteren be gonnen zonder het podi um, waarop allerlei arties ten zouden optreden. Het Brabantse bedrijf, dat het podium zou komen bou wen, meldde 's ochtends om tien uur dat de vracht wagen wel onderweg was gegaan, maar een klap band had opgelopen. Jeugdland-coördinator re gelde via een bedrijf uit Capelle snel een alterna tief podium, maar dat stond nog niet in elkaar, toen wethouder Luub Hafkamp om elf uur het startsein gaf met een wel gemikte klap op de Kop van Jut. Pas toen het podium eenmaal in elkaar gezet was, kon het pro gramma met artiesten worden afgedraaid en als een der eersten was Glenda Peters aan de beurt, met haar Randy Crawford-act Dat trok veel jeugdige kijkers, maar de kinderen hadden zich niet bepaald verveeld, zolang het podium nog niet in gebruik kon worden genomen. Er waren veel meer attracties opgezet aan.de voet van het Schiedamse stads kantoor en daarvan werd flink gebruik gemaakt Het muzikale duo Bob Bert wachtte de bouw Met smaak verorbert dit meisje een suikerspin. Dat ze er kleverige handen van krijgt, deert haar niet. van het podium niet a£ de twee speelden wat nummertjes her en der op het Stadserf. Het was trouwens toch al een meevaller, dat om elf uur alleen het podium nog ontbrak, want toen Van Broekhoven om kwart over acht op zijn werk kwam, stond er nog niets: geen draaimo len, geen kraampje, geen spring- bus, niets! „Ik sta ervan te kijken hoe snel ze dat allemaal opzet ten",zei Jeugdland-Joop over het bedrijf dat de opbouw regelde. Spinnen Hafkamps opdoffer op de Kop van Jut bracht een muzikale ka- kefonie op gang, die voor de kin deren het sein betekende om van alles te gaan ondernemen. En wat deden zij het eerst? Niet het schminken was het leukst, ook niet het muizenvangspel en het spierpijn bezorgende hometrai- nen, maar wel de suikerspin. Het meisje dat die spinnen draaide had geen tijd om stil te zitten; in een mum van tijd hing er bij de entree naar Jeugdland vanaf de Huis te Riviereweg een zware, zoete lucht. Aan de andere kant was er een popcorn-atm osfeertje, zodat het haast niet anders kon dan dat de kinderen zich zoet ge droegen. Het werd een ontspannen eerste vakantiedag ondanks het tegen vallende weer. „Maar het is ten minste droog en dat vind ik al heel wat, want om negen uur miezerde het een beetje. Toen schrok ik wel even", aldus Joop van Broekhoven. In het stadskantoor konden kin deren zich omkleden in een zachtgeel elfenkostuum, het was hier een komen en gaan, zodat de ambtenarenflat iets levendiger was dan doorgaans. Wijken Jeugdland duurt tot en mei vrij dag 26 juli. Vandaag trok Jeugd land de wijken In, met sport en spel en het theater Amsterdam, dat 'De muis in het bed van ko ning Zanzibar' opvoerde. Het programma voor morgen ziet er ais volgt uit: om tien uur creativi teit in De Ouverture op het Bach- plein en film in het Zuiderkwar tier aan de Dwarsstraat, om kwart over tien een spelcircuit op het Dr. Wibautplein, om twee uur creativiteit op het Hemapleïn en film in de Blauwe Brug en om kwart over twee een speïcicuit op het Frans Halsplein. Donderdag is er onder meer het theater Ton Laros met de La- chen-is-oké-show in de 4 Molens en sport en spel op de Maasboule vard. Kinderen proberen de knal van wethouder Hafkamp op de Kop van Jut te evenaren. Personeel verrast door faillissement Vlaardingen De 46 werknemers van het Vlaardingse bedrijf Aquatherm hebben de moed nog niet helemaal opgegeven. Hun hoop is gevestigd op curator mr J.H. Olter- mans die, nadat gisteren de president van de Groningse rechtbank het faillissement uitsprak, gaat onderzoeken of er nog moge lijkheden zijn lopende projecten af te ron den en hei bedrijf in afgeslankte vorm voort te zetten. De hoofddirectie van het bedrijf in Groningen heeft op 4 juli zelf het faillissement aangevraagd. Bij de drie vestigingen van Aqua therm (Groningen, Duiven en Vlaardingen), werken in totaal ongeveer driehonderd mensen. Voor het personeel van de Vlaar- dingse vestiging, dat sanitaire en centrale verwarminginstallaties maakt, was het faillissement een volslagen verrassing. Bedrijfslei der Oskam vertelde gistermiddag dat het personeel pas vorige week vrijdag door de directie in Groningen op de hoogte was ge bracht van de aanvraag van het faillissement Dat de rechtbank in Groningen gistermorgen het faillissement uitsprak, moest hij van het Rotterdams Nieuwsblad vernemen, „De directie in Groningen heeft ons niet best geïnformeerd", stelt Oskam spijtig vast „We wisten wel dat het met Aquatherm niet zo best ging, maar dat het zo snel zou gaan. De laatste tijd zat er bij ons groei in." Oskam denkt dat de Vlaardingse vestiging is mee gesleurd in het faillissement, dat werd veroorzaakt door het dicht draaien van de geldkraan door fi nancier NMB-Heller. Vakantie Het werk in Vlaardingen gaat voorlopig gewoon door, maar de sfeer is na de uitspraak van de rechtbank uitermate slecht Van de pogingen van de curator om het bedrijf in afgeslankte vorm voort te zetten, hadden de werk nemers in Vlaardingen nog mets gehoord. „We zitten hier te wach ten op onze ontslagbrieven", zegt bedrijfsleider Oskam. Het werk gaat deze week gewoon door. Vrijdag gaat het bedrijf drie weken met vakantie. „Niet leuk natuurlijk, om op zo'n manier op vakantie te gaan. Als je terug komt, kan er een ontslagbrief voor je klaar liggen. Maar er gloort nog een sprankje hoop", zegt de bedrijfsleider, daarbij doe lend op de pogingen van de cura- Schiedam Inbrekers hebben zich met bruut geweld toegang tverschaft tot Van BV aan de Nij verheidstraat, waar cassettere corders, speakers en andere ap paratuur met een gezamenlijke waarde van 5800 gulden werden gestolen. Zij forceerden een flin ke ruit om binnen te komen. Op die manier kwamen zij ook bij Redcord BV aan de Jan van Rie- beeckweg binnen. Hier werden kantoormachines meegenomen. Ook de Smashing Fellows/TSF zagen dat van hun kantine aan de Stadhouderslaan een ruit was in gedrukt Wijn en snoep werden vermist Uit de Teerstoof aan de Nieuw- straat verdween tachtig gulden. De dief heeft waarschijnlijk een valse sleutel gebruikt Schiedam PvdA-frac- tieleider Gé Brouwer is blij met het vertrek van Jos van der Lugt uit de Schiedamse gemeente raad. Hij heeft daar twee redenen voor. „Allereerst is het plezierig weer m.et een complete fractie verder te' kunnen. Wij hebben volgens de verkiezingsuitslag van 1982 recht op veertien zetels en één daarvan hield Jos onterecht be zet Daar komt bij: ik was natuur lijk niet gelukkig met de situatie, dat hij wel in de raad zat maar nooit kwam. Elke partij had daar moeite mee. Het tast namelijk de geloofwaardigheid van de poli tiek in het algemeen aan. Je haalt het gezicht naar beneden door zo'n houding." Brouwer zegt dat het vertrek van Van der Lugt 'een beetje' als een verrassing komt „Er weid al heel lang gefluisterd dat hij uit Schiedam zou vertrekken, dat hij zou gaan verhuizen en zijn huis verkocht had. Dan gebeurt er niets en dan denk je: het zal alle maal weL Dan kijk je er toch in eens van op, als het eindelijk wèl zover is dat hij opstapt" Van der Lugt verhuist naar Vee- nendaal, in de Gelderse Vallet Hij is in Gelderland directeur van een welzijnsstichting geworden, nadat hij sinds zijn ontslag als op bouwwerker van de stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord een tijdje in de Babber- spolder in Vlaardingen had ge werkt Brouwer zal vermoedelijk mor genavond een gesprek hebben met Arie Zwambom, die door het stembureau als opvolger van Van der Lugt is benoemd. Brouwer verwacht min of meer dat Zwambom de benoeming wel zal aanvaarden, maar wil even pei len hoe diens situatie nu is en of de Gorzenaar er wel tijd voor heeft „Mijn fractie heeft geen en kele reden om tegen Arie te zeg gen: jó, doe het niet want wij wil len dat iemand anders erin komt." Mocht Zwambom toch voor de eer bedanken, dan is Rietje Ko- nings van stichting Lentefeest de volgende op de kandidatenlijst; en na haar prijkt PvdA-afde- lingsvoorzitter Ruurd van der Veer op de lijst. Vlaardingen Alsof een kluis met 20.000 gulden niet genoeg was, hebben inbrekers in een be drijf aan de Energieweg ook een bestelauto gestolen. Daarmee werd de kluis, waar verder nog waardepapieren in zaten, ge transporteerd. De auto is door de politie inmiddels teruggevonden in de buurt van het bedrijf. De hijskraan steekt met de wielen omhoog de lucht in, de kraan zelf ligt inmiddels op een ponton. Schiedam De wielen staken metershoog in de lucht, nadat gisterochtend een hijskraan van het Vlaardingse bedrijf Zwagerman voorover gevallen was. De kop van de kraan kwam daarbij in het water van de Wilhelminahaven terecht. Het ongeluk gebeurde bij de Hollandse Constructie Groep aan de Westfrankelandsedijk in Schiedam. Hoewel er veel mensen op het terrein aan het werk waren, raakte niemand gewond. De ar beidsinspectie zal echter een on derzoek instellen. De gevolgen hadden rampzalig kunnen zijn, als de hijskraan een andere kant op was gevallen. Waar de fout ligt, is vooralsnog onbekend. HCG-directeur H.Postma zei het niet in het be lang van de eigenaar te achten om er ruchtbaarheid aan te ge ven. Maar bij het Vlaardingse kraanverhuur- en transportbe drijf Zwagerman BV is men zeer benieuwd naar de oorzaak- Een woordvoerster hierover: „Als wij dat wisten... De verzeke ring is ingeschakeld, die stelt een onderzoek in. Het is wachten op de uitspraak.' Dat zal wel een weekje aanlopen." Het ongeluk met de hijskraan is voor publiek nauwelijks zicht baar geweest Het terrein .van de HCG wordt voor een groot deel aan het oog onttrokken door de nieuwe constructiehallen en door bossages en, aan de andere kant van de Wilhelminahaven, door een verlaten industrieterrein. Vanaf de Westfrankelandsedijk ter hoogte van de bibliotheekcen trale was het gebeuren alleen met de verrekijker waarneembaar, maar hier viel het slechts één toe schouwer op. Die zei: „Er gebeuren de laatste dagen gekke dingen in Schie dam. Eerst een windmolen waar van de wieken afwaaien, nu weer een hijskraan die een duik neemt." Schiedam Een pandje aan de voet van het Schiedamse stads kantoor, dat vroeger een woning was maar later de functie kreeg van winkel en magazijn, mag door A. Stouthandel nu toch weer als woning worden inge richt Het gebeurt niet vaak dat de bestemming van panden ver andert en zeker niet als dat twee maal met hetzelfde gebouw het geval is. Maassluis In de regio Nieuwe Waterweg-Noord bestaat een grote behoefte aan plaatsen in be schermende woonvormen voor mensen in psychische en sociale problemen. Dat blijkt uit een on derzoek dat de stichting Eben Haézer uit Maassluis heeft laten uitvoeren door V.W.M. Teunis- sen en A.CJ. Otten, doctoraal studenten van de rijksuniversi teit te Leiden. Er zijn nu 45 er kende plaatsen en volgens Teu- nissen en Otten zijn dat er 95 te weinig. Beschermende woonvormen hebben ten doek om te^vporko- men dat mensen iri eetfalgëmeen psychiatrisch ziekenhuis (AP25 worden opgenomen of om het mogelijk te maken dat patiënten van zo'n APZ daar al te lang moeten blijven. Er zijn al twee van zulke woonvormen in de re gio: Huize Eben Haézer in Maas- Suis en de Zuidbuurthoeve in Vlaardingen. De studenten hebben allerlei in stellingen op het gebied van gees telijke gezondheidszorg, huisart sen, sociale diensten, het maat schappelijk werk, de kruisvere nigingen en de sociale werkplaat sen in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland gevraagd naar de behoefte aan plaatsen in beschermende woon vormen. De conclusie is dat zelfs volgens de wettelijke normen de regio nog 27 plaatsen te weinig heeft. Maar, stellen Teunissen en Otten, die normen voldoen niet voor het Nieuwe Waterweg-Noordgebied, „Dan kunnen in de beschermen de woonvormen alleen mensen worden geplaatst vanuit een APZ en niet vanuit de maatschappij." De stichting Eben Haezer zal de resultaten van het onderzoek aan de hogere overheden ter kennis brengen. Vlaardingen Kinderlokker tjes. Zo heten in politiekringen de blauwe borden die zullen worden geplaatst op de Brede en de Smal - le Havenstraat en de Hoogstraat. Daarmee wordt het voor de poli tie eindelijk mogelijk om op te treden tegen automobilisten die hun voertuig in het wandelge bied parkeren. Maassluis Beleefd, doch belerend, sprak gisteravond om half elf een 35-jarige Maassluizer die zijn hond uit liet een jongere man aan met het verzoek: - ,.Wilt u uw hond eens bij u houden?" Zelf had hij zijn hond aan de lijn en hij kon er niet goed te gen, dat een loslopende hond agressief op zijn huisdier af kwam. De aangesproken baas werd kwaad, zei datde man zich er niet mee moest bemoeien en begon te slaan. Bewoners van de Westwijk zagen de vechtpartij en alarmeerden de politie. Het kalmeren ging met veel moeite; een agent kreeg een trap in zijn nek. Het baasje, een 26-jarige Maassluizer, moest mee naar het bureau en kreeg een pro-* ces-verbaal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1