WATERWEG SPORT 13 3 Heren tracteren, vreselijk gezellig 19.995.- OBALDADISO fIff ut Leo Krabbendam zet Holy in de steigers iggj MW naar Maassluis „LUXURY CLASS' in auto-comfort GARAGE VAN DALEN Vaak lokken mensen het ongedierte zelf II Gusto wil verder met majorettes mt Selectie WK oefent 7 SPORTAGENDA2 .Rotterdams Nieuwsblad woensdag PVV 10 juh 1985 Elsart Vuik nam nooit een vlo mee Schiedam Wie Elsart Vuik hoort praten, krijgt licht de neiging om zich eens hier en daar te krabben. Zo sterk is suggestie als het over vlooien gaat. Zelfs zijn chef Piet Jongbloed heeft daar nog last van. Vuik zou een boek over vlooien kunnen schrijven, de ene anecdote na de andere. Dat vindt hij leuk. Ook over ratten, wespen en kak kerlakken, want als ongediertebestrijder van de gemeente Schiedam kreeg hij te maken met alle beesten die mensen liever niet zien. Vandaag nam hij afscheid. Er zijn Schiedammers die er verdriet over hébben dat hij vertrekt Wie last had van ongedierte, zag hem graag komen. Als de buren het maar niet zagen. Gewetensnood heeft Vuik nooit gekend in de zestien jaar dat hij overal in de stad onge dierte te lijf ging. Daar lacht hij hartelijk om. Herinnert zich dat hij ooit naar een kerk moest om ratten te bestrijden. Een vrouw die daar de banken oppoetste schrok zich een ongeluk. „U moest u schamen om beesten die Onze Lieve Heer op aarde heeft gezet zo maar dood te maken", zei ze bits. Bij Elsart was dat aan doveman soren gezegd. Hij legde toch zijn voer neer; zo noemt hij het dode lijke mengsel waar hij ratten mee bestrijdt. Haver, verse sla-olie, al lemaal van de beste kwaliteit, want met minder nemen ratten geen genoegen. Daar stopt hij het gif in. Of in appels, brood, vlees of makreel. „Ik zal bidden dat die ratten het niet eten", zei de vrouw, maar haar bede was ver geefs. De ratten legden het loodje. Na zijn lange diensttijd gelooft Vuik heus niet meer alle meldin gen die over de telefoon binnen komen. Hij spuit niet in het wilde weg, gaat eerst zelf op onderzoek uit. „Meldingen kunnen een enorm vertekend beeld geven. Als mensen zeggen dut: zij zó'n grote rat gezien hebben en dat 'ie stilzat en dat je hem bij wijze van spreken had kunnen aaien, dan weet ik dat het geen rat was. Die blijft niet zitten." „Maar de mensen zijn ook een beetje iosgegroeid van de natuur; die schrikken van alles wat ze zien. In de helft van de gevallen kun je het probleem oplossen zonder een druppel gif. Dan zeg je: doe die oude voorraad nou weg, of die plant, of die noten. De mensen zien pluisjes al aan voor vlooien." Rallen lokken De mensen lokken het ongedier te vaak zelf, weet Vuik, „Ik heb het toch gezien joh, pffff! D'r was eens een vrouw die liet van drie hoog een bak met eten zakken. Voor de vogels, ja. Geen vogel heeft er ooit plezier van gehad. Maar ze kijken wel gek op als ze dan ratten zien. Ik ben zelfs men sen tegengekomen, die legden voedsel voor ratten neer. Die beesten moeten toch ook leven, dachten ze." Bij Vuik heeft die gedachte nooit post gevat. Als hij een rat tegen komt, dan gaat die 'voor gaas'. „Dan maken wij hem kapot. On herroepelijk." Hij lacht weer. De meeste mensen zijn bang van rat ten, maar Vuik niet „Dat is ook helemaal niet nodig, want ze doen niks. Je moet alleen je broekspijpen in je sokken stop pen, want daar kruipen ze in. Maar laat ze maar gaan, ze bijten niet" Elsart komt overal binnen, dat is een bijzonder facet van zijn. vak, vindt chef Piet Jongbloed. Bij eenzame mensen, vervuilde mensen. Daar lopen soms de vlooien in het trappenhuis, ko men de maden uit het plafond. jDokters en mensen van de GGD, die komen daar toch ook, maar die houden er blijkbaar hun mond over", verwondert Jong bloed zich. Dat ongedierte alleen in oud- Schiedam zou voorkomen is vol gens Jongbloed en Vuik een my the. „Je vindt het door de hele stad", zegt de scheidende bestrij der. „De mensen kijken de buren erop aan, als ze last hebben van kakkerlakken bij voorbeeld. Maar die kun je gewoon meene men uit de supermarkt, in een krat of in een doos. Vaak kunnen mensen er niets aan doen." Huilende mensen Vuik zal zijn vak zeker missen, daar moet hij maar overheen zien té komen. Er viel zoveel te lachen en hij maakte zoveel mee. Men sen die huilden als hij hun dode huisdier kwam ophalen, iemand die met twintig honden in huis zat, iemand die een lieveheers beestje in een giro-envelop stopte en meenam naar de huisdokter om te laten uitzoeken wat dat nou wel voor beest was. Hij moorde ook wespennesten uit, al vond hij dat niet het plezie-' rigste van zijn vak. „Die leesten zijn nuttig. Maar ja, als mensen er last van hébben dan moeten ze bestreden worden." Zelf heeft hij nooit ook maar een vlo meegeno men van een karwei. Daar gaat hij prat op. „Wïj zijn de schoonste mensen van Schiedam." door Aad Rietveld Elsart Vuik; 'Als de buren mij maar niet zagen.' Travestiet Hlawatsch: 'Er zitten wel lekkere bij, zeg' Vlaardingen Hé, merkte een cafébezoeker op, dat is een tekst van Lévi Weemoedt, Achterblij vers heet het Het was pas het vierde lied en toen al trakteerden de 3 Heren het publiek op een on vervalste Vlaardingse tekst: „Van koeien en van eenden/ zie ik nog niet de helft/ maar ik zie elk dood vogeltje/ van Vlaardin gen totDelluft." Ook op de mini-langspeler van de 3 Heren duikt Weemoedt op. Hij schreef de Tips voor alleen staanden: „Kom doe als Wee- door Kor Kegel moedt: dans in 't rond/ de kamer door met kat en hond,.. Koop een bos bloemen, zing een lied:/,het leven is zo eenzaam niet/ Denk toch eens meer aan hen die va ren/ of bung'len aan een straat lantaren." Muziek van Fred Piek, de 'iinkste' van de 3 Heren, voorheen zanger van Fungus en de Amazing Stroopwafels, en evenals les van Wijk, Lévi Wee moedt dus, woonachtig in Vlaar dingen. „Al twaalf jaar en ik doe ook mijn best mij aan te passen. Of het gelukt is, vertel ik over tien jaar wel," zei Piek gister avond in d'Oude Stoep. Het was een echt herenconfidentietje. „Ik woon op 150 meter hier van daan," zei Piek, een slordige 170 Heer Piek, heer Belinfante en heer Hlawatsch zingen over de liefde in het afwaswater. L-Serie 1300-1600-1800 v.a. Buys Ballotlaan 4 Tel. 010-34S700 VLAARDINGEN meter over het hoofd ziend, want de PKD is verder weg. Maar als hij die tekst in huize Weemoedt schreef, klopt het wel ongeveer. 3 Heren trakteren. Vlaardingers houden daar wel van, want het café aan de Smalle Havenstraat was afgeladen. D'Oude Stoep heeft het hele jaar dichters en kleinkunstenaars op de planken gehaald via het impresariaat Top Hat van Ruurd Meyer en Ben Vuijk. Het succes ervan noopte tot doorgaan en zo kon cultureel Vlaardingen onder anderen ken nismaken met Simon Vinke noog, Johnny van Doom, Ton Lebbing en drs. P. Ook volgend jaar wil Top Hat op dit stramien doorgaan. „Wij trekken aan Sjef van Oekel", zegt Ruurd Meyer. Gisteravond functioneerde d'Ou de Stoep als hekkesluiter van het lokale theaterseizoen. Overal be gint op de podia al een laagje va- kantiestof neer te dwarrelen, waarschijnlijk denkt men overal dat de liefhebbers toch naar het zonnige zuiden trekken zodat er niemand op voorstellingen af komt, maar als dat al zo is, waren zij voor de 3 Heren toch van va kantie teruggekomen. „Er is ge beld uit Amsterdam, Den Haag, of er nog plaats was. De Heren hebben kennelijk al fans in het hele land", zei Ruurd Meyer. Afwaswater Het komt de redactie van 'Sonja op zaterdag' toe de primeur te hebben gehad van de tractatie. „Alle liefde van de wereld, zit in het afwaswater"; het prachtig a capella gezongen lied bleef na de uitzending hangen. Heer Piek en de vroegere CCC- en Slumber- Iandband-leden Joost Belinfante en Friedrich Hléwatsch vormen een conventioneel gekostumeerd trio, al zal de travestie van Hla watsch iets minder keurig over komen. In een bevallig gesneden mantelpakje, sexy nylonkousen stootte hij keelklanken uit met een kracht van onderuit zijn naaldhakken, om vervolgens met zijn vioolstok overhoop te liggen met aan de muur achter hem hangende trompetten. Stof fig, die trompetten, liet hij met een rubberen tong merken: „Blèèèh." Heer Piek is daar een stille jon gen bij, met een robotachtige hu mor, maar aangepast dus aan Vlaardingen. Geharingkaakt. Het brein van de 3 Heren is Joost Belinfante. Hij geldt als een geta lenteerd reclamemaker ook Doemaar heeft daar zijn voordeel mee gedaan en hij weet iets van onverwachte plots, „De één haalt zijn inspiratie bij Bhagwan, de ander zoekt het in Hare Krish na, Maar voor ons is de onver dachte bron: het Cocktail Trio." „Gezellig, hè?" zong hij vele ma len, trendsettend. „Vreselijk ge zellig. Gezellig toch?" Psychologi sche vondst, want het was het slotnummer en dat vond ieder een ontzettend ongezellig, al stond Herman de kapper onver moeibaar mee te swingen. Toe gift was dus verplicht „Doen wij meteen maar, hoeven wij niet eerst naar boven te lopen, want daar is het veel te warm voor", vond Hlówatsch. Om te stikken was het in het café inderdaad, maar de propellor schuin boven het 'podium' moest uitblijven, „anders zouden de 3 Heren veel te veel op hun affi chesgaan lijken", zei Ruurd Mey er. Op die affiches stonden alleen drie overhemden met stropdas sen, zonder hoofden erboven... Zo'n propellor kan werken als een guillottine. Om bij te komen werden na af loop de 3 Heren getracteerd. Op bier. „Haring komt in Vlaardin gen niet meer voor", mopperde Piek. En Friedrich Hléwatsch bleek toen een zachtaardige jon geman, gevoelig. Als travestiet had hij de meiges in het café dur ven zeggen: „Er zitten wel lekke re tussen, zeg. Maar ik hou meer van belegen dames. Die zijn zo zacht; als rottend fruit." Schiedam Het tamboer- en trompetterkorps Gusto wil uit breiden met een majorettepelo ton. De vereniging^peelt de laat ste jaren met goede resultaten op verschillende concoursen in het land; zo werd I juni in het Bra bantse Hank opnieuw een eerste prijs in de wacht gesleept. Maar zelfs als winnen een gewoonte wordt, is er een nieuwe impuls nodig. „Wij van TT Gusto willen meer", laat secretaris Hans Valken we ten. En daarom worden leuke, vlotte meiges gezocht van twaalf jaar en ouder, die hun showoplei ding bij Gusto zelf kunnen krij gen. Niet dat de tamboer en trompet ters van Gusto tot dusver zonder meiges zaten, want in den 1 Teemde gingen zij wel vaak in op verzoeken om majorettekorp sen zonder vaste partners muzi kaal te begeleiden. Maar met het oog op het 35-jarig bestaar, dat overigens: pas in 1989 plaatsvindt, wil Gusto ai werken aan een ei gen peloton bezienswaardige jon gedames. Meiges kunnen zich elke maan dagavond tussen half achten tien uur opgeven tijdens de repetities in de Dukdalf; dat is achteraan de Maasdijk tegenover de vroegere scheepswerf Gusto. Overigens is er volgens Valken ook nog plaats voor muzikanten. En wie geen instrument kan bespelen, leert het wel, zegt Valken. Zoutendijk Aad Zoutendijk speelt donder dagmiddag tijdens zijn wekelijkse lunchconcert werken van Lem- mens. Bach, Krebs en van Noord. De Grote Kerk van Vlaardingen is van 12.45 tot 13.15 uur geopend en de toegang is vrij. In Memoriam Ter nagedachtenis aan Feïke Asma verzorgt organist Jaap Kroonenburg zaterdag een con cert op het Garrelsorgel van de Grote Kerk in Maassluis. Op het programma staan behalve twee composities van Asma zelf, ook werken van Bach, Boély, Guil- mant en ZwarL De toegang be draagt 5 gulden en het begint om 20.15 uur: Ely kerkkoor In de Dorpskerk van Kethel 82? ,insdag het traditioneel Tï ,.5 "«"uuorteei ge klede kerkkoor van de kathe draal van Ely In Engeland een concert Dirigent is Colin Stevens en ook fluitist Adian Fairlie ver leent zijn medewerking. Het pro gramma bestaat uit koormuziek vanaf de 16e eeuw, afgewisseld met fluit-en orgelspel. De toe gang bedraagt /3.50 en de op brengst is bestemd voor het gelfonds. Holy's Cees Schriek fs dit seizoen zon der meer de meest geteisterde honkbal ler Nadat een doorgeschoten bal al tweemaal z'n mannelijkheid had getest, was hij zaterdag het doelwit bij een sli ding van Ben Kerst (DOS'32) Zi|n vriendin Annemarie zou niet misstaan in de line-up van Holy Ronald Tarmond was in ieder geval niet tegen haar kracht bestand in een wedstrijdje 'handje druk ken' Tim Donnelly wilde zaterdag niet bij Cees Schriek achterblijven It ain't necessarily so Echt waar: Jan Lugfhart heeft vroeger in een Nederlandse jeugd- selectie (BRL) gespeeld Nee, natuurlijk niet als tweede honkman Holy-coach Jan de Vos solliciteerde naar de functie van terreinchef bij DOS'32 Gespeciali seerd in het vastmaken van honken en het dichtnaaien van de backstop Ken nelijk is niet iedereen bij DOS'32 even humor-be9tendig Zeker niet die jongen van die fietstassen Marja Noordam denkt de komende vier weken vanuit Al phen aan de Rijn met u mee En Balda dig duimt met haar mee Voor haar her tentamens Hebben we in augustus- /september/oktober (doorhalen wat niet van toepassing is) hopelijk een feestje Maar of die onvoldoende voor farmaco logie (boerderijkunde) nog is weg te werken... Nou ja, laten we maar het beste hopen Ludy Rouss heeft deze week haar voorsprong niet vergroot Zelfs niet in de keuken Wordt het to'ch^ een moeilijk maandje voor haar, zonder^ weerwoord Het tennïsjargon van Just Palm bevat welgeteld twee uitdrukkin- gen 'Hoppa' als het goed gaat Eri-y 'shit' als het mislukt Exceïsior'20 en Excelsior M verblijven binnenkort gelijk- t tijdig in Zeist Of Bob Glimmerveen en Eric Gudde dier dus even rekening mee X willen houden Jan Kooijmans 3laat als doe-het-zelver geen slecht figuur Vraag dat maar aan John van der Me. Nog even en ook Koos Oosterholt, Wini Brunïng en Henk Zuyderwijk keren terug in het eerste cricketteam van Excel- y sior'20 Welkom thuis, Norbert Balda- dig feliciteert de softbalsters van Schie- j dam 3 met het kampioenschap De da- tum voor de feestavond staat al in de agenda De sinds kort in Schiedam woonachtige Rob Hendriks (Sparta) waande zich vorige week heel even Nel- son Piquet was UVG heeft in Leon 7 Luistenburg (Roosendaal) eindelijk een 7 opvolger gevonden voor damestrainer- Ruud Bïerhoff Baldadig kan deze keu- 7 ze alleen maar billijken als Caroline "'r Gouka en Annette Kroon doorstromen O naar het eerste zevental Bij DWS wordt -f Rinus Rontberg verantwoordelijk gesteld 1 voor de siechte prestaties Hij ruimt 7 dus het handbalveld voor Leo de Vries Z Baldadig gaat voor niemand opzij. S ,8umttn v Het eerste team van Holy, met staand geheel links coach Leo Krabbendam. Vlaardingen Het Is Leo Krabbendam tot nu toe zeker niet tegengevallen. De opvolger van Leen de Gids zal bij Holy echter eerst in tijd en arbeid moeten investeren, alvorens de Vlaardingse softbalsters een mogelijke overgang naar de lan delijke tweede klasse aankunen. „De doelstelling", zegt Krabbendam zonder overdrijven, „is om volgend jaar die sprong te wagen. Nu hebben we daar de ploeg niet .voor. Dan zou ik vier, vijf andere speelsters nodig hebben. Het verschil tussen het eerste en tweede team bij Holy is veel te groot." Voor Krabbendam, samen met echtgenote Gerda helemaal gek van het spelletje', inging op de aanbieding van Holy's voorzitter Karei van Veen, wilde hij echter eerst orde op zaken stellen. „Ik had gehoord, dat er negen speel sters zouden weggaan. Ik heb dus eeret een paar weken bedenktijd gevraagd en een goed gesprek met de groep gehad. Toen bleek, dat alleen Maijolijn Berkhout naar Schiedam vertrok en dat Anja van Roon er mee stopte. De laatste is er overigens sinds kort weer bij." Het grootste probleem, waarmee Krabbendam werd geconfron teerd, was de bezetting van de pitchersstaf. Het talent Marjolijn Berkhout koos terecht voor een hoger niveau, zodat hij in eerste instantie aardig om het hand zat Van Bernisse werd voor die lood zware positie Caroline van de Water aangetrokken, terwijl Krabbendam zelf de bij Schie dam niet in de basis staande Jac queline den Hartog benaderde. Ontwikkelt Caroline zich met de week beter, Jacqueline kon het werk als 'heuvelartieste* toch niet aan. catcher. Nu moet Monique de Korver de ballen blokken, hoe wel hij in Joke Biacquière een be tere kracht heeft. Wat dat betreft, is het dus hinken op twee ge dachten. Krabbendam: „Joke is één van de d rijveren van het team. Ik heb haar op het tweede honk harder nodig in het binnen veld. Zij is misschien niet de bes- door Donald Bax te, maar wel de belangrijkste speelster." „Daarom", vervolgt hij. „heb ik het bestuur duidelijk gemaakt, dat we er nog niet zijn. Je kunt in mijn ogen beter een goeie rayon eersteklasser zijn dan een slechte landelijke tweedeklasser. We hebben een ontzettend jonge ploeg. De oudste is 24, de jongste 16. Ik heb daar gen enkel pro bleem mee. Je ziet die ontwikke ling in iedere sport, dat het eerste team steeds jonger wordt of dat de talenten op steeds jeugdiger leeftijd doorbreken. Ik heb geen moeite om me aan te passen." tweede team van Schiedam zou? dan naar Holy kunnen gaan om, te rijpen. En als ze dan klaar zijtT' voor het grotere werk, kunnen zé" terug. Maar ja", is zijn trieste con*"' clusie, „ik denk niet, dat je dateer* hier in krijgt." -'SZ Aan één wens zal het bestuur vap Holy, als Krabbendam opnieuw» 'ja' zegt, beslist tegemoet möeteh. komen: thuis spelen op zaterdag-I avond. Tegen Sint Lodewijk, den* duelletje om des keizers baarde waren cr vorige week bijvoor-? beeld zon tweehonderd "toe schouwers. En dat is iets', dat- Krabbendam dolgraag wil cohfï— nueren: „Dan gaan "ze maar-ohrl een uur of negen naar de disco.:." Opkomst Een eis stelde Krabbendam nog voor de win tertraining goed en wel was begonnen. „ïk heb dui delijk gezegd, dat niet trainen ook niet spelen betekent Dat is nood zaak als je iets wilt opbouwen. Ik moet zeggen, dat ik helemaal niets te mopperen heb met een traïningsopkomst van 98 procent. Daar had ik meer moeite mee verwacht. Ik vind wel, dat ze af en toe wat meer met hun sport bezig moeten zijn. Het lijkt soms net een kleuterschooltje. Dat zijn zaken, waarop ik moet blijven hameren." Krabbendam, die uitstekend te spreken is over de medewerking van bet bestuur ('Ik krijg alles ge daan dat ik wil'), zit eigenlijk al leen in z'n maag met een échte Eigen eer Of Krabbendam ook volgend sei zoen in dienst is bij Holy, durft hij met geen mogelijkheid te zeggen. De coach, die vijftien jaar lang z'n ziel en zaligheid in Schiedam stopte: „Ik heb ook nog zo iets als m'n eigen eer. Ik wil nog steeds zo hoog mogelijk coachen Als deze ploeg zo vooruit blijft gaan. vooral in de winter hebben we er keihard aan getrokken, en het bestuur wil met mij verder, dan ben ik best bereid nog een jaartje te blijven." In zijn gedachtengang zou het trouwens een goede zaak zijn als Holy en Schiedam een soort sa menwerkingsverband van de grond tilden. Geönt op het Ame- rikaane farm-systeem, waar elke profclub een aantal 'filialen' be zit, waaruit de aanvulling doorsij pel L „Een aantal speelsters uit het Vlaardingen Trai ner-coach Leo Krabben'-/ dam heeft bij de rayon, eersteklasser Holy de- beschikking over de.'- volgende speelsters: Caj, rol ine van de Water,' Monique de Korver, Monique Stouthandel," Joke Biacquière, Babet- te Keukens, Jacqueline- Fierens, Ellen van Tie-] nen, Edith van Teylin-*, gen, Jacqueline deirl Hartog, Inge Boef, Mo-,' nique van Denderen.' k Joke Post en Anja van] Roon. Scoorster annex] teambegeleidster is Gonnie van Veen. Maassluis De Rotaryclub Maassluis/Maasland haalt op-' nieuw een profclub naar de Eerste Stad aan de Waterweg. Was het twee jaar geleden het Belgische FC Antwerp, dat aantrad tegen, een combinatie-elftal uit Spelers van Excelsior M, VDL en MVV'27, ditmaal fungeert het Maastrichtse MVV zaterdag 3 augustus als tegenstander voor VDL. Net als de eerste keer is de opbrengst van deze wedstrijd be stemd voor een goed doel. De Rotaryclub Maassluis/ Maas land heeft de keuze laten vallen op de Stichting 'Tussen Wal en Schip', die maatschappelijke en culturele bijstand ver leent Bekendste namen in de Limburgse formatie zijn Dick Nanninga, Pierre Vermeulen en nieuwe oefenmeester Cor Brom. 1 L Schiedam VVK-trainer Harry Bouquet roept zijn selectie dirt^ dag 30 juli voorde eerste training bij elkaar. De Schiedamse,afd6r lings eersteklasser (RVB-zater* dag) werkt in de aanloop naar dè competitie, die zaterdag 31 augus tus van start gaat, de volgende oe fenwedstrijden af: zaterdag' 10 augustus 14.30 NBSW—VVK; dinsdag 13 augustus 19.00 Ber] keiWK, zaterdag 17 augustus 14.00 VVK-RVVH 3, dinsdag 20 augustus 19.00 KhoonVVÊ donderdag 22 augustus 19.00 CIONVVK, zaterdag 24 aUguL- tus 14.30 WK—NTVV. dïnsdée 27 augustus 19.00 WK—DVC en dinsdag 3 september 19.00 ZW— WK. ;i WOENSDAG 10 JULI Tennis: Toernooi Be Quick Maassluis (B1. B2, Q1, C2, D); Toernooi Ever green Maassluis (jeugd t/m 16); Toer: nooi ROVS Vlaardingen {C2, D+18)'* DONDERDAG 11 JULI Tennis: Toernooi Be Quick Maassluis (BI, B2, C1. C2, Db Toernooi Eyw- greeri Maassluis (jeugd t/m 16); Toep. nooi ROVS Vlaardingen (C2, D+iaïiL VRIJDAG 12 JULI XfTni?i Toernooi Be Quick Maasslijfs (B1, 82. C1, C2, O): Toernooi- Evbr- grem Maassluis (|eugd t/m 46)r Töef- nooi ROVS Vlaardingen ^C^ 0+18)7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2