Staatssecretaris naar Vlaardingen m Nog geen spoor van overvaller VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ruimte voor alternatief tuinieren Maasland breidt gemeentehuis uit n Buitelaar test conditie SW'ers:: Zwamborn doet't Dronken en zonder rijbewijs Jongetje vermist VAKANTIESERVICE ROTTERDAMS NIEUWSBLAD VAKANTIESERVICEBON A* B D Ravage na, aanrijding Steeds meer fietsen weg VUB wil niet met vakantie Dirkzwager beduusd na jeneverkraak Garneermesj es scherpe buit WATERWEG DINSDAG 16 JULI 1985 Schiedam Het moeras tussen het volkstuincom plex Thurlede en de 'spoorlijn Schiedam-Delft zal om zijn veronderstel de natuurlijke waarden in tact worden gelaten. De gemeente Schiedam heeft er geen ontgin ningsplannen mee. Ook Thurlede zelf ambieert in haar expansiedrift niet direct dit minst bekende stukje Schiedam. Veel Schiedammers weten niet, dat er in de gemeente nog een moeras is, dat laat zien hoe vroeger de hele streek eruit zag. Het is een onbegaanbaar stukje drassig land van nog geen 700 vierkante meter groot, inge klemd tussen het volkstuincom plex, de spoorbaan en een jong zijwater van de Poldervaart Ai- leen de pachters van de langs het spoor gelegen NS-tuintjes kennen het, evenals enkele in brekers die vroeger actief wa ren in de noordoosthoek van Thurlede. Vroeger lag er een plank over de sloot, die de groentetuintjes van de NS scheidt van de volks tuinen. Inbrekers maakten nog al eens misbruik van deze onof ficiële toegang tot Thurlede, die langs het moeras voerde. Het leidde ertoe, dat ook de spoor wegtuinders het recht werd ontzegd om via Thurlede naar hun grond te gaan. De nieuwe route voor Spoorwegtuinders loopt nu langs de zijarm van de Poldervaart en het moeras. Ooit zijn twee inmiddels overleden bestuursleden van Thurlede, Van Pelt en Bouwer, wel eens uit nieuwsgierigheid het moeras ingegaan. Zij zijn ge vlucht, weet de huidige secreta ris X Zevenbergen. „Zij werden lek gestoken door de honderden muggen, die er wonen." Nadien is er niemand meer in het moe ras wezen kijken; het is gevaar lijk. Zelf bekeek Zevenbergen zaterdag voor het eerst Thurle de vanaf de moeraszijde van de sloot Het tegenwoordige Thurlede- bestuur voelt wel, in tegenstel ling tot het vorige, voor een nieuwe verbinding vanaf het volkstuincomplex naar de NS- tuintjes. ,,Een brug lijkt ons de aangewezen oplossing," zegt voorzitter J. J. Lemson. Om ech ter deze sluiproute voor inbre kers te bemoeilijken zou de in gang tot de NS-tuintjes via de zijtak van de Poldervaart ver grendeld moeten worden. Het moeras ligt tussen twee oude kavelsloten, die in de vori ge eeuw Schiedamse landerijen omgaven. Die sloten liepen dwars door het gebied, waar nu de tuinhuisjes staan. „En dat is goed te merken, want precies op die plekken willen de huisjes nog wel eens verzakken," aldus Xemson. Thurlede mikt op uitbreiding Schiedam Arie Zwamborn heeft zijn benoeming tot gemeen teraadslid in Schiedam aanvaard. De PvdA'er completeert daar mee de fractie, die ruim een jaar dertien in plaats van veertien ze tels bezette. Dat was een gevolg van de afsplitsing van Jos van der Lugt, die als onafhankelijke eenmansfractie verder wilde, maar nooit acte de présence gaf. In tegenstelling tot zijn voorgan ger is Zwamborn wel van plan de vergaderingen bij te wonen. Vtaaraingen Staatssecre taris drs.G. van Leijenhorst (onderwijs) verricht op 26 augustus de officiële opening van de nieuwe openbare ba sisschool Jan Ligthart. Het is de enige basisschool in Vlaardingen die, na het in treden van de wet op het ba sisonderwijs op 1 augustus, in een gloednieuw gebouw van start gaat. Het was een spontaan idee van wethouder Ary Maarleveld om dat Vlaardingse unicum door een 'hoge pief van het ministerie van onderwijs te laten openen. Minis ter Deetman had geen tijd, maar de gemeente wreef zich al in de handen dat er een staatssecretaris wilde komen. „Hartstikke leuk", vindt de afdeling onderwijs. Om de nieuwbouw van de Jan Ligthartschool is in het verleden veel te doen geweest Eerst maakten omwonenden bezwa ren tegen het nieuwe gebouw aan het Emaus, later kwamen de middenstanders aan Emaus en Voorstraat in opstand, omdat de bouw van de school de afeluiting van die twee straten tussen An thony Knottenbeltsingel en Schiedamsedijk noodzakelijk maakte. - De gemeente wis' de school ech ter tussen al die klippen door te loodsen en op 26 augustus wordt dat met Van Leijenhorst gevierd in de multi-functionele ruimte van het gebouw. De school is dan al een klein weekje in gebruik. Maasland De uitbreiding van het gemeentehuis van Maasland, de anderhalf miljoen gulden kost, moet eind oktober volgend jaar klaar zijn. Dat zei burgemeester Mieke Bloemendaal-Lindhout gisteren bij een hoorzit ting over de bouwplannen. Zij maakte het voorbehoud, dat dan wel dit jaar met de bouw moet worden begon nen. De komende twee weken kun nen bezwaarschriften tegen het. plan worden ingediend. Dat de' raad volgende week al een beslis sing over de plannen neemt doet geen afbreuk aan de inspraak, vindt burgemeester Bloemen- daal. P. Houtenbas, fractievoorzitter van de Open Groepering (OG), maakte bezwaar tegen de proce dure. Hij heeft zich in een eerde re fase tegen de huidige plannen uitgesproken en vergeefs— een goedkoper alternatief inge diend. De provinciale revalidatiestieh- ling (PRS) Westland, Delft en Nieuwe Waterweg-noord krijgt inspraak bij de nieuwbouw van het gemeentehuis van Maasland. Die toezegging deed wethouder C.Keijzer, voorzatter van de bouwbegeleidingscommissie, aan Paul van Gijzen van de PRS, „U zult in ieder geval een uitnodi ging van de commissie krijgen om een keer mee te praten", al dus Keijzer. Van Gijzen vroeg zich gister avond af hoe het met de bereik baarheid en de toegankelijkheid van het nieuwe gemeentehuis »u zijn voor gehandicapten en slecht ter been zijnde ouderen. Burgemeester Bloemendaal be loofde in haar openingsrede, dat aan de eis 'geboden toegang' zal worden voldaan. Dit houdt in, dat er geen drempels in het ge bouw komen en dat er een invali dentoilet komt Schiedam Het bestuur van volkstuincomplex Thur lede ziet geen andere mogelijkheden om te kunnen voldoen aan de gemeentelijke wens tot alternatief tui nieren dan via uitbreiding van het grondgebied. %,Het complex is te Idem om ook 'ruimte te maken voor mensen, die er groente willen verbou wen," aldus Thurlede-voorzitter JJ. Lemson. Hij heeft de advies commissie volkstuinen onder voorzitterschap van PvdA-frac- tiëleider Gé Brouwer daarvan in kennis gesteld. Met de platte grond in de hand heeft hij aange toond, dat er amper groene plek ken zijn waar extra tuintjes kun nen worden aangelegd voor het alternatief luimeren (alternatief .wil zeggen: op biologische wijze verbouwen, meestal groente in ."plaats van cultuurgewassen en sierbloemen). Juist waar Thurlede nog over groene plekken beschikt, maken spelende kinderen of hengelaars daar vaak gebruik van, redeneert Lemson. Hij ziet betere oplossin gen in uitbreiding: of langs de Poldervaart, tegenover de Oever en de Bietkraag; of parallel lo pend aan een zijwater van de Poldervaart ten noorden van het volkstuincomplex. De adviescommissie heeft begrip voor het ruimtegebrek. Voorzit ter Brouwer vindt dat de nota Al ternatief Tuinieren ook niet dwingend moet worden uitge legd; het is eerder een door de ge meente nadrukkelijk uitgespro ken wens, waarvan verwacht wordt dat Thurlede er rekening mee houdt De uitbreiding lijkt vooralsnog moeilijk te realiseren. Het pro bleem langs de Poldervaart is dat de dijkfunctie door tuinbouw on dermijnd zou worden. Het knel punt ten noorden van Thurlede is, dat er veel bomen omgehakt zouden moeten worden en dat nadeel lijkt niet op te wegen te gen de aanleg van een paar tuin tjes! Mocht Thurlede toch overgaan tot ^alternatief tuinieren op het huidige grondgebied, dan is de meest voordehandliggende plek bij 'het clubhuis van Thurlede, langs een vijver van het Prinses Beatrixpark. Dit is echter de eni ge speelweide; veel kinderen mo gen nauwelijks op de kunstig aangelegde tuintjes spelen. Ook zitten er vissers langs de kant Htm mentaliteit strookt niet altijd met tuinders, die op de biologisch verantwoorde toer gaan. .echter ook het Thurlede-bestuur tegen. Een suggestie van Brou wer is om hier meer Schiedam mers voor te interesseren, ook niet-volkstuinders. „Dat zou de maatschappelijke relevantie van de volkstuinen vergroten. Zelf weet ik overigens niets van snoeien," aldus Brouwer, die met zijn laatste opmerking vergat hoe bekwaam hij het "bezuinigings mes hanteert Thurlede zal zich buigen over de suggestie om het KNNV-blad Struinen in de kantine ter inzage te leggen. Secretaris J. Zevenber gen: „Be dacht niet dat die club 20 bekend was in Schiedam?" Hoogeweij ziet in contacten tus sen volkstuinders en hengelsport een mogelijkheid om tot aanleg van waterplanten over te gaan langs de vijvers van het Beatrix- park. Vlaardingen De 6-jarige Ali el Abbaudi uit de Haydnstraat in Vlaardingen wordt sinds maandag vermist Het jongetje was die dag rond half twaalf met zijn vriendje aan het spe len en was plotseling spoorloos verdwenen. Sindsdien is hij niet meer gezien. Ali is 1,20 meter lang. Maandag droeg hij een donkerblauw po loshirt met rode schouders en een witte kraag, een lichtblauw sportbroekje met grijze strepen, wit met blauw gestreepte sok jes en bruine sandalen. Hij reed op een oranje meisjesfiets met zwarte banden en een zwart zadel. De politie verzoekt ie dereen, die Ali sinds maandag heeft gezien, contact met haar op te nemen. De adviescommissie volkstuinen tast de noordelijke grens af van het complex Thurlede. Voorop iopen de voorzitters: Gé Brouwer van de commissie, J.J. Lemson van Thurlede. Met een achter Brouwer de zwijgzame Cees Hulsman. Contacfen Vanuit de gedachte, dat natuurlij ke plantengroei minstens op ge lijke voet staat met cultuurtui nen, heeft.ing. C. Hoogeweij de tuinders aanbevolen contacten te leggen met de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV). De chef van'de Schiedamse plantsoenen dienst meent dat de studie van .ongerepte,natuur vruchten kan afwerpen voor volkstuinders. Hoogeweij kwam op die gedach te, nadat Thurlde.uiteenzette dat er tegenwoordig betere contacten' zijn' met het complex Vijfsluizen .en 'jie Koninklijke Maatschappij -voor Tuinbouw en Plantkunde '(KMTP). Zo geeft een KMTP- vertegenwoortüger snoeicursus- Isenop Thurlede, waarbij gepoogd -wordt uit te leggen wat er gunstig lof ongunstig is voor een tuintje. -De animo voor deze cursus valt ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieadres? Natuurlijk kan dat. Dit jaar hebben we deze service aan onze abonnees verder uitgebreid, indien u van een van onze servicemogelijkheden gebruik wilt ma ken, vuft u dan de vakantie-servicebon In. Heeft u nog vragen? U kunt altijd onze lezersservice bellen; 010-14.74.00. Zij helpen u graag. BEZORGING Brengt u de vakantie door op èèn van de onder staande campings dan kunnen wij het ROTTER DAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieverblijf 'in de bus' bezorgen, zonder extra kosten. Uw abonnement loopt gewoon door. Recreatie Centrum Hoek van Holland (Oude en Nieuwe Kamp) - Hoek van Holland 2. De Meeuw - Brielle 3. Ronde Weibos - Rockanje 4. De Groene Weide - Ouddorp 5. Viugtenburg - 's-Gravenzande 6. De Quack - Hellevoetsluis 7. Recreatie Park Kruïninger Gors -Oostvoorne [§J WEEKKAART Op veel campings en volkstuinen in Zuid-Holland, Zeeland en Brabant is het ROTTERDAMS NIEUWS BLAD los te koop. In advertenties die regelmatig fn deze krant worden geplaatst kunt u lezen welke cam pings en volkstuinen dat zijn, indien u de vakantie op één van deze locaties door brengt, ontvangt u van ons weekkaarten met dag bonnen. Tegen inlevering van een bon kunt u dage lijks uw krant afhalen bij één van onze losse verkoop punten. De bezorging van uw krant op uw hulsadres wordt gedurende uw vakantieperiode tijdelijk onder broken. Deze extra service valt binnen de normale abonnementskosten. KRANT PER POST Nederland, België: Indien op uw vakantieadres het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD niet verkrijgbaar is, wordt uw krant u per post gratis toegestuurd (zonder extra kosten bui en uw abonnement). 3 inn en Europa: P.T.T. tarief ƒ3.- per dag (extra kosten naast uw abonnement). Buiten Europa: P.T.T. dagtarïef (extra kosten naast uw abonnement). U dient er wei rekening mee te houden dat verzen ding per post. tijdens de vakantieperiode, dikwijls vertraaïno ondervindt. (s.v.p. met blokletters invullen) HUISADRES; WOONPLAATS: TELEFOON: 0 tijdens onze vakantie maken wij gebruik van de service: (lees eerst de toelichting, daarna duidelijk aan kruisen) vakantieadres volledig invullen vakantieadres NIET invullen VAKANTIEADRES ONDERBREKING U gaat op vakantie en u heeft geen mogelijkheid om uw ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantiea dres te laten bezorgen én u wilt ook geen overvolle brievenbus op uw thuisadres; dan is er de mogelijk heid om gedurende uw vakantieperiode de bezor ging tijdelijk te onderbreken op uw huisadres. Gaat u langer dan 2 weken op vakantie, dan wordt het betreffende abonnementsgeld automatisch ver rekend met de eerstvolgende abonnementsperiode. Hotel/Camping: Adres: Adres van huisje/caravan/tent op de camping: Thuiskomst: Wilt u deze vakantieservicebon uiterlijk 3 we ken vóór uw vakantie opsturen, In een open envelop, naar ROTTERDAMS NIEUWSBLAD, afd. Vakantieadressen, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. (Een postzegel is niet nodig, die betalen wij}. De eventuele bescheiden nodig voor uw va kantie kunnen wij u dan tijdig doen toekomen. Schiedam Een enorme w ontstond gistermiddag op rijks weg 20 ter hoogte van Schiedam, door een botsing waarbij vier au to's waren betrokken. Er ont stond een file tot ver in Rotter dam. Een vrachtautomet container, die op de middelste rijbaan in de richting Vlaardingen reed, ver minderde plotseling vaart en week uit naar de rechter rijbaan, waardoor een personenauto die er vlak achter zat niet tijdig meer kon remmen. De auto tuimelde tegen de linker vangrail, waar hij geramd werd door een tweede personenauto. Die schoot naar rechts en belandde tegen de be- tonwand van het viaduct. De eer ste auto stuiterde nog een keer te rug tegen de vangrail en weer vloog er een auto bovenop. Vlaardingen - Het aantal fiet sendiefstallen in de binnenstad van Vlaardingen stijgt gestaag. De afgelopen week noteerde de politie 15 aangiften van gestolen fietsen en werd één brommer als vermist opgegeven. Bij elkaar be droeg de waarde van de gestolen tweewielers bijna vijfduizend gulden. Ook uit geparkeerde auto's werd weer flink gestolen. Vlaardingen In de zomer maanden kunnen mensen met een uitkering ook in de proble men komen, dacht het VUB. Daarom houdt het beraad van Vlaardingse uitkeringsgerechtig den ook in de vakantietijd spreekuur. Weliswaar minder dan anders, maar toch is het VUB één keer per week bereikbaar. Dat is op donderdagmiddag tus sen één en drie uur in het pand van Rood Vlaardingen aan het Weeshuisplein. De stichting die zich inzet voor uitkeringsgerech tigden is die middag ook telefo nisch' te bereiken (34.82.35). Van af september houdt het VUB weer gewoon vier keer per week spreekuur. Vlaardingen De Vlaar dingse politie heeft nog geen spoor van de gewa pende man, die gistermor gen de Bondsspaarbank in de Winkelhoeve overviel. Aan de hand van verklaringen van de twee personeelsleden, dïe na de overval geketend aan een radiator in het toilet achterble ven, is een signalement van de dader opgesteld. De man, die om tien voor half negen de beheer ster van het bankfiliaal met een vuurwapen dwong om de bank te openen en met hem naar binnen te gaan, was tussen 25 en 30 jaar oud, ongeveer 1,67 meter lang en droeg een donker kostuum en een zonnebril. De man dwong de beheerster de kluis te openen. De inhoud schoof hij in een koffer. De twee vrouwen moesten meer dan een uur in hun benarde positie blij ven zitten. Om kwart voor tien waarschuwden mensen die de bank in wilden, maar voor een gesloten deur kwamen te staan, de politie. De dader had toen al flinke voorsprang. De politie ver zoekt iedereen, die inlichtingen kan verschaffen over de overval, contact op te nemen met de re cherche (tel. 342355). Vlaardingen Zonder rijbewijs en met een flinke slok alcohol achter de kiezen stapte een 18-ia- rige Vlaardinger zondag in de- vroege ochtenduren achter het stuur. Zijn illegale rit was van korte duur. Door de hoge snel- heid verloor hij op de Van Ho- gendorplaan de macht over het - stuur. De dronken joy-rider ram de twee geparkeerde auto's. Daar was hij zo van overstuur, dat hij zijn voertuig liet staan en lopend naar huis ging. De politie wist hem korte tijd later echter op te sporen. Tegen de jongen werd proces-verbaal opgemaakt De auto waarmee hij het ongeluk veroorzaakte, werd total ver nield. Schiedam „Nee, dat gebeurt gelukkig niet elké dag," zegt men" bij distilleerderij Dirkzwager be duusd na de superkraak, waarbij inbrekers zo'n achtduizend fles sen sterke drank achterover drukten. Het ging voornamelijk om jene vers, ter waarde van 200.000 gul den: de grootste inbraak van dit jaar in Schiedam. De dieven kwamen de distilleer derij aan de Noordvest binnen door een gat in het dak. Zij laad den hun auto vol drank en ver dwenen. Maassluis Meer dan duizend garneermesjes, verpakt in bruine dozen, waren de waardevolle buit die een inbreker wegsleepte uit een kelderbox aan de Van Beethovenlaan in Maassluis, De mesjes, die gewoonlijk door standwerkers op markten en beurzen worden verkocht, verte genwoordigen een waarde van 9800 gulden. Uit de kelderbox van een woning aan de Mgr.W.M. Bekkerslaan werd een kleurentelevisie weg- genomen, dïe volgens de eigenaar vijfhonderd gulden waard was. De aanwinsten van SW heel voorzichtig in actie met de bal. Van links naar rechts Hans Loovens, Glenn Sonneville en René Goufreur. Schiedam Dick Buitelaar toonde zich, zoals een goed veldheer betaamt, gisteravond bij lange na niet content over de eerste schermutselingen. De eerste training van SW, zonder Hans Neeskens, Mark Wotte, Marcel Oosterdijk (als amateur bij de A-selectie gevoegd) en de plotseling toch voor vakantie afgereisde Jan Mul der, stond net als vorig jaar in het teken van het nodi ge loopwerk. De oefenmeester van de Schie damse eerste divisieclub liet zijn selectie een dik uur afzien, ver deeld in drie korte duurlopen en een afsluitende van ruim drie ki lometer, afgewisseld met een cir cuit-training. Traditiegetrouw kwam op dit onderdeel als laatste een keeper binnen. Henk Dtrven in dit geval, die als geldig excuus kon aanvoeren door een voedsel vergiftiging veel kracht te heb ben verspeeld. Van de nieuwelingen Hans Loo vens (De Graafschap). Glenn Sonneville (DSO) en René Cou- freur (Sparta), maakte de laatste een minder positieve indruk op de Brabantse trainer. Goufreur bleek conditioneel lang niet van- hetzelfde niveau te zijn als zijn, nieuwe ploegmakkers. Dat was* wèl Henk Salari, die kennelijk niet alleen van de zon had geno-, ten. Rest te vermelden, dat Harry van Kapel met een kuitbeen kwetsuur voortijdigafhaakte. Michael van Alphen, die dit sei zoen geen nieuw contract meer, kreeg, heeft zich op de valreep* aangemeld bij zondag-vierdek lasser SPC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1