Overweg Kethel wordt beveiligd Blankenburgtunnel stuit op protest -A. Kleuterwipjes voor tuinen Chopinstraat Geen geld voor Voormalig Verzet VLAARDiNGS OAGBIAO SCHIEOAMICHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT: immnrmnr Tuinder redt leven van racefietser Brandweer viert jubileum op de fiets Waterweg-Noord oneens met Europoort en Botlek Brand in leeg huis VAKANTIESERVICE ROTTERDAMS NIEUWSBLAD VAKANTIESERVICEBON A B C D vakantieadres Amerikaanse muziek en zang langs Waterweg Bescheiden wens Getroffen door balen Windenergie Westerkade Toch extra geld voor gymnastiek bejaarden Vertowijkmag eerst Videofilms huurt u bij EÜcSlV VOOR 'N HELE WEEBC Duur?... Nee! 6 films voor 25.- Baly- Dam 5a -Schiedam Open: ma/za 10-18, do koopav. 010 - 267126 iifiiniiimMMiKTnn □WATERWEG DONDERDAG 18 JULI 1985 Maasland Kordaat optreden van een Maaslandse tuinder heeft gistermorgen het leven van een 17-ja- rige Schiedammer gered. De Jongeman haalde omstreeks half elf met z'n ra cefiets op de Burgerweg een groepje meisjes in, waarhij hij de flets van een van hen aantikte. Hij kwam daardoor ten val. Omdat er ogenschijnlijk met de Schiedammer niets aan de hand 'was reden de meisjes, die aanvan kelijk waren afgestapt, weer door. De jongen werd echter plotseling onwel en viel in de naast de weg gelegen sloot Een voorbijganger zag dit gebeuren en waarschuw de een omwonende tuinder, die de Schiedammer uit de sloot haalde. Met behulp van mond- op-mond-beademing bracht hij de jongeman weer tot leven. Hij is naar het Holyziekenhuis in Vlaardingen overbracht en is thans buiten levensgevaar. De rijkspolitie in De Lier ver zoekt de meisjes contact op te ne men met het bureau, telefoon 01745-4341. Schiedam De Schiedamse brandweerliedenvereniging Vriendschap Zij Ons Doel (VZOD) viert haar 75-jarig be staan zaterdag met een fietspuz- zeltocbt, waarvoor kinderen en volwassenen zich tot vrijdaga vond in de kazerne aan de Breed- straat kunnen opgeven. De fietstocht, waarbij vragen ge steld worden die met de brand weer te maken hebben, is een ac tiviteit die past bij het karakter van de jubilerende vereniging. Vroeger was de brandweer nog een amateuristische bedoening, die bijvoorbeeld nauwelijks wa terdichte kleding had, en die be stond uit louter vrijwilligers. Via ontspanning probeerde de vere niging in die dagen de stemming enn te houden. Ook nu nog ziet de "club als haar taak om de sfeer te verbeteren en daarom organi seert zij voor haar honderd leden geregeld activiteiten met een sport- en spelelement De fietstocht begint zaterdag om half twee bij de kazerne, waar ook de finish is. De twee uur du rende rit gaat langs de mooiste plekjes van Schiedam, Deelname kost een gulden. Mr drs J- Hansen, - Eén van de meest onveilige spoorweg- ij de Kandelaarweg Schiedam - overgangen in Nederland, die bij de in Kethel, wordt eindelijk beveiligd. De knipper^ lichten worden vervangen door halve bomen. Op en afritten worden aangepast en verbeterd. In de kerkbuurt van Kethel zijn de bewoners blij, dat er na jarenlang klagen nu mee begonnen is. Na het zoveelste dodelijk ongeluk op de overweg haal den de bewoners met hun klachten de televisie. Op dat moment hadden de Nederlandse Spoorwegen, de gemeenten Schiedam en Rotterdam, het recrea tieschap Midden-Delfland en het ministerie van landbouw en visserij (de landinrichtïngsdienst en de directie openluchtrecreatie) al besloten dat de over weg in 1986 zou worden beveiligd. Het is nu een jaar vervroegd, door toedoen van hei recreatie schap en het in de Maaslandse Foppenpolder gevestigde Bureau van Uitvoering voor de recon structie in Midden-Delfland. De kosten bedragen 335.000 gulden. Hiervoor zal onder meer de steile helling worden verbreed en vlakker worden gemaakt, terwijl de bocht overzichtelijker wordt /Us eenmaal het deel plan Abts woude door de reconstructiecom missie is vastgesteld, zal de hele Kandelaarweg worden verbe terd. Deze route verbindt Kethel met het gehucht De Kandelaar en met Delft Dagelijks passeren tientallen treinen tussen Rotter dam en Den Haag de spoorwego vergang. Studiedag Dat de spoorwegovergang bij Ke thel gerekend wordt tot het deel- plan Abtswoude van de recon structiecommissie, komt doordat Waterweg/Delft In te genstelling tot de gemeen ten Rozenburg en West- voorne en de stichting Eu ropoort/Botlek Belangen zien de drie gemeenten ten noorden van de Nieuwe Waterweg absoluut geen heil in de bouw van de Blankenburgtunnel. Aanleg van deze tunnel heeft ook consequenties voor het Mid den Delfland-gebied. Als er een extra oeververbinding moet komen onder de Nieuwe Waterweg, hebben Schiedam, Vlaardingen en Maassluis veel liever dat dan de bestaande Bene- luxtunnel wordt verbreed. Ove rigens zou de noodzaak ook daar van eerst aangetoond moeten worden, vinden Schiedam en Vlaardingen, die daarmee een ouder standpunt handhaven. In Maassluis moet de gemeente zich er nog over beraden. Rijkswaterstaat houdt al sinds de jaren zestig rekening met de komst van de Blankenburgtun nel, die gepland is tussen de Bot- Iekweg in Rozenburg en aan de andere kant van de Nieuwe Wa terweg uitkomt naast het Lieke- baertbos, tussen Vlaardingen en Maassluis. In een concept-eind- nota zet rijkswaterstaat de voor- en nadelen van de Blankenburg- tunnel en de verbrede Benelux- tunnel tegen elkaar af. Inmiddels heeft de werkgroep Oeverbelan- gen Europoort/Botlekgebied deze nota aangegrepen am voor de Blankenburgtunnel te kiezen. Deze werkgroep telt vertegen woordigers van de industrie en de stichting Europoort/Botlek Belangen (EBB) en voorts de bur gemeester van Westvoome, J.M. Hoffmann, en de burgemeester van Rozenburg, H.B. van der Goot. Laatstgenoemde is voorzit ter. Het secretariaat is in handen van mr drs J. Hansen, directeur van de EBB die gezeteld is in het industrieel centrum Torendijk aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam. Siiltegebied De gemeenten Schiedam en Vlaardingen zijn het echter met de bevindingen van deze werk groep zeer oneens. René van der Hoek, plaatsvervanger van de Vlaardingse verkeersdeskundige Roel Blom, wijst op de schadelij ke gevolgen van de Blanken- hurgtunnel voor de Zuidbuurt De tunnel staat immers' niet op Schiedam Onverlaten hebben in de nacht van dinsdag op woens dag in de Beijerlandsestraat in Schiedam brandende kranten in de brievenbus van een leegstaande woning gepropt Een buurtbewoner, die het brandje te lijf wilde gaan en een ruit insloeg, raakte gewond aan zijn hand. Hij waarschuwde daarop de brandweer, die het vuurtje snel onder controle had. De schade bleef beperkt ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieadres? Natuurlijk kan dat. Dit jaar hebben we deze service aan onze abonnees verder uitgebreid, indien u van een van onze servicemDgelijkheden gebruik wilt ma ken, vult u dan de vakantie-servicebon in. Heeft u nog vragen? U kunt altijd onze lezersservice bellen; 010-14.74.00. Zij helpen u graag. BEZORGING Brengt u de vakantie door op éen van de onder staande campings dan kunnen wij het ROTTER DAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieverblijf 'in de bus' bezorgen, zonder extra kosten. Uw abonnement loopt gewoon door. 1. Recreatie Centrum Hoek van Holland (Oude en Nieuwe Kamp) - Hoek van Holland 2. De Meeuw - Brielle 3. Ronde weibos - Rockanje 4. De GrOBne Weide - Ouddorp 5. Vlugterburg - 's-Gravenzande 6. De Quack - Hetlevoetsiuïs 7. Recreatie Park Krutninger Gors - Oostvaorne l§] WEEKKAART Op veel campings en volkstuinen in Zuid-Holland, Zeeland en Brabant is het ROTTERDAMS NIEUWS BLAD Ids te koop. In advertenties die regelmatig in deze krant worden geplaatst kunt u lezen welke cam pings en volkstuinen dat 2ijn, Indien u de vakantie op éen van deze locaties door brengt, ontvangt u van ons weekkaarten met dag bonnen. Tegen inlevering van een bon kunt u dage lijks uw krant afhalen bij een van onze losse verkoop punten. De bezorging van uw krant op uw huisadres wordt gedurende uw vakantieperiode tijdelijk onder broken. Deze extra service valt binnen de normale abonnementskosten. ©KRANT PER POST Nederland, België: Indien op uw vakantieadres het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD niet verkrijgbaar is. wordt uw krant u per post gratis toegestuurd (zonder extra kosten bui ten uw abonnement). Binnen Europa: P.T.T. tarief 3,- per dag (extra kosten naast uw abonnement). Buiten Europa: P.T.T. dagtarief (extra kosten naast uw abonnement). U dient er wel rekening mee te houden dat verzen ding per post, tijdens de vakantieperiode, dikwijls vertraaina ondervindt. ONDERBREKING U gaat op vakantie en u heeft geen mogelijkheid om uw ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantiea dres te laten bezorgen én u wik ook geen overvolle brievenbus op uw thuisadres; dan is er de mogelijk heid om gedurende uw vakantieperiode de bezor ging tijdelijk te onderbreken op uw huisadres. Gaat u langer dan 2 weken op vakantie, dan wordt het betreffende abonnementsgeld automatisch ver rekend met de eerstvolgende abonnementsperiode. (s.v.p. met blokletters invullen) HUISADRES: WOONPLAATS: TELEFOON: 0_ tijdens onze vakantie maken wij gebruik van de service: (lees eerst de toelichting, daarna duidelijk aan kruisen) vakantieadres volledig invullen vakantieadres NIET invullen Hotel/Camping: Land: Adres van huisje/caravan/tent op de camping: Thuiskomst: Wilt u deze vakantieservicebon uiterlijk 3 we ken vóór uw vakantie opsturen, in een open envelop, naar ROTTERDAMS NIEUWSBLAD, aid. Vakantieadressen, Antwoordnummer 1579. 3000 VB Rotferdam. (Een postzegel is niet nodig, die betalen wij). De evenluetè bescheiden nodig voor uw va kantie kunnen wij u dan tijdig doen toekomen. zichzelf: een nieuwe weg zou aansluiting moeten geven op rijksweg 20. Die weg loopt dan met alleen pal langs het oeverbos Lickebaert, maar ook door het of ficieel als stütegebied omschre ven Midden-Delfland, waarvan de Zuidbuurt deel uitmaakt Vlaardingen heeft ook een lokaal belang om dan liever voor ver breding van de Beneluxtunnel te kiezen. Vlaardingen Is voor openstelling van 'hele oortjes' aan rijksweg 19, nabij de Beneluxtun nel, zodat de Mr L.A. Kesperweg een betere ontsluiting krijgt Wordt nu gesproken over open stelling van deze oortjes, dan gaat het om halve. Komt er een Blan kenburgtunnel, dan kan het veel langer gaan duren voordat Vlaardingen met de oortjes zyn zin krijgt Deze week hebben burgemeester en wethouders van Vlaardingen besloten minister Smit-Kroes te berichten dat de Blankenburgtunnel afgewezen wordt. De gemeente Schiedam is het eens met Vlaardingen, dat de Zuidbuurt geen schade mag wor den berokkend. „Er is al zo wei nig groen. En daarbij komt, die Beneluxtunnel ligt er nu toch," aldus de Schiedamse verkeers deskundige Hans van der Vlist. De gemeente is bang, als eenmaal de Blankenburgtunnel er is, de industrie vervolgens druk uitoe fent om alsnog rijksweg 24 aan gelegd te krijgen. Die weg is in de jaren zestig gepland vanaf de Blankenburgtunnel, lopend ten noorden van Vlaardingen en Schiedam in de richting van de Doen kade in Rotterdam, nabij Overschie. In Vlaardingen wijst Van der Hoek op de schade, die ook dan Midden-Delfland berok kend wordt. „Het kost onder meer een waardevolle eenden kooi," zegt hij. Van der Vlist zegt over de milieu effect-rapportage (MER) van rijkswaterstaat, dat deze de cate gorieën economie, natuur/milieu en verkeer wel behandelt, maar niet tegen elkaar afzet, zodat moeilijk is vast te stellen wat nu het meest doorslaggevend hoort te zijn. Vooralsnog ziet Schiedam er geen aanleiding in het stand punt tegen de Blankenburgtun nel bij testellen. In zijn functie van PvdA-fractie- leider in de provinciale staten van Zuid-Holland wil Van der Vlist nog wel kwijt, dat hij maar één argument ziet om eventueel toch vóór de Blankenburgtunnel te kiezen. Dat zou zijn, als de ver lenging van rijksweg 19 door Midden-Delfland ermee voorko men kan worden. Immers, een bredere Beneluxtunnel, met meer verkeer, zou een argument extra voor rijksweg 19 kunnen zyn. „Dat is echter niet het geval," al dus Van der Vlist „In alle va nanten, of de Benelux nu breder wordt of dat de Blankenburg er komt, gaat rijkswaterstaat al uit van de verlenging van rijksweg' 19, alsof het een vaststaand feit is. Dat verbaast mij. Ik vind het een rare zaak dat rijkswaterstaat daar voetstoots van uitgaat, want de Tweede Kamer moet er nog over beslissen. Tot dusver is alleen ge sproken over inpassing van rijks weg 19 in Midden-Delfland. Schiedam heeft gezegd: dat is niet ons pakkie an. Maar wat beslist nog aan de orde moet komen, is de inpassing van rijksweg 19 tus sen Schiedam en Vlaardingen. Daar gaat rijkswaterstaat aan voorbij." Schiedam/Vlaardingen Het wordt lanzgamerhand een zo- mertraditie, maar dat zou het nooit geworden zijn als succes steeds uitbleef. Ook nu weer ko men de Musical Ambassadors uit A men ka over voor een tournee door Europa om onder meer ook Schiedam aan te doen. De Schie damse Gemeenschap ontvangt de 95 muzikanten sterke selectie uit de high school bands op het podium in de Plantage, op dins dag 30 juli. reeds om half zeven 's avonds. het Bureau van Uitvoering het polderlandschap in drie plange bieden heeft verdeeld. De andere twee heten Lickebaert (tussen Vlaardingen en Maassluis) en Gaag (bij Maasland). Het echte Abtswoude is een gehuchtje ten zuiden van Delft Als er nu over Abtswoude gesproken wordt, be doelt men het gebied tussen Delft, Schiedam-Ketbel en Schipluiden. Het Bureau van Uitvoering houdt 30 augustus in de aula van de TH in Delft een studiedag over de recreatieve inrichting van Abtswoude. De Grontmij heeft voor deze inrichting een ontwerpstudie gemaakt De studie is te zien als een voor stel tot functiewijziging van on geveer 1200 hectare voor de reali sering van een bufferzone in de Randstad, welke weer onderdeel gaat uitmaken van de Randstad groenstructuur. De studiedag be gint om 10 uur met een presenta tie van de plannen door ir S. van Dusseldorp van de Grontmij. Inleiders zijn ïng. Ch. Zalm, drs S. Even blij, F. de Zee en prof. ir J. van de Ban van de Landbouwho geschool Wagenïngen. Mirjam Zaal en Hennie en Fred de Vaal in de ge meenschappelijke tuin. Vlaardingen Er is voor kinde ren zo weinig te doen ïn het buurtje rond Parallelweg, Cho pinstraat en Wagnerstraat, dat de gemeente van plan is de vereni ging van huiseigenaren wat geld te geven om in de gemeenschap pelijke tuinen speeltuig neer te zetten. De belangenvereniging van de bewoners, die zich Bever noemt, heeft de afgelopen maan den de turnen grondig opgeknapt en houdt op zaterdag 24 augustus ter ere daarvan een buurtfeest De paar duizend gulden, die no dig is om kleuterwipjes te plaat sen komt uit de begrotingspost 'openbare speelplaatsen en tui nen'. Dat is ongebruikelijk, want de tuinen tussen de flats zijn niet openbaar. Die zyn van de bewo ners, Maar de gemeente was ge troffen door de 'bescheiden wens' van de belangenvereniging, die aanbiedt om de wipjes zelf te plaatsen. „Gelet op de geringe speeimogelijkheden in het onder havige gebied moeten wij maar aan die wens tegemoet komen", vond directeur Gerritze van ge meentewerken en burgemeester en wethouders zijn het daar mee eens. De twee jaar oude vereniging van huiseigenaren heeft de laatste tijd het opknappen van de buurt met kracht ter hand genomen. De be woners hebben bijna alles zelf ge daan, op hun vaste werkavond, de maandagavond. Alleen het snoeien van de struiken hebben zij aan vakmensen overgelaten. Het feest op 24 augustus sluit de eerste fase van wat d<- bewoners noemen 'het actieplan tegen de verpaupering" af. Met een rom melmarkt, een rad van avontuur en een playback-show hopen zij geld binnen te krijgen om ook de rest van het actieplan te kunnen uitvoeren. Het speeltuig in de tui nen was een onderdeel van dat plan. Verder moeten de gevels, balkons, waterafvoeren drainage worden aangepakt Mirjam Zaat vindt dat het aanzicht in het ach terste deel van de Vettenoordse- polder er ai een stuk op vooruit is gegaan, ,,'t Is nou geen achter buurt meer." Maar het duurt nog wel een jaar of drie, voor de buurt eruit ziet zoals de bewoners het willen. Fred de Vaal: „Het is in twaalf jaar verpauperd, dat los je niet in een paar maandjes op." Schiedam Drie instellingen hebben bot gevangen wijk Nieuwland krijgen 3000 gulden voor een open bij B en W. Zij hadden voor enkele activiteiten sub- dag in het wijkcentrum op het Dr Wibautplein. sidies willen hebben, maar hun aanvragen zijn afge- Harpe Davids krijgt 4000 gulden voor de inrichting wezen. Het gaat om stichting De Wegwijzer, de Mis- ^van haar verenigingsgebouw^ En er wordt 5000 gul- sion to Seamen en het Voormalig Verzet Schiedam, den gestort in het fonds Historische Publicaties, De Wegware Rijnmond had 2000 gulden willen waaruit om te beginnen 'Geen ideaalmenschen'van hebben vx>r een regionale studie- en beroepen- drsHan van der Horst (over de SDAP in Schiedam) beurs. Dn Mission to Seamen vroeg een bijdrage is gefinancierd, voor het ainksterfeest, maar B en W gaan ervan uit dat de oi ganisatie gezien de eerdere corresponden tie had 1 unnr dat de gemeente aan zulke dingen niet ir '"et Voormalig Verzet wil de een re* veertig jaar na de oorlog, maar kri geen geld omdat Schiedam de bevrijdi.., .uacht heeft en daar de nodige gel den voor jittrok. Uit de drii afwijzingen spreekt, dat Schiedam steeds meer op de kleintjes let Overigens rijn ook subsi - dieaanvngen gehonoreerd. De bibliotheek krijgt 5000 gulcen voor de viering van het 65-jarig be staan, welk jubileum samenvalt met de landelijke bibliothec kdag die vanuit de Blauwe Brug in Schie dam wor it aangezwengeld. Enkele organisaties in Vlaardii igen Een 23-jarige werknemer van de Vlaard ii igse kunstmestfabriek Windmill is gister avond getroffen door balen kunstmest, die van een pallet afgleden. Het slachtoffer kwam te vallen. Hij is met buikklachten overgebracht naaar het Holy ziekenhuis. Schiedam B en W hebben de katholieke stichting voor sociaal- culturele arbeid (KSCA) nu offt- cieel toestemming gegeven het - oude noodgebouw van de Kruis-" vereniging Schiedam aan de- Westerkade in gebruik te nemen.' Hier komt het leer-werkprojecfl waarbij enkele jongeren ervaring zullen opdoen met toepassing van wind- en zonneénergie. KSCA-voorzitter is Armand van - Fuyvelde, de scheidend opbouw- werker van Schiedam-Zuid. Door rijn werk in de wijk was hij op de hoogte van de verhuizing van het kruiswerk naar een vroeger kantoor van BV Kuij- pers aan de Westerkade. En in zijn functie bij de KSCA kwam_ hem die informatie goed van pas. Aanvankelijk verbaasde de kruisvereniging rich erover dat het leer-werkproject ïn haar noodgebouw mocht worden ge vestigd. Zij verhuisde immers naar een permanent onderko men, omdat het de bedoeling was r dat het noodgebouw van de Wes terkade moest verdwijnen. B en W bedenken zich Vlaardingen De gemeente komt terug op zijn weigering om. extra geld uit de trekken voor het_ project Meer bewegen voor oude ren. Protesten van ouderen, die hun kans om mee te doen aan de gymnastieklessen in het water zagen vallen, hebben tot die om mekeer geleid. Voor de rest van dit jaar komt er drieduizend gul den extra beschikbaar. Of voor 1986 de benodigde zesduizend gulden subsidie er komt wordt nog bezien, Veel ouderen kwamen een maand geleden naar de commis- sie voor maatschappelijke dienstz verlening om hun stem te laten horen tegen het besluit van B en - W. De bewoners van het bejaar- dencomplex De Woudhof had den aan den lijve ondervonden dat de gemeente subsidie weiger de. Hun gymnastieklessen wer den duurder en veel deelnemers vielen al. Uit ouderenflat De Bol der stroomden aanvragen binnen om mee te kunnen doen aan de bewegingslessen, maar daar had de raad voor het ouderenwerk helemaal geen geld meer voor. w „De pot is leeg", zei coördinator Hans Koldenhof. Kolderhof vond de weigering van de gemeente onnodig. De raad voor het ouderenwerk: maakt een forse winst op de - meeste van zijn activiteiten, „Die winst gaat nu allemaal terug naar - de gemeente. Daar kan best een gedeelte van gebruikt worden voor de bewegingslessen. Dan houden wij nog dik geld over." De gemeente is na de pleidooien van de ouderen kennelijk over tuigd van het belang van de gym nastieklessen. De raad voor-het ouderenwerk kan voor de rest van dit jaar weer aan alle aanvra gen voldoen. Tot het project Meer- bewegen voor ouderen horen ook; lessen in yoga en volks- en stijl-- dansen, maar vooral de gyxnnasC tiek valt bij de bewoners van di- bejaardeneomplexen in del smaak. Z Maassluis Met het besluit dm de sanering van de Vertowijk in Maassluis voorrang te geven heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond andere afgravingen - moeten opschorten. Er is dit jaar geen geld meer voor, tenzij minister Winsemius extra - middelen toekent Het beschik- bare bedrag van 6,8 miljoen gul- - den is volgens Rijnmond vol- "a strekt ontoereikend. Wel zullen het Vertoterrein in Z Maassluis en de Trouw-locatie in Bemisse ten laste van het budget 1985 komen. 1 Keus?... Genoeg! Duizenden films w.o. kinderfilms, actie oorloq western, seksfilms. horror etc. etc. V.H.S, en extra groot Beta assortiment. Geen inschrijfgeld. Dubbele legitimatie verplicht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1