Gehandicapten mogen geen dia's vertonen Pi jm ..fj& Vol jonn kroes IGOLFBALLEN VERDWIJNEN I NOG STEEDS Steen De Vries abracadabra hülsta studio UAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Stemerdink aanvaardt commissariaat Wilton Tuinbouw school wil uitbreiden IlllSllL -«rf.- j Renovatie bad Zuid begonnen Ondanks prognoses PvdA: Auto uitgebrand Binnenstad I leuker voor j voetgangers NAM legt oliepij pen Wel vertoning in commissie verkeer en vervoer SM rS TVfco «aas!! m >5 BalWÊÊÊSm Al 50 Jaar voorlichting over wonen en slapen Holy toch vanavond Dubbel feest in de Gorzen Inbrekers slaan toe D'óó-voorzittert'Waarom nu pas?' Bart de Leede moet wachten □WATERWEG DINSDAG 30 JULI 1985 Bram Stemerdink: weer minister? Schiedam Overwegin gen binnen de PvdA over het nieuwe kabinet heb ben oud-minister .van de fensie Bram Stemerdink er niet van weerhouden een commissariaat bij de Schiedamse werf Wilton- Fijenoord. te aanvaarden. Hij-is onlangs samen met de vroegere directeur van de Rotterdamse Offshore Scheepsbouw (ROS), Van de Want, tot commissaris benoemd naast de al zit tende commissarissen Van Heeswijk en Simons. Al leen de laatste komt uit Schiedam: Jan Simons is senator voor de PvdA. Zijn partijgenoot Stemerdink heeft toch 'ja' gezegd tegen Wilton, hoewel hem nog is voorgehouden dat een com missariaat bij de werf onvere nigbaar is met een eventueel hernieuwd ministerschap. Komt de PvdA na de verkie zingen volgend jaar in de rege ring, dan is Stemerdink weer kandidaat voor de post defen sie. Wilton bouwt onder ande re onderzeeërs en heeft in het verleden vaak voor de marine 'gewerkt. Een minister krijgt daar vanzelfsprekend mee te maken. Stemerdink zou -een dergelijke functie niet mogen combineren met het commis sariaat van Wilton. De nieuwe commissarissen Stemerdink en Van de Want hebben ook zitting genomen in het bestuur van de Holding Wilton-Pijenoord, een stich ting die de aandelen van de werf in bezit heeft Het be stuur hiervan bestaat verder uit de commissarissen Simons en Van Heeswijk, directeuren Bas Sluis en Tjeerd Jonker, burgemeester Reinier Scheer- es, ondernemingsraadsleden Albert Etman en Dick Benner en de van Rijn-Schelde-Verol- me afkomstige J. van Rijn. Van Rijns benoeming heeft be gin juni stof doen opwaaien. De Industriebond-FNV vond dat met de RSV-topman 'het paard van Troje' werd binnen gehaald. De kadergroep van de bond heeft do leden hier over geraadpleegd, op een mo ment overigens dat de voor dracht al gedaan was en de on dernemingsraad zich hierach ter had gesteld. Wat voor Van Rijn behalve zijn financieel in- 2ieht heeft gepleit, is ook de houding geweest die hij in neemt tegenover de voormali- ge" RSV-president De Vries. Van Rijn heeft grote sommen geld teruggevorderd van De Vries. Maasland De christelijk land- en tuinbouwschool in Maasland komt op nieuw ruimte te kort. Het schoolbestuur maakt daar om uitbreidingsplannen voor de aanbouw van drie lokalen aan de hoofdvesti ging aan de Comman deurskade. Hiermee is on geveer drie ton gemoeid. De Maaslandse gemeenteraad heeft al medewerking verleend door het bestemmingsplan aan te passen. Het schoolbestuur gaat nu 1 toestemming vragen aan het mi nisterie van landbouw en visserij, dat de (systeem)bouw moet fi nancieren. Als de plannen naar wens verlopen, wordt verwacht met ingang van het schooljaar 1985-1987 de drie nieuwe lokalen in gebruik te kunnen nemen. De land- en tuinbouwschool zit over drie plaatsen verspreid. Aan de Commandeurskade zijn twin tig lokalen plus een houten de pendance met twee lokalen. In het vroegere hoofdgebouw aan de Kerkweg worden van de ge meente acht lokalen gehuurd: ze- - ven van steen en een houten lo kaal, dat inmiddels is afgekeurd. Daarnaast worden in gebouw De Magneet drie ruimten gehuurd. De school kent drie typen onder wijs: normaal lager agrarisch on derwijs, individueel lager agra risch onderwijs (ILO) en kort middelbaar beroepsonderwijs (KMBO). Het aantal leerlingen benadert de 700. In 1982, toen het gebouw aan de Comm'andeurskade met een gymnastieklokaal en zes lesloka len werd uitgebreid, bedroeg dit aantal nog ongeveer 500. „Die nieuwe uitbreiding is hard nodig. In de hoofdvestiging zitten we aan alle kanten aan de rooilij nen", oordeelt secretaris J. van Veelen van het schoolbestuur. „Eigenlijk vinden we de groei zo wel mooi genoeg. Het geeft alleen maar h uisvestingsp roblemen- Aan de andere kant kunnen en willen we als schoolbestuur ech ter niemand weigeren. Alleen is dat gesjouw door het dorp voor alle betrokkenen erg irritant. Daar willen we zo snel mogelijk van af," Vlaardingen Een auto, die ge parkeerd stond op de Amalia van Solmslaan in Vlaardingen, is gis termiddag helemaal uitgebrand. De oorzaak was vermoedelijk het overlopen van de carburateur. f Vlaardingen De binnen- stad van Vlaardingen wordt leuker voor voetgangers. Dat is althans de verwachting, die j. burgemeester en wethouders hebben van de nieuwe ver- keersmaatregelen op Hoag- I straat en Brede en Smalle Ha- venstraat. Bezorgend verkeer 1 mag doordeweeks alleen nog I tussen vijf en zes uur en op za- terdag tussen half acht en tien i uur de winkelstraten inrij- den. De gemeente wil met de nieu- we maatregelen het wande- len en winkelen in het cen- trum zo plezierig mogelijk Midden-Delfland De Neder landse Aardolie Maatschappij (NAM) legt ten noorden van Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis een olieleiding aan, die uit eindelijk moet uitkomen bij de raffinaderijen in Europoort. Een grote hoeveelheid olie, rond de 3,25 miljoen kubieke meter, die in het begin van de jaren tachtig in een boorput in Schiebroek is gevonden, zal door deze pijp wor den gepompt Een woordvoerder van de NAM zegt dat er zeker voor twintig tot dertig jaar olie uit dit winpunt is te halen. Voorheen werd er ook wel olie uit Schiebroek opge pompt, maar die betrekkelijk kleine hoeveelheid kon met vrachtauto's worden afgevoerd. De leiding zal volgens de NAM- woordvoerder in de loop van het volgend jaar of begin '87 klaar zijn. De olie wordt via Delft langs Maasland en Maasdijk gepompt Nabij de Oranjedijk zal de olielei ding de Nieuwe Waterweg en het Calandkanaal oversteken rich ting Europoort. Het gedeelte over de bodem van de Nieuwe Water weg wordt zaterdag 28 september gelegd en maakt deel uit van de grote zinker met onder meer de gietwaterleiding. maken. Voetgangers onder- vonden veel overlast van au- Égg tomobiiisten, die hun auto in de binnenstad parkeerden. *f>| De aantrekkelijkheid van het pfg Viaardingse winkelcentrum |§w nam daarmee duidelijk af, vonden burgemeester en wet- k$- houders. De drie straten wor- den nu een echt voetgangers- tSj gebied, compleet met de bij- -%f behorende borden. .«JJ Het wordt de politie een stuk gemakkelijker gemaakt om op te treden tegen kwaadwil- lende automobilisten. Tot dusver moest de politie maar bewijzen, dat automobilisten ,hun voertuig buiten de toege- JSl stane tijden in het centrum &G hadden neergezet Er gold wel een inrijverbod, maar geen parkeerverbod. Éen on- bevredigende situatie', vond y'H de gemeente. Daar wordt waarschijnlijk nog deze week een einde aan gemaakt. Vlaardingen De tekst op de steen in de Hof- tuin, een geschenk van steenhouwer J. de Vries aan de gemeente uit 1916, wordt aangevuld. Op de steen staat, dat het Hof de buitenplaats der ambachtsheren van Vlaardingen en Vlaardin- ger-Ambacht was van 1611 tot 1830 en dat het herenhuis ter plaatse van de gasfabriek stond. Maar die gasfabriek aan het Buizengat is al zo lang verdwenen, dat alleen een paar oude Vlaardingers nog weten waar hij stond, denkt Matthijs Struijs van het gemeentearchief. Voor 'fM S. de meeste mensen zijn de woorden abracadabra. Er wordt een bord op een lage voet bij de steen geplaatst, waarop de tekst met tekeningen wordt verduidelijkt. Het geschenk van steen houwer De Vries uit de Emmastraat was oor spronkelijk de voet van een zonnewijzer. Later werd de zonnewijzer weggehaald, de steen over eind gezet en de tekst ingebeïteld. Het kost de gemeente 1400 gulden om de verwijzing naar de gasfabriek weer voor iedereen begrijpelijk te maken. - ,4 li h£. - t Van de steen in het Hof is de tekst lang niet voor iedereen duidelijk. Met het slopen van de pla fonds en de scheidingswand tussen bassin en terras is gisteren de renovatie van zwembad Zuid in Schiedam van start gegaan. Pas vol gende week, als er ruim baan gemaakt, wordt volgens zwembadleidster Frida Kelj- zer de reuzeglijbaan c plaatst. Dat is een tijdrovend karwei, omdat het spektakel stuk om veiligheidseisen ste vig onderbouwd moet wor den. Maandag 19 augustus is gepland als de datum, waar op het zwembad weer geo pend wordt. (ADVERTENTIE) waar altijd wel enige afgeprijsde showroom-modellen staan! Singel 51 (achter Broersvest) Schiedam 010-267920 Vlaardingen De honkballers van Vlaardingen Holy halen toch vanavond de zondagmiddag na een inning gestaakte wedstrijd tegen Compri Aluminium- Zwijndrecht in. Aan de Zwalu- wenlaan wordt om zeven uur de eerste bal gegooid, Schiedam Met een straatfeest in de Sommelsdijksestraat en een dijkfeest bij clubhuis De Dijk vie ren de Gorzenaren zaterdag, dat het een gewone zaterdag is. Ei genlijk is er niet meer reden dan dat voor de dubbele feestdag. De Sommelsdijksestraat viert ook wel dat er een goede sfeer is '"blijven bestaan in het straatje, on danks het sloopbesluit van de ge meente Schiedam, maar die goe de sfeer wordt daar elke dag wel een beetje gevierd. Alleen zijn za terdag honderden wijkbewoners welkom op het van twaalf tot twaalf durende feest. Aldus Bob Meulendijk, voorzitter van de jonge Vereniging tot behoud van de Sommelsdijksestraat. Clubhuis De Dijk heeft allerlei activiteiten opstapel staan, waar van het 'kwalleballe' volgens Pe tra Krommenhoek het leukst is. Twee teams van elf vijf personen zullen elkaar bekampen met een zakje zand, waarvan het de be doeling is het in een teil water van de tegenpartij te dumpen, Andere activiteiten zijn kussens laan, waterlopen, hometrainen en sjezen op een zeephelling, Er is ook een playbackwedstrijd en een concert van Anneke Sarucco, Maassluis Inbrekers sloegen vannacht hun slag in de Maas- sluise Steendijkpolder. Aan de Shawdreef werd in twee wonin gen ingebroken. Door op de bo venverdieping de ramen te ope nen, kwam men de woningen binnen. Uit de ene woning werden pas poorten, girobetaalkaarten en 400 gulden weggenomen. De politie kon niet vaststellen wat er uit de tweede woning is verdwenen. De bewoners van dat pand rijn nog met vakantie. Onverwacht bezoek kreeg ook een familie aan bet Ferdinand Bolplein. Ook hier kwamen de inbrekers binnen door een raam te forceren. Uit het huis werd 500 gulden aan geld gestolen en ook girobetaalkaarten wisselden van eigenaar. giiHiiiiMiMiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiiimiiminniiiiiiiiiiiimig Vlaardingen De golf- ballen, waarmee de golfprofessionals les ge- ven op de oefenbaan in h de Broekpolder, ver- 1 dwijnen nog steeds als sneeuw voor de zon. H Vorig jaar was het hele- maal raak, maar ook dit 5 jaar zijn de dieven van f! golfballetjes weer ui- terst actief. „Gelukkig worden er nu wel min- der ballen gestolen", al- dus rar. Paul Nouwen, §jj voorzitter van de golf- j| club Broekpolder. verloop van tijd weer op. De 2 dieven geven de ballen een 2 nieuw kleurtje en verhande- §j len ze dan voor twee gulden S per stuk. Een nieuwe, bal kost =g vijf gulden. Nouwen: „Geluk- S kig wordt het niet erger. De ff professionals letten erop en 2 ook de leden zijn attent De po- S litie is hier ook regelmatig te 2 vinden dus het aantal ballen 2 dat wordt gestolen neemt ge- 2 *1 ukkig nog steeds af." De Vlaardmgse politie heeft Ln het verleden wel een aantal jongens opgepakt, toen zij be- |f zig waren met het rapen van de de ballen. „Ze zijn er toen met een waarschuwing afge- komen", aldus inspecteur Bjerling. „Ik heb echter nooit geweten dat die ballen weer 2 doorverkocht werden. Ik dacht dat ze die dingen ge- bruikten om mee te spelen. Ja, het is natuurlijk wel makkelij- ker dan het inleveren van een paar flessen m de supermarkt De wijkagent maakt regelma- s tig zijn ronde en ook andere surveillerende agenten hou- den de boel in de gaten. Overi- S gons is er nog nooit aangifte gedaan. We weten van de pro- blemen in de Broekpolder, maar het is niet zo dat we er extra veel aandacht aan beste- s den." Ëlii niii mi iiiniii iiiiniiiiii mi M i nu Kiiiiiiiiiii hi li mi ui iitiiiiiiiiiii li 11 ui inn i in iiiiiniii jiitiii tu^ Schiedam Marcel Houtkamp, voorzitter van D'66 in Schiedam, vraagt zich af „waarom nu pas" de inspraak van burgers in de raads commissies is verbete T B en W hebben onlangs besloten de mensen op de publieke tribune meer rechten te verlenen. D'66 is daar blij mee, maar, zegt Houtkamp: „AI vanaf het eerste optreden van D'66 in de Schiedamse gemeente raad (1970) is voor dit inspraakmodel gepleit door D'66, toen al koplo per in de strijd om het verkrijgen van meer inspraak voor de mensen die niet deelnemen aan de gemeentepolitiek. Toevallig is dat, ook nu nog, 99 procent van de bevolking." Houtkamp schrijft dit prominent gebrachte commentaar in het jongste mededelingenblad van D'66. „Eindelijk is het dan zover: D'66, daarin hartelijk gesteund door PSP/PPR en CPN, heeft zijn zin. Wij mogen dit waarlijk als een suc ces bijschrijven. Niet dat we het behoeven te vieren: het heeft vijftien jaar geduurd, is niet van harte gegaan en is bovendien zo vanzelfspre kend dat een. feestelijke omlijsting ervan zou misstaan." H Enkele honderden ballen wis- S selen per maand van eigenaar. „En de professionals worden daar de dupe van", aldus Nou- wen. „De jongens die de ballen stelen, stelen ze niet van de EE golfers maar van de drie man- nen die lesgeven. Zij moeten S steeds opnieuw investeren om ballen aan te schaffen. Een trieste zaak, want de professio- nals moeten keihard werken S om hun boterham te verdie- nen. Dat zouden de .dieven eens moeten beseffen De gestolen ballen duiken na Vlaardingen Het Vlaardings Overleg Re validatie (VOR) heeft geen toestemming ge kregen om dia's te ver tonen in de eerstvol gende vergadering van de gemeenteraad. Het VOR wilde de aanbie ding van het routeplan voor gehandicapten aangrijpen om de raadsleden met licht beelden duidelijk te maken welke proble men zij in het verkeer ontmoeten. Het routeplan voor ge handicapten, gemaakt door Ed Stuy van de ver- keersacademie in Til burg, wordt op 20 augus tus besproken in de com missie voor verkeer en vervoer. Stuy heeft tij dens zijn stage bij de af deling verkeer van de dienst gemeentewerken onderzoek gedaan naar de knelpunten, die ge handicapten op straat te genkomen. Op grond van dat onderzoek heeft de gemeente 260.000 gul den subsidie aan het rijk gevraagd, om die proble men op te lossen. Die subsidie-aanvraag is pas onlangs verstuurd en de gemeente verwacht niet op korte termijn ant woord te krijgen. Het VOR mag in de commissie voor verkeer en vervoer wèl dia's vertonen. De gemeente heeft beloofd alle raadsleden voor die vergadering uit te nodi gen, zodat zij allemaal kennis kunnen nemen van de proble men. Een dia-voorstelling in de gemeenteraad leidde een maand geleden tot de nodige wrevels. De vVD'ers Jan Bulva en Wim van Klink wilden met dia's duidelijk maken, dat de Schïedamseweg niet afgesloten behoefde te wor den. De raadsleden van andere partijen vonden die vertoning maar niks: in de verduisterde raadszaal konden zij van het be loog van de liberalen geen aante keningen maken. Burgemeester Fred van Lier liet toen al door schemeren, dat hij niet van plan was zo'n dia-projectie nog eens toe te staan, Met het vertonen van de dia-serie in de commissie kan volgens burgemeester en wethouders worden volstaan. Schiedam Bart de Leede krijgt voorlopig geen antwcxjrd van B en W op zijn vragen over de toe passing van de voordeurdelers- maatregel bij de gemeentelijke sociale dienst. Het college heeft het PSP/PPR-raadslid laten we ten kennis te hebben genomen van zijn schriftelijkevragen, maar het meldt er meteen bij dat het onderzoek nog voortduurt Het valt Klein Links tegen,-dat B en W zoveel tijd nodig hebben voor wat genoemd wordt 'een paar simpele antwoorden', terwijl de woningdelerskorting al een praktisch karakter heeft. De Lee- de wilde onder meer wéten, of het college sancties verleent aan GSD-am otenaren die gewetens bezwaren koesteren tegen toe passen van de korting. Doordat de beantwoording uit blijft, weten ook enkele ambtena ren niet waar zij aan toe zijn. Zij zouden het liefst de maatregel ne geren en uit moreel zelfbehoud het korten van cliënten aan colle ga's overlaten. De fracties van PSP/PPR, D'66 en CPN rijn ook teleurgesteld over het feit, dat het college van B en W de schriftelijke vragen van Adri Reïjnhout over de stich ting Samenwerkende Schiedam se Woningcorporaties nog niet beantwoord heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1