Mogelijk advies voor vernieuwing SSSW Computerclub wil taaiangst wegnemen ZEEKADETTEN STELEN SHOW IN PORTLAND Maassluis betaalt uitkeringen later VLAARRIN6G DAGBLAD SCHILDAMSGME COUBJUIT NIEUWE WATERWEG GODRANT Schiedam gastheer voor drankfirma 's Bij organisatie ONK Gemeente moet golfclub Broekpolder hulp bieden Gemeente wil in behoefte voorzien Korps om trots op te zijn Kwaliteit boezemwater Delfland loopt terug Partij lood gestolen Vechtpartij in cafetaria Schiedam De interne ad ministratie van de stichting Samenwerkende Sehiedamse Woningcorporaties (SSSW) kan belangrijk verbeterd worden. Het ligt in de ver wachting dat minister Win- semius, of één van. zijn to pambtenaren voor volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu, binnenkort met een brief komt, waarin de SSSW enkele wijzigingen in de organisatie worden 'aan bevolen'. Volgens waarne mend SSSW-directeur Cees Kamminga, die de termino logie van het ministerie wel kent, hebben zulke adviezen een bijna dwingend karak- ter.Kamminga verwacht zul ke aanbevelingen op grond van een periodiek onder zoek, dat onlangs is uitge voerd door ambtenaren van het ministerie. Eén keer in de vijf jaar komt men langs bij woningcorporaties, in Schiedam viel het deze keer samen met het onderzoek waaraan de 'bouwrecberche' van het ministerie nog bezig is. Bij dit laatste gaat het om het gevreesde onderzoek naar de vreemde ontwikke lingen, die zich onder ex-di recteur G. Prins en het vori ge SSSW-bestuur hebben voorgedaan. Ook de officier van justitie is nog bezig met een onderzoek. Het rapport van de Nationale Woning raad (NWK) toonde ander half jaar geleden aan, dat en kele aannemers ongeveer twee miljoen meer kregen dan volgens sociale bouw- normen gerechtvaardigd was. De huurders werden daarvan de dupe. Deze smet ligt nog steeds op de SSSW, ook al proberen de vijf bouwverenigingen te werken aan een «choonge- poetst imago. Gestreefd wordt naar fusie per 1 janua ri 1987, Waarnemend direc teur Kargminga, 'uitgeleend' door de NWR, hoopt dat het ministerie hier rekening mee houdt bi] het doen van aan bevelingen. De dwangmatig heid ervan kan immers ver zacht worden, als blijkt dat de SSSW zelf al aan verbete ringen werkt, zoals Kam minga deze in een contou rennota uiteengezet heeft. Enkele maanden geleden leek de fusie even in gevaar te komen, toen Schiedam Vooruit en Eendracht met twee van de andere drie cor poraties in de clinch raakten over de positie van Cees Schewe. Onze Woning en Volkshuisvesting wilden Schewe niet benoemd heb ben tot voorzitter, secretaris of penningmeester. Inder daad is de voorzitter van Schiedam Vooruit niet in die functies benoemd. Zoals vrij dag gemeld, zijn deze func ties ingenomen door de he ren Barendregt, Schenk en Van de Windt. Hiermee heeft Schiedam Vooruit- zich verenigd. Nog altijd hebben B en W de schriftelijké vragen van Klein Links in Schiedam niet beantwoord; deze gingen over de financiële situatie van met name Volkshuisves ting, de grootste van de vijf Schiedamse corporaties. Kamminga: „De positie van de woningcorporaties is niet gezond, die zou beter kunnen zijn. Tegenwoordig komen corporatjes door de stadsver nieuwing al gauw op een nulpunt. Rijke verenigingen zijn tegenwoordig schaars." Schiedam Waar anders dan in Schiedam zou het Produktschap voor Gedis tilleerde Dranken een dis cussiemiddag kunnen hou den over de problematiek in deze branche? De Jene- verstad heeft in zijn ge schiedenis de problematiek aan den lijve gevoeldde ene na de andere distilleer derij moest de poorten slui ten. branders hielden er mee op, molens werden af- gebroken. Schiedam staat echter nog steeds als Jene- verstad te boek en ook het Produktschap is er nog ge huisvest, in ccn pand op de hoek van Lange Haven en Westmolenst ra a t. Het schap houdt donderdag 26 september een presenta tie over de voortdurende problemen in de wereld van het gedistilleerd. Er worden veel vertegen woordigers van drankfir ma's verwacht Omdat zo'n bijeenkomst in Schiedam thuishoort, hebben B en W de aula van het Stedelijk Museum gratis ter beschik king gesteld. Burgemeester Fred van Lier gaat voor de camera's van de film ploeg van de golfvereniglng Broekpolder in op de wens van de vereniging om het Open Nederlands Kampioenschap in 1990 naar Vlaardingen te halen De burgemeester deed echter geen toezeg gingen. Vlaardingen Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft nu ook kennis gemaakt met de ambities van de Vlaardingse golfvereni glng Broekpolder. Tijdens een of ficiële ontvangst op de 'course' in de Broekpolder benadrukte mr Paul Nouwen, de voorzitter van de vereniging, nog eens de wens van zijn club om in 1990 het Open Kampioenschap van Nederland naar Vlaardingen te halen. Met gespitste oren volgde burge meester Van Lier het relaas van Nouwen. „Want steun van de ge meente is onontbeerlijk bij de re alisering van de plannen", aldus een uiterst optimistische Nou wen, die ook in het radiopro gramma Langs de Lijn de kandi datuur van zijn vereniging on derstreepte. Voor het zover is zal er nog heel wat werk moeten worden verzet. In 1990 worden zo'n 50.000 toeschouwers bij het evenement verwacht en het is nog maar de vraag of de club al die toeschouwers kan bergen. Het traditionele professionele golftoemooi dat het afgelopen weekeinde in Vlaardingen werd gehouden kon als een eerste graadmeter worden gezien. Vo rig jaar nog maar omzoomden slechts enkele bonderden men sen de course, nu waren dat er tij dens de finale ruim 3500. Jan Willem Verloop, de voorzitter an de Nederlandse Goflfedera- tle, die zaterdag meespeelde met het pro-am-toemooï, moet blij verrast zijn geweest over de per fecte organisatie. Ondanks de stroom toeschouwers viel er geen wanklank, al moest het toernooi zaterdag wel worden onderbro ken wegens de heftige regenval én het onweer. Oppermachtig John Woof was oppermachtig tij dens het toernooi. Hij wist niet al leen het professionele toernooi op zijn naam te schrijven, maar ook het pró-am toernooi Samen met de amateurs A. Deknatel, P. Mal tha, L. Coster en J. Wiellaard reikte hij naar een score van 87 punten. Met een lengte voor sprong op W. Lemmens, die acht slagen meer nodig had, streekt John Woof in het professionele toernooi de hoofdprijs op van 7500 gulden. In totaal verdiende de golfer dit weekeinde een klei ne 10,000 gulden. De amateurs van golfvereniging Broekpolder deden het niet on verdienstelijk, al bleef clubkam pioen Jon Scholte ver onder zijn normale niveau. Anton Bakker, runner-up van de vereniging, eindigde op een uiterst verdien stelijke elfde positie. Mr Pieter van Voïlenhoven, die zaterdag ook acte de préence gaf, kon zijn goede prestatie van het vorige jaar niet herhalen. Samen met professional Paul Ackerley en de amateurs S. Huygen-de Reus, A. Kïeuver-Trost en mr Paul Nouwen werd een bescha mende 26epostitie bereikt. Avondwi nkels in Schiedam Schiedam Burgemees ter en wethouders van Schiedam willen de komst van avondwinkels moge lijk maken. De gemeente raad krijgt een voorstel op tafel om de verordening op de winkelsiuitingstij- den te wijzigen. Voor waarde voor avondwin kels Is, dat zij overdag ge sloten moeten zijn, behal ve op zaterdagmiddag. B en W willen daarmee in een behoefte voorzien. Schie dam behoort tot een grootste delijk gebied met een zeer pluriforme bevolking, waar van belangrijke groepen een structureel ander leefpatroon hebben dan de meerderheid. In Amsterdam en Rotterdam blijkt er op avondwinkels een flinke toeloop te zijn. B en W verwachten dat dit ook in Schiedam het geval zal zijn, als er winkeliers zijn die inspelen op de nieuwe moge lijkheid. De avondwinkels mogen een beperkt assortiment hebben, bestaande uit zwak-alcoholi- sche dranken, alcoholvrije dranken, verpakte koffie, thee en cacao, brood, salades, sau zen, fruit, zoutjes en noten, chocolade, suikerwerken en gebak, koek, belegde broodjes, fijne vleeswaren, kaas, eieren, zuur waren, vis, bloemen en planten, drogisterij-artikelen en tabakswaren en andere ar tikelen van een verkoopwaar de tot 25 gulden. De avondwinkels mogen door deweeks en op zondag open zijn van zes uur 's middags tot één uur 's nachts en op zater dag van één uur 's middags tot één uur 's nachts. B en W heb ben advies gevraagd van de Kamer voor Koophandel voor Rotterdam en de Beneden- Maas. Het voorstel komt, voor dat de gemeenteraad erover beslist, ter sprake in de com missies voor economische aan gelegenheden en voor algeme ne en bestuurlijke 2aken. Deze laatste commissie vergadert dinsdag 20 augustus in het stadhuis op de Grote Markt. Maassluis De uitkeringsge rechtigden in Maassluis krijgen met ingang van februari 1986 bun uitkering pas aan bet einde van de maand. Toten met juni dit jaar ontvingen zij hun uitkering omstreeks de 15e van de maand. De nieuwe maatregel moet voor komen dat de sociale dienst min der dan tot nog toe onterecht be taalde uitkeringen moet terug vorderen, Het college van burgemeester en wethouders heeft voor de tussen liggende periode, van juli tot en met januari 1986, gekozen voor een soort tussenmaatregel, waar bij de uitkeringsgerechtigden rond de 20e van elke maand hun uitkering op bank- of giroreke ning zien overgeboekt. Vanaf fe bruari 1986 gaat de nieuwe rege ling in met uitzondering van de maand december. In die maand zullen de uitkeringsgerechtigden steeds omstreeks de 20e al over hun geld kunnen beschikken in verband met de feestdagen. De PvdA-gemeenteraadsfractie stelde op 7 juni vragen over deze maatregel, die voor de uitke ringsgerechtigden een grote fi nanciële stap betekent. Robert Punt stelde het college voor een zogeheten stappenplan te hante ren, zodat de klap voor de desbe treffende mensen niet zo hard aan zou komen. De socialisten menen dat een goede oplossing zou zijn om de betaling elke maand een dag verder op te schuiven, waardoor men even eens in december op de 20e uitge komen zou zijn. De tussenmaat regel is inmiddels in werking ge treden, Dit nieuwe betalingssys teem van de uitkeringen wordt in de maand september ter goed keuring aan de gemeenteraad voors Maassluis - Twee computerfa naten uit Maassluis willen van avond de aanzet geven tot de op richting van de Computerclub Maassluis (CCM). De stormachti ge ontwikkeling van de compu ter is voor een heleboel mensen niet bij te benen, vinden Remy de Jong en Harry Hoekstra. Mensen laten zich afschrikken door de bijbehorende computertaai en de moeizaam te ontcijferen ge bruiksaanwijzingen voor de ap paratuur. Dat is helemaal niet no dig, aldus De Jong en Hoekstra. Zij willen aan die angst een eind maken Vanavond organiseren zij in zaal De Ark aan de Rembrandtiaan de eerste bijeenkomst van de Computerclub Maassiuis-in-op- richting. Remy de Jong: „Wij wil len mensen over de drempel hel pen. Daarnaast willen we ande ren, die al geruime tijd met een computer werken, en dus al eni ge kennis van zaken hebben, ook de mogelijkheid bieden om sa men met anderen de legio moge- De Rïgel komt na een reis van een week terug in de Maassluïsse haven. Maassluis De zeekadetten van het Maassluisse zeekadettenkorps weten als geen ander hoe het is om met windkracht acht, negen de Noordzee naar Engeland over te steken. De reis naar Portland, waar de kadetten aan het eind van de vorige week werden ont vangen door prins Philip, verliep uiterst stormachtig. De terugreis had een heel wat vriendelijker karakter. „Een reis vol hoogtepunten", oor deelde A. van Bedaf, comman dant van het vlaggesehip de Rigel na terugkeer In de Maassluisse haven zaterdagmorgen. Hoogtepunt was natuurlijk de bij eenkomst met prins Philip. Hij door Chris Woerts sprak met enkele kadetten en was vol bewondering over het vele werk dat door de jongens aan boord wordt verzet. Het ko ninklijk jacht de Britannia, met de complete koninklijke familie aan boord, keek van een afstand je toe. „Ons schip fungeerde ook als VIP-boot. Wij hadden 'dus al lemaal lords en ladies aan boord en dat gaf een heel aparte sfeer. Een geweldige eer natuurlijk voor ons korps", aldus een uiterst tevreden commandant. Door het slechte weer van de af gelopen week konden niet alle uitgenodigde Engelse korpsen Portland bereiken. Vele schepen moesten uit Schotland komen, maar door de storm moesten zij afhaken. „Jammer, maar daar door kregen wij extra veel aan dacht. Wij waren door de storm en regen tenslotte wél gekomen", aldus Van Bedaf. Dagboek Exclusief voor deze krant hield Ina Noord hof, één van de vijf meiges die de overtocht naar Portland meemaakten, een dag boek bij van de belevenissen van het Maassluise korps. Een samen vatting van haar impressies vol gen nu: Zaterdag 3 augustus: „Om 20.45 uur zijn we los van de wal en op weg naar Engeland. We waren de pier van Hoek van Holland nog niet uit, of enkele jongens van het. korps lagen al arm m arm met het toilet." Zondag 4 augustus„Nog steeds slecht weer. De Rigel krijgt rake klappen. Er wordt besloten om bij Dover de haven binnen te gaan. Er zijn nog maar een paar mensen op de been. We liggen in de haven van Dover voor anker en wachten daar de eerste bui af." Maandag 5 augustus: „We liggen nog in Dover. Nadat de douane aan boord is geweest, mochten we gaan passagieren. De motor boot ging overhoord en voer naar de wal om de kadetten weg te brengen en weer op te halen. Het weer wordt beter en om 18.45 uur vertrekken we uit Dover naar Portland." Dinsdag 6 augustus: .Koers naar Portland. Om 12.00 uur liggen we voor de wal op de Naval Base Portland Vanmiddag mochten we passagieren. De kadetten zijn blij dat er weer land onder de voeten is Zeeziek zijn is ook niet alles. De basis is gelegen aan de grote baai in een zeer heuvelach tige omgeving. Vanavond is er een party en daarna een gezellig samenzijn op het voordek met de Hollandse en Engelse kadetten. De dagen vliegen voorbij." Woensdag 7 augustus: „De eerste repetitie voor de koninklijke re- view. Er is een probleempje in de machinekamer, dus konden wij niet varen. We zijn gesleept door een sleepboot, 's Avonds is er de voetbalwedstrijd tussen de Maas sluisse en de zeekadetten van de Royalist. Natuurlijk hebben we gewonnen. De voetballers krij gen een grote taart, die tot de laatste kruimel op gaat Daarna hebben we nog een disco-feest gehad." Donderdag 8 augustus: „Vandaag is de grote dag. Prins Philip en de hele koninklijke familie komen om 8 00 uur de baai binnen va ren, aan boord van de Britannia. Prins Philip heeft de ronde ge daan langs alle schepen en is ook bij ons aan boord geweest. Hij heeft gepraat met enkele officie ren en onderofficieren en was zeer geïnteresseerd in ons korps. Daarna zijn alle schepen in for matie langs de Britannia gevaren. Toen vormden we twee rijen, waar de Britannia tussendoor voer en daarna het ruime sop koos. De BBC maakte van dit al les opnamen. Alle spanningen waren er af. We moesten de hele morgen in de houding staan en voelden onze ledematen bijna niet meer. Toch was het iets heel unieks, waar we nog heel lang aan terug zullen denken, 's Mid dags mochten we weer gaan pas sagieren en 's avonds was er voor de officieren en onderofficieren een party en voor de kadetten een barbecue. Door de slechte or ganisatie viel deze in het water. Om 24.00 uur 2ijn we richting huis getrokken." Vrijdag 9 augustus: „We varen nog steeds. Veel rustiger dan de heenreis en gelukkig hebben we geen zeezieken. We hebben aan boord een oude traditie voortge zet. Het Neptunus-feest. Hel was er vanwege de vele drukte en verplichtingen nog niet van ge komen en de zee was rustig ge noeg om het op zee te doen, We hadden zestien nieuwelingen, die nog niet op het feest van Neptu- nus waren geweest. De dopelin gen moesten eerst een parcours afleggen over het dek. Aan het einde van het parcours zaten Neptunus en zijn vrouw de nieu welingen op te wachten met eer grote pan etensresten, opge spaard van de hele week. En toen vond de doping plaats. Als je die traditie hebt ondergaan hoor je er pas echt bij. Toen alle troep was opgeruimd hebben we nog een groepsfoto gemaakt en verder nog een gezellige avond aan boord gehad." Zaterdag 10 augustus; „We zijn vanmorgen weer voor anker ge gaan, omdat we anders te vroeg in Maassluis zouden zijn." De kadetten werden zaterdag morgen in Maassluis opgewacht door veel belangstellenden- Bij het passeren van de brug naar de binnenhaven lieten een paar be tonblokken los. „De sfeer is de hele week gewel dig geweest", aldus commandant A. van Bedaf. „Een korps om trots op te zijn." lijkheden van de computer te ontdekken. Iedereen kan het le ren. Ik ken bijvoorbeeld een jon gen van 14 die zo ontzettend veel weet en kan met dat ding. Hij weet er meer van dan van de na tuur. Blijft wel de vraag of dat nou echt zo goed is." De definitieve oprichting van. de CCM hangt af van de belangstel ling vanavond tijdens de kennis making. Het is de bedoeling dat de bezoekers hun eigen appara tuur met verleng- en verloops- noeren mee zullen brengen, zo dat de avond meteen al praktisch besteed kan worden. Een toegangskaart voor de eerste bijeenkomst in De Ark kost vijf gulden per persoon. De aanvang is 19.30 uur. Over de hoogte van het lidmaatschap kan Remy de Jong nu nog niets zeggen. „Hoe meer belangstellenden zich aan melden hoe goedkoper het wordt. Bovendien willen we ook nog een eigen clubblad uit gaan geven. Daar hoeven de leden dan niets extra's voor te betalen." Delft De kwaliteit van het boezemwater binnen Delfland is in het jaar 1984 iets verslechterd. Slechts dertien procent van het water voldeed aan de kwalifica tie biologisch gezond, tenvij! dat een jaar eerder (1983) nog voor veertig procent van de boezem wateren gold. De verslechtering van de kwali teit kan een gevolg zijn van de geringe hoeveelheid vers water die bij Leidsehendam is ingema- len. De verantwoordelijkheid van de waterkwaliteit ligt bij het Hoogheemraadschap van Delf land Het jaarverslag 1Ö84 van het schap meldt, dat de kwaliteit van het polderwater overwegend goed is. Uit het bat'.filologisch onderzoek van twaalf zwemplaatsen is ge bleken dat de meeste binnen aan vaardbare kwaliteit zijn te rang schikken. De zwemwaterkwali teit van de grote plas in de Delf ise Hout, de plas aan de Grote Ach terweg en de plas van Reef is uit stekend. In het afgelopen jaar kwamen zestig klachten binnen over ver ontreiniging van het oppervlak tewater. De laatste jaren neemt het aantal klachten overigens toe. Het waterschap veronderstelt dat dit een gevolg is van een combi natie van factoren. Delfland geeft meer voorlichting, terwijl de milieubewustwording van het publiek duidelijk toe neemt, Ongeveer een kwart van de klachten betrof vissterfte. Voor het overige ging het om verontreiniging door olie of om klachten over een vreemde geur of kleur van het water. Schiedam Van een bouwplaats aan de Olivier van Noordstraat in SChiedam is een partij lood van 175 kilo, ter waarde van onge veer 7.500 gulden, gestolen. Ook bij de nieuwbouw van het dag verblijf voor gehandicapten aan de Honnerlage Gretelaan werd bouwmateriaal ontvreemd. Daar ging men met montagemateriaal ter waarde van 1.000 gulden aan de haal. Uit een woning in de 's Grave- zandsestraat werd voor 2.700 gul den goederen, waaronder een vi deorecorder, meegenomen. Schiedam Een 3l-jarige Rot terdammer heeft vrijdagnacht in een cafetaria aan de Lange Kerk straat in Schiedam van twee nog onbekende jongens rake klappen ontvangen. Zonder enige aanlei ding begon het duo de man in het gezicht te stompen. Het slachtof fer liep een bloeduitstorting aan het linkeroog en verwondingen aan zijn rechteroor op. De politie arriveerde te laat om de jongens te kunnen oppakken. Een 32-jarige vrouw uit Alkmaar liep vrijdag diverse kneuzingen op, toen bus 52 bij de 'sGrave- landseweg een noodstop moest maken. De vrouw werd door de bus geslingerd en kwam daarbij in aanraking met diverse stoelen en stangen. Zij kon na onderzoek in het Schielandziekenhuis weer naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 3