Buurman bedreigd: vijf arrestaties sL 3' Ut |o]" la VlllllliS OAGBIAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Fietsers laten het afweten Druk op voetbalclubs 1 1 wordt steeds groter ,5^1*1^3(1 QFlIlfift Vlaardingen: woonwagens moeten weg Burgemeester ontvangt verdachte Hoekenaar in arrest na bedreiging KOE VAST IN HEK Riolering Tuinlaan VAKANTIESERVICE ROTTERDAMS NIEUWSBLAD VAKANTIESERVICEBON -wr WATERWEG DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 Schiedam Fusies vormen op korte ter mijn de enige mogelijkheid om de Schie- damse voetbalclubs niet nog verder naar de rand van de afgrond te laten glijden. Het dagelijks bestuur (db) van de Schie- damse Raad voor Sport en Recreatie komt tot deze conclusie in een meer dan slechts informatief schrijven aan de negentien plaatselijke, clubs, waarin onomwonden wordt gestéld, dat samengaan van twee of zelfs drie verenigingen het allerlaatste red middel is. De sportraad sluit met deze visie nadrukkelijk aan op de woorden van verantwoordelijk wethouder Luub Hafkamp, die in onze krant van maandag 20 juli over dit onderwerp al pittige teksten afscheidde. Hafkamp sprak toen nog niet over dwangmatig optreden van de m™^'imaar ™rde voldoende (actoren (terugloop SSt'l"111?8 s?eds h°Ser wordende kos- ten) aan om de direct oetrokkenen wakker te maken lpi™diek^ ver®adering van de sectie voet- i k maandag 9 september in het clubgebouw van SVDPW, zal Hafkamp als voorzitter van de sportraad een en ander nogmaals toelichten. Hoewel in de officiële stukken voorlopig over een dis cussie wordt gesproten, laat het laatste hoofdstuk aarVj nlets 0311 duidelijkheid te wensen over Het is aldus het dagelijks bestuur, „wenselijk dat het aan- XfLv«'balvereniginSen in Schiedam wat ver mindert. Cijfers Het cijfermateriaal, dat als extra leidraad is toege voegd, onderstreept die noodzaak. Telde Schiedam, volgens de officiële opgave van de KNVB, in het sei zoen 1977-1978 nog 331 geregistreerde elftallen, in de voorbije jaargang bedroeg dat aantal 247; een terug gang dis met 84 elftallen. Vooral bij de jeugd (junioren en pupillen) lijkt die dalende lijn niet meer om te bui- categorieën werd een teruggang met liefst 32 (junioren) en 30 (pupillen) elftallen genoteerd. De aanwas met tien dames-en meisjeselftallen is hierin verwerkt De sportraad drukt de verenigingen via drie cruciale punten op het hart de mogelijkheid tot een fusie mini maal intern te bespreken. Dat rijn: als bij dalend leden door Donald Bax aantel de grens van vier seniorteams in richt komt, als bij dalend ledenaantal de grens van drie senior- en twee jeugdteams in zicht komt en als bij het ontstaan van een schuldenlast en ondanks pogingen dit tegen te gaan deze last steeds groter wordt. „Dan", zo meent het db „wordt het hoog tijd, dat men gaat denken overeen fusie of samenwerking." GTB en Schiedamse Boys, die zaterdag 24 augustus met de opening van een gezamenlijk clubhuis de eerste stap in de goede richting zetten, Demos, FCN'66, en wellicht ook SVDPW, Martinit en SFC kunnen zich het meest aangesproken voelen. Bij deze clubs komen de door het db geschetste grenzen stilaan inderdaad in zicht. Vermeldenswaard daarbij is voorts, dat FCN'66 door de afdeling Rotterdam onder voorbehoud tot de competitie is toegelaten, omdat het eerst haar schuld aan deze instantie moet voldoen. Wankel Een wankele basis derhalve om het noodlijdende be staan te rekken. Het probleem voorde sportraad is nu om die clubs op de noodzaak van een fusie te wijzen j? nie*f opleggen. De verenigingen moet duidelijk worden gemaakt, dat slechts de zakelijke be langen mogen overheersen en niet langer uitsluitend ae emotionele aspecten. De sportraad waarschuwt, dat het wel eens te laat kan zijn voor een fusie, omdat bij voorbeeld een relatief gezonde vereniging niet staat te springen om met een bijna failliete club in zee tr de sportraad wiJ °p dit punt een stimule rend beleid voeren. „Omdat", schrijft rij, „ook wii stre ven naar het beter functioneren van een aantri voet balverenigingen en de bevordering van de voetbal sport m Schiedam." De sportraad is ook bereid verdere steun en hulp te geven bij bepaalde fusies en node te beschouwen welke financiële injecties eventueel gege ven kunnen worden. „Bedenke wel", zo besluit hit db, „dat fuseren van een vereniging nu, beter is dan later een vereniging te moeten opheffen..." VE werft personeel vanuit de lucht Inbraak in drie renovatiepanden Schiedam Inbrekers hebben uit drie woningen in de Watt- straat, die een opknapbeurt on dergaan, een keukenblok en twee gasketels meegenomen. De buit is ongeveer 5000 gulden waard. Uit een auto, die aan de Lange Haven stond, zijn een autoradio en gereedschapskist met een ge zamenlijke waarde van 3200 ge stolen. Maar zo'n 600 fietsers zijn gis teravond onder onverwacht goe de weersomstandigheden van start gegaan voor de vijfde Vlaardingse fietsvierdaagse. De meesten hadden kennelijk niet meer op redelijk weer gerekend, want het deelnemersveld was in vergelijking tot vorig jaar fors af genomen. Toen deden bijna 1.000 Vlaardlngers mee. Na een totale afstand van honderd kilo meter te hebben afgelegd, wor den de pedaleurs donderdag rond acht uur op de Westhaven- kade voor de traditionele bloe menhulde verwacht. Vlaardingen Koko Petaio is weer terug in Vlaardingen. Gis teravond streek hij met zijn fami lie' na een aantal omzwervingen neer op het Erasmusplein in Vlaardingen, waarvan hij een week geleden was vertrokken. Al eerder waren twee caravans teruggekeerd op de locatie in de Vlaardrngse Westwijk. De gemeente heeft bij de provin cie een nieuw verzoek ingediend om de twee caravans, die vorige week positie kozen aan het Eras musplein, weg te mogen slepen. Her college vol nu ook bij gede puteerde staten een sleepvergun- ning aanvragen voor de gister avond aangekomen caravans. Tot voor kort stonden vijf cara vans van de familie Petaio op het parkeerterrein, dat in het voor jaar dienst doet als kermisterrein. Ook toen vroeg de gemeente een sleepvergunning, maar die werd ingetrokken toen de families plotseling uit de stad vertrokken. Gedeputeerde staten zullen pas volgende week een beslissing ne men. „Vandaag wordt er infor meel wel overleg gevoerd, maar een besluit kan niet worden ge nomen. Het verzoek is nog te jong en we zullen dus nog een weekje geduld moeten hebben." Overigens klagen buurtbewoners over overlast van de twee fami lies. Vooral 's avonds komen er klachten als de muziek te hard staat „Echte klachten hebben we nog. niet ontvangen op het stad huis'', aldus Nevens. De gemeente'Vlaardingen is niet van! plan om de groep binnen de gemeente te verslepen. „We heb ben" geen geschikte terreinen. Ik weet het, waar ze nu staan is het ook niet goed, maar we kunnen momenteel niet anders." Maassluis Het Maassluisse bedrijf Ver-, olme Elektra BV heeft gisteren op een wei nig gebruikelijke manier aan personeels- werving gedaan. Drie reclamevliegtuigjes vlogen rond boven het Waterweggebied om de aandacht te vestigen op het feit dat er bij het bedrijf vacatures zijn. Wie belang stelling heeft kan bellen. Vlaardingen Na een uit de hand gelopen burenruzie, waar bij de politie vijf arrestau'es beeft verricht, heeft de 48-jarige J.C. Franken gistermiddag rijn hart gelucht bij Vlaardings bur gemeester Fred van Lier. De man wordt verdacht van uit lokking tot zware mishande ling, maar is ontevreden over de manier waarop de politie de laatste tijd zijn klachten heeft behandeld. „Zo moest het ge woon wel uit de hand lopen", verdedigde Franken rich tegen over Van Lier. Al drie jaar wordt de bewoner van de Sweeiinckstraat naar zijn zeggen 'geterroriseerd' door een bovenbuurman, een 25-jari- ge Vlaardingen, wiens frequen te visite nogal luidruchtig zou 2ijn. „Ze stampen op de vloer, ze zetten de muziek keihard. En ze weten dat ik daar last van heb. Dat heb ik al zo vaak gezegd. Maar het enige antwoord datje krijgt, is dat die knul zegt: 'Iksla je kop eraf. Ik heb het daar met de wijkagent over gehad, ik ben op het politiebureau aan de Delftseveer geweest, de hele buurt staat achter me, maar bij de politie zeiden ze alleen maan heb je waardevolle spullen in huis? Nou, haal die er dan uit voor er klappen vallen. Moetje je voorstellen. Je vraagt be scherming en je krijgt zo'n reac tie!" 'Uiteindelijk is de bom gebar sten. Franken vertelde rijn 26- jarïge broer uit Schiedam over de ellende en die beloofde hulp. Met vier kameraden uit Schie dam, in de leeftijd van 21 tot 24 jaar, toog hij naar de Vette- noordsepolder. Op een seintje van Franken stormde het vijftal de bovenwoning binnen. Hier werd de buurman mishandeld. Er werden vernielingen aange richt. De politie vermoedt dat de daders ook een vuurwapen hebben gebruikt. Buren noteer den het kentekennummer van hun wagen, waarna de politie de vechtersbazen kon achterha len. Zij worden voorlopig voor vier dagen vastgehouden op het po litiebureau. Franken; „De poli tie laat hen pas vrij, ris ik het pistool kom brengen. Maar er is helemaal geen pistool gebruikt De politie gelooft dat niet" Hoofdinspecteur Gijs Bierling ontkent dat er gesproken is over een 'ruil' tussen pistool en arres tanten. „Het wetboek van straf- Een ludieke poging van het be drijf, dat zit te springen om 25 vakmensen. „Anderen maken op deze manier reclame voor was middelen en wij dachten: wat zij kunnen kunnen wij ook. We ad verteren natuurlijk ook wel maar tot nog toe levert die geijkte ma nier voor het aantrekken van personeel nauwelijks iets Op." „Daarom proberen we het nu maar eens zo. En de kosten, ach, die vallen nogal mee. We rijn er net zo veel geld mee kwijt als met adverteren. Deze stunt kost ons nog geen tweeduizend gulden." Mevrouw S. S. Lievaart, bij Ver- olme Elektra verantwoordelijk voor de publiciteit, vertelt dat het bedrijf meer werk heeft dan het aankan. Men zoekt dan ook al ge ruime tijd onder andere elektro- monteurs, meet- en regeltechnici en werknemers voor de afdeling engineering. „Bij verschillende bedrijfsonder delen is het zelfs zo druk dat de mensen die daar werken maar nauwelijks met vakantie kun nen. Wat wij zoeken zijn vak mensen en die schijnen er niet genoeg te zijn. We hopen dus dat naar aanleiding van deze wat on gebruikelijke oproep om bij ons te solliciteren flink wat mensen re ageren. Het liefst zo snei moge lijk", ridus mevrouw Lievaart Verolme Elektra dreigde in 1982 technisch installatiebedrijf dat werkzaam is in de industriële sector, petrochemie, reparatie en offshore. als onderdeel van het RSV-con- cern volledig ten onder te gaan. Daadkrachtig optreden van zo wel directie als ondernemings raad leidde ertoe dat het bedrijf zelfstandig kon blijven bestaan. Wel moesten toen een aantal per soneelsleden afvloeien. De don kere wolken boven VE verdwe nen helemaal toen op I7juni 1983 de surcéance van betaling opge heven werd. Daarna werd de or derportefeuille steeds dikker. Het bedrijf, waar momenteel 373 mensen werken, is een elektro- recht is er duidelijk in. Bij zo'n misdrijf mag iemand voor twee maal 48 uur worden vastgehou den en kan de officier van justi tie besluiten de termijn te ver lengen", ridus Bierling. „Mo menteel zijn wij bezig de ver dachten te knippen en te scher en, zoals dat heet. Meneer Fran ken zelf willen wij ook nog ho ren." Over het 'advies* aan Franken om zijn waardevolle spullen uit huis te hrien-^zegt Bierling: „Daar weetik niets van, dat kan ik bevestigen noch ontkennen. In het algemeen kan ik wel zeg gen, dat burenruzies voor ons tot de moeilijkste problemen be horen. Zij komen vaak voor en meestal is het ondoenlijk om be wijslast te verzamelen. Dat be tekent dat je niet altijd meteen kunt ingrijpen en dat is frustre rend." Vorige week nog kwam Fran ken op een heel andere manier „Al drie jaar word ik geterro riseerd," aldus J,C. Franken uit de Sweeiinckstraat. in bet nieuws. Hij haalde een door Vlaardingen zwervende, sterk verwaarloosde vrouw in huis om haar te verzorgen. De vrouw was nogal in de war. Na dat Franken de politie erbij vroeg, werd de vrouw op de trein gezet naar Rotterdam. Franken: „Ik heb haar nog vijf gulden meegegeven, want de politie deed dat niet" CDA-fractieleider Jo Schriel heeft hier schriftelijke vragen over gesteld aan B en W. Hij vraagt zich af, wat doorgaans het beleid is van de politie in dit soort problematische situaties. Volgens Schriel is de indruk ge wekt dat de Vlaardingse politie een probleem 'verschoven' heeft naar Rotterdam zonder zelf adequaat hulp te bi^Jen. Hoek van Holland De politie heeft een 27-jarige inwoner van Hoek van Holland gearresteerd die bedreiging tegen het leven of poging tot zware mishandeling ten laste wordt gelegd. De Hoekenaar kreeg op de Maas dijk ruzie met een automobilist uit Vlaardingen. Op de Dirk van den Burgweg werd de Vïaardin- ger de weg afgesneden en tot stoppen gedwongen. Vervolgens sloeg de man uit De Hoek, aldus de politie, met een houten balk de beide portierramen in. De vluch tende Vlaardinger zou ook nog enkele klappen hebben ontvan gen. Bij de komst van een politieman ging de agressieve Hoekenaar er met rijn auto vandoor, maar het kenteken was genoteerd zodat hij later kon worden gearresteerd. De man uit Vlaardingen moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. Hij verklaarde zijn aanvaller nooit eerder te hebben gezien. Schiedam Het verkeer op rijksweg 19 bad gistermiddag eens wat anders om naar te kijken dan eindeloos asfalt en voortrazende auto's. Ver baasde automobilisten zagen dat een koe met de kop in een hek in het weiland vast zat. Het dier was niet bij machte zich op eigen kracht uit het hek los te wurmen. Pas nadat de politie het hek werk bad gedemonteerd, kon de koe weer rustig het graaswerk hervatten. Schiedam - Nieuwe riolering in de Tuinlaan en de Lange Nieuw- straat komt de gemeente Schie dam te staan op een bedrag van •1,56 miljoen gulden. Plein Een- dragt, de Hooikade, de Makkers straat en het Bergersbuurtje wor den bij het werk betrokken. In september besluit de gemeente raad over het benodigde krediet ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieadres? Natuurlijk kan dat. Dit jaar hebben we deze service aan onze abonnees verder uitgebreid. Indien u van een van onze servicemogelijkheden gebruik wilt ma ken, vult u dan de vakantie-servicebon in. Heeft u nog vragen? U kunt altijd onze lezersservice bellen; 010-14.74.00. Zij helpen u graag. 0 BEZORGING - Rockanje - Ouddorp - 's-Gravenzande - Hellevoetstuis - Oostvoorne Brengt u de vakantie door op één van de onder staande campings dan kunnen wij het ROTTER DAMS NIEUWSBLAD op uw vakantieverblijf 'in de bus" bezorgen, zonder extra kosten. Uw abonnement loopt gewoon door. 1. Recreatiecentrum Hoek van Holland {Oude en Nieuwe Kamp) - Hoek van Holland 2. De Meeuw 3. Ronde Weibos - 4. De Groene Weide 5. Vlugtenburg 6. De Quack 7. Recreatie Park Kruininger Gors |BJ WEEKKAART Op veel campings en volkstuinen in Zuid-Holland, Zeeland en Brabant Is het ROTTERDAMS NIEUWS BLAD los te koop. |n advertenties die regelmatig in deze krant worden geplaatst kunt u lezen welke cam pings en volkstuinen dat zijn. Indien u de vakantie op één van deze locaties door brengt, ontvangt u van ons weekkaarten met dag bonnen. Tegen inlevering van een bon kunt u dage lijks uw krant afhalen bij één van onze losse verkoop punten. De bezorging van uw krant op uw huisadres wordt gedurende uw vakantieperiode tijdelijk onder broken. Deze extra service valt binnen de normale abonnementskosten. O KRANT PER POST Nederland, België: Indien op uw vakantieadres het ROTTERDAMS NIEUWSBLAD niet verkrijgbaar is, wordt uw krant u per post gratis toegestuurd {zonder extra kosten bui ten uw abonnement!. Binnen Europa: P.T.T- tarief ƒ3,- per dag (extra kosten naast uw abonnement). Buiten Europa: P.T.T. dagtarief (extra Kosten naast uw abonnement). U dient er wet rekening mee te houden dat verzen ding per post, tijdens de vakantieperiode, dikwijls vertraalna ondervindt. IS ONDERBREKING U gaat op vakantie en u heeft geen mogelijkheid om uw ROTTERDAMS NIEUWSBLAD op uw vakantïea- .dres te laten bezorgen én u wilt ook geen overvolle brievenbus op uw thuisadres; dan is er de mogelijk heid om gedurende uw vakantieperiode de bezor ging tijdelijk te onderbreken op uw huisadres. Gaat u langer dan 2 weken op vakantie, dan wordt het betreffende abonnementsgeld automatisch ver rekend met de eerstvolgende abonnementsperiode. (s.v.p. met bfokletters invullen) HUISADRES: WOONPLAATS: TELEFOON: 0 tijdens onze vakantie maken wij gebruik van de service; (lees eerst de toelichting, daarna duidelijk aan kruisen) vakantieadres volledig invullen vakantieadres NIET invullen VAKANTIEADRES Hotel/Camping: Adres: Land: Adres van huisje/caravan/tent op de camping: Thuiskomst: Wilt u deze vakantieservicebon uiterlijk 3 we ken vóór uw vakantie opsturen, in een open envelop, naar ROTTERDAMS NIEUWSBLAD, afd. Vakantieadressen, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. [Een postzegel is niet nodig, die betalen wij). De eventuele bescheiden nodig voor uw va kantie kunnen wij u dan tijdig doen toekomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1