w Karei Koerts houdt sterren op de been Weer golf van auto-inbraken VIAARDIRGS DAGBLAD SGDIEDAMSCHE GODRAHT NIEUWE WATERWEG CBUBAHI Ü,-1 Meer ruimte voor golfers Broekpolder VCP-west snel in de molen Supermarkt op nieuwe plaats Kunstenaars exposeren als groep onderwijs viert feest onnen Hoge huren voor 153 nieuwe aanleunwoningen Fritsy ontroerd Slijter maakt het eenvoudig Behoefte aan tekenaars WATERWEG MAANDAG 19 AUGUSTUS 1985 Karei Koerts helpt acteur Hans Boskamp van pijn in zijn spieren af. Kaatsheuvel Karei Koerts moet die mor gen al vroeg in actie komen. De Schiedam- se fysiotherapeut moet de Rotterdamse actrice Joke Bruys te hulp schieten als ze tijdens een zwemwed- stiijd een spiertje in de bovenarm scheurt. Verder heeft Koerts het erg rus tig. De boomlange, licht grijzende verzorger heeft echter drukke weken achter de rug. Als verzor ger bij AVHO'S Sterrenslag moest hij herhaaldelijk te hulp schieten als de ongetrainde ar- f Vlaardingen De golfclub in de Broekpolder heeft meer ruimte voor het opbergen van materiaal. Daarom wil de Exploitatie Maat schappij Golfclub Broekpolder de materieelloods uitbreiden. Die wens wordt morgenavond be sproken in de raadsvergadering van Maasland want Maasland is feitelijk meer dan Vlaardingen de gemeente die over dit stuk grond gaat Eigenlijk moet zoiets eerst be sproken worden in de commissie ruimtelijke ordening. B en W vinden de loodsuitbreidïng ech- ter zo urgent dat niet wordt e wacht op advies van ruimte lij! ordening. Voor het gebied waarin de golf club ligt, is een bestemmingsplan van kracht, dat de bouw van loodsen verbiedt Voor de al be staande loods is destijds met een voorbereidingsbesluit een uitzon dering gemaakt B en W van Maasland willen nu gebruik maken van een nieuw bestemmingsplan dat in de maak - is. Dat nieuwe plan is nog in voorbereiding, omdat er nog on duidelijkheid bestaat over het fietspad van Maasland naar de Broekpolder. Mogelijk dat de uit breiding van de golfloods hier in gepast kan worden. Vlaardingen Na het gereedko men van de reconstructie van het verkeersknooppunt Westiandse- weg-Marathonweg-Rijksweg A20 wil Vlaardingen zo snel mo gelijk doorgaan om andere ver keersproblemen in west op te los sen. Er moet 25.000 gulden op ta fel komen voor een plan voor an dere projecten. In dat uitwer kingsplan moeten oplossingen worden aangedragen voor verbe tering van het kruispunt Mara thon weg-Mamixlaande inrich ting van de Billitonlaan met het oog op de afwikkeling van het (brom -}£i eis verkeer en de aan wezigheid van sluipverkeer in de Soedalaan en de kruising Burg. Pruissingel-Maassluissedijk. Ook is het de bedoeling de par keersituatie bij bovenwïjkse voorzieningen onderde loep te némen. Op hoofdroutes, zoals de Dirk de Derdelaan, moeten voor zieningen voor (brom) fietsers worden verbeterd en uitgebreid. Over de verdere invulling van het verkerscïrculatieplan voor west wordt dinsdag in de com missie verkeer en vervoer ge sproken. Vjaardingen De supermarkt van Bas van der Heijden aan de Gedempte Biersloot in Vlaardin gen gaat verhuizen. Op het nu nog braakliggende terrein schuin tegenover de supermarkt gaat in september de eerste paal de grond in voor een parkeergarage. Boven de garage zal de nieuwe winkel van de kruidenier in het groot komen. „Een ideale plaats voor ons", aldus een woordvoer der van Bas van der Heijden. „We zitten nu in een veel te oud pand, met veel te weinig ruimte. In de nieuwe ruimte kunnen veel meer service bieden." Het zal echter nog wel ruim een jaar du ren voordat de parkeergarage en de winkel voor gebruik klaar zijn. Vlaardingen Cultureel Cen trum HoDandia aan de Oostha- venkade begint het nieuwe sei zoen met een grootst opgezette groepstentoonstelling waarvoor maar liefst. 22 Vlaardingse beel dende kunstenaars werk be- schikbaar hebben gesteld. De dwarsdoorsnede van wat in. Vlaardingen op het gebied van, beeldende kunst wordt gemaakt, is, van 23 augustus tot en met 14 September gratis te bezichtigen. tiesten en politici wat al te fana tiek in de slag gingen. „Het zijn slopende weken ge weest",aldus Karei Koerts. „Je moet niet vergeten dat dit een ex traatje is. In plaats van vijf, moet je nu zeven "dagen aan de dag, maar het is niet erg. Het geeft veel voldoening als je mensen kunt helpen." Tijdens de finaledag van Sterren- slag, gisteren in familiepark De Efteling, trefL dus alleen Joke Bruys het noodlot. Karei Koerts is een tevreden mens. Wandelt wat tussen de sterren, geeft tips en wrijft de spieren los van PSV- doelman Hans van Breukelen, die tijdens het Bode Draadspel in actie moet komen. „Bij toeval ben ik er ingerold", is Karei Koerts maar wat blij met het buitenkansje. „Via het tennis toernooi in het Rotterdamse Ahoy'. Via, via kwam mijn naam bij de AVRO op tafel en toen was alles snel geregeld." Bijstand Tijdens de zes opnamen van Ster renslag heeft Koerts heel wat bij stand moeten verlenen. „Een paar weken geleden was het he lemaal erg", weet hij zich nog als de dag van gisteren te herinne ren. „Eerst verstuikte Oscar Har- ris zijn enkel, toen schoot tijdens het zwemmen de arm uit de kom van Cor Vriend en waren er nog wat kleine blessures. Het was een komen en gaan in de ziekenboeg. Gelukkig zijn er geen ernstige ongelukken voorgevallen, ieder een was snel weer op de been." Karei Koerts constateert het met tevredenheid. De deelnemers aan het spektakel, waarin Simon Naaigaren de harten van de 6.000 toeschouwers steelt, waarderen de deskundigheid van de Schei dammer hooglijk. „Vandaag is het mooi weer, maar we hebben weken gehad dat de regen met bakken uit de lucht kwam vallen. De kans op blessu res is dan veel groter. Toch is het me in al die weken ontzettend meegevallen. Met al die verschil lende, soms gevaarlijke spelletjes, kunnen heel gekke, onverwach te dingen gebeuren. Leuk voor de toeschouwers en de televisie kijkers misschien, maar de deel nemers zijn de dupe. Er is niets ernstigs gebeurd en daar ben ik blij mee. 4 Bejaarden schrikken van plan Frankeland Schiedam Het nogal overhaaste karakter van de uitbreiding van Huize Frankeland heeft bij een flink aantal bejaarde bewo ners voor ongerustheid gezorgd. Al voordat de gemeenteraad een besluit heeft genomen, zijn bewoners door de stichting Aanleun woningen met vrij onverwachte gevolgen geconfronteerd. Deze stichting is gelieerd aan de Sint Lïduinastichtïng, die Fran keland beheert. Op het hofje aan de Westfrankelanasestraat wil zij 153 aanleunwoningen bouwen; dat zijn bejaardenwonmgen waarvan de huurders gebruik kunnen maken van allerlei voor zieningen van Frankeland. Om het bouwplan te kunnen realise ren moeten bestaande woningen worden gesloopt. Ongeveer dertig bewoners zuilen op korte termijn ondergebracht worden in de wisselwoningen van de gemeente, beneden aan de Vlaardingerdijk. De snelheid daarvan heeft de afgelopen da gen gezorgd voor een paniek stemming bij de betrokkenen. Bovendien zijn zij ingelicht, dat voor de nieuwbouw veel hogere huren, zullen gaan gelden. Infor matie hierover hebben zij verder niet gekregen en menigeen ver keert in de veronderstelling, dat eenmaal na de verhuizing de hal ve AOW aan de huur opgaat. Ook de servicekosten worden ho ger, onder andere door een lift die in de nieuwbouw aanwezig zal zijn. Weerspannig Op 1 september al moet het bouwplan ingediend worden bij de directeur volkshuisvesting Zuid-Holland van het ministerie. Dat hebben de Sint Liduinastich- ting en gemeentewerken Schie dam zo afgesproken. Voor die tijd moet de Schïedamse politiek zich er nog over buigen en dat gebeurt 'woensdagavond in het stadhuis, waar om acht uur de commissie stadsvernieuwing vergadert on der voorzitterschap van de schei dende wethouder Cor van Til- borg. De plotselinge vaart achter het project staat haaks op de jaren lange strijd van Frankeland en de gemeente Schiedam tegen de weerspannige houding van het provinciaal bestuur. De provincie Zuid-Holland was tegen uitbrei ding van Frankeland, omdat an ders een te grote concentratie van bejaarden -in dit deel van Sehie- dam-West zou ontstaan. Door Frankeland en Schiedam werd dat juist ais voordeel gezien.' Het tehuis biedt immers veel facilitei ten en opent binnenkort bijvoor beeld een nieuwe keuken met een ruime capaciteit, die ook op sociaal afhankelijke buurtbewo ners berekend is. Uiteindelijk hebben de Schie- damse argumenten de doorslag gegeven en kan de stichting Aan leunwoningen haar gang gaan. De gestapelde betonbouw aan de Westfrankelandsestraat (tegen over de Kortlandstraat) zal ge sloopt worden. Op deze plaats komt een flat van vier etages, waardoor de Westfrankelandse straat een gesloten gevelfront krijgt De nieuwbouw zal bereik baar zijn via de thans bij een schutting doodlopende Van Be- Schiedam Het aantal diefstal len uit auto's heeft dit weekerid in Schiedam weer een nieuw, triest hoogtepunt bereikt Op het politiebureau werden tien 'ge slaagde' inbraken geturfd. In twaalf gevallen bleef het bij po gingen. Hoofdinspecteur Rob Besseling gelooft dat de plaag, zo- ais er in Schiedamse politiekrin gen inmiddels over wordt gespro ken, een halt kan worden toege roepen. „We hebben er wat extra mensen opgezet Dit is op te los sen, hoewei het wel schrikbaren de vormen begint aan te nemen." Alleen al in de eerste helft van dit jaar is in de stad in bijna 500 au to's ingebroken. Tot de gedupeer den behoorde dit weekend de ei genaar van een autoradio/casset terecorder met afstandsbedie ning ter waarde van 3.000 gulden. Van de stripboekenwinkel aan de Hoogstraat werd de winkel ruit met een kei ingegooid. Een nog onbekend gebleven fietser gi ng met een stapeltje lectuur aan de haal. Vanaf de Grote Markt werd een gloednieuwe personenauto, merk Citroën 2CV, gestolen. Twee Schiedammers van respec tievelijk 14 en 16 jaar werden op heterdaad betrapt toen zij inbra ken in de Rijnmondschool aan de Warande. In het gebouw, dat dit seizoen niet meer als schoolge bouw dienst doet, hadden zij on der andere al twee electromoto- ren, 21 deurkrukken en 40 kap- stokhaken verzameld toen de po litie hen kwam storen. Twee bezoeksters van de biblio theek aan de Westfrankelandse- dïjk- raakten hun portemonnee kwijt Hun geld werd in een on bewaakt ogenblik uit hun tas ge grist Vlaardingen Op de eerste dag, dat Frits Warmenhoven aan de Westhavenkade be gon met de verbouwing van een oud pakhuis tot snackbar en eethuis, kwam zijn moe der te overlijden. Het was een slecht begin, maar de fa milie hield moed en bleef bij het besluit om Fritsy te ver huizen van de Stationsstraat naar de haven. Toch, toen vrijdagmiddag bij de feestelijke opening ie mand een schilderij over handigde met het portret van zijn moeder, konden Frits Warmenhoven en zijn familie hun tranen niet be dwingen. Het was een ont roerend moment op een ope ning, die verder vrolijk ver liep en die de gasten een goe de indruk gaf van de kwali teit van de snacks en gerech ten die er straks te krijgen zijn. Nog meer horeca in het centrum, verzuchtte een stamgast, die zijn taak nog zwaarder zag belast verenstraat. Ook komt er bebou wing grenzend aan de achter tuinges van de Fabristraat. Hier maken bewoners zich zorgen over de stedebouwkundige opzet en zij hebben de bewonersdes- kundige van Schjedam-West, Bert van Kan, benaderd om woensdagavond kritische kantte keningen bij het Frankelandplan te maken. Het projectteam voor de stadsvernieuwing in Schie dam-West zal dinsdagavond reeds architect Gelderblom ont vangen. 450 gulden Het wordt het eerste project in Schiedam, waarbij woningen via de premie-C-subsidie worden ge realiseerd. In de eerste fase zijn dat er 68 van de 153. De uiterste startdatum ligt op 1 november. Exclusief de indeling van het binnenterrein komen de stich- tingskosten op 69.335 gulden per woning, waarvan de Sint Lidui- nastïchting zelf 64.500; gulden kan financieren. Hierbij zijn de servicekosten niet meegerekend en gaat men uit van een huur van 450 gulden, veel meer dan de huurders nu verwonen. Frankeland-directeur W.J.B. Huckriede is er door de gemeente op gewezen, dat de warmwater voorziening en andere service kosten niet in de huurberekening mogen worden opgenomen. Huc kriede had daar moeite mee, maar directeur gemeentewerken Harm de BIbck rekent op een be perking van het renteverlies, hetgeen compensatie kan opleve ren. Ook is de gemeente van plan een door Frankeland benodigd stuk grond 'om niet' over te dra gen aan de stichting. Overigens wil De Block de stukken van de Sint Liduinastiehting gecontro leerd zien door de gemeentelijke accountantsdienst Maassluis Een slijter aan de Jokweg in Maassluis maakte het inbrekers wel heel eenvoudig. Bij het verlaten van de winkel zaterdagmiddag vergat de man zijn zaak op slot te doen. Met een simpel armgebaar kregen de inbrekers 's nachts toe gang tot de winkel. Flessen drank wisselden van eigenaar en ook enkele girobetaalkaarten werden meegenomen. De Maassluisse politie heeft in het weekeinde een man gearres teerd die aan de Johan Wagenbaarlaan een ruit van een woning zou hebben vernield. Ook zou hij de vitrage in de brand hebben gestoken. De man wil echter geen bekentenis afleggen en wordt daarom vastgehouden. Thuis een kopje koffie gehaald, gezellig op het schoolplein... Het schoolplein van zers klaar zijn. 2 Erasmus in Schiedam. Links wachten de kinderen tot rechts de ballonnenopbla- Waterweg Huilende kinderenNiet één ge zien, en toch een paar scholen langs geweest. Het leek zelfs wel, of alle kinderen vanoch tend blij waren dat zij naar school konden. The times they are a changing, zong Dylan in de tijd dat hun ouders nog school gingen. Van de titel directeur vindt hij. dat het alleen maar een mooie ca mouflage £s van het teruggelopen salaris van onderwijzend perso neel. De kinderen kregen in de loop van de dag allemaal een oorkon de, waarop staat dat zij de starters - van de basisschool zijn. i Kinderen nemen de.planten mee terug naar school. Inderdaad zagen de scholen er twintig jaar geleden stijfjes uit, vergeleken met nu, en men kan zich voorstellen dat de tegenzin van kinderen toen groter was. Niet dat onomstoten vaststaat dat de leerkrachten nu minder tuttig zijn, want voor een kind ligt dat misschien anders, kwestie van beleveningswereld. Maar de scholen zien er gezelliger uit. De hal is vaak niet meer zo'n koele bedoening waar de deftigheid naar Vim ruikt, maar er staan de coraties, stoelen, banken, zodat de entree een leuk zitje wordt voor moeders die net hun kinderen in de klas hebben afgeleverd. In de vakantie hadden ouders thuis voor de planten van de school gezorgd en die werden vanochtend teruggebracht, alsof er een bloemenzaak was leegge roofd- Sommige moeders blijven een tijdje napraten en vroeger kon dat niet, of je moest je buiten in de kou warm blijven kletsen. In de Erasmusschool in Schie dam-West haalden vanochtend enkele moeders thuis een kopje koffie om dat om het schoolplein leeg te komen drinken. Op dat schoolplein was van aües te doen. Dat was de kinderen thuis aangekondigd en dat scheelt misschien ook. Zij zagen uit naar het ijs, de ballonnen en de limonade die zij zouden krij gen. Vooral in Schiedam hadden de openbare basisscholen er werk van gemaakt om de eerste school dag zo feestelijk mogelijk te laten verlopen. Tenslotte was het niet zomaar een eerste schooldag, zo als je die na elke vakantie hebt, maar het was de eerste dag van het basisonderwijs. „Dat is wel even wennen", zei Ton Reedijk, directeur van de Erasmusschool „De mensen van de kleuterschool zitten nu in het team, die draaier, nu met de an dere leerkrachten mee, en dan spreek je elkaar toch anders aan. Leuker, dat wel." Zelf geloofde hij niet dat het begrip 'directeur' voor het jaar 2000 ingeburgerd zal zijn. Voorlopig zal hij door ie dereen wel schoolhoofd genoemd blijven worden. „Net zoals vroe ger met de kweekschool. Toen die officieel pedagogische acade mie ging heten, werd die bena ming alleen gebruikt door men sen met een onstellend minder waardigheidscomplex." Schiedam Het arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord in Schiedam gaat samen met de col lega's in Rotterdam en Spijkenis- se een opleiding voor piping-tê- kenaar/constructeurs opzetten. Voor dit beroep zijn momenteel geen werkzoekenden beschik baar, terwijl er in het bedrijfslef ven wel grote behoefte aan is. De cursus is bedoeld voor werk loze werkzoekenden met een technische opleiding op MTS-m- veau, een niet afgeronde HT$- opleiding in de richtingen bouw. werktuigbouw en weg- en water bouw of mensen met een LTS-di-1 ploma metaal op C niveau. - Het vak behelst het ontwerpen' en berekenen van pijpleidingsys temen voor bijvoorbeeld (petro chemische installaties. De oplei ding duurt negen weken. Men kan zich tot uiterlijk 13 septem ber bij het arbeidsbureau opge ven. *-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1