Brugsmurfen' over drempel ALSTUBLIEFT bon -een huizen op gif BroekpoldeS Bloemen Expo beheerst drie dagen Margriethal GRAAG GEDAAN! ViAARDINGS DAGBEAD SGHIEBAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Rapport Broekpolder brengt Steendijkpolder op idee Geen voorrang: ernstig gewond Aanklager vraagt minder straf in Deïftse hasjzaak Glijbaan in gebruik Stedelijk voortaan maandag gesloten Music Box op de kabel P°^Ode: I r lad □WATERWEG DINSDAG 20 AUGUSTUS 198S ïOUDRIAAN BLIJ MET RAPPORT HEIDEMIJ: 'EN NU BEBOSSEN' Uit het RN van 6 juni 1985. Vlaardinetn De Broekpolder Is <«cj b er bulMnbouur op te roaliMT m ie Hcldemlj Nederland^^ p, blijkt Tijgt* even uicler gewi 'Vlaar dingen verstandiger dan Maassluis Vlaardingen/Maassluis „Uit het rapport van de- Hei- demij blijkt maar weer dat het gemeentebestuur van Vlaardingen veel verstandi ger is geweest dan Maassluis. Vlaardingen heeft gewacht met bebouwing en dat is een goede zet gebleken." Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder in Maassluis, heeft nu ook officieel kennis ge nomen van het rapport van de Heidemïj over de mogelijke ver- ontreining van de bodem in de Vlaardingse Broekpolder. Op 6 juni van dit jaar werd Woud stra door deze krant al op de hoog te gesteld van de belangrijkste con clusies in het rapport. Reden voor de Vlaardingse wethouder Bas Goudriaan om uit te roepen dat niets bebossing meer in de weg staat. Een definitief neen tegen huizenbouw in de Broekpolder der- halve. De verontreiniging in de Vlaardingse Broekpolder is te vergelijken met die van de Steendijkpolder in Maassluis. De beide gebieden zijn opgespoten met het zelfde havenslib. In het rapport van de Heidemij wordt gesteld dat contact met de aarde gevaar voor de volksgezond heid kan opleveren. Wil Rijnmond als nog woningbouw op de grond realiseren, dan moeten er heel wat beheersmaatre gelen worden genomen die echter erg veel geld kosten. Voor de gemeente Vlaardingen reden om de plannen van Rijnmond naast zich neer te leggen en te kiezen voor bebossing. Een deel van de Broekpolder is nog steeds in gebruik voor akkerbouw. Een afdeklaag van één meter acht de Heide mij noodzakelijk om de verbouw van landbouwgewassen zonder gevaar voor de gezondheid door te laten gaan. „Als er in de Broekpolder maatregelen moeten worden genomen, dan moet dat natuurlijk ook bij ons in de wijk doen", aldus Harm Woudstra. „Wij hebben in middels al aangedrongen op extra maat regelen. Er moet een onderzoek komen naar de aantasting van het beton van de heipalen. Sommige "huurwoningen in de wijk zijn al vier centimeter gezakt en dat is erg veel." Uit het rapport blijkt ook dat de kunst stofleidingen moeten worden ver-zan gen. „De leidingen moeten in schoon zand worden gelegd en niet van kunst stof zijn." Schiedam Een 26-jarige Vlaar- dinger moest met ernstige ver wondingen naar het Dijkzigtzie- kenhuis worden gebracht, nadat hij gisteren op de kruising van de Parkweg en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan met zijn bromfiets in botsing was geko men met een vrachtauto. De Vlaardinger verzuimde op de kruising voorrang te geven. Jan Schlërmann van de werk- >ep Wonen Leven in Nieuw- id wijt het ongel uk aan een on duidelijk verkeersbeleid van de gemeente Schiedam. „Er is de laatste tijd een paar keer de voor rang gewijzigd op verschillende plekken in de stad. Eerst deden ze het bij de "Parkweg hoek Mgr Nolenslaan, later bij de Parkweg op het kruispunt met de Honner lage Gretelaan en nu zijn ze bij de Van Haarenlaan, geloof ik, weer het een en ander van plan. Het wordt steeds maar weer anders. Vroeger was het plan om een snelle route vanuit de stad naar Schiedam-Noord te maken en was iedereen gewend op de Par kweg voorrang te hebben, maar nu er steeds wat veranderd, wordt de situatie in feite gevaar lijker." Schlarmann wil duidelijkheid. Hij begrijpt niet waarom de ge meente tegenwoordig "toch zo weinig inspraak geeft in dit soort kwesties, waarover wijkbewo ners verstandige opmerkingen zouden kunnen maken. „Als wij nou lulverhalen ophangen, mag de gemeente ons ook ophangen, maar je kunt als gemeente toch even de moeite nemen om naar de mensen uit de wijk te luiste ren? Vorige week blijkt er al een ongeluk gebeurd te zijn op deze plek, nu dit weer, ik word daar niet goed van. Dat was misschien te voorkomen geweest." De politie verzamelt bij het wrak van de bromfiets inlichtin gen over de toedracht van-het ongeval. een duw eenheid. Op deze wijze hoopt de politie de oor zaak te achterhalen van het ongeluk, dat aan de47-jarige Schiedammer J.C. van Vel- zen het leven kostte. Van- mori de orgen zocht de politie op s Oude Maas, ter hoogte Spijkenisse Op het ter- van de metrotunnel nog rein van Rijkswaterstaat op steeds naar de vermiste het Duivelseiland hij Dor- Schiedammer, drecht onderzoekt de rijks politie te water momenteel het jachtje, dat zondagmor- Het overvaren scheepje, gen hij Spijkenisse in dichte dat door de politie wordt on- mist werd overvaren door derzocht. Afwachten De gemeente Maassluis is niet van plan om op korte termijn extra maatregelen te nemen in de Maasslulsse gifwijk Steendijkpolder. Milieudeskundige Jan van der Barg: „Rijnmond heeft het rap port nu in behandeling en het is niet aan ons om maatregelen te nemen. We wachten rustig af wat Rijnmond verder met het rapport gaan doen. Je moet niet vergeten dat de situaties niet helemaal met elkaar te vergelijken zijn. Bij ons is de Steendijkpolder al vol gebouwd en in de Broekpolder moet dat eventueel nog gebeuren. Wij wachten rustig af. Het drinkwaterrapport van Van Wijnen zit r ook aan te komen en dat Is ook een be langrijke graadmeter." Harm Woudsira verwacht niet dat het ooit nog tot huizenbouw in de Broekpol der zal komen: „Het is nu een potentieel woongebiëd. Op de lange termijn zouden er wel huizen kunnen worden gebouwd, maar daar .geloof ik niet in. Het zal wel bebossen worden." Delft De geruchtmakende Delftse hasjzaak de olijfolie zaak is gisteren opnieuw voor de rechtbank behandeld. Voor het gerechtshof in Den Haag diende het hoger beroep dat één van de hoofdverdachten, een 45- jarige inwoner van Vlaardingen, had aangetekend. Deze was in fe bruari van dit jaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2'A jaar voor zijn aandeel in de smok kel en invoer van in totaal onge veer 2.200 kilo hasj. In deze zaak werden voorts een 40-jarige Delftenaar en een 46-ja- rige Rotterdammer veroordeeld tot respectievelijk eveneens 2'/i en VA jaar gevangenisstraf. De zaak kwam aan het rollen toen een douanebeambte in Den Hoorn stuitte op een aantal blik ken olijfolie, waarin 1.507 kilo hasj bleek te zitten. De Vlaardinger werd destijds veroordeeld omdat de Haagse rechtbank zijn aandeel bewezen achtte in de olijfoliezaak èn in de smokkel van ongeveer 800 kilo met behulp van een container met aluminiumafval. Die partij hasj was waarschijnlijk enkele dagen eerder via het sloopbedrijf aan de Rotterdamseweg verhan deld. De aanklager van de staat, procu reur-generaal mr. K.H. Meijring, stelde gisteren tijdens het hoger beroep evenwei dat hij niet vol doende bewijs aanwezig achtte om de Vlaardinger in de olijfolier zaak te beschuldigen. Hij achtte alleen bewezen dat de gedeti neerde heeft meegeholpen bij de smokkel met de aluminiumcon- tainer. Daarvoor eiste hij nu l'/o jaar gevangenisstraf. Een jaar minder dus dan de straf die de Haagse rechtbank in februari op legde. De raadsvrouwe van de Vlaar dinger, mr. V.M. WeskÊ, pleitte voor een .vermindering met de helft van de straf van haar cliënt (tot 15 maanden). Vice-president P.J. Bijkeveld zal op 2 september uitspraak doen. Vlaardingen De leerlingen van de brugklassen van de Vlaar dingse scholengemeenschap Pro fessor Casimsr maken deze week op een wel erg originele wijze kennis met het voortgezet onder wijs. Niet het klaslokaal wordt betreden, maar met een bus wor den de leerlingen naar een va kantiecentrum in Putten op de Veluwe gebracht. Daar maken de leerlingen en le raren kennis met elkaar en moet een hechte band worden ge smeed om zo het lange schooljaar in goede harmonie te volbrengen. „Het belangrijkste", benadrukt rector L. Maas, „is dat de leerlin gen elkaar beter leren kennen. „Het is toch een hele stap die ze maken en om ze vertrouwd te maken met de gewoonten van de school gaan ze drie dagen naar Putten. We willen dat de klas een echte klas wordt Niet eentje met louter individuën, maar een ech te groep." De kennismakingsdagen in Put ten vormen een ideale mogelijk heid om dat doel te verwezeiij- ken. Ook een aantal leerlingen uit de hogere klassen maakt de reis mee. „Ook dat is een succes gebleken", weet L. Maas uit erva ring. „Het opvangen van de brug klasleerlingen blijft niet beperkt tot het driedaagse uitstapje. De oudere leerlingen, lentoren, van gen de jongste leerlingen de eer ste twee, drie maanden, soms nog langer, op. Dat systeem werkt uitstekend. Veelal durven de jon gens en meisjes niet op de leraar af testappep als er moeilijkheden zijn. Denken dat hij het veel te druk heeft. Bij de oudere leerlin gen durven ze wel te komen en zo worden de problemen opge vangen." Al voor de tiende keer zijn de 'brugsmurfen', zoals de jongste lichting weieens gekscherend worden genoemd, nu te gast in Putten. Een paar daagjes lekker uit is het zeker niet. Na de eerste kennismaking worden verschil lende lessen afgewerkt Naast het serieuzere werk is er echter ook voldoende tijd voor ontspanning. Een heuse bonte avond staat ter afsluiting van de trip op het pro gramma. „We merken dat het uitsta-pje werkt. Natuurlijk, ook andere scholen worden diverse programma's afgewerkt, maar wat wij doen is in onze regio uniek. De leerlingen moeten zich thuis gaan voelen op onze school en een paar dagen bij elkaar werkt alleen maar positief." Schiedam Zwembad Zuid in Schiedam ver wacht dat de renovatie van het bad al begin oktober zal zijn afgerond. Vanaf van daag kan gebruik worden gemaakt van de glijbaan. Van een gezellig sfeertje in het familiebad is echter nog geen sprake. Diverse wan den en plafonds zijn wegge broken en in de ontvangs thal worden allerlei werk zaamheden uitgevoerd. Schiedam Het Stedelijk Museum is voortaan op maandag dicht Er is tot sluiting besloten in het ka der van de arbeidsduurver korting voor gemeenteper-, soneei. Als alternatief is aanvankelijk gedacht aan twee uur minder werken per week. Ook is gestu deerd op de mogelijkheid de vrije uren volledig in de zomerperiode te laten op nemen. Er is uiteindelijk voor sluiting op maandag gekozen, omdat daaraan praktisch gezien —mu seumbedienden draaien roosterdïensten— de min ste problemen kleven. Bo vendien levert sluiting een besparing op de exploitatie kosten op. Schiedam De Schiedamse Dahlia Vereniging is initiatief nemer en organisator van een grote natuurgerichte expositie, die drie dagen lang het klimaat in sporthal Margriet zal bepalen. Onder de titel Bloemen Expo '85 vindt de manifestatie plaats op 6. 7 en 8 september, voor een deel samenvallend met de dagen dat Schiedam viert, dat de tram naar Woudhoek-Noord is gaan rijden. Met de tram kan men op 6 en 7 september gratis bij de Margriet hal komen. Veel verenigingen, die aan de dahliaclub verwant zijn, werken aan de expositie mee en zullen de grote oppervlakte van Mar griet omtoveren in een klein pa radijsje vol flora en fauna. Bloe men Expo toont een rijke ver scheidenheid aan dahlia's, fuch sia's, groenten, fruit en allerhan de door deelnemers gekweekte bloemen. Öok informeert de Bloemen Expo over tuinmeubel- tie over. En de Hengelsportvere niging Schiedam adviseert over recreatief vissen. Andere medewerkende instan- fabneageen aanleg van tuinen. Het Ambrosius Gilde zal als im kervereniging met een bijenstal present zijn. De Viking toont haar modelboten. De Algemene Foto Vereniging houdt diapre sentaties en een fototentoonstel ling. Natuurgenot In Huis laat aquaria zien en geeft er informa ties zijn de Schiedamse plantsoe nendienst, de brandweer, de Ne derlandse dahliavereniging als overkoepelende instantie van de Schiedamse dahlialiefhebbers, de kring Rotterdam van de Fuchsia Vereniging, beroeps- kwekers, bedrijfsgemeenschap Schiemond vanwege haar des kundige betrokkenheid bij de stadskwekerij, de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV), de vrije tuinders van het nabijgelegen complex Ons Genoegen en de muziekvereniging Oefening Baart Kunst (OBK), Dit harmo nieorkest houdt' zondag 8 sep tember om half twaalf een kof- fieconcext. De Bloemen Expo wordt finan cieel mogelijk gemaakt door de Bondsspaarbank Schiedam. De eerste trams naar Schiedam- Noord zullen in de bloemen worden gezet. Op 6 en 7 septem ber is de Margriethal open van 'tien tot tien uur, zondag 8 sep tember tot acht uur 's avonds. Toegang kost een rijksdaalder .per persoon, kinderen tot twaalf jaar betalen een gulden. Schiedam Het lange wach ten op Music Box wordt be loond. Naast de mogelijk heid dat programma te ont vangen is het Schiedamse cai-net vanaf 1 oktober ook uitgerust met een mozaïek- programma. Dank zij dat technische snufje kan de te levisiekijker met één druk op de knop alle zenders op het beeld 'toveren', zodat het schakelen kan worden verge makkelijkt Het mozaïek- programma wordt nog slechts in een beperkt aantal steden toegepast Ook wordt een informatieprogramma op het cai-net aangesloten. De Schiedamse televisiekij ker heeft ruim een halfjaar op Music Box moeten wach ten. De gemeenteraad zette december vorig jaar het licht op groen. Volgens ONS-voor- lichter Mari Dingenouts kon de aanpassing niet sneller worden gerealiseerd. „We moesten eerst wachten op toestemming van Gedepu teerde Staten, daarna moes ten wc onze bestelling plaat sen en nu is het moment dat we de technische aanpassing kunnen gaan verwezenlij ken." De werkzaamheden aan het net beginnen vrijdag en zul len tot eind september duren. In verband met de werk zaamheden zal in die periode in bepaalde delen van de stad overdag geen ontvangst van (kabel) radio- en tv-pro- gramma's mogelijk zijn. Openbare Nutsbedrijven ver wacht dat de overlast echter tot een minimum beperkt kan blijven. We pakken tel kens een paar wijken tege lijk aan. Het zal er concreet op neerkomen dat in een huisgezin maximaal een paar dagen geen gebruik, van de kabel kan worden ge maakt, verwacht Din- geouts." De tariefsverhoging van 23 cent per maand, waartoe eveneens eind vorig jaar is besloten en die op aandrang ,van het ministerie van Eco nomische Zaken weer onge daan werd gemaakt, zal nu vanaf oktober worden door gevoerd. U heeft best nog wel een vriend(in), een goede kennis of een familielid, die onze krant nog niet leest Laat ons even weten bij wie we deze krant kunnen laten bezorgen. Voor de moeite wacht u een beloning: I ^aan3. AdreS; °°npU ^£&,akmo,d I "'Sm: i Po?tcodc. f '«ats,*. een nostalgisch, echt koperen (orgel-lmansbakje 115 x 8 cm., 2 cm. hoog) """iteheiZ I -■ I I I I I ÖJ Ha - -/ 'Voor deurdelen' werkt verhuizen in de hand Schiedam Het aantal verhui zingen birtnen Schiedam is de laatste maanden duidelijk toege nomen. Dat houdt verband met de invoering per 1 juni van de woningdelersrëgeling. Dat is de conclusie uit een eerste onder zoek naar de effecten van de ge wraakte regeling "Uit het onderzoek blijkt tevens dat er zowel mondeling als schrif telijk soms emotioneel op de rege ling is gereageerd. Desondanks is de sociale dienst met een beperkt aantal bezwaarschriften gecon fronteerd. Omdat het om een eerste evalua tie gaat, zijn er voorzichtige con- clus i es getrokken. In het onderzoekje is tevens een prognose opgenomen naar het. bezuinigingseffect van de rege ling. Voor Schiedam is dat onge veer 9 ton per jaar. De wonïngdelerswet zou voor 780 van de bijna 1700 Schiedam-; mers met een uitkering 'voel-' baar* zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1